Prosba o pomoc :) IzzaS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-27, 15:23   #1
IzzaS
Przyczajenie

Prosba o pomoc :) IzzaS

Dojrzałam do tego, że potrzebuje pomocy profesjonalnego stylisty, żeby zmienić wizerunek (od ułożenia włosów, zrobienia paznokci, przez makijaż po dobór kolorystyki garderoby). Przy czym mam kilka warunków, które jednocześnie muszą być spełnione:
1. włosy muszą pozostać długie
2. styl ubierania - mam plan w ciagu roku załapac sie na stanowisko managerskie i chce wygladac profesjonalnie, ale jednoczesnie w miare luzno (do tego czasu nie powinnam przesadzac z ubiorem)
3. z drugiej strony styl bycia jaki mi sie marzy, to Bree van de Kamp (serial gotowe na wszystko) choc to moze byc trudne bo jednoczesnie chce miec wlasny styl.
4. Przygotowanie sie rano do pracy nie moze zajmowac wiecej niz 15 minut:P (to chyba najtrudniejsze do osiagniecia)

kazda uwaga bedzie cenna

ps. zapomnialam dodac... zblizam sie do 30-tki o fajnie byloby wygladac jak kobieta a nie nastolatka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1770.JPG (29,1 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1772.JPG (30,9 KB, 239 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1773.JPG (28,4 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1776.JPG (28,8 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1779.JPG (29,7 KB, 69 załadowań)

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2006-12-27 o 21:26
IzzaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 11:43   #2
201704240951
Konto usunięte

Dot.: Prosba o pomoc :) IzzaS

Masz wysokie czoło więc grzywka wskazana- najlepiej na skos
Przydało by sięteż wycieniowac i podciąć włosy
201704240951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 12:41   #3
Momo
Zakorzenienie

Na pierwszy rzut oka stwierdziłam,że młodo wyglądasz i przydałaby się regulacja brwi
Jak znajdę chwilę czasu,to spróbuję dopasować Ci fryzurkę

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:07   #4
Momo
Zakorzenienie

Trochę pokombinowałam - nawet z długością i kolorem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.JPG (18,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55.JPG (20,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 555.JPG (18,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55555.JPG (20,6 KB, 40 załadowań)

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:39   #5
fatim
Rozeznanie

wiem,ze pewnie nie chcesz tego slyszec,ale masz stanowczo za dlugie wlosy.
proponowalabym cos z nizej zamieszczonych zdjec
do tego regulacja brwi z delikatna henna
moze troszke rozjasnic kolor,bo wydaje mi sie ze ten cie ciut przytlacza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 35638.jpg (10,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 859675.jpg (18,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hairstyles_75.jpg (7,3 KB, 76 załadowań)
fatim jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 15:22   #6
antii
Zakorzenienie

a ja jednak zmienialbym Twój ubiór, ponieważ Cie "poszerza"
antii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 19:08   #7
basiunia84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fatim Pokaż wiadomość
wiem,ze pewnie nie chcesz tego slyszec,ale masz stanowczo za dlugie wlosy.
do tego regulacja brwi z delikatna henna
moze troszke rozjasnic kolor,bo wydaje mi sie ze ten cie ciut przytlacza
Zgodzę się z tym w stu procentach! Wiem że pewanie dużo cię kosztowało zapuszczanie włosów do takiej długości ale takie włosy nie zawsze wygladają dobrze. Nie masz zupełnie prostych włosów więc tym bardziej "średnio" to wygląda. Jestem przekonana że we fryzurkach poleconych przez fatim byłoby ci bardzo ładnie. Może nie warto upierać się przy tych aż tak długich włosach...
Co do ubrań niech wypowiedzą się dziewczyny z większym doświadczeniem albo te o podobnej figurce-na pewno wiedzą jak cos zatuszować no i najważniejsze jak cos wyeksponować
Ciężko doradzić w co powinnaś się ubierac bo to przede wszystkiem TY powinnaś się czuć w tym dobrze. Małe eksperymenty na pewno nie zaszkodzą Kidyś na pewno trafusz na tzw swój styl
basiunia84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 21:47   #8
IzzaS
Przyczajenie

Na początek dziękuję moderatorce, za poprawienie posta - nie znalazłam (może źle szukałam) opcji do zmiany posta i przepraszam za kłopot.

Jeśli chodzi o włosy. Mam ich mało, bardzo źle się układają (nigdy tak jak trzeba - chce żeby się kręciły, to choćbym nie wiem co na nie nałożyła to po kilku godzinach mam proste druty, a jak chcę żeby były proste, to wtedy się podkręcają), zasadniczo są proste. Widziałam to samo u mojej mamy, na krótkich włosach - delikatnie mówiąc jeden wielki koszmar - bo zrobić z tego coś to naprawdę trudna sprawa.
Co do koloru - nie chciałabym go zmieniać, bo po prostu mi się bardzo podoba - a to chyba najważniejsze:)
Co do brwi to godne zastanowienia (możecie polecić jakąś dobrą kosmetyczkę, która to zrobi, najlepiej w Wawie na Ursynowie/Mokotowie? :))
Co do ubrań - mam 154 cm wzrostu reszta wymiarów: 100 (czasem więcej - nie wiem od czego to zależy)/82/98. Waga ok 57 kg (zapobiegawczo rzadko się ważę:) ).

Natomiast postanowiłam skorzystać z usługi profesjonalnej stylistki, a ponieważ wolałabym nie wyrzucić pieniędzy w błoto, wolałabym wiedzieć co ewentualnie byłoby dobre dla mnie. Jestem informatyczką i kompletnie nie znam się na kolorach (poza ich wyglądem na ekranie aplikacji), tym, że coś pasuje/nie pasuje, że w czymś dobrze/źle wyglądam. Dlatego każda z Waszych rad jest dla mnie na wagę złota:)
Dziękuję za pomoc.:)
Stary 2007-01-05, 18:10   #9
n@talia19
Rozeznanie

hej...no wiec-na pierwszy rzut oka( i nie chce Cie obrazic)wydalas mi sie strasznie szara,smutna wrecz monotonna...moze to przez te ciemne kolory(nie moze ale napewno)..jesli chcesz by wlosy byly dlugie to podetnij je chociaz 2-3centymetry-pocieniuj na calej dlugosci by nie byly tak ciezkie i sie lepiej ukladaly,pozatym pazurki po bokach i grzywka na bok,i rozjasnic je troche,moze jakis balejaz??nastepnie brwi-ale radze nie regulowac ich sama tylko u kosmetyczki!!stosuj podklad na twarz,podkresl kosci policzkowe delikatnie rozem,podkresl oko(by bylo widoczne)hmm domyslam sie ze makijaz nie ma byc zbyt mocny ani wyzywajacy...ale nieraz to juz czarna kredka i tusz czynia cuda,no i usta mozesz podkreslic delikatnie,subtelnie naturalna szminka,blyszczykiem a nawieczor nawet wyzywajaca czerienia...ubior..hmm wiecej koloru i stylu poco tak czarno i luzno??co z obcasami??nie chcem Ci narzucac kolorow..ale warto wziac np.chustke ktora ma rozne kolory w sobie i kolejno przykladac kolory do twarzy-wtedy zobaczysz ktore kolory sa dla Ciebie kozystne i w ktorych dobrze sie czujesz i ladnie wygladasz..zycze powodzenia w zmianie

-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -

::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 18:13   #10
n@talia19
Rozeznanie

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...9&d=1167655093 -ta fryzurka zalaczona przez fatim jest optymalnym rozwiazaniem dla CIebie(sadze ja hehe)...tyle ze w innych kolorach

Stary 2007-01-06, 11:05   #11
madie
Zakorzenienie

jednak zgadzam się z dziewczynami że włosy powinnaś mimo wszystko nieco zmienić. Jakieś cieniowanie, skrócenie o kilka centymetrów...
Na rynku jest przecież masa kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów że na pewno mogłabyś mieć na co dzień ładną fryzurę.
MOim zdaniem najważniejsze jest by wyglądały zdrowo. twoje zaś wyglądają smętnie i przytłaczają Twoją sylwetkę.
Poza tym, co jest chyba ważne, taka fryzura jaką masz kojarzy się z konserwatyzmem, a stanowisko o które się ubiegasz wymaga na pewno ludzi nowoczesnych, co również odzwierciedla ich wygląd.
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:08   #12
IzzaS
Przyczajenie

to mam kolejne pytanie
w sobote mam wizyte u stylistki - wlasnie bedzie robiona fryzura i makijaz.
czego na pewno nie powinnam robic? domyslam sie, ze nie zmieniac koloru na blond ale moze macie pomysl bardziej konstruktywny?
Stary 2007-01-18, 23:45   #13
kate_a
Przyczajenie

Powiem tak. Ubiegasz się o stanowisko osoby kreatywnej, lubiącej zmiany i pewnej siebie. Natomiast twój wygląd kojarzy mi się z osobą, która chowa się w cieniu, nosi co lubi, a co niekoniecznie jest dobre.
Będę troszkę przykra. Wybierasz się do stylistki to szykuj się na radykalne poprawki. I nie mów, że podoba Ci się twój kolor włosów i to najważniejsze. To skoro się sobie podobasz to po co prosisz o rady w zmianie swojego wizerunku zewnętrznego?

Moje propozycje na szybko, co rzuciło mi się na pierwszy rzut oka:
1) Brwi to poprawki, ponieważ tworzą pochmurny wyraz oczu i twarzy. Proponuję dokonać tego u kosmetyki, potem możesz już sama robić Jak pprawisz te brwi to zobaczysz, że masz śliczne oczy i łuk brwiowy, to już teraz widać, ale skutecznie zakrywasz to przez zaniedbanie.
2) Włosy są do ścięcia, wyglądają sianowato, na pewno nie są zdrowe. Fryzura, w której Cię widzę to: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1167653251 Masz tu nawiązanie do artystycznego nieładu. Nie licz na to, że nadrobisz długością przy cienki i przerzedzonych włosach. Stosuj odżywki. Jeśli Twoje włosy raz skręcają się, a innym razem są proste to nic nadzwyczajnego. Wątpię, abyś używała pianek do włosów czy lakierów. Nie martw się tym, że jak zetniesz włosy to będzie jeszcze gorzej. Jak chce się wyglądać to trzeba poświęcić temu czas i pieniądze. Obowiązkowo powinnaś nauczyć się korzystać z kosmetyków do włósów.
3) Za dużo przesiadujesz przed komputerem. Widzę, że masz krzywy kręgosłup (jedno ramie wyżej, drugie niżej). Zadbaj o swoje ciało. Codziennie przez 15 minut gimnastyka nie tylko na kręgosłup, ale i całe ciało. Tryb siedzący powoduje, że powstaje cellulit na udach i pośladkach, skóra wiotczeje i można się nabawić jeszcze większych probleów. Oprócz gimastyki proponuję basen, jest to najlepsza i najmniej bolesna forma zadbania o swoje ciało.
4) Nie ubieraj się na czarno!!! Wyglądasz wtedy okropnie, przykro mi to mówić. Ten kolor ubioru przy długich i zniszczonych ciemnych włosach oraz przy niewyregulowanych brwiach wygląda nie tylko przytłaczająco, ale i smutno! Proponuję kolorowe ciuchy, wydekoltowane bluzki, długie korale, ozdobny zegarek na rękę, marynarki i spódnice z kozakami.
5) Nie pisz, że rano na swój wygląd chcesz poświęcać 15 min. to jest mało możliwe, szczególnie jak zaniedbałaś się. Sam makijaż na początku potrwa te 15 min. A co jak pogoda zmieni się rano i będziesz musiała zmienić swoje ubrania? To też zajmie Ci min. z 10 min., jeśli będzie Ci zależało na bardzo dobrym wizeunku.
6) Koniecznie korektor po oczy, trzeba wydobyć spojrzenie. Stosuj tusz do rzęs, pomadkę/błyszczyk do ust. Resztą zajmie się na pewno stylistka! Pamiętaj poprosić o rady, o to by dała Ci wskazówki, rady i uzasadnienie dla swoich dezycji, a także niech nauczy Cię malować się.

A na koniec życzę powodzenia! Jestem pewna, że Ci się uda! Twój nowy wizerunek będzie fantastyczny i wydobędzie z Ciebie co najlepsze.
kate_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 06:35   #14
IzzaS
Przyczajenie

dziekuje naprawde o taka wypowiedz mi chodzilo - zeby ktos mnie porzadnie kopnal w siedzenie zebym je ruszyla.

natomiast fryzurka, ktra mi zaproponowalas wdaje mi sie koszmarkiem dla mnie ale ja sie nie znam

co do komputera... to moja praca - wiec nie widze mozliwosci zmniejszenia siedzenia przy nim. a na basen chodze w miare regularnie (1 raz w tygodniu) i wierz mi lub nie.. ale przy moim rozbojniku (14 miesiecy) to sie porzadnie nabiegam

jeszcze raz dziekuje za pomoc. w sobote wieczorkiem podesle zdjecia co ze mna zrobila stylistka
Stary 2007-01-23, 23:23   #15
kate_a
Przyczajenie

No i jak tam po wizycie u stylistki?
Stary 2007-01-24, 19:01   #16
IzzaS
Przyczajenie

w ostatniej chwili, doslownie w ostatniej sie rozmyslilam (jakos wydac 1500pln za okreslenie fryzury, bez jej fizycznego zrobienia, przeglad szafy dookreslenie stylu ubierania i dobranie tapety, wydalo mi sie zbyt duzo). zamiast tego umowilam sie do polecanego na forum fryzjera a tydzien pozniej ide z dwiema kolezankami na zakupy. zobaczymy jak to bedzie.
Stary 2007-01-27, 19:09   #17
IzzaS
Przyczajenie

Krok 1 - fryzjer i brwi

pierwszy krok za mną - fryzjer i brwi. w salonie spędziłam 4,5 godziny, w czasie to którym zrobiono mi brwi, ścięto włosy, pomalowano, a potem ponownie były podcinane i na koniec wymodelowane. na sam koniec zrobilam szybki manicure.
efekt na zdjęciu, choć po prawdzie w rzeczywistości wygląda duuużo lepiej.
za tydzień zakupy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg etap1_fryzjer_brwi.jpg (43,1 KB, 114 załadowań)
Stary 2007-01-28, 00:06   #18
madie
Zakorzenienie

Dot.: Krok 1 - fryzjer i brwi

No zmiana na WIELKI plus!! Jeszcze tylko jakiś makijażyk i stylowy ciuszek a znajomi Cię nie poznają!!
Ja przyglądam się na zdjęcia z pierwszego postu i nie widzę podobieństwa A to znaczy że zmiana super.
Czekamy na zdjęcia kolejnych kroczków w metamorfozie.
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 07:20   #19
Atram
xxyy

zmiana super
Stary 2007-01-28, 10:31   #20
(:Iza:)
Wtajemniczenie

no no porównując zdjęcia z pierwszego postu to zupełnie inna babka gratuluje i czekamy na kolejne foty
(:Iza:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 10:37   #21
n@talia19
Rozeznanie

zaskakujaca zmiana na plus naprawde wygladasz na inna osobke niz na pierwszych zdieciach.Gratuluje i rowniez czekam na dalszy ciag

Stary 2007-01-28, 10:40   #22
ankkka
Raczkowanie

no dziewczyno, wyglądasz jak lalka

brawo!
ankkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 13:11   #23
LeLiNA
Raczkowanie

GG do LeLiNA
Post Dot.: Prosba o pomoc :) IzzaS

ja równiez mam prosbe czy któras mogłaby mi w photoshopie dobrac jakas inna fryzure? np ciekwa jestem jakbym wygldala w grzywce lub w innym kolorze włosow z góry dziekuje i prosze was
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja ładne.jpg (13,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja u fotograa 2.jpg (39,8 KB, 4 załadowań)
Stary 2007-01-28, 17:05   #24
kate_a
Przyczajenie

No tak... 1500zł to dużo jak ta tylko 'teoretyczne' doradztwo :/

IzzaS obecnie wyglądasz lepiej Masz śliczne brwi!!! Ach... ja coś z moimi muszę zrobić, bo jakby coraz gorzej się układały, a mam dosyć grube włoski i czarne :/

Włosy mogą być, tylko ja bym coś bardziej fantazyjnego zrobiła, ale powolutku... Mam nadzieję, że ten czarny kolor włosów to tylko tak na fotce wygląda, a w rzeczywistości jest jakiś brąz

No to teraz przed Tobą sporo czytania z poradnictwa na Wizażu Oglądania siebie z każdej strony itp. itd. Byleby Ci chęci starczyło! Uwaga, uwaga... szykuje się Pani Manager, do boju
Stary 2007-01-28, 19:41   #25
xyoko
Zakorzenienie

Gratuluję pierwszej zmiany
xyoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 15:38   #26
Soso
Zakorzenienie

Slicznie
Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości