kremy cd - proszę o podpowiedź - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-10-09, 10:59   #1
xanka
Zadomowienie

GG do xanka

kremy cd - proszę o podpowiedź

Drogie Dziewczyny,

tak przeglądam wszystkie posty w których przewijał się temat kremów na zimę i próbuje to jakoś sobie usystematyzować i wybrać coś dla siebie.. ale bardzo prosze o Waszą pomoc.

Otóż tak: mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami w strefie "T", zaskórniki głównie na nosie, generalnie nie mam problemów z wypryskami, jak już to pojawiają się przed okresem, ale ostatnio wyskakują mi "niespodzianki", ale to ma chyba związek z używanie Effaklaru K (stosuję juz jakies 3 tyg. i oprócz tych "niespodziewanek" stan skóry się poprawia:zwężone pory, mniej zaskórników.. ale jednak...)
ah no i co jeszcze.. zauważyłam że mam gdzieniegdzie widoczne naczynka, nie jest to bardzo widoczne.. ale ja się dopatrzyłam [img]icons/icon12.gif[/img](zresztą miałam przez długi czas pęknięte naczynko wysoko na policzku, ale jakimś cudem znikneło...)
I zastanawiam się czy odpowiedni byłby dla mnie krem (wspominany przez Justy) Dermiki z wit.P, czy może lepiej Erisa - matujący na rozszerzone naczynka , albo matujący nawilżąjąco-odżywczy ? tyle że te kremy polecane są od 25 roku.. a ja dopiero w styczniu skoncze 23. (?)

Na koniec mam jeszcze pytanko o krem pod oczy. Mam cienie pod oczami, [ale to chyba genetyczne (moja mama, moja siostra ma to samo..) i żaden krem jeszcze nie pomógł] a na nich takie maleńkie białe "podskórniki" [img]icons/icon12.gif[/img], nie pod całym okiem, bliżej nosa. No i te drobne zmarszczki tuż pod dolną linią rzęs.. czy też szukać wśród Erisowych kremów ? czy może Netrogeny Visibly Young? heh już sama sobie namieszałam.
No dobra teraz już naprawde ostatnie pytanie [img]icons/icon7.gif[/img] czy krem, (który wreszcie będę wiedziała jaki), stosować na EffaklarK? i później na niego jeszcze ewentualnie nałożyć podkład ? (ewentualnie, bo nie używam codziennie podkładów, a może powinnam? )

uff to tyle [img]icons/icon7.gif[/img] będę baaaardzo wdzięczna za każdą podpowiedź zarówno p. Beaty, Justy jak i każdej Wizażanki.
dzięki i pozdrawiam
xanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 12:23   #2
Wioletta
Rozeznanie

Re: kremy cd - proszę o podpowiedź

i znowu te kremiki....Bidulki, tak bym chciala pomoc a sama mam ten problem!
Wioletta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 12:29   #3
Wioletta
Rozeznanie

Xanko, najlepiej byloby gdby wszystkie te kremiki wybropowac! Nie wiem jak u Ciebie ale ja nigdy !!! nie otrzymalam probki kremu w sklepie czy aptece!! nawet gdy b.prosilam.Zawsze to amo :nie maja. Ale czy wszedzie tak jest?

Co do wieku stosowania kremikow -to tutaj sa eksperci, (nie tylko wiek, ale i stan cery sie liczy).

zas pewna jestem. ze na EFFAKLER K mozna oczywoscie stosowac kremiki(najlepiej nawilzajace)i nie powinno Ci to zaszkodzic.
Poza tym sama tak czasem robie, ale uzywam tylko na noc bo pod podklad to dla mnie on sie nie nadaje (swiece sie)

PAPA
Wioletta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 12:48   #4
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

Wiek odpowiedni do stosowania danego kosmetyku jest podawany orientacyjnie, margines ok. 2 lat jest całkowicie do przyjęcia. Kosmetyki należy raczej dobierać do potrzeb a nie do wieku.
Natomiast ja też mam problem z białymi punkcikami pod oczami. Gdzieś wyczytałam, że może to mieć związek z poziomem cholesterolu, a u mnie faktycznie jest dużo za wysoki. Czy tak jest faktycznie, czy to tylko zbieg okoliczności? Dodam, ze te punkciki trzymają się po kilka miesięcy.
Podkrążone oczy też mam i jeszcze nie znalazłam nic, co by zlikwidowało ten problem. Kosmetyki, których próbowałam, tylko lekko rozjaśniają. Podobno taka jest uroda alergików.
Pozdrawiam
i również czekam na opinie
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 13:13   #5
xanka
Zadomowienie

GG do xanka

Ewa napisał(a):
> Natomiast ja też mam problem z białymi punkcikami pod oczami. Gdzieś wyczytałam, że może to mieć związek z poziomem cholesterolu, a u mnie faktycznie jest dużo za wysoki. Czy tak jest faktycznie, czy to tylko zbieg okoliczności? Dodam, ze te punkciki trzymają się po kilka miesięcy.

hm.. przyznam się szczerze że nie wiem jaki ja mam poziom cholesterolu, może trzeba by badania zrobić skoro to może byc przyczyną.. ale mam wrażenie że te punkciki to mam od zawsze

> Podkrążone oczy też mam i jeszcze nie znalazłam nic, co by zlikwidowało ten problem. Kosmetyki, których próbowałam, tylko lekko rozjaśniają.

no ja już się nie łudzę że jakiś krem zlikwiduje moje cienie, chociaż.. ciągle próbuje czegoś nowego [img]icons/icon12.gif[/img] a natężenie sińców zależy też od tego ile spałam, a raczej ile nie spałam, w czasie sesji wyglądam jak 'zombie' [img]icons/icon12.gif[/img]

>Podobno taka jest uroda alergików.
jak to mówią nie ma reguł bez wyjątków [img]icons/icon12.gif[/img] ja nigdy nie byłam na nic uczulona...

> Pozdrawiam
> i również czekam na opinie

dzięki i pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
i także czekam
Stary 2002-10-10, 15:09   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Możesz wybierać wśród kremów dla osób po 25 roku życia, szukaj takich , które wzmacniają naczynka. Co do punkcików pod oczami to niestety niewiele można zdziałać za pomocą kosmetyków. To są takie maleńkie prosaczki. Jeżeli są rzeczywiście maleńkie to nie próbuj ich usuwać , jeśli są większe np. prawie jak łepek od szpilki to kosmetyczka sobie z tym poradzi (ja usuwam prosaki za pomocą elektrokoagulacji).Co do cieni pod oczami to poszukaj na forum - był już ten temat poruszany.Radziłabym wizytę u kosmetyczki - możesz umówić się na konsultację - u mnie w gabinecie taka wizyta jest bezpłatna - oglądam dokładnie skórę i podpowiadam jakie kosmetyki powinna klientka używać oraz jakie zabiegi są dla niej wskazane.Kosmetyczka , która obejrzy Twoją cerę będzie mogła trafnie dobrać kosmetyki - my na forum możemy tylko sugerować , podpowiadać.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-10, 16:49   #7
xanka
Zadomowienie

GG do xanka

Beata Krajnik napisał(a):
(ciach)
> Radziłabym wizytę u kosmetyczki - możesz umówić się na konsultację - u mnie w gabinecie taka wizyta jest bezpłatna - oglądam dokładnie skórę i podpowiadam jakie kosmetyki powinna klientka używać oraz jakie zabiegi są dla niej wskazane.Kosmetyczka , która obejrzy Twoją cerę będzie mogła trafnie dobrać kosmetyki - my na forum możemy tylko sugerować , podpowiadać.

Bardzo dziękuję. Właśnie chodziło mi o podpowiedź, bo wiem że wirtualnie to za dużo nie można [img]icons/icon12.gif[/img]
Żałuję że Szczecin tak daleko od Krakowa.. bo na pewno poszłabym prosto do Pani. Ciągle szukam gabinetu , z którego wyjde zadowolona.
dzięki jeszcze raz.
pozdrawiam
[img]icons/icon40.gif[/img]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości