Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-07, 11:04   #871
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zuczang Pokaż wiadomość
Przeczytałam kilka stron i już mi się te nazwy mnożą w oczach
Od jakiś dwóch lat mam problem z trądzikiem na plecach.Aktualnie stosuję zapisany przez dermatologa Zineryt oraz żel punktowy Iwostinu/Vitelle.Plecy szoruję mydłem siarkowym.Mimo to mam nadal nowe krosty i co najgorsze-przebarwienia(kilka także na dekoldzie).Jaką maść stosować na wypryski,a co z kwasami na przebarwienia?Myślałam o Brevoxylu punktowo,ale co do kwasów to nie mam kompletnie pojęcia...
Drugie pytanie:
Wróciłam właśnie znad morza i mam straszliwy wysyp takich podksórnych grudek,małych krostek widocznych pod światło.Zawsze miałam idealnie gładkie czoło,a teraz mam pełno takich krostek,bez widocznego ujścia.Są także na skroniach i tam da się je wycisnąć.Co radzicie?Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić.Myślałam,czy to nie przez zmianę kosmetyków(nie,stosuję płyn micelarny LRP,krem Atopra od dawna i nic się zlego nie działo nigdy)
Przepraszam,że sama sobie czegoś nie wybiorę,ale już sama nie wiem co z czym,wszystko mi się miesza,a Wy macie taką wiedzę...
PLECY
Ja bym poleciła któryś z toników kwasowych z BU z 2% BHA albo 10% AHA/BHA z L Mlekowym kwasem. Możesz je używać co 2 dni a nawet co wieczór na plecy, a na twarz 2 razy w tygodniu.
Powinny przy regularnym stosowaniu pomóc. Pamiętaj też o myciu ciała żelem bez SLS i nawilżaniem czymś lekkim i niezapychającym.

TWARZ
To niestety częsta reakcja skóry po powrocie z wakacji, szczególnie jeśli mieszkasz w dużym zanieczyszczonym mieście. Dodatkowo jeszcze słońce wysusza twarz która po powrocie z wakacji zaczyna wydzielać 2 razy więcej sebum a = zaskórniki + grudki podskórne.
Najlepiej by było jeśli nie planujesz jeszcze jakiegoś wyjazdu w tropiki czy też intensywnego opalania zacząć się złuszczać. Do toniku który Ci poleciłam możesz dodać łagodny preparat kwasowy Effaclar od LRP i używać go też 2 razy w tygodniu np tak:
- Effaclar
- nawilżacz
- tonik
- nawilżacz
- Effaclar
- nawilżacz
- tonik

Do oczyszczania używaj dalej micela LRP bo napewno nie zrobi Ci krzywdy, ale co do kremu Atopra - jest to krem do skóry atopowej i może powodować zapychanie (choć jeśli do tej pory tak nie było to dość dziwne), więc może pomyśl nad zmianą go np na lżejszy Humektan? i stosuj właśnie co 2 noc jako nawilżacz?

Na dzień natomiast obowiązkowym będzie filtr. Ostatnio wychaczyłam promocję dużej emulsji Iwostinu Solecrin 40+ z wodą termalną i kosmetyczką za 32,80zł - bardzo się oplaca. Mnie ten filtr nie zapycha choć mam cerę bardzo podatną. Jednak jeśli chodzi o filtry to jest sprawa bardzo indywidualna, każdemu służy coś innego i nie ma gwarancji że akurat ten filtr Ci się przysłuży, jedyna metoda żeby to stwierdzić to niestety prób i błędów. Tak czy siak przy kwasach (Effaclar i tonik) filtrować się musisz i to min 40stką!
A może pomyśl na czas dopóki tego nie wyleczysz o modnej grzyweczce ?

Tu podaję linki do kosmetyków które poleciłam:
filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161 lub http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24474
krem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
micel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24685 lub http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6134
tonik http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html lub http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
kwas http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=220
Możesz też raz w tygodniu zastosować maseczkę z glinki albo aspiryny.
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-14, 15:36   #872
modlishka665
Raczkowanie

Lightbulb Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Leczę się u dermatologa, jednak cały czas borykam się z dość silnym trądzikiem Czy moglibyście polecić jakieś dobre kosmetyki do makijażu? Pudry antybakteryjne itd...
modlishka665 jest offline  
Stary 2008-08-14, 16:21   #873
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez modlishka665 Pokaż wiadomość
Leczę się u dermatologa, jednak cały czas borykam się z dość silnym trądzikiem Czy moglibyście polecić jakieś dobre kosmetyki do makijażu? Pudry antybakteryjne itd...
Z moich doświadczeń wynika że kosmetyki kolorowe na których pisze "antybakteryjne" mają w składzie mnóstwo zapychaczy które bardzo źle wpływają na cerę dlatego zazwyczaj omijam je szerokim łukiem. Zamiast tego poleciłabym Ci poszperać w aptece, powinnaś znaleźć tam coś dla siebie bo jest tego naprawdę dużo..
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-15, 19:11   #874
carlottaa
Raczkowanie

potzebny ratunek na trądzik

witam. Osoba z mojego bliskiego otoczenia (mezczyzna) ma problem jakim jest trądzik. Stosuje różne kosmetyki jednak niewiele pomagają. Byl tez u kosmetyczki i trądzik ktory mial tego dnia znikl, jednak rano zaczal pojawiac sie kolejny... Czy znacie jakies sprawdzone i skuteczne (!) kosmetyki, ktore mogą mu pomóc, bo na razie znajomy zwleka z wizytą u dermatologa.. ?
Wierze, ze pomozecie!

Wzrost: 175 cm
Było: 73 kg
Jest: 61 kg
Ma być: 60 kg

'Najgorsze jest przegapienie okazji, która mogła odmienić nam życie, cherie'
carlottaa jest offline  
Stary 2008-08-15, 19:29   #875
Annaluka
Zakorzenienie

Dot.: potzebny ratunek na trądzik

Cytat:
Napisane przez carlottaa Pokaż wiadomość
witam. Osoba z mojego bliskiego otoczenia (mezczyzna) ma problem jakim jest trądzik. Stosuje różne kosmetyki jednak niewiele pomagają. Byl tez u kosmetyczki i trądzik ktory mial tego dnia znikl, jednak rano zaczal pojawiac sie kolejny... Czy znacie jakies sprawdzone i skuteczne (!) kosmetyki, ktore mogą mu pomóc, bo na razie znajomy zwleka z wizytą u dermatologa.. ?
Wierze, ze pomozecie!
Niech najszybciej się wybierze do dermatologa.

Co to za trądzik, który po wizycie u kosmetyczki znika, a na nowo rano się pojawia?

Może to jakieś uczulenie, podrażnienie czymś? W postaci krostek?
Stary 2008-08-15, 20:40   #876
AniaM69
Zadomowienie

Carlottaa, cudów nie ma, nikt nie będzie Ci referował setek wątków w jednym, musisz użyć wyszukiwarki i poczytać, albo kolegę namówić żeby poczytał.
Temat trądziku jest dość szeroko omówiony na tym forum i na laboratoriumurody.pl, więc - miłego czytania
AniaM69 jest offline  
Stary 2008-08-15, 21:30   #877
magica
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do magica

Mi się wydaje że to faktycznie uczulenie na jakiś kosmetyk- kosmetyczka załagodziła, potem może znów użył tego specyfiku i znów go uczuliło?

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline  
Stary 2008-08-15, 21:44   #878
zuczang
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedź.
Może opiszę dokładniej swoją cerę.
Mam cerę suchą,wrażliwą,naczynkową ,na bokach twarzy zmiany atopowe,a Atopra cudownie koi.Poza tym zużywam już drugą tubkę,więc wątpię,żeby zaczęła mnie teraz zapychać.Kupiłam brevoxyl i bardzo pomógł na grudki.Teraz mam zamiar wziąć się za plecy,naczytałam się tyle o tych kwasach i postanowiłam kupić acne derm i zaraz zamówię na BU tonik.Boję się tego Effeclaru na twarz,przy mojej wrażliwej skórze,to na pewno dobry pomysł?Tak czy siak,kwasy zacznę od 1 września,bo teraz wyjeżdżam nad morze,tropików się nie spodziewam,ale po co ryzykować

a filtrów używam zawsze

zuczang jest offline  
Stary 2008-08-15, 22:01   #879
carlottaa
Raczkowanie

tego dnia juz nie uzyl zadnego kosmetyku. Na pewno jest to tradzik (kosmetyczka do ktorej sie udal nie miala zadnych watpliwosci,)

Wzrost: 175 cm
Było: 73 kg
Jest: 61 kg
Ma być: 60 kg

'Najgorsze jest przegapienie okazji, która mogła odmienić nam życie, cherie'
carlottaa jest offline  
Stary 2008-08-17, 15:22   #880
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zuczang Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
Może opiszę dokładniej swoją cerę.
Mam cerę suchą,wrażliwą,naczynkową ,na bokach twarzy zmiany atopowe,a Atopra cudownie koi.Poza tym zużywam już drugą tubkę,więc wątpię,żeby zaczęła mnie teraz zapychać.Kupiłam brevoxyl i bardzo pomógł na grudki.Teraz mam zamiar wziąć się za plecy,naczytałam się tyle o tych kwasach i postanowiłam kupić acne derm i zaraz zamówię na BU tonik.Boję się tego Effeclaru na twarz,przy mojej wrażliwej skórze,to na pewno dobry pomysł?Tak czy siak,kwasy zacznę od 1 września,bo teraz wyjeżdżam nad morze,tropików się nie spodziewam,ale po co ryzykować

a filtrów używam zawsze
Effaclar jest delikatniejszy od Acne Dermu, bo to preparat na pograniczu kosmetyku i leku a Acne to lek o dość silnym działaniu. Dlatego Effaclar może być używany także latem a Acne wprowadziłabym jesienią. I przy obydwóch nie zapominaj o filtrze na dzień min SPF40. Oczywiście mocniejszy i bardziej drażniący Acne zadziała szybciej.

carlottaa przejrzyj wątek i wynotuj kilka preparatów które poleciliśmy wcześniej, przecież nie będziemy pisać w kółko tego samego dla każdego kto pyta. A jak Ci się nie chce to kolega niech to zrobi sam. Był tutaj wątek o trądziku u mężczyzn i dziewczyny polecały całe schematy pielęgnacji przeciwtrądzikowej dla panów, wystarczy przepisać.
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-17, 16:21   #881
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

moja pielegnacja?
Oczyscic sie od wewnatrz - jaki bratek, pokrzywa, skrzyp lub biala herbatka
i wewnatrz :
Jakis lagodny zel do twarzy (la roche ma bardzo fajne produkty i ziaja)
acnefan - zdecydowanie! wysusza wypryski, likwiduje 'bol' i zaczerwieniania
effaclar K - bardzo dobry produkt
moze cos nawilzajacego jakis nie zatykajacy kremik w razie przesuszenia twarzy
no i woda termalna z la roche (niekonieczne ale przyjemne)

I tyle

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2008-08-17, 17:42   #882
Jota
Raczkowanie

Zaciekawił mnie ten sok z granatu. Lalaith, napisz proszę, gdzie go można kupić, za ile, jak to pijesz, jak zwykły sok, czy jakoś specjalnie dawkujesz. Pierwszy raz słyszę o takim soku.
Ja kiedyś piłam polecany na wizażu sok z łopianu, kupowany w aptece ale efektów nie było.
Stary 2008-08-17, 20:54   #883
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
moja pielegnacja?
Oczyscic sie od wewnatrz - jaki bratek, pokrzywa, skrzyp lub biala herbatka
i wewnatrz :
Jakis lagodny zel do twarzy (la roche ma bardzo fajne produkty i ziaja)
acnefan - zdecydowanie! wysusza wypryski, likwiduje 'bol' i zaczerwieniania
effaclar K - bardzo dobry produkt
moze cos nawilzajacego jakis nie zatykajacy kremik w razie przesuszenia twarzy
no i woda termalna z la roche (niekonieczne ale przyjemne)

I tyle
Nie widzę tutaj filtra co mnie przeraża! Mam nadzieję że to tylko pisemne niedopatrzenie.

Cytat:
Napisane przez Jota Pokaż wiadomość
Zaciekawił mnie ten sok z granatu. Lalaith, napisz proszę, gdzie go można kupić, za ile, jak to pijesz, jak zwykły sok, czy jakoś specjalnie dawkujesz. Pierwszy raz słyszę o takim soku.
Ja kiedyś piłam polecany na wizażu sok z łopianu, kupowany w aptece ale efektów nie było.
http://www.allegro.pl/item408504033_..._z_turcji.html
http://www.allegro.pl/item395763603_...wlasciwy_.html
Czasem dorwę też gdzieś w supermarkecie (typu Alma, takie ekskluzywniejsze) kartonik. Nie dawkuję tego jakoś specjalnie, staram się pić dość regularnie, ale pije też dużo soków z B-karotenem i z borówek na oczy, i wody mineralnej niegazowanej, więc nie mogę za dużo żebym nie pękła A że jestem też maniaczką herbaciano-kawową Sama rozumiesz.
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-19, 23:32   #884
margaritha
BAN stały

Arrow Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam
Piszę tu, bo mam ogromną nadzieje, ze otzrymam tu pomoc jakiej mi brakuje.
Dostałam już amoku od wszystkich "cudownych" preparatów i nie wiem co mam dalej robić.
Zacznę od tego, ze moja skora jest po dużych przejściach. Przez 5 lat był leczony gronkowiec i obecnie mogę ostatecznie uznać ze jest wyleczony. Jak wygląda moja buzia, chyba nie muszę mówić;/ Pełno drobnych krostek, przebarwień, blizn i straszliwie rozszerzone pory...
Używałam rożnych kosmetyków, lecz nigdy nie zdecydowałam sie na kwasy ani kosmetyki z wyższej polki (chodzi mi tu o Avene, Vichy czy LRP).
Dotychczas używałam zazwyczaj kosmetyków drogeryjnych + leki na trądzik. Testowałam również Dermedic'e i Iwostin. Ten pierwszy nie robił krzywdy ale i specjalnej poprawy nie widziałam;/ O Iwostinie wole nie wspominać, mam urazę do tych kosmetyków.
Ale przejdę do sedna.
Ostatnio stwierdziłam, ze dam mojej buzi odpocząć od wszystkich preparatów na trądzik i zakupiłam z Pharmacerisa żel miceralny oraz nawilżający tonik. Do tego stosuje krem z Bandi z algami.
No i stalo sie. Moja buzie ogarnął wysyp ropniakow i innych paskudctw. Wydaje mi sie, ze przydałby mi sie konkretny oczyszczający żel + krem nawilżający, ponieważ mam skórę normalna z tendencją do suchości. W aptece pani zaproponowała mi serie Normaderm z Vichy i LRP. Po opiniach na kwc nadal nie jestem przekonana co do tych produktów i nie wiem który wybrać.
Myślałam nad zabiegiem mikrodermobrazji, ale to we wrześniu, może ona mi coś pomoże...
Nie wiem już jak mam dbać o swoja buzie i dlatego proszę Was o poradę...

Edytowane przez margaritha
Czas edycji: 2008-08-20 o 09:51
margaritha jest offline  
Stary 2008-08-20, 13:35   #885
lalaith
Zakorzenienie

margaritha piszę na priv
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-24, 10:37   #886
L_V
Zakorzenienie

Margharita, po pierwsze - czy jestes pewna ze gronkowiec jest wyleczony. Po drugie - jskie jest twój obecny stan buzi. Po trzecie - czy masz problemy naczynkami? Czy masz blizny?
L_V jest offline  
Stary 2008-08-24, 12:25   #887
Ilena
Zakorzenienie

ja mam takie kosmetyki :

SVR, lysanel lotion active ( bardzo mocny tonik idealny dla mojej buzi)
SVR , lysanel active ( krem z kwasami ktore dziala na mnie lepeij niz Acne Derm)
acnefan ( uzywam go czesto na dzien bo mam blada cere a on ladnie zakrywa przebarwienia i ogolnie wysusza)
iwostin, purritin zel do mycia twarzy ( dobry i lagodny)
SVR, lysanel mat ( po prostu lubie produkty i jak mam za sucha skore to zamiast acnefanu uzywam tego)

biore:
bratek w tabletkach
cynk
complex witaminy B
olej z rekina na wzmocnienie organizmu

posiadam rowniez:
Darsonwal ( to takie urzadzenie bakteriobojcze i rozgrzewajace oraz dotleniajace skore)

Moja skora wyglada z dnia na dzien lepeij ogolnie od roku mam juz duzo mniejszy tradzik niz mialam kiedys ... chyba oczyszczony organizm to jest klucz do sukcesu + odpowiednia pielegnacja
Ilena jest offline  
Stary 2008-08-26, 15:16   #888
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Margharita, po pierwsze - czy jestes pewna ze gronkowiec jest wyleczony. Po drugie - jskie jest twój obecny stan buzi. Po trzecie - czy masz problemy naczynkami? Czy masz blizny?
A jakie proponowałabyś kosmetyki do cery trądzikowej (nie różowaty) z popękanymi naczynkami (mam ich coraz więcej )?
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-26, 20:23   #889
simcha
Zakorzenienie

Unhappy Problemy z cerą, jestem załamana! ;(

Wiem, wiem. Takich wątków jest od groma ale jestem na tyle zdesperowana żeby założyć jeszcze swój.
Moją zmorą i koszmarem jest okropna cera. Właściwie sama nie wiem jaka jest. Na pewno trądzikowa, wiecznie 'zapchana' od wągrów w i grudek na brodzie, nosie i czole. Na linii żuchwy wyskakują mi pryszcze, z resztą mogą wyskoczyć wszędzie - zwłaszcza przed okresem. Po całym dniu świeci się w strefie T. Sądzę że jest mieszana, ale pryszcze mam czasem też na policzkach więc sama nie wiem.
Nie lubię mocnego makjażu, szczerze mówiąc w ogóle go nie lubię bo cały czas wydaje mi się że jeszcze gorzej podkreśla moje niedoskonałości, zwłaszcza gdy mam go już długo na sobie i się 'ściera'. No ale niestety korektor i podkład są niezbędne, jeśli nie chce straszyć na ulicy.

I tu Kochane Wizażanki mam do was pytanie - jakich kosmetyków powinnam używać?
Słyszałam że kwasy (np. Lynasel) są świetne i cera jest po nich ładna. Czy to prawda? Jak się je stosuje? Dodam że stosowałam Aknemycin, Differin, Davercin i niestety nic nie pomogło ;( Czego powinnam używać? ;>
Błagam Was o pomoc!

zapuszczam włosy

Pomóż Bronkowi Lopez zostać w Polsce z mamą!
podpisz PETYCJĘ
simcha jest offline  
Stary 2008-08-26, 20:29   #890
inc0rrect
Zakorzenienie

Dot.: Problemy z cerą, jestem załamana! ;(

Idź do dermatologa, trzeba rozpocząć porządne leczenie a nie na własną rękę... jak stosujesz sam Acnemycin albo sam differin bez wsparcia wewnetrznego np. to raczej nie oczekuj efektow na dłuższa mete

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2008-08-26, 20:51   #891
simcha
Zakorzenienie

tylko że właśnie dermatolog nic mi nie pomaga. ona przepisuje mi jakieś antybiotyki które nic mi nie dają, a do tego jestem kompletnie zielona i nie wiem jak co stosować ;( w ogóle gdybym chciała sobie kupić was jak Lysanel to jak się go stosuje? ;> najlepiej proszę o metodę 'krok po kroku'

zapuszczam włosy

podpisz PETYCJĘ
simcha jest offline  
Stary 2008-08-26, 22:41   #892
cava
Zakorzenienie

To zmień dermatologa, jak każdy lekarz sa ci dobrzy i Ci kiepscy odwalający fuszerkę.

Dobry dermatolog nie tylko zaleci leczenie, ale tez zdiagnozuje na jakim tle powstają problemy z cerą.
Bo moze potrzebujesz tabletki hormonalnej, moze przeleczenia antybiotykiem od wewnątrz + zewnątrz, a moze w ogóle co innego.
A moze sama sobie szkodzisz nakłądajac kosmetyki zawierajace skądnik który niszczy Ci cerę.

Dobry dermatolog: zrobi wywiad, przepyta o stosowane kosmetyki, rozpisze kurację wstępną + kosmetyki, umówi na kontrolę bo tez musi nauczyć się Twojej skóry, poobserwowac jak na co reaguje, zweryfikuje kurację, umówi na kontrolę, będzie szukał winnego do upadłego.
Nie ma lepszego "kosmetyku" jak dobry lekarz.

A potem można "cudować" na własną rękę

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
ta zima kiedyś musi minąć.
KN
cava jest offline  
Stary 2008-08-26, 22:52   #893
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
tylko że właśnie dermatolog nic mi nie pomaga. ona przepisuje mi jakieś antybiotyki które nic mi nie dają, a do tego jestem kompletnie zielona i nie wiem jak co stosować ;( w ogóle gdybym chciała sobie kupić was jak Lysanel to jak się go stosuje? ;> najlepiej proszę o metodę 'krok po kroku'
o Lysanel poszukaj w wyszukiwarce napewno na wizażu sporo było na jego temat. I znajdź dobrego dermatologa, popytaj się wśród znajomych, najlepiej znajdź jakąś prywatną klinike, nie ma co iść w żadnym wypadku na kase chorych. To wszystko jest do wyleczenia ale z pomocą fachowca, pozdrawiam

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2008-08-26, 23:01   #894
simcha
Zakorzenienie

dzięki dziewczyny. kto szuka nie błądzi więc będę szukać dobrego dermatologa choćby w innym mieście. ale muszę znaleźć (; jeszcze raz dzięki ;*

zapuszczam włosy

podpisz PETYCJĘ
simcha jest offline  
Stary 2008-08-27, 10:52   #895
szugarbejb
Zakorzenienie

Powinnas udac sie tez do ginekologa w tej sprawie, niedoskonalosci na linii zuchwy, nasilajace sie wysypy przed okresem wskazuja na wahania hormonalne. Popros o tabletki antykoncepcyjne, ktore powinny wyregulowac Ci gospodarke hormonalna.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline  
Stary 2008-08-27, 14:12   #896
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

lalaith wybacz ze tak pozno oczywiscie ze uzywam filtrow mam ich chyba 4 rozne rodzaju od 30 do 50

Stary 2008-08-27, 19:15   #897
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
Ja jeszcze w swoim "dermatologicznym" doświadczeniu nie spotkałam takiego który by mi pomógł. Chodzę tylko na kasę chorych, na prywatnego mnie nie stać, tzn na pojedyncze wizyty byłoby ale to się mija z celem, terapia przeciwtrądzikowa jest długotrwała. Pomogła mi natomiast znajomość biochemii kosmetycznej
W związku z tym odpowiem na Twoje pytanie. Kurację Lysanelem ( http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1682 ) możesz rozpocząć na jesieni albo zimą. Smarujesz nim twarz początkowo 2-3 razy w tygodniu na noc stopniowo zwiększając ilość tak do co 2 dni. W noce bez Lysanelu stosujesz dobry apteczny nawilżacz (początkowo skóra może Ci się bardzo łuszczyć, możesz mieć też wysyp grudek bo skóra musi się od wewnątrz oczyścić, ale nie zrażaj się, potem już będzie tylko lepiej). W dzień koniecznie wysoki filtr min SPF40, kup sobie apteczny, nie ryzykuj z drogeryjnymi chyba że znasz się na tyle na składach żeby stwierdzić jego fotostabilność. Wieczorem myj twarz czymś bardzo delikatnym, bez SLS i alkoholu np fajne a niedrogie są pianki i micel Pharmaceris, fajny jest żel micelarny z Rossmana, z droższych żel Avene Cleanance . Potem możesz przetrzeć twarz tonikiem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=717. Wycieraj twarz jednorazowymi ręczniczkami papierowymi.
Poczytaj wątki o Lysanelu tam dziewczyny na pewno mają różne propozycje jeśli to co napisałam nie będzie Ci odpowiadało.
lalaith jest offline  
Stary 2008-08-27, 19:36   #898
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margaritha Pokaż wiadomość
Ostatnio stwierdziłam, ze dam mojej buzi odpocząć od wszystkich preparatów na trądzik i zakupiłam z Pharmacerisa żel miceralny oraz nawilżający tonik. Do tego stosuje krem z Bandi z algami.
No i stalo sie. Moja buzie ogarnął wysyp ropniakow i innych paskudctw. Wydaje mi sie, ze przydałby mi sie konkretny oczyszczający żel + krem nawilżający, ponieważ mam skórę normalna z tendencją do suchości. W aptece pani zaproponowała mi serie Normaderm z Vichy i LRP. Po opiniach na kwc nadal nie jestem przekonana co do tych produktów i nie wiem który wybrać.
Myślałam nad zabiegiem mikrodermobrazji, ale to we wrześniu, może ona mi coś pomoże...
Nie wiem już jak mam dbać o swoja buzie i dlatego proszę Was o poradę...
margitha , taki nagły wysyp po nowych kosmetykach to nic innego jak znak, ze w którymś z nich (albo wszystkich) jest substancja która zapycha Ci pory, a moze nawet uczula.
W nawilżajacych kremach, tonikach (w ogóle w większości kosmetyków pielęgnacyjnych ) na ogół jest gliceryna i to na początku składu. A ta to napradę potrafi spaskudzić cerę. Ale to moze być cokolwiek, każdemu szkodzi co innego, dlatego nie ma tak prosto, ze jak koleżance pomaga maść/krem X to znaczy ze Tobie tez pomoze. Moze być kompletnie odwrotnie - Tobie moze zaszkodzić.

No i przy cerze problematycznej, nie można wprowadzać kilku kosmetyków nowych na raz, bo wtedy to nigdy się nie połapiesz co Ci szkodzi a co pomaga.

Mikrodermabrazja, nawet jeśli pomoze to tylko doraźnie (zresztą, coś mi swita ze jej się nie robi przy zmianach ropnych ), niedoskonałości cery będą się pojawiać, póki będziesz się smarowac kosmetykami zawierajacymi to coś, co Ci nie służy.
Trzeba znależć przyczynę powstawania problemu, a nie walczyć z już powstałym.

sklerotnik funkcjonalny

Myślę sobie, że
ta zima kiedyś musi minąć.
KN
cava jest offline  
Stary 2008-08-28, 12:30   #899
menthola
Przyczajenie

Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

ja znalazłam sposób na trądzik, a wierzcie mi że miałam taki że bałam sie wyjsc na ulice, teraz moja twarz jest wolna od krost ktore pojawiaja sie tylko sporadycznie i sa tak male ze nie zwracam na nie uwagi xD a przepis jest taki: KUPCIE SOBIE W APTECE BEZ RECEPTY MAŚĆ: ACNE-DERM ok20zł STOSUJCIE PRZEZ 3 MIESIĄCE, W RAZIE PRZESUSZENIA SKÓRY SMARUJCIE MAŚCIĄ: TORMENTIOL bez recepty, NIE ZNAM CENY ALE JEST NIEDROGA, PO TYM JAK KROSTKI TROCHE ZNIKNA KUPCIE SOBIE ŻEL DO MYCIA TWARZY CLEAN&CLEAR OIL FREE I MYJCIE TWARZ RANO I WIECZOREM-TEN ZEL JEST EXTRA BO BLOKUJE POWSTAWANIE PRYSZCZY I NISZCZY TE CO JUŻ SĄ I CO NAJWAŻNIEJSZE SKÓRA PO NIM JEST MATOWA PRZEZ WIELE GODZIN!!! MIŁEJ KURACJI;D
menthola jest offline  
Stary 2008-08-28, 13:56   #900
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

ja wlasnie zastanawiam sie nad zakupem lysanelu active lub glyco a ... ktory lepszy? Slyszalam, ze po lysanelu jest wysyp w pierwszym tygodniu, a glycolem mozna narobic sobie krzywdy! Zalezy mi jednak i to bardzo na pozbyciu sie niektorych niespodzianek (ostatnio mam wielki wysyp pryszczy) i pozbyciu przebarwien <-- z tym jest najwiekszy problem.

Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości