Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-01-08, 22:11   #811
frostis
Raczkowanie

GG do frostis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Rozumiem,ze chodzi w twoim pytaniu o laser IPL.

Nie wiem technicznie co to jest,wiem tylko jak przebiega zabieg.
Pielegniarka(bylam w osrodku chirurg. plastycznej,ale wiem,ze przeprowadzaja tez kosmetyczki) najpierw posmarowala mi twarz jakims zelem.
Nastepnie centymetr po centymetrze dotykala glowka tego lasera skore twarzy.
Nieprzyjemne uczycie.
Cos w rodzaju bolesnego klucia,ale da sie wytrzymax.

Zaczyna sie od najmniejszej wiazki swiatla i stopniowo zwieksza.
Ja mialam bezposrednio po zabiegu lekko zaczerwieniona twarz,ale po okolo 20 min juz jest ok.

Po zabiegu jeszcze mi robiono jakas maseczke gleboko nawilzajaca i moglam bezposrednio wracac do pracy.

Zero podraznien,schodzenia skory.
Przez pierwsze 3-4 dni mozna zaobserwowac,ze plamki wrecz robia sie intensywniejsze w kolorze,a potem momentalnie bledna.

Do tego jeszcze fajnie dziala na skore w tym sensie,ze wszystkie drobne linie i zmarszczki sie prasuja.
Ja po 7 takich zabiegach nie mam praktycznie na twarzy ani jednej zmarszczki,a kilka drobnych wczesniej mialam.
frostis jest offline  
Stary 2008-01-10, 08:41   #812
aniuafen
Rozeznanie

Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość

Jaka jest cena takiego zabiegu?

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
aniuafen-dzięki wielkie

I jeszcze takie pytanie: jak stosować? Chodzi mi o noce: kiedy AD a kiedy nawilżanie?
W zasadzie na strefe tłusta - T nie daje nawilzania jak do tej pory i nie widze takiej potrzeby. Nawilzam tylko oczy i policzki. W ciagu dnia uzywam tego kremu z filtrem i on na pewno tez cos nawilza. Do zmywania twarzy uzywam płynu micelarnego wiec on tez ma takie własciwosci nawilzajace. Wiec Acne Dermu uzywam codziennie na noc a na poczatku kuracji stosowałam go i na dzien i na noc. Ale nie wytrzymałam bo skora zaczeła byc zbyt wrazliwa. Ale pewniekiem niedługo zaczne nawilzanie i wtedy raczej bede nakładac nawilzacz na Acne Derm - po jakichs 10 minutach.
A co do Lysanelu - wytestowałam na jedna noc. Musze powiedziec ze niexle zwalcza wypryski choc Acne Derm powoduje ze sa mniej widoczne - bo je rozjasnia. Mysle ze mozna by stosowac naprzemiennie Lysanel i Acne Derm. Ale nie znam innych kwasow wiec nie wiem.
aniuafen jest offline  
Stary 2008-01-10, 14:04   #813
Chadzidza
Raczkowanie

A ja mam takie pytanie - używam już od dwóch tygodni benzacne na plecy, poprawiły się trochę tzn ich stan, ale są teraz strasznie wysuszone, aż niemiłe w dotyku, czym mogłabym je nawilżyć?
A drugie pytanie, to co jest najlepsze na rozjaśnienie śladów po trądziku? Mam jeszcze dwa tygodnie na poprawę wyglądu pleców i szukam czegoś co w miarę szybko poprawi ich stan, ale nie jest strasznie drogie.
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-01-10, 16:15   #814
aniuafen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Chadzidza Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie - używam już od dwóch tygodni benzacne na plecy, poprawiły się trochę tzn ich stan, ale są teraz strasznie wysuszone, aż niemiłe w dotyku, czym mogłabym je nawilżyć?
A drugie pytanie, to co jest najlepsze na rozjaśnienie śladów po trądziku? Mam jeszcze dwa tygodnie na poprawę wyglądu pleców i szukam czegoś co w miarę szybko poprawi ich stan, ale nie jest strasznie drogie.
Nie wiem co najlepsze mnie w ciagu miesiaca Acne Derm tak rozjasnił plamy ze pod tonujacym kremem prawie w ogole ich nie widac. Ma takie własnie wybielajace mocno własciwosci. Tubka kosztuje 20 zł. Jak skoncze rozjasnianie chyba wezme sie za Diacneal bo widze ze niektore głeboko lezace nierownosci zostały. tylko hehe dopiero teraz je widze jak tych płytszych nie ma Ale poczekam jeszcze z miesiac minimum zeby te plamki były juz super rozjasnione.
aniuafen jest offline  
Stary 2008-01-10, 16:17   #815
Chadzidza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniuafen Pokaż wiadomość
Nie wiem co najlepsze mnie w ciagu miesiaca Acne Derm tak rozjasnił plamy ze pod tonujacym kremem prawie w ogole ich nie widac. Ma takie własnie wybielajace mocno własciwosci. Tubka kosztuje 20 zł. Jak skoncze rozjasnianie chyba wezme sie za Diacneal bo widze ze niektore głeboko lezace nierownosci zostały. tylko hehe dopiero teraz je widze jak tych płytszych nie ma Ale poczekam jeszcze z miesiac minimum zeby te plamki były juz super rozjasnione.
Dzięki
A mam jeszcze jedno pytanie, czy jak na noc będę nadal stosować benzacne, a na dzień Acne derm, to nie zaszkodzi to mojej skórze? BVo nie chcę jeszcze odstawiac całkowicie benzacne, bo plecy jeszcze nie są całkiem "wolne" od trądziku...
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-01-10, 16:27   #816
aniuafen
Rozeznanie

Na Twoim miejscu zastapiłabym Benzacne Ance Dermem - Acne Derm ma takie same własciwosci jak Benzacne i w mojej ocenie jest skuteczniejszy a ponadto rozjasnia. Najlepiej tylko na noc.
aniuafen jest offline  
Stary 2008-01-10, 16:53   #817
melka90
Rozeznanie

GG do melka90

stosowałam wiele różnych preparatów...aż w końcu dermatolog przepisał mi robiony tonik z siarką....jest rewelacyjny juz po paru dniach znikają krostki...ma tylko jedną wadę bardzo wysusza i bez nawilżania się nie obejdzie....jak tylko doczytam się z czego to się robi to chętnie wam napisze
melka90 jest offline  
Stary 2008-01-10, 19:45   #818
frostis
Raczkowanie

GG do frostis

Mi sie tez wydaje,ze skinoren,acne derm lepiej dziala na cere tradzikowa.
Nie tylko leczy tradzik ,ale pomaga w likwidowaniu przebarwien.

Dodatkowo kwas benzolowy stosowany dlugotrwale nie tylko mocno wysusza,lecz doprowadza do szybszego starzenia sie skory.Pamietam,ze czytalam taki artykul na anglojezycznych forach o zdrowiu i urodzie.

Ciekawostka jest dla mnie to,ze w kilku kremach dla cer dojrzalych typu anti age znajdowal sie kwas azelainowy,jako jeden z wielu skladnikow.Pamietam,ze np dr. Murad ma taki krem.Moze to dzieki zluszczaniu i rozjasnianiu wlasnie dodaje sie go do kremow dla cer dojrzalych.
frostis jest offline  
Stary 2008-01-10, 20:22   #819
Chadzidza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniuafen Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu zastapiłabym Benzacne Ance Dermem - Acne Derm ma takie same własciwosci jak Benzacne i w mojej ocenie jest skuteczniejszy a ponadto rozjasnia. Najlepiej tylko na noc.
W takim razie chyba zrezygnuję z benzacne.. Ale będę teraz plecy dwa razy dziennie smarować, i może jakiś mocno nawilżający balsam dorzucę...

Cytat:
Mi sie tez wydaje,ze skinoren,acne derm lepiej dziala na cere tradzikowa.
Nie tylko leczy tradzik ,ale pomaga w likwidowaniu przebarwien.

Dodatkowo kwas benzolowy stosowany dlugotrwale nie tylko mocno wysusza,lecz doprowadza do szybszego starzenia sie skory.Pamietam,ze czytalam taki artykul na anglojezycznych forach o zdrowiu i urodzie.

Ciekawostka jest dla mnie to,ze w kilku kremach dla cer dojrzalych typu anti age znajdowal sie kwas azelainowy,jako jeden z wielu skladnikow.Pamietam,ze np dr. Murad ma taki krem.Moze to dzieki zluszczaniu i rozjasnianiu wlasnie dodaje sie go do kremow dla cer dojrzalych.
Dzięki za informacje)

Aha, wysłąłam dwa posty, jeden po drugim, bo nie wiem, jak umieścić dwa różne cytaty w jednym poście(

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-01-11 o 12:23
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-01-12, 21:33   #820
TEKIShA*
Rozeznanie

Cześć Dziewczyny

Przepatrzyłam większość wątków ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Może to ze zmęczenia (21 h na nogach ;/)... Mam nadzieję, że mi odpowiecie. Jeśli pytanie się potórzy, to Was strasznie przepraszam

Mam lekkie problemy z trądzikiem. Nie są to wielkie zmiany, po prostu bardzo uciążliwe i dlugo gojące się, głęboko umieszczone zaskórniki.
Dermatolog zalecił mi przemywanie twarzy tonikim Benzacne a pojedyńcze krostki smarować maścią i tak przez min. 3 miesiące.
I tu się boję, moja mini-kuracja kończy się w marcu, o ile dobrze pójdzie, jeśli będzie źle - jeszcze dłużej. Wiadomo, że w marcu może już troszkę słoneczko przyświecać.

Czy od toniku Benzacne mogą mi się porobić plamy?
Bardzo się tego boję, że zawiera jakieś kwasy, nawet w minimalnych stężeniach. Używam podkładu z faktorem 8, czaserm z 15, wiem że to bardzo mało, ale nienawidzę filtrów...

To skład Benzacne:
Aqua, Rosa Centifolia Flower Water, Propylene glycol, PEG 1500, Solubilisant LRI, Dipotassium phosphate, Lactic acid, Yeast extract, Methylparaben, Potassium dihydrogen phosphate, Menthol, Alcohol (0,2g w 100 ml do rozpuszczenia mentolu).

Błagam, odpowiedźcie
TEKIShA* jest offline  
Stary 2008-01-19, 22:42   #821
aniuafen
Rozeznanie

Tekisha nie umiem odpowiedziec na Twoje pytanie ale chyba o stezenie jst zbyt male zeby mogły pojawic sie plamy. Choc stosowanie wyokich filtrow uwazam za zdecydowani genialny pomysł na pielegnacje wiec akurat ja i tak stosuje..

Mam pewnien problem. Stosowałam Acne Derm i wszystko szło ku dobremu. I nagle okropny wysyp. Ni ewiadomo skad. pielegnacje mam juz chyba ustalona taka nie zapychajaca spoecjalnie dokupiłam jeszcze krem apteczny nawilzajacy, płyn micelarny do zmywani atwarzy.. Chciałam jeszcze "udobrzyc" i pic duzo płynow. Jak jest zimno ciezko wchodza mi zimne soki wiec zaczełam pic wode z cytryna i miodem - w sporych ilosciach blisko 1 litr dziennie. Czy to mogło spowodowac taki wysyp? Ze np miod zadziałał uczylajaco? To były dziennie ok. 3 łyzki miodu. Strasznie sie to teraz goi normalnie proazka. Nie wiem sama co robic chyba wybiore sie do dermy ale kompletnie nie wierze ze mi cos poradzi. Drugim powodem mogły by byc efekty zapchania przez puder ale na ogoł do tej pory zapychanie konczyło sie malutkimi drobymi grudkami a nie czerwonymi piekącymi gulami o srednicy 8 mm! Zwariuje przez te cere....
aniuafen jest offline  
Stary 2008-01-20, 18:44   #822
Zabusia@
Raczkowanie

hejka a uzywal ktos zel DUAC?? bo ja dostalam teraz od dermatologa,ale malo o nim wiem o niby to jakas nowosc.ktos moze ma jakies doswiadczenia z nim.z gory dzieki za odpowiedzi
Zabusia@ jest offline  
Stary 2008-01-20, 19:45   #823
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Cytat:
Napisane przez Zabusia@ Pokaż wiadomość
hejka a uzywal ktos zel DUAC?? bo ja dostalam teraz od dermatologa,ale malo o nim wiem o niby to jakas nowosc.ktos moze ma jakies doswiadczenia z nim.z gory dzieki za odpowiedzi
Na mnie bardzo dobrze dzialal.To jest nadtlenek benzoilu + klindamycyna (mam nadzieje ,ze nie zrobilam literowki).Ja nie stosowalam codziennie tylko jakos co 2 dzien ,zeby za bardzo nie wysuszyc buzi.
podziomka jest offline  
Stary 2008-01-21, 13:07   #824
paulina92
Zadomowienie

hej

mam pytanko czy przy stosowaniu brevoxylu( na plecy) mozna chodzic na solarium ?
paulina92 jest offline  
Stary 2008-01-21, 23:19   #825
Chadzidza
Raczkowanie

Złapałam doła, od ponad miesiąca regularnie wcieram w plecy najpierw benzacne, a teraz acne derm i plecy wyglądały dużo lepiej, i nagle wyskoczyły mi jakies ropne wypryski, a wesele na które mam wydekoltowaną sukienkę ubrać, już w sobotę(, nie mam pomysłu co zrobić, chyba będę musiała innej kiecki szukać
Chadzidza jest offline  
Stary 2008-01-22, 15:31   #826
Judysia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Zabusia@ Pokaż wiadomość
Jest osobny wątek na temat duac, gdzie ja tez dzieliłam się opinią o nim.

NASZE LATKA♥ ♥

Jesteśmy zaręczeni...

Judysia jest offline  
Stary 2008-02-06, 17:40   #827
patrol
Raczkowanie

GG do patrol
Krem nawilzajacy po 20

Witam was dziewczyny !
pisze z prosba o rade w sprawie dobrania odpowiedniego kremu do twarzy.
Mam 20 lat i tradzikowa cere, pare mieciecy temu tradzik mi sie bardzo nasilil i zaczelam kuracje antybiotykowa.
obecnie biore antybiotyk i smaruje twarz duac-iem na noc. cera zaczela mi sie poprawiac ale strasznie jest przesuszona i jest podrazniona zwlaszcza na policzkach. Ograniczylam duac i zamiast codzinnie uzywam go co drugi dzien.
Moim problemem jest ze nie wiem jaki krem nawilzajacy mam dobrac dla siebie uzywalam kremu firmy nivea ale nie jestem za bardzo z niego zadowolona. Czytalam duzo recenzji na temat roznych kremow na KWC i mam teraz metlik w glowie. Moze powinnam zainwestowac w cos drozszego jak np Avene??? Nie wiem czy kupic typowy krem nawilzajacy czy do cery tradzikowej ale te znowu nie nawilzaja tak dobrze.

Mam pytanie takze co do kremu pod oczy. Od pewnego czasu zauwazylam ze mam bardzo suche powieki oraz skore pod oczami czy majac 20 lat powinnam zaczac stosowac jakies kremy pod oczy???
patrol jest offline  
Stary 2008-02-07, 07:11   #828
Natalia921
Raczkowanie

Ja używam kremu nawilżającego DOVE. i jestem z niego zadowolona może spróbuj tego kremu? a co do "skóry" pod oczami czytałam na necie że mozna robić sobie zimne okłady pod oczami ,i dzieki temu nie czujesz takiego zmęczenia...
Natalia921 jest offline  
Stary 2008-02-07, 07:15   #829
Natalia921
Raczkowanie

a co do kemu to mysle ze jeszcze jest za wczesnie ja na twoim miejscu wstrzymałabym sie z takimi kremami powiem ci ze moja znajoma tez wlasnie miala taka sytuacje jak ty i próbowała różnych kremów pod oczy i.. było gorzej a potm zaczela robic sobie zimne oklady i jej bardziej pomogło..
spróbuj jak chcesz mozesz sprobowac z tym Dove (ale nie pod oczy)
Natalia921 jest offline  
Stary 2008-02-07, 10:07   #830
marea
Wtajemniczenie

Dot.: Krem nawilzajacy po 20

A ja smailo nalozylabym cos pod oczka...oczywiscie naturalne metody jak najbardziej polecam tyou oklady..ale ze wzgledu na wysuszajace srodki przeciw tradzikowe jakie stosujesz skora wymaga dodatkowego dowilzenia rowniez ta pod oczkami...sprobuj kapsulki z wit A+E z Tokowitu jako ze zawiera najbardziej naturalne formy tych witamin...i olejkiem z kapsulek smaruj skore pod oczkami...a co do buzki to najlepiej cos o jak najprostszym skladzie..mozesz kupic cos w aptece...np physiogel, slyszalam tez o kremie sutkowym dla kobiet karmiacych..firmy Rossman - zawiera lanoline i nie dziala podobno zapychajaco a bardzo kojaco na skore...i raczej nie kupuj nic matujacego

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny !
pisze z prosba o rade w sprawie dobrania odpowiedniego kremu do twarzy.
Mam 20 lat i tradzikowa cere, pare mieciecy temu tradzik mi sie bardzo nasilil i zaczelam kuracje antybiotykowa.
obecnie biore antybiotyk i smaruje twarz duac-iem na noc. cera zaczela mi sie poprawiac ale strasznie jest przesuszona i jest podrazniona zwlaszcza na policzkach. Ograniczylam duac i zamiast codzinnie uzywam go co drugi dzien.
Moim problemem jest ze nie wiem jaki krem nawilzajacy mam dobrac dla siebie uzywalam kremu firmy nivea ale nie jestem za bardzo z niego zadowolona. Czytalam duzo recenzji na temat roznych kremow na KWC i mam teraz metlik w glowie. Moze powinnam zainwestowac w cos drozszego jak np Avene??? Nie wiem czy kupic typowy krem nawilzajacy czy do cery tradzikowej ale te znowu nie nawilzaja tak dobrze.

Mam pytanie takze co do kremu pod oczy. Od pewnego czasu zauwazylam ze mam bardzo suche powieki oraz skore pod oczami czy majac 20 lat powinnam zaczac stosowac jakies kremy pod oczy???
marea jest offline  
Stary 2008-02-07, 11:09   #831
lilith1234
Rozeznanie

GG do lilith1234

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
ja kupilam siebie osttanio zel ze swietlikiem i zielona herbata pod oczy i na powieki, bardzo mi sie podoba, troche chlodzi skore, nie lepi sie, nakladam dosc gruba wartswe, ale mam tak przesuszona skore pod oczami ze wchlania sie to blyskawicznie, nie ma wlasciwosci przeciwzmarszczkowych

pani rusycystka
teraz też pani żona

czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline  
Stary 2008-02-08, 18:45   #832
anetkapoznan
Raczkowanie

tabletki na tradzik

czy ktos uzywal tabletek viva akno na tradzi? jesli tak to jakie przyniosly efekty?
anetkapoznan jest offline  
Stary 2008-02-09, 09:13   #833
Wizazanka492
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
ja kupilam siebie osttanio zel ze swietlikiem i zielona herbata pod oczy i na powieki, bardzo mi sie podoba, troche chlodzi skore, nie lepi sie, nakladam dosc gruba wartswe, ale mam tak przesuszona skore pod oczami ze wchlania sie to blyskawicznie, nie ma wlasciwosci przeciwzmarszczkowych
Hm zaciekawilas mnie
Zielona herbatka na oczy? Hm jak to stosowac???

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2008-02-11, 16:37   #834
roksanak
Przyczajenie

GG do roksanak

bardzo długi jest ten wątek i nie przeczytałam całego, ale polecam "Bratek" w tabletkach. takie zioła do tego można brać Cynk, który pomaga w działaniu Bratku. cena 30 tabletek, to ok. 8 zł. bierze się to 2 razy dziennie. efekty nie są natychmiastowe. na początku może trochę bardziej "wysypać", ale Bratek po prostu usuwa wszystkie te zanieczyszczenia.
ja miałam dość duże problemy z trądzikiem, ale jak zaczęłam używać Bratek, to po niecałym miesiącu już zauważyłam efekty. potem byłam tak zadowolona, że myślałam, że to już bezpowrotnie minęło, więc odstawiłam te tabletki... no i po kilku miesiącach trądzik wrócił (w słabszym wydaniu).
najlepiej więc brać 2 tabletki dziennie, a jak już efekty będę zadowalające, to po prostu zmniejszyć do 1 tabletki dziennie, ale nie odstawiać tak całkiem.
maście, kremy i inne tego typu specyfiki są też potrzebne, ale lepiej działać też od wewnątrz
pozdrawiam i naprawdę polecam, bo warto!
roksanak jest offline  
Stary 2008-02-11, 16:41   #835
roksanak
Przyczajenie

GG do roksanak

i jeszcze jedno: na trądzik pomaga też "krem uniwersalny" z Oriflame (takie małe słoiczki). zawiera on miód pszczeli, lanolinę i wit. E. ale jest trochę tłusty
roksanak jest offline  
Stary 2008-02-13, 14:42   #836
melmire
Przyczajenie

Hej Znawczynie i Znawcy
Szukam pomocy w dobraniu zestawu kosmetykow.
Moim najwiekszym problemem sa przebarwienia potradzikowe, ktorych chetnie bym sie pozbyla.
Na twarz stosuje aktualnie Diacneal naprzemiennie z Effeclarem K, i o zgrozo dopiero teraz po przeczytaniu (kawalkow) watku dotarlo do mnie ze przydalyby sie filtry!
Wiec pytanie pierwsze - jaki krem nawilzajacy, lekki z filtrami odpowiednimi do Effeclara nabyc?
Cere mam z gatunku wkurzajacych, zona T tlusta, a jakze, policzki , o ile nie sa czyms posmarowane , suche.
Ostatnio nie wiem dlaczego robia mi sie potworne zaskorniki z boku policzkow , grrr.
Pytanie numer dwa - przebarwienia mam tez na biuscie i dekolcie, podkoszulki nosze pod szyje wiec chyba moge sie obejsc bez filtrow poki co, ale potrzebowalabym czegos silniejszego i moze bardziej ekonomicznego (jesli chodzi o objetosc opakowania). Moge sie luszczyc, jakos to przezyje, byle troche sie stan mojego popiersia poprawil
Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi najbardziej zalezy mi na miedzynarodowych markach aptecznych, bo chwilowo nie jestem w Polsce.
melmire jest offline  
Stary 2008-02-13, 14:49   #837
Gonia
Zakorzenienie

polecam kuracje retinoidami doustnymi
jestem na niej od września i jest cudownie ,

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-13, 14:55   #838
melmire
Przyczajenie

Mozesz mi przyblizyc temat? co to sa doustne retinoidy?mam je wyzebrac od dermatologa, czy wystepuja w stanie wolnym?
melmire jest offline  
Stary 2008-02-13, 22:14   #839
Fuxia83
Zadomowienie

Ja mam Zorac żel z retinoidem do stosowania na skórę
Raz tylko sie posmarowałam tzn wczoraj na noc, a dzis czuje coś dziwnego na policzkach - bo nie jest to pieczenie, nie jest to swędzenie, jakby taki ból albo po prostu czuje ze cos tam sie dzieje - tak moge to określić, w dodatku z kilku ropnych pryszczy wszysko mi wyszło na wierzch, normalnie mi sie tak nie robi - tylko jakby zasycha pod skórą

Czuje ze za pare dni zacznę obłazić ze skóry - nie martwie sie tym bo mam akurat 2 tygodnie wolnego od wszystkiego, tzn jakies wizyty w sklepie przewiduje no ale co mi tam, najwyżej sprzedawczyni sie przestraszy

Mój chłopak widział mnie w gorszych sytuacjach wiec bedzie ok
Fuxia83 jest offline  
Stary 2008-02-14, 12:23   #840
Wizazanka492
Zadomowienie

Cytat:

Nie wiem technicznie co to jest,wiem tylko jak przebiega zabieg.
Pielegniarka(bylam w osrodku chirurg. plastycznej,ale wiem,ze przeprowadzaja tez kosmetyczki) najpierw posmarowala mi twarz jakims zelem.
Nastepnie centymetr po centymetrze dotykala glowka tego lasera skore twarzy.
Nieprzyjemne uczycie.
Cos w rodzaju bolesnego klucia,ale da sie wytrzymax.

Zaczyna sie od najmniejszej wiazki swiatla i stopniowo zwieksza.
Ja mialam bezposrednio po zabiegu lekko zaczerwieniona twarz,ale po okolo 20 min juz jest ok.

Po zabiegu jeszcze mi robiono jakas maseczke gleboko nawilzajaca i moglam bezposrednio wracac do pracy.

Zero podraznien,schodzenia skory.
Przez pierwsze 3-4 dni mozna zaobserwowac,ze plamki wrecz robia sie intensywniejsze w kolorze,a potem momentalnie bledna.

Do tego jeszcze fajnie dziala na skore w tym sensie,ze wszystkie drobne linie i zmarszczki sie prasuja.
Ja po 7 takich zabiegach nie mam praktycznie na twarzy ani jednej zmarszczki,a kilka drobnych wczesniej mialam.
A ile kosztuje taki zabieg laserowy?Skuteczny jest?

Jesli ktoras z was wie proszę o odpowiedź??

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości