Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-14, 16:17   #2371
dominikahh
Wtajemniczenie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

no właśnie, to jest takie drogie że jak mi przepisze to i tak nie kupię...

teraz na zimę powinnam zmienić ten żel aloesowy na jakiś krem zimowy?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1152356
Wymieniam się
Zapisz
dominikahh jest offline  
Stary 2010-11-14, 16:31   #2372
xXxFryciaxXx
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Frycia
Jakich żeli uzywasz ?
i krem na zimę ?
Ja używam do mycia twarzy białego jelenia mydło daaaje efekty ale najpierw zmywam makijaż ziają do demakijażu a potem myje
kremu na zimę nie mam muszę jakiś poszukać... wiem że jest w avonie ale jakoś mnie on nie kusi...
co nie znaczy że podkład na zimę jest be tylko sam chyba nie wystarczy
ja mam filtr 50 muszę zacząć go używać :/

http://www.specyficznapanna.pl/
xXxFryciaxXx jest offline  
Stary 2010-11-14, 17:19   #2373
bernadka20
Wtajemniczenie

Frycia
Ja mydel nie mogę uzywac ;/ a szarym mydłem myje miejsca intymne. Gdyz z tego co wiem to te zele do mycia miejsc intymnych lubia uczulac...

dominika
Szczerze to nie wiem, ale kupilabym zimowy krem.
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2010-11-14, 18:01   #2374
xXxFryciaxXx
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Frycia
Ja mydel nie mogę uzywac ;/ a szarym mydłem myje miejsca intymne. Gdyz z tego co wiem to te zele do mycia miejsc intymnych lubia uczulac...

dominika
Szczerze to nie wiem, ale kupilabym zimowy krem.
to poszukaj jakiś inny łagodny żelik do mycia twarzy naprawdę tylko na dobre ci to wyjdzie

Stary 2010-11-14, 18:08   #2375
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xXxFryciaxXx Pokaż wiadomość
Oto co było ze mną przed moją walką ok. rok temu (tu tylko leczenie u dermatologa) i teraz zrobione przed chwilą:
i nie mam podkładu bo nie używam, oczyszczona skóra... niestety zostały blizny i trochę ropnych zmian ale już znikają
wielkie gratulacje, udalo ci sie doprowadzic cerę do bardzo dobrego stanu tez potwierdzam, oczyszczanie to podstawa... przez wakacje uzywalam mydla afrykanskiego ktore bylo swietnym "myjakiem". po umyciu nim twarzy wacik z tonikiem byl zawsze idealnie czysciutki. Niestety wrocilam na studia, przy mocno chlorowanej i paskudnej lubelskiej wodzie mydło okazuje sie za agresywne, probowałam nawilzac cere wieloma rzeczami a i tak wyłaża mi suche skórki
biala17a jest offline  
Stary 2010-11-14, 18:13   #2376
xXxFryciaxXx
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
wielkie gratulacje, udalo ci sie doprowadzic cerę do bardzo dobrego stanu tez potwierdzam, oczyszczanie to podstawa... przez wakacje uzywalam mydla afrykanskiego ktore bylo swietnym "myjakiem". po umyciu nim twarzy wacik z tonikiem byl zawsze idealnie czysciutki. Niestety wrocilam na studia, przy mocno chlorowanej i paskudnej lubelskiej wodzie mydło okazuje sie za agresywne, probowałam nawilzac cere wieloma rzeczami a i tak wyłaża mi suche skórki
dziękuję bardzo wspolczuje ja juz nie myje woda z kranu i jest super

Stary 2010-12-03, 22:07   #2377
cristilla
Raczkowanie

Dziewczyny. mam takie małe pytanie. Używam na dzień żelu cattier do ceru problematycznej, jednak na noc potrzebuje czegoś mocniej nawilżającego. Zastanawiam się nad kremami ava eco linea, ale nie wiem czy kupić na noc czy na dzień. Wkleję składy, może któraś z was bardziej doświadoczona wypowie się w kwestii ich przydatności do skóry trądzikowej i wyboru na dzień/ na noc.

Rewitalizujący krem na dzień
Skład (INCI)
Aqua, Phytosqualan, Olive Oil, Ceteareth-6 Olivate, Olive Oil Unsaponifiables, OleaEuropaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Vegetable Oil , Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Vitis Vinifera Oil, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Gluconolactone ,Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Cetearyl Alcohol, Althea Officinalis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Acacia Decurrens Flower Wax, Zingiber Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Xantan Gum, Cymbopogon Schoenanthus , Lavandula Officinalis.

Na noc
Skład (INCI)
Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Phytosqualan, Olive Oil Eco*, Glycerin, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Olea Europea(Olive) Fruit Oil (and) Hydrogenated Vegetable Oil, Olea Europaea (Olive ) Oil Unsaponifiables (and) Glyceryl Stearate (and) Glycine Soja (Soybean) Sterols (and) Beta-sitosterol (and) Tocopherol, Vitis Vinifera Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Zea Mays Starch*, Althea Officinalis Root Extract*, Cetearyl Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Acacia Decurrens Flower Wax, Zingiber Officinalis Root Extract*, Sodium Dehydroacetate, Xantan Gum, Lavandula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate.
cristilla jest offline  
Stary 2010-12-03, 23:41   #2378
lifeisbeautiful
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Dziewczyny. mam takie małe pytanie. Używam na dzień żelu cattier do ceru problematycznej, jednak na noc potrzebuje czegoś mocniej nawilżającego. Zastanawiam się nad kremami ava eco linea, ale nie wiem czy kupić na noc czy na dzień. Wkleję składy, może któraś z was bardziej doświadoczona wypowie się w kwestii ich przydatności do skóry trądzikowej i wyboru na dzień/ na noc.

Rewitalizujący krem na dzień
Skład (INCI)
Aqua, Phytosqualan, Olive Oil, Ceteareth-6 Olivate, Olive Oil Unsaponifiables, OleaEuropaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Vegetable Oil , Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Vitis Vinifera Oil, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Gluconolactone ,Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Cetearyl Alcohol, Althea Officinalis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Acacia Decurrens Flower Wax, Zingiber Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Xantan Gum, Cymbopogon Schoenanthus , Lavandula Officinali
Ten krem na dzień jest strasznie nafaszerowany olejami, może cię zapchać. Oczywiście to sprawa dość indywidualna, ale ja na twoim miejscu bym nie ryzykowała
lifeisbeautiful jest offline  
Stary 2010-12-04, 16:37   #2379
bernadka20
Wtajemniczenie

Dziewczyny, jesli mowa o kremiku na zimę. To świetny jest Iwostin Sensitia z lipidami na zimę. Mam gładziutką cerę po nim. A własnie wracajac do pryszczy...
Byłam u tej innej dermatolog i przepisała mi Duac...początkowo reakcje były masakryczne schodziła mi skóra z brody i mnie podrażnił ale jak zaczelam stosowac ten kremu z Iwostin to przeszlo
bernadka20 jest offline  
Stary 2010-12-04, 17:53   #2380
dominikahh
Wtajemniczenie

u mnie na twarzy już trochę lepiej, ale te plamy zostają..
powróciłam do brevoxylu [odstawiłam go na ok tydzień i to nie był dobry pomysł] więc jest twarz trochę wysuszona ale prezentuje się ładniej

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1152356
Wymieniam się
Zapisz
dominikahh jest offline  
Stary 2010-12-05, 10:12   #2381
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Spróbuj z wodą przegotowaną, albo najlepiej bez wody. Zaopatrz się może w wodę termalną
Polecam ten sposób, przetestowane.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-12-05, 12:31   #2382
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Spróbuj z wodą przegotowaną, albo najlepiej bez wody. Zaopatrz się może w wodę termalną
Albo zwykłą mineralką
201608151056 jest offline  
Stary 2010-12-05, 14:32   #2383
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Albo zwykłą mineralką
Cytat:
Od mniej wiecej miesiąca używam mineralki, kupuję w Biedronce takie pieciolitrowe butle i muszę powiedzieć że różnica jest naprawdę widoczna. W duzym stopniu ustąpiły podrażnienia, zaczerwnienienie, mniej skórek wyłazi.
biala17a jest offline  
Stary 2010-12-05, 15:35   #2384
cristilla
Raczkowanie

Nie mam kremu, nie mam na niego pomysłu i się boje zapchania Ide wertować dalej KWC

A może przy okazji wspomogę naczynka, bo są w kiepskim stanie
Pozapycha
Rilastil Intensive, skóra delikatna z problemami naczyniowymi
Skład: (INCI): Aqua, Helianthus annuus, Glycerin, Steareth-2, PEG-8 Beeswax, PPG-15 Stearyl Ether, Chamomilla recutita, Butyrospermum parkii, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Steareth-21, Methoxy-PEG-7-Rutinyl Succinate, Hordeum vulgare, Butylene Glycol, Dimethicone, Titanium Dioxide, Lysine, Sodium PCA, Carbomer, Panthenol, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Triclosan, Ethyl Linolenate, Phospholipids, Allantoin, Bisabolol, Glycine Soja, Hydrogenated Lecithin, Ethyl Linoleate, Tocopheryl Acetate, Glycyrrhetinic Acid, Vitis vinifera, Saccharomyces Lysate, Disodium EDTA, BHA, BHT, Hypericum perforatum, Arnica montana, Hamamelis virginiana, Aesculus hippocastanum, Hedera helix, Parfum, CI 77289.

Edytowane przez cristilla
Czas edycji: 2010-12-05 o 15:58
cristilla jest offline  
Stary 2010-12-05, 19:48   #2385
aniuafen
Rozeznanie

Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen

Hej
postanowiłam dodać swoją historię, na pocieszenie niektórym
Miałam tradzik - ohydny bo może nie było go bardzo dużo, ale jak już sie cos pojawiało to diabelnie bolącego ostrego jak szpilka, baaardzo głebokiego i rosło i rosło. zanimwylazło i zmasakrowało pół twarzy ( samo masakrowało m-ja mu nei musiałam pomagać, jak pomagałam wychodziło na jedno i to samo). Zostawały mi ciemne plamy które nie znikały miesiącami, bo mam skórę wrażliwą - czytaj przezroczysta i widać całą jej strukturę do dna. Wystarczyło 10 miesięcznie takich gul i twarz wygladała jak jedna wielka rana. Kosmetyki miałam juz - dzięki wizażowi - ustawione dobre, intensywnośc syfienia się zmniejszyła, ale cóż.. Nadal 33 letnia wtedy kobieta chodziłam z pryszczami.
W końcu poszłam do dermatologa i dostałam aknenormin i poskutkowało w końcu. Brałam 10 miesięcy, wydałam na to paskudztwo kupe kasy, przeszłam bóle kręgosłupa - ogromne, depresję, ale warto było.
Kurację skończyłam w maju 2010 i do dziś spokój.

Kosmetyki do pielęgnacji:
1. na wieczór i na rano zmywanie twarzy płynem micelarnym - kupowałam 500 ml Biodermy na allegro lub w dobrych aptekach, starcza to na 2 miesiące, płaciłam około 50 zł - więc nie tak tragicznie. Teraz w promocji w aptekach jest Avene 400 ml po 42 zł. Polecam

2. krem do twarzy - i tu zaskoczenie. Moja dermatolog uważa że wodę w organiźmie trzeba zatrzymywać, a krem nawilżający tego nie robi - daje wode która szybko ucieka. Więc ona proponuje lipobase - w patece - 17 zł za małą tubkę lub 30 za dużą. Duża starczała mi na długo. Moim zdaniem DOBRY WYBÓR. Ewentualnie DEXERYL- też tanizna i ma ten sam sposób działania - blokuje wodę w skórze. Oba OK.

3. jakis krem pod oczy przeciwzmarszczkowy już bo trza. Pomaga mi ten co mam - jak kogoś interesuje to sprawdzę

4. puder mineralny EDM minerals nakładany na mokro z wodą termalną z AENE ( 10 zl za butelkę) - komplet woda plus puder ( 45 zł z przesyłką BIG) starcza na 3 miesiące - maluję się codziennie

5. jakiś korektor na drobne rzeczy, które jeszcze zostały lub które czasem jeszcze wyjdą ( krostki) - pod mineralny

6. róż tez mineralny - jak stosowałam jakiś tani puder brązujący dostałam wysypki

i to calość. Wygląda OK, ostatnio dostałam komplementa że nawet bez makijażu wygladam na 28 , a 34 już skończone

Buziaki i trzymam kciuki za powodzenie z walką z pryszczami. Jeśli kiedyś mi wróci znów sięgam po AKNENORMIN

Pozdrawiam )
aniuafen jest offline  
Stary 2010-12-06, 22:16   #2386
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Nie mam kremu, nie mam na niego pomysłu i się boje zapchania Ide wertować dalej KWC

A może przy okazji wspomogę naczynka, bo są w kiepskim stanie
Pozapycha
Rilastil Intensive, skóra delikatna z problemami naczyniowymi
Skład: (INCI): Aqua, Helianthus annuus, Glycerin, Steareth-2, PEG-8 Beeswax, PPG-15 Stearyl Ether, Chamomilla recutita, Butyrospermum parkii, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Steareth-21, Methoxy-PEG-7-Rutinyl Succinate, Hordeum vulgare, Butylene Glycol, Dimethicone, Titanium Dioxide, Lysine, Sodium PCA, Carbomer, Panthenol, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Triclosan, Ethyl Linolenate, Phospholipids, Allantoin, Bisabolol, Glycine Soja, Hydrogenated Lecithin, Ethyl Linoleate, Tocopheryl Acetate, Glycyrrhetinic Acid, Vitis vinifera, Saccharomyces Lysate, Disodium EDTA, BHA, BHT, Hypericum perforatum, Arnica montana, Hamamelis virginiana, Aesculus hippocastanum, Hedera helix, Parfum, CI 77289.
Ile ekstraktów Ale ma glicerynę, silikon i glicerynową odmianę soi i odmianę wosku, więc nie polecam Czy nie lepiej kupić olej na BU i zmieszać z kwasem hialuronowym (też na BU) zamiast kombinować jak koń pod górę? Prostszego połączenia nie znam. I nie powinno zapchać mimo, że olej jest tłusty. Poczytaj Mazidła i mocniej BK - o olejach w szczególności część I to zobaczysz, że nie wygląda to tak strasznie. A koszt znacznie tańszy niż te kremy.

Ja walczę z trądzikiem od dosyć długiego czasu, ale mój jest raczej trądzikiem kosmetycznym wynikającym z zapychania niż klasycznym trądzikiem. I zauważyłam znaczną poprawę gdy na krótki ( - walę głową bo mogłam to pociągnąć spokojnie ) okres zmieniłam pielęgnację na biochemiczną, czyli mazidła etc..

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2010-12-06 o 22:18
201605090956 jest offline  
Stary 2010-12-07, 11:19   #2387
cristilla
Raczkowanie

Uzywałam przez długi czas mieszanki z BU żel hialuronowy plus olej tamanu lub monoi. Tamanu pomagał na krostki, więc obecnie kładę go bezpośrednio na wyprysk. Jednak to mi nie nawilżało skóry, rolowało się strasznie. Na noc jakoś daje rade, ale na dzień się nie nadaje.
cristilla jest offline  
Stary 2010-12-07, 16:49   #2388
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Uzywałam przez długi czas mieszanki z BU żel hialuronowy plus olej tamanu lub monoi. Tamanu pomagał na krostki, więc obecnie kładę go bezpośrednio na wyprysk. Jednak to mi nie nawilżało skóry, rolowało się strasznie. Na noc jakoś daje rade, ale na dzień się nie nadaje.
u mnie takie szybkie serum zdawalo egzamin przez cale lato a teraz zaczyna byc podobnie jak u ciebie nie wiem, może to wina pory roku, przesuszonego powietrza albo czegos innego, ale niestety u mnie tez zaczeło sie rolować.
biala17a jest offline  
Stary 2010-12-07, 20:14   #2389
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
u mnie takie szybkie serum zdawalo egzamin przez cale lato a teraz zaczyna byc podobnie jak u ciebie nie wiem, może to wina pory roku, przesuszonego powietrza albo czegos innego, ale niestety u mnie tez zaczeło sie rolować.
Dziewczyny to wolicie zapychać skórę silkonami, parafiną i innymi cudami, a potem płacić dermatologom i praca ich idzie na marne? Może zmieńcie olej. Ja dziś kupiłam w siedzibie ZSK (koło Arkadii w Babka Tower) olej z jojoba i kwas hialuronowy w postaci roztworu, bo mam dosyć kremów które mam i przetestuję, a kremy zużyję jako balsam do ciała. A o co ci chodzi pod nazwą rolowanie?

Czas edycji: 2010-12-07 o 20:15
Stary 2010-12-07, 20:35   #2390
cristilla
Raczkowanie

Roluje się czyli nie wchłania się. Po dotknięciu twarzy lub położeniu twarzy robią się takie roleczki. Ja staram się używać ekologicznych kosmetyków mam żel Cattiera, tonik cattiera i pomada ojcę Grzegorza - to mniej eko akurat. Jednak potrzebuje coś na noc treściwego na zimę. Kupiłam krem ava ecolinea, zaryzykowałam. Nawilża super, rano budzę się ze skórą bez odrobiny łoju, ale czy zapcha poczekamy na razie uważnie obserwuję. Biała może spróbuj coś z Lavery, podobno całkiem niezły jest ten regulujący do cery mieszanej. W mojej pielęgnacj jest tylko jeden szkopuł: podkład Pharmaceris F. Nie ma najgorszego składu, ale silikonów jest dużo. Myślałam o minerałam, ale wiem mało na ten temat i nie wiem jak u nich z kryciem.
cristilla jest offline  
Stary 2010-12-07, 20:48   #2391
bernadka20
Wtajemniczenie

Słodka kiciunia
Pewnie chodziło o to, ze skóra się przesusza ? Chociaz nie wiem...
A ja uzywam kremu Iwostin na zimę...I jestem zadowolona.
Dziewczyny tez polecają Humektan Ale ciężko go dostac ;/
bernadka20 jest offline  
Stary 2010-12-07, 20:55   #2392
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Roluje się czyli nie wchłania się. Po dotknięciu twarzy lub położeniu twarzy robią się takie roleczki. Ja staram się używać ekologicznych kosmetyków mam żel Cattiera, tonik cattiera i pomada ojcę Grzegorza - to mniej eko akurat. Jednak potrzebuje coś na noc treściwego na zimę. Kupiłam krem ava ecolinea, zaryzykowałam. Nawilża super, rano budzę się ze skórą bez odrobiny łoju, ale czy zapcha poczekamy na razie uważnie obserwuję. Biała może spróbuj coś z Lavery, podobno całkiem niezły jest ten regulujący do cery mieszanej. W mojej pielęgnacj jest tylko jeden szkopuł: podkład Pharmaceris F. Nie ma najgorszego składu, ale silikonów jest dużo. Myślałam o minerałam, ale wiem mało na ten temat i nie wiem jak u nich z kryciem.
Ostrzegam, że ten krem z Lavery potrafi uczulić! Więc polecam zdobyć próbkę. A z Lavery polecam gorąco żelo-krem z serii z aloesem. Mineralne mają bardzo dobre krycie, nie dają efektu maski i są jasne. Warto popytać dziewczyn na forum mineralnym. Jestem na bank pewna, że to wynika od podkładu. Jak szukasz czegoś na noc to polecam olejek z róży. Jest mocno nawliżający.
Bernardka - Humektan nie jest lekki! Potrafi zapchać, mimo, że jest najlżejszy z emolientów. Przykładem takiej osoby jest vril czy ja. A iwostin ma dosyć ciężkie kremy. Jako krem polecam Toleriane Legre od LRP.

Czas edycji: 2010-12-07 o 20:57
Stary 2010-12-07, 21:05   #2393
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Dziewczyny to wolicie zapychać skórę silkonami, parafiną i innymi cudami, a potem płacić dermatologom i praca ich idzie na marne? Może zmieńcie olej. Ja dziś kupiłam w siedzibie ZSK (koło Arkadii w Babka Tower) olej z jojoba i kwas hialuronowy w postaci roztworu, bo mam dosyć kremów które mam i przetestuję, a kremy zużyję jako balsam do ciała. A o co ci chodzi pod nazwą rolowanie?
ale jakimi silikonami i parafina
mialam na myśli szybkie serum z HA, wybrany olej plus okresowo inne skladniki typu ekstrakt z cytryny itp.
No ja jestem na etapie testowania Mineral Flowers i tak na dwoje babka wrózyła, bo cos mi niby nowego przybylo, ale jestem przed okresem i wchlonełam ostatnio duzo słodyczy.
biala17a jest offline  
Stary 2010-12-07, 21:17   #2394
cristilla
Raczkowanie

Kiciunia, ja nie jestem alergikiem w najmniejszym stopniu, tak więc tym się przejmuję mniej. Wiadomo zawsze może być pierwszy raz, ale jak dotąd nic mnie nie uczuliło. Wyjątkiem jest chlor i woda z kranu ale też w dużych ilościach.
Olejek z róży.. hmm.. pomyślę, rozważałam też Balm Balm, ale chyba za tłuste.
Orientujesz się w jakiej cenie są minerały?
Miałam LRP miałam hydraphase, nie był najgorszy, ale czułam silikony
Ciekawe jest też to, że moja skóra potrzebuje oprócz nawilżenia jakiejś odbudowy - antybiotyki itd.
teraz czekam na kwas migdałowy, troszkę podleczę ślady.
Przepraszam za poprzedni post, jest nie po polsku wizaż mi się wiesza i te nerwy...
cristilla jest offline  
Stary 2010-12-07, 22:00   #2395
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
ale jakimi silikonami i parafina
mialam na myśli szybkie serum z HA, wybrany olej plus okresowo inne skladniki typu ekstrakt z cytryny itp.
No ja jestem na etapie testowania Mineral Flowers i tak na dwoje babka wrózyła, bo cos mi niby nowego przybylo, ale jestem przed okresem i wchlonełam ostatnio duzo słodyczy.
A bo myślałam o klasycznych kremach Mineral Flowers mają mnóstwo ekstraktów, ale też Trójglicerydy, woski, glicerynę, więc nie uważam, że tak długi skład ma sens. Ekstraków winno być kilka, a nie kilkanaście. A parabenów nie ma. Bardziej polecam to - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...kt=9388&next=1 - kremy Weledy są eko, ten ma dosyć krótki skład i tylko Gliceryna i wosk może zapchać. Krótsze składy są lepsze.
Cytat:
Kiciunia, ja nie jestem alergikiem w najmniejszym stopniu, tak więc tym się przejmuję mniej. Wiadomo zawsze może być pierwszy raz, ale jak dotąd nic mnie nie uczuliło. Wyjątkiem jest chlor i woda z kranu ale też w dużych ilościach.
Olejek z róży.. hmm.. pomyślę, rozważałam też Balm Balm, ale chyba za tłuste.
Ciekawe jest też to, że moja skóra potrzebuje oprócz nawilżenia jakiejś odbudowy - antybiotyki itd.
Przepraszam za poprzedni post, jest nie po polsku wizaż mi się wiesza i te nerwy...
Minerały - kilka dolarów za próbki na stronach typu EverydayMinerals i nie dostaniesz tego co ma na przykład L'oreal, czego nie można prawdziwym minerałem nazwać. Tu masz krótki skład (w MEOW bardzo krótki), oparty na tlenku tytanu. Używa się tego niewiele, duży sztuka starcza na rok do 2 lat. I fajne, a miękkie mają pędzelki w cenie 10 dolarów za podstawowy Flat top, który jest bardzo dobry.
Na ślady po pryszczach polecam kwasy. Na Bu jest tonik bardzo dobry z BHA, kwasem hydroksylowym, który przy stosowaniu filtra wysokiego jest bardzo dobry. Może być też tonik z aspiryną, na podstawie Aspiryny Bayer (tej zwykłej) lub zwykłej Polopiryny - bez powłoczki i wit C.

A i mówię od razu - nie jestem kosmetologiem, a pasjonatką, która śledzi i wie co się dzieje i ma po prostu duża wiedzę - postawą moją jest LU i BK.

Czas edycji: 2010-12-07 o 22:01
Stary 2010-12-07, 22:24   #2396
cristilla
Raczkowanie

Wybrałam migdałka, zobaczymy. Może zamówię jakią na everyday minerals 5,5 g 54 zl. Tylko ja potrzebuję mocnego krycia. To do rozważenia w styczniu Ja też trochę się interesuję, ale jeszcze mi daleko do pełnej wiedzy Pozdrawiam
cristilla jest offline  
Stary 2010-12-07, 23:11   #2397
magica
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do magica

Cytat:
Wybrałam migdałka, zobaczymy. Może zamówię jakią na everyday minerals 5,5 g 54 zl. Tylko ja potrzebuję mocnego krycia. To do rozważenia w styczniu Ja też trochę się interesuję, ale jeszcze mi daleko do pełnej wiedzy Pozdrawiam
A ja polecam minerały pixie. Wg mnie dużo lepsze niż EDM, lepiej kryją, a są wbrew temu lżejsze i pięknie się trzymają cały dzień.

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline  
Stary 2010-12-07, 23:37   #2398
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
A ja polecam minerały pixie. Wg mnie dużo lepsze niż EDM, lepiej kryją, a są wbrew temu lżejsze i pięknie się trzymają cały dzień.
Ja EDM podałam tylko jako przykład naturalnie Jest ich o wiele, wiele więcej..
Stary 2010-12-08, 00:10   #2399
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Wyjątkiem jest chlor i woda z kranu ale też w dużych ilościach.
Rozumiem że szkodzi ci każda wodociągowa woda? Myjesz twarz mineralką?
Co do cen minerałów, to podkłady plasują się tak w granicach 40-60złotych, ale są naprawdę wydajne. Z kryciem róznie, trzeba testowac różne firmy i formuły. Każda marka wypuszcza multum odcieni, ale na szczeście można próbki kupić.
Też szukam czegoś treściwszego na zimę, ale jak myśle o testowaniu o mi sie cos robi... W czasie tych mrozów raz nałożyłam krem z Babydreamu i pożałowałam juz nastepnego dnia, bo tak mnie wysypało

Cytat:
W mojej pielęgnacj jest tylko jeden szkopuł: podkład Pharmaceris F. Nie ma najgorszego składu, ale silikonów jest dużo. Myślałam o minerałam, ale wiem mało na ten temat i nie wiem jak u nich z kryciem.
Ale zapychaja cie silikony? bo jeśli nie robią nic złego to ja bym się na twoim miejscu nimi nie przejmowała.
biala17a jest offline  
Stary 2010-12-08, 15:13   #2400
cristilla
Raczkowanie

Tak do końca to nie wiem czy mnie zapychają Fakt faktem, że zaskórniki się robią. Ten podkład mnie nie zadowala, więc i tak jestem zmuszona poszukać czegoś innego.
A minerały można kupić gdzieś w sklepie, to bym sobie pooglądała
cristilla jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości