Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-27, 17:01   #3571
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
Kobieto! leczę się na tradzik 12 lat!!! Wiem o nim baaardzo duzo! Stosowałam wiekszość leków oprócz retinoidów doustnie.

Mam obsesję ciągłego mycia rak przed dotknięciem twarzy, nałożeniem na nią czegokolwiek! Nie dotykam jej w ciągu dnia i nie wyciskam pryszczy!!! nawet nie śpie twarzą w poduszce! Dezynfekuje telefon komórkowy, domowy, domofon, klawiaturę, umywalkę, wszystko absolutnie wszystko co ma kontakt z twarzą i wogóle wszystko dookoła preparatem do dezynfekcji sprzetu medycznego!!! ( kupionym w hurtowni kosmetycznej )

Jak śmiesz mi zarzucać że miałam brudne ręce!!

Antybiotyk brałam dlatego, iż w chwili gdy powychodziły mi zaskórniki po tej oliwce!! zapchane, zrobiła się w jego miejscu krosta wypełniona ropą! ( jak to krosta!) A to już mówi samo za siebie!! Dlatego dostałam antybiotyk!! W inny sposób nie mogłam sie ich pozbyć!
Nie będę tego komentować. Tylko zapytałam, a Ty zaraz wyskakujesz z taką agresją.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2011-08-27, 17:11   #3572
Wizazanka492
Zadomowienie

Cytat:
Kobieto! leczę się na tradzik 12 lat!!! Wiem o nim baaardzo duzo! Stosowałam wiekszość leków oprócz retinoidów doustnie.

Mam obsesję ciągłego mycia rak przed dotknięciem twarzy, nałożeniem na nią czegokolwiek! Nie dotykam jej w ciągu dnia i nie wyciskam pryszczy!!! nawet nie śpie twarzą w poduszce! Dezynfekuje telefon komórkowy, domowy, domofon, klawiaturę, umywalkę, wszystko absolutnie wszystko co ma kontakt z twarzą i wogóle wszystko dookoła preparatem do dezynfekcji sprzetu medycznego!!! ( kupionym w hurtowni kosmetycznej )

Antybiotyk brałam dlatego, iż w chwili gdy powychodziły mi zaskórniki po tej oliwce!! zapchane, zrobiła się w jego miejscu krosta wypełniona ropą! ( jak to krosta!) A to już mówi samo za siebie!! Dlatego dostałam antybiotyk!! W inny sposób nie mogłam sie ich pozbyć!
Kobieto !!!- uspokój się i nie reaguj agresją, czy oby nie przesadzasz z taką wypowiedzią?

Jyyli zwróciła Ci tylko uwagę, nie naskakiwała na Ciebie, ZAPYTAŁA czy tak mogło być, że nakładając olejek miałaś nieczyste ręce ( a najzwyczajniej mogło tak być). Nie Każdy musi wiedzieć, że jesteś TAK HIGIENICZNIE CZYSTA, że nie mogłaś się dopuścić tego czynu.
Myślę, że każdy, kto leczy się na trądzik (obojętnie czy rok czy 10) wie dużo o nim, bo każdy chce się go pozbyć, ale co nie znaczy, że Ty o trądziku wiesz wszystko, bo nie wiesz na pewno ( a z Twojej wypowiedzi wyszło, że wiesz o nim wszystko i nikt nie ma prawa nic Ci zarzucić).

Ps. Najwidoczniej nie wiesz wszystkiego o trądziku, bo skoro leczysz się 12 lat i nie brałaś jeszcze Izoteku , to najzwyczajniej możesz sobie te płyny dezynfekujące szpitalne wsadzić... tam gdzie chcesz Irytują mnie ludzie pewni swej nieograniczonej wiedzy. Śmieszne.

I nie wyżywaj się na koleżance tylko dlatego, że Ci oliwka zaszkodziła, bo to nie jej wina.

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2011-08-27, 18:58   #3573
Ghost19
BAN stały

Cytat:

Widzę, że nie tylko ja mam fobię brudnych rąk Też wszystko dezynfekuję. Nawet dłonie po umyciu. Tak mi już zostało.
A wracając do mycia olejem to wiele zależy od rodzaju jak i sposobu. Od paru lat używam słonecznikowego z emulgatorem i tylko tym się myję. Czuję się czysta, a na skórze nic się nie pojawia, cera jest nawilżona. Kupne żele i inne specyfiki myjące bardzo mnie wysuszały, a po oleju to się nie zdarza. Jednak olej bez emulgatora pozostaję na twarzy nawet najlepiej spłukany, więc pewnie może zapchać.
Ghost19 jest offline  
Stary 2011-08-27, 19:26   #3574
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Kobieto !!!- uspokój się i nie reaguj agresją, czy oby nie przesadzasz z taką wypowiedzią?

Jyyli zwróciła Ci tylko uwagę, nie naskakiwała na Ciebie, ZAPYTAŁA czy tak mogło być, że nakładając olejek miałaś nieczyste ręce ( a najzwyczajniej mogło tak być). Nie Każdy musi wiedzieć, że jesteś TAK HIGIENICZNIE CZYSTA, że nie mogłaś się dopuścić tego czynu.
Myślę, że każdy, kto leczy się na trądzik (obojętnie czy rok czy 10) wie dużo o nim, bo każdy chce się go pozbyć, ale co nie znaczy, że Ty o trądziku wiesz wszystko, bo nie wiesz na pewno ( a z Twojej wypowiedzi wyszło, że wiesz o nim wszystko i nikt nie ma prawa nic Ci zarzucić).

Ps. Najwidoczniej nie wiesz wszystkiego o trądziku, bo skoro leczysz się 12 lat i nie brałaś jeszcze Izoteku , to najzwyczajniej możesz sobie te płyny dezynfekujące szpitalne wsadzić... tam gdzie chcesz Irytują mnie ludzie pewni swej nieograniczonej wiedzy. Śmieszne.

I nie wyżywaj się na koleżance tylko dlatego, że Ci oliwka zaszkodziła, bo to nie jej wina.
Po pierwsze to nie jest moja koleżanka

Po drugie Izoteku nie brałam, ponieważ nawet gdyby moja dermatolog mi go zaproponowała - nie jest łatwo podjąć decyzję o przyjmowaniu tak ,, specyficznego'' leku ot tak - wszystko ma swoje konsekwencje, a ja raczej nie chciałabym przekonać się na własnej skórze o późniejszych nastepstwach takiej kuracji.

Po trzecie mam zdiagnozowany tradzik gródkowo zaskórnikowy - a na to doustnie Izoteku się nie bierze! Widocznie wiem wiecej od ciebie skoro tego nie wiedziałaś - nie strzela się z armaty do muchy!!! ( jak to powiedziała moja znajoma)

I najważniejsze - Trzeba mieć naprawde nastukane w głowie , żeby z kilkoma krostami na czole, lecieć odrazu do dermatologa po Izotek! Bo ja miałam nieraz takie straszne wysypy krost, że płakać mi się chciało - ale nie zdecydowałabym się na Izo!
Dobitnie widac, że ty zjadłabyś wszystko, każdy lek i nałożyła na twarz wszystko co by ci dali i powiedzieli, że bedziesz ślicznie wygladać - pewnie i kupe słowika jak Viktoria Bekham

Jak grupa dziewczyn zakraplajaca oczy lekiem na jskre - bo beda miec piekne długi rzęsy - a powikłania mniejsza o to!!

Tak! Zgadza się! moja wiedza napewno jest większa od Twojej!
Dziękuję za komplement!

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Widzę, że nie tylko ja mam fobię brudnych rąk Też wszystko dezynfekuję. Nawet dłonie po umyciu. Tak mi już zostało.
A wracając do mycia olejem to wiele zależy od rodzaju jak i sposobu. Od paru lat używam słonecznikowego z emulgatorem i tylko tym się myję. Czuję się czysta, a na skórze nic się nie pojawia, cera jest nawilżona. Kupne żele i inne specyfiki myjące bardzo mnie wysuszały, a po oleju to się nie zdarza. Jednak olej bez emulgatora pozostaję na twarzy nawet najlepiej spłukany, więc pewnie może zapchać.
Dokładnie tak - Olej to olej!
Dobrze że jeszcze rzepakowym do smażenia nie polecają się smarować - pewnie rzesze dziewczyn poleciałao by spróbować!
Po tym wyskoku z oliwka Hipp - (dreszcze mnie przechodza na sama myśl )- nigdy już nie spróbuję niczego co jest jakiegokolwiek rodzaju olejem!!

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-08-27 o 19:28
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-08-27, 22:44   #3575
ToTyLkoJa2
Zadomowienie

GG do ToTyLkoJa2

Cytat:
Po pierwsze to nie jest moja koleżanka

Po drugie Izoteku nie brałam, ponieważ nawet gdyby moja dermatolog mi go zaproponowała - nie jest łatwo podjąć decyzję o przyjmowaniu tak ,, specyficznego'' leku ot tak - wszystko ma swoje konsekwencje, a ja raczej nie chciałabym przekonać się na własnej skórze o późniejszych nastepstwach takiej kuracji.

Po trzecie mam zdiagnozowany tradzik gródkowo zaskórnikowy - a na to doustnie Izoteku się nie bierze! Widocznie wiem wiecej od ciebie skoro tego nie wiedziałaś - nie strzela się z armaty do muchy!!! ( jak to powiedziała moja znajoma)

I najważniejsze - Trzeba mieć naprawde nastukane w głowie , żeby z kilkoma krostami na czole, lecieć odrazu do dermatologa po Izotek! Bo ja miałam nieraz takie straszne wysypy krost, że płakać mi się chciało - ale nie zdecydowałabym się na Izo!
Dobitnie widac, że ty zjadłabyś wszystko, każdy lek i nałożyła na twarz wszystko co by ci dali i powiedzieli, że bedziesz ślicznie wygladać - pewnie i kupe słowika jak Viktoria Bekham

Jak grupa dziewczyn zakraplajaca oczy lekiem na jskre - bo beda miec piekne długi rzęsy - a powikłania mniejsza o to!!

Tak! Zgadza się! moja wiedza napewno jest większa od Twojej!
Dziękuję za komplement!

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Dokładnie tak - Olej to olej!
Dobrze że jeszcze rzepakowym do smażenia nie polecają się smarować - pewnie rzesze dziewczyn poleciałao by spróbować!
Po tym wyskoku z oliwka Hipp - (dreszcze mnie przechodza na sama myśl )- nigdy już nie spróbuję niczego co jest jakiegokolwiek rodzaju olejem!!
Przepraszam, że się wtrącę, ale jakieś przydługie i prymitywne wypowiedzi przerwały mi lekturę tematu. Napiszę wprost- jesteś chamską, bezczelną osobą, która nie potrafi odróżnić krytyki od próby pomocy, bo tak jyyli chciała Ci pomóc.
Rozładowuj swoje napięcie może w inny sposób, bo tutaj krzykiem i postawą "wszystkie rozumki zjadłam, ale to wciąż za mało" nic nie zdziałasz i robisz zamieszanie.

Odnośnie tematu- Ja brałam izotek przy niewielkim trądziku na twarzy, ale wysypie na plecach i polecam, zmarnowałam kilka lat, że się wcześniej nie zdecydowałam
Stary 2011-08-27, 23:12   #3576
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Ja zmywam olej żelem dwa razy, z którym za pierwszym razem olej się emulguje w piękną emulsję

Także nie rozumiem, czemu ktoś na mnie naskakuje nie czytając ze zrozumieniem instrukcji, jak czegoś trzeba używać

Tak swoją drogą, to trzeba mieć naprawdę małą wiedzę, żeby nie wiedzieć, że każdy organizm jest inny i na każdego wszystko inaczej działa

A Izotek czasem bierze się nawet na skórę kompletnie bez pryszczy, za to z łojotokiem, straszne rzeczy

jyyli jest offline  
Stary 2011-08-28, 11:19   #3577
Wizazanka492
Zadomowienie

PinkyDoll

Po pierwsze użyłam stwierdzenia koleżanka, w sensie podmiotowym, wydaję mi się, że dyskutując tutaj na temat różnych rzeczy, tworząc grupę osób dyskutujących na dany temat, wytwarzają się pewne więzi między dyskutującymi, więc używając określenia "koleżanka" miałam głównie na myśli te więzi. Najwyraźniej odczytujesz pewne słowa zbyt dosłownie, co nie świadczy o Twojej dużej inteligencji

Jeśli chodzi o Izotek - jest TO LEK DOSKONAŁY i jak wyżej pisze KOLEŻANKA "ToTylkoJa2" szkoda czasu na bawienie się w różne leki antytrądzikowe, które z czasem same spowoduję większe straty w zdrowiu niż sam Izotek. Izotek , owszem ma całą masę ostrzeżeń,przeciwskazań, ale ile w tym prawdy? Skoro taki przypadek z powikłaniami po Izoteku trafia się jeden na 100 tys. Jak jesteś taka mądra to poczytaj sobie w internecie na temat takich przypadków. Jest ich bardzo mało. A straszenie powikłaniami po Izoteku jest czymś wyolbrzymionym. Cała strona powikłań jest pisana głównie dla Takich naiwnych osób Jak Ty, żeby się bały wziąć do ust , dzięki temu przemysł farmaceutyczny leków przeciwtrądzikowych ŻYJE, bo gdyby każdy wybrał Izotek to 90 % nastolatków ( a może i więcej) nie miało by problemu z trądzkiem i wszystkie leki antytrądzikowe (pseudo antytrądzikowe) mogłyby sobie te firmy wsadzić w d***.
Przy Izoteku jest ważna jedynie jedna racja - nie należy zachodzić w ciąże - i to jest jedna jedyna najważniejsza reguła.

Nie , niestety Twoja wiedza jest tutaj...znikoma. Przykro mi. Bo gdybyś była w miarę mądra, to byś wiedziała, że Izotek działa głównie na poziom wydzielania sebum, na przetłuszczanie się skóry, a to ma wpływ na powstawanie trądziku. Izotek nie działa bezspośrednio na trądzik, ale na sebum , DLATEGO mogą go brać rónież osoby z lekkim trądzkiem i przetłuszczającą się skórą twarzy.

I nie zachowuj się jak dziecko, bo Twoja agresia już wszyzstkich tutaj śmieszy. Jeśli CI nie odpowiada forum, to poprostu tutaj nie pisz, zmień forum na inne, gdzie ludzię będą naiwnie wierzyli w Twoją nieomylność.

Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2011-08-28 o 11:22
Stary 2011-08-28, 11:21   #3578
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącę, ale jakieś przydługie i prymitywne wypowiedzi przerwały mi lekturę tematu. Napiszę wprost- jesteś chamską, bezczelną osobą, która nie potrafi odróżnić krytyki od próby pomocy, bo tak jyyli chciała Ci pomóc.
Rozładowuj swoje napięcie może w inny sposób, bo tutaj krzykiem i postawą "wszystkie rozumki zjadłam, ale to wciąż za mało" nic nie zdziałasz i robisz zamieszanie.

Odnośnie tematu- Ja brałam izotek przy niewielkim trądziku na twarzy, ale wysypie na plecach i polecam, zmarnowałam kilka lat, że się wcześniej nie zdecydowałam

zobaczymy za kilka lat... czy była to dobra decyzja

moja znajoma ma 32 lata brała izo jak była mniej wiecej w moim wieku czyli kilka lat temu - ... od kilku lat z partnerem stara się o dzicko i ma problemy - 2 ciąże poronione ( zaburzenia rozowju płodu) cały czas gnębi ją pytanie ,, czy to moze nie przez ten Izotek?'' ( nikt w jej rodzinie , ani partnera nie maiał takich problemów)

Z powodu jej przykładu nie zdecydowałabym sie na taki lek - nawet gdybym dzięki temu miała miec prześliczna gładka buzię! Wszystkie mozliwości trzeba brac pod uwage!

Dziwi mnie fakt, ze derma zapisała Izo na niewielki tradzik - przeciez Izo - to ostatnia deska ratunku! w bardzo nasilonym tradziku! osatni szczebel na drabinie leczenia tradziku - po Izo juz nic nie ma - jak nie pomoze, to mozna tylko

wracajac do tematu - Olej to olej! odradzam - a wszczególności oliwkę Hipp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-08-28, 11:24   #3579
ToTyLkoJa2
Zadomowienie

GG do ToTyLkoJa2

Cytat:
zobaczymy za kilka lat... czy była to dobra decyzja

moja znajoma ma 32 lata brała izo jak była mniej wiecej w moim wieku czyli kilka lat temu - ... od kilku lat z partnerem stara się o dzicko i ma problemy - 2 ciąże poronione ( zaburzenia rozowju płodu) cały czas gnębi ją pytanie ,, czy to moze nie przez ten Izotek?'' ( nikt w jej rodzinie , ani partnera nie maiał takich problemów)

Z powodu jej przykładu nie zdecydowałabym sie na taki lek - nawet gdybym dzięki temu miała miec prześliczna gładka buzię! Wszystkie mozliwości trzeba brac pod uwage!

Dziwi mnie fakt, ze derma zapisała Izo na niewielki tradzik - przeciez Izo - to ostatnia deska ratunku! w bardzo nasilonym tradziku! osatni szczebel na drabinie leczenia tradziku - po Izo juz nic nie ma - jak nie pomoze, to mozna tylko

wracajac do tematu - Olej to olej! odradzam - a wszczególności oliwkę Hipp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miałam przetłuszczającą się cerę i dlatego mi go przepisała
Stary 2011-08-28, 11:27   #3580
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
PinkyDoll

Po pierwsze użyłam stwierdzenia koleżanka, w sensie podmiotowym, wydaję mi się, że dyskutując tutaj na temat różnych rzeczy, tworząc grupę osób dyskutujących na dany temat, wytwarzają się pewne więzi między dyskutującymi, więc używając określenia "koleżanka" miałam głównie na myśli te więzi. Najwyraźniej odczytujesz pewne słowa zbyt dosłownie, co nie świadczy o Twojej dużej inteligencji

Jeśli chodzi o Izotek - jest TO LEK DOSKONAŁY i jak wyżej pisze KOLEŻANKA "ToTylkoJa2" szkoda czasu na bawienie się w różne leki antytrądzikowe, które z czasem same spowoduję większe straty w zdrowiu niż sam Izotek. Izotek , owszem ma całą masę ostrzeżeń,przeciwskazań, ale ile w tym prawdy? Skoro taki przypadek z powikłaniami po Izoteku trafia się jeden na 100 tys. Jak jesteś taka mądra to poczytaj sobie w internecie na temat takich przypadków. Jest ich bardzo mało. A straszenie powikłaniami po Izoteku jest czymś wyolbrzymionym. Cała strona powikłań jest pisana głównie dla Takich naiwnych osób Jak Ty, żeby się bały wziąć do ust , dzięki temu przemysł farmaceutyczny leków przeciwtrądzikowych ŻYJE, bo gdyby każdy wybrał Izotek to 90 % nastolatków ( a może i więcej) nie miało by problemu z trądzkiem i wszystkie leki antytrądzikowe (pseudo antytrądzikowe) mogłyby sobie te firmy wsadzić w d***.
Przy Izoteku jest ważna jedynie jedna racja - nie należy zachodzić w ciąże - i to jest jedna jedyna najważniejsza reguła.

Nie , niestety Twoja wiedza jest tutaj...znikoma. Przykro mi. Bo gdybyś była w miarę mądra, to byś wiedziała, że Izotek działa głównie na poziom wydzielania sebum, na przetłuszczanie się skóry, a to ma wpływ na powstawanie trądziku. Izotek nie działa bezspośrednio na trądzik, ale na sebum , DLATEGO mogą go brać rónież osoby z lekkim trądzkiem i przetłuszczającą się skórą twarzy.

I nie zachowuj się jak dziecko, bo Twoja agresia już wszyzstkich tutaj śmieszy. Jeśli CI nie odpowiada forum, to poprostu tutaj nie pisz, zmień forum na inne, gdzie ludzię będą naiwnie wierzyli w Twoją nieomylność.
wizaż to Twoja pasja - więc o czym my dyskutujemy - Ja mam inne!
a siedzenie na takich forach jak ,,to'' - mnie poprostu bawi! średnia wieku 10 lat
,, umyj buzie olejem - to ci dobrze zrobi'' bla bla - kto daje takie rady?
olej do tłustej skóry!? - super - NIEEEEEEE PolecaM!!!!!!!
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-08-28, 11:29   #3581
yasminuuum
Zakorzenienie

Cytat:

dlaczego?

wymień się ze mną ciuchem >klik<

handmade blog
yasminuuum jest offline  
Stary 2011-08-28, 11:33   #3582
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
miałam przetłuszczającą się cerę i dlatego mi go przepisała

Jak nastepnym razem bede np. przeziebiona to lekarz da mi antybiotyk 3 generacji? uzywany przy ciezkich zakażeniach szpitalnych? czy lek na przeziebienie?

Do tego mozna to porównać - to nie jest zabawa - Izo ma swoje konsekwencje - i nie mozna go od tak przepisywac, bo sie komus skóra tłuści i ma 2 pryszcze!
znam bardzo duzo osób, i czytam o przypadkach wielu osób, które maja tradzik - ale nie brały Izo - wyleczyło go np antybiotykiem lub - środkami zewnetrznymi ( mowa tu o nie nasilonym tradziku)

Izo to ostateczność!!!!
I tego bede sie trzymać!!

A olejom mówię stanowcze nie!!!

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
dlaczego?
Odpowiedx kilka postów wyżej ( zapchała kilka osób - między innymi mnie - mimo zmycia, spowodowała meda wysyp!! zakończony długotrwałym leczeniem)

Czas edycji: 2011-08-28 o 11:35
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-08-28, 12:29   #3583
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
PinkyDoll

Co do Izoteku a problemów z ciążą - no najlepiej oczywiście mieć na co zwalić zamiast zrobić sobie odpowiednie badania i trochę zadbać o siebie, bo przecież trochę wysiłku może zabić
Izo ma tak naprawdę mało straszne efekty uboczne, nawet pogłoski o depresji zostały zdementowane. Moja derma leczy nim przez 20 lat i ja byłam jedynym przypadkiem, który musiał odstawić - miałam straszne migreny.

Naprawdę trzeba być totalnym arogantem, któremu wysiłek sprawia czytanie, żeby twierdzić że coś jest złe (bo przecież mi zaszkodziło, co z tego, że setce osób pomogło, na pewno kłamią bo są głupie), mimo, że się nie spróbowało albo spróbowało raz i nie pomogło.
I radzę poczytać o tłustej cerze. Jej nawilżanie i natłuszczanie naturalnymi sposobami jest wręcz wskazane. Trzeba być leniem, żeby mając wielką wiedzę, przeoczyć takie informacje, bo pełno ich na necie.

Jeszcze w temacie olejów - np. pachnotka u mnie działa równie mocno antybakteryjnie co detreomycyna, zresztą o takim działaniu pisze dystrybutor. Wiele osób ją stosuje i chwali. Więc ja będę wierzyć sobie i X ludziom, a nie jednej osobie, która jest wyjątkiem potwierdzającym regułę

jyyli jest offline  
Stary 2011-08-28, 13:25   #3584
ToTyLkoJa2
Zadomowienie

GG do ToTyLkoJa2

Cytat:

Jak nastepnym razem bede np. przeziebiona to lekarz da mi antybiotyk 3 generacji? uzywany przy ciezkich zakażeniach szpitalnych? czy lek na przeziebienie?

Do tego mozna to porównać - to nie jest zabawa - Izo ma swoje konsekwencje - i nie mozna go od tak przepisywac, bo sie komus skóra tłuści i ma 2 pryszcze!
znam bardzo duzo osób, i czytam o przypadkach wielu osób, które maja tradzik - ale nie brały Izo - wyleczyło go np antybiotykiem lub - środkami zewnetrznymi ( mowa tu o nie nasilonym tradziku)

Izo to ostateczność!!!!
I tego bede sie trzymać!!

A olejom mówię stanowcze nie!!!

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Odpowiedx kilka postów wyżej ( zapchała kilka osób - między innymi mnie - mimo zmycia, spowodowała meda wysyp!! zakończony długotrwałym leczeniem)
A Ty mnie widziałaś, że twierdzisz, że mam dwa pryszcze? Z Tobą jak grochem o ścianę, nie dość, że bystrością nie grzeszysz to nie dasz sobie nic przetłumaczyć, ale tak najlepiej wypowiadać się o czymś czego się nigdy nie używało tylko informację z tyłka się wyjęło.. Widzę, że jesteś laikiem, ale jak już kilka osób Ci to powtórzyło to i ja powtórzę, tłusta cera=trądzik, niekoniecznie na twarzy, ja miałam większość na plecach.. Ale co tam i tak wiesz lepiej, że miałam dwa pryszcze, pewnie wiesz w którym miejscu..

Ja ze swojej strony polecam oleje myjące, ale te z bu, na moją skórę tłustą są super i każdemu polece olejek, a nie jakiś loreal czy inny burżuj z wielkiego koncernu..

Ps. Skoro Ci się wizaż nie podoba, nikt Cię tu nie trzyma, a i mi ciśnienie nie będzie skakać, jak nie będę widzieć Twoich pełnych informacji wypowiedzi.
Stary 2011-08-28, 14:43   #3585
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja zmywam olej żelem dwa razy, z którym za pierwszym razem olej się emulguje w piękną emulsję

Także nie rozumiem, czemu ktoś na mnie naskakuje nie czytając ze zrozumieniem instrukcji, jak czegoś trzeba używać

Tak swoją drogą, to trzeba mieć naprawdę małą wiedzę, żeby nie wiedzieć, że każdy organizm jest inny i na każdego wszystko inaczej działa

A Izotek czasem bierze się nawet na skórę kompletnie bez pryszczy, za to z łojotokiem, straszne rzeczy
No tak, żelik ładnie zmyję olej

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Ja ze swojej strony polecam oleje myjące, ale te z bu, na moją skórę tłustą są super i każdemu polece olejek, a nie jakiś loreal czy inny burżuj z wielkiego koncernu..
Na samym początku miałam właśnie olejek z BU, ale od długiego czasu kręcę na innym emulgatorze i jest dla mnie lepszy. Ładniej zmywa i jest delikatniejszy.
Czyli nawet jeden składnik jak emulgator może mieć wpływ na stan cery, więc nie demonizujmy mycia olejem. Po prostu trzeba znaleźć odpowiednią wersję dla siebie. Choć na pewno są osoby z tak kapryśną cerą, że żadnego olejku tolerować nie będą.
Osobiście nie wrócę do żadnego "Burżuja" bo olejek jest dla mnie lepszą i o wiele tańszą alternatywą
Ghost19 jest offline  
Stary 2011-08-28, 14:45   #3586
Ewuska_90
Raczkowanie

Ze się tak wtrące, to ze znajoma miała zaburzenia podczas ciąży, nie mogła donosic itd. nie musiało od razu oznaczac ze przyczyną jest Izotek, ale np mogła miec problemy hormonalne->z ktorych powstał trądzik-> Izotek zamaskował/zaleczył pryszcze wiec nie zainteresowała sie bardziej hormonami, a często sie zdarza ze np kobiety z PCO (ktoremu towarzyszy trądzik bardzo często) lub innymi, niekoniecznie ujawnionymi problemami ginekologicznymi, mają problemy z zajsciem w ciąze lub donoszeniem ciazy, czasem jest poronienie za poronieniem. Ale pewnie,najlepiej w ciemno zwalic wszystko na Izotek.
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2011-08-28, 16:49   #3587
prettysimple
Zadomowienie

PinkyDoll, ja też nie wierzyłam w wysławianą tu pod niebiosa moc olejku myjącego z BU i w ogóle olejów, ale nic mnie nie zapchało i stan skóry się poprawił
Stary 2011-08-28, 17:13   #3588
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
Ze się tak wtrące, to ze znajoma miała zaburzenia podczas ciąży, nie mogła donosic itd. nie musiało od razu oznaczac ze przyczyną jest Izotek, ale np mogła miec problemy hormonalne->z ktorych powstał trądzik-> Izotek zamaskował/zaleczył pryszcze wiec nie zainteresowała sie bardziej hormonami, a często sie zdarza ze np kobiety z PCO (ktoremu towarzyszy trądzik bardzo często) lub innymi, niekoniecznie ujawnionymi problemami ginekologicznymi, mają problemy z zajsciem w ciąze lub donoszeniem ciazy, czasem jest poronienie za poronieniem. Ale pewnie,najlepiej w ciemno zwalic wszystko na Izotek.
skoro to taki ,, zwykły lek'' i powinno sie go zawsze wszystkin ana każdr tradzik przepisywac - to dlaczego wielu lekzry wypowiada sie o jego wielu wielu skutkach ubocznych i powikłaniach? dlaczego trzeba na pismie wyrazic zgode na leczenie i spełnic wiele, wiele innych warunków zanim zacznie sie go przyjmować?

Gdyby był jak Vit c nie było by przez tyle lat tyle szumo wokół niego i tylu watpliwości i przeciwników jego przyjmowania

Co do mojej znajomej - stara sie o dziecko juz bardzo długo -myslisz ze nie robiła badań i nie jest pod kontrola specjalisty? ze nie sprawdzała wszystkich mozliwości? Juz sama nie wie dlaczego? Czasami w rozmowach wspomina mi ze juz ,, nawet nachdzą ja takie myśli, ze to wina tego ze kilka lat temu brała Izotek?
A nie mozna wylkuczac ewentualności ze może tak być

Co do mycia olejkami - potepiłam oliwke Hipp i zmywanie buzi za jej pomocą - gdyż spwodowała u mnie mega wysyp i u moich znajomych zapchanie - wiec zraziło mnie to do jakichkolwiek olei na zawsze!!!

Czas edycji: 2011-08-28 o 17:19
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-08-28, 18:55   #3589
amedaheda
Raczkowanie

Halo widzę,że gorrrąco się tutaj zrobiło..atmosfera gęsta jak powietrze w Olsztynie dzisiejszej nocy-oddychać się nie dało:P
ale do rzeczy,nie to żebym chciala podkręcać atmosferę,ale przepisano mi wczoraj Izotek. Nie chcę sie nastawiać na cud,wole sie milo zaskoczyc niz przykro rozczarowac.Moze mi pomoze. Dodam,ze walcze z tradzikiem juz baaaardzo dlugo.Jakies 7-8lat. "Probowano" na mnie doslownie wszystkich dostepnych metod leczenia tego swinstwa.
A co do stwierdzenia,ze Izotek przepisuje sie TYLKO w postaci bardzo ciezkiego tradziku to dermatolog powiedzial mi,ze stosuje sie go nie tylko i wylacznie w ciezkich postaciach tradziku,ale rowniez wtedy,gdy zadne inne leczenie nie daje rezulatow,a takze wtedy gdy pacjenci sa w bardzo zlej kondycji psychicznej z powodu tego jak wygladaja(wycofanie z zycia towarzyskiego etc). aha i tu od razu napisze,ze wiem dokladnie(i lekarz tez na pewno),ze lek ten moze wywylywac depresje,mysli samobojcze itd i prosze na mnie nie nskakiwac,ze to napisalam,przytaczam tylko slowa lekarza.
Takze jesli Was to interesuje to moge Was informowac o przebiegu terapii a poki co musze sie przekonac do masla i/lub margaryny,ktorych nie znosze:P
amedaheda jest offline  
Stary 2011-08-28, 19:11   #3590
Ewuska_90
Raczkowanie

Cytat:
skoro to taki ,, zwykły lek'' i powinno sie go zawsze wszystkin ana każdr tradzik przepisywac - to dlaczego wielu lekzry wypowiada sie o jego wielu wielu skutkach ubocznych i powikłaniach? dlaczego trzeba na pismie wyrazic zgode na leczenie i spełnic wiele, wiele innych warunków zanim zacznie sie go przyjmować?

Gdyby był jak Vit c nie było by przez tyle lat tyle szumo wokół niego i tylu watpliwości i przeciwników jego przyjmowania

Co do mojej znajomej - stara sie o dziecko juz bardzo długo -myslisz ze nie robiła badań i nie jest pod kontrola specjalisty? ze nie sprawdzała wszystkich mozliwości? Juz sama nie wie dlaczego? Czasami w rozmowach wspomina mi ze juz ,, nawet nachdzą ja takie myśli, ze to wina tego ze kilka lat temu brała Izotek?
A nie mozna wylkuczac ewentualności ze może tak być

Co do mycia olejkami - potepiłam oliwke Hipp i zmywanie buzi za jej pomocą - gdyż spwodowała u mnie mega wysyp i u moich znajomych zapchanie - wiec zraziło mnie to do jakichkolwiek olei na zawsze!!!
Nigdzie nie napisalam ze Izotek to zwykly lek i ze kazdemu powinno sie go przepisywac, sama broniłam sie 10 lat przed nim.
Co do drugiego podkleslenia- nie, nie mysle, bo to nie moja sprawa.
To tyle w kwestii tlumaczenia sie dlaczego smiałam zabrac głos odnosnie twojej wypowiedzi
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2011-08-29, 11:23   #3591
Wizazanka492
Zadomowienie

Cytat:
wizaż to Twoja pasja - więc o czym my dyskutujemy - Ja mam inne!
a siedzenie na takich forach jak ,,to'' - mnie poprostu bawi! średnia wieku 10 lat
,, umyj buzie olejem - to ci dobrze zrobi'' bla bla - kto daje takie rady?
olej do tłustej skóry!? - super - NIEEEEEEE PolecaM!!!!!!!
Jesteś po prostu niereformowalna, chamska, pyskata i w dodatku uważasz, że w Twoim zachowaniu nie ma nic złego - najgorszy przypadek jaki mogłam poznać na wizażu w ciągu x lat.

Dlaczego jesteś beznadziejnym przypadkiem? - Twierdzisz , że średnia wieku na wizażu to 10 lat, że tutaj piszą same nastolatki, dzieci, a Ty się z tego zwyczajnie śmiejesz? To czemu w ciągu 2 lat napisałaś 393 posty???!!! NO WYTŁUMACZ MI TO!!! Nie 10, nie 50 a 393 posty! I Ty mówisz, że forum wizażu jest beznadziejne??? Nie! To Ty jesteś beznadziejna. W Twoich wypowiedziach nie ma w ogóle spójności. Chyba ten trądzik całkowicie wyprowadził Cię z równowagi....

A co do olejów. Mają one za zadanie natłuścić skórę, nawilżyć. TAK, jest to potrzebne cerze trądzikowej. Kwestia jedynie tego, żeby znaleźć ten odpowiedni dla siebie nawilżacz. Z Hipp jednemu będzie służył a drugiemu nie. Z kolei drugiemu będzie służył z BU, a trzeciemu BU będzie zapychał twarz. Fakt jest faktem - każdą cerę trzeba nawilżać - każdą, znaczy również trądzikową. Właśnie wysuszanie żelami, maściami anty trądzikowymi powoduje jeszcze większe przetłuszczanie się skóry, cera wytwarza jeszcze więcej sebum - błędne koło. Nawilżanie to podstawa każdej zdrowej pielęgnacji. Jeśli tego nie wiesz, to trudno, pewnie i tak moje uwagi potraktujesz jako "bzdury", dlatego tkwi sobie w swoim małym błędnym świecie.

A co do mojej pasji. Tak wizaż jest moją pasją. Uważasz , że jestem mało inteligentna, bo interesują się takimi sprawami? A Ty jesteś ode mnie lepsza, bo masz jeszcze inne zainteresowania? A kto powiedział, że ja nie interesują się niczym innym jak tylko wizażem, urodą, kosmetykami? Po czym to oceniasz? Po moim podpisie? Płytka jesteś.
Przykro mi, ale jestem studentką 3 roku Uniwersytetu Łódzkiego, mam wiele innym pasji, o których niekoniecznie muszę tu pisać. Na wizażu piszę o urodzie, kosmetytkach, bo to moja pasja, hobby. Jedni interesują się samochodami, drudzy zbierają znaczki, a ja w chwilach wolnych piszę tutaj na forum.

W ogóle rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Zastanawia mnie tylko to czemu tutaj się udzielasz skoro uważasz Wizaż za zbiorowisko nastolatków, dzieci?
Nie wiem, czy to zrozumiesz, ale forum na wizażu jest znane z tego, że trzyma pewien poziom. Dyskutują tutaj ludzie na poziomie. Więc rzeczywiście , nie pasujesz tutaj.

Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2011-08-29 o 11:27
Stary 2011-08-29, 13:05   #3592
ice princess
Przyczajenie

A ja znalazłam specyfik, który raz na zawsze pomógł mi pozbyć się trądziku z pleców, a uwierzcie mi stosowałam wszystko, włącznie z lekami od dermatologa.
Tym specyfikiem jest przeciwtrądzikowy spray z Mary Kay. Można go stosować tylko na ciało (nie twarz). Ja zakupiłam go, będąc z Stanach, ale widzę, że w Polsce też jest dostępny.
Tu:
http://allegro.pl/mary-kay-przeciwtr...794521624.html
ice princess jest offline  
Stary 2011-08-29, 14:21   #3593
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:

Może właśnie przez twoją obsesję i nerwicę natręctw masz nadal ten trądzik. Niedługo zamkniesz się w szczelnej i sterylnej kabinie i wtedy żadne zarazki cię nie dosięgną. Pryszczy zapewne będziesz mieć tyle ile miałaś albo i więcej. Lepiej idź do psychologa na terapię a nie do dermatologa bo to i tak ci nic nie da. Nie wiem czy słyszałaś ale nerwy nasilają trądzik.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2011-08-29, 19:02   #3594
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
Jesteś po prostu niereformowalna, chamska, pyskata i w dodatku uważasz, że w Twoim zachowaniu nie ma nic złego - najgorszy przypadek jaki mogłam poznać na wizażu w ciągu x lat.

W ogóle rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Zastanawia mnie tylko to czemu tutaj się udzielasz skoro uważasz Wizaż za zbiorowisko nastolatków, dzieci?
Nie wiem, czy to zrozumiesz, ale forum na wizażu jest znane z tego, że trzyma pewien poziom. Dyskutują tutaj ludzie na poziomie. Więc rzeczywiście , nie pasujesz tutaj.

Ja jestem pyskata?
wywnioskowałaś to po kilku postach?

Napisała, że mnie zapchała oliwka Hipp - ku przestrodze innym, aby uważali - bo to w końcu olej..
Oraz uraziło mnie to że ktoś posądził mnie o ,,brudne rece'' a Ty zrobiłaś z tego kosmiczną awanturę! i widze że żyjesz tym - bo ja już zapmniałam o tym wszystkim....

P.S. Trądziku nie mam już od bardzo, bardzo dawna - po tym zapchaniu oliwką hipp i przeleczeniu cery po tym wyskoku - nie pamiętam kiedy miałam pryszcza..., jedynie zaskórnik tu czy tam i tyle - zresztą nigdy nie miałam pryszczy - krost - jako takich - jedynie zaskórniki - bo jak pisałam wczesniej Pani Dermatolog zdiagnozowała u mnie Tradzik zaskórnikowo - grudkowy.. ( leczony standardowo zewnetrznie )

Pozdrawiam
Miełgo dnia

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Halo widzę,że gorrrąco się tutaj zrobiło..atmosfera gęsta jak powietrze w Olsztynie dzisiejszej nocy-oddychać się nie dało:P
ale do rzeczy,nie to żebym chciala podkręcać atmosferę,ale przepisano mi wczoraj Izotek. Nie chcę sie nastawiać na cud,wole sie milo zaskoczyc niz przykro rozczarowac.Moze mi pomoze. Dodam,ze walcze z tradzikiem juz baaaardzo dlugo.Jakies 7-8lat. "Probowano" na mnie doslownie wszystkich dostepnych metod leczenia tego swinstwa.
A co do stwierdzenia,ze Izotek przepisuje sie TYLKO w postaci bardzo ciezkiego tradziku to dermatolog powiedzial mi,ze stosuje sie go nie tylko i wylacznie w ciezkich postaciach tradziku,ale rowniez wtedy,gdy zadne inne leczenie nie daje rezulatow,a takze wtedy gdy pacjenci sa w bardzo zlej kondycji psychicznej z powodu tego jak wygladaja(wycofanie z zycia towarzyskiego etc). aha i tu od razu napisze,ze wiem dokladnie(i lekarz tez na pewno),ze lek ten moze wywylywac depresje,mysli samobojcze itd i prosze na mnie nie nskakiwac,ze to napisalam,przytaczam tylko slowa lekarza.
Takze jesli Was to interesuje to moge Was informowac o przebiegu terapii a poki co musze sie przekonac do masla i/lub margaryny,ktorych nie znosze:P

Zgadza się w 100 %
Leczysz się juz wystarczająco długo aby widzieć że inne środki zawiodły - potrzeby bedzie Izotek - to się chwali że taka decyzja była przemyslana

Wytrwałości w kuracji! Pozdrawiam!
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-08-31, 12:59   #3595
april_20
Zadomowienie

Znacie jakieś sprawdzone peelingi enzymatyczne z dobrym składem?
april_20 jest offline  
Stary 2011-08-31, 13:23   #3596
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Znacie jakieś sprawdzone peelingi enzymatyczne z dobrym składem?
Dużo dziewczyn chwaliło ten:
Peeling enzymatyczny z bromelainą

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-09-01, 16:08   #3597
boangelina
Rozeznanie

Cytat:

Ekhm... Ze tak powiem- a nie myślisz, ze nadmierne wyjaławianie wszystkiego może byc przyczyną?
Ja mysle, że tak. Wyhodowałaś sobie widocznie szczep oporny na antybiotyki i dezynfekcję. Problem jest bakteryjny, co widać.
PS: Za każdym razem, gdy jestem na wsi, dotykam wszystkiego rękami od krowy po deske klozetową, woda jest średnio zdatna do picia, a mimo to po powrocie mam cerę bez skazy... Nie ma co przesadzac z dezynfekcją

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dużo dziewczyn chwaliło ten:Peeling enzymatyczny z bromelainą

Potwierdzam! Nawet dla alergika, jest boski. Mój numer 1
boangelina jest offline  
Stary 2011-09-01, 16:57   #3598
Ewuska_90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Ekhm... Ze tak powiem- a nie myślisz, ze nadmierne wyjaławianie wszystkiego może byc przyczyną?
Ja mysle, że tak. Wyhodowałaś sobie widocznie szczep oporny na antybiotyki i dezynfekcję. Problem jest bakteryjny, co widać.
PS: Za każdym razem, gdy jestem na wsi, dotykam wszystkiego rękami od krowy po deske klozetową, woda jest średnio zdatna do picia, a mimo to po powrocie mam cerę bez skazy... Nie ma co przesadzac z dezynfekcją

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Higiena jest ok, typu zmiana poszewki, przecieranie telefonu itp. ale zgadzam sie z Toba w 100% W dzisiejszych czasach wszystko jest antybakteryjne, antygrzybicze, z detergentami.
Jakos ja odkąd nie stosuje antybakteryjnych zeli i kosmetyków, a zamiast tego olejek myjący, hydrolaty zamiast tonikow na alkoholu i bazowy krem z alantoiną zamiast antybakteryjnych kremów- skóre mam mysle ze o 80% lepszą. A i nawet tym olejem myje tylko raz dziennie, rano przetarcie wacikiem z hydrolatem lub micelem. I jest o wiele bardziej czysto o wiele bardziej matowo i bez ropnych stanów.
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2011-09-01, 18:18   #3599
PinkyDoll
BAN stały

Ale ... Ja nie mam ropnych wykwitów... nigdy nie miałam krost jako takich - mam i miałam jedynie zaskórniki....
Po kilkakrotnym użyciu oliwki (mimo zmycia) zostałam strasznie pozapychana - zrobiło się kilkanascie krostek - dostałam płyn z antybiotykiem i przeszło - jednorazowy epizod ...

Od bardzo dawna (poza tą oliwką) nie pamiętam kiedy miałam jakąś krostkę...

Co do dezynfekowania - jak od czasu do czasu przemyje się telefon albo klawiaturę - to to jej na pewno nie zaszkodzi

A aby wyhodowac szczep bakterii opornych .. trzeba troche więcej niż środek do czyszczenia monitorów i klawiatury.. Środki do dezynfekcji, wnikają w bakterię i zabijaja ją, albo niszczą ich otoczkę - to nie jest antybiotyk na który ona może sie uodpornić
Gdyby było tak, ze bakterie uodparniały by się na dezynfekowanie - co by sie działo np w szpitalach, przychodniach, u stomatologa?? Gdzie wszystkie sprzęty i narzędzia są najpierw moczone w srodkach bakteriobójczych i dezynfekowane.. Sa narzedzia jednorazowe - ale jak wiadomo nie wszystkie...

Uważam, że to, że ja wszystko dezynfekuję, nie ma w przypadku moich zmian nic do rzeczy - bez wzgledu na to czy mam obsesje na tym punkcie czy nie...
Pozdrawiam

Czas edycji: 2011-09-05 o 10:39
PinkyDoll jest offline  
Stary 2011-09-03, 16:09   #3600
1tygrysek
Raczkowanie

...

Edytowane przez 1tygrysek
Czas edycji: 2011-09-04 o 18:55
1tygrysek jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości