Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-04-15, 13:59   #301
~~ALa~~
Zadomowienie

Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
podepne sie pod watek o tradziku u faceta
mam takie pytanko: mój luby był u dermatologa i ten przepisał mu na trądzik 2 antybiotyki w żelu do smarowania - jeden na dzień, drugi na noc. czy w takiej sytuacji istnieje możliwość i sens stosowania kwasów? dodam, że kiedy pierszy raz szedl do dermatologa(czyli kilka miesięcy temu chyba) miał sporo ropnych zmian, a teraz tylko od czasu do czasu cos nieduzego mu wyskoczy, ale nadal jest problem z zaskórnikami i pozostały niestety blizny...
wiec pomyslalam ze kwasy w sam raz, tylko czy sie nie pogryzą...
co myślicie?
Cytat:
Napisane przez Robert_peper Pokaż wiadomość
@Ala
Jesli dermatolog przepisał mu dwa antybiotyki w żelu do smarowania na dzień i na noc to nie widze potrzeby i sensu używania kwasów.

ale chodzi mi o zaskórniki i blizny, na które antybiotyk nie pomoże
a kwasy może by cos zdziałały. co myślicie?
Stary 2007-04-15, 14:55   #302
karolinkamalinka
Zadomowienie

Dot.: Filtr na tetrecyklinę nie rujnujący efektu terapii

Każad skóra reaguje inaczej na filtry. Najlepiej pocztać KWC i wątki o filtrach na biochemii. Ja od grudnia jestem na kuracji tetracyklinowej i oczywiście nie ruszam się nigdzie bez filtra . Od kilku miesięcy używam La Roche Posay Anthelios DP 50+ (ten dla dzieci).Dla mnie jest super, lekki i nie zapycha mnie ( a mam do tego skłonności), ma alkohol w składzie, ale to mi nie przeszkadza. On kosztuje ok. 60 zł, ale mi stracza na długo. Tanie filtry ma Iwostin, ale mnie bardzo zapchały także szybko z nich zrezygnowałam.
Myślę,że filtr przyda Ci się na dłużej niż 2-3 tygodznie Najlepiej zaprzyjaźnić się z nim na stałe.

Edytowane przez karolinkamalinka
Czas edycji: 2007-04-16 o 09:58
karolinkamalinka jest offline  
Stary 2007-04-15, 15:43   #303
Ivvonka
Zadomowienie

Ja rowniez "lece" na tetracyklinie i uzywam filtrow Avene, bo nie maja w skladzie alkoholu, ktory mnie podraznia (mam wrazliwa cere, ktora nekalo LZS). Moim faworytem jest tutaj mleczko (Lait) Avene 50+. Poszukaj filtrow na allegro, sa czasem w o wiele korzystniejszych cenach niz te w aptece.
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-04-15, 16:12   #304
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mate89 Pokaż wiadomość
Ten Iwostin faktycznie jest tani, ale czy lekki i dobry?
Nie jest lekki. Najlzejsze są, wg wizażanek, mleczko Vichy, Aqua-lait ANthelio LRP, Dermo-Pediatrics LRP, spraye.

Cytat:
No nie maluję się Chciałbym, żeby ten filtr był lekki, tani i skuteczny To który to będzie?

Aha, jak tak patrzyłem to z każdej firmy jest do wyboru filtr 30, 50+ itp. Jaki ja mam kupić?
50+

Cytat:
podepne sie pod watek o tradziku u faceta
mam takie pytanko: mój luby był u dermatologa i ten przepisał mu na trądzik 2 antybiotyki w żelu do smarowania - jeden na dzień, drugi na noc. czy w takiej sytuacji istnieje możliwość i sens stosowania kwasów? dodam, że kiedy pierszy raz szedl do dermatologa(czyli kilka miesięcy temu chyba) miał sporo ropnych zmian, a teraz tylko od czasu do czasu cos nieduzego mu wyskoczy, ale nadal jest problem z zaskórnikami i pozostały niestety blizny...
wiec pomyslalam ze kwasy w sam raz, tylko czy sie nie pogryzą...
co myślicie?
Z kwasów nalezy teraz zrezygnowac, skoro ma az 2 antybiotyki.
Antybiotytki jednak nie usuną blizn - to zrobią jedynie retinoidy [zorac, retin a]

Cytat:
Napisane przez Robert_peper Pokaż wiadomość

Co do iwostinu sam chciałbym go wypróbować , ale obawiam się że skóra po nim sie świeci :/
A jak my mężczyźni mamy ją sobie zmatowić? Czy może najpierw położyć ten filtr a na to jakiś krem matujacy? Czy tak nie można bo zaraz sie zapcham???
A może jakiś inny lżejszy, lepiej wchłaniający się filtr jest?
Filtr zawsze "na górę", powinien byc ostatnią warstwą, którą ewentulanie przypudrowujemy.

Cytat:
ale chodzi mi o zaskórniki i blizny, na które antybiotyk nie pomoże
a kwasy może by cos zdziałały. co myślicie?
Retinoidy.
L_V jest offline  
Stary 2007-04-15, 16:56   #305
mate89
Przyczajenie

Myślę teraz, czy robić sobie tą kurację kwasami, czy pójśc do dermatologa, żeby mi coś przypisał. Jak oceniacie szanse na powodzenie tu i tu?

A jesli zdecydowałbym się na kwasy, to z filtrów kupiłbym pewnie Dermo-Pediatrics LRP, albo fluid Vichy (to to samo co mleczko?). Tylko że podobno zawierają dużo alkoholu, a ja mam przesuszoną skórę. Czy te filtry plus kwas nie wysuszą mi jej całkiem (zakładając że będę stosował te kremy nawilżające, jakie napisaliście wyżej)?
mate89 jest offline  
Stary 2007-04-15, 20:06   #306
agatka-a
Zakorzenienie

odpisalam ci w watku, gdzie analizowane są sklady kosmetykow
agatka-a jest offline  
Stary 2007-04-15, 20:31   #307
VolleyMasta
Raczkowanie

ja tez uwielbiam słoneczko... dlatego dziś zaopatrzyłam sie w La Roche Possay z faktorem 50 do twarzy. zapłaciłam za niego 50 zł, do tego jakieś gratisy i masa próbek. pierwszy raz stosuje taki wysoki faktor, ale cóż... trądzik nie wybiera
VolleyMasta jest offline  
Stary 2007-04-15, 20:34   #308
VolleyMasta
Raczkowanie

Dot.: podkład czy puder? cera z trądzikiem

gdzieś wyczytałam, że sam puder, bo nie zapycha tak jak podkłady, fluidy. sama nie stosuje nic z tych rzeczy, bo wolę nie ryzykować nasilenia trądziku, no może raz sam puder, ale nic mi po nim nie bylo...
VolleyMasta jest offline  
Stary 2007-04-16, 09:21   #309
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolinkamalinka Pokaż wiadomość
Myślę,że filtr przyda Ci się na dłużej niż 2-3 tygodznie .
Ja też tak myśle, zwłąszcza że po zakończonej kuracji tetracykliny utrzymują się jeszcze w organizmie do kilku tygodni. W tym czasie tez musisz chronic skrę kremem. Mysle, ze dla sietęgo spokoju powinnaś sie filtrowac ptrzez jakies 2 mce, albo i całe lato [tak by było najrozsądniej].
L_V jest offline  
Stary 2007-04-16, 09:28   #310
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Myślę teraz, czy robić sobie tą kurację kwasami, czy pójśc do dermatologa, żeby mi coś przypisał. Jak oceniacie szanse na powodzenie tu i tu?

A jesli zdecydowałbym się na kwasy, to z filtrów kupiłbym pewnie Dermo-Pediatrics LRP, albo fluid Vichy (to to samo co mleczko?). Tylko że podobno zawierają dużo alkoholu, a ja mam przesuszoną skórę. Czy te filtry plus kwas nie wysuszą mi jej całkiem (zakładając że będę stosował te kremy nawilżające, jakie napisaliście wyżej)?
Jeśłi chodzi o Dermo Pediatrics - alkohol jest tam w zasadzie niewyczuwalny. Nie wiem jak w Vichy, nie stosowałam.
Jełśi bedziesz uzywał kremu nawilżajacego, nie powinienes miec przesuszonej cery, zwłaszcza przy DP.

Jak pojdziesz do dermatologa, pewnie skonczysz z jakims fotouczulającym antybiotykiem/ maścią sterydową i ani słowa o filtrach na pożegnanie. Sorry, ale tyle sie nasłuchałam i naczytałam na forum o dermatologach, iż nie mam już szacunku do tej profesji
L_V jest offline  
Stary 2007-04-16, 14:31   #311
mate89
Przyczajenie

W porzadku, więc czy ok będzie następujący zestaw kosmetyków:

LA ROCHE Effaclar K krem 30 ml
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=11969

Czym różni się:

LA ROCHE ANTHELIOS KREM DLA DZIECI SPF 60 100 ML
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=14949

od:

LA ROCHE ANTHELIOS Mleczko dla dzieci SPF 50 +
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=14945

oprócz tego, że jest tańszy? Który kupić? Do tego pierwszego dokładają wodę termalną, a do drugiego "miniprodukty". Z tego co pisałyście na początku woda termalna by się przydała?

IWOSTIN Tonik kojąco-oczyszcz.hypoal. 200
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=11661

O ten tonik chodzi?

LA ROCHE HYDRAPHASE LEGERE krem 50ml
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=11976

Wystarczy taki krem nawilżający?

Jedyna apteka, która ma to wszystko to Aptecus. To uczciwy sklep?

EDIT: Jeszcze jest to wszystko w takiej samej cenie na www.fabrykazdrowia.pl. Gdzie lepiej?

Olej z wiesiołka gdzieś dorwę na miejscu, a z MSM chyba zrezygnuję, bo czytałem że można to źle znosić.

Aha, mam nie uzywać agresywnych żelów do twarzy. Teraz używam Kolastyna Nastolatki antybakteryjny. Nie ma w składzie SLS. Jest dobry, czy lepiej kupić tez inny?

Edytowane przez mate89
Czas edycji: 2007-04-16 o 18:08
mate89 jest offline  
Stary 2007-04-16, 19:52   #312
Milcząca
Raczkowanie

GG do Milcząca

No więc juz prawie sie zdecydowałam ale chciałabym usłyszeć wasze zdanie , bo zamierzam zakupic krem jutro-najpózniej pojutrze

Przemyslałam wszystko dokładnie i stwierdziłam ,ze wole wydać 50 zł i kupic krem, który nie bedzie stwarzał rzadnych problemów i spełniał dokładnie takie zadania jakich ja wymagam, niz zapłacic np 30 zł za taki, którey mnie bedzie zapychał i zupełnie sie nie sprawdzi -do wyrzucenia...najwyżej troche pogłoduję

Mój typ to :

LA ROCHE-POSAY 50+
ANTIHELIOS XL
AQUA-LAIT
IPD-90-PPD 28 (100ml)

Myslę, ze te 100ml starczy mi na dwa miesiące mam taka nadzieje
Skład wrzucę w ten wątek do analizy pani w aptece poinformowała mnie, ze jesli zdecyduje sie kupic to dostane spory upust i zapłace za niego 50 zł może jakos to przezyję choć ciemno to widze w tym miesiącu

ps.mam jeszcze do wyboru cos co się nazywa :
SVR 100 ultra max
SPF 50+
IPD 110
PDD 40
nic mi te cyferki nie mówią

juz praktycznie sie zdecydowałam na La Roche-Posay jak myslicie, czy to jest trafny wybór ???

L_Vprosze Cie-jesli mozesz-zerknij na ten drugi watek i rozszyfruj mi skład, bo bardzo mi zalezy na czasie... prooooooszę
Stary 2007-04-17, 17:15   #313
Ol@fek
Raczkowanie

Odsyłam do Tematu

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post4157378

Można by je ew. złączyć

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-17, 18:03   #314
Ol@fek
Raczkowanie

Siemka

/ciach/

W takim razie ja podepnę się pod Twój wątek ot co

GOLENIE

Niewątpliwie , nie jest to mój największy problem. Obecnie mam mały zarost więc "nie przeszkadza" mi on tak bardzo. Mam wrażliwą cerę , no i niestety po goleniu tradycyjnym sposobem tzn.(zwykła "jednorazowa" maszynka , żel Gillette i balsam po goleniu Nivea For Men SENSITIVE , chociaż on dość dobrze łagodzi.
Niestety po każdym goleniu syfki mi się roznosiły , nigdy nie miałem trądziku na policzkach aż do momentu , w którym pierwszy raz się ogoliłem. Teraz jest lepiej , ale to za sprawą tego , że w ogóle się nie gole , a przydałoby się

Co poradzicie mi na taki problem , moje kochane wizażystki ?
Liczę się z ew. kosztami tego przedsięwzięcia

Trądzik

Walczyłem z nim , walczyłem i mogę powiedzieć , że w jakiś sposób "wygrałem" . Nie jest to jednak 100 % wygrana , bo mimo iż stan mojej skóry na twarzy znacznie się poprawił , to niestety pozostały blizny , a w okolicy nosa i brody można wyczuć zaskórniki i widać czarne kropki - wągry(nos).

Dzisiaj rano wstałem i obiecałem sobie , że "wygram tą wojnę"
Zacznę przede wszystkim od diety , ponieważ zauważyłem iż mam ona dość duży wpływ na syfki. Ograniczę słodycze , fast foody , rzeczy ostre dodatkowo nie będę jadł na noc.

Ziółka

A konkretnie Bratki , kwiatki i....
Nie , nie same bratki - parzone 3-4 razy dziennie

1. Po śniadaniu , zamiast herbaty .
2. 30min po obiedzie.
3. 30 min po kolacji.
4. 20 min przed spaniem.

Może tak być?
Ew. może jakieś inne ziółka na przemian z bratkami.
Proszę o Poradę

SOLARIUM

Zalecone przez samą Panią Dermatolog.
1-2 razy w tygodniu po 10min. Chodzę bo muszę , chodzę , bo chcę Wysusza , ale też pomaga Przed opalaniem stosuję filtr do solarium. Piątek.

A co po opalaniu w solarium?
Co zastosować na skórę twarzy , a co na pozostałą część ciała?

WODA

Jaką wodą powinienem przemywać twarz?
Na pewno nie zwykłą wodą z kranu , to wiem.
Gotowaną wodą?
A może wodą Żuber? Mojej kuzynce pomogła. Mimo iż nie najciekawszego zapachu to wydaję mi sie , że nie będzie żadnych problemów.

A może jakieś inne cudo ?

MASECZKI
Z Zielonej Glinki + zaraz po tym maseczka nawilżająca?
2 razy w tyg Środa i Niedziela?

Konkretnie jaka ta maseczka nawilżająca ?
A może jakieś inne propozycje

KREMY etc..

Niewątpliwie jest to najdłuższy temat do rozmowy.

Przytoczę wypowiedź jednego z użytkowników Forum

Cytat:
Poczytałem trochę na tym forum o kuracji kwasami, pomyślałem, że to może być coś dla mnie. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia w kosmetykach a nie chcę popełnić jakiejś głupoty (to w końcu twarz!), dlatego proszę o radę.
Ehh.. od czego by tu zacząć
Może od żelu do mycia twarzy i toniku nawilżającego?

Obecnie stosuję Żel i Tonik z Firmy Ziaja "TinTin"
Mam ich już w bardzo małej ilości więc zastanawiam się czy zakupić coś innego , czy też ponownie to samo?

Poczytałem trochę o kuracji kwasami , czy mogłybyście przybliżyć mi nieco o co w tym wszystkim chodzi.?

Czytałem również o "peelingach" u kosmetyczki również proszę o parę słów

Z Góry dziękuję za pomoc

EDIT

Chyba zdecyduję się na ten zabieg z użyciem kwasów , tylko zastanawiam się czy robić to na własną rękę czy u kosmetyczki? Mile widziane wasze opinie

Co polecacie do mycia twarzy i przecierania ? Może coś z zaplecza Ivostinu ?

Pozdrawiam

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-04-18 o 09:58
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 09:54   #315
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ol@fek Pokaż wiadomość
Odsyłam do Tematu

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post4157378

Można by je ew. złączyć

Pozdrawiam
Ten temat jest: po pierwsze założony na innym forum, a po drugie został on założony znacznie później. Nie będę przesuwać i ich łączyć. Olafku, w TYM wątku padłu odpowiedzi na Twoje pytania,także te dotyczące golenia. jak najbardziej możesz "podpiąć" się pod temat, ale odnosze wrażenie, iż nie przeczytałes wątku, tylko po prostu wskoczyłeś ze swoimi pytaniami.

Pozwalamy uzytkownikom "podpinać" się pod wątki, by nie mieć 30-stu takich samych wątków dotyczących tego samego problemu.

Posty, w których Panowie "dyskutujecie" z lekka nie na temat usuwam.
L_V jest offline  
Stary 2007-04-18, 10:03   #316
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
W porzadku, więc czy ok będzie następujący zestaw kosmetyków:

LA ROCHE Effaclar K krem 30 ml
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=11969

Czym różni się:

LA ROCHE ANTHELIOS KREM DLA DZIECI SPF 60 100 ML
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=14949

od:

LA ROCHE ANTHELIOS Mleczko dla dzieci SPF 50 +
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=14945

oprócz tego, że jest tańszy? Który kupić? Do tego pierwszego dokładają wodę termalną, a do drugiego "miniprodukty". Z tego co pisałyście na początku woda termalna by się przydała?

IWOSTIN Tonik kojąco-oczyszcz.hypoal. 200
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=11661

O ten tonik chodzi?

LA ROCHE HYDRAPHASE LEGERE krem 50ml
http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id=11976

Wystarczy taki krem nawilżający?

Jedyna apteka, która ma to wszystko to Aptecus. To uczciwy sklep?

EDIT: Jeszcze jest to wszystko w takiej samej cenie na www.fabrykazdrowia.pl. Gdzie lepiej?

Olej z wiesiołka gdzieś dorwę na miejscu, a z MSM chyba zrezygnuję, bo czytałem że można to źle znosić.

Aha, mam nie uzywać agresywnych żelów do twarzy. Teraz używam Kolastyna Nastolatki antybakteryjny. Nie ma w składzie SLS. Jest dobry, czy lepiej kupić tez inny?
Effaclar K - dobry wybór.

Jesli chodzi o "Antki" - ten pierwszy to nasz klasyczny krem, bardzo chwalony na forum. To mleczko natomiast to nowosc, ktora weszła w tym sezonie dopiero, i Wizażanki "są w fazie testów". Oba zawierają w skąłdzi ewodę termalną. Antek DP ma [chyba] w skłądzie troche alkoholu, mleczko dla dzieci raczej nie. Nie jestem pewna co do tego. Tu asz specjalny watek poswiecony nowosciom z rodziny Antków:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181743

Tonik z Iwostinu jest świetny.

Krem Hydranphase tez jest OK. Czyli bardzo dobry zestaw. Aptekus jest znaną apteką, nie powinienes miec problemów.
L_V jest offline  
Stary 2007-04-18, 10:20   #317
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Siemka

/ciach/

W takim razie ja podepnę się pod Twój wątek ot co

GOLENIE

Niewątpliwie , nie jest to mój największy problem. Obecnie mam mały zarost więc "nie przeszkadza" mi on tak bardzo. Mam wrażliwą cerę , no i niestety po goleniu tradycyjnym sposobem tzn.(zwykła "jednorazowa" maszynka , żel Gillette i balsam po goleniu Nivea For Men SENSITIVE , chociaż on dość dobrze łagodzi.
Niestety po każdym goleniu syfki mi się roznosiły , nigdy nie miałem trądziku na policzkach aż do momentu , w którym pierwszy raz się ogoliłem. Teraz jest lepiej , ale to za sprawą tego , że w ogóle się nie gole , a przydałoby się

Hmm...może trzeba by zrezygnować z maszynki na rzecz trymera? Moj TZ twierdzi, ze trymer jest znacznie delikatniejszy dla skóry, a spory wrażliweic z niego jest.

Cytat:
Trądzik

Walczyłem z nim , walczyłem i mogę powiedzieć , że w jakiś sposób "wygrałem" . Nie jest to jednak 100 % wygrana , bo mimo iż stan mojej skóry na twarzy znacznie się poprawił , to niestety pozostały blizny , a w okolicy nosa i brody można wyczuć zaskórniki i widać czarne kropki - wągry(nos).

Dzisiaj rano wstałem i obiecałem sobie , że "wygram tą wojnę"
Zacznę przede wszystkim od diety , ponieważ zauważyłem iż mam ona dość duży wpływ na syfki. Ograniczę słodycze , fast foody , rzeczy ostre dodatkowo nie będę jadł na noc.

Czytałam ostatnio jakies badania, ktore podwazały wpływ słodyczy ora zpotraw pikantnych na powstawanie wyprysków. wiem jednak, ze moze to byc takze kwestia indywidulalna. Natomiast tłuszcze, fast foody bezapeleacyjnie powoduja nasilanie sie zmian tradzikowych .

Cytat:
Ziółka

A konkretnie Bratki , kwiatki i....
Nie , nie same bratki - parzone 3-4 razy dziennie

1. Po śniadaniu , zamiast herbaty .
2. 30min po obiedzie.
3. 30 min po kolacji.
4. 20 min przed spaniem.

Może tak być?
Ew. może jakieś inne ziółka na przemian z bratkami.
Proszę o Poradę
.
Możesz pić tego bratka jeśli chcesz [mnie nic swego czasu nie pomógł], ale ja bym doradziła raczej: zielona herbata + MSM łykany z wit C + olejek z wiesiołka. Roznica widoczna w przeciagu 2 mcy.
Cytat:
SOLARIUM

Zalecone przez samą Panią Dermatolog.
1-2 razy w tygodniu po 10min. Chodzę bo muszę , chodzę , bo chcę Wysusza , ale też pomaga Przed opalaniem stosuję filtr do solarium. Piątek.

A co po opalaniu w solarium?
Co zastosować na skórę twarzy , a co na pozostałą część ciała?
Hmm...na forum Biochemicznym za słowo SOLARIUM można dostać BANa

A tak serio - nie pochwalam zalecen Pani dermatolog. Chyba babka zapomniała, ze wysuszenie zmian słoncem czy lampami na solarce doprowadzi tylko do tego, ze za jakis czas skora zacznie powdójnie sie przetłuszczac. A przy okazji Ty dorobisz sie troche zmarszczek i przebarwien, zwłąszcza jesli zaleciła Ci kuracje kwasami czy anytiotykami.

Filtr do silarium? Pierwsze słysze. A podasz nam tu skład tego preparatu? Az mnie skręca z ciekawosci co tam jest....chodzi mi o to czy filtr jest fotostabilny.

Cytat:
WODA

Jaką wodą powinienem przemywać twarz?
Na pewno nie zwykłą wodą z kranu , to wiem.
Gotowaną wodą?
A może wodą Żuber? Mojej kuzynce pomogła. Mimo iż nie najciekawszego zapachu to wydaję mi sie , że nie będzie żadnych problemów.

A może jakieś inne cudo ?
Przegotowaną, albo spryskiwac termalną. Osyszac recznikiem papierowym albo codzinnie zmieniac recznik [ten do twarzy].
Pomgła jej woda żuber dlatego ze jest bogata w mikroelementy. Powinienes wiec byc zadowolony z wody termalnej Iwostinu - ma sporo krzemionek, ktore dzialają leczniczo na zmiany tradzikowe.

Cytat:
MASECZKI
Z Zielonej Glinki + zaraz po tym maseczka nawilżająca?
2 razy w tyg Środa i Niedziela?

Konkretnie jaka ta maseczka nawilżająca ?
A może jakieś inne propozycje

Moze byc maska z glinki. Na forum polecana jest tez maska z aspiryny [kwas salicylowy].

KREMY etc..

Niewątpliwie jest to najdłuższy temat do rozmowy.

[/quote]

Niewątpliwie masz rację. Przeczytaj co napisałys my na temat kremow i kwasów w tym wątku. Zestaw, które opracowaliśmy wspólnie z Mateo jest wart Twojej uwagi. Zawsze mozna go zmodyfikowac pod Twoje potrzeby. tak naprawde nie napisales jaka masz cere. Tradzikowa, ale czy wrazliwa, naczynkowa, odwodniona, alergiczna?
L_V jest offline  
Stary 2007-04-18, 11:47   #318
Ol@fek
Raczkowanie

No nareszcie jakieś konkrety

Wielkie dzięki

Moja skóra lubi się wysuszać..

Cytat:
Możesz pić tego bratka jeśli chcesz [mnie nic swego czasu nie pomógł], ale ja bym doradziła raczej: zielona herbata + MSM łykany z wit C + olejek z wiesiołka. Roznica widoczna w przeciagu 2 mcy.
Wydaję mi sie , że bratek mi pomaga
MSM , co to konkretnie jest? Tabletki?
olejek z wiesiołka? w postaci tabletek?

Ile razy dziennie musiałbym to łykać i czy wszystko na raz ?

A co myślisz o przecieraniu skóry mlekiem?

I na co lepiej się zdecydować? na zabieg z wykorzystaniem kwasów w domu czy u kosmetyczki? jak wygląda to cenowo?

No i może mogłabyś mi doradzić jakieś dobre kremy na dzień i na noc bo w tym momencie jestem "na lodzie"

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 12:39   #319
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
No nareszcie jakieś konkrety

Wielkie dzięki

Moja skóra lubi się wysuszać..
W takim razie powinieneś zainwestowac w porządny leki krem nawilżający. Moje typy: Hydrance optimale Legere Avene, Hydraphase Legere La Roche Posay. Mają krótkie skąłdy, nie beda sie gryźć z innymi preparatami. Ewentualnie [przy cerze mniej podatnej na zapychanie] krem na noc z Iwostinu z wit C +E.

Cytat:
Wydaję mi sie , że bratek mi pomaga
MSM , co to konkretnie jest? Tabletki?
olejek z wiesiołka? w postaci tabletek?

Ile razy dziennie musiałbym to łykać i czy wszystko na raz ?
To pij nadal te kwiatuszki

MSM to preparat teoretycznie na stawy, aczkolwiek mądrzy dermatolodzy przepisują go juz na problemy z przetłuszczającą się cerą. To jest to: http://sklep.apteka-cito.pl/product_...ae364301451705

Są juz preparaty łączące MSM z np krzemionką, nazywa sie to Bio-Uroda czy jakos tak. Ale ten z Olimpu ma najwiekszą dawkę i wychodzi najbardziej ekonomicznie. Jem to juz z 5 mcy [włosy zapuszczam]

Cytat:
A co myślisz o przecieraniu skóry mlekiem?
Oglądałeś ostatnio jakiś film o Kleopatrze??

Tak serio - nie słyszałam aby to kmouś pomogło

Cytat:
I na co lepiej się zdecydować? na zabieg z wykorzystaniem kwasów w domu czy u kosmetyczki? jak wygląda to cenowo?

No i może mogłabyś mi doradzić jakieś dobre kremy na dzień i na noc bo w tym momencie jestem "na lodzie"

Pozdrawiam
Osobiscie jestem za stosowaniem małych stezen kwasó w domu, systematycznie i długofalowo. Proponowałabym zaczac od Effalaru K - łagodne stęzenie LHA [lipohydroksykwasu]. Effaclar działa powoli, ale skutecznie. Ładnie czysci pory i domyka je. Jakto z kwasami bywa - na początku kuracji mozesz zaliczyc "wysyp", ktory jest wynikiem oczyszczania sie porów, ale jest to kwestia indywidulana. Nie wszyscy maja wysyp, u niektórych konczy sie tylko na wzmozonym swieceniu sie skóry.
Przy kwasach obowiąkzowe sa filtry, zwłaszcza o tej porze roku.
L_V jest offline  
Stary 2007-04-18, 12:53   #320
Ol@fek
Raczkowanie

Cytat:
Oglądałeś ostatnio jakiś film o Kleopatrze??

Tak serio - nie słyszałam aby to kmouś pomogło
hehe , nie naczytałem się na Forum

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898

Nie jestem pewien czy byłbym w stanie przeprowadzić taką kurację w domu.
Wolałbym chyba aby wykonane to było profesjonalnie.
Jeśli zdecydowałbym się na zabieg u kosmetyczki to jaki rodzaj "oczyszczania" poleciałabyś mi? Jaki To koszt?

Czyli radzisz ten MSM + olejek z wiesiołka + Wit. C Spróbuje

W jaki sposób powinienem je łykać , ile razy dziennie?

Cytat:
W takim razie powinieneś zainwestowac w porządny leki krem nawilżający. Moje typy: Hydrance optimale Legere Avene, Hydraphase Legere La Roche Posay. Mają krótkie skąłdy, nie beda sie gryźć z innymi preparatami. Ewentualnie [przy cerze mniej podatnej na zapychanie] krem na noc z Iwostinu z wit C +E.
Czy kremy , które wymieniłaś nadają się do stosowania na trądzik? , czy są one tylko uzupelnieniem?

Wielkie dzięki za zainteresowanie , bardzo mi pomagasz

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 13:16   #321
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Filtr do silarium? Pierwsze słysze. A podasz nam tu skład tego preparatu? Az mnie skręca z ciekawosci co tam jest....chodzi mi o to czy filtr jest fotostabilny.
L_V, ja również jestem ciekawa, choć jeśli w poście ol@fka jest literówka i zamiast "piątek" powinno być "piątkę", to chyba nie chcę wiedzieć.
Stary 2007-04-18, 14:04   #322
Ol@fek
Raczkowanie

Cytat:
L_V, ja również jestem ciekawa, choć jeśli w poście ol@fka jest literówka i zamiast "piątek" powinno być "piątkę", to chyba nie chcę wiedzieć
Jest dobrze , chodziło mi o dzień tygodnia "Piątek" w ten dzień chodzę na solarium

Co do samego składu to niestety nie mogę wam go obecnie przedstawić.
Przyczyna jest prosta korzystam z tzw. jednorazówek .
1 sesja = 1 filtr(jednorazówka ) po czym opakowanie ląduje w koszu.
Jednak jeśli jest to takie ważnę mogę zachować opakowanie i przedstawić wam tutaj ogólny skład filtru.

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 14:44   #323
mate89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Effaclar K - dobry wybór.
Sama wcześniej poleciłaś

Cytat:
Jesli chodzi o "Antki" - ten pierwszy to nasz klasyczny krem, bardzo chwalony na forum. To mleczko natomiast to nowosc, ktora weszła w tym sezonie dopiero, i Wizażanki "są w fazie testów". Oba zawierają w skąłdzi ewodę termalną. Antek DP ma [chyba] w skłądzie troche alkoholu, mleczko dla dzieci raczej nie. Nie jestem pewna co do tego.
Krem 100ml? Trochę doczytałem i wydaje mi się, że to jest jedno i to samo, ale 60 to stara nazwa 50+. No a krem wtedy pewnie napisali, bo wpisywali "na odwal".

Ponawiam pytanie: czy żel Kolastyna Nastolatki antybakteryjny jest OK, czy muszę kupić inny do przesuszonej skóry? Nie zawiera SLS, ale podobno mam się przymać z daleka od "antybakteryjnych".

Edytowane przez mate89
Czas edycji: 2007-04-18 o 15:17
mate89 jest offline  
Stary 2007-04-18, 14:57   #324
Ol@fek
Raczkowanie

Cytat:
Ponawiam pytanie: czy tonik Kolastyna Nastolatki antybakteryjny jest OK, czy muszę kupić inny do przesuszonej skóry? Nie zawiera SLS, ale podobno mam się przymać z daleka od "antybakteryjnych".
Koleżanka L_V kilka postów temu poleciła Ci tonik z Ivostinu
Chyba też się na niego skuszę tym czasem czekam na Odp. na moje pytania

Pozdrawiam

EDIT

Mam pytanie odnośnie wypowiedzi Pani L_V z 1 strony Tematu a Mianowicie

Cytat:
3. Jesli zdecydujesz sie na kwas, zaczynamy od czegos lekkiego. I stosujemy zawsze na noc. Na początek - klasyka, Effaclar K od LRP, z kawsem LHA [odmiana salicylowego]. Prdut łągodny, acz skuteczny, tylko trzeba by mu dasc czas. Jesli bedziesz sie sumienie filtrowal, mozesz go stosowac nawet w lecie.
Na poczatku stosujemy kwas co 2-3 dni, aby dac skórze czas na przyzwyczajenie sie. Na dzien obowiazkowo filtr, codziennie, nawet jak pada.
4. W noce bez kwasu - lekki kremik nawilzajacy o prostym składzie, np. Avene Hydrance Optimale Legere, Hydraphase Legere od LRP, Toleriane Legere, tez LRP.
To jak jest wkoncu z tym stosowaniem kwasu , na dzien/ na noc?
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 15:17   #325
mate89
Przyczajenie

Pomyłka, chodziło o żel do mycia twarzy.
mate89 jest offline  
Stary 2007-04-18, 15:26   #326
Ol@fek
Raczkowanie

Sorki mistrzu , nie doczytałem

Nom też jestem ciekaw co polecacie do mycia twarzy skłonnej do trądziku?
Obecnie stosuję produkt Ziaja "TinTin" , trudno mi go oceniać
Nie podrażnia . Zostać przy nim czy szukać jakiejś alternatywy?

Na dzień dzisiejszy chcę zaopatrzyć się w Tonik Ivostinu , wodę termalną również Ivostinu , MSM i Olejek z Wisiołka

No i czekam na Odpowiedź w sprawię tego kremu na dzień/na noc ew. 1 na to i na to. No i odp. nt kuracji kwasami

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 15:36   #327
ada155
Przyczajenie

hmm..jak to przeczytasz to mozesz uznac mnie nawet za glupia..ale powiem Ci jedna historie mojej kolezanki i jej chlopaka ktory mial strszny tradzik.../ciach/ -bo tak mial na imie zawsze mial cala twarz w krostach i tradziku...i /ciach/ (jego dziewczyna,nie wiem skad wziela ta miksture ale to byl dobry pomysl) k/ciach, ciach, ciach/...po jakichs 2 tyg tradzik faktycznie zniknal...pozniej powiedziala mu co to za masc byla,troche sie zdenerwowal ale pozbyl sie problemu...(mozesz nie wierzyc ale to bylo naprawde)

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-04-19 o 00:27 Powód: 1. Drastyczna, wręcz obrzydliwa treść postu. 2. Ujawnianie danych osobowych osób trzecich
ada155 jest offline  
Stary 2007-04-18, 15:42   #328
Ol@fek
Raczkowanie

Ojojoj

No ja niestety ja się w takie klocki bawić nie będę .
Chcę pozbyć się blizn i zaskórników
Mate89 może Ty pójdziesz na żywioł

Słuchajcie jeśli teraz zacząłbym kuracje kwasami tzn. od Maja

To czy w Lipcu mógłbym się już normalnie opalać niskimi filtrami w ciepłych krajach

Ile trwa taka kuracja kwasami i jak długo po niej trzeba stosować jeszcze filtry i unikać opalania?

Ehh.. Ci faceci same pytania...

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Stary 2007-04-18, 23:58   #329
L_V
Zakorzenienie

Cytat:

Nie jestem pewien czy byłbym w stanie przeprowadzić taką kurację w domu.
Wolałbym chyba aby wykonane to było profesjonalnie.
Jeśli zdecydowałbym się na zabieg u kosmetyczki to jaki rodzaj "oczyszczania" poleciałabyś mi? Jaki To koszt?
U kosmetyczki pewnie ok 200zł i na jednym zabiegu sie nie skonczy. Plus 50zł na filtr, o koniecznosci uzycia kótrego kosmetyczka nie koniecznie Cie wczesniej poinformuje. takie realia.

Effaclar w aptece - ok 35 zł.

Cytat:
Czyli radzisz ten MSM + olejek z wiesiołka + Wit. C Spróbuje

W jaki sposób powinienem je łykać , ile razy dziennie?
MSM raz dziennie po 2 kapsułki a'1000mg razem z wit C
Wiesiołek bierz na noc, bo cisnienie moze obnizać

Cytat:
Czy kremy , które wymieniłaś nadają się do stosowania na trądzik? , czy są one tylko uzupelnieniem?

Wielkie dzięki za zainteresowanie , bardzo mi pomagasz

Pozdrawiam
Są uzupełnieniem terapii - to lekkie kremy o prostym skłądzie, krore nei bedą się "gryźć" z [ewentualnie] kwasami czy specjalistycznymi maściami dermatologicznymi.

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
L_V, ja również jestem ciekawa, choć jeśli w poście ol@fka jest literówka i zamiast "piątek" powinno być "piątkę", to chyba nie chcę wiedzieć.
Cytat:
Jest dobrze , chodziło mi o dzień tygodnia "Piątek" w ten dzień chodzę na solarium
Się wyjaśniło

Cytat:
Co do samego składu to niestety nie mogę wam go obecnie przedstawić.
Przyczyna jest prosta korzystam z tzw. jednorazówek .
1 sesja = 1 filtr(jednorazówka ) po czym opakowanie ląduje w koszu.
Jednak jeśli jest to takie ważnę mogę zachować opakowanie i przedstawić wam tutaj ogólny skład filtru.

Pozdrawiam
To zachowaj taką "jednorazówkę" i wklep nam tu skład, bo pomrzemy z tej ciekawości.

Cytat:

Ponawiam pytanie: czy żel Kolastyna Nastolatki antybakteryjny jest OK, czy muszę kupić inny do przesuszonej skóry? Nie zawiera SLS, ale podobno mam się przymać z daleka od "antybakteryjnych".
Nie znam składu. Jesli wpiszesz do watku skład, powiem Ci cos wiecej na temat tego żelu. To dobrze, ze bez SLSó, ale interesowało by mnie [i Ciebie] czy nie zawiera innych agresywnych detergentów, rozpuszczalników i ewentualnie kwasów.

Cytat:
EDIT

Mam pytanie odnośnie wypowiedzi Pani L_V z 1 strony Tematu a Mianowicie

To jak jest wkoncu z tym stosowaniem kwasu , na dzien/ na noc?
Pani. Hoho.

Kwasy stosujemy na noc. Zawsze. Ale, zasada jest taka, iż nie codzienie [nie każdego wieczora], zwłaszcza na początku kuracji. Proponujemy system "Trójpolowy":
noc 1 - kwas, np Effaclar
noc 2 - nawilzanie, np. kremik Hydraphase legere LRP
noc 3 - nawilzanie
noc 4 - kwas
noc 5 - nawilzanie
noc 6 - nawilzanie
itd

Jesli skóra dobrze reaguje na kwas, nie ma podaznien, możesz wtedy zrobic tak:
noc 1 - kwas
noc 2 - nawilzanie
noc 3 - kwas
noc 4 - nawilzanie
itd.

Na dzien zawsze filtr.

Cytat:

Nom też jestem ciekaw co polecacie do mycia twarzy skłonnej do trądziku?
Obecnie stosuję produkt Ziaja "TinTin" , trudno mi go oceniać
Nie podrażnia . Zostać przy nim czy szukać jakiejś alternatywy?

Na dzień dzisiejszy chcę zaopatrzyć się w Tonik Ivostinu , wodę termalną również Ivostinu , MSM i Olejek z Wisiołka

No i czekam na Odpowiedź w sprawię tego kremu na dzień/na noc ew. 1 na to i na to. No i odp. nt kuracji kwasami

Pozdrawiam
Żel ZIaji Tin Tin uległ właśnie zmianie. O ile stara wersja była naprawde łągodna i godna polecenia, tak do nowej wsadzili SLSy i już nam sie tak bardzo ni podoba...Szukaj czegoś bez SLSów. May tu na forum liste takich żeli : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Cytat:
Ojojoj

Słuchajcie jeśli teraz zacząłbym kuracje kwasami tzn. od Maja

To czy w Lipcu mógłbym się już normalnie opalać niskimi filtrami w ciepłych krajach

Ile trwa taka kuracja kwasami i jak długo po niej trzeba stosować jeszcze filtry i unikać opalania?

Ehh.. Ci faceci same pytania...

Pozdrawiam
To zalezy od reakcji skóry na kwasy. Zaleca sie stosować wysokie filtry jeszcze 2 tyg po zakonczeniu kuracji kwasowej.

Ile trwa taka kuracja? Aż bedziemy zadowoleni z rezulatów. Wiele osób stosuje kwasy w łągodnych stezeniach ciągle, np raz w tygodniu dla podtrzymania efektów.
L_V jest offline  
Stary 2007-04-19, 21:33   #330
Ol@fek
Raczkowanie

Nom to chyba zdecyduję się na taką kurację w domu

Mam nadzieję , że nie pożałuję

Czy zamiast tego kremu nawilżającego mógłbym używać Kremu
Iwostin "Krem na Noc"? , czy raczej zostawić go sobie na później?

Do mycia twarzy mam żel również Iwostinu czy aby na pewno odpowiedni ?

Do przecierania używam Ziaja "TinTin" , czyli co odradzasz mi go?

Jeśli zdecydowałbym się na ową kurację to przykładowo jeśli wykonuję jakiś wysiłek fizyczny np. gram w piłkę na dworze , pocę się to czy nie będzie to w jakiś sposób zagrażało mojej buzi?

Należy stosować jakiś preparat anty trądzikowy pod te filtry?

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości