Mikrodermabrazja,potem koszmar - Strona 3 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-30, 22:08   #61
yuki23
Raczkowanie

Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

No i w koncu sie zdecydowałam i idę jutro na korundową, pani twierdzi ze efekt bedzie po pirwszym razie... zobaczymy
yuki23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 22:28   #62
AneczkaBee
Raczkowanie

Tez musze sie nad tym zastanowaic, kolezanka byla kilka razy i efekty jak na moje oko sa zadowalajace ; )
AneczkaBee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 16:05   #63
Rzeczywiscie15
BAN stały

To ja znowu polecę trzy metody:
1' peelingi medyczne: problem z nimi jest taki, że nie zawsze równomiernie oddziałują na skórę (choć efekty z reguły są godne polecenia)
2' mikro - co jak co, ale możliwość regulacji natężenia mocy aparatu sprawia, że efekt jest lepszy niż peelingi i równomiernie rozkłada się po danym obszarze - tu wszystko zależy od lekarza, a następnie od kosmetyczki (ja miałam do czynienia z centrum, gdzie owe osoby wspólnie pracują nad Twoją cerą)
3' Fraxel - laser przeznaczony do tzw. ciężkich przypadków (przynajmniej ja go tak oceniam) koszt jest chyba największy z wymienionych, ale ten laser pokona wszystko.
Rzeczywiscie15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 16:39   #64
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rzeczywiscie15 Pokaż wiadomość
To ja znowu polecę trzy metody:
1' peelingi medyczne: problem z nimi jest taki, że nie zawsze równomiernie oddziałują na skórę (choć efekty z reguły są godne polecenia)
2' mikro - co jak co, ale możliwość regulacji natężenia mocy aparatu sprawia, że efekt jest lepszy niż peelingi i równomiernie rozkłada się po danym obszarze - tu wszystko zależy od lekarza, a następnie od kosmetyczki (ja miałam do czynienia z centrum, gdzie owe osoby wspólnie pracują nad Twoją cerą)
3' Fraxel - laser przeznaczony do tzw. ciężkich przypadków (przynajmniej ja go tak oceniam) koszt jest chyba największy z wymienionych, ale ten laser pokona wszystko.
niestety laser nie pokona wszystkiego.... zobacz co piszą o najnowszym , zachwalanym fraxelu na Kafeterii .... generalnie wynika z wypowdzi osób, które miały Fraxel, że tak naprawde nic nie pomaga, że lekarz naciągają i na poczatku obiecują poprawę po 1-2 zabiegach , potem nie ma efektów oczywiście i obiecują piękną cerę po 5-6 zabiegach.... i też czesto nie mam poprawy, a dodam, że 1 zabieg kosztuje ok. 2000 zł

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 10:22   #65
Rzeczywiscie15
BAN stały

Zaintrygowało mnie to co napisałaś - że ludzie nie do końca są zadowoleni z efektów - przeszukałam pół internetu i znalazłam coś takiego:
http://www.optopol.com.pl/355.php - to jest suchy opis wraz z parametrami Fraxela. Ale najważniejsze jest to, że zauważyłam, że jest dwóch producentów Fraxela:
oryginalny - Reliant Technologies - z USA
oraz podróbka koreańska - Lutronic
i faktycznie jeśli te osoby miały robione zabiegi na Lutronicu to się nie dziwie.

Ja opisywałam salon der-med i fraxel z ich salonu, pokazywali mi nawet oryginalne papiery lasera (certyfikaty, upoważnienia do korzystania z tego narzędzia itp) żebym miała pewność, że zabieg będzie wykonany jak należy.
Stary 2009-01-08, 19:37   #66
labella
Przyczajenie

Laser Mosaic i Fraxel

Rzczywiscie15, niestety Ci rozczarowani ludzie robili Fraxel, a nie oryginalny, nowszy od Fraxela południowokoreański laser Mosaic.
Poczytaj kilka stron wątku na Kafeterii:
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3326215&st art=3630

Mosaic nie dość, że jest nowszy, to jeszcze wiadomo, Korea Południowa jest bardzo zaawansowana technologicznie. Więc być może Mosaic daje lepsze efekty.

A przede wszystkim producent Mosaica udostępnia swój laser dermatologom na korzystniejszych warunkach (nie ma limitów na ilość wykonanych zabiegów), więc i ceny dla pacjenta mogą być niższe.

I jeszcze jedno. To, że gabinet ma laser określonego typu, jeszcze nie znaczy, że zabieg będzie wykonany rzetelnie i skutecznie. Poczytaj na str. 128 powyższego tematu na Kafeterii, jakimi sposobami próbują naciągać pacjentów gabinety mające Fraxel.

Link, który podałaś, to nie są suche fakty nt. Fraxela. To jest reklama Fraxela na stronie dystrybutora tego urządzenia Trochę się więc dałaś nabrać.
Zauważcie, że dystrybutor Fraxela bardzo stara się zdyskredytować Mosaic, np. porównując Fraxel z Mosaicem wymienia "zalety" Fraxela i obok "wady" Mosaica itp.
Chyba Fraxel boi się konkurencji.

Dla równowagi informacje dystrybutora lasera Mosaic są tu:
http://laserprojekt2000.eu/index.php...id=12&Itemid=1
http://laserprojekt2000.eu/index.php...d=27&Itemid=42

Hihi, trzeba umieć samodzielnie myśleć, by to rzetelnie ocenić.
Życzę wszystkim dobrych efektów.

Edytowane przez labella
Czas edycji: 2009-01-08 o 19:59
labella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 09:57   #67
Rzeczywiscie15
BAN stały

Labella nie rozumiem Cię. Dlaczego tak usilnie walczysz żeby pokazać wszystkim że Mosaic jest lepszy od Fraxela ?

Przecież ja podałam 3 możliwości - wybierz jaką chcesz. Na wątku z kafeterii który podałaś - jedynym zarzutem w miarę racjonalnym jest jego cena - ale przecież to już powiedziałam - on nie kosztuje mało ;>

tutaj daje cytaty z powyższego linka -
"te lasery (Mosaic i Fraxel) są niemal identyczne, więc się nie zastanawiaj [...i dalej] Różnice są w tym, jak rzetelnie lekarz wykona zabieg.
No i jakie będą ceny." - wpis chyba pozytywny;>?

Następny wpis:
"Mysle zeby zdecydowac sie na ten laser badz powrocic do mikrodermabrazji z tym ze powarzac zabieg co miesiac. Co robic??
Co bedzie lepsze, czy ten Fraxel faktycznie przynosi zaskaujace efekty jak opowoada o nim dr Urbanowski na http://www.youtube.com/watch?v=hBkpQKVd8jE
czy moze Mosaic??
Cholera tyle tego i wez sie tu zdecyduj!"

Ps. i zauważyłam że zdarzyło Ci się trochę przeinaczyć fakty:
Cytat:
Napisane przez labella Pokaż wiadomość
Rzczywiscie15, niestety Ci rozczarowani ludzie robili Fraxel, a nie oryginalny, nowszy od Fraxela południowokoreański laser Mosaic.
Poczytaj kilka stron wątku na Kafeterii:
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3326215&st art=3630
na kafeterii i w sumie wszędzie w sieci podane jest że:
"Zasada działania, typ lasera i długość fali wiązki są takie same w Mosaic, jak w oryginalnym frakselu."
Stary 2009-07-09, 20:31   #68
melia2
Raczkowanie

To ja może wrócę do mikro i zapytam czy naprawdę nie można tego robić latem? Jestem laikiem jeśli chodzi o nowinki kosmetyczne i raczej do gabinetów nie uczęszczam, ale w październiku wychodzę za mąż i poszłam zapytać co tu zrobić z bliznami po trądziku i pani powiedziała mikro- 3 zabiegi co miesiąc i na koniec kawitacja. Czy jest szansa, że przy lekkim trądziku będą efekty? Czy nie zawracać sobie tym głowy i zrobić coś innego- jak macie jakieś pomysły to podrzućcie coś
Stary 2009-07-10, 10:00   #69
Partymix
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

dziewczynki bardzo interesujące mnie rzeczy piszecie o tych laserach . Błagam was napiszcie mi orientacyjne (jeśli znacie0 ceny takich zabiegów?? Ja widziala ze wr wroclawiu takie coś robia to by mi pasowało ze względu bliskości ale czy cena mnie nie powali . Mam średni problem z bliznami i plamami nie jestem jak któś wyżej naopisał "ciężkim przypadkiem " ale.. mam problem wydaje mi się ze DOBRY ZABIEG FACHOWY wystarczył by 3 razy i po sprawie ale ta cena nigdzie się nie mogę jej doszukac ? czy tak jak któras napisała 2 tyś za 1 zabieg
Partymix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:30   #70
szugarbejb
Zakorzenienie

No to jeśli nie jestes ciezkim przypadkiem to wystarczy kyracja kwasowa, a nie laser.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:10   #71
Partymix
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No to jeśli nie jestes ciezkim przypadkiem to wystarczy kyracja kwasowa, a nie laser.
oj kwasów miałam juz kilkanascie zabiegów dokładnie 6 u kosmetyczki i z 15 w doku niestety bez większego zachwytu
Partymix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 19:07   #72
xxkahnaxx
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez melia2 Pokaż wiadomość
To ja może wrócę do mikro i zapytam czy naprawdę nie można tego robić latem? Jestem laikiem jeśli chodzi o nowinki kosmetyczne i raczej do gabinetów nie uczęszczam, ale w październiku wychodzę za mąż i poszłam zapytać co tu zrobić z bliznami po trądziku i pani powiedziała mikro- 3 zabiegi co miesiąc i na koniec kawitacja. Czy jest szansa, że przy lekkim trądziku będą efekty? Czy nie zawracać sobie tym głowy i zrobić coś innego- jak macie jakieś pomysły to podrzućcie coś
mam właśnie identyczny problem tylko że ślub na koniec września, mam kilka przebarwień po trądziku i nie wem co z tym zrobić.
Dzwoniłam do der-medu w Kato i powiedzieli mi że można robić latem ale tylko się nasłuchałam że nie można że juz sama nie wiem
Pomóżcie
xxkahnaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 11:20   #73
gosia77
Przyczajenie

Witam
jutro wybieram się na mikrodermabrazje i zobacze jaki będzie efekt. Ciekawa jestem czy w ogóle kosmetyczka wykona zabieg ponieważ wczoraj zrobiłam sobie dwie ranki... ( oj ja głupia!!!) Generalnie mam sporo przebarwień, bardzo tłustą cere i blizny po drapaniu..., zdam relacje po wizycie pozdrawiam
gosia77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 11:28   #74
gosia77
Przyczajenie

hej, to znowu ja
Byłam 2 dni temu na mikro i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. U kosmetyczki spędziłam dwie i pół godziny, w cenie zabiegu było jeszcze kilka różnych maseczek i masaży, także relaks totalny. Po skończeniu żadnego zaczerwienienia. Dowiedziałam się, że zabiegów musi być napewno więcej więc kolejny za 3 tygodnie. Kosmetyczka po pierwszym nie obiecywała cudów, ale poprawę odczuwam. Szczerze powiedziała że przebarwienia jest najtrudniej usunąć i dlatego dobrze jest równocześnie używać eliksiru wybielającego na noc. Dlatego też zamówiłam sobie krem, który polecała, z firmy "Clarena". Generalnie uważam, że warto zainwestować, bynajmniej moja cera tego bardzo potrzebuje Pozdrawiam.
gosia77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 23:30   #75
olalola24
Wtajemniczenie

wlasnie mialam isc na mikrodermabrazje w moim miescie kosztuje 150zl, chyba jednak spasuje jak na razie
olalola24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 08:06   #76
falbek
Raczkowanie

GG do falbek

Cytat:
Napisane przez Rzeczywiscie15 Pokaż wiadomość
der-med i fraxel z ich salonu, pokazywali mi nawet oryginalne papiery lasera (certyfikaty, upoważnienia do korzystania z tego narzędzia itp) żebym miała pewność, że zabieg będzie wykonany jak należy.
dermed to naciagacze, niestety bylem tam w katowicach spytac o cene, kiedy sie mozna umowic... po czym pani doktor zaprowadzila mnie grzecznie do recepcji i mowi "no ten pan zaplaci 60zl za porade"...

ku*** jaka porade, to jak dziala fraxel to wiedzialem juz 3 lata swietlne zanim mi o tym powiedziala. nic mi nie przepisywala, zadnych kremow ani nic, wiec sie dziwie ze wogole odemnie wziela pieniadze. za co ? 60zl za 10 min rozmowy z ktorej wyniklo ze oni tego lasera tutaj nie maja ale jak chce moge jechac do krakowa albo czekac do nastepnego miesiaca az laser do nich przyjedzie.
falbek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 20:04   #77
olka5555
Przyczajenie

Witam,
jestem po drugiej mikrodermabrazji pierwszy byl bezbolesny lekko zaczeriwniona skóra suuuper po drugiej skóra baardzo bolała na nastepny dzien skora wyglądała jak poparzona cała czerwona i do tego brązowe przebrawienia;/ na dodatek ta skóra zaczęła schodzic a pod nia :żywa: boląca skóra... czy to groźne? strasznie boli mnie ta twarz i wyglada strasznie gorzej niz przed pierwszym zabiegiem...jestem zalamana...
pomóżcie...
olka5555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 22:26   #78
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olka5555 Pokaż wiadomość
Witam,
jestem po drugiej mikrodermabrazji pierwszy byl bezbolesny lekko zaczeriwniona skóra suuuper po drugiej skóra baardzo bolała na nastepny dzien skora wyglądała jak poparzona cała czerwona i do tego brązowe przebrawienia;/ na dodatek ta skóra zaczęła schodzic a pod nia :żywa: boląca skóra... czy to groźne? strasznie boli mnie ta twarz i wyglada strasznie gorzej niz przed pierwszym zabiegiem...jestem zalamana...
pomóżcie...
w jakich odstepach mialas robiona mikro?
to byla mikro glowica diamentowa?gdzie i kto ja wykonywal?

Widocznie mikro zostala zle wykonana... zbyt duza moc i byc moze nie naciagniecie skory plus zbyt mocne tarcie spowodowaly twoje obrazenia
radzilabym czym predzej poki masz slady wrocic tam, gdzie ja wykonywalas i zazadac darmowego zabiegu lagodzacego plus jesli powst.trwale przebarwienia, popekane naczynka - leczenia cery na ich koszt.
Nie wspominam juz o ostatecznosci jaka jest pozwanie do sadu o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu...
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 20:36   #79
olka5555
Przyczajenie

Maripossa: Mikro była robiona po 3tyg. w salonie SPA u kosmetyczki zwykła normalna mikro... Dzwoniłam tam do nich babeczka stwierdziła ze to od mrozu(wtedy było kolo -10) że skóra sie podrazniła i mam ja nawilżac...ale to nic nie pomaga i na pewno w poniedzialek sie tam do nich wybiore!
olka5555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 08:47   #80
papadan1
Raczkowanie

Wszystko zależy w jakim celu miałaś robioną microdermabrazją .Przygotowawcza pod kwasy i pod inne zabiegi lub oczyszczająca,będzie bardzo lekka,ma tylko usunąć martwy naskórek w celu ułatwienia przedostania się środków w głąb skóry.Inaczej jak jest robiona żeby usunąć blizny,rozstępy,przebarwi enia-musi być robiona w tych miejscach aż do "przekrwienia" i wygląda się przez kilka dni jak po kontakcie z chodnikiem ,te plamki to pewnie strupki (nie wolno zdrapywać! ).Niektóre osoby mają uczulenie na korund.Nie najlepszy czas wybrałaś-święta/sylwester,chyba że nie masz w planach party.Szczerze mówiąc microdermabrazją ciężko zrobić krzywdę ,ważniejsza jest profilaktyka po-picie wody,unikanie słońca( i po sankach )krem z faktorem 35,unikanie chlorowanej wody.
papadan1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 13:51   #81
Josephin_
Przyczajenie

Witam
Zapisałam się na mikrodermabrazję na poniedziałek, ale mam obawy... ma mi go zrobić kosmetolog, ale nie wiem czy ma doświadczenie itd. poza tym piszecie o tych podrażnieniach, a ja tego się okropnie boję, czytałam że ten zabieg jest zupełnie bezpieczny i zaraz po nim można normalnie wrócić do życia, a nie ukrywać się... Chcę pozbyć się czerwonych plamek i blizn po trądziku, wydaje mi się, że nie są takie straszne, ale bez makijażu bardzo rzucają się w oczy, o jaki stopień złuszczania powinnam poprosić w tej skali od 1 do 5? I czy wam zeszły te podrażnienia?
Josephin_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 22:29   #82
Aliseja
Rozeznanie

Słuchajcie sorki ze nie czytam do konca wątku ale mialam mikrodermabrazje na czole i nosie wczoraj i mam plame na nosie czerwona ;/ wygladam jakbym sie poparzyla. Czy to w takim razie normalne i zniknie ? dlugo mi jeżdziła po tym nosie ;/
Aliseja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:58   #83
Laura Romano
Raczkowanie

Czy ktoś może polecić dobry gabinet w Trójmieście? Nie chciałabym, żeby zdarli mi skórę, czy inne niespodzianki się przytrafiły.
Laura Romano jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:25   #84
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laura Romano Pokaż wiadomość
Czy ktoś może polecić dobry gabinet w Trójmieście? Nie chciałabym, żeby zdarli mi skórę, czy inne niespodzianki się przytrafiły.
Jesli chcesz sie przekonac czy wybralas dobry gabinet, wystarczy zapytac sie teraz o mikro. Jesli Ci chetnie zrobia to nie idz tam. Bo mikro sie robi w okresie jesienno-zimowy.
Jesli ktos Cie teraz chetnie zaprosi - to taki salon idzie na ilosc, a nie na jakosc.
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:35   #85
majeranekoregano
BAN stały

co racja to racja trzeba się bardzo dobrze zastanowić nad tym gdzie się idzie na zabieg, nikt nie chce potem cierpieć, w domu się zamykać, albo długo wracać do formy po nieudanym zabiegu. No i też myślę, że nie ma co oszczędzać, bo dość często się zdarza, że niska cena nie ma nic wspólnego z dobrą jakością. Ja byłam na mikro w dermedzie i przyznam, że efekty naprawdę super. Nie pamiętam, czy kiedyś miałam tak dokładnie oczyszczoną twarz.
majeranekoregano jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 21:41   #86
YKAROLINA
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2
super

Ja byłam na mikrodermabrazji diamentowej 5 dni temu.
Mam cerą tłustą, z suchymi partiami, jakieś ślady po wypryskach i nie ładny koloryt.Wkońcu się zdecydowałam i nie żałuje, już jestem zapisana na kolejny zabieg.
przede wszystkim :
oczyszczona twarz
przebarwienia rozjaśnione
od momentu zabiegu nic mi nie wyskoczyło
wyrównał się koloryt

ja zapłaciłam 70 zł - sama twarz,
twraz zdecyduję się na twarz, szyję i dekold -140 zł.

już się nie mogę doczekac
do tego polecam na przebarwienia i wyrównanie kolorytu krem no scar, używam miesiąc i dopiero widac efekty, ale warto było czekac.
YKAROLINA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 14:22   #87
SalonCeleste
Przyczajenie

Mikrodermabrazja naprawdę może pomóc w walce z różnymi problemami skórnymi. Jakimi? Z zaskórnikami, trądzikiem, łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami czy drobnymi zmarszczkami. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, również wrażliwej.
Na szczególną uwagę zasługuje mikrodermabrazja diamentowa – Diamond Tome, podczas której do ścierania naskórka stosuje się diament naturalny. Jest to w pełni antyalergiczny zabieg.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę to:
  1. spłycenie powierzchownych zmarszczek,
  2. spłycenie i wygładzenie blizn,
  3. poprawa kolorytu i struktury skóry,
  4. rozjaśnienie przebarwień i plam starczych,
  5. zwężenie rozszerzonych porów,
  6. zmniejszenie ilości zaskórników,
  7. zmniejszenie łojotoku.
Nie bez przyczyny jest ona tak popularna - charakteryzuje się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania.
SalonCeleste jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 15:31   #88
rudykonfident
Przyczajenie

Faktem jest, że mikrodermabrazja nie wszystkim służy. Czasem zdarza się, że zabieg wykonany niepoprawnie przynosi więcej szkód niż pożytku.
rudykonfident jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości