Czerwona herbata pu-erh - daje efekty ? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-11-10, 09:39   #1
ewcialinka
Raczkowanie

Wink Czerwona herbata pu-erh - daje efekty ?

jesetm ciekawa czy systematyczne picie herbaty czerwonej pu-erh daje jakies
efekty ??? oczywiście nie objadając sie przy tym
Stary 2005-11-10, 09:51   #2
SandraBullock
Wtajemniczenie

Dot.: czerwona herbata pu-erh -daje efekty ?

Herbata Pu-erh poprawia przemianę materii,podobno zwalcza skutki niewłaściwej diety.Jest o niej w różnych wątkach,poszukaj

SandraBullock jest offline  
Stary 2005-11-12, 07:04   #3
shiral
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ewcialinka
jesetm ciekawa czy systematyczne picie herbaty czerwonej pu-erh daje jakies
efekty ??? oczywiście nie objadając sie przy tym

nieradze jej pic bardziej polecam zieloną

herbatke po czerwonej łamały mi się paznokcie wypadały włosy i niszczyła cera a przy mojej diecie jaką

stosowałam do niej trafiłam do szpitala wiec polecam zielona herbatke
shiral jest offline  
Stary 2005-11-12, 09:56   #4
Verena
Rozeznanie

A ja piję od dłuższego czasu wyłącznie czerwoną i nie narzekam. Na pewno poprawiła mi sie pzremiana materii, nic mi się nie łamie i nie wypada (w sensie włosy, paznokcie... )
A jakiś czas temu odkryłam herbate La Karnita z Bio-Active i naprawdę polecam. Moja mama nie zmieniając nic w swoim stylu życia (ale jest osoba dość aktywna, duzo się rusza), a tylko pijąc tę herbatę zamiast zwykłej, w ciągu jakiegos miesiąca (może dwóch) schudła tak, że zaczęła dopinać się w spodniach, w które czas jakiś temu przestała się mieścić
Tylko teraz cos nie mogę dostać tej herbatki w mojej "metropolii"... :/
Stary 2005-11-12, 09:59   #5
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

daje
piję ją od tygodnia a czuję się juz o wiele lepiej - lżejsza i oczyszczona pozatym pasuje mi smakowo
martina@ jest offline  
Stary 2005-11-12, 10:28   #6
Midi
Zakorzenienie

Shiral, do szpitala po herbacie czerwonej mogłabyś trafić tylko w przypadku, jeżeli miałabyś na nią jakąś silną alergię (ale wtedy byłoby to pewnie od razu po spróbowaniu). Raczej stało się to w wyniku nieodpowiedniej diety, a nie picia herbaty.
Herbata czerwona jest substancją naturalną i działającą dość łagodnie; poprawia przemianę materii i reguluje magazynowanie tłuszczu w organizmie. Jeśli chcecie schudnąć, to wystarczy pić ok. 3-4 razy dziennie pu-ehr i nie jest przy tym wymagana żadna specjalna dieta. Oczywiście, jeżeli nie będziecie się objadać, a im mniej będziecie jadły słodyczy i tłustych potraw z przetworzonej mąki, tym lepsze będa efekty. Konieczne jest też zachowanie normalnej, zdrowej aktywności fizycznej, ale to oczywiste.
Co do wpływu tej herbaty na paznokcie, to - podobnie jak kawa - pu-ehr pita w nadmiernych ilościach wypłukuje z organizmu wapń, więc jeśli będziecie piły powyżej 2 litrow dziennie przez dłuższy czas (np. 3 miesiące) i będzie to jedyny Wasz napój, to możliwe są takie skutki uboczne. Ale w opisanym tu przypadku jest to raczej wynik ogólnego niedoboru witamin i minerałów, spowodowanego nieodpowiednią (tj. niezdrową) dietą, tym bardziej, że ucierpiały włosy i cera - klasyczne objawy niedożywienia.
Poza właściwościami regulującymi przemianę materii, pu-ehr ma mnóstwo innych plusów, naprawdę jest to godny polecenia, zdrowy napój.
Midi jest offline  
Stary 2005-11-12, 11:17   #7
inch
Zakorzenienie

Midi, jak ja lubie Twoje wypowiedzi
inch jest offline  
Stary 2005-11-12, 13:20   #8
_cleooo_
Raczkowanie

to prawda ze czerwona herbata dziala, ja pilam ja przez prawie 3 miesiace i troszke przy tym cwiczylam. w pasie stracilam 6 cm, wiec mysle ze dobrze dziala, a poza tym jej dzialanie zauwalazylam tez przez to ile razy chodzilam do toalety, bo wczesniej miala z tym troche problem
musze znow zaczac ja pic

_cleooo_ jest offline  
Stary 2005-11-12, 13:32   #9
malenkaa20
Raczkowanie

Smile Dot.: czerwona herbata pu-erh -daje efekty ?

hmm!jak dla mnie to efekty sa super...az za bardzoteraz nie bo jestem w ciazy ale jakies dwa lata temu pilam ja codziennie po kilka.Do tego dieta(raczej niejedzenie-stres z powodu konczacego sie wtedy 3-letnego zwiaazku)w ciagu 3 miesiecy schudlam jakies 8 kg-wierzcie mi albo nie ale to prawdateraz jak bede maila po ciazy jakies problemy ze schudnieciem znow zaczynam od tej herbatki +jakies cwiczenia!Na pewno bedzie efekt:

agatka
malenkaa20 jest offline  
Stary 2005-11-12, 14:40   #10
SandraBullock
Wtajemniczenie

Herbatka ta obniża poziom cholesterolu.Pomaga pozbyć sie cellulitu
SandraBullock jest offline  
Stary 2005-11-13, 05:15   #11
shiral
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Midi
Shiral, do szpitala po herbacie czerwonej mogłabyś trafić tylko w przypadku, jeżeli miałabyś na nią jakąś silną alergię (ale wtedy byłoby to pewnie od razu po spróbowaniu). Raczej stało się to w wyniku nieodpowiedniej diety, a nie picia herbaty.
Herbata czerwona jest substancją naturalną i działającą dość łagodnie; poprawia przemianę materii i reguluje magazynowanie tłuszczu w organizmie. Jeśli chcecie schudnąć, to wystarczy pić ok. 3-4 razy dziennie pu-ehr i nie jest przy tym wymagana żadna specjalna dieta. Oczywiście, jeżeli nie będziecie się objadać, a im mniej będziecie jadły słodyczy i tłustych potraw z przetworzonej mąki, tym lepsze będa efekty. Konieczne jest też zachowanie normalnej, zdrowej aktywności fizycznej, ale to oczywiste.
Co do wpływu tej herbaty na paznokcie, to - podobnie jak kawa - pu-ehr pita w nadmiernych ilościach wypłukuje z organizmu wapń, więc jeśli będziecie piły powyżej 2 litrow dziennie przez dłuższy czas (np. 3 miesiące) i będzie to jedyny Wasz napój, to możliwe są takie skutki uboczne. Ale w opisanym tu przypadku jest to raczej wynik ogólnego niedoboru witamin i minerałów, spowodowanego nieodpowiednią (tj. niezdrową) dietą, tym bardziej, że ucierpiały włosy i cera - klasyczne objawy niedożywienia.
Poza właściwościami regulującymi przemianę materii, pu-ehr ma mnóstwo innych plusów, naprawdę jest to godny polecenia, zdrowy napój.

midi lekarz mnie się pytał jak się odchudzałam co piłam i czy brałam jakies tabletki...kiedy mu powiedziałam jak sie odchudzałam on sie spytał czy barałam cos albo piłam ja mu na to że piłam herbatke czerwoną i był w szoku powiedział że to prawdopodobnie od niej teraz tam leże zabronił mi jej pić i wszystko wracało do normy ale pomału
shiral jest offline  
Stary 2005-11-13, 15:49   #12
Pyra1990
Zakorzenienie

A ja nigdzie nie widze tej cherbatki w sklepie jednym, grugim... nic bede szukac dalej W ogole jak wyglada cenowo opakowanie cherbatki i ile jest w niej sztuk??

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 16:12   #13
Pyra1990
Zakorzenienie

Hmm.. zapomniałabym Skoro jest to cherbata oczyszczajaca organizm, to czy nie ma działania podobnego do naparów z bratka, ze powstanie jakis wysyp pryszczy?? Bo napar dziala ponoc tak ,ze z poczatku wszytkiego duzo wychodzi. Mam nadzieje ze ta cherbata pu-erch nie ma takich wlasciwosci... ??

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 18:05   #14
Pyra1990
Zakorzenienie

podciagam...

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 20:44   #15
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Midi, piszesz że:
Cytat:
Jeśli chcecie schudnąć, to wystarczy pić ok. 3-4 razy
I ja mam pytanko do tego. Ile najlepiej zaparzać tych fusów w kubku? Łyżkę, dwie?
I jak dlugo ją zaparzać? Bo na innym wątku jest napisane, żeby nie zalewać jej wielokrotnie i dlugo nie zaparzać, bo wydziela wtedy jakieś substancje... Więc jeśli ją zaleję, na (podejrzewam) kilka minut, to potem muszę ją koniecznie odcedzić?
magrest jest offline  
Stary 2005-11-13, 21:02   #16
Pyra1990
Zakorzenienie

Hmm... ja w domu znalazłam jakies resztki tej cherbatki, widocznie mam kiedyś zazywała No i jest ona w torebeczkach i pisze, aby nie zaparzac tej samej torebki kilkakrotnie tlyko jeden raz

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 21:04   #17
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Podepnę się ze swoim pytaniem
Piłam 3 rodzaje pu erh( tzn z różnych firm) i już nie wiem, jak się prawidłowo przyrządza tę herbatę. po kolei:
-pani ze sklepu z herbatami radziła zalewać gorącą wodą( nie wrzątkiem) i odczekać 10 minut, przecedzić.
- na herbacie Bio- Active widnieje zalecenie: zalewać gorącą wodą, parzyć 3-5 minut
- na pu-erh z Herbapolu: zalać wrzątkiem, parzyć 10 minut.

I bądź tu, człowieku, mądrym. Co producent, to inny sposób parzenia. I jak to ma działać, skoro każdy mówi inaczej? Co Wy o tym myślicie?
Lukrecja_Borgia jest offline  
Stary 2005-11-13, 21:38   #18
Pyra1990
Zakorzenienie

NO własnie... Pomylenia mozna dostac hehe. Na moim pudełeczku pisze, żeby nakryc naczyniem i parzyc 3-5 min. W ogole to nie wiem czy ta cherbatka dobra.. Bo jest napisane na czerwonym pudeleczku ,, cherbata pu-erch o smaku cytrynowym" Niby z tyłu jest napisane, że cytrynowa, aby lepiej smakowala, ale juz sama nie wiem... Ale mam nadzieje, ze dobra

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 22:01   #19
Midi
Zakorzenienie

Shiral - ja sie wykaze oslim uporem w kwestii szkodliwosci czerwonej herbaty, nawet wbrew lekarzowi (lekarz mogl sie mylic, zreszta nie sadze, zeby kilka lat temu na studiach uczyli go o wlasciwosciach pu-ehr i mogl pomyslec, ze to jakis preparat przeczyszczajacy o nazwie "herbatka odchudzajaca", jakich na rynku jest sporo): no wiec nie wyobrazam sobie, jak moglaby ona doprowadzic do wypadania wlosow, lamania sie paznokci i pogorszenia stanu cery, a wreszcie do hospitalizacji (a z jakiego powodu Cie polozono w szpitalu, bo chyba nie ww?). Normalnie stosowana herbata czerwona nie powoduje takich skutkow ubocznych [poza ew. alergia pokarmowa, ale te zauwazylabys pewnie od razu]. Jesli przez dluzszy czas pilas pu-ehr ZAMIAST zjadac odpowiednia ilosc zdrowych kalorii, to takie objawy mogly miec miejsce, ale nie mozna obwiniac o to herbaty...

Edytowane przez Midi
Czas edycji: 2005-11-13 o 22:23
Midi jest offline  
Stary 2005-11-13, 22:15   #20
Midi
Zakorzenienie

Co do parzenia: jesli macie herbate w opakowaniu, to stosujcie sie do instrukcji na opakowaniu. Herbata ta jest sprzedawa w roznych postaciach (np. torebki, kostki, sypka) i w zaleznosci od tego mozna ja zaparzac od 1 do 3 razy (tak wynika ze znanych mi przypadkow ). Jest to pewnie zwiazane z jakoscia, gruboscia pocietych lisci, iloscia w torebce/kostce. Jesli chodzi o ilosc herbaty sypkiej na szklanke: mysle, ze tyle samo, co czarnej, czyli ok. plaskiej lyzeczki, mozna troche wiecej niz czarnej. Ale dobierzcie sobie ilosc do wlasnego smaku, ona i tak bedzie skuteczna (jesli chodzi o obnizanie cholesterolu, cisnienia, wagi itp.).
Ja generalnie zadnej herbaty nie zalewam wrzatkiem (co najwyzej dopiero wlasnie 3 parzenie), chociaz wiem, ze czesc importerow czerwonej wlasnie tak poleca. Ja przewaznie pije pu-ehr w kostkach i zaparzam po kilka razy w czajniku, gdybym zalewala pierwszy napar wrzatkiem, to te nastepne bylyby juz troche bez smaku.
Wazne jest, zeby pomiedzy 1. a 2. i 3. ta herbata (tj. fusy) nie staly w resztkach pierwszego naparu - trzeba je wyjmowac ze szklanki albo czajnika, albo tez wylewac napar do innego naczynia i zostawiac fusy suche (nie wiem, na ile jasno to napisalam). Dobrymi "urzadzeniami" do parzenia herbaty sa wszelkie czajniczki z wyjmowanym sitkiem w srodku albo takie chinskie kubki z pokrywka i wkladka w ksztalcie sitka. Do mniejszych porcji mozna kupic w IKEI albo sklepach z herbata male metalowe zaparzacze (wklada sie do szklanki, zalewa, a potem wyjmuje jak lyzeczke).
Co do picia 3-4 razy dziennie - mozna sobie zaparzac 3 razy te sama (te w torebkach i gorsze gatunkowo sypkie mniej sie do tego nadaja - najczesciej zaparza sie je dwa razy maksimum), a mozna 3-4 razy nowa, to rzecz gustu. Herbata pu-ehr sypka lepszej jakosci nie powinna zawierac patyczkow (tzn. kawalkow szypulek lisci), jasniejszych fragmentow (powinna byc w miare jednolitej barwy), a liscie powinny byc raczej spore, bez takich malutkich pol-sproszkowanych kawaleczkow.
Midi jest offline  
Stary 2005-11-14, 09:46   #21
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Midi, dziekuję za wyczerpującą odpowiedź
A jaką Pu-earth mogłabyś polecić? Bo własnie sie zorientowałam, że ta którą piję (Bio-Activ) zawiera te małe patyczki
magrest jest offline  
Stary 2005-11-14, 10:27   #22
Kochanka1
Raczkowanie

Ja polecam HAI CHAO TEA BLOCKS- prasowane kostki, oryginalnie pakowane w Chinach. Do kupienia e herbaciarniach lub sklepach ze zdrową żywnościa.
Kochanka1 jest offline  
Stary 2005-11-14, 14:08   #23
ja-czarna
BAN stały

Lokalizacja: Jagoda na planie słyszysz rapowanie...Czarna moje rozpoznanie...KALISZ lokalizowanie :)
Exclamation Dot.: czerwona herbata pu-erh -daje efekty ?

Oczywiście Ze Daje Efekty I Ja Jestem Na To Super Przykładem.... Z Pączusia W Niecałe 6 Miesięcy Zrobilam Się Całkiem Całkiem "normalnie Wyglądającą" Istotką Schudłam 17 Kilo... Ważyłam 75 A Niekiedy Nawet 77 Kg A Doszłam Do 57-58 Kg...przy Tym Wymaiary Przy 175cm Wzrostu To 93/70/93...dodam Ze Mam Grube Kości Ale Naprawde Czerwoa Herbatka Pomaga Ja Piłam Tylko Ją I Jakie Efekty + Troszeczke ćwiczen Gdzieś Tam Na Forum Jest Wątek Mój Jak Piszę O Tej Herbatce Całuski Papa

P.s: Sorka Za Błędy Ale Mam Złamaną Rękę Lewą W Gipsie Który Tez Lubi Sobie Wcisnąc Literki... (miaam Wypadek 29.10....nogi Zlamane I Lewa Reka... Szczęście Ze W Ogóle Zyje.... No Ale To Nie Temat Na To Forum) Pozdrawiam I 3majcie Za Mnie Kciuki Zebym Chodziła
ja-czarna jest offline  
Stary 2005-11-14, 16:05   #24
Pyra1990
Zakorzenienie

hmm.. zadziwiajace efekty... Ja wlasnie zaczelam ja pic, juz drugi dzien Hehe... Zobaczymy jak na mnie to podziala

Ja-czarna wspolczucia, tyle konczyn polamanych.. ehh

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-14, 16:48   #25
shiral
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Midi
Shiral - ja sie wykaze oslim uporem w kwestii szkodliwosci czerwonej herbaty, nawet wbrew lekarzowi (lekarz mogl sie mylic, zreszta nie sadze, zeby kilka lat temu na studiach uczyli go o wlasciwosciach pu-ehr i mogl pomyslec, ze to jakis preparat przeczyszczajacy o nazwie "herbatka odchudzajaca", jakich na rynku jest sporo): no wiec nie wyobrazam sobie, jak moglaby ona doprowadzic do wypadania wlosow, lamania sie paznokci i pogorszenia stanu cery, a wreszcie do hospitalizacji (a z jakiego powodu Cie polozono w szpitalu, bo chyba nie ww?). Normalnie stosowana herbata czerwona nie powoduje takich skutkow ubocznych [poza ew. alergia pokarmowa, ale te zauwazylabys pewnie od razu]. Jesli przez dluzszy czas pilas pu-ehr ZAMIAST zjadac odpowiednia ilosc zdrowych kalorii, to takie objawy mogly miec miejsce, ale nie mozna obwiniac o to herbaty...

lezałam w szpitalu dlatego bo zemdlałam w szkole
shiral jest offline  
Stary 2005-11-14, 19:23   #26
Midi
Zakorzenienie

Shiral >> Współczuję, to pewnie nic przyjemnego. Ale ja miałam także na myśli przyczynę Twojego stanu (o ile oczywiście udało się ją zdiagnozować), a nie objawy. Niedożywienie, niedobory minerałów, anemia...?
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że już masz się dobrze - pozdrowienia!
Magrest >> moja ulubiona czerwona to właśnie te "tea blocks", o których pisze Kochanka - podoba mi się forma, smak tez jest wyśmieity, no i daje się ją zaparzać 3 razy, więc takie pudełko kosteczek jest bardzo wydajne (tym bardziej, że my ją pijemy co kilka dni, a nie codziennie). Możesz też po prostu w sklepie z herbatami na wagę obejrzeć liście przed zakupem i wybrać te grubsze, bez gałązek i niepokruszone. Firma Bio-Active miała kiedyś taką czerwoną herbatę w pastylkach (tj. okrągłych kostkach), pakowanych w papierki - ta była niezła, i jeszcze jedna ich w torebkach z domieszką zielonej, a innych nie próbowałam.
Midi jest offline  
Stary 2005-11-14, 20:51   #27
kate6o
Zadomowienie

Dla mnie nie daje efektów, piją ją wyłącznie w celach smakowych
kate6o jest offline  
Stary 2005-11-18, 18:51   #28
blondie82
Raczkowanie

dzisiaj kupilam sobie czerwona o smaku cytrynowym,wypilam i juz mi gulgocze w brzuszku,ale nie jest to gulgotanie krepujace,jak po senesie (sorki za szczegoly techniczne). i wyjatkowo mi smakuje ta herbata,bede pic
blondie82 jest offline  
Stary 2005-11-23, 13:04   #29
ka.si
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez shiral
midi lekarz mnie się pytał jak się odchudzałam co piłam i czy brałam jakies tabletki...kiedy mu powiedziałam jak sie odchudzałam on sie spytał czy barałam cos albo piłam ja mu na to że piłam herbatke czerwoną i był w szoku powiedział że to prawdopodobnie od niej teraz tam leże zabronił mi jej pić i wszystko wracało do normy ale pomału
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy to ja powinnam być łysa i bez pazurków. czerwona herbata u mnie gości od daaawna, i staram się ją pić jak najczęściej, rok temu przez 2 czy 3 miesiące piłam ją w ilościach 4-5 kubków, schudłam - niedużo ... ale czuję się świetnie. pomijając fakt, że kiEdyś miałam "nieżyd" żołądka, lekarz się mnie zapytał co dziś jadłam, powiedziałam, ze wypiłam 3 kubki czerwonej herbaty, zjadłam 3 posiłki i wieczorem wypiłam kawe słodzoną - słodzikiem==> winny był SŁODZIK !!!!!!!!

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline  
Stary 2006-03-19, 12:46   #30
san_g
Zadomowienie

a co myslicie o tych nowych herbatach...teraz taka reklama leci w tv ze niby na poczatku spalanie,potem oczyszczanie i na koniec taka herbatka utrzymujaca efekty wczoraj widzialam ten zestaw w sklepie ale kosztowal 22 zl;/
san_g jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości