Kilka porad dla prostujacych wlosy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-20, 14:13   #1
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007
Exclamation

Kilka porad dla prostujacych wlosy..

Od 3 miesiecy prostuje wloski wczesniej mialam puszace sie, ni krecone, ni proste...Masakra!! Musze powiedziec ze odkad poszlam do lepszej fryzjerki zmienilam swoj Image na lepsze
Jeśli macie problemy z wlosami po prostowaniu typu wypadanie, suchosc itd to czytajcie:
  1. 1.Jesli prostujecie wlosy to wrecz obowiazkiem jest klasc odzywke na wlosy chocby raz w tygodniu.
  2. 2.Nie uzywac szamponos spacjalnie wysuszajacych wlosy-katorga dla wlosow, ktore beda musialy zmierzyc sie z ~180 stopniami goraca!
  3. 3.Przed prostowaniem,najlepiej na wilgotne wlosy nakladamy cos ochronnego typu fluid,zel,jedwab lub spryskujemy lotionem, ja polecam ten olejek z Welli(cena ok.45 zł) Ma sie po nim jedwabiste wlosy..
  4. 4.Podczas prostowania(jesli chcecie utrzymac dluzej porzadany efekt)prostujcie mniej wlosow na raz.
  5. 5.prostujemy wlosy tylko suche,starajcie sie nie suszyc ich suszarka..
Milego prostowania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy_42ca215d54a77[1].jpg (4,4 KB, 343 załadowań)
Agusia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 15:08   #2
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21
Dot.: Kilka porad dla prostujacych wlosy..

dzieki za rady
witamy na forum

btw, czy na tej fotce są Twoje włosy?? jesli tak to śliczne, bądź ślicznie wyprostowane
Stary 2006-12-21, 18:57   #3
motylek1007
Zakorzenienie

mam pytanie do punktu 5....to mam czekac az naturalnie wyschna i dopiero potem prostownica skoro nie mam suszyc suszarka....

nie zakapowalam
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 22:29   #4
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007
Smile Dot.: Kilka porad dla prostujacych wlosy..

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
mam pytanie do punktu 5....to mam czekac az naturalnie wyschna i dopiero potem prostownica skoro nie mam suszyc suszarka....

nie zakapowalam
A wiec jesli nie masz czasu i musisz to wiadomo -wysusz je suszarka Ale najlepiej zeby doszly same A prostuj tylko wlosy suche bo inaczej u.... skwierczy i sie przypalaja tragicznie wywiajaja

Jesli nie masz czasu i przed prostowaniem katujesz je suszarka- polecam maski typu profi silk z jedwabiem
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Stary 2006-12-22, 00:58   #5
_wanilka_
Raczkowanie

GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_

Przesliczne wloski!!!

Mam pytanie:
Jakch konretnie szaponwo uzywasz i odzywek, bo teraz tyle jest na rynku ze trudno trafic w cos odpowiedniego jesli sie nie wie.
_wanilka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 07:29   #6
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Napisane przez _wanilka_ Pokaż wiadomość
Przesliczne wloski!!!

Mam pytanie:
Jakch konretnie szaponwo uzywasz i odzywek, bo teraz tyle jest na rynku ze trudno trafic w cos odpowiedniego jesli sie nie wie.

Odzywki to albo henna treatment WAX (ja 480 g w tym+20% gratis kupilam za 21 zl ) albo jesli nie masz az tak tragicznie zniszczonych wlosow to wyproboj odzywke z łożysk!idealna dla farbowanych, wlosy sa mieciutkie i lekkie Jesli wypadaja to wcieraj zoltko jaja+nafta+sok z cytryny i problemu zazegnasz
Z szamponow to ta nowosc garniera odbudowa i blask jest baaaardzo porzadna Ale moze byc tez pantene albo loreal professionel . Mozesz tez uzywac profi silk szamponu z jedwabiem -po nim tez wlosy sa fajne ale wiadomo, warto pozniej choc troche odzywic
A odzywiaj raz w tygodniu na stałe albo do uzyskania rezultatow

Pzdr
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2006-12-22, 12:11   #7
KENZO
Rozeznanie

Hej a czy moglabys wklelic wieksza fotke bo tej nie da sie powiekszyc na zdjeciu widac ze masz slicznie blyszczace wloski, czy rowniez tak wygladaja jak ich nie wyprostujesz??? Jaka masz prostownice??? Ja mam proste i gladkie wlosy z natury ale po prostownicy to juz mam totalne druty jednak nie prostuje na codzien bo boje sie ze je zniszcze a czy ty prostujesz po kazdym myciu???
KENZO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 14:48   #8
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

ja prostuje wloski od okolo 3 lat codziennie i takze nie narzekam na ich stan. Mam juz dlugie do polowy plecow. Tylko moim zdaniem odzywianie raz w tygodniu przy prostowaniu wlosow to o wiele za malo...
Przede wszysktim odzywka po kazdym myciu wlosow lub maska( profesjonalna). Ja osobiscie obecnie uzywam maski nawilzajacej Hair Coif, jestemz niej zadowolona. Polecam kosmetkyi profesjonalne bo przy dluzszym uzyciu kosmetykow dostepnych w sprzedazy detalicznej wlosy sie niszcza niestety. Sama po sobie zauwazylam ze przy odstawieniu na ok miesiac produktow z salonow fryzjerskich wlosy byly o wiele bardziej wysuszone i zniszczone.
Moj sposob co do utrzymania ladnych, glakdich wlosow po prostowaniu to:
1) plukanie wlosow pod koneic mycia zimna woda
2) uzywanie odzywek, masek profesjonalnych po kazdym umyciu wlosow
3) tak jak poprzedniczka, na wilgotne wlosy nakladam fluid chroniacy przed temp. i ulatwiajacy prostowanie np Biosilk Silk Strate, Revlon, Wella High Hair
4) raz w tygodniu kuracja regenerujaca wlosy, maska intensywnie regenerujaca, ktora pozostawia sie dluzej na wlosach i zawija w cieply recznik
5) na suche wlosy uzywam dodatkowo mleczka chroniacego np Loreal professional Iron Finish
6) prostownica ceramiczna z jonizacja, ona naprawde dziala, efekt utrzymuje sie dlzuej, wlosy sie nie elektryzuja, sa w lepszym stanie
7) moje wlosy jak nie zostana wysuszone suszarka o wiele trudniej sie prostuja i efekt nie jest tak trwaly, ale nie wiem jak u innych wizażanek

I to chyba na tyle z moich doswiadczen

Pozdrawiam
Olcik18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 15:32   #9
dziewczyna6
Raczkowanie

a jaką masz prostownicę??
dziewczyna6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 15:47   #10
KENZO
Rozeznanie

O matko 3 lata codziennego prostowania - to musisz miec naprawde wytrzylame wloski z natury. Ja mam bardzo delikatne, proste , gladkie ale czasem na wieksze wyjscie lubie je wyprosotwac- wygladaja wtedy wspaniale- mam dobra prostownice cermaiczna z jonizacja, zawsze uzywam tylko profesjonalnych kosmetykow- ostatnio zakochalam sie w kosmetykach Fekkai - wlosy mam zdrowe, lsniace, gladkie, nie farbuje ich, ale mimo to widze ze czasem podczas prostowania kilka wlosow jakos sie dziwnie wywinie i po przejchaniu po nich prostownica sa jakby zlamane w danym miejscu, dlatego wlasnie nie wyobrazam sobie prostowania po kazdym myciu bo moje wlosy chyba by tego nie zniosly
Stary 2006-12-22, 16:04   #11
L0LA
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
O matko 3 lata codziennego prostowania
Agusia pisała przecież, że prostuje włosy od 3 miesięcy, a nie 3 lat!
L0LA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 16:09   #12
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

Olcik jak ja Ci zazdroszczę tego, że możesz tak długo prostowac włosy i nadal dobrze sie trzymają ja pomimo uzywania samych profesjonalnych kosmetyków niestety muszę sie ograniczać do "raz na jakiś czas" niestety przez to musz eciagle nosić kitkę bo moje niewyżelazkowane rozpuszczone włoski to obraz nędzy i rozpaczy

pozdrawiam
Stary 2006-12-22, 16:17   #13
KENZO
Rozeznanie

Lola ja nawiazalam do wypowiedzi Olcik18 a nie do Agusi
Stary 2006-12-22, 16:27   #14
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

Teraz moje prostowanie ogranicza sie do przejechania prostownica wierzchniej wartswy i jest ok bo z natury mam lekko falowane, jednak przede wszystkim kiedys, gdy mialam pocieniowane wlosy( wrr koszmar) wywijaly sie na wszysktie strony i je katowalam prostownica. Bez wyprostowania nie blyo mowy o jakimkolwiek wyjsciu do ludzi:p. Musze zaznaczyc, ze przy tmy prostowaniu podcinalam koncowki okolo raz na 3 miesiace oraz moje wlosy nigdy nie byly farbowane, rozjasniane ani nic w tym stylu. Uwazam, ze farba plus czeste prostowanie to za duzo dla naszych wlosow.. Z kosmetykow regenerujacych polecilabym szampon lub odzywke Wella SP regenerujaca, ta seria pozwolila mi zregenerowac wlosy( oczywiscie po dluzszym okresie uzywania).
A obecnie mam prostownice Vidal Sasson i jestem zadowolona, wczesniej mialam ByBlissa, ktora byla o wieeeele gorsza.

Kenzo ja takze miewalam takie "zlamane" wlosy, ale to chyba wynikalo z tego, ze wlosy byly przesuszone. Teraz przede wszysktim nawilzanie i jest o wiele lepiej.

Pozdrawiam
Stary 2006-12-22, 16:46   #15
KENZO
Rozeznanie

Nie u mnie to napewno nie przesuszenie, bo ja mam bardzo dobrze nawilzone wlosy,dbam o nie jak tylko moge, nawet gdy wyschna naturalnie sa proste i lejace, gladziutkie- a to zalamanie powstaje tylko po prostownicy- czasem poprostu jakis pojedynczy wlos sie podwinie no i jak sie po tym przejedzie z taka temperatura to niestety w tym miejscu jest naruszona struktura, ale mowie to powstaje tylko na jakis 2 -3 wlosach po prostowaniu wiec tragedii nie ma, wydaje mi sie ze rozwiazaniem tego problemu jest poprostu dokladne rozczesanie pasma przed prostowaniem
Stary 2006-12-23, 15:19   #16
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Hej a czy moglabys wklelic wieksza fotke bo tej nie da sie powiekszyc na zdjeciu widac ze masz slicznie blyszczace wloski, czy rowniez tak wygladaja jak ich nie wyprostujesz??? Jaka masz prostownice??? Ja mam proste i gladkie wlosy z natury ale po prostownicy to juz mam totalne druty jednak nie prostuje na codzien bo boje sie ze je zniszcze a czy ty prostujesz po kazdym myciu???
Prostuje po każdym umyciu, to takie uzaleznienie keidy ich nie wyprostuje to juz sie tak nie lsnia i nie blyszcza no niestety nie mozna meic wszystkiego Mam profesjonalna prostownice ceramiczna z pokazu, CERAmini za 130 zł, polecam ja ją ustawiam zwykle na max zeby sie szybciej prostowaly po zastosowaniu sie do moich rad powinny Ci sie blyszczec ze wszystkich sil No chyba ze farbowalas albo cos.
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2006-12-23, 15:38   #17
KENZO
Rozeznanie

Ja rowniez mam lsniace wlosy naturalnie bo bardzo o nie dbam, stosuje tylko profesjonalne kosmetyki, prostownice tez mam bardzo dobra ale jakos nie moge sie przemoc zeby czesto prostowac- choc fakt faktem ze po prostowaniu wygladaja bajecznie- ale wiem ze je to niszczy, a ze ja mam bardzo delikatne wlosy to wiem ze jaka akcja z prostowaniem po kazdym myciu szybko zniszczylaby mi wlosy - wiec prostuje tylko na naprawde duze wyjscia , na zwykla impreze wystarczy jak je wysusze, naloze jakis dobry wygladzacz i nablyszczacz i tez ladnie wygladaja
A to twoj naturalny kolorek czy farbujesz??? bardzo ladny - zawsze podobaly mi sie takie brazy
Stary 2006-12-23, 15:46   #18
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007

Cytat:
Ja rowniez mam lsniace wlosy naturalnie bo bardzo o nie dbam, stosuje tylko profesjonalne kosmetyki, prostownice tez mam bardzo dobra ale jakos nie moge sie przemoc zeby czesto prostowac- choc fakt faktem ze po prostowaniu wygladaja bajecznie- ale wiem ze je to niszczy, a ze ja mam bardzo delikatne wlosy to wiem ze jaka akcja z prostowaniem po kazdym myciu szybko zniszczylaby mi wlosy - wiec prostuje tylko na naprawde duze wyjscia , na zwykla impreze wystarczy jak je wysusze, naloze jakis dobry wygladzacz i nablyszczacz i tez ladnie wygladaja
A to twoj naturalny kolorek czy farbujesz??? bardzo ladny - zawsze podobaly mi sie takie brazy
Obawiam sie ze po farbowaniu nie bylyby juz takie ladne ldatego nie probuje Tutaj wyszly troszke jasniejsze niz sa ale niewiele
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2006-12-23, 16:50   #19
rozmarynek
Zadomowienie

A czekamy az preparat chroniacy włosy wyschnie? CZy jak na suchyhc włosach rozprowadzimy to jest ok?
rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 17:06   #20
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007
Post Dot.: Kilka porad dla prostujacych wlosy..

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
A czekamy az preparat chroniacy włosy wyschnie? CZy jak na suchyhc włosach rozprowadzimy to jest ok?

Zalezy od kosmetyku np jak masz fluid to na mokre wlosy jak olejek to moze byc na suchych i mokrych
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2006-12-23, 17:49   #21
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ta fotka jest z reklamy garniera:P
Stary 2006-12-23, 17:51   #22
pyska06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość

4) raz w tygodniu kuracja regenerujaca wlosy, maska intensywnie regenerujaca, ktora pozostawia sie dluzej na wlosach i zawija w cieply recznik
a co to są za maseczki ? mogla bys mi jakas polecić ? z góry dziękuje

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 19:29   #23
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość
a co to są za maseczki ? mogla bys mi jakas polecić ? z góry dziękuje
Hmm... chyba moglabym polecić słynny WAX, Absolute Repair, Hair Coif nawilżająca albo serie SP regenerujaca Welli

Pozdrawiam
Stary 2007-01-04, 07:41   #24
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007
Exclamation Prostowanie wlosow-kosmetyk cudo!!

Uwaga!!!!

Wspominalam o nakladaniu ochronnej warstwy i poszlam do fryzjerki i przed prostowaniem nalozyla zwykly tani zel do wlosow z welli i trzyma mi sie prosta fryzurka.... Od tygodnia!! Az mi szkoda ich bylo myc no ale trzeba Polecam goraco!!po co przeplacac!! Wspaniala ochrona i piekne wlosy serio! Ten zel mial taki zielony kolor, byl w tubce!
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2007-01-04, 10:51   #25
KENZO
Rozeznanie

Naprawde nalozyla ci zwykly zel??? rozumiem ze najpierw wysuszyla na szczotke a potem nalozyla ten zel i zaczela prostowac??? a czy zel nakladala bezposrednio przed przejechaniem prostownica na pojedyncze pasma czy odrazu na calosc a dopiero potem prostowala??? a moze to tylko wygladalo jak zel a w rzeczywistosci to byl jakis dobry preparat do prostowania o konsystencji zelu??? Zdaj nam relacje i sprawdz czy uda ci sie osiagnac taki sam efekt w domu
Stary 2007-01-04, 17:46   #26
Lil' Hottie
Raczkowanie

zel? nie wierze by chronil wlosy! moze i utrzymuje fryzure,ale na pewno nie chroni przed wysoką temperaturą. Wiem bo sama kiedyś prostowałam i bez kosmetyków ochronnych efekt był taki że musiałam ściąć prawie wszystkie moje włosy bo były tak zniszczone
Lil' Hottie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 20:50   #27
sloneckoo
Zadomowienie

GG do sloneckoo

5.prostujemy wlosy tylko suche,starajcie sie nie suszyc ich suszarka..

ja rano myje wloski i musze sobie je wysuszyc wczesniej
Stary 2007-01-04, 22:06   #28
Agusia007
Zadomowienie

GG do Agusia007
Post Dot.: Kilka porad dla prostujacych wlosy..

A wiec to byl zel na 100% przeciez sie tej fryzjerki spytalam nalozyla go dosc duzo na wilgotne wlosy ale nie na poszczegolne pasma tylko na calosc ogolnie, jutro biegne po ten żel efekt super wlosy byly lsniace taskie jak na 1 fotce na tym watku na dodatek mieciutkie i lejace sie takie lustro wrecz piekne!! Moze jestem troche narwana ale to byla swietna sprawa Daje lepszeefekty niz ten lotion
wolte ganz allein sein..
Nocny marek
Stary 2007-01-04, 22:59   #29
Mysia_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
A wiec to byl zel na 100% przeciez sie tej fryzjerki spytalam nalozyla go dosc duzo na wilgotne wlosy ale nie na poszczegolne pasma tylko na calosc ogolnie, jutro biegne po ten żel efekt super wlosy byly lsniace taskie jak na 1 fotce na tym watku na dodatek mieciutkie i lejace sie takie lustro wrecz piekne!! Moze jestem troche narwana ale to byla swietna sprawa Daje lepszeefekty niz ten lotion
kochaie dawaj foty tego żelu szybkooo blyszczaly wlosy po nim?
Stary 2007-01-05, 22:51   #30
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
A obecnie mam prostownice Vidal Sasson i jestem zadowolona, wczesniej mialam ByBlissa, ktora byla o wieeeele gorsza.
Witam

Ja też mam prostownicę Vidal Sasson Mam ją od niedawna i jeszcze jej do końca nie "obczaiłam"
Czy Twoja też ma regulacje temp.? Moja ma pokrętło z liczbami i nie wiem ile stopni jest na maksymalnej pozycji 25...
magrest jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości