Jak podkreślić jasną cerę? II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-01, 16:38   #691
MagJa
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
MagJu, Nikito-v, pocahontas69, i przede wszystkim agniesko (rozwiałaś moje wątpliwości ) - dziękuję za opinie. Chyba zaryzykuję Ivory, bo powoli wpadam w desperację. Aqua Surge wydawał mi się idealny, dopóki nie zobaczyłam jak mi się ryjek różowo na tle całej reszty odznacza... Koszmar. Nawet filtr tonujący SVR jest za ciemny, i to sporo.
Ciężkie życie bladolicej, szczególnie gdy musi używać podkładu...
Hmm, różowy powiadasz To chyba faktycznie Porcelain z podkładów GG jest inny, bo nie jest ani trochę różowy, a tak właśnie czysto porcelanowy, beżowy A sama w różowych odcieniach wyglądam na chorą, więc zauważyłabym to na pewno. A jeśli nie ja, to otoczenie, które notorycznie mi to swego czasu wmawiało, jak używałam odcienia Ivory płynnego podkładu Avonu Po zmianie odcienia, niestety, ale przyznałam im rację Znaczy, nie, że jestem chora, a że tak wyglądam.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:03   #692
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna, mam do Ciebie pytanie
Widziałam w wątku o occie jabłkowym, że kombinowałaś sobie tonik cytrynowo-octowy. Czy rozjaśnił chociaż trochę skórę? Bo mam zamiar taki sobie zrobić
zrobilam sobie ten tonik ale w sumie uzywalam go z 2 razy, bo uswiadomilam sobie, ze w nie uzywam filtrow, a olejek cytrynowy jest fototoksyczny i bede w plamach

mam chyba zbyt wrazliwa skore, bylam po nim czerwona
ale sam tonik octowy wspominam bardzo dobrze, tylko caly dom walił jabolem
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:12   #693
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

heh octowy robiłam I też mi cały dom śmierdział I również bardzo dobrze go wspominam.. chyba do niego wrócę

Edit: Zobaczcie, co znalazłam :
http://www.ifotka.pl/?Section=Profil...ab=MyInfo#show
Stary 2007-01-01, 17:29   #694
Nikita-v
Zadomowienie

boże.. co ona ze sobą zrobiła fuj fuj fuj

jak patrze na takie fotki moja blada cera wyglada mi sie tym bardziej piękna
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:31   #695
klaudynka4
Zakorzenienie

na jej miejscu schowałabym się w domu i szorowała peelingiem.
Albo kąpała w soku z cytryny
Stary 2007-01-01, 18:28   #696
Moonlight
Wtajemniczenie

widziałam już kiedyś foty tej nawiedzonej pani

okropieństwo. to już chyba choroba...
Stary 2007-01-01, 18:47   #697
Mary_Q
Zakorzenienie

toz to potwor!:/
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 18:52   #698
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
toz to potwor!:/
niestety czesto takie panie za potworow uwazaja nas, a z reszta what-ever jak dla mnie jest bardziej hallowenowa od nas
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-01-01, 18:54   #699
Akeya
Raczkowanie

choroba chyba napewno :O nie dosc ze zjarana na tosta, to jeszcze twarz wysmarowana czymś rudobrązowoopalizującym ;O
Akeya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 19:00   #700
truskawkowawiosna
Moderator

rozumiem sniada brunetka- ładnie opalona, bo słonce szybko ją opala, ale pomaranczowa solaryjna opalenizna u jasnej blondynki? cud natury
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-01, 19:02   #701
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
niestety czesto takie panie za potworow uwazaja nas, a z reszta what-ever jak dla mnie jest bardziej hallowenowa od nas

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
rozumiem sniada brunetka- ładnie opalona, bo słonce szybko ją opala, ale pomaranczowa solaryjna opalenizna u jasnej blondynki? cud natury
Tleniona brunetka, tak się tylko przed nami ukrywa
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 19:02   #702
klaudynka4
Zakorzenienie

Zapewne włosy też tlenione
Założę się, że ta pani ma tanoreksję..

Edit: Ines-ka, ubiegłaś mnie z tymi włosami
Stary 2007-01-01, 19:05   #703
Nikita-v
Zadomowienie

a ja własnie zapodałam na twarz delikatnie peeling kawowy póxniej acne derm i jestem super bladziutka

ale teraz zaczęłam się zastanawiać nad tymi kremami wybielającymi... najczesciej przeznaczone są do stosowania miejscowego.. czyli teoretycznie nie powinny wybielać naturalnego koloru skóry, bo gdyby wybielały to ludzie po nich wyglądali by jaik biedronki w białe ciapki... dobrze rozumuje? jeśli się myle to mnie poprawcie... i czy w takim razie smarowanie nie przebarwionej skóry coś moze dac? (dać = rozjasnić naturalnie jasną skóre)
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 19:08   #704
klaudynka4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
a ja własnie zapodałam na twarz delikatnie peeling kawowy póxniej acne derm i jestem super bladziutka

ale teraz zaczęłam się zastanawiać nad tymi kremami wybielającymi... najczesciej przeznaczone są do stosowania miejscowego.. czyli teoretycznie nie powinny wybielać naturalnego koloru skóry, bo gdyby wybielały to ludzie po nich wyglądali by jaik biedronki w białe ciapki... dobrze rozumuje? jeśli się myle to mnie poprawcie... i czy w takim razie smarowanie nie przebarwionej skóry coś moze dac? (dać = rozjasnić naturalnie jasną skóre)
Przepraszam, że tak wyrywam z kontektstu,ale jak robisz peeling kawowy na twarz ? Bardzo jestem ciekawa
Stary 2007-01-01, 19:10   #705
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość

Rozjaśni cerę opaloną do jej naturalnego odcienia, mi by się przydało na ramiona i plecy . Jaśniej niż natura się nie da tanimi kosmetykami, a przecież Chinki wydają fortuny żeby mieć porcelanową cerę
Stary 2007-01-01, 19:14   #706
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Rozjaśni cerę opaloną do jej naturalnego odcienia, mi by się przydało na ramiona i plecy . Jaśniej niż natura się nie da tanimi kosmetykami, a przecież Chinki wydają fortuny żeby mieć porcelanową cerę
nie jestem ekspertką ale sądze podobne jak Ty tak sobie mysle ze to wybielanie u Azjatek na sile nie jest zdrowe dla skory, jezeli kwasy "odslonia" prawdziwy odcien skory i wyrownaja go(znikna przebarwienia) to chyba lepiej dac sobie juz spokoj z wybielaniem

dziewczyny z biochemii na pewno maja wiecej wiedzy, moze je warto zapytac
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-01, 19:19   #707
klaudynka4
Zakorzenienie

Kiedyś przypadkowo odkryłam że sterydy bardzo rozjaśniają cerę Na stałe, tak już zostaje (co jest moją zmorą, bo mam teraz na ręku kilka białych plam przez to), zresztą twarz też mi się bardzo rozjaśniła ale trochę równomierniej.

Pamiętam też że po paście cynkowej bardzo mi się rozjaśniła skóra.
Ale to nie są dobre metody. Odkryłam przypadkiem i nie polecam nikomu bo to niezdrowe dla skóry na pewno
Stary 2007-01-01, 20:14   #708
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

takie ekstremalne wybieranie, chyba rzeczywiście nie jest najzdrowsze....
weźmy chociażby przykład Michaela Jacksona - nie wygląda na okaz zdrowia
tylko, że to wynik nie tylko wybielania....
ruda3d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:19   #709
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
nie rozumiesz dlaczego nie założe futra? czy dlaczego nie chce mi sie stroić?
i jedno i drugie.... jeśli futro byłoby sztuczne, to czemu nie?
poza tym, do długiego futra to już naprawdę nie musisz się bardzo stroić, wystarczą buty i makijaż

...a tak serio... rozumiem, całkiem rozumiem...
ruda3d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:49   #710
Pogoda
Rozeznanie

Klaudynka ja przez dłuższy czas używałam tego toniku, ładnie pachniał (nie żadnym jabolem no trochę było czuć ocet, ale zapach ten szybko się tracił) natomiast wybielenia niemal brak (tłumaczę to sobie tak, że u mnie już bielej być niemoże )

Ruda Michael Jackson cierpi na bielactwo info o chorobie:
Cytat:
Vitiligo to schorzenie skóry, które jest znane od niepamiętnych czasów. Wspomina się o nim już w czasach faraonów, w papirusie Ebersa.
Nazwy vitiligo; użył po raz pierwszy Celsus w II wieku naszej ery. Trzeba było czekać pięć wieków, by doszło w Chinach do precyzyjnego rozróżnienia vitiligo od trądu. Białe plamy towarzyszące trądowi są miejscem nieczułym na ukłucia, co nie występuje w przypadku bielactwa. Z tego powodu stopniowo oddzielono trąd od innych depigmentacji.

Z początkiem trzeciego tysiąclecia badania dotyczące vitiligo stają się intensywniejsze, tworzą się struktury zrzeszające badaczy tego zjawiska, wzrasta nadzieja na zidentyfikowanie anomalii przyczyniających się do pojawiania się tej choroby.

Co to jest vitiligo?

Słowo vitiligo; pochodzi z łaciny i oznacza białą plamę. Choroba ta może dotknąć bez wyjątku mężczyzn, kobiety i dzieci. Ujawnia się i rozwija niezależnie od wieku chorego i może nastąpić z różnych przyczyn.

Vitiligo jest chronicznym schorzeniem skóry, które charakteryzują białe plamy o wyrazistych konturach pojawiające się najczęściej na na twarzy, stopach, rękach, stawach i częściach intymnych ciała. Te miejsca są odbarwione ponieważ melanocyty, komórki odpowiedzialne za pigmentację, uległy zniszczeniu. Lekarze nie rozumieją do końca przyczyn występowania vitiligo, lecz podejrzewają, że odpowiedzialna jest za nie między innymi choroba autoimmunologiczna, podczas której chory produkuje przeciwciała atakujące i niszczące jego własne melanocyty.

Depigmentacja może być mniej lub bardziej nasilona, a obszar pozbawiony pigmentu różnej wielkości. W skrajnych przypadkach włosy rosnące w miejscach zmienionych chorobowo są również białe. Przebieg schorzenia może się ograniczać do miejscowej dyschromii (odbarwienia skóry) lub też ewoluować do całkowitej depigmentacji skóry.
Efekt dyschromii dotyka szczególnie chorych o ciemnej lub czarnej skórze, na której odbarwienia są bardziej widoczne.

http://www.avrf.org/V2_Export/avrf-2005_r22_c1.jpg

Problemy związane z vitiligo

Badania dotyczące tej patologii są:
- złożone i żmudne ze względu na wieloczynnikowy i genetyczny charakter choroby,
- słabo finansowane przez sektor publiczny i uważane za drugorzędne przez sektor prywatny.

Vitiligo należy do chorób zapomnianych przez medycynę. Lekarze uważają, iż jej leczenie jest pozbawione sensu, bowiem stanowi ona jedynie problem estetyczny i nie zagraża życiu pacjenta.

Vitiligo należy do chorób zapomnianych przez medycynę.

Osoby dotknięte vitiligo mają skórę szczególnie wrażliwą na promieniowanie słoneczne. Partie skóry pozbawione pigmentu nie wytwarzają warstwy chroniącej ją przed promieniami słonecznymi, przez co zdaniem niektórych wzrasta ryzyko pojawienia się czerniaka, czyli raka skóry. Istnieją jednak badania dowodzące, że ryzyko jego pojawienia się u osób z vitiligo jest mniejsze niż u osób bez tego schorzenia.
Osoby dotknięte vitiligo powinny przedsięwziąć odpowiednio wzmożone środki ostrożności, gdyż ich skóra staje się bardziej wrażliwa i pozbawiona ochrony.

Chorzy na vitiligo napotykają trudności różnego typu:
-psychologiczne, dochodzące w niektórych przypadkach aż do całkowitej izolacji od społeczeństwa,
-rodzinne: rozwody, separacje,
-zawodowe: zahamowany rozwój w pracy, zwolnienia.

Z socjologicznego punktu widzenia chorzy na vitiligo płacą więc wysoką cenę.

Objawy

Jasne plamy o konturach wyraźnie odcinających się od otoczenia pasem przebarwionej skóry.

http://www.vitiligosociety.org.u k/Resources/hug.jpeg

Sposoby leczenia

Jak dotąd żaden sposób postępowania nie przynosi zadowalających i pozwalających na całkowite wyleczenie rozwiązań. Dostępne możliwości to:
- Fototerapia powiązana lub nie z doustnym stosowaniem psoralenów. Wspomaganie leczenia witaminami.
-Kortykosteroidoterapiaogólna lub miejscowa.
-Przeszczepy melanocytów lub skóry.
-Maskowanie zmian kosmetykami. Nakładanie specjalnych podkładów lub kremów brązujących na strefy pozbawione pigmentu pozwalające ukryć odbarwienia skóry. Postępowanie to jednak, podobnie jak pozostałe, nie leczy samej choroby.
-Postępowanie mające na celu repigmentację.
-Postępowanie mające na celu depigmentację. Celem tego działania jest całkowita depigmentacja skóry w celu uzyskania jej jednolitego wyglądu.

Rodzaje vitiligo

Rozróżniamy dwa typy vitiligo:
-vitiligo segmentowe (lub segmentarne) zlokalizowane w sposób jednostronny, występuje na twarzy, rękach, nogach i reszcie tułowia, przeważnie nie ewoluuje dalej,
-vitiligo uogólnione charakteryzuje się plamami obustronnymi, mniej więcej symetrycznymi, występującymi w miejscach nacisku lub tarcia. Mogą one stawać się bardziej wyraziste wraz z upływem lat.

Vitiligo w społeczeństwie

Na podstawie badań medycznych przeprowadzonych na całym świecie szacuje się, że obecnie procent chorych waha się pomiędzy 1,5% a 2% populacji w każdym kraju.

źródło: tłumaczenie z http://217.71.208.164/vitiligo/

No chyba, że mówimy o wspomnianej wyżej depigmentacji, ale to raczej nie powód do śmiechu
Stary 2007-01-01, 20:56   #711
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
Ruda Michael Jackson cierpi na bielactwo info o chorobie:
Ja również Przynajmniej mam na policzkach skrawki naprawdę białej skóry
Stary 2007-01-01, 21:03   #712
truskawkowawiosna
Moderator

Pogodo, ja kupilam ocet w rossmanie, naprawde wali jak sfermentowane wino

co do wybielania zgadzam sie z regula "co za duzo to niezdrowo"
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-01, 21:03   #713
klaudynka4
Zakorzenienie

Ja mam bielactwo nabyte..(posterydowe).. to naprawdę okropna sprawa Te plamy nigdy nie znikną..
Stary 2007-01-01, 21:07   #714
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam bielactwo nabyte..(posterydowe).. to naprawdę okropna sprawa Te plamy nigdy nie znikną..
Ja dziedziczne. Bez podkładu na policzkach nie pokazuję się ludziom (oprócz domowników) Czasami mnie dobijają.. Akurat na twarzy Mam większą plamę na lędźwi, ale tą lubię. Ma kształt podobny do motyla
Stary 2007-01-01, 21:38   #715
truskawkowawiosna
Moderator

co myslicie o tym http://www.kosmetyka.com/display_pro...ct=287&line=57

nie zebym chciala probowac, ale nigdy przedtem nie spotkalam sie tymi kosmetykami
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-01, 21:53   #716
klaudynka4
Zakorzenienie

Niestety, nie wczytuje mi tej strony
Stary 2007-01-01, 21:55   #717
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Niestety, nie wczytuje mi tej strony
dziwne ze nie wczytuje,sprobuj wpisac slowo mincer na google na polskich stronach

wkleje

AA WYBIELAJĄCA nazwa: Krem nawilżający na dzień z filtrem UVA i UVB wiek: bez ograniczeń cera: bez ograniczeń opis: Krem przeznaczony do każdego typu cery o nierównej pigmentacji z widocznymi piegami i plamami. Intensywnie nawilża i długo utrzymuje odpowiedni poziom wody w skórze. Właściwości wybielające preparatu zostały wzmocnione dzięki dwukierunkowemu działaniu – rozjaśniającemu plamy już istniejące i zapobiegającemu powstawaniu nowych przebarwień poprzez ochronę przed promieniowaniem UV. Ponadto, preparat doskonale pielęgnuje, wygładza i zmiękcza naskórek, sprawia, że skóra wygląda świeżo, zdrowo i promiennie. składniki aktywne: Fitocomplex – zestaw wyciągów ziołowych z: mącznicy lekarskiej, krwawnika, przywrotnika lekarskiego, pietruszki, morwy i brzozy, Ekstrakt z japońskiej mandarynki, Olej abisyński, Masło SHEA,- Pantenol, Allantoina
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-01, 22:02   #718
pocahontas69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
nie może wpadać w róz, bo ja bym go nie nosiła (mniejsza z kupieniem - drogeryjne światło zawsze może przekłamać ) jest beżowy czy dość neutralny - zarówno dla żółtych jak i różowych tyle że mi różowe blizny prześwitują

Niestety muszę cię zawieżć bo ivory w Colorstayu na pewno wpada w róż. Zanim popodjęłam się zakupu tego podkładu wzięłam sobie 2 próbki (ivory i buff) do pojemniczków. w domu potraktowałam jeden policzek kolorkiem ivory drugi, kolorkiem buff. Porównywałam kolory w świetle dziennym na balkonie. Odcien buff okazał się zdecydowanie ciemniejszy od ivory i jest on w tonacji beżowej, natomiast ivory wpada w róż. Ten ivory porównalam nawet z podkładem Gosha X ceptional wear nr 11 porcelain , który jest jasniutkim bezem i różnica od razu byla widoczna.
Pozdrawiam

Podsumowując, jeśli ktos poszukuje bardzo jasnego kolorka podkładu ale nie wpadającego w róż ani w żółć polecam Gosha X ceptional wear nr 11 porcelain; to kolor 100% neutralny
pocahontas69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 22:02   #719
klaudynka4
Zakorzenienie

Fajnie brzmi Ale jak jest, to niewiadomo
A ta strona mi niewchodzi wogóle, nawet samo kosmetyka.com
Stary 2007-01-01, 22:16   #720
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
i jedno i drugie.... jeśli futro byłoby sztuczne, to czemu nie?
poza tym, do długiego futra to już naprawdę nie musisz się bardzo stroić, wystarczą buty i makijaż

...a tak serio... rozumiem, całkiem rozumiem...
ale ono właśnie nie jest sztuczne
a z samymi butami i makijażem to też nie ma tak łatwo, bo ono krótkie poza tym sylwestra spędziłam w mieszkaniu.. boso w spodniach i bluzce z fajnym dekoltem, koniec a nie, przepraszam, mialam makijaz, z ktorego bylam tak dumna, ze zapomniałam o zdjęciach na MM

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości