Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 18 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-10, 12:14   #511
kasia5558
Wtajemniczenie

Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dziewczyny mam bardzo wazne dla mnie pytanie - wlasciwie to kilka
Bardzo chcialabym prosic kogos o fachowej wiedzy, by pomogl mi dobrac suplementy (lub chociaz zasugerowal, na co moglabym zwrocic uwage). Ogolnie o mnie to tak: mialam kiedys bardzo grube wlosy, zrobily sie cienkie, chcialabym to jakos zmienic. Troche wypadaja, oczywiscie strasznie na to narzekam. W dodatku z jednej strony sa suche a z drugiej maja sklonnosc do przetluszczania - stosowalam kiedys MSM i bardzo mi pomogl, moglam nie myc wlosy 3 dni i chyba do niego wroce.
Poza twarza moja skora ma sklonnosc do suchej, niestety cierpie na zapalenie mieszkow wlosowych - czy jakies suplementy moga cos zdzialac na to? Na tym chyba zalezy mi najbardziej. (dodam ze jesli chodzi o kosmetyki na zew to wiekszosc masci na zapalenie mieszkow mi nie pomaga - np te z mocznikiem w skladzie - ale te z kwasami dzialaja super)

Wlasciwie to najbardziej zalezy mi na wlosach i skorze. Pytam tak szczegolowo, bo mam (wreszcie) dostep do suplementow ze stanow, podobno sa lepsze od polskich bo tam maja wieksza dopuszczalna dawke, ponadto maja mniej zbednych "uzupelniaczy".

Myslalam o biotynie i MSM (jakie dawki na poczatek?). A co lykac zeby pomoc mojej skorze?
kasia5558 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 12:33   #512
IlonaP
Zakorzenienie

Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Kasiu, nie pomogę Ci bardzo, ale pamiętaj, że w Stanach jest większy liberalizm jeśli chodzi o farmaceutyki a co za tym idzie, większa możliwość, ze trafisz na coś ... niedozwolonego.
Stary 2008-01-10, 13:00   #513
kasia5558
Wtajemniczenie

Niedozwolonego? nawet w aptece?
Stary 2008-01-10, 13:05   #514
IlonaP
Zakorzenienie

Po prostu europejskie normy dotyczące składów i dawek substancji w kosmetykach i farmaceutykach są o wiele surowsze. Więcej substancji jest na "czarnej liście" a tam są dozwolone. Nawet była o tym mowa chyba w "salonie piękności" Tvn Style.
Stary 2008-01-10, 13:48   #515
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Dziewczyny a slyszalyscie juz o tym preparacie na cere itp. co sie go pije (albo lyka w tabletkach) na noc? Ja widzialam reklame w tv... ale jak to zawsze ja nie zapamietalam nazwy...

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 14:14   #516
kasia5558
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Po prostu europejskie normy dotyczące składów i dawek substancji w kosmetykach i farmaceutykach są o wiele surowsze. Więcej substancji jest na "czarnej liście" a tam są dozwolone. Nawet była o tym mowa chyba w "salonie piękności" Tvn Style.
Nie wiem czy mowimy o tym samym odcinku, ja tam widzialam nagonke na kosmetyki ze stanow i azji, ktore tak naprawde maja tego samego producenta tylko ceny znacznie nizsze

Ciekawe co z tymi suplementami, bo teraz znam dwie zupelnie rozne opinie.
Stary 2008-01-10, 16:16   #517
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

po przeczytaniu calego watku postanowilam zaopatrzyc sie w w Calcium Panthotenium, Belissei salfazin. Mam cere mieszana, chociaz ostanio bardzo czesto przetluszcze mi sie cera,czasami wyskakuja mi jakies krosty i czesto mam problemy z zaskornikami . Czy wybrany przeze mnie zestaw jest odpowiedni? jesli tak to w jakich dawkach mam lykac te preparaty. Poza tym pije herbate nimbe skin care tee
KlatkaNaPtaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:55   #518
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez KlatkaNaPtaszka Pokaż wiadomość
po przeczytaniu calego watku postanowilam zaopatrzyc sie w w Calcium Panthotenium, Belissei salfazin. Mam cere mieszana, chociaz ostanio bardzo czesto przetluszcze mi sie cera,czasami wyskakuja mi jakies krosty i czesto mam problemy z zaskornikami . Czy wybrany przeze mnie zestaw jest odpowiedni? jesli tak to w jakich dawkach mam lykac te preparaty. Poza tym pije herbate nimbe skin care tee
jak Belissa to juz nie Salfazin

chodzi o to, ze oba preparaty zawieraja witamine A. z tym nie wolno przeholować

nawet w ulotce Belissy z tego co pamietam jest taka informacja, zeby nie przyjmowac rownoczesnie innego preparatu z wit A

Belissa jest bardziej na wlosy, sa osoby ktore skarża sie, ze po niej wyskauje wiecej krost, ja jestem dopiero w polowie 1 opakowania i zauwazylam cos takiego
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 805 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 21:54   #519
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

dzieki za ostrzezenie
KlatkaNaPtaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 08:44   #520
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dziewczyny, kupiłam sobie Beta Karoten z firmy Hasco-Lek i na opakowaniu pisze, aby nie przyjmować dodatkowo witaminy A. Od dłuższego czasu jem skrzypovite i nie chciałabym jej przerywać. Skrzypovita również zawiera witaminę A Narazie jem dwie tabletki beta karotenu i tylko jedną skrzypovity. Czy nic mi po tym nie będzie?
Dodatkowo jem jeszcze biogal (2 tabletki dziennie),ponieważ mam bardzo przesuszona i podrażniona skóre. ale tam nie ma witaminy A.
Czy taki skład jest bezpieczny? Jak długo moge te tabletki zażywac?
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 10:42   #521
meri99
Wtajemniczenie

w beta karotenie jest juz duzo witaminy A,dlatego pewnie pisza aby starac sie nie przyjmowac jej z innych zrodeł. a ile wit.A jest w skrzypo-vicie? bo jesli jest jej minimalnie to mozesz barac albo po prostu zmniejszyc dawke skrzypo-vity np. jak bierzesz 3x dziennie zmniejszyc do 2 lub 1 dziennie na czas brania karotenu,albo zacząć kuracje karotenem troszke pozniej np.pod koniec lub w polowie kwietnia.

Pagan Poetry

Stary 2008-03-10, 11:01   #522
madzia.a

w skrzypowicie jest 400 ug witaminy A. Wczesniej brałam 2 tabletki na dzień, teraz ze względu na beta karoten biore tylko jedna. Ale i tak nie wiem czy to nie za dużo
Stary 2008-03-10, 11:20   #523
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
w skrzypowicie jest 400 ug witaminy A. Wczesniej brałam 2 tabletki na dzień, teraz ze względu na beta karoten biore tylko jedna. Ale i tak nie wiem czy to nie za dużo
Beta karoten ma duzo wit.A,wiec moze lepiej zachowac ostrożność.
Ja myśle aby dokończyc kurację skrzypem i później zacząć kuracje beta-karotenem.

Pagan Poetry

Stary 2008-03-11, 18:02   #524
madzia.a

a jak długo można brać beta karoten? Są jakieś ograniczenia?
Stary 2008-03-12, 18:14   #525
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
a jak długo można brać beta karoten? Są jakieś ograniczenia?
Ja myślę że nie za długo(miesiac),slyszalam że zbyt długie przyjmowanie bk może miec jakieś nie przyjemne skutki uboczne. Tak samo jak l-karnityna może powodować raka tak samo jak chrom itp... ale wiadomo,ja tego nie popieram w 100% to mogą byc tylko plotki.
Ale wiadomo wszystkie leki i witaminy w nadmiarze moga mieć jakies skutki uboczne.

Pagan Poetry

Stary 2008-03-13, 17:14   #526
madzia.a

Chciałam aby moja skóra przybrała troszkę ciemniejszy kolor, a nie chce chodzic na solarium. Myślicie, że beta karoten pomoże?
Stary 2008-03-13, 20:07   #527
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Chciałam aby moja skóra przybrała troszkę ciemniejszy kolor, a nie chce chodzic na solarium. Myślicie, że beta karoten pomoże?
Wiesz co,ja mam ten sam problem. Ja myśle że beta-karoten to dobra sprawa ale krótko dystansowa(nie mozna go zbyt dlugo stosowac). Nawet jeśli bedziesz go przyjmować twoja skóra będzie wytwarzać więcej melaniny (naturalny barwnik występujacy w skórze)co ochroni Twoją skórę przed niekorzystnym dziłaniem promieni słonecznych,więc nawet jeśli teraz zaczniesz przygotowywać skórę przed latem (i słońcem) Twoja skóra lepiej zniesie promienie UV-tzn. nie zaostanie tak uszkodzona jakby mogla być kiedy bys nie uzywała b-k.
Melanina jest bardzo ważna,dlatego często blade osoby (które maja jej mniej)częściej cierpia na poparzenia słoneczne niz te,ktore maja ciemniejsza karnację.

Pagan Poetry

Stary 2008-03-16, 10:59   #528
~Gosienka~
Raczkowanie

Walcze z tradzikiem i wlasnie zaczelam brac cynk i olejek z wiesiolka...czekam na efekty myslicie,ze mam cos jeszcze brac,zeby wzmocnic efekty?
~Gosienka~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 12:24   #529
bambinosek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Ja myślę że nie za długo(miesiac),slyszalam że zbyt długie przyjmowanie bk może miec jakieś nie przyjemne skutki uboczne. Tak samo jak l-karnityna może powodować raka tak samo jak chrom itp... ale wiadomo,ja tego nie popieram w 100% to mogą byc tylko plotki.
Ale wiadomo wszystkie leki i witaminy w nadmiarze moga mieć jakies skutki uboczne.
Dokładnie, dlatego myślę, że lepiej wypić sobie codziennie sok z marchwi, albo po prostu zjeść marchewkę, po jakimś czasie na pewno zauważy się lekkie przyciemnienie skóry, a i bedzie to zdrowsze dla organizmu.
bambinosek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 01:14   #530
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Moze ktos bierze sylimaryne?I jesli to w jakies dawce?
podbijam pytanie
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:07   #531
LauraS.
Rozeznanie

lekarz rodzinny wypisał mi bodymax ze wzgledu na kiepskie wyniki.. ale mam tradzik i nie wiem czy nie ma tam czegos co mogloby jeszcze pogorszyc jego stan..?? czy sa jakies witaminy/mineraly ktorych przy tradziku trzeba unikac? z gory dziekuje za pomoc
LauraS. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:50   #532
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
lekarz rodzinny wypisał mi bodymax ze wzgledu na kiepskie wyniki.. ale mam tradzik i nie wiem czy nie ma tam czegos co mogloby jeszcze pogorszyc jego stan..?? czy sa jakies witaminy/mineraly ktorych przy tradziku trzeba unikac? z gory dziekuje za pomoc
Nie ma tam nic "niebezpiecznego". Ale zróć uwage jak sie bedziesz po nim czuła - ja miałam koszmarne zawroty głowy, chyba za dużo żeń-szenia.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 17:38   #533
emememsss
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny, chcialabym polaczyc:
- capivit hydrocontrol
- merz special
- omega 3
- tran

Jak moge to rozsadnie i skutecznie stosowac?
emememsss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 17:59   #534
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez emememsss Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialabym polaczyc:
- capivit hydrocontrol
- merz special
- omega 3
- tran

Jak moge to rozsadnie i skutecznie stosowac?
skoro zamierzasz zażywać tran to po co dodatkowo capivit i omega3?
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 805 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-04-07, 18:02   #535
emememsss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
skoro zamierzasz zażywać tran to po co dodatkowo capivit i omega3?
Wyczytalam, ze dostepne na rynku suplementy z omega-3 nie maja wysokiego stezenia, poza tym znajoma wyleczyla niewielki tradzik stosujac omega-3 i tran. Sadzilam, ze to dobre polaczenie? Czy w takim wypadku naprawde odpuscic sobie Capivit?
Stary 2008-04-07, 18:10   #536
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Wyczytalam, ze dostepne na rynku suplementy z omega-3 nie maja wysokiego stezenia, poza tym znajoma wyleczyla niewielki tradzik stosujac omega-3 i tran. Sadzilam, ze to dobre polaczenie? Czy w takim wypadku naprawde odpuscic sobie Capivit?
myslalam, ze kompletujesz zestaw dla bardzo suchej skory, jezeli masz tlusta idaca w kierunku trądzikowej to odpusc sobie kwasy omega-3

u wielu osob nastepuje nawet pogorszenie, np. u mnie. wlosy tluszcza sie niesamowicie, rowniez twarz, pory bardziej sie zatykaja, masakra

bardziej polecam Salfazin, dokupic do tego zestaw witamin z grupy B, ew. kapsulki z olejem ogorecznika lub wiesiolka.

ten caly capivit wychodzi dosc drogo, a w Salfazinie masz juz wit A i E, tabletki z ogorecznikiem kupowane osobno np. Biogal wychodza duzo taniej.
mikroREKLAMA

Stary 2008-04-07, 18:22   #537
emememsss
Raczkowanie

Cytat:
myslalam, ze kompletujesz zestaw dla bardzo suchej skory, jezeli masz tlusta idaca w kierunku trądzikowej to odpusc sobie kwasy omega-3

u wielu osob nastepuje nawet pogorszenie, np. u mnie. wlosy tluszcza sie niesamowicie, rowniez twarz, pory bardziej sie zatykaja, masakra

bardziej polecam Salfazin, dokupic do tego zestaw witamin z grupy B, ew. kapsulki z olejem ogorecznika lub wiesiolka.

ten caly capivit wychodzi dosc drogo, a w Salfazinie masz juz wit A i E, tabletki z ogorecznikiem kupowane osobno np. Biogal wychodza duzo taniej.
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi

Mam mieszana cere, wysuszona kwasami i innymi kuracjami zwalczajacymi pryszcze. Capivit hydro. bralam juz dlugo i poprawa skory jest zauwazalna, jednak to jeszcze nie to o co mi chodzi. Czytalam, ze to kwestia doboru indywidualnego, wiec nie mozna jednoznacznie stwierdzic, czy te tluszcze rybne zaszkodza czy poprawia stan skory...Chcialabym zaryzykowac, bo przyklad znajomej pobudza wyobraznie Jak w takim moge polaczyc to, przy czym sie upieram? Omega-3 + Biogal+ Salfazin? Omega-3+Tran? Tran + Biogal + Salfazin?
Stary 2008-04-07, 18:33   #538
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi

Mam mieszana cere, wysuszona kwasami i innymi kuracjami zwalczajacymi pryszcze. Capivit hydro. bralam juz dlugo i poprawa skory jest zauwazalna, jednak to jeszcze nie to o co mi chodzi. Czytalam, ze to kwestia doboru indywidualnego, wiec nie mozna jednoznacznie stwierdzic, czy te tluszcze rybne zaszkodza czy poprawia stan skory...Chcialabym zaryzykowac, bo przyklad znajomej pobudza wyobraznie Jak w takim moge polaczyc to, przy czym sie upieram? Omega-3 + Biogal+ Salfazin? Omega-3+Tran? Tran + Biogal + Salfazin?
skoro chcesz sprobowac kwasow omega 3 to dorzuc Salfazin i Biogal.

moje omega3 pochodzilo z tranu rybiego, nie wiem, moze omega 3 z orzechow wloskich albo siemienia lnianego
mniej zapycha

a moze takie cuś dokupisz do Salfazinu?
http://www.allegro.pl/item337853872_...siolkowym.html
http://www.allegro.pl/item342929791_..._6_60kaps.html
http://www.allegro.pl/item340784455_...iolek_len.html
mikroREKLAMA

Stary 2008-04-07, 18:41   #539
emememsss
Raczkowanie

Cytat:
skoro chcesz sprobowac kwasow omega 3 to dorzuc Salfazin i Biogal.

moje omega3 pochodzilo z tranu rybiego, nie wiem, moze omega 3 z orzechow wloskich albo siemienia lnianego
mniej zapycha

a moze takie cuś dokupisz do Salfazinu?
http://www.allegro.pl/item337853872_...siolkowym.html
http://www.allegro.pl/item342929791_..._6_60kaps.html
http://www.allegro.pl/item340784455_...iolek_len.html
Bardzo Ci dziekuje Pedze do apteki
Stary 2008-04-07, 18:49   #540
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Bardzo Ci dziekuje Pedze do apteki
nie ma za co, koniecznie napisz o efektach

na kazdego suplementy reaguja inaczej

zerknij http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ighlight=omega
mikroREKLAMA

Odpowiedz

Tagi
alergia, biotebal, bratek, calcium pantothenicum, cera mieszana, cera tłusta, domowe kosmetyki, krostki, mydlnica lekarska, naturalne kosmetyki, olej, pamięć, rhodiola, suplementy, tabletki, tran, trądzik, witaminy, włosy, włosy zniszczone, zioła

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości