Jak podkreślić jasną cerę? II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-13, 23:28   #2521
Pogoda
Rozeznanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? II

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Ale ja właśnie o tym pisałam nie wyobrażam sobie kłaść SkinLights'ów na twarz
A, chyba, że tak

Daria ten puder perłowy miał bardzo pochlebne (choć tylko 2) opinie na KWC. Jest on jeszcze w ofercie?
Stary 2007-04-13, 23:36   #2522
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

bo jeszcze nie ma mojej trzeciej opinii jak dla mnie jest idealny, świetnie się sprawdza na różnych imprezach
nie ma go w katalogu, ale można go kupić. na allegro pewnie jest
właśnie znalazłam zaebiscie tani http://allegro.pl/item181486756_perl...oriflame_.html
Stary 2007-04-14, 13:45   #2523
Pogoda
Rozeznanie

Dzięki Daria, szukałam wczoraj tego pudru na allegro i nie znalazłam Właśnie zamówiłam, więc możliwe, że będę 4 na KWC
Stary 2007-04-14, 16:33   #2524
cmoksia
Zakorzenienie

ja tez go na początku nie znalazłam, dopiero za drugim podejściem, jak głębiej poszperałam
za taką cenę to ja bym od razu brała, bez wahania, sama ponad 2x tyle płaciłam
mam nadzieję, że będzie Ci odpowiadał
później jak będę miala chwilę, zajrzę na KWC
Stary 2007-04-14, 18:52   #2525
isa666
Zakorzenienie

Dziś dopadły mnie pierwsze promienie słońca i efekt? Mam cały dekolt i twarz czerwoną jak burak
Ratuję się właśnie resztkami balsamu chłodzącego, który został mi z zeszłych wakacji.

Kupiłam sobie balsam brązujący Nivea, zeby się nim odrobinkę "opalić" a tymczasem wcześniej mnie słońce opaliło
Stary 2007-04-14, 19:04   #2526
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
A, chyba, że tak

Daria ten puder perłowy miał bardzo pochlebne (choć tylko 2) opinie na KWC. Jest on jeszcze w ofercie?
Jest w kwietniowo-majowym katalogu za 19,90. Można go zamówić od poniedziałku, sama się nad nim zastanawiam.

Dariu, konsultanci mają go jeszcze taniej niż w tym linku który wkleiłaś.
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 22:44   #2527
IlonaMarianna
Raczkowanie

buuu. kończy się dobry czas dla Nas. do sklepów coraz nachalniej wchodzą "letnie" i "wiosenne" kolekcje kosmetyków.. byłam dzisiaj w Naturze. śliczna, porcelanowo-świetlisto-błyskotkowa kolekcja ESSENCE "Angel" została zastąpiona wiosenno-letnią "Ciao, Bella". uwielbiam kosmetyki Essence, więc na początku z zainteresowaniem zaczęłam oglądać.. i zrzedła mi mina.. NIC jasnego, kompletnie nic! dwa zestawy cień podwójny + rozświetlacz - oba w tonacjach brązy/beże. tragicznie ciemny puder brązujący. błyszczyki w tonacjach idealnych dla opalonej skóry.. jeden chłodniejszy - nie wiem, może się skuszę, bo błyszczyków typu 'swirl' (jakby zmiksowane dwa kolorki) już dawno nie widziałam..

jak czytam tu co jakiś czas "doniesienia", że sprzedawcy w Polsce nie zamawiają jasnych podkładów, bo się "nie sprzeda", to mi się smutno robi. właśnie rozpoczęłam końcówkę swoich zapasów - ostatnią buteleczkę 100tki Maxa Factora i choć na najbliższe 8-10 miesięcy nie muszę jeszcze niczego szukac, to się zastanawiam, co będzie, jak mi się skończy a wybór jasnych odcieni w drogerii będzie jeszcze mniejszy... naprawdę wycofują C1 L'Oreala??

słyszałam przed godziną jakąś reklamę w TV - nie pamiętam, co to było, ale zaczynało się słowami - "czy jest coś piękniejszego od opalonej skóry?" - no normalnie załamka. za mniej więcej miesiąc będę sobie kupowała jakiś mocny filtr. co polecacie? do cery tłustej i problematycznej. bardzo bym chciała coś co zostawia choćby leciutki białawy film. choćby takie krycie w 30%... bo już nie chcę dawac na filtr podkładu. ewentualnie pod niego trochę korektora a na wierzch puder. kiedyś ktoś mi coś doradzał, ale oczywiście zapisałam to sobie tak, że zgubiłam :/
IlonaMarianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 09:06   #2528
fifiorek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez IlonaMarianna Pokaż wiadomość

słyszałam przed godziną jakąś reklamę w TV - nie pamiętam, co to było, ale zaczynało się słowami - "czy jest coś piękniejszego od opalonej skóry?" - no normalnie załamka.
też zwróciłam na to uwagę i przed oczami staneły mi dwie młode dziewczyny ( coś koło 20-22 lat ) które weszły ostatnio do sklepu,w którym pracuje i powaliły wszystkich swoją opalenizną wyglądały jak dwa skwarki a do tego strasznie mocny makijaż i przekombinowany strój masakra, wyglądały wręcz odpychająco - co potwierdziła reszta ze sklepu
fifiorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 12:25   #2529
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

IlonaMarianna, całe szczęście, ze społeczeństwo nie kocha tak bardzo opalenizny, a reklamy to zawsze była ściema
Cóż, moi znajomi mówią, że naprawdę bardzo ładnie mi, gdy jestem blada i nie wyobrażają sobie teraz mnie opalonej
Bladość jest piękna i tyle Chociaż takie reklamy mogą... dołować.

Aha, podłączam się do zapytania o filtr do tłustej cery
Ja narazie używam emulsji iwostinu i zmatowana pudrem Lentheric (niestety zawiera talk, ale na skrobię jestem uczulona) jest matowa naprawdę długo jak na mnie. Ok. 3-4 godzin, potem trzeba wykonać poprawkę. Ale coż to, machnąć dwa razy puszkiem
I bieli
Stary 2007-04-15, 12:33   #2530
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
IlonaMarianna, całe szczęście, ze społeczeństwo nie kocha tak bardzo opalenizny, a reklamy to zawsze była ściema
Cóż, moi znajomi mówią, że naprawdę bardzo ładnie mi, gdy jestem blada i nie wyobrażają sobie teraz mnie opalonej
Bladość jest piękna i tyle Chociaż takie reklamy mogą... dołować.

Ja narazie używam emulsji iwostinu i zmatowana pudrem Lentheric (niestety zawiera talk, ale na skrobię jestem uczulona) jest matowa naprawdę długo jak na mnie. Ok. 3-4 godzin, potem trzeba wykonać poprawkę. Ale coż to, machnąć dwa razy puszkiem
I bieli
A moi znajomi nie akceptuja mojej białej skóry Zawsze powtarzaja, że wyglądam jak bym była chora Jedynie mojaj mama akceptuje to ze lubię podkreslac swoją białą skóre, bo sama nigdy sie nie opala i ma piękną skóre.
Stary 2007-04-15, 12:39   #2531
kama98
Zadomowienie

Cytat:
I bieli
Mam takie pytanie dotyczące filtrów, może to trochę głupie, ale o jakie filtry chodzi? Przeglądałam forum "biochemia kosmetyczna" ale tam jest już wyższy poziom zaawansowania i nie mogę sie tam połapać a nie wiem do jakiego wątku sie podczepić, żeby nie wyjść na przygłupa
A jeśli chodzi o skrobie, to jaka skrobia? Co to za puder Lentheric? Przepraszam za tyle pytań.....
Stary 2007-04-15, 12:40   #2532
klaudynka4
Zakorzenienie

maja nie przejmuj się Zobaczymy, co będą mówić za 15-20 lat
Nawet jak ktoś się spyta mnie "A co ty taka blada?!" to ja wiem swoje
Tobie jest pięknie z bladością, mówię to szczerze
A co do moich znajomych to... poprostu są tolerancyjni i nie lubią stereotypów Ja mam wiele takich swoich "odchyłów", które oni uważają za normalne i nikt mi tego nie wytyka ani nie wyśmiewa... poprostu trafiłam na takich ludzi
Maju, zobaczysz, za jakiś czas docenisz to, że teraz dbasz o swoją cerę
A wszystkie panienki z solarium będą patrzeć z zazdrością
Stary 2007-04-15, 12:44   #2533
klaudynka4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kama98 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie dotyczące filtrów, może to trochę głupie, ale o jakie filtry chodzi? Przeglądałam forum "biochemia kosmetyczna" ale tam jest już wyższy poziom zaawansowania i nie mogę sie tam połapać a nie wiem do jakiego wątku sie podczepić, żeby nie wyjść na przygłupa
A jeśli chodzi o skrobie, to jaka skrobia? Co to za puder Lentheric? Przepraszam za tyle pytań.....
Kama, filtry są to kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (tzn. są to kremy też z niską ochroną, ale jeśli na wizażu mówi się "filtry" to na 99% chodzi właśnie o takie), z faktorem SPF 40, 50+, 60...
Skrobia - to zwykła mąka ziemniaczana, która matuje skórę i nie destabilizuje filtrów (co robi talk i mika, zawarte w większości pudrów). Skrobia może byc też kukurdziana, itd. taka podobno jest lepsza, nie wiem bo nie probowałam. Skrobii użyłam tylko kilka razy bo jestem uczulona na roztocze mączne.
Puder Lentheric można powiedzieć, że jest już kultowy, bo jest na rynku baardzo długo, jak pokażesz mamie to na pewno pozna http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1422
Stary 2007-04-15, 12:52   #2534
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
I bieli
La Roche Posay Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50 +
wystepuje w dwoch wersjach: do twarzy lub do ciala

LRP Anthelios Dermo - Pediatrics SPF 50 + mleczko do ciala

Bioderma Photoderm SPRAY SPF 50 +

Vichy Fluide SPF 50 +

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 13:01   #2535
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

mi tez powtarzają że mogłabym się troche opalić szczególnie w szkole bo tam mam takie światła, że wyglądam jak truposz->biało-sina

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 13:08   #2536
klaudynka4
Zakorzenienie

U mnie w łazience tak jest w szkole... I powiem, żewygląda to strasznie... Ale sztuczne oświetlenie zawsze oszukuje
Stary 2007-04-15, 13:08   #2537
kama98
Zadomowienie

Cytat:
Kama, filtry są to kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (tzn. są to kremy też z niską ochroną, ale jeśli na wizażu mówi się "filtry" to na 99% chodzi właśnie o takie), z faktorem SPF 40, 50+, 60...
Skrobia - to zwykła mąka ziemniaczana, która matuje skórę i nie destabilizuje filtrów (co robi talk i mika, zawarte w większości pudrów). Skrobia może byc też kukurdziana, itd. taka podobno jest lepsza, nie wiem bo nie probowałam. Skrobii użyłam tylko kilka razy bo jestem uczulona na roztocze mączne.
Puder Lentheric można powiedzieć, że jest już kultowy, bo jest na rynku baardzo długo, jak pokażesz mamie to na pewno pozna http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1422
Dziękuje serdecznie za odpowiedż, a co do pudru to faktycznie poznaje, kultowy, moja mam do tej ory go urzywa, już od kilku lat
Stary 2007-04-15, 13:13   #2538
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Cytat:
U mnie w łazience tak jest w szkole... I powiem, żewygląda to strasznie... Ale sztuczne oświetlenie zawsze oszukuje
ja mam ładne światło w pokoiku
a najgorsze to w supermarketach brrr

Stary 2007-04-15, 13:24   #2539
kama98
Zadomowienie

No to rewelacja, mam sie zaprzyjaźnić z moja bladością........ a będę pracować w butiku w Pasażu Grunwaldzkim, a światło tam jest przyciemnione i sztuczne....
Stary 2007-04-15, 14:03   #2540
klaudynka4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
ja mam ładne światło w pokoiku
a najgorsze to w supermarketach brrr
W ogóle w wielu sklepach jest straszne...
A w sklepach z ubraniami to już masakra! Nie chodzi o skórę, ale wyglądam grubo jak baleron i po takich wizytach łapię doła.
Każdą fałdkę widać... A na twarzy każdą plamkę... Fee
Stary 2007-04-15, 14:29   #2541
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
maja nie przejmuj się Zobaczymy, co będą mówić za 15-20 lat
Nawet jak ktoś się spyta mnie "A co ty taka blada?!" to ja wiem swoje
Tobie jest pięknie z bladością, mówię to szczerze
A co do moich znajomych to... poprostu są tolerancyjni i nie lubią stereotypów Ja mam wiele takich swoich "odchyłów", które oni uważają za normalne i nikt mi tego nie wytyka ani nie wyśmiewa... poprostu trafiłam na takich ludzi
Maju, zobaczysz, za jakiś czas docenisz to, że teraz dbasz o swoją cerę
A wszystkie panienki z solarium będą patrzeć z zazdrością

Ja nadal twierdzę, że blade jest piękne, ale większość ludzi jednak sugeruje sie sloganani typu Nivea: "cóż jest piekniejsze od opalenizny..".
Nie musze czekac 15 lat żeby widzieć zalety ochrony skóry przed promieniowaniem - to widać juz teraz.

Ale ostatnio miałam zabawną sytuację. Wracałam z wykładów, taki dziadziuś, który mieszka nade mną, siedział sobie na ławce i czytał książkę a ja szukałam w mojej przepastnej torbie kluczy od klatki. Wtedy dziadziuś się odzywa:
" - Aż pojaśniało, jak panienka tędy przeszła..
-Pojaśniało?
- Bo panienka jest jak za moich czasów, wtedy kobiety były takie..inne...Tylko taka trochę za chuda...ale jeszcze moze przytyjesz, co?"

Mam nadzieję, że chodziło mu własnie o moja jasną skórkę
Stary 2007-04-15, 14:31   #2542
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
W ogóle w wielu sklepach jest straszne...
A w sklepach z ubraniami to już masakra! Nie chodzi o skórę, ale wyglądam grubo jak baleron i po takich wizytach łapię doła.
Każdą fałdkę widać... A na twarzy każdą plamkę... Fee
Przeciez Ty jestes szczuplutka!Widziałam twoje zdjęcia, wiec nie wciskaj kitu o fałdkach
Stary 2007-04-15, 14:39   #2543
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Maju, to tak jak ja- odbijasz promienie słoneczne też ostatnio miałam podobną sytuację.

Ciekawe, kiedy minie moda na opaleniznę...
Nie mam nic przeciwko dziewczynom, które normalnie mają ciemną karnację (tak jak cała rodzina taty, wyróżniam się ) ale te pomarańczowe skwarki

Stary 2007-04-15, 14:40   #2544
kubus puchatek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość

Ja nadal twierdzę, że blade jest piękne, ale większość ludzi jednak sugeruje sie sloganani typu Nivea: "cóż jest piekniejsze od opalenizny..".
Nie musze czekac 15 lat żeby widzieć zalety ochrony skóry przed promieniowaniem - to widać juz teraz.

Ale ostatnio miałam zabawną sytuację. Wracałam z wykładów, taki dziadziuś, który mieszka nade mną, siedział sobie na ławce i czytał książkę a ja szukałam w mojej przepastnej torbie kluczy od klatki. Wtedy dziadziuś się odzywa:
-Pojaśniało?
- Bo panienka jest jak za moich czasów, wtedy kobiety były takie..inne...Tylko taka trochę za chuda...ale jeszcze moze przytyjesz, co?"

przepiekny komplement od dziadka az sie czlowiekowi na serduszku cieplej i jasniej robi jak cos takiego uslyszy lub chociazby przeczyta
kubus puchatek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 14:41   #2545
klaudynka4
Zakorzenienie

Cytat:

-Pojaśniało?

Myślę, że chodziło mu o to, że twoje piękno jest naturalne I m.in. o to, że masz jasną skórę
Taki komplement jest wart najwięcej

Cytat:
Przeciez Ty jestes szczuplutka!Widziałam twoje zdjęcia, wiec nie wciskaj kitu o fałdkach
Dziękuję.. Ale fałdki mam niestety.
Stary 2007-04-15, 15:10   #2546
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Jest w kwietniowo-majowym katalogu za 19,90. Można go zamówić od poniedziałku, sama się nad nim zastanawiam.

Dariu, konsultanci mają go jeszcze taniej niż w tym linku który wkleiłaś.
19,90? no to nic dziwnego wiem, że mają go taniej, o 30%. byłam konsultantką i wiem jak to funkcjonuje ale mnie wywalili
Stary 2007-04-15, 16:00   #2547
Nikita-v
Zadomowienie

aaa jestem załamana.
Piękna pogoda wiec wybrałam się dzis z leżaczkiem do ogrpdu, oczywiscie wysmarowałam twarz grubą wartswą filtru i połozyłam się w cieniu z ksiązką( reszt ciała nie smarowałam.. bo ubrana byłam rekreacyjnie w dres i ocieplacz. Póxniej senna przestawiłam sobie leżaczek tak aby same nogi miec w słoncu a reszte ciała w cieniu przykryłam się kocem i zasnęłam.
Obudziłam się po godzinie i co się okazało? buzia blada, ręce blade ( filtr działa) ale koc z nóg mi się zsunął i pomimo spodni dresowych poparzyło mi nogi... nie opaliły się ale poparzyło mi je mam wielkie krwistoczerwone plamy, skóra jest rozpalona i piecze niemiłosiernie
jedyne pocieszenie, ze jest tak tylko na nogach... ale boli i tak
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 16:01   #2548
klaudynka4
Zakorzenienie

Nikita Posmaruj czymś albo użyj pianki z pantenolem i zostaje tylko czekać, ale minie
Ja nie chce myśleć co będzie w Grecji Ratujcie, nie chce sie opalić!!!
Stary 2007-04-15, 16:35   #2549
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
19,90? no to nic dziwnego wiem, że mają go taniej, o 30%. byłam konsultantką i wiem jak to funkcjonuje ale mnie wywalili
A za cóż to?

Zamówię sobie mikrodermabrazję. Bo już nie mogę patrzeć na to czoło w lustrze.

Oświetlenie w sklepach jest tragiczne. Zwłaszcza kiedy podkreśla żółty odcień blondu. Brr..
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 16:50   #2550
Kattarina
Zakorzenienie

Dziewczyny, dla mnie wszystkie jestescie piekne Bez wzgledu na typ urody, a wlasnie za sprawa szlachetnej bladosci Mysle, ze glownie dlatego, ze ta bladosc to Wasza (nasza) naturalna cecha. A nie widze potrzeby, aby na sile, za bardzo poprawiac Nature, szczegolnie, gdy cos jej sie naprawde udalo.

W moi przypadku, istnieje jeden "magiczny" kosmetyk, zmieniajacy pytania: "Zle sie czujesz, jestes taka bladziutka", w komplementy "Jaka masz piekna, porcelanowa cere"- to dobrze dobrany i umiejetnie zaaplikowany roz do policzkow. Szczegolenie taki z delikatnymi drobinkami Sama widze roznice, gdy go naloze

Niki- wspolczuje Tak jak napisala Klaudynka- panthenol troszke pomoze.
Kattarina jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości