zniszczona cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-11-09, 19:52   #1
guest
Zakorzenienie

zniszczona cera

Mam za soba kuracje podleczenia tradziku ... w tej chwili , pozostala mi duza ilosc zaskornikow i bardzo zniszczona , pomarszczona , zbiegnieta skora... jak moge podleczyc i poprawic jej wyglad?. co prawda dermatolog zapisal mi krem nagietkowy ale on tylko podraznia moja skore... prosze o rade.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 20:05   #2
palomino
Zakorzenienie

Re: zniszczona cera

Z zaskórnikami udaj się do kosmetyczki. Jeśli sam będziesz działał mogą powstać blizny (mam jednego takiego "samodzielnego" kolegę)
Ona Ci także powinna doradzić jaki krem powinieneś kupić - bo rozumiem po tym co się ze skórą dzieje, że jest ona przesuszona po kuracji. Jakiś dobry kremik nawilżający by się przydał [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale tak bez "oglądu" [img]icons/icon10.gif[/img] trudno coś więcej powiedzieć

pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-11-09, 20:46   #3
guest
Zakorzenienie

Zgadza sie skora jest bardzo przesuszona i poprostu brzydka... ale niewiem jak to jest bo bardzo duzo wydziela łoju.. poprostu sie nieznam na tym. A do kosmetyczki to mi nie wypada chyba isc...
Stary 2002-11-09, 21:42   #4
palomino
Zakorzenienie

tomeek napisał:
> Zgadza sie skora jest bardzo przesuszona i poprostu brzydka... ale niewiem jak to jest bo bardzo duzo wydziela łoju.. poprostu sie nieznam na tym. A do kosmetyczki to mi nie wypada chyba isc...

To, że skóra jest tłusta to nie znaczy że nie potrzebuje nawilżenia - wręcz przeciwnie (tym bardziej, że kuracje przeciwtrądzikowe bardzo wysuszają, a wysuszona skóra produkuje więcej łoju niż normalnie - bo się broni) - zajrzyj sobie na KW i spróbuj poszukać jakichś dobrych nawilżający kremów

Jeśli chodzi o kosmetyczkę -Twój wybór. Powiem tak - nikt za Ciebie nie pójdzie i nie pozbędzie się problemu.
Co do tego czy wypada czy nie - sorry, ale chyba powinieneś ustalić priorytety. Chcesz, żeby było lepiej, czy nie??
Znam wielu facetów chodzących REGULARNIE do kosmetyczki - i im to na dobre wychodzi (w tym tzw. biznesmeni)
Znam też takich co nie chodzą (lub nie chodzili jak było trzeba). Wielu z nich byłoby całkiem przystojnymi mężczyznami - gdyby nie te szpecące blizny i przebarwienia...

Takie jest moje zdanie, ale Twój wybór

Pozdrawiam i powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-11-09, 21:53   #5
guest
Zakorzenienie

Pewnie masz racje...pojde do tej kosmetyczki bo co mi zalezy najwyzej drugi raz nie pojde.A do kremow .. wlasnie niewiem i zapomnialem sie zapytac dermatologa czy moge uzywwac takich roznych kremow czy peelingow, no bo po tym przepisanym jest zle a co dopiero bedzie po jakis innych.
Stary 2002-11-09, 22:11   #6
palomino
Zakorzenienie

hihi [img]icons/icon10.gif[/img] Krem nawilżający nie powinien zaszkodzić. [img]icons/icon7.gif[/img] Poszperaj po forum (wyszukiwarka) pod hasłami "trądzik" itd. Nawet nie wiesz jak często był ten temat na forum [img]icons/icon7.gif[/img]

PS każdy ma indywidualne reakcje na różne kremy - trzeba niestety dobierać metodą prób i błędów. Możesz popytać np. w aptece - niech Ci pomogą wybrać krem nawilżający, bez jakichś substancji mogących wywoływać podrażnienia. Dla cery wrażliwej, lub alergicznej. Może na to skóra nie będzie reagowała tak niekorzystnie.

Stary 2002-11-09, 23:21   #7
guest
Zakorzenienie

Są specjalne kremy dla facetów,np.z serii AA dla cery tłustej,dla swojego mężczyzny kupiłam taki ,tylko dla cery suchej,używał go chętnie,bo kremik ten ma męski zapach [img]icons/icon7.gif[/img]i "męskie"opakowanie [img]icons/icon7.gif[/img] Myślę,że facet u kosmetyczki to normalna rzecz,sama widziałam kilku u swojej kosmetyczki ,mój braciszek za czasów gdy miał trądzik też chodził na oczyszczanie i to ze swoją dziewczyną.U tej kosmetyczki są 2 fotele obok siebie i pani Ewa oczyszczała im bużki równolegle. [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-11-09, 23:40   #8
palomino
Zakorzenienie

[img]icons/icon10.gif[/img] A z tego co wiem, te "męskie" kremy oprócz zapachu i opakowania nie różnią się od innych [img]icons/icon7.gif[/img] Tak przynajmniej czytałam w jakimś artykule na temat marketngu.
Takie chwyty stosuje się właśnie dlatego, aby panowie bez większych zahamowań z kremików korzystali. I działa!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
Stary 2002-11-10, 00:23   #9
guest
Zakorzenienie

Skoro podrażnia Cię nawet krem nagietkowy wypróbuj krem Toleriane La Roche Posay lub C.P.I. Avene. Są bardzo łagodne i stosunkowo lekkie.
Wypróbuj też kapsułki z olejem z ogórecznika lub wiesiołka, możesz też stosować je zewnętrznie na najbardziej przesuszone miejsca (kapsułkę trzeba przedziurawić a olejem posmarować skórę).
Stary 2002-11-10, 13:55   #10
guest
Zakorzenienie

dzieki wyprobuje to co radzicie... ale gdzies kiedys przeczyatalem ze KAZDY krem podraznia tradzik .ale jak tu nie uzywac jak sie ma tak zniszczona cere
Stary 2002-11-10, 14:04   #11
palomino
Zakorzenienie

Nie każdy (to chyba jakiś przesąd!)

Zgadzam się z Justy, że kremy Avene byłyby wskazane (w aptekach). Nie proponowałam, bo one nie są najtańsze (choć do drogich też im daleko [img]icons/icon7.gif[/img] )
Dużo tego jest opisane już w KW - zobacz po producentach Avene

Stary 2002-11-10, 14:16   #12
guest
Zakorzenienie

jeszcze jedno co to jjest KW? a mniej wieciej jakiego rzedu to sa sumy ??
Stary 2002-11-10, 14:22   #13
palomino
Zakorzenienie

KW - skrót od Kosmetyk Wszechczasów - czyli nasza potężna baza danych o kosmetykach [img]icons/icon7.gif[/img] (link na górze) wraz z ocenami zgłoszonych kosmetyków.

Avene należy do średniej półki - ceny w granicach 60/70PLN Dostaniesz w aptekach (można tam dostać także próbki - wtedy będziesz widział, czy krem nie powoduje niekorzystnych reakcji. Avene ma linię do cery nadwrażliwej - o takiej wspominała Justy
Stary 2002-11-10, 14:46   #14
guest
Zakorzenienie

ale czy ten krem nadaje sie do cery z tradzikiem ?? qrde ale tam tego jest.. jak sie w tym polapac..
Stary 2002-11-10, 15:32   #15
palomino
Zakorzenienie

Krem Avene; Creme Pour Peaux Intoleriantes może być stosowany nawet po zastosowaniu laseru w leczeniu trądziku, czy nawet po operacjach plastycznych - jest to krem regenerujący dla cery nadwrażliwej - na pewno nie zaszkodzi przy trądziku.
Stary 2002-11-10, 17:12   #16
guest
Zakorzenienie

Palomino, swieta racja)
Kremy meskie pod wzgledem dzialania i skaldu niczym sie nei roznia, jedynie tak jak piszesz zapachem, opakowaniem i napisem, aby mezszczyna czul sie lepiej, ze nie uzywa czegos babskiego. Przykladowo kremy z kwasami sluza i kobietom i mezszczyznom, dla ktorych sa bardzo pomocne po goleniu zwlaszcza te z BHA zapobiegaja stanom zapalnym i wrastaniu wlosow.
Stary 2002-11-10, 18:23   #17
palomino
Zakorzenienie

Ciekawą rzeczą jest to, że artykuł ten znalazłam chyba w jakimś męskim piśmie [img]icons/icon10.gif[/img] (typu Gentleman, Businessman lub Home&Market - któreś z tych bo czytam hurtowo a przyswajam tylko informacje, a nie źródło ich pochodzenia [img]icons/icon7.gif[/img] ale raczej to pierwsze albo drugie)
W każdym razie -to interesujące jak faceci starają się przekonać siebie samych do używania kosmetyków [img]icons/icon7.gif[/img]
Wydaje się także, że im większa presja na lepszy wygląd mężczyzny (np.wysokie stanowiska, lub osoby publiczne) tym ta tolerancja dla używania kosmetyków (nawet tych "mniej męskich" [img]icons/icon12.gif[/img] ) jest większa.
Nareszcie na zatwardziałym konserwatyźmie "nieużywania niczego niezależnie od skutków" zaczynają pojawiać się coraz bardziej wyraźne rysy. Lepiej w sumie zapobiegać - stosując te kosmetyki - niż później borykać się z bliznami, przebarwieniami, czy zmarszczkami. Bo - tak naprawdę - nikt nie pozna czy facet używa nawet tony kosmetyków w domu. Ale to, że ich nie używa, lub nie używał (i ma np. przebarwienia potrądzikowe) jest zauważalne od razu. I, powiem szczerze, nieszczególnie takie ślady wyglądają u dorosłego faceta.
Jednym słowem: nie jestem w stanie stwierdzić, czy chodzenie do kosmetyczki, albo używanie kosmetyków przez faceta jest mało męskie. Natomiast z mojego punktu widzenia dorosły mężczyzna z przebarwieniami lub widocznymi bliznami pozostałościami po trądziku młodzieńczym męsko NIE wygląda!

Powiem jeszcze, że 3/4 prezentowanych nowości kosmetycznych prezentowanych w w/w pismach (bo tam też są takie stronki [img]icons/icon10.gif[/img] ) to kosmetyki i maseczki normalne (czyli tzw. dla kobiet). Polecane także do używania dla mężczyzn.
Stary 2002-12-03, 18:57   #18
guest
Zakorzenienie

sory ze powracam do tego wątku .zakupilem krem Avene Intolerantes i odrazu zel do mycia z tej firmy.. ale tak jak juz mowilem mam tradzik i teraz znowu dal o sobie znac ;jest pare czerwonych zmian i wystajace zaskorniki na czole. i teraz niewiem czy posmarowac czy nie.. moze lepiej poczekac az sie jeszcze troche podleczy? niechce zeby byl odwortny skutek niz ma byc.
Stary 2002-12-03, 19:59   #19
palomino
Zakorzenienie

po pierwsze - mycie żelem twarzy nie zaszkodzi na pewno.
po drugie - ten krem na pewno nie podrażni zmian trądzikowych. Po prostu spróbuj - zastosuj ten krem na noc - możesz nawet kontrolnie - nie na całą twarz jeżeli się boisz [img]icons/icon12.gif[/img] Wtedy zobaczysz jak to działa.
Po trzecie - nawet po podleczeniu trądziku nie licz na to że ten problem zniknie na zawsze (bo to niestety nie jest regułą)- chyba po prostu musisz znaleźć równowagę między pielęgnacją skóry a stosowaniem silniejszych środków

Stary 2002-12-05, 16:58   #20
guest
Zakorzenienie

uzylem tego kremu i wynik jest taki sobie...troche napewno pomogl ale nie ma jakis rewelacyjnych efektow... czy trzeba go uzywac dlugo? czy juz mam sie nie spodziewac lepszych rezultatow?
Stary 2002-12-05, 18:16   #21
guest
Zakorzenienie

tomeek napisał(a):
> uzylem tego kremu i wynik jest taki sobie
troche napewno pomogl ale nie ma jakis rewelacyjnych efektow...
Użyłem- czyli mam rozumieć, że tylko 1 raz? Po jednym razie nie będzie rewelacji i to niezależnie od kremu, trzeba go stosować systematycznie.
czy trzeba go uzywac dlugo?
Tak, po jakimś tygodniu powinieneś być bardziej zadodowlony (tak na marginesie: kremy są w dużych opakowaniach, właśnie dlatego, że trzeba je stosowac dłużej)
czy juz mam sie nie spodziewac lepszych rezultatow?
Stosuj kremik cierpliwie, wkrótce powinny być dobre efekty
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości