Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-22, 16:59   #3121
kiciun
Rozeznanie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja po powrocie z zajęć myję twarz żelem lub płynem do demakijażu, spryskuje hydrolatem i jeśli czuję taką potrzebę (a prawie zawsze czuje) to nakładam krem lub serum z olejem.
A tak wgl to coś mnie ostatnio zapycha ;/ pewnie te oleje, opcja B to wysyp od bratka bo potroiłam porcje ostatnio, ale czy zaskórniki to może być wysyp od bratka opcja C, to to że przy stosowaniu toniku z kwasem migdałowym wychodzi na wierch to co było pod spodem, bo też spotkałam taką opinię ale czy zaskórniki zamknięte mogą wyjść z pod spodu nic nie wiem, poczekam, zobacze co będzie dalej.
kiciun jest offline  
Stary 2011-05-22, 17:03   #3122
Ewuska_90
Raczkowanie

Ja niestety mam kompletny koszmar w takie dni, jeszcze pracuje przy koniach i taki upał + długie spodnie + wysiłek+ filtr na twarzy, brud (pyłki, kurz z ujezdzalni itp) pot to jest jakas masakra dla cery,... Zdrowa cera by ledwo to wytrzymała :/ Ale skoro siedzisz w domu, nie masz nic na twarzy, to moze dobrym rozwiazaniem byloby spryskiwanie twarzy wodą termalną?
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2011-05-22, 17:11   #3123
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

czy ktoras z was zamawia ze strony www.costasy.pl ?
Stary 2011-05-22, 20:47   #3124
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
czy ktoras z was zamawia ze strony www.costasy.pl ?
drogo.. na dodatek bez sampli.. sprobuj Lumiere(znajdziesz na all), pasuja wielu dziewczynom, albo pixie(te akurat polskie)

odstawilam epiduo i mam wrazenie,ze moja skora jest z tego powodu zadowolona, tylko tonik pha 6% plus raz na dwa tygodnie migdal, na codzien tylko termalka i mineraly. im mniej kosmetykow tym mniej pryszczy hmm... ostatnio taka polityke stosuje i cos w tym jest
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-22, 22:06   #3125
mon88
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam pytanie - jak odświeżacie w ciągu dnia swoją skórę w takie dni jak dzisiaj? Bo ja czuje, że pot ze mnie spływa, siedzę nad książkami i zastanawiam się, czy ponowne umycie twarzy i nałożenie kremu to dobre rozwiązanie... bo bez kremu, przy wrocławskiej wodzie, nie ma szans, czuję się wtedy jakbym maskę nosiła, tak skóra jest ściągnięta...

jeśli siedze w domu to przecieram twarz tonikiem
a jeśli wracam do domu to zmywam makijaż i myję twarz plus normalnie tonik i krem albo oliwka hipp
coś robić muszę, bo wzmożone przetłuszczanie się i pot w upał to śmiertelna mieszanka dla mojej skóry
no i zwiększam częstotliwość maseczek oczyszczających
mon88 jest offline  
Stary 2011-05-23, 08:10   #3126
xox
Raczkowanie

a co myślicie o oleju tamanu?
xox jest offline  
Stary 2011-05-23, 08:28   #3127
masaki
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
dziś nałozyłam na noc pierwszy raz- olej tamanu z BU, jeszcze nie mogę ocenić po 1 razie, zapach taki charakterystyczny
masaki jest offline  
Stary 2011-05-23, 08:29   #3128
krolowa zurawin
Zadomowienie

a mnie wysypało okresowo (mimo,że biorę Tetralysal już no ponad 1,5 miesiąca...) a ja oczywiście się do tego dobrała ... czasem mam ochotę poucinać sobie łapy!
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2011-05-23, 09:30   #3129
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
ostatnio go testuje(tamanu eko z BU), raz nalozylam na twarz, krzywdy nei wyrzadzil ale jakos boje sie go stosowac na buzie..
natomiast wygoil mi niespodzianki na plecach i dekoldzie(mam wrazenie,ze zasuszyl). nie nawilza, chce go polaczyc z jakims innym olejem ale nie wiem jakim.
podkusilo mnie i wysmarowalam nim stopy i wiecie co, przy tych upalach, bedac caly dzien poza domem w krytych butach, czulam sie mega swiezo. tak samo wieczorem, czulam taki lekko mietowy zapach tamanu(ale tez nie mam specjalnie problemu z przykrym zapachem stop). Zaskoczyl mnie jednak ten fakt
Ciekawy ten olej
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-23, 13:51   #3130
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam pytanie - jak odświeżacie w ciągu dnia swoją skórę w takie dni jak dzisiaj? Bo ja czuje, że pot ze mnie spływa, siedzę nad książkami i zastanawiam się, czy ponowne umycie twarzy i nałożenie kremu to dobre rozwiązanie... bo bez kremu, przy wrocławskiej wodzie, nie ma szans, czuję się wtedy jakbym maskę nosiła, tak skóra jest ściągnięta...
Hej,
jezeli nie nosisz makijazu tylko sam krem, to polecam odswiezenie twarzy woda termalna (ja mam akurat Avene). Pryskasz twarz, zostawiasz na kilka sekund i potem reszte wycierasz chusteczka higieniczna. Buzia swietnie odswiezona, nawilzona, zmatowiona.
Polecam!
Nikita... jest offline  
Stary 2011-05-23, 15:18   #3131
kiciun
Rozeznanie

Cytat:
testuje od tygodnia. Jedno moge powiedzieć na pewno: po nałożeniu na noc z żelem ha, rano twarz ukojona, nawilżona, zmniejszone zaczerwienienia, zwężone pory. Nie moge powiedzieć czy mnie zapycha czy nie, bo ostatnio wprowadziłam tyle nowych rzeczy w pielęgnacji Teraz ograniczyłam jego ilość i kłade jakąś kropelkę albo 2.
kiciun jest offline  
Stary 2011-05-23, 15:25   #3132
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
a mnie wysypało okresowo (mimo,że biorę Tetralysal już no ponad 1,5 miesiąca...) a ja oczywiście się do tego dobrała ... czasem mam ochotę poucinać sobie łapy!
ja tez. szczegolnie po wczorajszym
Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
drogo.. na dodatek bez sampli.. sprobuj Lumiere(znajdziesz na all), pasuja wielu dziewczynom, albo pixie(te akurat polskie)
co to znaczy 'bez sampli' ?
Stary 2011-05-23, 16:09   #3133
krolowa zurawin
Zadomowienie

bez sampli znaczy że nie mają próbek (pewnie chodziło o to,że nie ma możliwości kupienia próbek)
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2011-05-23, 20:34   #3134
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
bez sampli znaczy że nie mają próbek (pewnie chodziło o to,że nie ma możliwości kupienia próbek)
dokladnie. niestety nie ma mozliwosci, przeczytalam w ktoryms polskim sklepie internetowym,ze jak kupisz za 60 zl to dostaniesz 1 probke gratis.
Lumiere naprawde sa przyzwoite i mozna probowac do woli

Dzis sie odwazylam i nalozylam tamanu plus ha2%- rewelacja! nie pamietam ,zebym kiedys po nalozeniu czegokolwiek na twarz miala tak gladka i nawilzona buzie.. oby mnie nie zapchal na dluzsza mete bo juz poczulam do niego miete

przymierzam sie teraz do oleju z pestek arbuza i starczy!! bo moja twarz znowu sie zdenerwuje i wysypie

poza tym balsam do ciala, mysle czy nie dodac do masla karite, kakaowego, oleju kokosowego i co jeszcze, moze olejku eterycznego cynamonowego?? hmm?
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-24, 07:48   #3135
kamilka22o
Przyczajenie

a co jeżeli po trądziku zostały nie gojące się rany? mam na czole w jednym miejscu chyba z 8, wygląda jakby mnie ktoś poturbował co najmniej, jak zaleczyć?
kamilka22o jest offline  
Stary 2011-05-24, 10:29   #3136
magdaSEM
Rozeznanie

Cytat:

Dzis sie odwazylam i nalozylam tamanu plus ha2%- rewelacja! nie pamietam ,zebym kiedys po nalozeniu czegokolwiek na twarz miala tak gladka i nawilzona buzie.. oby mnie nie zapchal na dluzsza mete bo juz poczulam do niego miete
Kusisz!!! A własciwie już skusiłaś...Zaczynam poszukiwania i mam nadzieję, że gdzieś w sklepie ze zdrową żywnością go znajdę. Ja spróbuję dodać wit C do niego.
Skusiłam się na oliwkę Hipp ostatnio, pomieszałam z olejem sezamowym. Ładnie nawilża i nie zapycha, ale jednak rewelacją nie jest.
magdaSEM jest offline  
Stary 2011-05-24, 12:12   #3137
Shazney
Zakorzenienie

A czy używał ktoś maseczki otrębowej z Jadwigi?

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2011-05-24, 13:36   #3138
april_20
Zadomowienie

Cytat:
Lumiere naprawde sa przyzwoite i mozna probowac do woli
Mnie Lumiere strasznie zapychało więc zrezygnowałam.
april_20 jest offline  
Stary 2011-05-24, 15:16   #3139
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Pokaż wiadomość
Kusisz!!! A własciwie już skusiłaś...Zaczynam poszukiwania i mam nadzieję, że gdzieś w sklepie ze zdrową żywnością go znajdę. Ja spróbuję dodać wit C do niego.
Skusiłam się na oliwkę Hipp ostatnio, pomieszałam z olejem sezamowym. Ładnie nawilża i nie zapycha, ale jednak rewelacją nie jest.
w sklepie ze zdrowa zywnoscia tamanu? pewnie w wiekszych miastach sa lepiej zaopatrzone. co do witaminy c, kupilam serum flavo c z BU, ale lezy w lodowce czekajac na zrobienie. a wvczoraj zamowilam na ZSK olej arbuzowy i maselka do zrobienia balsamu oraz gotowy micel wedlug ich przepisu. mam nadzieje,ze posluzy do mycia twarzy i nie bede musiala uzywac wody.. ale jakos dziwnie mi sobie to wyobrazic

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Mnie Lumiere strasznie zapychało więc zrezygnowałam.
zawsze sie znajdzie ktos kogo zapcha. Lumiere jest tolerowane przez wiele Wizazanek, dlatego polecam ta firme. poza tym nie sa to mineraly ciezkiego kalibru jak np Lucy minerals(ciezko sie je naklada, latwo o maske), wiec na 1 raz w sam raz
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-24, 16:10   #3140
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

sprobuje najpierw probki ze strony costasy. razem z kolezanka zamowilysmy bez problemu cztery probki..
na razie nie mam pedzla do podkladu. moge na sprobowanie uzyc tego do rozu? (oczywiscie wczesniej go umyje ;p)
Stary 2011-05-24, 17:54   #3141
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
sprobuje najpierw probki ze strony costasy. razem z kolezanka zamowilysmy bez problemu cztery probki..
na razie nie mam pedzla do podkladu. moge na sprobowanie uzyc tego do rozu? (oczywiscie wczesniej go umyje ;p)
pisalyscie do nich? moze oficjalnie tak jest napisane.
a co to dokladnie za pedzelek? ale watpie zeby sie nadal. najlepszy jest kabuki albo flat top, tu masz fajny zestawik http://allegro.pl/bambo-kabuki-flat-...610238903.html chyba najtanszy, a dobry
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-24, 19:30   #3142
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Do minerałów potrzebny jest specjalny pędzel, zwykłym do różu nie pomalujesz się. Musi to być gęsty, mono zbity pędzel.
Jest mnóstwo wątków o minerałach także o tym jak rozpocząć z nimi przygodę.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2011-05-24, 19:36   #3143
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Używa ktoś tego kremu Biodermy cicabio na duże przesusze?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30529,bioderma-cicabio-creme-reparatrice-apaisante-krem-lagodzaco-odbudowujacy.html

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-05-24, 20:19   #3144
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

wiem, wiem.. zamowie niedlugo ten pedzel kabuki jasny, tylko chcialam sprobowac, jak wyglada taki podklad na twarzy i czy jest sens inwestowania w ogole w takie akcesoria.
bo jesli bedzie mi zle kryl, gorzej niz Toleriane, to sie nie zdecyduje teraz na podklad, wiec i bez sensu kupowac pedzel..

a probki dostaniemy, bo zamowilysmy jeden cien u nich. moja kolezanka doczytala, ze przysylaja cztery probki
Stary 2011-05-24, 22:55   #3145
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
wiem, wiem.. zamowie niedlugo ten pedzel kabuki jasny, tylko chcialam sprobowac, jak wyglada taki podklad na twarzy i czy jest sens inwestowania w ogole w takie akcesoria.
bo jesli bedzie mi zle kryl, gorzej niz Toleriane, to sie nie zdecyduje teraz na podklad, wiec i bez sensu kupowac pedzel..

a probki dostaniemy, bo zamowilysmy jeden cien u nich. moja kolezanka doczytala, ze przysylaja cztery probki
ale tez bez pedzla nie zobaczysz efektu..
w kazdym razie akurat ta firma moze Ci nie spasowac a w innej sie zakochasz. zapraszam na mineralny
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-25, 15:32   #3146
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

to tylko sie tak tuaj szybko zapytam: czy mineralne sa w stanie pokryc zmiany tradzikowe? bo zalezy mi na tym, zeby czuc sie w makijazu komfortowo- bez pryszczy na wierzchu... ani przebarwien.
Stary 2011-05-25, 15:45   #3147
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
to tylko sie tak tuaj szybko zapytam: czy mineralne sa w stanie pokryc zmiany tradzikowe? bo zalezy mi na tym, zeby czuc sie w makijazu komfortowo- bez pryszczy na wierzchu... ani przebarwien.
no jasne, ja tak robie i nic nie widac. i nie czuc wrednej maski(chyba,ze naprawde duzo nalozysz), to sa czyste pigmenty wiec dobrze kryja. sam podklad wiele zakryje(przy odpowiedniej formule). zobacz sobie na mineralnym "przed i po".
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-05-25, 21:50   #3148
kiciun
Rozeznanie

Cytat:
zależy jaką formułę wybierzesz. Teraz mam najbardziej kryjącą z meow i jest ok (korektora nie mam) chyba już przy niej zostane, wcześniej miałam też najcieższą z EDM i też dobrze kryło, tylko jakoś bardziej się świeciłam, miałam też veena velvet z lumiere i tu z kryciem było gorzej, nakładałam dużo więcej podkładu, ale też używałam go na sucho, a wcześniej i teraz nakładam minerały na mokro, co moim zdaniem polepsza krycie i wszystko ładniej leży. Nakładam kabukim z EDM. Ogólnie komfort noszenia na twarzy minerałów dużo lepszy. Jak sobie przypomne ten dermacol mieszany z fluidem....fuj
kiciun jest offline  
Stary 2011-05-26, 08:19   #3149
xox
Raczkowanie

Cytat:
u mnie niestety nic nie zakrywało ( może lekko wyrównał koloryt cery, ale nic więcej, już kremy bb się lepiej sprawdziły
xox jest offline  
Stary 2011-05-26, 10:20   #3150
magdaSEM
Rozeznanie

Dodałam do minerałków cynamon - działa antybakteryjnie i kakao - bo miałam za jasny i teraz ma idealny odcień. Nic nie zapycha.
magdaSEM jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości