Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-26, 09:56   #4861
Martusia7
Zadomowienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Generalnie powinien nieco je rozjaśnić.
Ja stosowałam lemonka + HA codziennie na noc i byłam zachwycona jego działaniem.
Potem skóra się przyzwyczaiła i już nie było tak łał, ale zrobiłam przerwę i po pewnym czasie znowu było bardzo dobrze

Jeśli o mnie chodzi, HA mieszam zawsze z olejami albo serum i nigdy bez HA ich nie nakładałam.
Dodaję też do porcji kremu - krem nabiera fajnej, lżejszej konsystencji, a skóra staje się zdrowo napięta i nawilżona.
Ale sam HA może ściągać, więc lepiej z czymś go bełtać
To jeden z produktów, którego nigdy nie może mi zabraknąć

wiem, że jestem upierdliwa, ale zanim kupie muszę o jeszcze jedną zapytać. Rozważam zakup albo serum lemon, albo krem azelo/BHA moje pytanie jest takie co jest lepsze jesli mam góle podskórne i świece się jak latarnia i nie chcę , żeby zostały mi ślady po trądziku. Czy dobrze myslę, żę krem azelo/BHA jest raczej na przebarwienia i mi nie wyleczy tych okropnych gól?
Martusia7 jest offline  
Stary 2012-09-26, 10:12   #4862
minika_69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
I czy na dzień kwas HA z olejem tamanu by się sprawdził?
ja raz nałożyłam, pod makijażem wyglądał nawet nieźle, ale ten zapach jest dla mnie w ciągu dnia nie do zniesienia
minika_69 jest offline  
Stary 2012-09-26, 10:19   #4863
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez minika_69 Pokaż wiadomość
ja raz nałożyłam, pod makijażem wyglądał nawet nieźle, ale ten zapach jest dla mnie w ciągu dnia nie do zniesienia
Mnie nie interesuje zapach tylko działanie.
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-26, 10:23   #4864
Falabella
Zakorzenienie

Krem Azelo/BHA z racji tego, że ma w sobie kwas salicylowy, olej tamanu nie tylko wpływa na przebarwienia, ale też redukuje krosty, reguluje świecenie, także działa ogólnie. To dobry krem dla trądzikowców, tłuściochów i mieszańców nawet. Skład ma naprawdę ładnie skomponowany.

A serum lemon działa tak samo, tylko jakby intensywniej i bardziej nawilża, koi i wygładza.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-26, 10:49   #4865
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Krem Azelo/BHA z racji tego, że ma w sobie kwas salicylowy, olej tamanu nie tylko wpływa na przebarwienia, ale też redukuje krosty, reguluje świecenie, także działa ogólnie. To dobry krem dla trądzikowców, tłuściochów i mieszańców nawet. Skład ma naprawdę ładnie skomponowany.

A serum lemon działa tak samo, tylko jakby intensywniej i bardziej nawilża, koi i wygładza.

A masz jakieś doświadczenie z olejem tamanu? Zastanawiam się nad zamówieniem z BU, żeby rano używać kwasu HA z olejem tamanu, a wieczorem kwasu HA z serum lemon. To dobre połączenie czy nie bardzo?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-26, 10:58   #4866
Martusia7
Zadomowienie

dzięki za odpowiedz
Martusia7 jest offline  
Stary 2012-09-26, 11:58   #4867
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
A masz jakieś doświadczenie z olejem tamanu? Zastanawiam się nad zamówieniem z BU, żeby rano używać kwasu HA z olejem tamanu, a wieczorem kwasu HA z serum lemon. To dobre połączenie czy nie bardzo?
ja tylko dodam ze olej tamanu jest w serum lemon wiec rano moze spróbuj innego olejku??

ja od kilku dni zamiast kremu uzywam właśnie oleju z HA, testuje jak to sie sprawdzi, olej mam arganowy, czekam na inne oleje z zamowienia.
Stary 2012-09-26, 13:02   #4868
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja tylko dodam ze olej tamanu jest w serum lemon wiec rano moze spróbuj innego olejku??
Wiem wiem, ale chciałabym coś co mi oczyści cerę i znikną niespodzianki i gule. Myślałam, że olej tamanu z kwasem HA rano będzie uzupełnieniem lemona na noc.
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-26, 15:44   #4869
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zarejestrowałam się na wtorek do dermatologa, tylko w sumie zupełnie nie wiem co mam jej powiedzieć i o czym rozmawiać. Skóra jaka była taka jest i już nie chcę żadnych leków, ani maści, które poza wysuszaniem nic, absolutnie nic nie robią. Powiem jej tylko, że regularnie dostaję niezidentyfikowanych reakcji uczuleniowych na twarzy i tyle.
Sama nie wiem, czy mówić coś o tym wymazie i antybiogramie? Czy to w ogóle ma sens?
Spisz sobie, czego do tej pory używałaś i jakie to u Ciebie dawało efekty. Na karteczce, żebyś o niczym nie zapomniała i żeby dermatolog wiedział, że nie dasz sobie byle czego wcisnąć.
Możesz powiedzieć, że słyszałaś o antybiogramie i czy on uważa, że przydałby się w Twojej sytuacji.
Powodzenia
Cytat:
Dziewczyny czy używałyście pudru sypkiego Jadwiga? Ja niedawno zaczęłam - miał tak super matowić na cały dzień, a wcale się u mnie nie sprawdza w tej roli. Czy te pudry z BU są lepsze?
Odnośnie matowienia cery to moim absolutnym faworytem jest krzemionka Sphercia z kolorówka.com Daje mocny, aż nienaturalny mat.
Z BU miałam bambusa, ale dla mnie jest zbyt grubo zmielony, za duży i nie matuje tak, jak bym chciała.
Cytat:
Mnie kremik nawilżający z Fitomedu nieco zapchał, ale Kotwilka była z niego zadowolona, więc... musisz próbować

Ja we flavo c pokładałam wielkie nadzieje bo widząc ogromną poprawę stanu cery koleżanki, bardzo się że tak powiem nachapałam
Ale że wyszło jak zwykle... cóż
Trochę wysuszał mi skórę, więc zmuszona byłam do niesystematycznego stosowania.
Raczej już nie kupię, ale zobaczymy

Generalnie powinien nieco je rozjaśnić.
Ja stosowałam lemonka + HA codziennie na noc i byłam zachwycona jego działaniem.
Potem skóra się przyzwyczaiła i już nie było tak łał, ale zrobiłam przerwę i po pewnym czasie znowu było bardzo dobrze

Jeśli o mnie chodzi, HA mieszam zawsze z olejami albo serum i nigdy bez HA ich nie nakładałam.
Dodaję też do porcji kremu - krem nabiera fajnej, lżejszej konsystencji, a skóra staje się zdrowo napięta i nawilżona.
Ale sam HA może ściągać, więc lepiej z czymś go bełtać
To jeden z produktów, którego nigdy nie może mi zabraknąć

Poproś o wymaz i już.
Ja się musiałam nagadać, żeby mi go z łaską zrobili, ale raz w życiu coś takiego zrobić można, a nawet powinno się.

Ja Jadwigę wielbię
Ale początki były mniej niż średnio zadowalające.
Dostałam odsypkę od koleżanki i bardzo się z niej cieszyłam, ale po pierwszej i kilku kolejnych aplikacjach byłam zawiedziona.
Puder nie matowił tak jak bym chciała i szybko się ze skóry 'ulatniał'.
Ale dopiero potem wpadłam na to, że z pewnością był to efekt zmiany pudru z dnia na dzień - wcześniej przez około roku używałam tylko bambusowego z BU.
Po jakimś czasie jednak Jadwiga zaczęła sobie coraz lepiej radzić, ale żeby nie było fochów ze strony skóry zmieszałam oba pudry razem, dodałam tlenku cynku, trochę krzemionki i wyszedł mi puder idealny
Teraz Jadwiga solo radzi sobie świetnie
Także może i u Ciebie będzie podobnie... a jak coś będzie nie tak, zawsze możesz ją zmieszać ze swoim ulubionym pudrem
A próbowałaś sama zrobić serum z wit.C?
Cytat:
Tamanu dobrze działa na gojenie się wyprysków, na podskórne gule chyba nie ma wpływu.
I tak jak ktoś pisał - tamanu śmierdzi jak Maggi do zup, rano do wyjścia do ludzi trochę średnio

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-26, 17:26   #4870
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

znacie ten sklepik? www.e-naturalne.pl
mają dużo fajnych gotowych zestawów duzo pozytywnych opini słyszałam o tym serum http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Serum...tradzikowa/229 ogolnie to malutki produkt, szkoda tylko ze wazny 10 dni.Bo znajac zycie, mi wystarczy na wiecej. Ale jak zamowie to zobacze są z mojego miasta wiec odbior osobisty
Stary 2012-09-26, 17:42   #4871
Falabella
Zakorzenienie

Olej tamanu jest zarówno w serum lemon jak i w kremie Azelo. Na mnie w tych produktach działa świetnie, a solo - zapychał. Widać, że musi być "rozcieńczony". Wiele osób chwali go sobie solo i punktowo, więc warto próbować na każdy sposób.

Falabella jest offline  
Stary 2012-09-26, 19:50   #4872
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Cały czas poszukuję idealnego kremu nawilżającego na dzień. Ten z Corine de Farme wywołuje u mnie podskórną kaszkę i wypryski. Ale nie widzę żadnego kremu do kupienia, żeby miał "idealny" skład. Myślicie, żeby kombinować z kwasem HA i olejek np. jojoba? I czy na dzień kwas HA z olejem tamanu by się sprawdził?
Ja jeśli stosuję oleje, to najczęściej na noc, choć są dziewczyny, które nakładają oleje pod makijaż.
Mi oleje na dzień nie podchodzą
Musisz spróbować, żeby wiedzieć czy takie coś się sprawdzi, a jeśli tak, to czemu nie...

Cytat:
Jak go nakładasz? Ja mam puszek do pudru, zanurzam go w Jadwidze i później stempluję twarz. Nie wiem czy pędzel wachlarzowy nie byłby lepszy...
Do nakładania pudru używam pędzla TAKIEGO albo TAKIEGO
Dobrze się spisują
Ten z biało-różową główką mam prawie od 2 lat, myłam go milion razy, używam często, a pędzel ciągle wygląda jak nowy, ten fioletowo-czarny tak samo

Cytat:
Zastanawiam się nad zamówieniem z BU, żeby rano używać kwasu HA z olejem tamanu, a wieczorem kwasu HA z serum lemon. To dobre połączenie czy nie bardzo?
A nie boisz się zapchania z taką ilością tamanu dziennie?
Za dużo - też niedobrze.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A próbowałaś sama zrobić serum z wit.C?
Nie, ale przyszedł mi kwas askorbinowy z ZSK i woda destylowana z Kolorówki, więc dziś zrobię bo kupiłam to z myślą o serum

Cytat:
I tak jak ktoś pisał - tamanu śmierdzi jak Maggi do zup, rano do wyjścia do ludzi trochę średnio
Mi tamanu pachniał siankiem albo suszoną mieszanką ziół

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-09-26 o 19:53
Apsik13 jest offline  
Stary 2012-09-26, 19:52   #4873
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

A mnie chyba maggi

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2012-09-26, 20:59   #4874
hoo
Przyczajenie

Witajcie. Czy da się zrobić jakieś badania, aby ustalić przyczynę trądziku (np. czy to wina hormonów, czy może jednak na coś choruje, może jakiś organ szwankuje, cokolwiek nie mam pojęcia..). Chcę iść do dermatologa, może u niego takie badania da się zrobić? Proszę Was odpowiedzcie mi czy da się coś takowego wykonać i gdzie (u jakiego lekarza itd.).
hoo jest offline  
Stary 2012-09-26, 21:21   #4875
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Witajcie. Czy da się zrobić jakieś badania, aby ustalić przyczynę trądziku (np. czy to wina hormonów, czy może jednak na coś choruje, może jakiś organ szwankuje, cokolwiek nie mam pojęcia..). Chcę iść do dermatologa, może u niego takie badania da się zrobić? Proszę Was odpowiedzcie mi czy da się coś takowego wykonać i gdzie (u jakiego lekarza itd.).
Skierowanie na badania hormonalne może Ci wydać lekarz rodzinny, ginekolog albo endokrynolog... albo inny lekarz, jeśli jest w porządku i nie robi problemów.
Ja dostałam skierowanie na kilka hormonów od neurologa bo pani doktor uważała, że jest taka potrzeba, a do tego okazała się być świetnym, troskliwym człowiekiem
Co do wymazu ze skóry, to udaj się z tym do dermatologa.
Wszystkie badania wykonałam w przychodni, na NFZ.
Prywatnie badań nie robię - po coś to NFZ jest

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-09-26 o 21:22
Apsik13 jest offline  
Stary 2012-09-26, 21:50   #4876
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Można zrobić badania hormonalne, ale niewykluczone, że hormony będą w porządku, a trądzik jest. Jeśli gruczoły są nadwrażliwe na normalną ilość hormonów, to badania nic nie wykażą.
Lekarz endokrynolog i ginekolog na pewno może wystawić skierowanie, co do innych specjalności nie wiem, bo teraz sporo się pozmieniało i np. lekarzom medycyny rodzinnej pozabierali wiele świadczeń

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-27, 12:04   #4877
hoo
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze czy prócz badań hormonalnych oraz tych wymazów ze skóry, jakieś jeszcze badania da się zrobić? Chodzi mi o to by móc w jakiś sposób odkryć przyczynę tegoż trądziku. Obecnie mam 19 lat, a ten trądzik to już z 5 lat grubo jest i byłem już wiele razy u dermatologa, brałem różne tabletki, antybiotyki, maści wszelkiego rodzaju (jedne nie działały, drugie wypalały mi twarz do czerwoności przez co chyba wysuszyła mi się strasznie skóra), byłem u kosmetyczki (to jak mi zaczęła dusić te pryszcze to do dzisiaj ślady pozostały i nie wiem jak je usunąć) itd. Chciałem w końcu jakąś drogą naukową do tego podejść i może w sposób jakichś badań odkryć powód mojego niezadowolenia. Mam nadzieję, że podsuniecie mi jakiś dobry pomysł.
hoo jest offline  
Stary 2012-09-27, 15:44   #4878
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze czy prócz badań hormonalnych oraz tych wymazów ze skóry, jakieś jeszcze badania da się zrobić? Chodzi mi o to by móc w jakiś sposób odkryć przyczynę tegoż trądziku. Obecnie mam 19 lat, a ten trądzik to już z 5 lat grubo jest i byłem już wiele razy u dermatologa, brałem różne tabletki, antybiotyki, maści wszelkiego rodzaju (jedne nie działały, drugie wypalały mi twarz do czerwoności przez co chyba wysuszyła mi się strasznie skóra), byłem u kosmetyczki (to jak mi zaczęła dusić te pryszcze to do dzisiaj ślady pozostały i nie wiem jak je usunąć) itd. Chciałem w końcu jakąś drogą naukową do tego podejść i może w sposób jakichś badań odkryć powód mojego niezadowolenia. Mam nadzieję, że podsuniecie mi jakiś dobry pomysł.
Trądzik nie ma jednej przyczyny, którą można uchwycić i "naprawić".
Chyba, że mówimy o genetycznej skłonności, no, ale w genach nie da się (póki co) dłubać
Jeśli wyniki hormonów są w porządku, to pozostaje leczenie objawowe, a nie przyczynowe.

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-27, 16:08   #4879
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Trądzik nie ma jednej przyczyny, którą można uchwycić i "naprawić".
Chyba, że mówimy o genetycznej skłonności, no, ale w genach nie da się (póki co) dłubać
Jeśli wyniki hormonów są w porządku, to pozostaje leczenie objawowe, a nie przyczynowe.
dokładnie
o trądziku można by długo gadac! Jest jedna genialna książka http://www.czelej.com.pl/Tradzik_Dia...nie-3-261.html gdybyscie mialy do niej dostęp, polecam! Ja ogolnie pisałam prace licencjacką o trądziku, i chyba każdy wie że teoria a praktyka to coś zupełnie innego
Stary 2012-09-27, 17:38   #4880
Apsik13
Zakorzenienie

Ktoś tu pytał o hydrolat szałwiowy.
Na razie mogę się wypowiedzieć tylko na temat zapachu bo na nie jestem bardzo wrażliwa i nie przez wszystkie potrafię przebrnąć.
Zapach - skondensowana mieszanka ziół wszelakich - mocny i aromatyczny (według mnie).
Nie zakochałam się w nim, ale to nie zapach będzie mi pielęgnował skórę, więc jakoś przeżyję

Co do samego zamówienia: ZSK znowu się nie popisało
Zero gratisów. Widocznie nowy standard - "gratisy mamy, ale wam nie damy"
Za to Kolorówka stanęła na wysokości zadania: w gratisie dostałam stearynian magnezu i pojemniczek na mikę - akurat mi brakowało, więc brawo
Stary 2012-09-27, 18:21   #4881
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Ja jadę na kwasach co prawda powinnam to wrzucić na wątek z przebarwieniami, aleee....
postanowiłam udokumentować moją walkę z tym cholerstwem - wrzucę zdjęcia przed i po kuracji (jeśli się uda)

Stary 2012-09-27, 18:53   #4882
HelenaTrojańska
Rozeznanie

Dziewczyny poratujcie...
Rośnie mi na policzku gula wielkości Afryki!
wczoraj jak się kładłam wczoraj nie miałam nic, a dzisiaj rano czerwone, gorące i zaczyna boleć ktoś mi kiedyś na tym wątku polecił przykładanie gorącej łyżeczki, ale coś nie bardzo na niego działa... smarować czymś boziuuuu... przecież jak to urośnie to chyba się światu nie będę mogła pokazać
Stary 2012-09-27, 19:30   #4883
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

tribiotic
od siebie polecam acnefan (w parę dni potrafi usunąć moje stany zapalne)

Stary 2012-09-27, 19:34   #4884
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny poratujcie...
wczoraj jak się kładłam wczoraj nie miałam nic, a dzisiaj rano czerwone, gorące i zaczyna boleć ktoś mi kiedyś na tym wątku polecił przykładanie gorącej łyżeczki, ale coś nie bardzo na niego działa... smarować czymś boziuuuu... przecież jak to urośnie to chyba się światu nie będę mogła pokazać
Tę gorącą łyżeczkę to chyba na złość Ci ktoś poradził.. Ciepło tylko wzmaga stan zapalny, podstawą jest ochładzanie miejsc ze stanem zapalnym.
Jeśli rośnie Ci podskórna gula to dużo nie zadziałasz, próbuj nadtlenkiem benzoilu (Akneroxid L płyn mój faworyt) albo jakimś antybiotykiem, jeśli masz.

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-27, 19:56   #4885
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny poratujcie...
Jeśli to boląca, twarda gula, to może być oznaka przeziębienia albo zwykłego "przewiania" organizmu.
Ze mną jest tak, że wystarczy, że zrobi mi się zimno albo gdzieś mnie przewieje i już wiem, że jakaś gula się pojawi - sprawa odporności.
Więc może przy okazji dbałości o cerę ubieraj się ciepło (niby na dworze jest fajnie, ale to już jednak jesień), nie pozwalaj na przegrzanie i schładzanie się organizmu, nakładaj ciepłe skarpetki, jeśli zimno Ci w stopy, pij ciepłe herbatki itd
To czasem bardzo pomaga i wiele zmienia.
A tak doraźnie to tak jak pisały dziewczyny... a od siebie polecam papkę Jadwigi albo pastę cynkową - podsuszy i podgoi zmianę, choć na gule często ratunku nie ma Niestety.
Stary 2012-09-27, 20:20   #4886
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

na gule nie ma ratunku. Ja mam 2 na policzku od 3 tygodni. Na czole tez. Czerwona, stan zapalny, zadnej ropy nie widac. Pewnie to zasuszam i walcze punktowo przez co stoi w miejscu. juz bym wolała żeby sie wykluło i bylby spokoj
Stary 2012-09-27, 20:33   #4887
zywieczdroj
Zakorzenienie

Zamówiłam jednak olej tamanu, kwas hialuronowy z alantoniną i pantenolem - miała któraś z Was może ? I serum lemon. Zobaczymy, czy wszystko mieszane z HA będzie zapychać. Jeśli tak to najwyżej użyję olej tamanu na nogi i tyle. Choć chciałabym, żeby wszystko razem działało ładnie i żeby olej tamanu się sprawdzał punktowo.
zywieczdroj jest offline  
Stary 2012-09-27, 20:37   #4888
wspaniala
Zakorzenienie

a tradzik miejscowy, rzadki na plecach czego moze byc objawem? czesto mam po prostu male krostki (ze 3 na calych plecach), ktore nie sa az tak typowymi zmianami tradzikowymi . wiecznosc kwasow robic nie bede, wolalabym usunac przyczyne .
wspaniala jest offline  
Stary 2012-09-27, 20:57   #4889
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
a tradzik miejscowy, rzadki na plecach czego moze byc objawem? czesto mam po prostu male krostki (ze 3 na calych plecach), ktore nie sa az tak typowymi zmianami tradzikowymi . wiecznosc kwasow robic nie bede, wolalabym usunac przyczyne .
Być może masz skłonności do pojawiania się sporadycznych krostek na plecach, ale myślę, że to nie jest jakiś wielki problem chorobowy - krostki mogą się też pojawiać od drażnienia skóry ubraniem albo od tkanin sztucznych, nieprzepuszczających powietrza.
Stary 2012-09-27, 21:15   #4890
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
Cytat:
Być może masz skłonności do pojawiania się sporadycznych krostek na plecach, ale myślę, że to nie jest jakiś wielki problem chorobowy - krostki mogą się też pojawiać od drażnienia skóry ubraniem albo od tkanin sztucznych, nieprzepuszczających powietrza.
o to to, Apsik mnie ubiegła Od noszenie torebki na pasku, od potu etc.

kotwilka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości