Malowanie, dzień po malowaniu - jakieś przeciwskazania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-28, 21:51   #1
Sate
Raczkowanie

Exclamation

Malowanie, dzień po malowaniu - jakieś przeciwskazania?

Mój naturalny kolor to ciemny blond. Jakiś miesiąc temu pomalowałam na czarny - wiadomo, straszne odrosty Właśnie dzisiaj postanowiłam pomalować sobie na popielaty blond, aby te odrosty tak nie rzucały się w oczy. Na obrazku na farbie (L'oreal) było pokazane, że moje włosy powinny wyjść brązowe, a tu niespodzianka! Odrosty wzięły jak nic, ale reszta kompletnie nie ruszona - pozostał czarny kolor. Jest jeszcze gorzej niż było i tu moje pytanie - czy mogę sobie pofarbować włosy (jutro), mimo że były dzisiaj farbowane? Postanowiłam, że byłby to kolor czarny (planuję sobie później zrobić balejaż, jednak teraz mam nieodpowiednią fryzurę).
Mam wątpliwości, bo boję się, że może to włosom zaszkodzić (za dużo chemii, jak na taki okres czasu). No i teraz, jak przejechałam się na tej farbie, nie wiem czy i czarny pokryje mi jednolicie moje teraźniejsze włosy.
Będę wdzięczna za wszelkie porady!
Pozdrawiam!

Sate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 22:09   #2
diamentowa
Zakorzenienie

Dot.: Malowanie, dzień po malowaniu - jakieś przeciwskazania?

Aby zafarbować czarne włosy musisz użyć dekoloryzatora tudzież rozjaśniacza. Ja farbowałam wlosy raz po razie nieraz i nie zauwazyłam aby były bardziej zniszczone niż po jednym farbowaniu. Jednak różnie włosy reagują więc jeżeli masz możliwość odczekaj chociaż dwa tygodnie, aż troszkę dojdą do siebie. Pozdrawiam .
diamentowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 23:57   #3
black_sun
Rozeznanie

na twoim miejscu zbytnio bym nie zwlekała z kolejnym farbowaniem. ciemne kolory tak nie niszczą włosów jak np farby rozjaśniające przed i po farbowaniu jakieś dobre odżywki/maski i będzie dobrze
a swoją drogą - może spróbuj farby w odcieniu ciemny brąz, i tak wyjdzie prawie czarny, a zawsze to taki naturalniejszy kolor.. pozdrawiam!
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 06:19   #4
deska123
Wtajemniczenie

Tak jak już wyżej zostało podane to żeby rozjaśnić włosy to musisz użyć rozjaśniacza, ponieważ farba sama nie zadziała (próbowałam na naturalnych i wyszedł rudy zamiast blondu). Włosy podobnież się niszczą jak jeden dzień po drugim farbujesz, więc daj jak na razie odpocząć włosom. A i po rozjaśniaczu włosy się bardzo psują

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 09:42   #5
Sate
Raczkowanie

O tym rozjaśniaczu to już się naczytałam na tym forum Aż mnie ciarki przechodzą, jak pomyślę, co on mógłby zrobić z moimi włosami (przesuszone, zniszczone itp.), a ja szczycę się jak dotąd mocnymi i grubymi włosami (przeszły na razie tylko 2 malowania). Mój sposób na odrosty to będzie balejaż. Ewentualnie ta dekoloryzacja, ale jedynie u fryzjera!
A na dzień dzisiejszy, jednak pomaluję sobie tą farbą (black_sun - wybiorę jednak czarny, bo jeżeli wzięłabym jakiś brązowy, to odrosty wyszłyby mi jaśniejsze i kolejny problem). Liczę na siłę moich włosów Napiszę jaki jest ich stan po malowaniu.
Pozdrawiam!
Stary 2006-12-29, 14:41   #6
oreska01
Rozeznanie

Powiem tak - moje włosy przeszly dużo. Najbardziej były wyniszczone bo rozjaśnianiu ale to takim ciągłym i na całej długości włosów co rozjaśnianie. Spokojnie jeżeli teraz przefarbujesz włosy nic sie bie powinno stać tylko potem używaj dobrych szamponów i KONIECZNIE dobrej odżywki do włosów, Jeżeli zauważysz ze włosy stały sie suche ogranicz wtedy tyeż suszenie włosów. Pozdrawiam i życze powodzenia.
oreska01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:42   #7
truskaffka
Zakorzenienie

biedne wloski.... po tylu malowaniach zniszcza Ci sie...
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 11:56   #8
Sate
Raczkowanie

Już po malowaniu! Włosy mi nie wypadły, czyli jest dobrze
Stary 2006-12-30, 22:38   #9
oreska01
Rozeznanie

tylko pamietaj o odżywkach i maseczkę do wlosów możesz kupić bardzo dobrą maseczka jest Nivea Hair Care protein repair :0 powiem wiecej jest rewelacujna trzymam ją 10 minut
oreska01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 00:48   #10
ewkamo
Raczkowanie

Czarmy to najgorszy kolor na malowanie włosów, oczywiscie sprawdziłam to na sobie, i mówie Ci ze bez rozjasniacza sie nie obejdzie..
ewkamo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości