Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-10, 15:27   #4171
Aredhel125
Zadomowienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Cetaphil z SPF 50 :Skład: Active Ingredients: Octinoxicate 7,5%,Octisalate 5%,Octocrylene 7%,Oxybenzone6%,Titanium Dioxide 5,7%
Water,Propylene Glycol,Glycerin,Dimethico ne,Vp/Eicosene Copolymer, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid,Potassium Cetyl, Phosphate, Gylcerylstearate, Peg-100 Stearate,Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Disodium Edta, Tocopherol, Cyclopentasiloxane, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Chlorphenesin, Cethyl Alcohol, Acrylates/C10-30alkyl,Acrylatecrosspoly mer, Methylparaben, Xanthan Gum.

Woda, glikol propylenowy(z ropy naftowej, wiele ludziów uczula), gliceryna(niektórych zapycha - mnie nie), silikon(komedogenny), polimer(w celu wygładzenia, ale też może zapchać), zaś silikon(zapychanie), dalej są jeszcze dwa
Kurczę, mój stary podkład bodajże nie miał ich tyle

Potrzebujesz więcej argumentów, że on nie jest fajny ?
Wiesz, trochę wymagasz ode mnie, że wiem dokładnie, czego Twojej skórze potrzeba - a nie wiem tego, nie jestem z nią tak jak Ty 24/7 Może jakbym ją obejrzała z bliska, to co inszego - prowadzę naturalną pielęgnację mojej przyjaciółki i przyjaciela, też steranych po dermatologach(nie mam nic do dobrych dermatologów, ale do takich, którzy po prostu strzelają z leczeniem już tak). Mnie Alterra dobrze i dogłębnie nawilża, ale Ciebie czy każdą inną dziewczynę nie musi. Od jutra jest na promocji za 8 zł, myślę, że za taką kwotę możesz przetestować.

Nie wymagam niczego, po prostu proszę o rady w sprawie głównie tego kremu. Skoro polecasz Alterre i jest taka tania to na pewno spróbuję. Mam nadzieję, że mnie dobrze nawilży. Odnośnie Cethapilu to nie jestem aż tak wtajemniczona w składach i poszczególnych składnikach, więc dlatego pytałam. Wnioskuję, że olej z orzecha włoskiego lub z wiesiołka mogę dodać do jakiegoś kremu nawilżającego i powinno być ok. Widziałam na blogu, że używasz też oleju z winogron?

Co do oleju do oczyszczania, to jeszcze się zastanowię, ale chciałabym spróbować chociaż na początek z BU, żeby w ogóle zobaczyć jak ja się odnajduję z olejkami.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2012-05-10, 15:34   #4172
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Nie wymagam niczego, po prostu proszę o rady w sprawie głównie tego kremu. Skoro polecasz Alterre i jest taka tania to na pewno spróbuję. Mam nadzieję, że mnie dobrze nawilży. Odnośnie Cethapilu to nie jestem aż tak wtajemniczona w składach i poszczególnych składnikach, więc dlatego pytałam. Wnioskuję, że olej z orzecha włoskiego lub z wiesiołka mogę dodać do jakiegoś kremu nawilżającego i powinno być ok. Widziałam na blogu, że używasz też oleju z winogron?

Co do oleju do oczyszczania, to jeszcze się zastanowię, ale chciałabym spróbować chociaż na początek z BU, żeby w ogóle zobaczyć jak ja się odnajduję z olejkami.
Dlatego właśnie radziłam Ci coś tańszego, żebyś sprawdziła, czy Ci podchodzą - po co tyle wydawać.

Co do dodawania oleju - ja bym nie dodawała, jak już to smarowała się solo, gdyż fazę olejową dodaje dodaje się na etapie tworzenia kremu, potem nie wiem, jak się połączy. Alterra to prawie same olejki, więcej chyba nie potrzeba.

Olejem winogronowym smaruję ciało, czasem smaruję twarz w ramach domowego Spa, mam go także do OCM.
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-10, 23:23   #4173
Aredhel125
Zadomowienie

Czyli przykładowo jeśli miałabym krem do twarzy to kiedy nakładać olej np. z orzecha włoskiego lub wiesiołka, żeby wzmocnić efekt nawilżenia i złagodzenia? Przed kremem, po kremie? Na noc odpada bo zazwyczaj stosuję maści dermatologiczne na trądzik i kremy nawilżające stosuję na dzień. Czasem tylko robię nocną przerwę skórze i wtedy daję też coś nawilżającego.

Plus do tego dodałabym jakiś olejek oczyszczający makijaż na noc. Z rana zazwyczaj przemywam twarz Physiogelem, lub mogłabym ewentualnie zamienić to na jakiś delikatny tonik.

Co do kremów to chciałam jeszcze dodac, ze przeglądnęłam KWC w dziale pielęgnacja specjalna- skóra nadwrażliwa - nawilżanie i regeneracja i zwróciłam uwagę również na takie kremy :
Blau Farma, Zinalfat, Krem kojąco - regenerującyNepentes, Emolium, Krem barierowy
Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej
Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)
Oceanic, AA Help Cera Atopowa, Krem nawilżający 0%
Avene, Creme pour Peaux Intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)
Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc
Pharmaceris A, Maxima - Sensilium (Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Iwostin, Sensitia, Krem nawilżający (nowa wersja)
Są one wysoko oceniane na KWC, ale gdy spojrzałam na składy to w wielu na pierwszych miejscach były Parafina, Gliceryna i inne tego typu o ile się orientuję. Mam cerę jaką mam, kuszą mnie te kremy szczególnie ze względu na pochlebne opinie dziewczyn, ale widze tutaj, że te składy są zabójczo zapychające. W prawdzie tak naprawdę nie miałam jeszcze jakiegoś mega problemu z zapchaniem, prędzej z alergią, ale to jednak jest jakieś ryzyko. Wiem, że wiele z Was mówiło, że apteczne kremy nie są na dłuższą metę dobre, ale sama od razu też sobie nie do końca coś porządnego ukręcę, więc nadal mam dylemat.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-05-10 o 23:51
Aredhel125 jest offline  
Stary 2012-05-10, 23:59   #4174
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli przykładowo jeśli miałabym krem do twarzy to kiedy nakładać olej np. z orzecha włoskiego lub wiesiołka, żeby wzmocnić efekt nawilżenia i złagodzenia? Przed kremem, po kremie? Na noc odpada bo zazwyczaj stosuję maści dermatologiczne na trądzik i kremy nawilżające stosuję na dzień. Czasem tylko robię nocną przerwę skórze i wtedy daję też coś nawilżającego.

Plus do tego dodałabym jakiś olejek oczyszczający makijaż na noc. Z rana zazwyczaj przemywam twarz Physiogelem, lub mogłabym ewentualnie zamienić to na jakiś delikatny tonik.
Mam problem w tej chwili tej natury, że nigdy nie stosowałam leczenia dermatologicznego z naturalną pielęgnacją.
Jeśli nie chcesz nakładać oleju wieczorem, to ratuje sytuację tylko zmieszanie z żelem hialuronowym - inaczej olej się wchłania bardzo długo.
Z olejowania twarzy zrobiłabym raczej zabieg raz-dwa razy w tygodniu w Twoim wypadku.

W porównaniu z tym, co wkleiłaś... to jakaś masakra jest, i to za całkiem słoną cenę.

Naprawdę, wydaj osiem złotych na dniach i kup sobie Alterrę

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2012-05-11 o 00:01
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-11, 10:02   #4175
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:

Co do kremów to chciałam jeszcze dodac, ze przeglądnęłam KWC w dziale pielęgnacja specjalna- skóra nadwrażliwa - nawilżanie i regeneracja i zwróciłam uwagę również na takie kremy :
Blau Farma, Zinalfat, Krem kojąco - regenerującyNepentes, Emolium, Krem barierowy
Pharmaceris A, Maxima - Sensilium (Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Są one wysoko oceniane na KWC, ale gdy spojrzałam na składy to w wielu na pierwszych miejscach były Parafina, Gliceryna i inne tego typu o ile się orientuję. Mam cerę jaką mam, kuszą mnie te kremy szczególnie ze względu na pochlebne opinie dziewczyn, ale widze tutaj, że te składy są zabójczo zapychające. W prawdzie tak naprawdę nie miałam jeszcze jakiegoś mega problemu z zapchaniem, prędzej z alergią, ale to jednak jest jakieś ryzyko. Wiem, że wiele z Was mówiło, że apteczne kremy nie są na dłuższą metę dobre, ale sama od razu też sobie nie do końca coś porządnego ukręcę, więc nadal mam dylemat.
Wiesz, nie powinnas tak slepo ufac kremom, ktore maja dobre recenzje na wizazu bo raz, ze kazda z nas jest inna i mimo, iz obie mozemy miec cery naczynkowe, suche itd to jednak na kazda co innego bedzie dzialac. Druga rzecz to ta, ze recenzje czesto pisza osoby podstawione przez firmy bo wiadomo, ze wizaz ma moc. Czesc zdarzalo mi sie, ze moje negatywne recenzje produktow po prostu znikaly.
Wiec dobrze jest jednak postawic na nature, sprawdzac sklady i nie sugerowac sie tylko i wylacznie recenzami na wizazu.

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline  
Stary 2012-05-11, 18:12   #4176
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:

Czemu masz nie ukręcić od razu porządnego? Receptury z Mazideł czy ZSK są napisane przejrzyście, a całość zajmuje z 10 minut, poza tym można gotowy zestaw kupić, jak boisz się sama z początku odmierzać.

Osobiście uważam, że gro opinii na wizażu jest podstawionych, a moje negatywne czasem się delatowały, jak Nikity
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-11, 21:33   #4177
Lorri
Moderator

Cytat:
Czemu masz nie ukręcić od razu porządnego? Receptury z Mazideł czy ZSK są napisane przejrzyście, a całość zajmuje z 10 minut
Ekhem... Nawet dezynfekcja akcesoriów trawa dłużej.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2012-05-12, 07:26   #4178
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ekhem... Nawet dezynfekcja akcesoriów trawa dłużej.
Przepraszam, nie policzyłam tego - zwykle jak kręcę, to bardziej "hurtowo", więc dezynfekuję więcej sprzętu na raz.
Moje niedopatrzenie
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-12, 13:33   #4179
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Mam problem w tej chwili tej natury, że nigdy nie stosowałam leczenia dermatologicznego z naturalną pielęgnacją.
Jeśli nie chcesz nakładać oleju wieczorem, to ratuje sytuację tylko zmieszanie z żelem hialuronowym - inaczej olej się wchłania bardzo długo.
Z olejowania twarzy zrobiłabym raczej zabieg raz-dwa razy w tygodniu w Twoim wypadku.

W porównaniu z tym, co wkleiłaś... to jakaś masakra jest, i to za całkiem słoną cenę.

Naprawdę, wydaj osiem złotych na dniach i kup sobie Alterrę
Ja ogólnie miałam taki plan, że wieczorem chciałam zmazać makijaż i zanieczyszczenia olejkiem( ale tak szybko jak zwykłym mleczkiem itd), a następnie nałożyć jakąś maść dermatologiczną. Potem z rana ewentualnie przetrzeć czymś twarz i nałożyć krem nawilżający, taki który odżywiłby i ukoił skórę na cały dzień. Maści dermatologicznych muszę używać bo jedynie wtedy pozbywam się stanu zapalnego i bolących krost.
Tak jak mówisz na początek spróbuje z Alterrą mimo iż oceny na wizażu były raczej średnie- podobno niewystarczająco nawilża. Ja też tak do końca ślepo nie ufam tym wszystkim opiniom na KWC, ale i tak zawsze zerkam zanim coś kupię.
Z tymi olejami to chodziło ci, że w postaci kremu mam ich nie używać na rano, czy na wieczór w charakterze zmywacza bo kolidują z maściami dermatologicznymi? Na początek na pewno chciałabym używać olejków do oczyszczania twarzy wieczorem tak jak pisała Nikita, rozmasowując na twarzy i ścierając. Potem ewentualnie przetarłabym jeszcze twarz Physiogelem lub wodą i to chyba nie powinno wpłynąc na wchłanialność maści leczniczych?
Aredhel125 jest offline  
Stary 2012-05-12, 15:30   #4180
Kasiorek_L
Raczkowanie

Dziewczęta, czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc w sprawie dobrania odpowiednich preparatów dla mojej cery? Otóż leczę się dermatologicznie, miałam 5 zabiegów kwasem glikolowym, ale po skończonej kuracji chciałabym zacząć używać kosmetyków z BU.
Do demakijażu znalazłam olejek myjący pomarańczowy, lub ewentualnie ten z drzewa herbacianego. Hydrolat wybrałam z czarnej porzeczki, do tego olejek malinowy w połączeniu z żelem hialuronowym jako nawilżający krem na dzień. Na noc używam żelu Duac, ale chciałabym później jakiś fajny kremik znaleźć, może zakupię ten z alterry, co kascysko polecała.. Myślałam też o toniku AHA/BHA 10% raz na tydzień.
Generalnie mój trądzik to większość podskórnych gul, które o dziwo nie bolą, ale są i są.. I nic się z nimi nie dzieje, tylko nieestetycznie to wygląda. Nowych pryszczuchów prawie nie ma, pewnie to właśnie zasługa Duac'a.
Naprawdę liczę na Waszą pomoc i ewentualne porady
Pozdrawiam
Kasiorek_L jest offline  
Stary 2012-05-12, 16:50   #4181
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Ja ogólnie miałam taki plan, że wieczorem chciałam zmazać makijaż i zanieczyszczenia olejkiem( ale tak szybko jak zwykłym mleczkiem itd), a następnie nałożyć jakąś maść dermatologiczną. Potem z rana ewentualnie przetrzeć czymś twarz i nałożyć krem nawilżający, taki który odżywiłby i ukoił skórę na cały dzień. Maści dermatologicznych muszę używać bo jedynie wtedy pozbywam się stanu zapalnego i bolących krost.
Tak jak mówisz na początek spróbuje z Alterrą mimo iż oceny na wizażu były raczej średnie- podobno niewystarczająco nawilża. Ja też tak do końca ślepo nie ufam tym wszystkim opiniom na KWC, ale i tak zawsze zerkam zanim coś kupię.
Z tymi olejami to chodziło ci, że w postaci kremu mam ich nie używać na rano, czy na wieczór w charakterze zmywacza bo kolidują z maściami dermatologicznymi? Na początek na pewno chciałabym używać olejków do oczyszczania twarzy wieczorem tak jak pisała Nikita, rozmasowując na twarzy i ścierając. Potem ewentualnie przetarłabym jeszcze twarz Physiogelem lub wodą i to chyba nie powinno wpłynąc na wchłanialność maści leczniczych?
Nie pomogę Ci co do wchłanialności maści dermatologicznych, bo nie używałam ich nigdy łącznie z olejami do mycia. (Abstrachując od tego, że obecnie uważam je za największe zło jakie przytrafiło się mojej skórze).
Na rano olej nie bardzo w kremie - może Ci się nie wchłonąć, a pewnie się malujesz.
Co do Alterry - zależy kto jest do czego przyzwyczajony. Kremy garnierowskie na przykład "nawilżały" jak talala - a tak naprawdę robiły mi na skórze film z parafiny i silikonów, który brałam za objaw nawilżenia. Być może przez to część używających odczuwa za małe nawilżenie niby.

Wiesz, z trądzikiem raczej nie da się wygrać nie poświęcając na to czasu. O OCM twierdzisz, że to za dużo cyrkowania - wzięłam i zmierzyłam sobie czas - 2 minuty Osobiście uważam, że wieczorem należy skórę dobrze oczyścić, i samo mleczko to maławo.
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-12, 16:57   #4182
parodia
Zakorzenienie

Cytat:
Nie pomogę Ci co do wchłanialności maści dermatologicznych, bo nie używałam ich nigdy łącznie z olejami do mycia. (Abstrachując od tego, że obecnie uważam je za największe zło jakie przytrafiło się mojej skórze).
Na rano olej nie bardzo w kremie - może Ci się nie wchłonąć, a pewnie się malujesz.
Co do Alterry - zależy kto jest do czego przyzwyczajony. Kremy garnierowskie na przykład "nawilżały" jak talala - a tak naprawdę robiły mi na skórze film z parafiny i silikonów, który brałam za objaw nawilżenia. Być może przez to część używających odczuwa za małe nawilżenie niby.

Wiesz, z trądzikiem raczej nie da się wygrać nie poświęcając na to czasu. O OCM twierdzisz, że to za dużo cyrkowania - wzięłam i zmierzyłam sobie czas - 2 minuty Osobiście uważam, że wieczorem należy skórę dobrze oczyścić, i samo mleczko to maławo.
Ale na OCM trzeba mieć warunki nie wyobrażam sobie tego robić w akademiku, gdzie dzielę łazienkę z 8 innymi osobami i zawsze się ktoś kręci

parodia jest offline  
Stary 2012-05-12, 18:02   #4183
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ale na OCM trzeba mieć warunki nie wyobrażam sobie tego robić w akademiku, gdzie dzielę łazienkę z 8 innymi osobami i zawsze się ktoś kręci
Mieszkam tak

A poważnie gdzie problem? Butelka z mieszanką wygląda jak każda kosmetyczna butelka i do tego ściereczka z mikrofibry. Wody ciepłej używam takiej, jaka akurat jest w kranie
Nigdy nie widziałam w tym problemu, ani moje otoczenie też nie. Moje 2 minuty w łazience nikogo nie zbawiły
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-12, 18:31   #4184
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Kremy garnierowskie na przykład "nawilżały" jak talala - a tak naprawdę robiły mi na skórze film z parafiny i silikonów, który brałam za objaw nawilżenia.
Ten film to okluzja i jest to własnie element nawilżenia. Nie ważne czy "naturalna", naturalna czy syntetyczna - zadaniem okluzji jest zatrzymanie TEWL i jeśli zatrzymuje to znaczy, że jest dobra.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2012-05-12, 18:44   #4185
parodia
Zakorzenienie

Cytat:
Mieszkam tak

A poważnie gdzie problem? Butelka z mieszanką wygląda jak każda kosmetyczna butelka i do tego ściereczka z mikrofibry. Wody ciepłej używam takiej, jaka akurat jest w kranie
Nigdy nie widziałam w tym problemu, ani moje otoczenie też nie. Moje 2 minuty w łazience nikogo nie zbawiły
Nie mam zamkniętej łazienki tylko w segmencie.
Chodzi mi tylko o mycie twarzy szmatką. Bo sama bym się baaardzo zdziwiła, gdybym coś takiego zobaczyła moi sąsiedzi informatycy nawet z uwagą oglądają jak soczewki wkładam, to co dopiero takei rzeczy ^^ (żartuję oczywiście )
Tak na serio to na razie wieczorem myję twarz Effaclarem, rano oczyszczam tylko Biodermą. I moja cera póki co to lubi, więc nie będę eksperymentować

Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2012-05-12 o 18:49
parodia jest offline  
Stary 2012-05-12, 19:01   #4186
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ten film to okluzja i jest to własnie element nawilżenia. Nie ważne czy "naturalna", naturalna czy syntetyczna - zadaniem okluzji jest zatrzymanie TEWL i jeśli zatrzymuje to znaczy, że jest dobra.
Zgadzam się, jak najbardziej! Ale nie do końca Dla mojej cery okluzja syntetyczna może względem nawilżenia jest dobra, ale względem trądziku - wychodzi, że była jedną z głównych przyczyn trądziku. Czyli suma sumarum dla ogólnego stanu cery mej - dobra nie jest.
Ale nie wszyscy mają taki ryjek jak mój Okluzyjnie zadziałać mogą też naturalne oleje - i ten rodzaj okluzji jest dla mnie git

parodia, czy my mieszkamy razem? Też mam w segmencie, też mam informatyków wokół, ale na ścierkę z mikrofibry nikt jeszcze nie zwrócił uwagi Ani na dziwne buteleczki
Ale używać trzeba tego, co cerze pasuje
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-12, 21:30   #4187
chloris
Raczkowanie

Ja też po filmikach na youtubie myślałam że OCM i używanie szmatki muślinowej nie wiadomo ile trwa, a to naprawdę nie zabiera dużo czasu. Rach ciach, tutaj ciepła woda, potem zimna. Do tego w mieszance OCM makijaż się świetnie zmywa. Tylko trzeba szmatkę przeprać i może to wydłuża czas.
I nie przejmujcie się innymi ludźmi. Moja rodzina myślała że zbzikowałam. Brat wyśmiał mnie że ze szmatką jeżdżę, a jak mu sprezentowałam muślinową to teraz widzę że sam jeździ z nią ze studiów do domu i na odwrót. A mama jak jej namieszałam olejek arganowy+HA kiedy mnie odwiedziła to kazała sobie złożyć zamówienie na BU i teraz tupocze nóżkami kiedy wreszcie jej przywiozę
chloris jest offline  
Stary 2012-05-13, 17:36   #4188
parodia
Zakorzenienie

Cytat:
parodia, czy my mieszkamy razem? Też mam w segmencie, też mam informatyków wokół, ale na ścierkę z mikrofibry nikt jeszcze nie zwrócił uwagi Ani na dziwne buteleczki
Ale używać trzeba tego, co cerze pasuje
Mam 4, jednego automatyka ale daleko od Krakowa
koniec offtopu

parodia jest offline  
Stary 2012-05-13, 18:05   #4189
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:

Mam taki mętlik w głowie, że hej!
O tym najgorszym co ci się przytrafiło to masz na myśli maści dermatologiczne? Co jest niby w tym złego? Ja używam z przerwami już jakieś 6 lat i dzięki temu nie mam stanu zapalnego na skórze. Gdyby nie to to dzisiaj miałabym takie przebarwienia i dziury, że żadne OCM, ani inne oleje by nie pomogły. Trzeba się jakos w końcu ratować, a hormonów i retinoidów łykać nie chcę bo według mnie jest to sto razy większe zło. Przestraszyłaś mnie tym stwierdzeniem trochę... Niedawno zrobiłam półroczną przerwę w stosowaniu maści od dermatologa i miałam coś strasznego na twarzy.

O OCMie jeszcze poczytam, ale w sumie to też jest zmywanie olejkami tyle, że ciepłą szmatka, a zwykły olejek się rozsmarowuje i ściera. To chyba nie jest taka kolosalna różnica w oczyszczaniu tym bardziej, że potem mogę zastosować dodatkowo jeszcze jakiś preparat, żeby oczyścić twarz z tłustego olejku jak np. Physiogel, który jak na razie mi służy.
Pamiętam, że bardzo dobry też był krem LRP Effaclar H, ale trochę drogi ja na te 40ml. Nie zapychał, nie nawilżał, a koił fajnie i minimalizował zaczerwienienia. Chciałabym właśnie jakiś podobny tego typu krem, ale tańszy odpowiednik. Najlepiej też z filtrem.

Alterrę i tak na pewno spróbuję bo nie mam pieniędzy na nic innego.

Co do efektu u Ciebie po kremach z Garniera, to ja mam tak po większości, że zostawiają jedynie filtr, a jak się go zmyje to skóra jest tak sucha, że szok.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2012-05-13, 18:27   #4190
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Mam taki mętlik w głowie, że hej!
O tym najgorszym co ci się przytrafiło to masz na myśli maści dermatologiczne? Co jest niby w tym złego? Ja używam z przerwami już jakieś 6 lat i dzięki temu nie mam stanu zapalnego na skórze. Gdyby nie to to dzisiaj miałabym takie przebarwienia i dziury, że żadne OCM, ani inne oleje by nie pomogły. Trzeba się jakos w końcu ratować, a hormonów i retinoidów łykać nie chcę bo według mnie jest to sto razy większe zło. Przestraszyłaś mnie tym stwierdzeniem trochę... Niedawno zrobiłam półroczną przerwę w stosowaniu maści od dermatologa i miałam coś strasznego na twarzy.

O OCMie jeszcze poczytam, ale w sumie to też jest zmywanie olejkami tyle, że ciepłą szmatka, a zwykły olejek się rozsmarowuje i ściera. To chyba nie jest taka kolosalna różnica w oczyszczaniu tym bardziej, że potem mogę zastosować dodatkowo jeszcze jakiś preparat, żeby oczyścić twarz z tłustego olejku jak np. Physiogel, który jak na razie mi służy.
Pamiętam, że bardzo dobry też był krem LRP Effaclar H, ale trochę drogi ja na te 40ml. Nie zapychał, nie nawilżał, a koił fajnie i minimalizował zaczerwienienia. Chciałabym właśnie jakiś podobny tego typu krem, ale tańszy odpowiednik. Najlepiej też z filtrem.

Alterrę i tak na pewno spróbuję bo nie mam pieniędzy na nic innego.

Co do efektu u Ciebie po kremach z Garniera, to ja mam tak po większości, że zostawiają jedynie filtr, a jak się go zmyje to skóra jest tak sucha, że szok.
Ciepło otwiera pory skóry, więc chyba jest dość konkretna różnica między OCM a zmywaniem olejkiem hydrofilowym.

Pamiętaj, że to moje doświadczenia. Maści/kremy apteczne niedostatecznie nawilżały mi skórę, powodując "bardzo" estetyczne białe skórki, nie koiły moich stanów zapalnych, w wielu przypadkach wręcz mnie zapychały czy podrażniały. Notowałam stałe pogorszenie stanu skóry (żeby nie było, nie trzymałam się jednego dermatologa, szukałam dobrego, ale mi się to chyba nie udało). Potem nastąpiło wkurzenie i odstawienie wszystkiego oraz przejście na naturalną pielęgnację.

Nie brałam retinoidów doustnych, bo się nie zgodziłam. Dianę miałam przez pół roku, ale ze względu na problemy ginekologiczne.

Moje luźne stwierdzenie, może być błędne - Twoja skóra przyzwyczaiła się do maści, i dlatego po odstawieniu notujesz pogorszenie? Albo przyczyna trądziku tkwi głębiej(metabolizm, hormony)?

Skład Effeclaru H: Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, Tea-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

W kolejności pogrubione: silikon, glikol propylenowy(potencjalny podrażniacz), zapychacz komedogenny. Nie użyję na swoim ryjku, nie ma mowy

A co do wzmianki o kremach Garniera - właśnie dlatego szukam takiego kremu, który naprawdę nawilża, i chyba swój znalazłam

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2012-05-13 o 18:29
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-13, 23:05   #4191
Lorri
Moderator

O OCM piszemy w tym wątku: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723

Cytat:
W kolejności pogrubione: silikon, glikol propylenowy(potencjalny podrażniacz), zapychacz komedogenny. Nie użyję na swoim ryjku, nie ma mowy
A skąd przekonanie o komedogenności? Podaj proszę źródło.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-13 o 23:12
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2012-05-14, 02:13   #4192
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Caprylic/Capric Triglyceride jest pochodną oleju kokosowego i wiele osób zapycha.
Być może nie jest to udowodnione,jednak liczne przypadki mówią same za siebie i kacysko pewnie to miała na myśli.

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-05-14 o 02:14
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-05-14, 07:21   #4193
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Caprylic/Capric Triglyceride jest pochodną oleju kokosowego i wiele osób zapycha.
Być może nie jest to udowodnione,jednak liczne przypadki mówią same za siebie i kacysko pewnie to miała na myśli.
A to przepraszam, źle zrozumiałam, przeczytałam z rozpędu, że to glikol jest zapychaczem .
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Lorri jest offline  
Stary 2012-05-14, 13:16   #4194
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A skąd przekonanie o komedogenności? Podaj proszę źródło.
Z komedogennością chodziło mi już o kolejny pogrubiony składnik, nie o glikol propylenowy
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-14, 14:16   #4195
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Ciepło otwiera pory skóry, więc chyba jest dość konkretna różnica między OCM a zmywaniem olejkiem hydrofilowym.

Pamiętaj, że to moje doświadczenia. Maści/kremy apteczne niedostatecznie nawilżały mi skórę, powodując "bardzo" estetyczne białe skórki, nie koiły moich stanów zapalnych, w wielu przypadkach wręcz mnie zapychały czy podrażniały. Notowałam stałe pogorszenie stanu skóry (żeby nie było, nie trzymałam się jednego dermatologa, szukałam dobrego, ale mi się to chyba nie udało). Potem nastąpiło wkurzenie i odstawienie wszystkiego oraz przejście na naturalną pielęgnację.

Nie brałam retinoidów doustnych, bo się nie zgodziłam. Dianę miałam przez pół roku, ale ze względu na problemy ginekologiczne.

Moje luźne stwierdzenie, może być błędne - Twoja skóra przyzwyczaiła się do maści, i dlatego po odstawieniu notujesz pogorszenie? Albo przyczyna trądziku tkwi głębiej(metabolizm, hormony)?

Skład Effeclaru H: Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, Tea-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

A co do wzmianki o kremach Garniera - właśnie dlatego szukam takiego kremu, który naprawdę nawilża, i chyba swój znalazłam
Co do OCM i ciepłej szmatki to faktycznie masz rację, zapomniałam o tym. Ale można by było ewentualnie używać takiej szmatki do olejków zmywalnych dla przykładu z BU?

Wiesz, gdyby moja skóra przyzwyczaiła się do maści to pewnie bym smarowała a efekty byłyby żadne. Z niektórymi niestety już tak miałam, że jedyne co dawały to efekt wysuszenia. Przez cały okres leczenia trądziku smarowałam się maściami bo innego wyjścia po prostu nie było i jest to najmniejsze zło moim zdaniem spośród tych wszystkich doustnych antybiotyków, hormonów i retinoidów.
Nie wykluczam, że być może mam problem z hormonami, chociaż na razie badania hormonalne takie podstawowe i ogólne były ok. Jestem jednak zarejestrowana do endokrynologa na grudzień, więc postaram się przebadać w tym kierunku.
Dieta u mnie raczej nie wpływa na cerę, bo już próbowałam z odstawieniem czekolad, słodyczy, ostrych potraw, ograniczenie nabiału i efekt był mizerny, chociaż w tej chwili i tak słodyczy,produktów wysoko przetworzonych ani ostrego nie jem prawie wcale. Z metabolizmem raczej problemów nie mam, chociaż nie wiem jak jeszcze mogłoby się to objawiać. Z przemianą materii jest ok, z wagą też, wypróżnianie itd też ok.

Podejrzewam u siebie wrażliwość mieszków włosowych na androgeny.Dermatolog mówiła, że na to pomogą tabletki anty, ale wiele dziewczyn na wizażu straszy skutkami ubocznymi i odradzą tą metodę leczenia trądziku, ja się również waham, więc na razie z tym spasowałam. Zobaczymy co powie endokrynolog, to może się skuszę.
Co do dermatologów to w tej chwili leczę się już u 4 i zobaczymy co z tego wyniknie na dłuższą metę.

Twój krem, który już znalazłaś to ten własnoręcznie ukręcany z selera tak? A mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie: gdybym się zdecydowała na ukręcenie pierwszego kremu dla siebie na moją problemową cerę to jakie składniki być poleciła na początek? Kwas hialuronowy, jakieś olejki, dziewczyny coś wspominały o kwasach i hydrolacie oraz też o własnoręcznie robionych tonikach? Chcę się poradzić, żebym sobie masakry ie zrobiła czasami z własnej głupoty.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:13   #4196
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Co do OCM i ciepłej szmatki to faktycznie masz rację, zapomniałam o tym. Ale można by było ewentualnie używać takiej szmatki do olejków zmywalnych dla przykładu z BU?

Wiesz, gdyby moja skóra przyzwyczaiła się do maści to pewnie bym smarowała a efekty byłyby żadne. Z niektórymi niestety już tak miałam, że jedyne co dawały to efekt wysuszenia. Przez cały okres leczenia trądziku smarowałam się maściami bo innego wyjścia po prostu nie było i jest to najmniejsze zło moim zdaniem spośród tych wszystkich doustnych antybiotyków, hormonów i retinoidów.
Nie wykluczam, że być może mam problem z hormonami, chociaż na razie badania hormonalne takie podstawowe i ogólne były ok. Jestem jednak zarejestrowana do endokrynologa na grudzień, więc postaram się przebadać w tym kierunku.
Dieta u mnie raczej nie wpływa na cerę, bo już próbowałam z odstawieniem czekolad, słodyczy, ostrych potraw, ograniczenie nabiału i efekt był mizerny, chociaż w tej chwili i tak słodyczy,produktów wysoko przetworzonych ani ostrego nie jem prawie wcale. Z metabolizmem raczej problemów nie mam, chociaż nie wiem jak jeszcze mogłoby się to objawiać. Z przemianą materii jest ok, z wagą też, wypróżnianie itd też ok.

Podejrzewam u siebie wrażliwość mieszków włosowych na androgeny.Dermatolog mówiła, że na to pomogą tabletki anty, ale wiele dziewczyn na wizażu straszy skutkami ubocznymi i odradzą tą metodę leczenia trądziku, ja się również waham, więc na razie z tym spasowałam. Zobaczymy co powie endokrynolog, to może się skuszę.
Co do dermatologów to w tej chwili leczę się już u 4 i zobaczymy co z tego wyniknie na dłuższą metę.

Twój krem, który już znalazłaś to ten własnoręcznie ukręcany z selera tak? A mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie: gdybym się zdecydowała na ukręcenie pierwszego kremu dla siebie na moją problemową cerę to jakie składniki być poleciła na początek? Kwas hialuronowy, jakieś olejki, dziewczyny coś wspominały o kwasach i hydrolacie oraz też o własnoręcznie robionych tonikach? Chcę się poradzić, żebym sobie masakry ie zrobiła czasami z własnej głupoty.
Z selera? Nie, moim ulubionymi kremami są na razie kremy Alterry.
Co do składników: na początek prosto: olej z pachnotki, krokoszowy, mocznik, pantenol, ekstrakt przeciwtrądzikowy, mleczan sodu, ostropest, wierzba biała... oczywiście nie wszystko na raz, jakiś dobór musi być
Mojej twarzy leczenie dermatologiczne nie pomogło, ale raczej to wina niedorobionych dermatologów. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie inaczej.
kascysko jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:58   #4197
hoo
Przyczajenie

Witajcie ponownie. Jakiś czas temu przestałem brać antybiotyk Tetralysal, ze względu na złe wyniki wątrobowe. Cały czas używam kosmetyków Cetaphil(mam emulsję do mycia twarzy oraz krem intensywnie nawilżający)oraz mydła i kremu Bambino. Co byście mi jeszcze polecili do tej trądzikowej twarzy, nie drogiego, ale przynoszącego zamierzone rezultaty.
hoo jest offline  
Stary 2012-05-15, 00:49   #4198
angiee0902
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Witajcie ponownie. Jakiś czas temu przestałem brać antybiotyk Tetralysal, ze względu na złe wyniki wątrobowe. Cały czas używam kosmetyków Cetaphil(mam emulsję do mycia twarzy oraz krem intensywnie nawilżający)oraz mydła i kremu Bambino. Co byście mi jeszcze polecili do tej trądzikowej twarzy, nie drogiego, ale przynoszącego zamierzone rezultaty.
Ale o co Ci konkretnie chodzi?
Ja od siebie mogę polecić do mycia twarzy mydełko Alep, czy jak mu tam, (mam 12%), jedyny produkt do mycia twarzy trądzikowej, do którego nie mam zastrzeżeń, a stosowałam. Nie podrażnia, nie ściąga, baaardzo wydajne, dokładnie myje itp itd ;p Ponoć nawet pomaga przy kuracji.
Co do kremu - polecam Lirene anti-aging (filtr 30), nie zapycha, wygladza, po prostu jest w porządku, nie mam co narzekać. No, moze trochę sie świecę, ale nie jest tak źle
No i maseczka z glinki.
angiee0902 jest offline  
Stary 2012-05-15, 15:29   #4199
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Z selera? Nie, moim ulubionymi kremami są na razie kremy Alterry.
Co do składników: na początek prosto: olej z pachnotki, krokoszowy, mocznik, pantenol, ekstrakt przeciwtrądzikowy, mleczan sodu, ostropest, wierzba biała... oczywiście nie wszystko na raz, jakiś dobór musi być
Mojej twarzy leczenie dermatologiczne nie pomogło, ale raczej to wina niedorobionych dermatologów. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie inaczej.
No coś tam kiedyś pisałaś, że ukręcasz coś z selera, czy jakoś tak.

Do Alterry chyba jeszcze coś dodajesz, jakieś olejki itd. żeby wzbogacić skład?
Te składniki, które podałaś to na jeden krem jakie proporcje powinny być? Czy kwas hialuronowy też warto dodać? Olej z orzecha włoskiego?
Aredhel125 jest offline  
Stary 2012-05-15, 15:44   #4200
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
No coś tam kiedyś pisałaś, że ukręcasz coś z selera, czy jakoś tak.

Do Alterry chyba jeszcze coś dodajesz, jakieś olejki itd. żeby wzbogacić skład?
Te składniki, które podałaś to na jeden krem jakie proporcje powinny być? Czy kwas hialuronowy też warto dodać? Olej z orzecha włoskiego?
Nic nie kręcę z selera, musiało Ci się coś machnąć

Nie dodaję nic do Alterry, nie czuję takiej potrzeby.

Na samoróbkę tu masz bardzo prosty przepis: klik
kascysko jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości