Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-26, 18:24   #2491
bernadka20
Wtajemniczenie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

anka
Dzieki za pomoc
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-01-26, 22:53   #2492
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Oj ja nie reklamuje :P sama jestem dopiero na etapie "odkrywania", ale jeśli chodzi o żel do mycia twarzy to na prawdę nie polecam tych drogeryjnych ;/ sama się sparzyłam i widziałam wielką różnicę po przejściu na Cetaphil (go nie reklamuje, bo miał być produkt do 20zł, a on kosztuje 36zł :P i w dodatku nie czuję, że twarz jest umyta po nim), moja skóra odżyła kiedy przestałam myc ją tym świństwem( L'oreal Pure Zone, Nivea Visage, Under Twenty - ot, co taka mała anty-reklama xD - mam nadzieję, że anty reklama nie jest płatna tutaj ). Teraz jednak zakupiłam sobie Ziaja Pro żel normalizujący(ma dobre opinie na KWC) i już czuję, że skóra jest lekko przesuszona Ale muszę mieć dwa żele(jeden na stancji, jeden w domu). A BU to w końcu sama natura ale jakoś nie mogę zebrać się na drugie zamówienie, boję się syndromu pustego konta
A próbowałaś olejku myjącego BU?

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Czyli mowicie, bym nie kupowala toniku i lepiej jest zamowic hydrolat tak ?

Argiletz w kazdej aptece jest dostepny ?
Toniki i hydrolaty mają jedną zasadniczą różnicę.
Te pierwsze mają ileś tam składników, co zobaczymy gołym okiem na opakowaniu - mega lista INCI.
Te drugie to destylat zawierający części składowe materiału roślinnego i niewielkie ilości olejku eterycznego.
Ja tam wybieram bramkę nr 2

Co do glinek, to ja oprócz Argiletzu zamawiałam z Fitomedu.
Sypka, większa pojemność i taniej wychodzi.
Stary 2011-01-26, 23:15   #2493
bernadka20
Wtajemniczenie

Apsik
Dziekuje
Hydrolaty zamowie przez internet z tego co pamietam.
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-01-26, 23:51   #2494
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Apsik
Dziekuje
Hydrolaty zamowie przez internet z tego co pamietam.

W Biochemii Urody sobie popatrz.
Wiem, że to wygląda jak reklama bo my tu z Anką1892 o tym trąbimy, ale w sumie używamy tych kosmetyków, więc o nich akurat możemy się wypowiedzieć.
I zamów sobie 2 albo 3 hydro to taniej wyjdzie niż za każdym razem zamawiać po jednym i płacić 11 zł za przesyłkę.
Bo przesyłka to tak jak jeden hydro
Stary 2011-01-27, 22:03   #2495
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Toniki i hydrolaty mają jedną zasadniczą różnicę.
Te pierwsze mają ileś tam składników, co zobaczymy gołym okiem na opakowaniu - mega lista INCI.
Te drugie to destylat zawierający części składowe materiału roślinnego i niewielkie ilości olejku eterycznego.
Ja tam wybieram bramkę nr 2
To niestety nie jest do konca tak skład na pewno krótszy, ale w kazdym hydrolacie jest jakis konserwant, który także moze szkodzić. U mnie po hydrolatach z BU zrobily się swędzace czerwone plamy i dlugo nie łaczylam tych faktów, ale kilka dziewczyn potwierdzilo że ma tak samo neistety i winny jest najprawdopodobniej konserwant
biala17a jest offline  
Stary 2011-01-27, 22:15   #2496
peach_passion
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
To niestety nie jest do konca tak skład na pewno krótszy, ale w kazdym hydrolacie jest jakis konserwant, który także moze szkodzić. U mnie po hydrolatach z BU zrobily się swędzace czerwone plamy i dlugo nie łaczylam tych faktów, ale kilka dziewczyn potwierdzilo że ma tak samo neistety i winny jest najprawdopodobniej konserwant
i było tak przy kilku hydrolatach czy konkretnym? bo nie wiem czy próbować innych rodzajów czy jeżeli jeden się nie sprawdził to dać sobie spokój
peach_passion jest offline  
Stary 2011-01-28, 00:57   #2497
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
i było tak przy kilku hydrolatach czy konkretnym? bo nie wiem czy próbować innych rodzajów czy jeżeli jeden się nie sprawdził to dać sobie spokój
Nie zakładaj z góry ze ci zaszkodzą, takich pechowców jak ja jest naprawdę mało Mnie załatwił oczarowy z BU, wiec spróbowałam ekologicznych z Mazidel (bo mają inny konserwant) neroli i miętowy byly super, a po rózy stulistnej znów buzia czerwona
pozdrawiam
biala17a jest offline  
Stary 2011-01-28, 12:33   #2498
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
I tu się z Tobą jednak nie zgodzę.
Nie każdy hydrolat ma w sobie konserwant.
Przykład: hydrolat z kwiatu pomarańczy z BU
A to tylko jeden z wielu.

Być może jest w tych hydrolatach coś, czego Twoja skóra nie akceptuje.
Może niektóre olejki eteryczne?
Bo one faktycznie mogą uczulać, a konserwant niekoniecznie. Przecież dziś jemy konserwanty, myjemy się nimi, pijemy bo one są wszędzie, ale jakoś żyjemy
Ale mam nadzieję, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-01-28 o 12:38
Apsik13 jest offline  
Stary 2011-01-28, 18:15   #2499
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
I tu się z Tobą jednak nie zgodzę.
Nie każdy hydrolat ma w sobie konserwant.
Przykład: hydrolat z kwiatu pomarańczy z BU
A to tylko jeden z wielu.

Być może jest w tych hydrolatach coś, czego Twoja skóra nie akceptuje.
Może niektóre olejki eteryczne?
Bo one faktycznie mogą uczulać, a konserwant niekoniecznie. Przecież dziś jemy konserwanty, myjemy się nimi, pijemy bo one są wszędzie, ale jakoś żyjemy

Oj, ale ty się chyba nie wczytałaś w skład tego, co używasz Wejdź na stronę producenta:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatneroli.html
Jest niebieski nagłówek: Właściwości, Zastosowanie, a jako trzeci Skład W składzie Mazidlanych hydrolatów tez widnieje tylko składnik i woda, a jak napisalam do włascicielki, czy przypadkiem nie ma konserwantu to okazalo się, że owszem jest.

Może masz racje z tymi olejkami Nigdy nie używalam, ale w takim razie bede podchodzić ostrożnie w przyszłości.
biala17a jest offline  
Stary 2011-01-28, 23:10   #2500
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Oj, ale ty się chyba nie wczytałaś w skład tego, co używasz Wejdź na stronę producenta:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatneroli.html
Jest niebieski nagłówek: Właściwości, Zastosowanie, a jako trzeci Skład W składzie Mazidlanych hydrolatów tez widnieje tylko składnik i woda, a jak napisalam do włascicielki, czy przypadkiem nie ma konserwantu to okazalo się, że owszem jest.

Może masz racje z tymi olejkami Nigdy nie używalam, ale w takim razie bede podchodzić ostrożnie w przyszłości.
Tam są ŚLADOWE ilości konserwantu.
To nikogo nie zabije i nie spowoduje jakichś szalenie widocznych zmian na skórze zważywszy na to, że w drogeryjnych kremach, tonikach itd lista składników wraz z łączonymi konserwantami ciągnie się przez pół opakowania. I one też widocznie jakoś specjalnie nie szkodzą, skoro są używane i na dodatek wszyscy po nich żyją
W porównaniu z nimi hydrolat to sama natura.

Śladowe ilości konserwantu - to niekoniecznie podstępna substancja, która może nam zaszkodzić, ale składnik, który podtrzymuje trwałość kosmetyku. Gdyby nie ta jego śladowa ilość, kosmetyk miałby np tygodniową przydatność do użytku. I szkodziłby o wiele bardziej
Stary 2011-01-29, 11:34   #2501
Viridian
Raczkowanie

Konserwanty też mogą wywoływać reakcje alergiczne, ale ponieważ dotyczy to niewielu ludzi, większość producentów się tym po prostu nie przejmuje.
A z bezpieczeństwem konserwantów w żywności też bywa różnie. Po prostu mikroorganizmy, które mogłyby rozwijać się w niekonserwowanej żywności są bardziej niebezpieczne.
Viridian jest offline  
Stary 2011-01-29, 14:35   #2502
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Tam są ŚLADOWE ilości konserwantu.
To nikogo nie zabije i nie spowoduje jakichś szalenie widocznych zmian na skórze zważywszy na to, że w drogeryjnych kremach, tonikach itd lista składników wraz z łączonymi konserwantami ciągnie się przez pół opakowania. I one też widocznie jakoś specjalnie nie szkodzą, skoro są używane i na dodatek wszyscy po nich żyją
W porównaniu z nimi hydrolat to sama natura.

Śladowe ilości konserwantu - to niekoniecznie podstępna substancja, która może nam zaszkodzić, ale składnik, który podtrzymuje trwałość kosmetyku. Gdyby nie ta jego śladowa ilość, kosmetyk miałby np tygodniową przydatność do użytku. I szkodziłby o wiele bardziej

Śladowe, nie śladowe, wprowadzaniem w błąd jest pisanie ze wogóle go tam nie ma Nie mam paranoi na punkcie konserwatów, wiem że są potrzebne itp. Nie twierdzę, że skoro mi niektóre hydrolaty szkodzą, to całej reszcie świata też, ale nie zgodzę się z opinią że szukając winowajców podraznienia czy uczulenia można hydrolaty wykluczyć, bo to "sama natura".
biala17a jest offline  
Stary 2011-01-29, 19:56   #2503
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Śladowe, nie śladowe, wprowadzaniem w błąd jest pisanie ze wogóle go tam nie ma Nie mam paranoi na punkcie konserwatów, wiem że są potrzebne itp. Nie twierdzę, że skoro mi niektóre hydrolaty szkodzą, to całej reszcie świata też, ale nie zgodzę się z opinią że szukając winowajców podraznienia czy uczulenia można hydrolaty wykluczyć, bo to "sama natura".
Faktycznie, nie napisałam o tym, że konserwanty mogą być w składzie hydrolatów.
Wypowiadałam się kiedyś szerzej w jednym z wątków na ten temat i napisałam o tym wręcz cały esej, dlatego nie będę go powtarzać.
Jakby nie było - hydrolaty są o wiele "zdrowsze" niż toniki ze znienawidzoną przeze mnie długą listą składników.
A każdy i tak wybierze sobie co chce i też będzie dobrze.
Koniec kropka.
Stary 2011-01-29, 21:35   #2504
Rinaa
Zakorzenienie

który puder polecacie do cery pełnej rozszerzonych porów i zaskórników ?
myślę o perłowym, ale może jakieś sugestie ?

oprócz tego na liście
serum azelo-oliwkowe
olejek myjący (chyba bezzapachowy)
hydrolat oczarowy
Rinaa jest offline  
Stary 2011-01-30, 00:12   #2505
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość

Perłowy dopiero mam w planach, wiec sie nie wypowiem.
Może poczytaj o hide a pore firmy Sweetscents? Można go stosowac jako primer i puder, u mnie sprawdza sie calkiem dobrze. Można o nim znaleźć w watku o Sweetscents a u mnie na blogu sa zdjecia obu jasnych odcieni.
biala17a jest offline  
Stary 2011-01-30, 11:56   #2506
xox
Raczkowanie

do długotrwałego zmatowienia twarzy - polecam puder KRYOLAN anti-shine
xox jest offline  
Stary 2011-01-30, 12:20   #2507
natalkkka19
Przyczajenie

Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

witam wszystkie dziwczyny i b.b.b prosze kogos znajacego sie o rade lecze tradzik juz od 6 lat w tamtym roku wkoncu dowiedzilam sie ze to przez hormony podwyzszony testosteron prolaktyna 9 miesiecy zazywalam yasmin(od endokrynolga) i nic nie pomogl w co lekarz nie mogl uwierzyc zrobil mi badanania hormony juz w normie a tradzik nadal taki sam a jakie blizny na plecach i wlosy an brzuchu...lecz wypisal mi recepte na syndi35 jakby wyniki byly zle ale ja i tak wzielam sprawy w swoje rece i zazywam te syndi 35 gdyz sa one przepewszytskim na cere zayzwam je niecale 3 miesiace i moja cera jest coraz gorsza...nie pracuje nie stac mnie na zadnego lekarza a na kase chorych trzeba czekac pol rok..a pracy nie znajde bo niewychodze z domu...zreszta kto by chcial takiego pryszczatego pracownika...i niewiem czy nadal brac te syndi35 jak i tam mi to nie pomaga czy isc do demratologa znowu po jakies antybityki albo to i to???pomocyyy
natalkkka19 jest offline  
Stary 2011-01-30, 22:16   #2508
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Ja od dwóch miesięcy używam bambusowego i dla mnie jest bardzo w porządku, aczkolwiek samemu trzeba zrobić test

Perłowego jeszcze nie miałam.
I pewnie długo nie będę miała bo ten, który mam z BU jest baaaaardzo wydajny.
Stary 2011-02-01, 21:03   #2509
eunchae
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez natalkkka19 Pokaż wiadomość
witam wszystkie dziwczyny i b.b.b prosze kogos znajacego sie o rade lecze tradzik juz od 6 lat w tamtym roku wkoncu dowiedzilam sie ze to przez hormony podwyzszony testosteron prolaktyna 9 miesiecy zazywalam yasmin(od endokrynolga) i nic nie pomogl w co lekarz nie mogl uwierzyc zrobil mi badanania hormony juz w normie a tradzik nadal taki sam a jakie blizny na plecach i wlosy an brzuchu...lecz wypisal mi recepte na syndi35 jakby wyniki byly zle ale ja i tak wzielam sprawy w swoje rece i zazywam te syndi 35 gdyz sa one przepewszytskim na cere zayzwam je niecale 3 miesiace i moja cera jest coraz gorsza...nie pracuje nie stac mnie na zadnego lekarza a na kase chorych trzeba czekac pol rok..a pracy nie znajde bo niewychodze z domu...zreszta kto by chcial takiego pryszczatego pracownika...i niewiem czy nadal brac te syndi35 jak i tam mi to nie pomaga czy isc do demratologa znowu po jakies antybityki albo to i to???pomocyyy
Ja nie radzę słuchać lekarzy. Nie ufaj im w 100% bo to sama widzisz, wcale nie musi się dobrze skończyć. Mnie osobiście żaden nie pomógł i każdy chciał mi tylko antybiotyk przepisywać po którym wszystko i tak wraca. Skoro Tobie hormony nie pomagają to może nie bierz ich już, może one właśnie pogarszają sprawę - takie przypadki też są. Może zamiast tego jakaś maść zewnętrznie?
eunchae jest offline  
Stary 2011-02-01, 21:50   #2510
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:

Bądź cierpliwa. Mi Syndi pomogły po pół roku, długo czekałam na poprawę, a na początku to pogorszenie było...
Może kup sobie Brevoxyl lub Acne Derm i stosuj rano i wieczorem?
Do tego filtr spf 50 Babydream, koszt niewielki (koniecznie codziennie rano, gdy wychodzisz).
Dla zmatowienia puder bambusowy/perłowy z Biochemii Urody.
Po jakimś czasie powinna być poprawa.

Na pojedyńcze krostki Acnefan (ok. 8zł), maść cynkowa (2-3zł) , papka Jadwiga (do kupienia na necie, tanio).

Do tego po nałożeniu Brevoxylu lub Acne dermu na noc któryś z kremów Babydream (każdy po kilka złotych, obejrzyj recenzje na KWC i wybierz dla siebie), aby skóra się regenerowała ładnie i nie byla taka zmarnowana.

Takie rady na szybko.
Miałam twarz w okropnych, podskórnych, bardzo głębokich krostach-wulkanach, o zaskórnikach, przetłuszczaniu nie wspomnę, bo to był dla mnie mały problem.

Teraz wszystko się unormowało, wyglądam dobrze. Syndi na pewno pomogły, ale po pół roku, nawet więcej. Co pół roku należy na 2 miesiące odstawić tabletki, potem znów brać.

Spróbuj, a może pomoże Ci to co mi?

Falabella jest offline  
Stary 2011-02-01, 22:56   #2511
Viridian
Raczkowanie

Cytat:
nie pracuje nie stac mnie na zadnego lekarza a na kase chorych trzeba czekac pol rok..a pracy nie znajde bo niewychodze z domu...zreszta kto by chcial takiego pryszczatego pracownika...i niewiem czy nadal brac te syndi35 jak i tam mi to nie pomaga czy isc do demratologa znowu po jakies antybityki albo to i to???pomocyyy
Spróbuj popytać po różnych przychodniach o wolne terminy, w niektórych czeka się na NFZ miesiącami, a w innych bardzo krótko.

Przed braniem antybiotyków lepiej zrobić wymaz ze zmian ropnych, bo jeżeli trądzik nie jest spowodowany przez bakterie, to antybiotyk niewiele zdziała.
Viridian jest offline  
Stary 2011-02-01, 23:25   #2512
Apsik13
Zakorzenienie

Falabella, używasz filtru Babydream?
Jaki on jest?
Dobrze nawilża?
Potrzebuję czegoś takiego i widzę, że spora grupa dziewczyn go używa i jest zadowolona.
Stary 2011-02-02, 08:30   #2513
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Perłowy dopiero mam w planach, wiec sie nie wypowiem.
Może poczytaj o hide a pore firmy Sweetscents? Można go stosowac jako primer i puder, u mnie sprawdza sie calkiem dobrze. Można o nim znaleźć w watku o Sweetscents a u mnie na blogu sa zdjecia obu jasnych odcieni.
dzięki
używałaś innych mierałów ? czy one naprawdę zamaskują zaskórniki i zrobią cuda z moją twarzą ?

przydałby się jeszcze krem, który nie zapcha a nawilży.... a o te 2 rzeczy u mnie bardzo trudno

Cytat:
Ja od dwóch miesięcy używam bambusowego i dla mnie jest bardzo w porządku, aczkolwiek samemu trzeba zrobić test

Perłowego jeszcze nie miałam.
I pewnie długo nie będę miała bo ten, który mam z BU jest baaaaardzo wydajny.

hm no tak, pudry są baaardzo wydajne
Rinaa jest offline  
Stary 2011-02-02, 09:29   #2514
ale_elemelka
Raczkowanie

Cytat:
Falabella, używasz filtru Babydream?
Jaki on jest?
Dobrze nawilża?
Potrzebuję czegoś takiego i widzę, że spora grupa dziewczyn go używa i jest zadowolona.

ja używam tego filtra 50.
ale jest koszmarnie tłusty i efekt latarni to jest nic, ja mam całe morze sebum na twarzy. jeżeli ktoś ma suchą skórę to polecam, ale przy mieszanej bądz tłustej, nie.
Jest tani, kosztuje od 6 do 10 zł zalezy gdzie. I do tego jest fotostabilny!
Stary 2011-02-02, 13:34   #2515
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ale_elemelka Pokaż wiadomość
ale jest koszmarnie tłusty i efekt latarni to jest nic, ja mam całe morze sebum na twarzy. jeżeli ktoś ma suchą skórę to polecam, ale przy mieszanej bądz tłustej, nie.
kurczę.....
Ja i bez filtra czasami jestem latarnią....

Dzięki za info
Stary 2011-02-02, 14:28   #2516
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ale_elemelka Pokaż wiadomość

Jest tłusty, ale u mnie całkiem ładnie się wchłania. Tragedii nie ma, a mam tłustą skórę

Falabella jest offline  
Stary 2011-02-02, 14:34   #2517
ale_elemelka
Raczkowanie

tak naprawdę kosztuje tak mało,że można go wytestować. ja nie polecam ale może dla Ciebie będzie dobry. ja używam go tylko na narty w górach
Stary 2011-02-02, 22:55   #2518
Apsik13
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny
Stary 2011-02-02, 22:58   #2519
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
dzięki
używałaś innych mierałów ? czy one naprawdę zamaskują zaskórniki i zrobią cuda z moją twarzą ?

przydałby się jeszcze krem, który nie zapcha a nawilży.... a o te 2 rzeczy u mnie bardzo trudno
Używalam troszeczkę EDMu, Lucy Minerals, a najwięcej chyba Lumiere. Cudów nie obiecuję, ale u mnie sprawdzają sie na tyle, że nie wyobrażam sobie powrotu do normalnych podkładów. Nie udaje mi się uzyskac takiego super hiper krycia jak niektóre wizażanki, ale nie mam uczucia takiej "maski" jak przy normalnych podkładach. Oprócz tego poprawiła mi sie cera, ale na to pewnie ma wpływ tez pielegnacja.
biala17a jest offline  
Stary 2011-02-06, 17:43   #2520
magdolena
Zakorzenienie

Szukam jakiegos delikatnego toniku - hydrolaty srednio mi jakos podchodza....- polecicie cos?? Tylko zaznaczam ze potrzebuje cos delikatnego bo uzywam toniku z kwasami i szukam czegos do stosowania rano.

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości