Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-06, 19:25   #2521
201608151056
Konto usunięte

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Szukam jakiegos delikatnego toniku - hydrolaty srednio mi jakos podchodza....- polecicie cos?? Tylko zaznaczam ze potrzebuje cos delikatnego bo uzywam toniku z kwasami i szukam czegos do stosowania rano.
Pięknie łagodzi skórę (niemal jak kojący krem) tonik z LRP:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23...er.html&next=1
Kocham go, ale jest drogi. Stosując raz dziennie starcza na miesiąc, półtora. Jeśli Twoja cera jest mocno podrażniona kwasami, mimo to zainwestowałabym w niego.

Z tańszych byłam bardzo zadowolona z tego:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...wy.html&next=1
Łagodził, nie podrażniał, odpowiadał mi też zapach, jakościowo jak za tą cenę był naprawdę bardzo zadowalający.
201608151056 jest offline  
Stary 2011-02-07, 11:59   #2522
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Używalam troszeczkę EDMu, Lucy Minerals, a najwięcej chyba Lumiere. Cudów nie obiecuję, ale u mnie sprawdzają sie na tyle, że nie wyobrażam sobie powrotu do normalnych podkładów. Nie udaje mi się uzyskac takiego super hiper krycia jak niektóre wizażanki, ale nie mam uczucia takiej "maski" jak przy normalnych podkładach. Oprócz tego poprawiła mi sie cera, ale na to pewnie ma wpływ tez pielegnacja.
dzięki
ja używam teraz bb cremu i z dnia na dzień efekty są coraz lepsze
zaskórniki mi tak jakby znikają, jestem w szoku
a na początku chciałam go wywalić do kosza ;p
Rinaa jest offline  
Stary 2011-02-07, 14:25   #2523
xox
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
dzięki
słyszałam, że podobno zatyka jak jest u Ciebie i czemu chciałaś go wywalić na początku?
xox jest offline  
Stary 2011-02-07, 14:47   #2524
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
słyszałam, że podobno zatyka jak jest u Ciebie i czemu chciałaś go wywalić na początku?
no właśnie, zapychał mnie na początku, jakieś pryszcze się robiły... nie podobał mi się efekt jaki dawał

a teraz mam flat topa i nim go nakładam

obecnie buzia taka oczyszczona jest, zaskórników mam mniej - a z tym mam problem, jestem przed zamówieniem z BU

i on cudownie kryje, polecam ! i wygląda naturalnie, nie jak tapeta
dobrze, że go nie wywaliłam tylko zacisnęłam zęby i mimo zapychania stosowałam
Rinaa jest offline  
Stary 2011-02-07, 15:02   #2525
~Veronique
Zakorzenienie

Cytat:
no właśnie, zapychał mnie na początku, jakieś pryszcze się robiły... nie podobał mi się efekt jaki dawał

a teraz mam flat topa i nim go nakładam

obecnie buzia taka oczyszczona jest, zaskórników mam mniej - a z tym mam problem, jestem przed zamówieniem z BU

i on cudownie kryje, polecam ! i wygląda naturalnie, nie jak tapeta
dobrze, że go nie wywaliłam tylko zacisnęłam zęby i mimo zapychania stosowałam
a jakiego bb cremu używasz?

~Veronique jest offline  
Stary 2011-02-07, 16:41   #2526
Wizazanka492
Zadomowienie

Dziewczyny, założyłam nowy wątek na temat trądziku http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post24916502, dla mnie temat ten jest przełomowy jeśli chodzi o trądzik.
Pozdrawiam

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2011-02-08, 11:30   #2527
Louve23
Raczkowanie

Hej mam do was takie małe pytanie. Od 4 tyg używam isotrexinu mam cere wrażliwą z naczynkami, tłustą z morzem zaskórników i pryszczami, łojotokiem skórnym . Wracając do leku...wyskakują mi ropne pryszcze nadal i nie zauważyłam aby wągry choc odrobinę odpuściły. Powinnam przerwać kuracje? Może to krem z filtrem mnie zapycha albo krem którym nawilżam buzie? Pomóżcie..nie mam siły już z tą buzią.
Louve23 jest offline  
Stary 2011-02-08, 14:54   #2528
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
a jakiego bb cremu używasz?
elemong
Rinaa jest offline  
Stary 2011-02-08, 15:56   #2529
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
dzięki

a jak długo go już używasz? juz kilka osob pisalo, że jakis bb cream na poczatku zapychal a pozniej przestal i kurcze trudno mi w to uwierzyc, bo mnie jak cos zapycha to na amen Jestem w trakcie szukania bb creamu bez caprylic trigliceryde, bo tez mam wielka ochote wreszcie je przetestowac. Na pewno dam znac, jak sie u mnie sprawdzily
biala17a jest offline  
Stary 2011-02-08, 17:16   #2530
kcpwmk15
BAN stały

Powiedzcie mi jaka według was jest najlepsza baza pod podkład dla cery trądzikowej i jak zwalczacie skórki gdy wasza skóra podczas leczenia nadmiernie się łuszczy?
kcpwmk15 jest offline  
Stary 2011-02-08, 19:46   #2531
qikulig
Przyczajenie

Słuchajcie dziewczynki, jaki polecacie korektor wlasnie dla cedry tradzikowej, jakis nie masakrycznie drogi, taki w rosądnej cenie...bo zastanawiam się nad kupnem. dodatkowo żeby nie uwydatniał skórek itp. Z góry dziekuje !
qikulig jest offline  
Stary 2011-02-09, 07:53   #2532
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:
a jak długo go już używasz? juz kilka osob pisalo, że jakis bb cream na poczatku zapychal a pozniej przestal i kurcze trudno mi w to uwierzyc, bo mnie jak cos zapycha to na amen Jestem w trakcie szukania bb creamu bez caprylic trigliceryde, bo tez mam wielka ochote wreszcie je przetestowac. Na pewno dam znac, jak sie u mnie sprawdzily

hm ile go używam...chyba tak około miesiąca, ale na początku mnie zapchał, w ogóle brzydko wyglądał na twarzy, a teraz z każdym dniem jest coraz lepiej

jak znajdziesz ten bb cream to napisz, który to

jeśli chodzi o kremy na noc/dzień to ja przeżywam masakrę.... trudno mi znaleźć coś odpowiedniego .... na zimę obecnie najlepszy dla mnie jest krem z Hean- Mleko i miód- domyślam się, że nie ma super składu, na początku mnie trochę zapchał, później już nie, najważniejsze, że nawilża...
humektan niby nie zapycha, ale nie robi z moją twarzą nic

dziewczyny jakich kremów używacie?
Rinaa jest offline  
Stary 2011-02-09, 11:13   #2533
party_girl7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jaka według was jest najlepsza baza pod podkład dla cery trądzikowej i jak zwalczacie skórki gdy wasza skóra podczas leczenia nadmiernie się łuszczy?
mialam kuracje doustna izotretynoina i mialam mega suche skorki, najlepszy byl cetaphil md! nie tworzy filmu, szybko sie wchlania jest lekki i mega nawilza

i teraz moje pyt: szukam toniku matującego i oczyszczającego do skóry problemowej bez alkoholu oczywiscie? polecicie cos?...
Stary 2011-02-09, 14:57   #2534
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Niestety na polskim rynku nie ma dobrych baz dla cer trądzikowych. Wszystkie są na bazie silikonów albo miki, co je skutecznie dyskwalifikuje. Musisz poszperać i spytaj Wujka Google, może jakoś internetowo można zamówić odpowiednie produkty. Podobno rewelacyjna jest baza z Tarte, Clean Slate Primer. Oprócz przedłużania trwałości makijażu, zawiera opatentowaną formułę pielęgnującą skórę. Choć szczerze mówiąc, nie obciążałabym cery kolejnymi produktami zanim nie wyleczyłabym zapalnych zmian. Co do pielęgnacji skórek jedyny niezawodny sposób- nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie. Jeśli żaden z produktów, który stosujesz w swojej terapii nie ma działania mikrozłuszczającego, rozejrzyj się za takim. Jeśli natomiast skórki są efektem działania właśnie silnych preparatów złuszczających, po prostu nawilżaj i odżywiaj. Jeśli Twoja cera będzie dobrze reagować na leczenie, wkrótce problem sam ustąpi. Tylko pilnuj, by kremy nie zawierały zapychaczy, bo to zniweczy efekty leczenia. Pozdrawiam
Stary 2011-02-09, 17:05   #2535
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
jak znajdziesz ten bb cream to napisz, który to

jeśli chodzi o kremy na noc/dzień to ja przeżywam masakrę.... trudno mi znaleźć coś odpowiedniego .... na zimę obecnie najlepszy dla mnie jest krem z Hean- Mleko i miód- domyślam się, że nie ma super składu, na początku mnie trochę zapchał, później już nie, najważniejsze, że nawilża...
humektan niby nie zapycha, ale nie robi z moją twarzą nic

dziewczyny jakich kremów używacie?

jak znajdę to na pewno sie pochwalę

Co do kremów to też wciaz szukam jakiegos pasującego, niestety bezskutecznie. Humektanu uzywalam dawno temu, ale jakos bez rewelacji bylo. Ostatnio wykonczylam krem z ziaji med łagodzacy podraznienia i musze powiedziec ze calkiem niezly byl, nie zapychal, nie rolowal sie pod mineralami, tylko że nie dal rady suchym skórkom, dlatego kupilam kolejny z tej firmy, tym razem dla skóry odwodnionej. Dam znac jak sie sprawuje
biala17a jest offline  
Stary 2011-02-09, 17:44   #2536
inverso
Wtajemniczenie

Mam głupie pytanie, gdzie kupujecie bb cream?
inverso jest offline  
Stary 2011-02-09, 18:02   #2537
Rinaa
Zakorzenienie

Cytat:

Co do kremów to też wciaz szukam jakiegos pasującego, niestety bezskutecznie. Humektanu uzywalam dawno temu, ale jakos bez rewelacji bylo. Ostatnio wykonczylam krem z ziaji med łagodzacy podraznienia i musze powiedziec ze calkiem niezly byl, nie zapychal, nie rolowal sie pod mineralami, tylko że nie dal rady suchym skórkom, dlatego kupilam kolejny z tej firmy, tym razem dla skóry odwodnionej. Dam znac jak sie sprawuje
myślałam, że Ziaja ma jakieś zapychacze

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Mam głupie pytanie, gdzie kupujecie bb cream?
ebay, najbardziej się opłaca, albo zamówienia zbiorowe
Rinaa jest offline  
Stary 2011-02-09, 22:08   #2538
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
myślałam, że Ziaja ma jakieś zapychacze
Te drogeryjne Ziaje (oliwkowa, nagietkowa, kakaowa itp) są na bazie parafiny, wiec od dawna omijam je szerokim łukiem. Te z Ziaji Med raczej parafiny nie maja (nie ręcze za wszystkie), ale rzeczywiscie, niektóre maja woski, silikony (ale nie każdemu silikony szkodzą, ja używam bezkarnie) albo caprylic/capric trigliceryde (ten składnik akurat omijam, bo robi mi masakrę). Owszem, składy mają niekiedy długie, ale ja juz jestem troche zrezygnowana i zmeczona tą całą walką, wiem że ideału nie znajdę, cieszę sie gdy znajdę cos nie szkodzacego.
biala17a jest offline  
Stary 2011-02-10, 17:42   #2539
201608151056
Konto usunięte

Cytat:

Z Ziaji Med polecam ten:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=40937&next=1

Zużyła kilka jego opakowań, co przy mojej wybrednej cerze jest nie lada wyczynem. Ładnie nawilżał, mam wrażenie, że odżywiał cerę i naprawdę łagodził. Wchłaniał się szybko, buzia była miękka i co najważniejsze, nie zapychał
Stary 2011-02-11, 22:45   #2540
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Moim niezapychającym faworytem jest babydream do twarzy i ciała. Jest lekki, wchłania się do matu, lekko nawilża. Można spróbować, nie jest drogi.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-02-12, 14:31   #2541
Anulenka
Zakorzenienie

Jestem w trakcie poszukiwań dobrego i niezapychającego kremiku nawilżającego oraz kremu z filtrem, tyle że moim problemem jest bardzo duże błyszczenie się skóry na nosie i czole Tak przy okazji zapytam Was czego używacie do zmatowienia buzi? Z moim świeceniem nawet skrobia sobie nie daje rady
Wracając do tematu, co mi poradzicie? Obecnie używam podkładu mineralnego Lucy Minerals i wiem że niektóre minerały nie na wszystkich kremach dobrze leżą..
Czy kremik babydream o którym piszecie to ten?: klik!
Mam ochotę wypróbować też krem Joppa Skin Renewal Moisturizer with Acai Berry klik!, ale nie wiem czy do mojego rodzaju skóry nadawałby się, tym bardziej że do najtańszych nie należy.. Czy któraś z Was miała może jakieś doświadczenie z kosmetykami tej firmy?
I jeszcze ostatnie pytanie do Was odnośnie filtrów Niektóre z Was polecają ten babydream z rossmana, ale boję się że mnie zapcha lub spowoduje jeszcze większe błyszczenie nosa i czoła Jakie jeszcze inne filtry polecacie? Jest ponoć taki z firmy La Roche Posay do cery tłustej, ale podobno ma w składzie alkohol.. Wiecie coś o tym? Na kwc dobre recenzje mają też filtry Avene, np ten: klik! Niestety, nie należą do najtańszych i jeśli nie sprawdziłyby się, to trochę pieniędzy poszłoby w błoto Jak sądzicie?

Edytowane przez Anulenka
Czas edycji: 2011-02-12 o 14:34
Anulenka jest offline  
Stary 2011-02-12, 16:54   #2542
201608151056
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Czy kremik babydream o którym piszecie to ten?: klik!

Jakie jeszcze inne filtry polecacie?
Tak, to ten krem. Jest taniutki i w dużej pojemności więc nic nie tracisz, jeśli nie podpasuje Twojej cerze zużyjesz go do rąk

W moim przypadku błyszczenie cery znacząco się unormowało gdy zaczęłam używać delikatniejszych oczyszczaczy to raz (żadnych tam do skór trądzikowych czy tłustych), odstawiłam kremy matujące na rzecz nawilżaczy właśnie, regularnie kilka razy w tygodniu zaczęłam robić maseczki na bazie glinek oraz gdy puder zamieniłam na bibułki

Co do filtrów- Bioderma AKN Mat. Trzeba tylko aplikować go wklepując, nie rozmazując po twarzy. Wtedy mniej bieli i się nie zbija w grudki. Jest też fluid matujący La Roche ale średnio mi pasował- jest droższy od Biodermy, wałkował się i nie daj Boże, by dostał się w okolice oczu- bardzo je podrażniał
Stary 2011-02-12, 21:32   #2543
Anulenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Tak, to ten krem. Jest taniutki i w dużej pojemności więc nic nie tracisz, jeśli nie podpasuje Twojej cerze zużyjesz go do rąk

W moim przypadku błyszczenie cery znacząco się unormowało gdy zaczęłam używać delikatniejszych oczyszczaczy to raz (żadnych tam do skór trądzikowych czy tłustych), odstawiłam kremy matujące na rzecz nawilżaczy właśnie, regularnie kilka razy w tygodniu zaczęłam robić maseczki na bazie glinek oraz gdy puder zamieniłam na bibułki

Co do filtrów- Bioderma AKN Mat. Trzeba tylko aplikować go wklepując, nie rozmazując po twarzy. Wtedy mniej bieli i się nie zbija w grudki. Jest też fluid matujący La Roche ale średnio mi pasował- jest droższy od Biodermy, wałkował się i nie daj Boże, by dostał się w okolice oczu- bardzo je podrażniał
Dziękuję za odpowiedź
Jak będę w rossmanie to poszukam tego kremiku i przy okazji maseczek glinkowych. Czy glinki Argiletz dostanę w rossmanie? Jakie inne glinki oprócz dermaglinu, którego znam , polecasz jeszcze?

I w walce z błyszczeniem mówisz, że dobre są bibułki? Jakie Twoim zdaniem najlepiej zdają swój egzamin? Ja znalazłam takie coś: http://www.palladio.pl/palladio/ricepaper.htm

Z filtrów Biodermy znalazłam dwa :
1): http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37146,photoderm-akn-mat-spf-30-uva-13.html&next=1
2): http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24470,photoderm-akn-mat-spf-40-uva-26-krem-ochronny-do-skry-tradzikowej-wysoka-ochrona-stara-wersja.html&next=1
Który z nich to TEN?

Edytowane przez Anulenka
Czas edycji: 2011-02-12 o 21:34
Anulenka jest offline  
Stary 2011-02-17, 12:47   #2544
bernadka20
Wtajemniczenie

Z drogeryjnych albo aptecznych rzeczy do oczyszczania twarzy to co stosujecie ?
Humektan dzis bede zamawiac. Ewentualnie kupie sobie jeszcze krem Babydream.
Chwalicie sobie moze Peeling enzymatyczny z Ziajki ?
Zainteresowal mnie ta bibułka ryzowa. Jak ja zamawiacie ?
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka

Edytowane przez bernadka20
Czas edycji: 2011-02-17 o 12:51
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-02-17, 15:03   #2545
saandy
Wtajemniczenie

Dziewczyny możecie polecić mi coś dobrego do walki z przebarwieniami i bliznami? Zastanawiam się nad kupnem acne-derm i glyco a albo lysanel activ, co lepsze? Do tego będę miała robioną serię peelingów ziołowych u kosmetyczki jeśli będzie jakiś efekt (we wtorek miałam 1 jestem w trakcie złuszczania, ale przebarwienia jak na razie nie zniknęły wcale nie wiem czy złuszczy mi się jeszcze jedna warstwa naskórka czy to już koniec?).

Proszę bardzo o poradę w co lepiej zainwestować
saandy jest offline  
Stary 2011-02-17, 15:36   #2546
Anulenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Humektan dzis bede zamawiac. Ewentualnie kupie sobie jeszcze krem Babydream.
Chwalicie sobie moze Peeling enzymatyczny z Ziajki ?
Zainteresowal mnie ta bibułka ryzowa. Jak ja zamawiacie ?
Z tej serii jest jeszcze puder ryżowy: http://www.palladio.pl/palladio/ricepow.htm
Też zastanawiam się gdzie możnaby go dostać Tylko coś kiedyś slyszałam, że ten puder ma w swoim składzie talk.. ale mimo wszystko fajnie byłoby go wypróbować i te bibułki też Tylko gdzie je kupić?
Anulenka jest offline  
Stary 2011-02-17, 16:51   #2547
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Dla mnie absolutnym numerem 1 w oczyszczaniu twarzy jest żel Avene Cleanance: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...ra-wersja.html
azure jest offline  
Stary 2011-02-17, 16:58   #2548
bernadka20
Wtajemniczenie

azure
Trochę drogi :P Myslalam o tanszym
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline  
Stary 2011-02-18, 01:14   #2549
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Jak będę w rossmanie to poszukam tego kremiku i przy okazji maseczek glinkowych. Czy glinki Argiletz dostanę w rossmanie?
Raczej nie, przynajmniej ja nie widziałam.
W aptece są na bank
Stary 2011-02-18, 15:42   #2550
kulcikriu88
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez saandy Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić mi coś dobrego do walki z przebarwieniami i bliznami? Zastanawiam się nad kupnem acne-derm i glyco a albo lysanel activ, co lepsze? Do tego będę miała robioną serię peelingów ziołowych u kosmetyczki jeśli będzie jakiś efekt (we wtorek miałam 1 jestem w trakcie złuszczania, ale przebarwienia jak na razie nie zniknęły wcale nie wiem czy złuszczy mi się jeszcze jedna warstwa naskórka czy to już koniec?).

Proszę bardzo o poradę w co lepiej zainwestować
Ja stosowałam kwas azealinowy w postaci Skinorenu a później jego tańszy odpowiednik -Acne-Derm i tego leku bym nie polecała. Na moje przebarwienia i blizny kompletnie nie działał, a stosowałam to jakieś pół roku, tylko swędziała po tej maści skóra. Polecam na pozbycie się blizn płyn na skórę Akneroxid L - zawiera tlenek benzoilu- dziala nie tylko rozjaśniająco ale i usuwa krostki, grudki itp- koszt około 30 zł, to się nakłada na max 2 minuty na skórę po czym spłukuje (skóra na początku stosowania lekko swędzi ale to mija szybko), następnie nakładam na to samo miejsce z blizna/przebarwieniem krem NO-SCAR (masa perłowa) jedyny ale to jedyny krem który mi pomógl na blizny po pryszczach, które miałam dość długo!!! Krem ten NALEŻY wmasowywać w skórę z blizną/ przebarwieniem przez kilka minut!! To jest warunek żeby naprawde były efekty. Krem jest dość drogi niestety ale też bardzo wydajny (koszt za 30 ml około 40 zł, gdzieniegdzie można i taniej kupić). UWAGA blizny czy przebarwienia skórne dość długo się wchłaniają także cierpliwości. Polecam bardzo te dwa preparaty.
kulcikriu88 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
8w1, cera, eveline, porady, problemy, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości