Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-08-26, 11:10   #541
mila17
Zakorzenienie

Dot.: nie mam już siły do swojej cery...czym ją nawilżać??

ok, dzięki dziewczyny pozdobywam poróbki

Mam pytanie do dziewczyn używających metronidazolu- ma on w składzie coś, co może zapychać?? Po cera mi znowu odmawia posłuszeństwa, tworzą mi się bardz bardzo bolące krostki, tak nagle
mila17 jest offline  
Stary 2007-08-26, 11:42   #542
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

ja nic nieazpychajacego Ci nie poradze niestety, ale z doswiadczenia- jesli nic nei jest w stanie nawilzyc skory moze sprobuj postawic na odzywienie moje cudenko to jest nutritic LRP, mnie jakims cudem nei zapycha, ale nie ryzykowalabym sprobuj chociaz z jakiejs probki, moze naprawde chdozi o odzywienie?

widzisz a wody termalne testowalas?
Stary 2007-08-26, 12:09   #543
mila17
Zakorzenienie

ja juz nie wiem o co chodzi, juz nie mam siły do mojej cery, po każdym kremie jest to samo

woda termalna spisuje się świetnie, jak mi się skonczy od razu kupie następną, polecam

Zuziku ale na odzywienie czyli co?
mila17 jest offline  
Stary 2007-08-26, 12:18   #544
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

no wlasnie wole nie polecac nic konkretnego, bo ja uzywam nutritic i to jest moje cudenko i kochanie tak samo jak lysanel, ale slyszalam ze moze zapychac
i nie dziwilabym sie temu, bo ma taka konsystencje ale zawsze mozesz ztestowac jest tez fajny krem avene z wit.c, odzywczy, czaje sie na niego od roku zeby go kupic, ale kosztuje 80zl :P

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17806
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1797

edit: ten nutritic ma taka kosmicznie smietankowa konsystencje i zapach, ze od samego zapachu by sie mogla skora nawilzac, takie cudenko, zwlaszcza po wysuszajacych swinstwach
Stary 2007-08-26, 12:24   #545
mila17
Zakorzenienie

ale one mają parafine w składzie Więc nie dla mnie... w kazdym razie Zuziku, dziękuję
mila17 jest offline  
Stary 2007-08-26, 12:34   #546
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

buu tak myslalam ze Cie moga zapchac
na pewno cos znajdziesz trzymam kciuki ;*
Stary 2007-08-26, 15:48   #547
zuza678
Wtajemniczenie

Mila17, mysle ze Nutritic akurat by Cie zapchal niestety
Masz duze problemy widac... Wiec jedyne, co pozostaje radzic, to tabletki, witaminki. Skonsultuj sie z lekarzem - bo naprawde warto, mi Capivit HydroControl baaaardzo pomogl.
Nie ma na co czekac, moze bedziesz mogla (mimo ze masz inne tabletki) lykac te witaminy.
Pozdrawiam.
zuza678 jest offline  
Stary 2007-08-26, 15:50   #548
zuza678
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
no wlasnie wole nie polecac nic konkretnego, bo ja uzywam nutritic i to jest moje cudenko i kochanie tak samo jak lysanel, ale slyszalam ze moze zapychac
i nie dziwilabym sie temu, bo ma taka konsystencje ale zawsze mozesz ztestowac jest tez fajny krem avene z wit.c, odzywczy, czaje sie na niego od roku zeby go kupic, ale kosztuje 80zl :P

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17806
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1797

edit: ten nutritic ma taka kosmicznie smietankowa konsystencje i zapach, ze od samego zapachu by sie mogla skora nawilzac, takie cudenko, zwlaszcza po wysuszajacych swinstwach
Zuziku, ja tez czailam sie na ten Nutritic Domyslam sie ,ze jest tresciwy, ale skoro mowisz ,ze jest tak genialny, to pewnie sie do niego sklonie
Jest jeszcze wersja 2,5% biolipidy i moze ona by byla troche lzejsza... Mialas ja moze?
Pozdrawiam.
zuza678 jest offline  
Stary 2007-08-26, 15:56   #549
mila17
Zakorzenienie

zuza ale ja ciągle jestem pod kontrolą lekarza (mojej dermatolog) i to ona zapisała mi własnie metronidazol.

A co do tabletek to jestem w kropce, bo moja wątroba już trochę przeszła, a i chyba same tabletki nie poradzą sobie, jeśli twarz bedzie jednak wysuszana antytrądzikowymi antybiotykami, którymi się smaruję. Także bez zewnętrznego nawilżania raczej niewiele to da, ale może spróbuję...

dzięki dziewczyny, że chcecie pomóc
mila17 jest offline  
Stary 2007-08-26, 18:27   #550
Zuziku
Zadomowienie

GG do Zuziku

zuza ja ostatnio jade na probkach niestety, dla mnie 2.5 i 5% robia niewielka roznice 2.5 lepszy na lato, porownaj sklady albo spraw sobie probki
niby jest lzejszy, ale i tak bardzo tresciwy taka tylko wersja light
mnie nie zapycha dzieki bogu, ale nie wiadomo, bo kazdego co innego zapycha
Stary 2007-08-26, 18:30   #551
zuza678
Wtajemniczenie

Glowa do gory! Trzymam kciuki za Ciebie! Cierpliwosc sie oplaci, zobaczysz.
Mysle ,ze najwazniejsze jest nawilzanie od wewnatrz - nie zaszkodzi spytac tej dermatolog, moze Ci pozwoli na te witaminy. Mysle, ze te tabletki nie sa zbyt szkodliwe dla watroby
Powodzenia
zuza678 jest offline  
Stary 2007-08-26, 18:32   #552
zuza678
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
zuza ja ostatnio jade na probkach niestety, dla mnie 2.5 i 5% robia niewielka roznice 2.5 lepszy na lato, porownaj sklady albo spraw sobie probki
niby jest lzejszy, ale i tak bardzo tresciwy taka tylko wersja light
mnie nie zapycha dzieki bogu, ale nie wiadomo, bo kazdego co innego zapycha

Dzieki Wyprobuje probki na pewno. LRP to dobra firma
zuza678 jest offline  
Stary 2007-08-26, 20:57   #553
AaniaA
Zakorzenienie

mila17 metronidazol nie powinien Ciebie zapychac. a co oprocz niego stosujesz, przypomnij prosze.

co do xeriali svr-u to ja bede nadal namawiac jednak na xerialine, ale do twarzy. jedna z Wizazanek wspomniala, ze xerial 5 byl dla niej za tlusty. fakt, xerial 5 jest bardziej tresciwy niz xerialine, dlatego jest lepszy na okres jesienno-zimowy. ponadto nalezy nakladac na cere niewielka ilosc tego kremu i to wystarczy.
AaniaA jest offline  
Stary 2007-08-26, 21:32   #554
ungia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
ok, dzięki dziewczyny pozdobywam poróbki

Mam pytanie do dziewczyn używających metronidazolu- ma on w składzie coś, co może zapychać?? Po cera mi znowu odmawia posłuszeństwa, tworzą mi się bardz bardzo bolące krostki, tak nagle
Ja także miałam przepisany Metronidazol przez panią dermatolog bo moja cera też była mocno wysuszona i do tego podrażniona. Jednak u mnie ten lek wywołał skutek odwrotny do zamierzonego. Miałam po nim jeszcze bardziej wysuszoną i podrażnioną skórę a do tego potwornie zapychał (i to po zaledwie kilku aplikacjach).
ungia jest offline  
Stary 2007-08-26, 21:53   #555
mila17
Zakorzenienie

hmmm czyli moze zapychać czy nie? Bo juz całkiem złupiałam, a jego skład nic mi nie mówi

Aaniu oprócz metronidazolu używam isotexinu i wczoraj skonczyłam brać doustnie tetracyclinum.

Co do tego xerialu to postaram się jak najszybciej zdobyć próbki

Tylko strasznie się boję użyć, moja buzia, gdy się przyrzę z bliska jest cała w zaskórnikach
mila17 jest offline  
Stary 2007-08-26, 22:06   #556
Amelka10
Przyczajenie

Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

W prawdzie mam dopiero 13 lat, jednak dopadła mnei NAJGORSZA osmiana tego trądziku

Próbowałam 'kwasów' , jednak było JESZCZE GORZEJ .!

Od niedawna [ około miesiąc ] Zaczęłam stosować IZOTEK , [ tabletki od dermatologa ]/

kuracja trwa pół roku, jednak juz teraz widze zadziwiające efekty.!

musiałam na chwile przestac brac tabletki, bo pojechała do grecji .

Jednak moja cera wciąż się poprawia

Włosy mniej się przetłuszczają, mneij się pocę - poprostu wspaniale

Znam jedną dziewczynę, która skończyła kurację tym lekiem.

Kiedys możnabyło się jej przestraszyc. teraz ma cerę jak 'pupa niemowlęcia ' :P

Polecam IZOTEK .

[ likwiduje on trędzik NA CAŁE ŻYCIE , poniewz znacznie zmniejsza gruczoł łojowy ]

Pozdrawiam
Stary 2007-08-27, 08:41   #557
AaniaA
Zakorzenienie

mila17 xeriali sie nie boj .

wiesz, ja mam metronidazol w zelu i stosuje go do tego, zeby zlagodzil np. jakies zaczerwienienia. tak jak pisalam wczesniej, on mi wysusza cere, wiec nawilzacz to podstawa.

co do isotrexinu to moze on Ci wyciaga wszystkie syfki na zewnatrz i stad to Twoje pogorszenie stanu cery. a jak dlugo stosujesz isotreixin? pamietam, ze po izotrexie (jak stosowalam na poczatku) moja buzia tez niezbyt dobrze wygladala.

a tetracykline jak dlugo bralas?
AaniaA jest offline  
Stary 2007-08-27, 10:07   #558
mila17
Zakorzenienie

Aaniu brałam 2 opakowania (16 tabletek) 4 razy dziennie. Isottrexinu nie używam długo- 2 tygodnie, na przemian z tym metronidazolem, który niby mi buzię nawilża, ale coś jest nie tak.

Może faktycznie to efekt isotrexinu, juz sama nie wiem. W każdym razie spróbuję xerialu na początek na czoło, bo ono jest najczyściejsze.
mila17 jest offline  
Stary 2007-08-28, 17:12   #559
kamila0404
Raczkowanie

Dot.: Tradzik....

Tetralysal zarzywam juz 2 tygodznie i nic... no moze troche sie polepszylo ale niewiele. Jestem rozpaczona
kamila0404 jest offline  
Stary 2007-08-28, 18:30   #560
dureksis
Zadomowienie

eh nie polecam tych antybiotyków.
pomyśl nad tym izotekiem. nie ma sensu się tak męczyc, bo napewno trądzik nie daje Ci zyc...
trzymam kciuki i sciskam
Stary 2007-08-29, 20:14   #561
AaniaA
Zakorzenienie

mila17 to krotko stosujesz ten isotrexin. poczekaj jeszcze troche. a co do tetracykliny to na szczescie nie bralas jej duzo (chodzi mi o ilosc, a nie czestotliwosc), gdyz i tak pewnie po odstawieniu antybiotykow tradzik by wrocil. ponadto z tego co wyliczylam to bralas tetracykline 8 dni, tak? zatem nawet ogranizm nie zdazyl na lek w odpowiedni sposob zareagowac. z tego co pamietam to w jednym, zbiorczym opakowaniu tetracykliny sa 64 tabletki (16x4) lub 48 (16x3) (nie pamietam).

a ten metronidazol masz w kremie czy zelu?

i co, wyprobowalas juz jakis krem nawilzajacy ?
AaniaA jest offline  
Stary 2007-08-29, 22:31   #562
Izaluka
BAN stały

No właśnie coś krótka ta terapia tetracykliną. Tak lekarz zalecił? ;> Dziwnie...
Izaluka jest offline  
Stary 2007-08-30, 13:29   #563
Olivka1990
Raczkowanie

Wiem, że jest Ci ciężko, szczególnie teraz, kiedy znów trzeba będzie wychodzić do ludzi, ale po dwóch tygodniach bardzo trudno o jakieś polepszenie... Ja tetralysal biore prawie 2 miesiące i dopiero dosłownie kilka dni temu zauważyłam jakiąś większą poprawę... Kamilko, musisz sie trzymać i nie rezygnować... Poczytaj sobie wątek beliczka, o tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=111202 . Doskonale ubrała w słowa nasze odczucia... Musimy przeżyć ten koszmar, aby w przyszłości cieszyć się jeszcze bardziej z pięknej cery. I nie wątpie, że tak będzie...
Olivka1990 jest offline  
Stary 2007-08-30, 17:03   #564
kamila0404
Raczkowanie

A Ty jak dlugo juz sie znagasz z tym paskudztwem??
kamila0404 jest offline  
Stary 2007-08-30, 17:33   #565
berethalia
Raczkowanie

GG do berethalia

ja mialam inny tradzik ale to nie znaczy ze nie moge laczyc sie z toba w bolu!! mam nadzieje ze ci przejdzie, mi przeszlo nie przeszlo do konca i pozostaly blizny ale zanim cokolwiek ruszylo walczylam z tradzikiem 6 lat;-/
oby i tobie cos pomoglo nie trac nadziei
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline  
Stary 2007-08-30, 18:54   #566
Jota
Raczkowanie

A nie masz przypadkiem gronkowca? Robiłaś badania w tym kierunku?
Takie kłopoty z buzią to nie wina nieodpowiedniej pielęgnacji ale moim zdaniem zakażenia organizmu bakterią, może złego funkcjonowania nerek itd. Przyczyna napewno leży wewnątrz.
Poza tradycyjnym leczeniem zastosuj metody naturalne. Kup sobie wyciąg z pestek grejpfruta, czosnek w kapsułkach lub prawdziwy, pij napar z pokrzywy oczyszczający krew, takie metody nie zaszkodzą a może pomogą zwalczyć to coś, co zatruwa organizm. Wiem, że może piszę jak nawiedzona zielarka, ale też mam kłopoty z cerą, więc zgłębiam ten temat . W książce Apteka Pana Boga Marii Treben na trądzik polecane są pokrzywa, mniszek lekarski oraz nagietek.
Twarz możesz przecierać naparem z krwiściągu lekarskiego, który polecany jest do walki z gronkowcem.
Do smarowania twarzy polecam Ci brevoxyl, mi akurat pomógł najbardziej ze wszystkich mazideł, które stosowałam.
Głowa do góry
Stary 2007-08-30, 22:48   #567
kika14
Zadomowienie

Jeju u takiej ladnej dziewczyny takie cos...Kochana trzymam za Ciebie kciuki, ze szybko sie tego pozbedziesz

Za Was wszystkie trzymam kciuki!
Stary 2007-08-31, 13:59   #568
kamila0404
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Jota Pokaż wiadomość
A nie masz przypadkiem gronkowca? Robiłaś badania w tym kierunku?
Takie kłopoty z buzią to nie wina nieodpowiedniej pielęgnacji ale moim zdaniem zakażenia organizmu bakterią, może złego funkcjonowania nerek itd. Przyczyna napewno leży wewnątrz.
Poza tradycyjnym leczeniem zastosuj metody naturalne. Kup sobie wyciąg z pestek grejpfruta, czosnek w kapsułkach lub prawdziwy, pij napar z pokrzywy oczyszczający krew, takie metody nie zaszkodzą a może pomogą zwalczyć to coś, co zatruwa organizm. Wiem, że może piszę jak nawiedzona zielarka, ale też mam kłopoty z cerą, więc zgłębiam ten temat . W książce Apteka Pana Boga Marii Treben na trądzik polecane są pokrzywa, mniszek lekarski oraz nagietek.
Twarz możesz przecierać naparem z krwiściągu lekarskiego, który polecany jest do walki z gronkowcem.
Do smarowania twarzy polecam Ci brevoxyl, mi akurat pomógł najbardziej ze wszystkich mazideł, które stosowałam.
Głowa do góry

Nie robiłam zadnych badan. Po tym jak przeczytalam Twoja wypowiedz nie uwarzam Cie za nawiedzona zielarke, poniewaz (moze wydac sie to ochydne) smaruje twarz cebula. A jak zapwene wiesz ma ona dzialanie bakteriobojcze i to dziala. Wlasnie tak sie zastanawiam, bo stan mojej twarzy znacznie sie polepszyl, a przedwczoraj zjadlam czosnek- bylo go duzo w potrawie, moze to przez niego. A pozatym rano i wieczorem twarz smaruje tonikiem (płatki lili zalane spirytusem) tez polecam. Buziaki
kamila0404 jest offline  
Stary 2007-08-31, 21:56   #569
Olivka1990
Raczkowanie

No to wspaniale, że idzie ku lepszemu Teraz tylko mieć nadzieję i uzbroić się w cierpliwość. Pytałaś, jak długo nęka mnie to paskudztwo. Jako, że było zarówno z górki jak i pod górkę jednoznacznie nie mogę określić czasu trwania swojego trądziku. Pierwsze zaskórnikowe problemy pojawiły się jakieś 4 lata temu, ale był to "pryszcz" w porównaniu z tym, z czym przyszło mi walczyć dzisiaj. Większe pogorszenie zaczęło się jakieś pół roku temu... No dobrze, to na tyle. Jakoś nie lubie tego rozpamiętywać Życzę powodzenia, ściskam serdecznie.
Olivka1990 jest offline  
Stary 2007-09-01, 00:52   #570
mmarta89
Raczkowanie

jedno male pytanko tradzik

w sumie rzeczy z tradzikiem czesto problemow nie mialam i nie wiem co mam na twarzy wiec jak z tym walczyc mam na policzkach czole i po bokach brody takie biale syfki podskorne ktore raczej nie wychodza na zewnatrz wiec co to jest? zaskorniki?
mmarta89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości