Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-01, 20:22   #1171
JellyJumper
Zadomowienie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja stosuje od około 1,5 miesiąca ISOTREXIN, do mycia robiony płyn i krem ALANTAN PLUS.
Niby jest poprawa ale nie jakaś zanczaca...
Czy kwasy byłyby dla mnie odpowiednie, jeżeli mój główny problem to zaskórniki?
mam ich mnóstwo wszedzie cały noc broda czoło, juża zabieraja sie za policzki.
Chciałam iśc do kosmetyczki na oczyszczanie ale dermatolog mi powiedział że to mi pomoże na 3 dni potem będzie to samo.

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline  
Stary 2009-10-02, 08:58   #1172
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Kochani pomocy! Mam pelno wielkich podskornych gul na twarzy, tzn, na brodzie i zuchwie. Sa one bolace Nie wiem co mam z nimi zrobic... Stosowalam acne fan, ale nie zauwazylam zadnych rezultatow, wrecz przeciwnie, jakby te gule sie od niego zrobily, moze z przesuszenia skory? Uzywam jednak mocno nawilzajacego kremu... Czy zastosowac na to sudocrem czy cos innego? Poradzcie mi cos prosze
Ja na takie gule używam maści ichtiolowej, pomaga.

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
ja stosuje od około 1,5 miesiąca ISOTREXIN, do mycia robiony płyn i krem ALANTAN PLUS.
Niby jest poprawa ale nie jakaś zanczaca...
Czy kwasy byłyby dla mnie odpowiednie, jeżeli mój główny problem to zaskórniki?
mam ich mnóstwo wszedzie cały noc broda czoło, juża zabieraja sie za policzki.
Chciałam iśc do kosmetyczki na oczyszczanie ale dermatolog mi powiedział że to mi pomoże na 3 dni potem będzie to samo.
Miałam to samo, Isotrexin w ogóle mi nie pomógł. Zużyłam 3 tybki i powiedziałam bye
lalaith jest offline  
Stary 2009-10-02, 12:39   #1173
flybird
BAN stały

Cytat:
Kochani pomocy! Mam pelno wielkich podskornych gul na twarzy, tzn, na brodzie i zuchwie. Sa one bolace Nie wiem co mam z nimi zrobic... Stosowalam acne fan, ale nie zauwazylam zadnych rezultatow, wrecz przeciwnie, jakby te gule sie od niego zrobily, moze z przesuszenia skory? Uzywam jednak mocno nawilzajacego kremu... Czy zastosowac na to sudocrem czy cos innego? Poradzcie mi cos prosze
sudocrem jeszcze bardziej wysusza, więc raczej bym tego nie próbowała... maść ichtiolowa trochę wyciąga, więc odrobinę może pomóc chociaż chyba najlepiej by było, gdybyś z tym poszła do dermatologa. takie wielkie, podskórne, gule to nie jest takie hop siup i na pewno srodkami bez recepty Ci nie zejdzie. a myślałaś o aknenorminie?
flybird jest offline  
Stary 2009-10-03, 14:00   #1174
inutil
Zakorzenienie

GG do inutil

hej!
Walczę z cerą od sierpnia. Mam straszny problem w okolicach żuchwy, uszu... Brałam przez miesiąc Unidox, teraz zaczynam brać Tetralysal. Niestety po Unidoxie nie było żadnych rezultatów, miałam tez robionie kwasy u kosmetyczki, ale myślę że mogła tym zrobić złą robotę. Ponieważ mam podskórne gule, a także wulkany. Mogłybyście powiedzieć mi czy moja pielęgnacja jest wtstarczająca? Przeczytałam kilka stron wątku, ale każdy przypadek jest inny.

Rano:
Przemywam twarz płynem micelarnym Vichy, smaruję wulkany papką przeciwtrądzikową z Jadwigi. Jak wyschnie smaruję Cethapilem.
Na to podkład - miałam revlon, teraz testuję Pharmaceris (bez podkładu się nie ruszę z domu, niestety)

Po południu w domu zmywam makijaż.

Wieczorem, po przemyciu płynem micelarnym nakładam Epiduo na przemian z Duac'iem (co drugi dzień). Po chwili smaruję wykwity Zinerytem. Co 2-3 dni Cethapil na noc.

W domu mam Effaclar K i effaclar I.A. - nie używam bo za bardzo nie wiem kiedy.... jeśli muszę umyś twarz woda - to mam żel też Effaclar LRP.

Co myślicie o takiej pielęgnacji? Teraz muszę kupić krem, bo Cethapil nie za bardzo mi odpowiada. Myślę nad czymś LRP
Stary 2009-10-03, 14:23   #1175
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Ja jak miałam gule, smarowałam Tribioticiem, do kupienia w aptece. W ciągu 2 dni gula wychodziła na wierzch i wtedy mogłam ją dobić zasuszając czymś

Co do Isotrexinu, to u mnie bardzo dobrze sprawdził się ze Skinorenem. Od tej pory uwielbiam połączenie retinoid+antybiotyk+kwas.

Przejrzę wątek o tym podkładzie Pharmaceris, jeśli najjaśniejszy jest naprawdę taki jasny, to pewnie się na niego skuszę, chociaż i tak się trochę boję, że będzie za ciemny albo za żółty, mam traumę z przeszłości

Z moją buzią już coraz lepiej dzięki Atredermowi Pięknie się łuszczę (nie spodziewałam się nigdy, że odłażące płaty skóry będą mi się wydawać ładne), mam coraz mniej pryszczy, w tej chwili tylko dwie malutkie krostki, pewnie i tak do jutra znikną. Ciemne blizny mam rozjaśniona, buzia coraz gładsza Być może jakiś wkład w ten cud miały też tabletki Bio-Uroda, zawierają MSM i krzem, więc teoretycznie na trądzik powinny się sprawdzić.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2009-10-03, 15:12   #1176
inc0rrect
Zakorzenienie

Znacie cos co mozna stosowac NA tonik z kwasem AHA lub NA epiduo??

te polaczenie u mnie retoidy+ tlenek benzoidu+ kwasy jednak jest za hardcorowe, ale mysle że jak będe czyms lagodzacym i nawilzajacym smarowala na to, szczegolnie na kwas to moja cera da sobie rade z podraznieniami

tylko żeby nie kolidowalo, wiem że nie wszytsko mozna laczyc z kwasami i retoidami

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-10-04, 23:07   #1177
Layila
Zadomowienie

Witajcie dziewczyny!

Czy spotkałyście się może z czymś takim, jak trądzik jako reakcja na toksyny pasożytów?

Jestem po rocznej kuracji Izotekiem, hormony mam ok, a okropny trądzik jak był tak jest. Uważam, że to co się dzieje na mojej twarzy jest skutkiem, natomiast przyczyna leży gdzieś głebiej - ale zaczynają mi się już kończyć pomysły. Mojej koleżance nagle pojawił się wysyp pryszczy, akurat w tym czasie robiła sobie badania na pasożyty i wyszło jej, ze ma glisty. Po kuracji trądzik zniknął bezpowrotnie. Mnie nic nie wyszło, ale podobno bardzo trudno jest wykryć pasożyty - trzeba mieć po prostu szczęście. Czy badałyście się pod tym kątem i w ogóle brałyście pod uwagę taką opcję? Podobno robaczyce ma 70% społeczeństwa, więc taka mozliwość jest bardzo prawdopodobna...
Layila jest offline  
Stary 2009-10-05, 10:30   #1178
losek78
Zakorzenienie

makabryczna teoria ale ja sie nie znam , choc tez u mnie hormonyw porządku a trądzik lecze latami u dermatologów i zawsze wraca ,
losek78 jest offline  
Stary 2009-10-05, 16:31   #1179
PinkyDoll
BAN stały

to moze i ja zapytam o coś- czyli o to samo co wszyscy- problem z cera mam i to od dawna!! ( a ostatnio to moja skora przechodzi sama siebie, wygladam przeokropnie) mam przestrasznie- duuuużżże pory!wręcz olbrzymie! jak kratery! nie rozumiem czemu sie takie porobiły!!widac je z daleka i okropnie duuuzo zaskórników! na czole brodzie, nosie ostatnio nawet na policzkach- może- źle pielegnuje cere? musze sie ich pozbyć! próbowałm juz chyba wszystkich kosmetykow drogeryjnych- proszę o poradę- i moze doradzenie jakiegos kremu- żelu- zabiegu? planu pielegnowania! czegokolwiek- plissss
PinkyDoll jest offline  
Stary 2009-10-05, 23:57   #1180
Layila
Zadomowienie

Ja też mam okropne pory - ale to wina potwornego łojotoku. Postanowiłam zadziałać od wewnątrz i biorę się za wierzbownicę - dziewczyny w wątku o sitosterolach bardzo ja chwalą. Dopóki nie opanujesz nadmiernego przetłuszczania, walka z porami przypomina walkę z wiatrakami. Coś o tym wiem.

Teoria z pasożytami jest makabryczna, ale wg statystyk 70% społeczeństwa ma 'bogate życie wewnętrzne' - wystarczy nieumyta sałata, truskawka czy pogłaskanie psa! Wiadomo już, że AZS powodują właśnie robaki. Podejrzewam, że z tym dziwnym trądzikiem jest podobnie. Brałam przez jakiś czas Denoxinal na oczyszczenie + dieta z kaszy jaglanej i buzia po 12 latach makabry wyglądała super, niestety krótko. Dlatego myślę, że to jest kwestia toksyn, skoro hormony mam ok, a Izotek tego nawet nie ruszył - no bo co innego? Poszperałam trochę w sieci i masa ludzi poleca na problemy skórne wywołane pasożytami balsam kapucyński (poszukajcie wątku na gazeta.pl, ponad 700 postów zachwytów )).

Dlatego planuję kurację tym balsamem (jestem prawie pewna, że przez te 23 lata coś mi się przyplątało), a po kuracji znowu Denoxinal na oczyszczenie + 4 dni na samej kaszy jaglanej i wywarach warzywnych. Równolegle będę przyjmowała tą wierzbownicę na zmniejszenie łojotoku. Buzię myję mydłem chirurgicznym (Manusan), które niszczy wszelkie bakterie, grzyby i wirusy (w tym HIV, więc działanie antybakteryjne jest ekstremalne) + będę się nacierać tym balsamem zewnętrznie - rzekomo goi wszelkie rany, afty, liszaje, wypryski itp. błyskawicznie. I zobaczymy Nie mam nic do stracenia, dermatolog mi powiedział, że on się już dalej nie podejmuje leczenia, bo przez 13 lat przepisał mi już wszystko, co tylko było możliwe...

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-10-05 o 23:59
Layila jest offline  
Stary 2009-10-06, 08:54   #1181
PinkyDoll
BAN stały

aha? piszesz ze ten balsam jest taki dobry? a jak ja mam go zdobyć? co do tych pasozytów to robiłas jakies testy badania ze je masz? czy sama do tego doszłaś?- a jesli by sie okazalo ze ja tez mam pasozyty- naprzykład- to skad moge wziasc ten denoxinal ile on kosztuje i jak długo go barlas zanim wyszły efekty? pozatym co to jest ta wierzbownica? gdzie to mozna kupić? pozdrawiam

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

a tak na marginesie- ja do pielegnacju uzywam zel peeling garnier czysta skora activ oraz zel effeclar do tego tonik garnier- dwa razy w tygodniu maseczka z glinki koalinowej dermaglin na zmiane z maseczka garnier 3w1, na noc krem actimat dermica albo iwostin piurritin- i od czasu do czasu peeling avon clerskin- prosze o porade czy moja pielegnacja jest odpowiednia- bo ja ostatnio nie widze efektow zadnych- wrecz jest gorzej- moze za bardzo oczyszczam skore- za bardzo ja wysuszam- kompletnie nie wiem jaki wybrac krem nawilzajacy , nie znam sie na składach a nie chce zeby mnie zapychał- mozecie mi cos doradzic? prosze- i jeszcze jakis krem złuszczajacy- zastanawiałam sie nad svr lysanel- ale boje sie ze wydam kase a bedzie jeszcze gorzej pozdrawiam

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

ale zaraz zaraz- klikam na google denoxinal a tu mi wyskakuje lek - suplement diety oczyszcza, organizm-... no hmmm to nie jest na pasozyty- na pasozyty byłby zentel, vermox, mebendazol, metronidazol- prawdziwe leki- oczyszczanie tez cos daje? przeciez nie zabija pasozytow i ich larw- wiec dlatego to ciagle wraca-
chyba najlepiej zrobic badania kału na obecnośc pasozytow i isc do gastroenterologa zaby napsał jakas recepte jesli jakies pasozyty beda- bo nie jestem jakos przkonana do suplementow- miala złe doswiadczenia z preparatem na włosy i paznokcie- i raczej nie przepadam za tego typu preparatami

a co do tej wierzbownicy...
'''ZIELE WIERZBOWNICY DROBNOKWIATOWEJ ( HERBA EPILOBIUM PARVIPHLORUM ) ZASTOSOWANIE:
Stosuje się do picia i do kąpieli w przypadku chorób dróg moczowych, schorzeń gruczołu krokowego, ze stanami nowotworowymi !włącznie. Zaleca się także w stanach zapalnych pęcherza i nerek. Wykazuje działanie przeciwbólowe, uspokajające, rozkurczowe.
więc jak to sie ma do trądziku u kobiet????
PinkyDoll jest offline  
Stary 2009-10-06, 09:03   #1182
saming
Zakorzenienie

Ja przerzuciłam się na kilka produktów z BU, i powiem szczerze, że wreszcie nie mam zapchanej twarzy. Przestałam używać fluidów, ciężkich pudrów i efekt naprawdę jest dobry... Teraz tylko minerałami omiatam twarz, delikatnie, bo za dużo to źle to wygląda na mojej twarzy.
Ale nadal mam mnóstwo zaskórników :/ W dodatku, teraz takie małe białe - wyłażące na wierzch... nie wiem czym je likwidować?? I nie wiem czym złuszczać.

Generalnie, to stosuję olejek myjący z BU, zamiast toników - hydrolaty. Krem nawilżający - Babydream, prawie w ogóle nie zapycha mi cery. Oprócz tego czasem peeling enzymatyczny z bromelainą z BU, maseczka wulkaniczna (BU), czasem siarkowa (barwa), czasem z zielonej glinki (ziaja). Oprócz tego na noc 2 razy w tygodniu tonik z kawasami AHA/BHA 10% + krem z filtrem SPF 50. ( niestety, lekko zapycha). Do tego Epiduo, co 2 dni, bo mi skórę wysusza, na noc.

Pojęcia nie mam, co zmienić, co dodać, co wyrzucić. Nie chcę przedobrzyć, ale coś mi jeszcze brakuje. Chcę się pozbyć świecącej twarzy i złuścić ją, pewnie przydałby się jeszcze jakiś krem do cery trądzikowej, no ale... ;/

saming jest offline  
Stary 2009-10-06, 09:09   #1183
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Hej mogę się przyłączyć? Też mam problemy z trądzikiem, a walczę z nim tak:

- piję srebro koloidalne,łyżkę stołową dzienie
- łykam Humavit skrzyp i pokrzywa
-twarz myję żelem effaclar z wodą termalną albo mydełkiem se srebrem
- twarz smaruję kremem velvetin który zawiera śluz ze ślimaka Chilijskiego
- punktowo na pryszcze jodyna albo zineryt, czasami maść z antybiotykiem
-wieczorem po oczyszczeniu twarzy kapsułki Dermogal A+E
- 3 razy napar z bratka i zielona herbata

Mimo tego jest różnie raz lepiej raz gorzej , czasami nie mam już siły

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-10-06, 09:38   #1184
PinkyDoll
BAN stały

wogole ostatnio na forum przeczytałam- ze ktoraś z wizazanek smaruje twarz oliwką hipp- postanowilam raz sprobować- zaryzykowałam- to co mnie wysypało na drogi dzien- w ciagu jednej nocy to poprostu masakra- zastanawiam sie jak ona mogła cos takiego doradzic! ze niby ma tradzik i jej to pomaga-- jakas sciema! i tyle

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2009-10-06 o 10:08
PinkyDoll jest offline  
Stary 2009-10-06, 10:12   #1185
losek78
Zakorzenienie

co do pasożytow to polecam do picia sok z kiszonej kapusty , jest to stara metoda polecana przez moja babcie, pewnie niezle oczyszcza i z toksyn, musze cos w necie poszukac o tym
losek78 jest offline  
Stary 2009-10-06, 11:53   #1186
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
sudocrem jeszcze bardziej wysusza, więc raczej bym tego nie próbowała... maść ichtiolowa trochę wyciąga, więc odrobinę może pomóc chociaż chyba najlepiej by było, gdybyś z tym poszła do dermatologa. takie wielkie, podskórne, gule to nie jest takie hop siup i na pewno srodkami bez recepty Ci nie zejdzie. a myślałaś o aknenorminie?
Eno, mi te gule po maści ichtiolowej wychodzą na wierzch i wtedy wydzielina ropna się wydostaje i zostaje tylko blizna którą wystarczy czymś zasuszyć. Nie polecała bym na takie rzeczy czegoś co ma tak wiele skutków ubocznych jak Aknenormin, chyba że ma faktycznie jakiś bardzo wielki trądzik z powikłaniami, ale o tym to dermatolog musi zdecydować.
lalaith jest offline  
Stary 2009-10-06, 12:34   #1187
Layila
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
aha? piszesz ze ten balsam jest taki dobry? a jak ja mam go zdobyć? co do tych pasozytów to robiłas jakies testy badania ze je masz? czy sama do tego doszłaś?- a jesli by sie okazalo ze ja tez mam pasozyty- naprzykład- to skad moge wziasc ten denoxinal ile on kosztuje i jak długo go barlas zanim wyszły efekty? pozatym co to jest ta wierzbownica? gdzie to mozna kupić? pozdrawiam
Denoxinal jest środkiem oczyszczającym organizm z toksyn. Dermatolog powiedział mi, że skoro hormony mam ok, a Izotek nie pomaga, to bardzo prawdopodobne że mam silnie zanieczyszczony organizm i nawala mi wątroba (głownie po anty i Izoteku). Przeszłam więc na silnie oczyszczającą dietę jaglaną - przez 10 dni je się tylko kaszę i faktycznie, w ciągu 3 dni - po raz pierwszy od 13 lat nie pojawił się żaden nowy pryszcz. No więc postanowiłam dołożyć do tego jeszcze jakiś preparat oczyszczający, żeby wspomóc tę dietę i farmaceutka doradziła mi Denoxinal. Przez jakieś 2 tyg nie wyskoczyło mi kompletnie nic, buzia się zaczęła ładnie goić ale wróciłam do normalnej diety i znowu zaczęły mi wyskakiwać syfki, choć nie tak dużo jak wcześniej.

No i zaczęłam sie tym interesować, bo po raz pierwszy zobaczyłam jakiś efekt. Poczytałam trochę i okazuje się, że mnóstwo alergii i w ogóle zmian skórnych spowodowanych jest toksynami. A te toksyny nie biorą się z nikąd, tylko są wytwarzane przez pasożyty. Mój lekarz twierdzi, że praktycznie każdy ma pasożyty, a w szczególności jesli ma zwierzeta, to na 100% . Dlatego jesli ktoś ma psa albo kota, to powinien się odrobaczać profilaktycznie co pół roku. Po prostu bardzo łatwo jest się zarazić, wystarczy nie umyć rąk. Lekarz zapisał mi Zentel na robaki ale uprzedził, że walka może trwać bardzo długo, bo leki usuwają tylko dorosłe osobniki, a w organizmie wciąż pozostają jajeczka. Dlatego leki zamierzam wspomóc tym balsamem - kupuje się go u Kapucynów albo na Allegro Jeszcze tego nie zaczełam brac, wiec się nie mogę wypowiedzieć, ale ludzie piszą o nim bardzo pozytywnie. Bo leki powodują tylk oto, że robaki zdychają z głodu i tyle - a zioła usuwają dodatkowo toksyny wytworzone przez zdychające robaki i hamują rozwój jajeczek. Jak skończe kurację balsamem, to wezme znowu Denoxinal, żeby usunąć toksyny po tych pasożytach.

Acha, jak sie ma robaki, to nie wolno pic zadnego soku z kapusty, ani żadnych innych kwasnych rzeczy, bo to rozwściecza te robaki!j Można przyjmowac pestki z dyni, a dopiero po usunięciu robaków pić sok z kapusty żeby usunąć resztki robaków, oczyścic organizm z toksyn i zmienić środowisko w jelitach na niesprzyjajace pasożytom.

O wierzbownicy poczytaj sobie w wątku o sitosterolach - dziewczyny tam fachowo tłumaczą jak to działa. Ja juz sie na nią zdecydowałam - licze na to, że choć trochę zahamuje mi łojotok.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-10-06 o 12:38
Layila jest offline  
Stary 2009-10-06, 13:07   #1188
flybird
BAN stały

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
co do pasożytow to polecam do picia sok z kiszonej kapusty , jest to stara metoda polecana przez moja babcie, pewnie niezle oczyszcza i z toksyn, musze cos w necie poszukac o tym
jeszcze pestki dyni

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Eno, mi te gule po maści ichtiolowej wychodzą na wierzch i wtedy wydzielina ropna się wydostaje i zostaje tylko blizna którą wystarczy czymś zasuszyć. Nie polecała bym na takie rzeczy czegoś co ma tak wiele skutków ubocznych jak Aknenormin, chyba że ma faktycznie jakiś bardzo wielki trądzik z powikłaniami, ale o tym to dermatolog musi zdecydować.
aknenormin już czasami jest przepisywany nawet na średni trądzik tylko że oporny na leczenie. a własnie ropne wypryski, łojotok są wskazaniem do stosowania retinoidów. oczywiście nie polecam 'ot tak', bo to silny lek, poza tym nie widzę tych zmian a to musi dermatolog zobaczyć, obejrzeć, zlecić właściwe badania itd tylko mówię, że warto iść do dermatologa. na pewno lepiej niż wypróbowywać środki bez recepty lub domowe metody, licząc że "a nóż pomoże"
flybird jest offline  
Stary 2009-10-06, 13:19   #1189
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Denoxinal jest środkiem oczyszczającym organizm z toksyn. Dermatolog powiedział mi, że skoro hormony mam ok, a Izotek nie pomaga, to bardzo prawdopodobne że mam silnie zanieczyszczony organizm i nawala mi wątroba (głownie po anty i Izoteku). Przeszłam więc na silnie oczyszczającą dietę jaglaną - przez 10 dni je się tylko kaszę i faktycznie, w ciągu 3 dni - po raz pierwszy od 13 lat nie pojawił się żaden nowy pryszcz. No więc postanowiłam dołożyć do tego jeszcze jakiś preparat oczyszczający, żeby wspomóc tę dietę i farmaceutka doradziła mi Denoxinal. Przez jakieś 2 tyg nie wyskoczyło mi kompletnie nic, buzia się zaczęła ładnie goić ale wróciłam do normalnej diety i znowu zaczęły mi wyskakiwać syfki, choć nie tak dużo jak wcześniej.

No i zaczęłam sie tym interesować, bo po raz pierwszy zobaczyłam jakiś efekt. Poczytałam trochę i okazuje się, że mnóstwo alergii i w ogóle zmian skórnych spowodowanych jest toksynami. A te toksyny nie biorą się z nikąd, tylko są wytwarzane przez pasożyty. Mój lekarz twierdzi, że praktycznie każdy ma pasożyty, a w szczególności jesli ma zwierzeta, to na 100% . Dlatego jesli ktoś ma psa albo kota, to powinien się odrobaczać profilaktycznie co pół roku. Po prostu bardzo łatwo jest się zarazić, wystarczy nie umyć rąk. Lekarz zapisał mi Zentel na robaki ale uprzedził, że walka może trwać bardzo długo, bo leki usuwają tylko dorosłe osobniki, a w organizmie wciąż pozostają jajeczka. Dlatego leki zamierzam wspomóc tym balsamem - kupuje się go u Kapucynów albo na Allegro Jeszcze tego nie zaczełam brac, wiec się nie mogę wypowiedzieć, ale ludzie piszą o nim bardzo pozytywnie. Bo leki powodują tylk oto, że robaki zdychają z głodu i tyle - a zioła usuwają dodatkowo toksyny wytworzone przez zdychające robaki i hamują rozwój jajeczek. Jak skończe kurację balsamem, to wezme znowu Denoxinal, żeby usunąć toksyny po tych pasożytach.

Acha, jak sie ma robaki, to nie wolno pic zadnego soku z kapusty, ani żadnych innych kwasnych rzeczy, bo to rozwściecza te robaki!j Można przyjmowac pestki z dyni, a dopiero po usunięciu robaków pić sok z kapusty żeby usunąć resztki robaków, oczyścic organizm z toksyn i zmienić środowisko w jelitach na niesprzyjajace pasożytom.

O wierzbownicy poczytaj sobie w wątku o sitosterolach - dziewczyny tam fachowo tłumaczą jak to działa. Ja juz sie na nią zdecydowałam - licze na to, że choć trochę zahamuje mi łojotok.

Popieram twoją tezę, to muszą być toksyny z jedzenia. Robaki? hmmm niekoniecznie, ale też gdzieś czytałam, że mogą one być przyczyną trądziku.Dziś już nie ma wbrew pozorom ekologicznych produktów. Pamiętam jak się odchudzałam produktami herbalife, rano koktail witaminowy na wodzie w ciągu dnia jeden posiłek do 1000kcal za zwyczaj same warzywa i mięso z kurczaka na parze, zero chleba,słodyczy, ostrych przypraw, cebuli, majonezów, szynek etc.etc. a wieczorem znowu koktajl. Podczas diety nie paliłam 2 miesiące. Twarz smarowałam kremem Effaclar K i powiem wam,że cera bardzo mi się poprawiła. Znikały nawet czerwone plamy po wyciskaniu, byłam w szoku Podejrzewam,że w tym koktajlu była jakaś witamina,której mam niedobory w organizmie , do tego łykałam błonnik który oczyszczał mi organizm z toksyn, nie uwierzycie ile razy biegałam do kibla na początku kuracji
Schudłam wtedy 7 kg , niestety jak pisze koleżanka powyżej, po powrocie to normalnej diety koszmar powrócił no i tak sobie walczę z cerą i jak to w życiu bywa, raz na wozie raz pod wozem.

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-10-06, 13:42   #1190
lalaith
Zakorzenienie

Layila a ten środek przeczyszczający nie znosi działania antykoncepcyjnego pigułek bo zwykle tak jest?
lalaith jest offline  
Stary 2009-10-06, 14:15   #1191
Layila
Zadomowienie

Masz na mysli Denoxinal? To nie jest absolutnie środek przeczyszczający, a oczyszczający organizm. On nie powoduje biegunek, tylko przyspiesza metabolizm i odtruwa organizm neutralizując i potem usuwając toksyny (choć przyznam, że świetnie mi wyregulował wypróżnianie) - w jego skład wchodzi wyciąg z 4 ziół i glonu jednokomórkowego + wyciąg z czosnku. Po prostu u większości ludzi toksyny wydalane są z moczem, ale u części osób organizm nie daje rady i dodatkowo oczyszczanie następuje przez skórę, która też jest ogromnym organem wydalniczym. Na twarzy odbija sie po prostu stan całego organizmu. Denoxinal to mój ostatni wynalazek, ale wcześniej oczyszczałam się sokiem z łopianu i tez bardzo dobrze działał - buteleczka kosztuje 5 zł. Najtańszą opcją jest picie szklanki wody z sokiem z cytryny na czczo, działa delikatnie, ale skutecznie tylko że trzeba to dłuugo stosować, a mnie sie nie chciało codziennie wyciskać Nie sadzę by miało to jakikolwiek wpływ na tabletki anty, ale na wszelki wypadek można je przyjmować w jakimś tam odstępie czasowym. I jeszcze jedno - ja zwiększyłam dawkę tego Denoxinalu do 3 tabletek na dobę i dopiero wtedy zauważyłam poprawę, obawiam się że jestem już tak zanieczyszczona, że dawkowanie wg ulotki by mi nie pomogło. Na razie żyję i nic mi nie jest

Co do wierzbownicy, to przepisuję z ulotki:
Działanie:
Podstawowymi składnikami odżywczymi ziela wierzbownicy są flawonoidy, kwercetyna, pochodne mirycetyny i sterole roślinne. Dzięki tym naturalnym substancjom wierzbownica korzystnie wpływa na prostatę i układ moczowy. Działa również oczyszczająco na organizm, wspomagając naturalne procesy detoksykacji. Zmniejsza wydzielanie łoju i powoduje jego upłynnienie, przez co poprawia wygląd cery.

Polecam Wam tez dietę jaglana - przynajmniej przez weekend. Czasem trądzik występuje na tle alergicznym, a kasza świetnie łagodzi wszelkie reakcje alergiczne + rewelacyjnie oczyszcza jelita. Kasze jaglaną gotuje się bez soli i je w dowolnych ilościach, popijać można ciepłym wywarem z warzyw bądź zieloną herbatą. Smaczne to to nie jest, ale stosuję przed większymi imprezami, albo wtedy kiedy jest już naprawdę tragicznie i pomaga.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-10-06 o 14:17
Layila jest offline  
Stary 2009-10-06, 14:26   #1192
lalaith
Zakorzenienie

A np takie oczyszczanie organizmu widziałam kiedyś ulotkę że się wkłada nogi do miski z wodą i ona potem jest taka cała czarna od toksyn, nie wiem na czym to polega widziałyście to? Czy takie coś też by mogło pomóc?
lalaith jest offline  
Stary 2009-10-06, 19:25   #1193
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Czy w czasie kuracji brevoksylem mozna stosowac peeling z kwasami?

skład pilingu z serii Iwostin :
Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Jojoba Esters, Glyceryl Stearate, Hydroxyethyl Acrylate, Squalane, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Allantoin, Melaleuca Alternifolia (Tea tree) Oil, Phenoxyethanol, Disodium edta, Ethylhexyglycerin, Triethanolamine, Troclosan, Parfum, PEG-8, Triethanolamine, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Tocopherol.

Bardzo proszę o odpowiedź!

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2009-10-06 o 21:09
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2009-10-07, 02:07   #1194
Layila
Zadomowienie

Ja bym nie ryzykowała. Brevoxyl ma działanie silnie drażniące, dodatkowo wzmaga szkodliwe działanie wolnych rodników uszkadzających skórę, a po kwasach wymaga ona delikatnego traktowania. Po takiej mieszance możesz się obudzić owszem, bez trądziku, ale i bez twarzy
Layila jest offline  
Stary 2009-10-07, 08:27   #1195
Julianka_7oo7
Zadomowienie

dzięki
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2009-10-07, 11:41   #1196
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Czy myślicie ,że kawa może powodować wysyp? Jedni sądzą,że podrażnia inni że nie. Macie jakieś doświadczenia?

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-10-07, 11:56   #1197
losek78
Zakorzenienie

u mie raczej kawa nie bo pilam i nie pilam potem jakis czas i nie było róznicy, najpredzej to toksyny, co do robakow to nadal uwazm ze to makabryczne i musze cos wiecej sie o tym dowiedziec , o objawach itp
ale sprobuje z pewnością diety z kaszą jaglaną
losek78 jest offline  
Stary 2009-10-07, 12:42   #1198
Layila
Zadomowienie

Ja wczoraj zaczęłam pić balsam + Vermox na pasożyty, no i zobaczymy. Czekam jeszcze na wierzbownicę, bo wiąże z nią duże nadzieje. Początkowo ta teoria z robakami była dla mnie makabryczna, ale już się przyzwyczaiłam Moja ciotka jest pediatrą i cała swoja rodzinę truje co pół roku, mówi że jeśli ma się osłabiony organizm, to zawsze się coś przyplącze - a to na sałacie, a to na jabłku, a to po głaskaniu kota czy psa. Oczywiście ja u siebie podejrzewam najgorsze, bo od urodzenia nigdy nie byłam 'odrobaczana', a przez tyle lat na pewno połknęłam z kilogram tego świństwa, ale organizm może być też zanieczyszczony po prostu śmieciowym jedzeniem. Przecież jak miałam 5-15 lat to namiętnie opychałam się chipsami, czekoladkami, ciastkami, pepsi itd. Wtedy zaczęły mi się problemy z cerą i trwa to do dzisiaj...

Poza tym, wierze w coś takiego, jak trądzik 'z dobrobytu". U mnie w domu codziennie jemy mięso, ciasto, desery, cytrusy, słodycze, gazowane napoje itd. Natomiast jak tak poobserwowałam, to koleżanki z tych biedniejszych domów, gdzie jada się prawie wyłącznie chleb, mięso od święta, a słodyczy praktycznie wcale - zawsze mają rewelacyjną cerę. Moi sąsiedzi żyją na granicy ubóstwa, bywa że brakuje im na chleb - mają trzy córki, które nie mają ani grosza na żadne kremy, toniki itd. , bo brakuje im pieniędzy na wszystko, ale mają tak piękne cery, że te z okładek mogą się chować.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-10-07 o 13:00
Layila jest offline  
Stary 2009-10-07, 12:56   #1199
Zosia#23#
Rozeznanie

GG do Zosia#23#

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zaczęłam pić balsam + Vermox na pasożyty, no i zobaczymy. Czekam jeszcze na wierzbownicę, bo wiąże z nią duże nadzieje. Początkowo ta teoria z robakami była dla mnie makabryczna, ale już się przyzwyczaiłam Moja ciotka jest pediatrą i cała swoja rodzinę truje co pół roku, mówi że jeśli ma się osłabiony organizm, to zawsze się coś przyplącze - a to na sałacie, a to na jabłku, a to po głaskaniu kota czy psa. Oczywiście ja u siebie podejrzewam najgorsze, bo od urodzenia nigdy nie byłam 'odrobaczana', a przez tyle lat na pewno połknęłam z kilogram tego świństwa, ale organizm może być też zanieczyszczony po prostu śmieciowym jedzeniem. Przecież jak miałam 5-15 lat to namiętnie opychałam się chipsami, czekoladkami, ciastkami, pepsi itd. Wtedy zaczęły mi się problemy z cerą i trwa to do dzisiaj...

Hej! bardzo zaciekawiły mnie Twoje sposoby.
A powiedz mi tą wierzbownice kupiłaś może w aptece?
Mój codzienny rytuał to: dwa razy dziennie Biogal w trakcie posiłku, siemie lniane jako tzw. moja herbatka, czasem też zmielone siemie dodaje do jogurtów naturalnych i co tam jeszcze....aa pije dużo wody niegazowanej.(znaczy sie ...staram sie )Łykam raz dziennie salfazin
ocet jabłkowy

Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...

Zosia#23# jest offline  
Stary 2009-10-07, 13:03   #1200
Eti_
Rozeznanie

Ja jestem ciągle na Tetracyklinie i jest różnie - raz lepiej, raz gorze, ale ciągle nie widzę jakiejś super poprawy. Już momentami zastanawiałam się nad Tretinexem, ale kurcze boję się skutków ubocznych i może będę chciała mieć drugie dziecko a wtedy wykluczone takie leki. Nie chce w ogóle zniszczyć sobie organizmu, choć Tetracyklina i tak swoje zdziała w niedobrym kierunku.
Balsam kapucyński kiedyś stosowałam, nawet jeszcze mam 2 butelki, ale podczas picia straaasznie mnie wysypywało, miałam straszną twarz i niby wmawiałam sobie że organizm się oczyszcza, ale nie zniosłam tego w pewnym momencie, w końcu pewności nie miałam że to minie, a było strasznie i momentami nie dało się ludziom pokazać na oczy.
Co do pasożytów to potwierdzam, są badania na to, że ma to związek z występowaniem trądziku. Jak znajdę link w necie to wkleje. Co do wykrywania to najlepiej zlecić w laboratorium parazytologicznym, najlepiej wykrywają. Tu macie link: http://www.laboratoriumfelix.com/analizy.html Ja wysyłałam tam próbki mojego dziecka, alergika. Polecam.

Ostatnio stosowałam peeling migdałowy i w ogóle sama już nie wiem co stosować żeby pomogło. Njgorzej, ze niedługo skończę 30 lat a z tym cholerstwem nie mogę sobie poradzić. Koszmar jakiś.
Eti_ jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości