kosmetyczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-11-16, 13:40   #1
guest
Zakorzenienie

kosmetyczka

bosheeee...wróciłam od kosmetyczki niedawno..nieiweidziałam w cieniu którego drzewa mam się ukryć((((((bez make up i wogóle z zaczerwienioną twarzą(ale buźka czyściutka jest
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-16, 17:06   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: kosmetyczka

A dlaczego nie poprosiłaś o zatuszowanie zaczerwienień, zwykle maseczki łagodzące dają bardzo ładny efekt i skóra po zabiegu nie wygląda na wymęczoną oczyszczaniem.O makijaż mogłaś również poprosić -u mnie jeśli klientka nie powie ,że nie chce podkładu i pudru (bo np. nie chce już po zabiegu nic nakładać na twarz)to nakładamy podkład , troszkę pudru , jeśli trzeba to korektor - tak aby klientka nie musiała sie chować po wyjściu z gabinetu. Czały makijaż (usta, oczy ) to już dodatkowy koszt.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-16, 19:21   #3
DominikaS
Zadomowienie

Re: kosmetyczka - do Beatki

Wlasnie, mialam sie Ciebie Beatko zapytac... Czytalam kiedys w zagranicznych czasopismach takie rzczeczy, raz o kosmetyczkach do ktorych niektore kobietki pedza w czsie przerwy "lanczowej" robia sobie rozne zabiegi - oczyszczanie tez a potem wracaja do pracy. Dwa o kosmetyczkach w Wielkiej Brytani gdzie podobno klientka ze sladami po oczyszczaniu moze pozwac kosmetyczke do sadu. Strasznie dlugo myslalam ze to niemozliwe - tez zawsze z gabinetu wychodzilam jak biedronka - z czerwonymi plamami i bylam szczesliwa jak mi to po trzech dniach zeszlo - a zdazalo sie cera wygladala gorzej. I jeszcze te porady w pisamach kobiecych - "przed wielkim wyjsciem nie oczyszczaj twarzy u kosmetyczki". Ale teraz wiem ze po oczyszczaniu wcale nie trzeba wygladac gorzej niz przed - nie mowie oczywiscie o jakichs ceraz z powaznymi problemami tylko o takiej zwyczajnej. Ja po wizycie u kosmetyczki moge z powodzeniem wieczorem isc na bal i nie musze uzywac kamuflazu bo moja cera wyglada zawsze lepiej niz przed. Nakladaja jakies takie maseczki na koniec zabiegu ze moge wyjsc potem na ulice bez pudru nawet a cera wyglada pieknie - czysta, swieza i bez plamek czerwonych. Powiedz mi Beatko czy to nie zalezy od umiejetnosci kosmetyczki ze potrafi cere oczyscic bez pozostawiania na niej sladow? Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze po usuwaniu prosakow na przyklad zawsze zostanie slad bo nakluwa sie skore ale jak kotos nie ma takich problemow? Normalna skora chyba powinna po wizycie lepiej wygladac niz przed prawda?
DominikaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-16, 19:58   #4
guest
Zakorzenienie

Re: kosmetyczka -

Niestey jestem głosicielką poglądu,ze kobieta po wizycie w gabinecie ma wyglądać super.Kiedyś bywało róznie.Nie raz i nie dwa wpadłam w rece kosmetyczki "po kursie",która nie portafiła
ocenic co mozna czyścić,a co nalezy leczyć.
Dzis chodze do gabinetu gdzie nie pracuja na "akord".Leże po wapozonem na tyle dlugo ,ze kosmetyczka przy oczyszczaniu nie musi mnie kaleczyć.Mam czasami slady po nakłuciach igłą,które są minimalne i po dwóch dniach gina.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-16, 20:57   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: kosmetyczka -

Dominiko , Viola właściwie za mnie odpowiedziała na Twoje pytanie, ja uważam ,że wszystkie zabiegi zależą od umiejętności kosmetyczki i od jej fachowej wiedzy (nie sugeruj się przypadkiem wiekiem kosmetyczki ,często jest tak ,że młoda kosmetyczka ma większą wiedzę niż pani z kilkunastoletnim stażem , ale małą chęcią do nauki).Stanowczo uważam ,że po oczyszczaniu cera nie powinna być zaczerwieniona i ze śladami (nie mówię tu o skórze problematycznej czy nadmiernie wrażliwej), poza tym kosmetyczka musi wiedzieć czy i jak oczyszczać daną cerę.Vapozon, maski rozpulchniające , maski łagodzące , d'arsonval to wszystko ma również wpływ na wygląd skóry po zabiegu , a kosmetyczka musi wiedzieć co i jak zastosować.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości