Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-11-10, 10:39   #1
ewcialinka
Raczkowanie

Wink Czerwona herbata pu-erh - daje efekty ?

jesetm ciekawa czy systematyczne picie herbaty czerwonej pu-erh daje jakies
efekty ??? oczywiście nie objadając sie przy tym
Stary 2005-11-10, 10:51   #2
SandraBullock
Wtajemniczenie

Dot.: czerwona herbata pu-erh -daje efekty ?

Herbata Pu-erh poprawia przemianę materii,podobno zwalcza skutki niewłaściwej diety.Jest o niej w różnych wątkach,poszukaj

SandraBullock jest offline  
Stary 2005-11-12, 08:04   #3
shiral
Zadomowienie

Smaczny profil shiral
Smaczne przepisy5

Cytat:
Napisane przez ewcialinka
jesetm ciekawa czy systematyczne picie herbaty czerwonej pu-erh daje jakies
efekty ??? oczywiście nie objadając sie przy tym

nieradze jej pic bardziej polecam zieloną

herbatke po czerwonej łamały mi się paznokcie wypadały włosy i niszczyła cera a przy mojej diecie jaką

stosowałam do niej trafiłam do szpitala wiec polecam zielona herbatke
shiral jest offline  
Stary 2005-11-12, 10:56   #4
Verena
Rozeznanie

A ja piję od dłuższego czasu wyłącznie czerwoną i nie narzekam. Na pewno poprawiła mi sie pzremiana materii, nic mi się nie łamie i nie wypada (w sensie włosy, paznokcie... )
A jakiś czas temu odkryłam herbate La Karnita z Bio-Active i naprawdę polecam. Moja mama nie zmieniając nic w swoim stylu życia (ale jest osoba dość aktywna, duzo się rusza), a tylko pijąc tę herbatę zamiast zwykłej, w ciągu jakiegos miesiąca (może dwóch) schudła tak, że zaczęła dopinać się w spodniach, w które czas jakiś temu przestała się mieścić
Tylko teraz cos nie mogę dostać tej herbatki w mojej "metropolii"... :/
Stary 2005-11-12, 10:59   #5
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

daje
piję ją od tygodnia a czuję się juz o wiele lepiej - lżejsza i oczyszczona pozatym pasuje mi smakowo
martina@ jest offline  
Stary 2005-11-12, 11:28   #6
Midi
Zakorzenienie

Shiral, do szpitala po herbacie czerwonej mogłabyś trafić tylko w przypadku, jeżeli miałabyś na nią jakąś silną alergię (ale wtedy byłoby to pewnie od razu po spróbowaniu). Raczej stało się to w wyniku nieodpowiedniej diety, a nie picia herbaty.
Herbata czerwona jest substancją naturalną i działającą dość łagodnie; poprawia przemianę materii i reguluje magazynowanie tłuszczu w organizmie. Jeśli chcecie schudnąć, to wystarczy pić ok. 3-4 razy dziennie pu-ehr i nie jest przy tym wymagana żadna specjalna dieta. Oczywiście, jeżeli nie będziecie się objadać, a im mniej będziecie jadły słodyczy i tłustych potraw z przetworzonej mąki, tym lepsze będa efekty. Konieczne jest też zachowanie normalnej, zdrowej aktywności fizycznej, ale to oczywiste.
Co do wpływu tej herbaty na paznokcie, to - podobnie jak kawa - pu-ehr pita w nadmiernych ilościach wypłukuje z organizmu wapń, więc jeśli będziecie piły powyżej 2 litrow dziennie przez dłuższy czas (np. 3 miesiące) i będzie to jedyny Wasz napój, to możliwe są takie skutki uboczne. Ale w opisanym tu przypadku jest to raczej wynik ogólnego niedoboru witamin i minerałów, spowodowanego nieodpowiednią (tj. niezdrową) dietą, tym bardziej, że ucierpiały włosy i cera - klasyczne objawy niedożywienia.
Poza właściwościami regulującymi przemianę materii, pu-ehr ma mnóstwo innych plusów, naprawdę jest to godny polecenia, zdrowy napój.
Midi jest offline  
Stary 2005-11-12, 12:17   #7
inch
Zakorzenienie

Midi, jak ja lubie Twoje wypowiedzi
inch jest offline  
Stary 2005-11-12, 14:20   #8
_cleooo_
Raczkowanie

to prawda ze czerwona herbata dziala, ja pilam ja przez prawie 3 miesiace i troszke przy tym cwiczylam. w pasie stracilam 6 cm, wiec mysle ze dobrze dziala, a poza tym jej dzialanie zauwalazylam tez przez to ile razy chodzilam do toalety, bo wczesniej miala z tym troche problem
musze znow zaczac ja pic

_cleooo_ jest offline  
Stary 2005-11-12, 14:32   #9
malenkaa20
Raczkowanie

Smile Dot.: czerwona herbata pu-erh -daje efekty ?

hmm!jak dla mnie to efekty sa super...az za bardzoteraz nie bo jestem w ciazy ale jakies dwa lata temu pilam ja codziennie po kilka.Do tego dieta(raczej niejedzenie-stres z powodu konczacego sie wtedy 3-letnego zwiaazku)w ciagu 3 miesiecy schudlam jakies 8 kg-wierzcie mi albo nie ale to prawdateraz jak bede maila po ciazy jakies problemy ze schudnieciem znow zaczynam od tej herbatki +jakies cwiczenia!Na pewno bedzie efekt:

agatka
malenkaa20 jest offline  
Stary 2005-11-12, 15:40   #10
SandraBullock
Wtajemniczenie

Herbatka ta obniża poziom cholesterolu.Pomaga pozbyć sie cellulitu
SandraBullock jest offline  
Stary 2005-11-13, 06:15   #11
shiral
Zadomowienie

Smaczny profil shiral
Smaczne przepisy5

Cytat:
Napisane przez Midi
Shiral, do szpitala po herbacie czerwonej mogłabyś trafić tylko w przypadku, jeżeli miałabyś na nią jakąś silną alergię (ale wtedy byłoby to pewnie od razu po spróbowaniu). Raczej stało się to w wyniku nieodpowiedniej diety, a nie picia herbaty.
Herbata czerwona jest substancją naturalną i działającą dość łagodnie; poprawia przemianę materii i reguluje magazynowanie tłuszczu w organizmie. Jeśli chcecie schudnąć, to wystarczy pić ok. 3-4 razy dziennie pu-ehr i nie jest przy tym wymagana żadna specjalna dieta. Oczywiście, jeżeli nie będziecie się objadać, a im mniej będziecie jadły słodyczy i tłustych potraw z przetworzonej mąki, tym lepsze będa efekty. Konieczne jest też zachowanie normalnej, zdrowej aktywności fizycznej, ale to oczywiste.
Co do wpływu tej herbaty na paznokcie, to - podobnie jak kawa - pu-ehr pita w nadmiernych ilościach wypłukuje z organizmu wapń, więc jeśli będziecie piły powyżej 2 litrow dziennie przez dłuższy czas (np. 3 miesiące) i będzie to jedyny Wasz napój, to możliwe są takie skutki uboczne. Ale w opisanym tu przypadku jest to raczej wynik ogólnego niedoboru witamin i minerałów, spowodowanego nieodpowiednią (tj. niezdrową) dietą, tym bardziej, że ucierpiały włosy i cera - klasyczne objawy niedożywienia.
Poza właściwościami regulującymi przemianę materii, pu-ehr ma mnóstwo innych plusów, naprawdę jest to godny polecenia, zdrowy napój.

midi lekarz mnie się pytał jak się odchudzałam co piłam i czy brałam jakies tabletki...kiedy mu powiedziałam jak sie odchudzałam on sie spytał czy barałam cos albo piłam ja mu na to że piłam herbatke czerwoną i był w szoku powiedział że to prawdopodobnie od niej teraz tam leże zabronił mi jej pić i wszystko wracało do normy ale pomału
shiral jest offline  
Stary 2005-11-13, 16:49   #12
Pyra1990
Zakorzenienie

A ja nigdzie nie widze tej cherbatki w sklepie jednym, grugim... nic bede szukac dalej W ogole jak wyglada cenowo opakowanie cherbatki i ile jest w niej sztuk??

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 17:12   #13
Pyra1990
Zakorzenienie

Hmm.. zapomniałabym Skoro jest to cherbata oczyszczajaca organizm, to czy nie ma działania podobnego do naparów z bratka, ze powstanie jakis wysyp pryszczy?? Bo napar dziala ponoc tak ,ze z poczatku wszytkiego duzo wychodzi. Mam nadzieje ze ta cherbata pu-erch nie ma takich wlasciwosci... ??

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 19:05   #14
Pyra1990
Zakorzenienie

podciagam...

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 21:44   #15
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Midi, piszesz że:
Cytat:
Jeśli chcecie schudnąć, to wystarczy pić ok. 3-4 razy
I ja mam pytanko do tego. Ile najlepiej zaparzać tych fusów w kubku? Łyżkę, dwie?
I jak dlugo ją zaparzać? Bo na innym wątku jest napisane, żeby nie zalewać jej wielokrotnie i dlugo nie zaparzać, bo wydziela wtedy jakieś substancje... Więc jeśli ją zaleję, na (podejrzewam) kilka minut, to potem muszę ją koniecznie odcedzić?
magrest jest offline  
Stary 2005-11-13, 22:02   #16
Pyra1990
Zakorzenienie

Hmm... ja w domu znalazłam jakies resztki tej cherbatki, widocznie mam kiedyś zazywała No i jest ona w torebeczkach i pisze, aby nie zaparzac tej samej torebki kilkakrotnie tlyko jeden raz

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 22:04   #17
Lukrecja_Borgia
Zakorzenienie

GG do Lukrecja_Borgia

Podepnę się ze swoim pytaniem
Piłam 3 rodzaje pu erh( tzn z różnych firm) i już nie wiem, jak się prawidłowo przyrządza tę herbatę. po kolei:
-pani ze sklepu z herbatami radziła zalewać gorącą wodą( nie wrzątkiem) i odczekać 10 minut, przecedzić.
- na herbacie Bio- Active widnieje zalecenie: zalewać gorącą wodą, parzyć 3-5 minut
- na pu-erh z Herbapolu: zalać wrzątkiem, parzyć 10 minut.

I bądź tu, człowieku, mądrym. Co producent, to inny sposób parzenia. I jak to ma działać, skoro każdy mówi inaczej? Co Wy o tym myślicie?
Lukrecja_Borgia jest offline  
Stary 2005-11-13, 22:38   #18
Pyra1990
Zakorzenienie

NO własnie... Pomylenia mozna dostac hehe. Na moim pudełeczku pisze, żeby nakryc naczyniem i parzyc 3-5 min. W ogole to nie wiem czy ta cherbatka dobra.. Bo jest napisane na czerwonym pudeleczku ,, cherbata pu-erch o smaku cytrynowym" Niby z tyłu jest napisane, że cytrynowa, aby lepiej smakowala, ale juz sama nie wiem... Ale mam nadzieje, ze dobra

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-13, 23:01   #19
Midi
Zakorzenienie

Shiral - ja sie wykaze oslim uporem w kwestii szkodliwosci czerwonej herbaty, nawet wbrew lekarzowi (lekarz mogl sie mylic, zreszta nie sadze, zeby kilka lat temu na studiach uczyli go o wlasciwosciach pu-ehr i mogl pomyslec, ze to jakis preparat przeczyszczajacy o nazwie "herbatka odchudzajaca", jakich na rynku jest sporo): no wiec nie wyobrazam sobie, jak moglaby ona doprowadzic do wypadania wlosow, lamania sie paznokci i pogorszenia stanu cery, a wreszcie do hospitalizacji (a z jakiego powodu Cie polozono w szpitalu, bo chyba nie ww?). Normalnie stosowana herbata czerwona nie powoduje takich skutkow ubocznych [poza ew. alergia pokarmowa, ale te zauwazylabys pewnie od razu]. Jesli przez dluzszy czas pilas pu-ehr ZAMIAST zjadac odpowiednia ilosc zdrowych kalorii, to takie objawy mogly miec miejsce, ale nie mozna obwiniac o to herbaty...

Edytowane przez Midi
Czas edycji: 2005-11-13 o 23:23
Midi jest offline  
Stary 2005-11-13, 23:15   #20
Midi
Zakorzenienie

Co do parzenia: jesli macie herbate w opakowaniu, to stosujcie sie do instrukcji na opakowaniu. Herbata ta jest sprzedawa w roznych postaciach (np. torebki, kostki, sypka) i w zaleznosci od tego mozna ja zaparzac od 1 do 3 razy (tak wynika ze znanych mi przypadkow ). Jest to pewnie zwiazane z jakoscia, gruboscia pocietych lisci, iloscia w torebce/kostce. Jesli chodzi o ilosc herbaty sypkiej na szklanke: mysle, ze tyle samo, co czarnej, czyli ok. plaskiej lyzeczki, mozna troche wiecej niz czarnej. Ale dobierzcie sobie ilosc do wlasnego smaku, ona i tak bedzie skuteczna (jesli chodzi o obnizanie cholesterolu, cisnienia, wagi itp.).
Ja generalnie zadnej herbaty nie zalewam wrzatkiem (co najwyzej dopiero wlasnie 3 parzenie), chociaz wiem, ze czesc importerow czerwonej wlasnie tak poleca. Ja przewaznie pije pu-ehr w kostkach i zaparzam po kilka razy w czajniku, gdybym zalewala pierwszy napar wrzatkiem, to te nastepne bylyby juz troche bez smaku.
Wazne jest, zeby pomiedzy 1. a 2. i 3. ta herbata (tj. fusy) nie staly w resztkach pierwszego naparu - trzeba je wyjmowac ze szklanki albo czajnika, albo tez wylewac napar do innego naczynia i zostawiac fusy suche (nie wiem, na ile jasno to napisalam). Dobrymi "urzadzeniami" do parzenia herbaty sa wszelkie czajniczki z wyjmowanym sitkiem w srodku albo takie chinskie kubki z pokrywka i wkladka w ksztalcie sitka. Do mniejszych porcji mozna kupic w IKEI albo sklepach z herbata male metalowe zaparzacze (wklada sie do szklanki, zalewa, a potem wyjmuje jak lyzeczke).
Co do picia 3-4 razy dziennie - mozna sobie zaparzac 3 razy te sama (te w torebkach i gorsze gatunkowo sypkie mniej sie do tego nadaja - najczesciej zaparza sie je dwa razy maksimum), a mozna 3-4 razy nowa, to rzecz gustu. Herbata pu-ehr sypka lepszej jakosci nie powinna zawierac patyczkow (tzn. kawalkow szypulek lisci), jasniejszych fragmentow (powinna byc w miare jednolitej barwy), a liscie powinny byc raczej spore, bez takich malutkich pol-sproszkowanych kawaleczkow.
Midi jest offline  
Stary 2005-11-14, 10:46   #21
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Midi, dziekuję za wyczerpującą odpowiedź
A jaką Pu-earth mogłabyś polecić? Bo własnie sie zorientowałam, że ta którą piję (Bio-Activ) zawiera te małe patyczki
magrest jest offline  
Stary 2005-11-14, 11:27   #22
Kochanka1
Raczkowanie

Ja polecam HAI CHAO TEA BLOCKS- prasowane kostki, oryginalnie pakowane w Chinach. Do kupienia e herbaciarniach lub sklepach ze zdrową żywnościa.
Kochanka1 jest offline  
Stary 2005-11-14, 15:08   #23
ja-czarna
BAN stały

Lokalizacja: Jagoda na planie słyszysz rapowanie...Czarna moje rozpoznanie...KALISZ lokalizowanie :)
Exclamation Dot.: czerwona herbata pu-erh -daje efekty ?

Oczywiście Ze Daje Efekty I Ja Jestem Na To Super Przykładem.... Z Pączusia W Niecałe 6 Miesięcy Zrobilam Się Całkiem Całkiem "normalnie Wyglądającą" Istotką Schudłam 17 Kilo... Ważyłam 75 A Niekiedy Nawet 77 Kg A Doszłam Do 57-58 Kg...przy Tym Wymaiary Przy 175cm Wzrostu To 93/70/93...dodam Ze Mam Grube Kości Ale Naprawde Czerwoa Herbatka Pomaga Ja Piłam Tylko Ją I Jakie Efekty + Troszeczke ćwiczen Gdzieś Tam Na Forum Jest Wątek Mój Jak Piszę O Tej Herbatce Całuski Papa

P.s: Sorka Za Błędy Ale Mam Złamaną Rękę Lewą W Gipsie Który Tez Lubi Sobie Wcisnąc Literki... (miaam Wypadek 29.10....nogi Zlamane I Lewa Reka... Szczęście Ze W Ogóle Zyje.... No Ale To Nie Temat Na To Forum) Pozdrawiam I 3majcie Za Mnie Kciuki Zebym Chodziła
ja-czarna jest offline  
Stary 2005-11-14, 17:05   #24
Pyra1990
Zakorzenienie

hmm.. zadziwiajace efekty... Ja wlasnie zaczelam ja pic, juz drugi dzien Hehe... Zobaczymy jak na mnie to podziala

Ja-czarna wspolczucia, tyle konczyn polamanych.. ehh

Pyra1990 jest offline  
Stary 2005-11-14, 17:48   #25
shiral
Zadomowienie

Smaczny profil shiral
Smaczne przepisy5

Cytat:
Napisane przez Midi
Shiral - ja sie wykaze oslim uporem w kwestii szkodliwosci czerwonej herbaty, nawet wbrew lekarzowi (lekarz mogl sie mylic, zreszta nie sadze, zeby kilka lat temu na studiach uczyli go o wlasciwosciach pu-ehr i mogl pomyslec, ze to jakis preparat przeczyszczajacy o nazwie "herbatka odchudzajaca", jakich na rynku jest sporo): no wiec nie wyobrazam sobie, jak moglaby ona doprowadzic do wypadania wlosow, lamania sie paznokci i pogorszenia stanu cery, a wreszcie do hospitalizacji (a z jakiego powodu Cie polozono w szpitalu, bo chyba nie ww?). Normalnie stosowana herbata czerwona nie powoduje takich skutkow ubocznych [poza ew. alergia pokarmowa, ale te zauwazylabys pewnie od razu]. Jesli przez dluzszy czas pilas pu-ehr ZAMIAST zjadac odpowiednia ilosc zdrowych kalorii, to takie objawy mogly miec miejsce, ale nie mozna obwiniac o to herbaty...

lezałam w szpitalu dlatego bo zemdlałam w szkole
shiral jest offline  
Stary 2005-11-14, 20:23   #26
Midi
Zakorzenienie

Shiral >> Współczuję, to pewnie nic przyjemnego. Ale ja miałam także na myśli przyczynę Twojego stanu (o ile oczywiście udało się ją zdiagnozować), a nie objawy. Niedożywienie, niedobory minerałów, anemia...?
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że już masz się dobrze - pozdrowienia!
Magrest >> moja ulubiona czerwona to właśnie te "tea blocks", o których pisze Kochanka - podoba mi się forma, smak tez jest wyśmieity, no i daje się ją zaparzać 3 razy, więc takie pudełko kosteczek jest bardzo wydajne (tym bardziej, że my ją pijemy co kilka dni, a nie codziennie). Możesz też po prostu w sklepie z herbatami na wagę obejrzeć liście przed zakupem i wybrać te grubsze, bez gałązek i niepokruszone. Firma Bio-Active miała kiedyś taką czerwoną herbatę w pastylkach (tj. okrągłych kostkach), pakowanych w papierki - ta była niezła, i jeszcze jedna ich w torebkach z domieszką zielonej, a innych nie próbowałam.
Midi jest offline  
Stary 2005-11-14, 21:51   #27
kate6o
Zadomowienie

Dla mnie nie daje efektów, piją ją wyłącznie w celach smakowych
kate6o jest offline  
Stary 2005-11-18, 19:51   #28
blondie82
Raczkowanie

dzisiaj kupilam sobie czerwona o smaku cytrynowym,wypilam i juz mi gulgocze w brzuszku,ale nie jest to gulgotanie krepujace,jak po senesie (sorki za szczegoly techniczne). i wyjatkowo mi smakuje ta herbata,bede pic
blondie82 jest offline  
Stary 2005-11-23, 14:04   #29
ka.si
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez shiral
midi lekarz mnie się pytał jak się odchudzałam co piłam i czy brałam jakies tabletki...kiedy mu powiedziałam jak sie odchudzałam on sie spytał czy barałam cos albo piłam ja mu na to że piłam herbatke czerwoną i był w szoku powiedział że to prawdopodobnie od niej teraz tam leże zabronił mi jej pić i wszystko wracało do normy ale pomału
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy to ja powinnam być łysa i bez pazurków. czerwona herbata u mnie gości od daaawna, i staram się ją pić jak najczęściej, rok temu przez 2 czy 3 miesiące piłam ją w ilościach 4-5 kubków, schudłam - niedużo ... ale czuję się świetnie. pomijając fakt, że kiEdyś miałam "nieżyd" żołądka, lekarz się mnie zapytał co dziś jadłam, powiedziałam, ze wypiłam 3 kubki czerwonej herbaty, zjadłam 3 posiłki i wieczorem wypiłam kawe słodzoną - słodzikiem==> winny był SŁODZIK !!!!!!!!

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline  
Stary 2006-03-19, 13:46   #30
san_g
Zadomowienie

a co myslicie o tych nowych herbatach...teraz taka reklama leci w tv ze niby na poczatku spalanie,potem oczyszczanie i na koniec taka herbatka utrzymujaca efekty wczoraj widzialam ten zestaw w sklepie ale kosztowal 22 zl;/
san_g jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości