Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-09, 16:38   #4621
prettysimple
Zadomowienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez pina258 Pokaż wiadomość
Mi za to na trądzik pomaga mycie twarzy żelem do higieny intymnej i przede wszystkim mycie twarzy wodą mineralną. Twarz wycieram ręcznikiem papierowym. Kilka razy od tego odchodzilam z lenistwa, chodziłam do dermatolgów po maście i inne cuda, rodzice wydawali kase ale i tak zawsze do tego wracałam. Dzięki temu w szybkim czasie pozbyłam się pryszczy ropnych a i wągry powoli znikały. Do tego na zmianę używam dwie maście i lekki krem nawilżający. W 2 tygodnie pozbyłam się praktycznie tego okropnego problemu
Gratulacje! 2 tygodnie to rewelacyjny wynik
Stary 2012-09-09, 17:51   #4622
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Ja stosowałam antybiotyki doustne (nie pamiętam, było kilka...Duac i jakieś różne), a na twarz na pewno Zineryt, Benzacne, Brevoxyl, Metronizadol, Acnederm, Acneroxid (czy coś takiego), sporo tego było. To są tylko te, które pamiętam.

Nic nie pomogło na stałe.

Pomagają na chwilę, ale rujnują cerę - opłaca się? Według mnie nie. Traci się masę pieniędzy i nawet jeśli coś pomoże to kosztem suchej, szarej, zmęczonej skóry, która po latach "odwdzięczy" się zmarszczkami za takie traktowanie. O wrażliwości i plamach nie wspominając.

Leczeniu dermatologicznemu mówię stanowcze nie.

Większość dermatologów to dobrze uczące się konowały, które nie interesują się w żaden sposób dermatologią. Skończyli ciężkie studia. Wbito im pewną wiedzę, kazano pewne rzeczy przepisywać, z niektórymi firmami mają umowy - głupota. Najczęściej zapisują serię kosmetyków w zależności od firmy z którą mają umowę - np. Iwostin, La Roche Possay, inne. Albo dowalają typowe, znane maści, kwasy, antybiotyki. Kierują na różne zabiegi, drogie, zazwyczaj do prywatnej osoby albo do samych siebie... Zazwyczaj nawet nie wiedzą, że przy kwasach i maściach oraz zabiegach przeciwtrądzikowych należy pacjenta poinstruować o tym, ze trzeba stosować wysoki faktor.

Totalna tragedia. Ci nawet, co mają jakieś pojęcie to i tak są przekupieni przez jakieś firmy i serwują właśnie komplety kosmetyków + zabiegi.
a jak teraz wygląda Twoja skóra?? wyleczyłaś trądzik?
edit: doczytalam na poprzedniej stronie
szczesciara z Ciebie że serum lemon tak zadzialalo ja mialam 2 opakowania, zadneo efektu niestety

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Wolę papkę, glinki, spirulinę, hydrolaty i tym podobne mazidła
Tanio, naturalnie i bardziej skutecznie
też wole mazidła i naturalną pielęgnacje.
Ale po tym co mam na twarzy od miesiąca, zwątpiłam we wszystko.
Podsunelaś mi pomysł z tym gronkowcem, musze to zbadać. Dermatolog dał Ci jakieś skierowanie zeby wykryc gronkowca?

I powtorzyc hormony bo we wrześniu wyniki były ok.

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2012-09-09 o 22:56
_Ewelka___ jest offline  
Stary 2012-09-09, 19:12   #4623
paradiso perduto
Zakorzenienie

A no, zaskórniki to inna bajka. Niestety ciągle są, ale wcześniej zauważyłam, że wielomiesieczne używanie olejów chyba pomaga i czarne kropki znikają.
Gdy na jakiś czas porzuciłam oleje i wróciłam do zwykłych kosmetyków, to od razu nos mi sie zaczopował na nowo ;/
paradiso perduto jest offline  
Stary 2012-09-09, 19:22   #4624
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
też wole mazidła i naturalną pielęgnacje.
Ale po tym co mam na twarzy od miesiąca, zwątpiłam we wszystko.
Podsunelaś mi pomysł z tym gronkowcem, musze to zbadać. Dermatolog dał Ci jakieś skierowanie zeby wykryc gronkowca?

I powtorzyc hormony bo we wrześniu wyniki były ok.
Ja też czasami wątpię, ale stan skóry zależy też od stresu, zdrowia itd, więc skóra może chorować przez coś innego, a jej stan to efekt tego, co się dzieje. Więc nie można mieć pretensji tylko do niej i ja staram się o tym pamiętać.

Poszłam do dermatologa i poprosiłam o wykonanie badania.
Babka nie chciała się na to zgodzić, ale sorry, jak pacjent nie chce, żeby mu przepisywać coś na oko i prosi o badanie, to chyba należy to zrobić - od czego w końcu są składki zdrowotne...
Nie trzeba było skierowania.
Przyszłam następnego dnia, pielęgniarka pomaziała mnie patyczkiem parę razy, schowała do probówki i już.
I o to był foch pani doktor
Gronkowca nie mam, hormony w normie, więc jest ok, ale przyczyn szukam dalej

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
A no, zaskórniki to inna bajka. Niestety ciągle są, ale wcześniej zauważyłam, że wielomiesieczne używanie olejów chyba pomaga i czarne kropki znikają.
Gdy na jakiś czas porzuciłam oleje i wróciłam do zwykłych kosmetyków, to od razu nos mi sie zaczopował na nowo ;/
Mnie tam czopuje wszystko
Stary 2012-09-09, 21:57   #4625
magdaxxx
Rozeznanie

GG do magdaxxx

Cytat:
potem nałóżcie glinkę na 15 minut, zmyjcie, nałóżcie olej arganowy. Doceńcie działanie glinek: białej, zielonej, czerwonej. Można nimi myć twarz i stosować jako maseczki, wtedy zostawiać je na kilkanaście minut, zwilżać wodą, albo gdy chcecie ukoić i odżywić twarz: zmieszajcie z olejkami, a nie wodą i taką maseczkę zróbcie.
Mogłabyś coś więcej napisać na temat glinek? Gdzie je kupujesz? I jak dokładnie używasz?
Byłabym mega wdzięczna

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Mi za to na trądzik pomaga mycie twarzy żelem do higieny intymnej i przede wszystkim mycie twarzy wodą mineralną. Twarz wycieram ręcznikiem papierowym. Kilka razy od tego odchodzilam z lenistwa, chodziłam do dermatolgów po maście i inne cuda, rodzice wydawali kase ale i tak zawsze do tego wracałam. Dzięki temu w szybkim czasie pozbyłam się pryszczy ropnych a i wągry powoli znikały. Do tego na zmianę używam dwie maście i lekki krem nawilżający. W 2 tygodnie pozbyłam się praktycznie tego okropnego problemu
A jakiej firmy ten żel do higieny intymnej? I jakie maści (pytam z ciekawości) ?
magdaxxx jest offline  
Stary 2012-09-09, 23:04   #4626
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
I o to był foch pani doktor
Ale zrrobila z tego problem

pytam, bo czasem ludzie pisza że posiew robi sie z tresci ropnej a ja takich nie mam na twarzy. Wszystko siedzi pod skora i wylazi albo peka w najmniej oczekiwanym momencie!

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Mogłabyś coś więcej napisać na temat glinek? Gdzie je kupujesz? I jak dokładnie używasz?
tez jestem ciekawa jakich uzywa, pewnie z mazidel, zsk itp ja lubie tez glinki Argiletz, sa w aptekach. Testuje tez glinke z Organiqa ma swietne opinie w kwc i musze przyznac ze jest fajna ale jeszcze ja potestuje http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...-ghassoul.html
Stary 2012-09-09, 23:25   #4627
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Ale zrrobila z tego problem

pytam, bo czasem ludzie pisza że posiew robi sie z tresci ropnej a ja takich nie mam na twarzy. Wszystko siedzi pod skora i wylazi albo peka w najmniej oczekiwanym momencie!
Mi się czasami jakaś krostka zrobi, ale rzadko i zaraz ją usuwam, częściej coś na plecach czy dekolcie wyskoczy, często przez noszone ubrania, otarcia, jakieś podrażnienia. I tak właściwie myślałam, że jak pielęgniarka coś znajdzie, to wyciśnie i zbierze to patyczkiem, a nie tak....

Cytat:
tez jestem ciekawa jakich uzywa, pewnie z mazidel, zsk itp ja lubie tez glinki Argiletz, sa w aptekach. Testuje tez glinke z Organiqa ma swietne opinie w kwc i musze przyznac ze jest fajna ale jeszcze ja potestuje http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...-ghassoul.html
Nie do mnie było pytanie o glinki, ale sama ich namiętnie używam, więc się wypowiem.
Glinki kupuję w ZSK, kiedyś w Fitomedzie, ale tam jest drożej niż w ZSK.
Do tego od czasu do czasu używam ghassoul z Maroko Sklep i chwalę sobie wszystkie, które posiadam
Właściwości glinek są nieocenione, więc polecam
Stary 2012-09-09, 23:39   #4628
szlamek1000
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny a miała któraś z Was taki przypadek...? Udało mi się prawie pozbyć zaskórników zamkniętych i pryszczy w strefie T z którymi męczyłam się od stycznia (nagły bunt skóry) - ogólnie było coraz lepiej. Aż tu nagle, w tym tyg, zaczęły mi wychodzić krostki dosłownie na całej buzi, też na POLICZKACH, a nigdy tam pryszczy nie miałam. Takie małe, 'zaskórnikowe', ale czerwone, czasem dostają biały czubek, ale nie zawsze Nie mam pojęcia od czego to może być - dieta, kosmetyki bez zmian. Fakt faktem miałam przeprowadzkę do nowego miejsca, trochę stresów, ale miewałam gorzej a na policzkach nic się nie pojawiało.

Obstawiam takie typy;
-albo kranówa, z której robię herbatę - raz tak miałam, że dostałam plamy na twarzy (co prawda inne) i musiałam używać mineralki (twarzy wodą nie myję)
-albo 'późniejsze dorastanie' - mam 21 lat a wciąż rosną mi piersi mimo, że nie tyję, więc już nie wiem, może mam przesunięty trądzik młodzieńczy

Już sama nie wiem, umawiam się jutro do dermatologa, już się szarpnę te 120zł (Warszawka :mad), ale jakoś nie mam zaufania do polskich lekarzy. I tak nieeeeeee znooooooszęęęę nie wiedzieć co mi jest!!! Juz może sobie byc, byle bym wiedziała od czego Macie jakieś pomysły?
szlamek1000 jest offline  
Stary 2012-09-10, 00:45   #4629
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Uważam, że nie miałaś wcale trądziku skoro wyleczyłaś go w 2 tygodnie.
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-10, 12:02   #4630
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a miała któraś z Was taki przypadek...? Udało mi się prawie pozbyć zaskórników zamkniętych i pryszczy w strefie T z którymi męczyłam się od stycznia (nagły bunt skóry) - ogólnie było coraz lepiej. Aż tu nagle, w tym tyg, zaczęły mi wychodzić krostki dosłownie na całej buzi, też na POLICZKACH, a nigdy tam pryszczy nie miałam. Takie małe, 'zaskórnikowe', ale czerwone, czasem dostają biały czubek, ale nie zawsze Nie mam pojęcia od czego to może być - dieta, kosmetyki bez zmian. Fakt faktem miałam przeprowadzkę do nowego miejsca, trochę stresów, ale miewałam gorzej a na policzkach nic się nie pojawiało.

Obstawiam takie typy;
-albo kranówa, z której robię herbatę - raz tak miałam, że dostałam plamy na twarzy (co prawda inne) i musiałam używać mineralki (twarzy wodą nie myję)
-albo 'późniejsze dorastanie' - mam 21 lat a wciąż rosną mi piersi mimo, że nie tyję, więc już nie wiem, może mam przesunięty trądzik młodzieńczy

Już sama nie wiem, umawiam się jutro do dermatologa, już się szarpnę te 120zł (Warszawka :mad), ale jakoś nie mam zaufania do polskich lekarzy. I tak nieeeeeee znooooooszęęęę nie wiedzieć co mi jest!!! Juz może sobie byc, byle bym wiedziała od czego Macie jakieś pomysły?
kilka razy miałam taki wysyp, który pojawiał sie nagle, dokładnie tak jak opisujesz, czerwony, czasem z białym czubkiem. I najczesciej mialam tak, że w miejscach podraznionej skory tak się robilo. Ja bym tu obstawiała też jakąś reakcje alergiczną. Skoro dieta i kosmetyki bez zmian, może jakis inny nieznany czynnik. Ja bym na wszelki wypadek jeszcze wapno piła. U mnie po kilku dniach to znikało, nie bylo zbyt uciezliwe obylo sie bez derma, grunt to nie drapać, złagodzic i samo przechodzilo na szczescie.
Stary 2012-09-10, 12:34   #4631
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Uważam, że nie miałaś wcale trądziku skoro wyleczyłaś go w 2 tygodnie.
Dokładnie. Może nie domywałaś twarzy i zrobił Ci się trądzik kosmetyczny, albo taki z zaniedbania i jak zaczęłaś stosować odpowiednie, delikatne rzeczy to Ci przeszło i już.

Ja z trądzikiem walczyłam 8lat. Dużo tutaj niestety mam do zarzucenia mojej mamie, która olała sprawę, że 11letnie dziecko ma ciężki trądzik i samo kupuje sobie jakieś Nivea Youngi itd, byłam u dermatologów dopiero po roku-dwóch, wtedy to już całkiem tragedia się stała. Pamiętam, że raz pomógł mi taki alkoholowy tonik, który niemal całkowicie wyleczył skórę, ale była bardzo sucha. Nakładałam krem kilka razy dziennie, nosiłam przy sobie. A potem przestał działać. Jeżeli kiedykolwiek będę miała dzieci i zauważę trądzik/rozstępy to nie będę pierdo**ć, że "a tam, nic nie ma", "a tam, przejdzie", tylko wezmę sprawę w swoje ręce i będę leczyć i zapobiegać. Trądzik był zaawansowany, a największy atak spotkał mnie w liceum... Ropne, głębokie gule, bardzo zaawansowane, zadziwiająco głębokie zmiany na całej twarzy, jedna przy drugiej Co chwilę się odnawiały, jeden wulkan miał nawet trzy ujścia. Wyglądałam strasznie byłam w depresji, cała twarz była potwornie obolała... Pamiętam jak jedna koleżanka zapytała: "Nie bolą Cię te krosty?" Chciałam ją zabić. Nie, kur**, nie bolą... Ale nic nie odpowiedziałam. Dziewczyna nie była ani mądra, ani ładna, więc przemilczałam to.
I wtedy zadziałały produkty naturalne. Najpierw były próby z mydłem Aleppo - fail. Potem inne naturalne mydełka, mydła z Lawendowej Farmy, papka Jadwiga, pasta Lassari, przełom nastąpił przy zamówieniu z Biochemii Urody serum Lemon, a potem kremu rozjaśniającego. Potem były glinki, hydrolaty, różne próby. W tym momencie moja pielęgnacja jest stała, mam "swoje" produkty, których nie zmieniam. Tyczy się to zarówno twarzy jak i ciała. Włosy in progress

Teraz moja skóra jest tłusta (coraz mniej ), wrażliwa, niedoskonałości pojawiają się przed okresem w postaci gul ropnych, ale to rzadko, nie co miesiąc i szybko się wchłaniają. Są płytkie.
Czasami mnie coś zapcha (u mnie o to łatwo ) to mam trochę małych, denerwujących krostek, ale też łatwo schodzą. Obecnie mam gorszy okres, bo stosowałam to głupie OCM, przez które twarz usianą mam małymi, ropnymi krostkami ;/ Powoli schodzą. Blizn i plam raczej nie mam. Ale były... blizny głębokie, plamy czerwone i brązowe. Po pół roku zniknęły. Blizn nie widać.

Mam za to masę zaskórników Nienaruszalne. Nic na nie nie działa... I tak się cieszę, bo jak nałożę podkład i puder to cerę mam normalną, gładką, bez niedoskonałości.

Też polecam papkę Jadwiga punktowo lub "sferowo" na twarz Jest bardzo dobra. To samo pasta lassari - lepsza od maści cynkowej (to maść cynkowa z dodatkiem kwasu salicylowego, cena taka sama, ze 3-4zł).

Co ciekawe u mnie wszelkie toniki zawsze strasznie pogarszały stan skóry, więc ich nie używam już od lat. Jedyne co toleruję to wodę różaną i termalną.

Ja stosuję glinkę zieloną i białą. Preferuję białą, bo jest łagodniejsza, a działa tak samo. Zieloną myję twarz, białej używam na kilkanaście minut, co drugi-trzeci dzień. Kupuję opakowania 300g, które starczają na bardzo długo i wychodzą tanio. Zamawiam na Allegro. Firma Les Argiles du Soleil.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-10 o 12:55
Falabella jest offline  
Stary 2012-09-10, 13:17   #4632
prettysimple
Zadomowienie

Fajny post U mnie też gadano: Po co Ci tyle kosmetyków? Po co to robisz? Myj twarz WODĄ Cóż. Tylko ja wiem, co się dzieje, gdy myję twarz samą wodą :P. Mimo, iż staram się jak mogę i wprowadziłam minimalizm do pielęgnacji, to NIESTETY zaskórniki są i będą. Już się do nich przyzwyczaiłam. Jednak nadal marzenie o super-cerze spędza mi sen z powiek

I zgadzam się co do toników. Wiele z nich zawiera glicerynę, glikol propylenowy czyli składniki, które niekoniecznie dobrze działają na skórę skłonną do zapychania. Naturalne ekstrakty i wyciągi są często na szarym końcu składu, koło parabenów. Zamówiłam wodę różaną na All i myślę, że będę o wiele bardziej zadowolona. Hydrolat oczarowy też stosowałam swego czasu (i rozmarynowy, z kocanki, cytrynowy, pomarańczowy) - kocham i wielbię. Sama natura, ukoiły moją buzię, która odpoczęła od latami ładowanej na skórę chemii.
Stary 2012-09-10, 13:46   #4633
olasia
Zadomowienie

Ja kupuje glinke w pascie na all - to do mycia buzi , jest drozzsza ale nie ma tyle balaganu jak z glinka sucha. Natomiast na maseczki mam czerwona sucha glinke z zsk jest bardzo wydajna, wystarczy 3/4 lyzeczki na cala twarz.

Dziewczyny a probowalyscie smarowac buzie mlekiem? Tak czasem zagladam na ten watek o mleku i sie zastanawiam czy to rzeczyiwscie moze pomoc chociaz troszke na zaskorniki...

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2012-09-10, 14:20   #4634
prettysimple
Zadomowienie

Ja smarowałam i byłam zadowolona z efektów. Fajnie oczyszczało skórę i zwężało pory. Skóra trochę się rozjaśniła. Jednak chyba lepsze do tego będzie mleko kozie a nie krowie ze sklepu :p
Stary 2012-09-10, 14:45   #4635
olasia
Zadomowienie

Ja sprobuje z tym mlekiem... coz chyba gorzej byc nie moze... Tylko ja akurat mam takie zwykle mleko, bo kozie to chyba raczej jest nie do zdobycia w tej mojej wsi-nie wsi.
A glodowke zastapie jakims innym sposobem oczyszczania. Jak maz uslyszal o glodowce to sie bardzo zdenerwowal, stwierdzil, ze ze mna nie da sie wytrzymac jak jestem glodna i chyba ma racje.

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2012-09-10, 14:51   #4636
prettysimple
Zadomowienie

Może warto dodać do codziennego menu świeżo wyciskane soki, owsiankę z owocami? Wg mnie nie ma sensu robić głodówki, tylko dodać więcej owoców i warzyw
Stary 2012-09-10, 15:08   #4637
olasia
Zadomowienie

Ja jem codziennie warzywa i owoce, unikam nabialu, wedlin, troche za duzo jem pieczywa. Pije wode i czasem soki - niestety te z kartonu. Tak jak pisalam juz wczesniej zauwazam zmiane w stanie skory w zaleznosci od diety ale nigdy nie jest to calkowicie zdrowa skora. Moim bledem jest tez eksperymentowanie z pielegnacja. Jestem wrecz uzalezniona do testowania - pol biedy, ze sa to kosmetyki natualne, ale jednak zawsze mnie cos korci kupic nowego. Ostatnio farbowalam wlosy nie jak do tej pory henna khadi ale lush. Ta druga skusila mnie wizja braku przesuszu czupryny po farbowaniu. I co z tego wyszlo? Henna lush ma dodatek masla kakaowego ktore kilka godzin siedzialo na mojej glowie i splywalo po czole... pieknie po tym farbowaniu wygladam, po prostu pieknie...

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2012-09-10, 15:34   #4638
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
J
Dziewczyny a probowalyscie smarowac buzie mlekiem? Tak czasem zagladam na ten watek o mleku i sie zastanawiam czy to rzeczyiwscie moze pomoc chociaz troszke na zaskorniki...
Nawet nie zamierzam, mleko jak sięzaczyna psuć potwornie śmierdzi więc ew. można przemyć twarz albo zrobić maseczkę ze smietanki, pod warunkiem że się to potem zmyje ale nie ozstawiłabym na twarzy, bo nie zniosłabym tego zapachu. Jak komuś nie przeszkadza to można próbowac.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość

Obstawiam takie typy;

Mi tak czasem się robi jak przesadzę z oczyszczaniem skóry. Wtedy to przeczekuję i przechodzi. W sumie wolę to niż głebokie zmiany, wprawdzie wygląda gorzej bo jest więcej czerownych kropek, za to schodzi szybciej.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Ja stosowałam antybiotyki doustne (nie pamiętam, było kilka...Duac i jakieś różne), a na twarz na pewno Zineryt, Benzacne, Brevoxyl, Metronizadol, Acnederm, Acneroxid (czy coś takiego), sporo tego było. To są tylko te, które pamiętam.

Nic nie pomogło na stałe.

Pomagają na chwilę, ale rujnują cerę - opłaca się? Według mnie nie. Traci się masę pieniędzy i nawet jeśli coś pomoże to kosztem suchej, szarej, zmęczonej skóry, która po latach "odwdzięczy" się zmarszczkami za takie traktowanie. O wrażliwości i plamach nie wspominając.

Leczeniu dermatologicznemu mówię stanowcze nie.

Większość dermatologów to dobrze uczące się konowały, które nie interesują się w żaden sposób dermatologią. Skończyli ciężkie studia. Wbito im pewną wiedzę, kazano pewne rzeczy przepisywać, z niektórymi firmami mają umowy - głupota. Najczęściej zapisują serię kosmetyków w zależności od firmy z którą mają umowę - np. Iwostin, La Roche Possay, inne. Albo dowalają typowe, znane maści, kwasy, antybiotyki. Kierują na różne zabiegi, drogie, zazwyczaj do prywatnej osoby albo do samych siebie... Zazwyczaj nawet nie wiedzą, że przy kwasach i maściach oraz zabiegach przeciwtrądzikowych należy pacjenta poinstruować o tym, ze trzeba stosować wysoki faktor.

Totalna tragedia. Ci nawet, co mają jakieś pojęcie to i tak są przekupieni przez jakieś firmy i serwują właśnie komplety kosmetyków + zabiegi.
Otóż to. Ja w sumie wszystko, co znalazłam skutecznego, nawet środki dermatologiczne, znalazłam sama. Nawet Acneroxid L i emulsję Squamax (bo były ultoki wystawione). A dermatolodzy zawsze to samo - maść z antybiotykiem, maść z nadtlenkiem benzoilu, maść z reinotidami. A poza tym wieczne "pani ma ostatnią fazę tradziku, właśnie to pani przechodzi". Od piętnastu lat.
Stary 2012-09-10, 16:45   #4639
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:

Ja z trądzikiem walczyłam 8lat. Dużo tutaj niestety mam do zarzucenia mojej mamie, która olała sprawę, że 11letnie dziecko ma ciężki trądzik i samo kupuje sobie jakieś Nivea Youngi itd, byłam u dermatologów dopiero po roku-dwóch, wtedy to już całkiem tragedia się stała. Pamiętam, że raz pomógł mi taki alkoholowy tonik, który niemal całkowicie wyleczył skórę, ale była bardzo sucha. Nakładałam krem kilka razy dziennie, nosiłam przy sobie. A potem przestał działać. Jeżeli kiedykolwiek będę miała dzieci i zauważę trądzik/rozstępy to nie będę pierdo**ć, że "a tam, nic nie ma", "a tam, przejdzie", tylko wezmę sprawę w swoje ręce i będę leczyć i zapobiegać. Trądzik był zaawansowany, a największy atak spotkał mnie w liceum... Ropne, głębokie gule, bardzo zaawansowane, zadziwiająco głębokie zmiany na całej twarzy, jedna przy drugiej Co chwilę się odnawiały, jeden wulkan miał nawet trzy ujścia. Wyglądałam strasznie byłam w depresji, cała twarz była potwornie obolała... Pamiętam jak jedna koleżanka zapytała: "Nie bolą Cię te krosty?" Chciałam ją zabić. Nie, kur**, nie bolą... Ale nic nie odpowiedziałam. Dziewczyna nie była ani mądra, ani ładna, więc przemilczałam to.
I wtedy zadziałały produkty naturalne. Najpierw były próby z mydłem Aleppo - fail. Potem inne naturalne mydełka, mydła z Lawendowej Farmy, papka Jadwiga, pasta Lassari, przełom nastąpił przy zamówieniu z Biochemii Urody serum Lemon, a potem kremu rozjaśniającego. Potem były glinki, hydrolaty, różne próby. W tym momencie moja pielęgnacja jest stała, mam "swoje" produkty, których nie zmieniam. Tyczy się to zarówno twarzy jak i ciała. Włosy in progress

Teraz moja skóra jest tłusta (coraz mniej ), wrażliwa, niedoskonałości pojawiają się przed okresem w postaci gul ropnych, ale to rzadko, nie co miesiąc i szybko się wchłaniają. Są płytkie.
Czasami mnie coś zapcha (u mnie o to łatwo ) to mam trochę małych, denerwujących krostek, ale też łatwo schodzą. Obecnie mam gorszy okres, bo stosowałam to głupie OCM, przez które twarz usianą mam małymi, ropnymi krostkami ;/ Powoli schodzą. Blizn i plam raczej nie mam. Ale były... blizny głębokie, plamy czerwone i brązowe. Po pół roku zniknęły. Blizn nie widać.

Mam za to masę zaskórników Nienaruszalne. Nic na nie nie działa... I tak się cieszę, bo jak nałożę podkład i puder to cerę mam normalną, gładką, bez niedoskonałości.

Też polecam papkę Jadwiga punktowo lub "sferowo" na twarz Jest bardzo dobra. To samo pasta lassari - lepsza od maści cynkowej (to maść cynkowa z dodatkiem kwasu salicylowego, cena taka sama, ze 3-4zł).

Co ciekawe u mnie wszelkie toniki zawsze strasznie pogarszały stan skóry, więc ich nie używam już od lat. Jedyne co toleruję to wodę różaną i termalną.

Ja stosuję glinkę zieloną i białą. Preferuję białą, bo jest łagodniejsza, a działa tak samo. Zieloną myję twarz, białej używam na kilkanaście minut, co drugi-trzeci dzień. Kupuję opakowania 300g, które starczają na bardzo długo i wychodzą tanio. Zamawiam na Allegro. Firma Les Argiles du Soleil.
troszke mnie pocieszyla Twoja historia szczególnie te gule bolesne. Ja troche juz zaleczylam antybiotykiem, ale najgorzej na policzku mam skupisko 3 guzow normalnie. To juz 3 tygodnie. Siedzi pod skora. Próbuję wszystkiego i nic. Nie ruszam, obiecalam sobie że nie bede przy tym grzebać!

bralam 6 miesiecy Unidox, poprawa juz od drugiego dnia! niestety zaniedbalam skore, wydawalo mi sie że juz nie musze o nia dbac tak jak wczesniej. Tzn dbalam cały czas, ale myśle że za bardzo odpuscilam. I po wakacjach wysyp. Moja mama uwaza ze może złapalam gronkowca. Zapisalam sie do dermatologa, ciekawe co powie.

Ale całkowicie się z Tobą zgadzam, naturalna pielęgnacja wiele może zdziałać. Ja po wielu latach stosowania tych wszystkich maści, dorobiłam się wrażliwej i naczynkowej cery. Teraz marze o tym, żeby ją uregulować

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
emulsję Squamax (bo były ultoki wystawione).
ooo napisz cos więcej o tym widze w skladzie kwas salicylowy i mlekowy!

wygooglowałam że ma też mocznik w skladzie. Ale mało informacji na temat trądziku.
Stary 2012-09-10, 17:55   #4640
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
troszke mnie pocieszyla Twoja historia szczególnie te gule bolesne. Ja troche juz zaleczylam antybiotykiem, ale najgorzej na policzku mam skupisko 3 guzow normalnie. To juz 3 tygodnie. Siedzi pod skora. Próbuję wszystkiego i nic. Nie ruszam, obiecalam sobie że nie bede przy tym grzebać!

bralam 6 miesiecy Unidox, poprawa juz od drugiego dnia! niestety zaniedbalam skore, wydawalo mi sie że juz nie musze o nia dbac tak jak wczesniej. Tzn dbalam cały czas, ale myśle że za bardzo odpuscilam. I po wakacjach wysyp. Moja mama uwaza ze może złapalam gronkowca. Zapisalam sie do dermatologa, ciekawe co powie.

Ale całkowicie się z Tobą zgadzam, naturalna pielęgnacja wiele może zdziałać. Ja po wielu latach stosowania tych wszystkich maści, dorobiłam się wrażliwej i naczynkowej cery. Teraz marze o tym, żeby ją uregulować

ooo napisz cos więcej o tym widze w skladzie kwas salicylowy i mlekowy!

wygooglowałam że ma też mocznik w skladzie. Ale mało informacji na temat trądziku.
Ja "grzebałam" przy twarzy zawsze Teraz też. Szczerze powiem (uwaga, to kontrowersyjne, tylko moje zdanie ), że gdybym tych głębokich, ropnych gul nie wyduszała to chyba nigdy by nie zeszły. Zmywałam makijaż, myłam buzię. Stawałam przy lustrze, brałam chusteczkę i "kosmetyczkowo", dokładnie naciskałam, aż wszystko wyszło. Litry... Potem dezynfekowałam spirytusem z nagietkiem (ale używałam spirytusu tylko do tego, jako odkażacz sprawdzał się dobrze). Ranka była czysta i zasychała. Po kilku takich podejściach gula schodziła. Gdy tego nie robiłam to te gule były nienaruszalne...

Fakt, nabawiłam się plam i blizn, ale je wyleczyłam/wywabiłam.

Też miałam Unidox! Dwa opakowania Pomogło trochę, ale jak przestałam brać to znowu się pogorszyło, a nie zaniedbałam buzi. 6 miesięcy brałaś antybiotyk?! Przecież to rujnuje organizm... :szok: Metronidazol, taki żel, też długo pozytywnie na mnie działał, ale suszył twarz i w końcu przestała na niego reagować - chyba uodpornienie.

Właśnie leczenie dermatologiczne zawsze w końcu przyniesie zły skutek - polepszy się na jakiś czas, potem wróci. I przy okazji cera biedna, podrażniona.

Edit:

Ten Squamax ma w składzie na początku trójglicerydy, które są bardzo zapychające. Może niestety należeć do preparatów w stylu: poprawa stanu skóry, pogorszenie od stosowania, poprawa od stosowania i tak w kółko. Jak złuszczający krem Bandi - działa na tej samej zasadzie - leczy i zapycha jednocześnie...

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-10 o 18:01
Falabella jest offline  
Stary 2012-09-10, 18:31   #4641
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Ja "grzebałam" przy twarzy zawsze Teraz też. Szczerze powiem (uwaga, to kontrowersyjne, tylko moje zdanie ), że gdybym tych głębokich, ropnych gul nie wyduszała to chyba nigdy by nie zeszły. Zmywałam makijaż, myłam buzię. Stawałam przy lustrze, brałam chusteczkę i "kosmetyczkowo", dokładnie naciskałam, aż wszystko wyszło. Litry... Potem dezynfekowałam spirytusem z nagietkiem (ale używałam spirytusu tylko do tego, jako odkażacz sprawdzał się dobrze). Ranka była czysta i zasychała. Po kilku takich podejściach gula schodziła. Gdy tego nie robiłam to te gule były nienaruszalne...

Fakt, nabawiłam się plam i blizn, ale je wyleczyłam/wywabiłam(..)
Jak już tak szczerze , to u mnie odwrotnie - te małe co na wierzchu już miały czubek to szybciej schodziły po wyciśnięciu . Te duży były nie do ruszenia, jak coś po nich pogrzebałam to się paprały dłużej. Otwartych zaskórników też nie powinnam ruszać, bo wtedy robi mi się krostka gdzieś obok, niestety nie raz to sprawdziłam.
Mnie się znowu pogorszyła twarz na urlopie. Już nie wiem czemu - myłam tylko kranówką, kremy te co zawsze. Nie szalałam z jedzeniem, nie opalałam się. Buuuu. I tak jest nieźle, ale 2 tygodnie temy było lepiej
alkaxy jest offline  
Stary 2012-09-10, 19:51   #4642
lipss
Zadomowienie

Coś mi się wydaję że lato jakoś tak wpływa na pogorszenie stanu skóry...i to chyba nawet u nas wszystkich Ale jesień się zbliża wielkimi krokami i wielką nadzieję pokładam teraz w peelingu kwasem salicylowym.
Stary 2012-09-10, 20:32   #4643
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Jeżeli kiedykolwiek będę miała dzieci i zauważę trądzik/rozstępy to nie będę pierdo**ć, że "a tam, nic nie ma", "a tam, przejdzie", tylko wezmę sprawę w swoje ręce i będę leczyć i zapobiegać.
Dokładnie. Ja też. I myślę, że jeśli w kręgu moich zainteresowań (a raczej manii) jest dbałość o zdrowie, pielęgnacja ciała, kosmetyki naturalne i ziołolecznictwo, to w razie problemów moich (mam nadzieję) dzieci, będę wiedziała jak im pomóc bo dobrze wiem jak to jest mieć bagno na twarzy i kompleksy z tego powodu.

Cytat:
Papkę uwielbiam i czasami kładę ją na całą twarz na noc - ale tylko wtedy, kiedy czuję, że buzia jest dobrze nawilżona.
A co do pasty Lassara - bo widzę na DOZie, że tak się nazywa - to dzięki za info
Kupię na pewno bo właśnie robię DOZowe zamówienie

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Ja "grzebałam" przy twarzy zawsze Teraz też.
Me too
I nigdy się tego nie oduczę.

Falabella, czy Lassara Cię nie zapycha?
Ma tam wazelinę.
Ale spróbuję. Jak nie twarz, to gdzieś indziej się nią 'smarnę'

Ja lubię pastę cynkową (pastę, nie maść - nie mylić) bo jest 'sucha', tępa i gęsta.
Świetnie sprawdza się na diody i nie ściera się nawet podczas spania
I kosztowała mnie niecałe 2zł

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-09-10 o 20:39
Apsik13 jest offline  
Stary 2012-09-10, 20:36   #4644
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Na gule przeciez wystarczy przykleic aloes. Dwie noce i sie zmniejszy, bez zadnego wyciskania. A niestety po wyciskaniu gul moga porobic sie dziurki nawet po dluzszym czasie. Sama mam jedna taka i nic nie jest w stanie jej zmniejszyc. Takze nie radze wyciskac.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest teraz online  
Stary 2012-09-10, 20:37   #4645
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie. Ja też. I myślę, że jeśli w kręgu moich zainteresowań (a raczej manii) jest dbałość o zdrowie, pielęgnacja ciała, kosmetyki naturalne i ziołolecznictwo, to w razie problemów moich (mam nadzieję) dzieci, będę wiedziała jak im pomóc bo dobrze wiem jak to jest mieć bagno na twarzy i kompleksy z tego powodu.

Papkę uwielbiam i czasami kładę ją na całą twarz na noc - ale tylko wtedy, kiedy czuję, że buzia jest dobrze nawilżona.
A co do pasty Lassara - bo widzę na DOZie, że tak się nazywa - to dzięki za info
Kupię na pewno bo właśnie robię DOZowe zamówienie

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Me too
I nigdy się tego nie oduczę.

Falabella, czy Lassara Cię nie zapycha?
Ma tam wazelinę.
Ale spróbuję. Jak nie twarz, to gdzieś indziej się nią 'smarnę'

Ja lubię pastę cynkową (pastę, nie maść - nie mylić) bo jest 'sucha', tępa i gęsta.
Świetnie sprawdza się na diody i nie ściera się nawet podczas spania

Nie zapycha, stosowana doraźnie chyba nie zapcha nikogo, ale głowy nie dam. Nawet gule smarowałam i nigdy nic złego się nie działo. Szału nie robi, ale jest bezpieczna, koi i wysusza.

Przypomniało mi się, że dobre efekty punktowo przynosił Aknefan (Acnefan?). W takiej dużej tubeczce. Tania rzecz. Był u mnie w rankingu na równi z papką Jadwiga.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-10, 20:57   #4646
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mnie się znowu pogorszyła twarz na urlopie. Już nie wiem czemu - myłam tylko kranówką, kremy te co zawsze. Nie szalałam z jedzeniem, nie opalałam się. Buuuu. I tak jest nieźle, ale 2 tygodnie temy było lepiej
Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaję że lato jakoś tak wpływa na pogorszenie stanu skóry...i to chyba nawet u nas wszystkich Ale jesień się zbliża wielkimi krokami i wielką nadzieję pokładam teraz w peelingu kwasem salicylowym.
dziewczyny, to ja wlasnie bylam u dermatologa 3 tygodnie temu, bo juz nie mialam pomyslow. Derma spytala, czy cos ostatnio zmienilam w zyciu, cokolwiek, kosmetyki, dieta, miejsce zamieszkania, skad takie nagłe pogorszenie. Jedyne co przyszlo mi do glowy to wakacje, byłam w Grecji i 2-3 tygodnie później mnie wysypało. Niestety, pot, kurz, brud, basenowaimorska woda, do tego goracy klimat, i tak to sie u mnie rozwijało. Tzn acne majorka

ja papki Jadwigi nigdy nie mialam, ale od kilku lat z przerwami uzywam papki od dermatologa, na bazie siarki, nie pamietam co jeszcze w skladzie bylo. I w sumie juz nie wiem jak to by było bez niej kosztuje 7,5 u mnie w aptece. Wysusza, leczy, jest ok znacie to??

pasta Lassara nie powinna zapchac, stosowana punktowo cienka warstwa, dobra na wszystko. Kiedys ją wzmacnialam olejkiem herbacianym, ogolnie myśle w przyszlości ukrecic cos mocnego do stosowania punktowego
Stary 2012-09-10, 20:59   #4647
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Nie zapycha, stosowana doraźnie chyba nie zapcha nikogo, ale głowy nie dam. Nawet gule smarowałam i nigdy nic złego się nie działo. Szału nie robi, ale jest bezpieczna, koi i wysusza.
No to spróbujemy

Cytat:
Przypomniało mi się, że dobre efekty punktowo przynosił Aknefan (Acnefan?). W takiej dużej tubeczce. Tania rzecz. Był u mnie w rankingu na równi z papką Jadwiga.
Miałam - na mnie nie działał
Ale czego ja nie miałam.... nawet znienawidzony przeze mnie koszmarny kwas borny (borowy) kiedyś kiedyś....

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-09-10 o 21:05
Apsik13 jest offline  
Stary 2012-09-10, 21:17   #4648
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
No to spróbujemy

Ale czego ja nie miałam.... nawet znienawidzony przeze mnie koszmarny kwas borny (borowy) kiedyś kiedyś....

Ja nawet na kwasy do kosmetyczki chodziłam I na oczyszczanie

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-10, 21:23   #4649
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nawet na kwasy do kosmetyczki chodziłam I na oczyszczanie
Ja również, siostro
Stary 2012-09-10, 22:21   #4650
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba też to kiedyś miałam, dostałam od kuzyna bo jemu bardzo pomagało, taka suchawa pasta, si? Na mnie wcale nie działało, ale on miał dużo zapalnych grudek a ja mam trądzik raczej podstępno-przewlekły niż szczególnie widowiskowy. W dodatku najwięcej i najgorszych zmian miałam zwykle na plecach a tam trudno się smarować czymś brudzącym, nawet na noc.

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości