Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-13, 08:16   #4681
olasia
Zadomowienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z korundu... i dodalam bromeline. Nie wiem co mnie podkusilo?
Zauwazylam, ze skora mi sie szybciej i intensywniej luszczy po tym mleku. Zwykle robie peeling co 3 dni, bo juz widac skorki. Tym razem tez musialam zrobic na 3 dzien peeling ale juz z rana bylo to musem.

Dziewczyny a uzywalyscie moze frakcji sojowej z mazidel? Wg opisu to jak znalazl do zapychajacej sie skory. Jeszcze mnie retinol kusi... ale najpierw to ja mleku dam szanse.

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2012-09-13, 11:51   #4682
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Chodzi o takie zwykłe zwykłe mleko?

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2012-09-13, 13:30   #4683
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Chodzi o takie zwykłe zwykłe mleko?
Zwykłe, zwyklaste Najlepiej tłuste. A jeszcze lepsze od krowiego - kozie.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-13, 18:51   #4684
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Zauwazylam, ze skora mi sie szybciej i intensywniej luszczy po tym mleku. Zwykle robie peeling co 3 dni, bo juz widac skorki. Tym razem tez musialam zrobic na 3 dzien peeling ale juz z rana bylo to musem.

Dziewczyny a uzywalyscie moze frakcji sojowej z mazidel? Wg opisu to jak znalazl do zapychajacej sie skory. Jeszcze mnie retinol kusi... ale najpierw to ja mleku dam szanse.
Olasia, łączę się z Tobą w bólu - dzisiaj zrobiłam peeling ze skały wulkanicznej i też mi trochę skórę podrażnił.
Jestem przed okresem i mam mega wrażliwą cerę
A korund lubię
Co do frakcji, to nie miałam, ale słyszałam o niej wiele pozytywnego

Kupiłam pastę Lassari
Niemniej jednak nie wiem jaki cel ma producent, kiedy wprowadza kupującego w błąd.
Na pudełeczku jest napisane: Maść cynkowa z kwasem salicylowym, a pod spodem: Pasta na skórę
No to maść czy pasta bo mi to akurat robi różnicę
Maść - jest bardziej tłusta i ma w sobie więcej wazeliny.
Pasta - 'sucha', tępa, z mniejszą zawartością wazeliny.
I faktycznie Lassari jest bardziej maściowata niż pastowata
Szybciej się ściera, ale właśnie ją testuję i mam nadzieję, że będzie ok
Stary 2012-09-13, 19:11   #4685
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Olasia, łączę się z Tobą w bólu - dzisiaj zrobiłam peeling ze skały wulkanicznej i też mi trochę skórę podrażnił.
Jestem przed okresem i mam mega wrażliwą cerę
A korund lubię
Co do frakcji, to nie miałam, ale słyszałam o niej wiele pozytywnego

Kupiłam pastę Lassari
Niemniej jednak nie wiem jaki cel ma producent, kiedy wprowadza kupującego w błąd.
Na pudełeczku jest napisane: Maść cynkowa z kwasem salicylowym, a pod spodem: Pasta na skórę
No to maść czy pasta bo mi to akurat robi różnicę
Maść - jest bardziej tłusta i ma w sobie więcej wazeliny.
Pasta - 'sucha', tępa, z mniejszą zawartością wazeliny.
I faktycznie Lassari jest bardziej maściowata niż pastowata
Szybciej się ściera, ale właśnie ją testuję i mam nadzieję, że będzie ok
Jest pasta Lassari i maść Lassari Maść jest bardziej tłusta, a pasta sucha i tępa. Ja miałam i to i to.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-13, 19:39   #4686
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:

mialam frakcje, ale mialam taka z grudkami, one pod wplywem ciepla sie rozpuszczaly ale samo nakładanie podraznialo skore. Czytalam ze jest tez frakcja, która ma gladka konsystencje. Ogolnie to jest to zólta tłusta pasta, pod wplywem ciepla robi sie olejowa i sie wchlania w skore do matu. Mialam tylko probke, pamietam ze rzeczywiscie był mat, ale makijaz wygladal brzydko napewno warto sprobowac, ja kiedys zrobie drugie podejscie
Stary 2012-09-13, 20:04   #4687
florac
Raczkowanie

Witajcie dziewczyny.
Chciałabym się przyłączyć do waszego wątku. Borykam się z takim samym problemem jak Wy.
Wszystko zaczęło się rok temu, gdy zachorowałam na żółtaczkę. W szpitalu dostałam ogromnego wysypu pryszczy, którego do tej pory się nie pozbyłam. Potem wyjechałam na studia, co niestety poskutkowało zmianą diety na gorsze. Podejrzewam, że to główny czynnik, któremu zawdzięczam swój trądzik.Byłam u kilku dermatologów, miałam przepisywane kremy i maści.. Suplementy: biotyna, pasta krzemowa. Alkoholowe toniki. Mycie twarzy mydłem protex. Mycie preparatami do dezynfekcji przed zabiegami chirurgicznymi. Męka niesamowita.
Pomógł nieco Davercin stosowany miejscowo (czyli na całe policzki, czoło ) i tabletki antykoncepcyjne Syndi 35, ale nadal borykam się z grudkami, pojedynczymi wulkanami, przesuszeniem i nade wszystko rozległymi przebarwieniami.
Mam lepsze i gorsze dni. Taka cera potrafi zdołować, tym bardziej, gdy naprawdę wiele robisz w kierunku poprawy. Postanowiłam jednak, nie dam się! Wygram z trądzikiem, raz na zawsze.

Przeglądam właśnie Mazidła, Zrób Sobie Krem i Biochemie Urody. Jutro zaopatrzę się także w aptece w sok z aloesu. Postaram się też odnaleźć zdjęcia z najgorszych czasów oraz wrzucić te przedstawiające stan mojej skóry na moment teraźniejszy. Trzymajcie się dziewczyny.

florac jest offline  
Stary 2012-09-13, 20:04   #4688
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:

Frakcja sojowa z mazideł jest prawie bez grudek. Dość tłusta, dobra na jesień/zimę ale nie zapycha. Wchłania się niemal do matu (mam tak tłustą buzię, że nic mi się nie wchłania do całego matu ). Pod minerały jest dobra, płynnych podkładów nie używam, więc nie umiem powiedzieć jak pod nimi.
Na łuszczące skórki frakcja jest w sam raz - pomogłaby Ci w regeneracji cery.
Pisałam o frakcji więcej u siebie na blogu

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-13, 21:38   #4689
olasia
Zadomowienie

To super z ta frakcja, moze sie na nia zdecyduje, chociaz ostatnio mialam postanowienie wykonczenia najpierw wszystkiego co mam na stanie...
I juz mam tak dosyc wydawania kasy na te wszystkie kosmetyki... najchetniej to bym zaszalala w jakims CH a nie w sklepach internetowych.

Aaaa i mleko mi skislo... i jutro bedzie przerwa bo bez mejkapu to nie pojde do sklepu

I tez czekam na @, to kolejny powod mojego pogorszena stanu cery. Wszystko sie skumulowalo.

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2012-09-14, 11:17   #4690
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez florac Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
Chciałabym się przyłączyć do waszego wątku. Borykam się z takim samym problemem jak Wy.
Wszystko zaczęło się rok temu, gdy zachorowałam na żółtaczkę. W szpitalu dostałam ogromnego wysypu pryszczy, którego do tej pory się nie pozbyłam. Potem wyjechałam na studia, co niestety poskutkowało zmianą diety na gorsze. Podejrzewam, że to główny czynnik, któremu zawdzięczam swój trądzik.Byłam u kilku dermatologów, miałam przepisywane kremy i maści.. Suplementy: biotyna, pasta krzemowa. Alkoholowe toniki. Mycie twarzy mydłem protex. Mycie preparatami do dezynfekcji przed zabiegami chirurgicznymi. Męka niesamowita.
Pomógł nieco Davercin stosowany miejscowo (czyli na całe policzki, czoło ) i tabletki antykoncepcyjne Syndi 35, ale nadal borykam się z grudkami, pojedynczymi wulkanami, przesuszeniem i nade wszystko rozległymi przebarwieniami.
Mam lepsze i gorsze dni. Taka cera potrafi zdołować, tym bardziej, gdy naprawdę wiele robisz w kierunku poprawy. Postanowiłam jednak, nie dam się! Wygram z trądzikiem, raz na zawsze.

Przeglądam właśnie Mazidła, Zrób Sobie Krem i Biochemie Urody. Jutro zaopatrzę się także w aptece w sok z aloesu. Postaram się też odnaleźć zdjęcia z najgorszych czasów oraz wrzucić te przedstawiające stan mojej skóry na moment teraźniejszy. Trzymajcie się dziewczyny.
Witaj

Biedactwo

Widzę strasznie chemicznie Cię potraktował dermatolog... same agresywne środki.

Od siebie polecę Ci na początek pewniaki...

Na Biochemii Urody krem rozjaśniający (na noc) i serum lemon (2x w tygodniu na noc). Buziaka możesz myć wieczorem glinką białą (wolę ją od zielonej, najlepiej kupić na Allegro duże opakowanie 300g, naturalną, czystą, ja kupuję Les Argiles du Soleil). Zamów sobie jakiś hydrolat albo wodę różaną (ja preferuję wodę różaną, tańsza, dostępna na Allegro, ja lubię firmy Dabur). W dzień buzię możesz oczyszczać samym hydrolatem albo olejkiem myjącym z Biochemii (pomarańczowy ładnie pachnie, ale ten z olejkiem drzewa herbacianego może mieć lepsze działanie, ponieważ olejek to bakteriowy i gronkowcowy killer ). Punktowo polecam papkę Jadwiga, pastę Lassari i Acnefan. I bardzo ważne... NAWILŻANIE. Musisz potestować oleje. Dla trądzikowej buzi dobry jest z pestek malin, jojoba, winogronowy.

Ostrożnie wprowadzaj stopniowo produkty naturalne, może Cię coś uczulić.

Kilka postów temu Opisałam moją pielęgnację, możesz sobie ściągnąć

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-09-14 o 11:19
Falabella jest offline  
Stary 2012-09-14, 11:54   #4691
prettysimple
Zadomowienie

Falabella nie używasz żadnego peelingu?
Stary 2012-09-14, 12:34   #4692
olasia
Zadomowienie

Apsik - a myslalam, ze ziemia wulkaniczna jest delikatnijsza gdzie najbardziej ucierpialas? Bo ja po bokach nosa, miejsce polaczenia z policzkami...aha dzisiaj znowu sie luszcze

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2012-09-14, 19:14   #4693
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Falabella nie używasz żadnego peelingu?
Używam, raz na 2-3dni mieszam piasek Lodhar z olejem rycynowym i winogronowym. To mocny peeling. Masuję, zmywam, nakładam maseczkę z białej glinki.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-14, 22:54   #4694
Caprice
Rozeznanie

gdzie najlepiej nabyć olej jojoba? chciałabym używać do nawilżania skóry. internet czy może warto go gdzieś dorwać w sklepie stacjonarnym?
Stary 2012-09-14, 23:41   #4695
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Dziewczyny orientujecie się może co się stało z Brevoksylem? Szukałam go po kilku aptekach i jest niedostępny,na dozie to samo
Mam nadzieję że go nie wycofują.

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-09-15, 00:20   #4696
Konna
Raczkowanie

GG do Konna

Ja sie ciesze ze ide na studia, bo bede miala przez troche dermatologie i moze dowiem sie w jaki sposob to swinstwo wykonczyc .
Teraz jestem na etapie poszukiwan kremu nawilzajacego. Lubie ten z nivea visage young z filtrem. Sklad nie powalajacy, ale krzywdy mi niegdy nie zrobil. Zastanawiam sie czy pozostac przy nim czy szukac nowosci. Najwazniejsze- zeby nie zapychalo! ( no i bylo w miare tanie xD).
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline  
Stary 2012-09-15, 10:43   #4697
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Konna Pokaż wiadomość
Ja sie ciesze ze ide na studia, bo bede miala przez troche dermatologie i moze dowiem sie w jaki sposob to swinstwo wykonczyc .
Teraz jestem na etapie poszukiwan kremu nawilzajacego. Lubie ten z nivea visage young z filtrem. Sklad nie powalajacy, ale krzywdy mi niegdy nie zrobil. Zastanawiam sie czy pozostac przy nim czy szukac nowosci. Najwazniejsze- zeby nie zapychalo! ( no i bylo w miare tanie xD).
Jeśli Cię nie zapycha, to nie kombinuj Z tanich przeze mnie sprawdzonych jest Fitomed krem nawilżający pomarańczowy.
Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się może co się stało z Brevoksylem? Szukałam go po kilku aptekach i jest niedostępny,na dozie to samo
Mam nadzieję że go nie wycofują.
Nie wygląda na to, żeby mieli go wycofywać.
Mam nadzieję, że pamiętasz o stosowaniu antyoksydantów przy smarowaniu się Brevoxylem?
Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
gdzie najlepiej nabyć olej jojoba? chciałabym używać do nawilżania skóry. internet czy może warto go gdzieś dorwać w sklepie stacjonarnym?
Jojoba - wszystkie sklepy z półproduktami, czasem bywa w sklepach zielarskich, możesz też zamówić z d o z. pl

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-15, 11:20   #4698
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Nie wygląda na to, żeby mieli go wycofywać.
Mam nadzieję, że pamiętasz o stosowaniu antyoksydantów przy smarowaniu się Brevoxylem?
Trądziku już nie mam (odpukać )a brevoksylem smaruję sie jedynie punktowo jak zajdzie potrzeba

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-09-15, 11:34   #4699
kotwilka
Wtajemniczenie

a jak punktowo to w porządku Na dłuższą metę nadtlenek działa oksydacyjnie, dlatego wspomniałam o tym
Może producent ma chwilowy przestój w produkcji? Najwyżej zadzwoń w poniedziałek do nich. W każdym razie są też inne produkty z tym samym składnikiem, jakby co.

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-15, 11:53   #4700
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
a jak punktowo to w porządku Na dłuższą metę nadtlenek działa oksydacyjnie, dlatego wspomniałam o tym
Może producent ma chwilowy przestój w produkcji? Najwyżej zadzwoń w poniedziałek do nich. W każdym razie są też inne produkty z tym samym składnikiem, jakby co.
Oksydacyjnie? Z tego co słyszałam to oksydować mogą podkłady,czyli się utleniać i ciemnieć,a do brevo nie wiem jak to by się miało

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-09-15, 12:23   #4701
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Oksydacyjnie? Z tego co słyszałam to oksydować mogą podkłady,czyli się utleniać i ciemnieć,a do brevo nie wiem jak to by się miało
Oksydacja czyli działanie tlenu - na pigmenty zawarte w podkładach tlen działa tak, że pod jego wpływem ciemnieją

A na skórę czysty tlen (uwalniający się z nadtlenków czyli np. nadtlenku wodoru -woda utleniona lub właśnie nadtlenku benzoilu - Brevoxyl) działa antybakteryjnie, ale też oksydacyjnie, czyli uwalnia wolne rodniki.
Wolne rodniki przyspieszają starzenie się skóry.
Brevoxyl więc z jednej strony pomaga w likwidacji trądziku poprzez rozerwanie bakterii siedzących w porach, z drugiej strony stosowany przez długi czas bez odpowiedniego wsparcia w postaci antyoksydantów (w innych kosmetykach) może przyspieszać starzenie się skóry.

Dlatego nadtlenek benzoil powinno się stosować przez możliwie krótki okres czasu i dostarczać skórze antyoksydantów.
Antyoksydanty znajdują się m.in. ekstrakcie z zielonej herbaty, soi, grejpfruta, winogron, witaminie C, E, B3, kwasie ferulowym, alfa-liponowym, koenzymie q10.

Jeśli smarujesz się tylko punktowo, to raczej nie masz się czego obawiać

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-15, 16:51   #4702
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Oksydacja czyli działanie tlenu - na pigmenty zawarte w podkładach tlen działa tak, że pod jego wpływem ciemnieją

A na skórę czysty tlen (uwalniający się z nadtlenków czyli np. nadtlenku wodoru -woda utleniona lub właśnie nadtlenku benzoilu - Brevoxyl) działa antybakteryjnie, ale też oksydacyjnie, czyli uwalnia wolne rodniki.
Wolne rodniki przyspieszają starzenie się skóry.
Brevoxyl więc z jednej strony pomaga w likwidacji trądziku poprzez rozerwanie bakterii siedzących w porach, z drugiej strony stosowany przez długi czas bez odpowiedniego wsparcia w postaci antyoksydantów (w innych kosmetykach) może przyspieszać starzenie się skóry.

Dlatego nadtlenek benzoil powinno się stosować przez możliwie krótki okres czasu i dostarczać skórze antyoksydantów.
Antyoksydanty znajdują się m.in. ekstrakcie z zielonej herbaty, soi, grejpfruta, winogron, witaminie C, E, B3, kwasie ferulowym, alfa-liponowym, koenzymie q10.

Jeśli smarujesz się tylko punktowo, to raczej nie masz się czego obawiać
To mnie uświadomiłaś w ważną wiedzę,zawsze dobrze dowiedzie się czegoś przydatnego i ciekawego
Do tej pory owe pojęcie kojarzyłam właśnie tylko z ciemnieniem podkładów.

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-09-15, 19:34   #4703
prettysimple
Zadomowienie

Przez rok smarowałam się Brevoxylem jak głupia. Bardzo ładnie na mnie działał, ale gdy dowiedziałam się, że de facto sobie mogę zaszkodzić tym działaniem prooksydacyjnym - spanikowałam, odstawiłam. Nie stosowałam żadnych antyoksydantów.

Ale lepiej późno niż wcale Teraz bombarduję się antyoksydantami zewsząd
Stary 2012-09-15, 21:26   #4704
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Jest pasta Lassari i maść Lassari Maść jest bardziej tłusta, a pasta sucha i tępa. Ja miałam i to i to.
Na DOZie, skąd kupowałam było napisane pasta.
Na opakowaniu produktu: pasta i maść, więc nie wiem tak właściwie co to jest, ale jakoś zaczyna działać.
Jednak wolę bardziej tępą konsystencję, taką jak ma moja pasta cynkowa bo ładniej i dłużej trzyma się skóry.

Cytat:
Napisane przez florac Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
(....)
Rozejrzyj się za glinkami
A delikatny hydrolat albo woda różna to podstawa.... zresztą kilka rzeczy, o których mogłabym powiedzieć Falabella 'z ust mi wyjęła'
Na diody pasta cynkowa albo jadwigowa papka (można też od czasu do czasu nałożyć cienką warstwę na buzię na noc - ja tak robię).
A i dobry kremik - ja mam nawilżający do twarzy z Hippa i jestem bardzo zadowolona

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
W dzień buzię możesz oczyszczać samym hydrolatem albo olejkiem myjącym z Biochemii (pomarańczowy ładnie pachnie, ale ten z olejkiem drzewa herbacianego może mieć lepsze działanie, ponieważ olejek to bakteriowy i gronkowcowy killer).
Co do olejków myjących, to ja bym do nich delikatnie podchodziła zwłaszcza, że koleżanka pierwszy raz będzie stosowała 'naturalki'.
Moje ochy i achy po olejku pomarańczowym zamieniły się w bluzgi przy olejku herbacianym - co za dużo, to niezdrowo, a moja cera się nimi przekarmiła, dlatego nie sądzę, żebym do nich wróciła. Mogą (aczkolwiek nie muszą) zapchać.

Więc na tzw. pierwszy raz może po prostu lekki żel by się nadał....

O wiele lepiej w moim przypadku sprawdzają się żele z Fitomedu mimo, że mają SLES. Ale będę ich używać bo mnie raczej nie zabiją, a działają naprawdę ok

Cytat:
Apsik - a myslalam, ze ziemia wulkaniczna jest delikatnijsza gdzie najbardziej ucierpialas? Bo ja po bokach nosa, miejsce polaczenia z policzkami...aha dzisiaj znowu sie luszcze
Ziemia, czyli skała?
Bo nie wiem czy mówimy o tym samym, a ja mam skałę
Jest delikatniejsza od korundu, ale tak jak mówiłam, jestem przed okresem i mam wrażliwą skórę
Mnie podrażniło w okolicach ust, tzn. na zgięciach, które tworzą się podczas uśmiechu
Ale jak zwykle w takich przypadkach załatwiłam to kremem ochronnym Bambino i szybko znikło

Cytat:
Trądziku już nie mam (odpukać )a brevoksylem smaruję sie jedynie punktowo jak zajdzie potrzeba
A może spróbujesz pastę cynkową albo papkę z Jadwigi?
Pasta jest tania jak barszcz, a jeśli Ci przypasuje, nie będziesz wydawać pieniędzy na Brevoksyl
Sorry za 'reklamę' pasty, ale jest tania i skuteczna, więc czego chcieć więcej - ja ją uwielbiam

Cytat:
(.....)

Aż sobie to zapiszę
Stary 2012-09-15, 22:54   #4705
Falabella
Zakorzenienie

Musiałam powrócić do mleczka do demakijażu AA Help Cera Atopowa. Mieszanka ocm zapchała mnie nawet jako demakijażowa sprawa. Fuj fuj.

A to mleczko to pewniak.

Olej rycynowy+winogronowy zużyję do rzęs, brwi i okolic oczu.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-16, 00:24   #4706
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A może spróbujesz pastę cynkową albo papkę z Jadwigi?
Pasta jest tania jak barszcz, a jeśli Ci przypasuje, nie będziesz wydawać pieniędzy na Brevoksyl
Sorry za 'reklamę' pasty, ale jest tania i skuteczna, więc czego chcieć więcej - ja ją uwielbiam
Mam również pastę,ale wolę brevo bo o wiele lepiej na mnie działa. Zresztą mieszkam z TŻ i nie bardzo mi się widzi paradowac w białych kropkach

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-09-16, 01:26   #4707
minika_69
Zakorzenienie

cześć dziewczyny! przyłączam się do wątku i na wstępie chciałabym Was poprosić o radę
strasznie mnie ostatnio wysypało, nie wiem czym to jest spowodowane nie używam żadnych nowych kosmetyków, od pewnego czasu mam: żel do mycia twarzy i krem matujący Iwostin Purritin i płyn micelarny z Biodermy. podkładu też używam tego samego już od pół roku.
Przeglądam ostatnio Biochemię Urody, ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Nie wiem nawet czego mi brakuje
Na swoje paskudy stosuje Acne Derm, czasem też olejek herbaciany.
Poczytałam trochę tego wątku i widzę że macie ogromną wiedzę byłabym strasznie wdzięczna, gdybyście mi jakoś doradziły od czego zacząć
minika_69 jest teraz online  
Stary 2012-09-16, 10:11   #4708
prettysimple
Zadomowienie

Może to przez krem... odstaw go i zobacz jak zareaguje skóra.
Stary 2012-09-16, 15:05   #4709
zywieczdroj
Zakorzenienie

Hej dziewczyny, mam nadzieję, że coś mi doradzicie. Od miesiąca używam obu kremów DLA - http://kosmetykidla.pl/podstrona.php?a=146&b=130 i na dzień z tej samej serii. Miały one cudownie pomóc na skórę, oczyścić twarz i wyciągnąć wszystko na wierzch. Niestety po tych kremach mam bardzo bolące gule na brodzie, które ani nie chcą się goić ani nie widać w nich zazwyczaj białego czubka do wyciśnięcia (zdarzyło się może ze 2 razy, że był). Są naprawdę duże i wyglądają nienaturalnie na twarzy Zostawiałam te gule w spokoju, ale skoro po prawie miesiącu się nie goiły nie wytrzymałam. Jak już ujrzałam biały czubek - wycisnęłam go, leciało dużo czarnej krwi i była ona bardzo gęstą i klejąca. Po dezynfekcji i zasmarowaniu pastą cynkową ona nadal się nie goiła! Czasem wręcz wychodził kolejny czubek albo gula nadal była. Nie wiem już co mam robić. Gdy nie ruszałam - zero efektu, jak wycisnęłam - też tragedia. Myślę, że reszta pielęgnacji nie ma ta wpływu. Używam azjatyckiego kremu BB, ale stosowałam go przed kuracją kremami i było ok. Zakupiłam olejek myjący herbaciany i stosuję go na zmianę z mydłem Aleppo, więc uważam, że też nie powinien zapchać. Co jakiś czas stosowałam też tonik AHA/BHA 10 % na noc, ale używałam go też wcześniej i nie było takich rewelacji. Co 2 dni robię maseczkę z glinki zielonej a codziennie punktowo stosuję pastę cynkową, ale to nie pomaga. Wyciągnęłam też z szuflady Acne Derm, ale też prawie nie zmniejsza tych gul. Jestem załamana, wyglądam strasznie Jak ma doprowadzić cerę do porządku? Za ponad tydzień zaczynam brać tabletki anty - może one pomogą, ale nie wiadomo. A co mam zrobić do tej pory ?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-16, 15:15   #4710
prettysimple
Zadomowienie

Odstaw te kremy. Oba. Ja bym nie smarowała się przez jakiś czas żadnymi kremami. Skoro robią Ci one więcej szkody niż pożytku to nie używaj i koniec.

Może maść ichtiolowa by pomogła? Może wyciągnie ropę, która siedzi w tych gulach na wierzch i będzie można kombinować z olejkiem herbacianym? Albo już na te gule kłaść olejek herbaciany?

Może piłaś ostatnimi czasy dużo mleka? Zwykłe mleko kartonowe może zawierać hormony, które są odpowiedzialne za problemy trądzikowe. Proponowałabym Ci pić 8-10 szklanek wody dziennie, pomoże Ci to oczyścić organizm z toksyn i przyspieszy znikanie tych gul.

Edytowane przez prettysimple
Czas edycji: 2012-09-16 o 15:17
prettysimple jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości