Zmarszczkom- od młodości NIE !!! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-29, 11:13   #241
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

ja też w sumie nie mam jeszcze zmarszczek (mam 20 lat), ale lepiej przecież zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza, że mam suchą skórę. dlatego postanowiłam zacząć profilaktykę Redermic'iem LRP. Jak myslicie - dobrze robię?
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 18:12   #242
Jula84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja też w sumie nie mam jeszcze zmarszczek (mam 20 lat), ale lepiej przecież zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza, że mam suchą skórę. dlatego postanowiłam zacząć profilaktykę Redermic'iem LRP. Jak myslicie - dobrze robię?
Ale Redermic to jest chyba krem po 40-stce ...Chociaż wiem też że dziewczyny piszą o dostosowywaniu kremu do cery a nie wieku...Sama chciałabym wiedziec czego w wieku 23 lat można używać a czego jeszcze się nie powinno..
Jula84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:00   #243
loss_lauri
Zakorzenienie

ja też mam trochę niepewności i jak na razie postanowiłam odłożyć Redermic na jakąś niedaleką przyszłość i zakupiłam sobie 8% serum Flavo C- wit. C i miłorzębem japońskim i stosuję już tydzień - nie mogę stwierdzić czy już widać jakieś rezultaty bo 1. to zbyt krótko a po 2. to nie mam jeszcze prawie zmarszczek stosuję to serum jako profilaktykę, dodam tylko, że liczę też na rozjaśnienie skóry. na razie przez jakieś kilka minut od nałożenia szczypie mnie twarz, ale obawiałam się czegoś gorszego przy mojej b. wrazliwej skórze. serum stosuję jak na razie tylko na noc, bo i tak muszę potem posmarować się lipobazą- mam niedostatecznie nawilżoną cerę a na taką procedurę rano nie wystarczyłoby mi czasu. chciałabym jednak również rano stosować coś z antyoksydantami, tj krem z wit. C, E , dlatego zastanawiałam się nad Redermiciem, ale stwierdziłam że to jednak troszeczkę za mocne jak na 20 lat, więc nadal czegoś poszukuję. bo jednak lipobaza + filtry (spf 50+) to jednak za mało na ochronę przeciwko wolnym rodnikom. zastanawiam się nad kremem Clinique z kompleksem antyoksydantów, ale przeraża mnie cena (165 zł ) i nie jestem też pewna, czy antyoksydanty w nim zawarte nie przyciemniają skóry (o mały włos a 'naciełabym' się na taki krem z Lumene).no więc szukam...
Stary 2008-02-04, 10:09   #244
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
ja zaopatrzylam sie w juwit, mam jeszcze w planie tokowit i cos ze swietlikiem pod oczy za jakis czas napisze jak rezultaty moje zmarszczki to glownie takie cienkie kreseczki pod oczami przy usmiechu, mam 20 lat i tez mowie zmarszczkom nie!
no wiec ja zakupilam napisane tu produkty, ale powiem szczerze ze miiczne jak byly tak i sa. po wit. E mgla mi oczy zachodza. juvit troche rozjasnia plamy po niedoskonalosciach, ale czy zmarszczek am mniej moze to za krotko...
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 15:47   #245
Jula84
Wtajemniczenie

Ja używam wody termalnej LRP bo ma selen który zwalcza wolne rodniki...a poza tym strasznie przyjemnie się ja stosuje..
Do tej pory nie uzywałam żadnego filtra..Po prostu nie mam pojęcia jaki kupić Koniecznie musi sie nadawać pod makijaż i nie chciałabym żeby "bielił"...Doradzicie cos?
Jula84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 15:54   #246
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Ja używam wody termalnej LRP bo ma selen który zwalcza wolne rodniki...a poza tym strasznie przyjemnie się ja stosuje..
Do tej pory nie uzywałam żadnego filtra..Po prostu nie mam pojęcia jaki kupić Koniecznie musi sie nadawać pod makijaż i nie chciałabym żeby "bielił"...Doradzicie cos?
polecam wątki o filtrach na forum Biochemii kosmetycznej
Stary 2008-02-04, 17:13   #247
Ainariel
Przyczajenie

A ja mam 15 lat i ostatnio pojawiły mi się zmarszczki pod oczami >.<
Dużo czasu spędzam przed komputerem, i zauważyłam, że często mruże oczy. Czy poza odizolowaniem się od kompa są jakieś inne sposoby na pozbycie sie tych przeklętych zmarszczek? Nie kupie sobie jakiegoś kremu przeciwzmarszczkowego bo wszystkie są dla mnie za silne.
Ainariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 17:37   #248
_magdzia_
BAN stały

A dlaczego uważasz że są za silne? przecież krem dobiera się do stanu skóry a nie do wieku ( bo właśnie wnioskuję tak że uważasz że skoro masz 15 lat to jesteś za młoda i są za silne dla Ciebie).
Ja proponuję kremy odżywcze- przejrzyj KWC trochę tego jest
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 02:26   #249
gotyckalaska
Przyczajenie

jesli chodzi o kremy dla 20 latek to maja takie :kolastyna, AA oceanic ,soraya nie pamietma nazw ale na kazdym kremie tych firm jets napisane od 20 roku zycia wiec pytajcie o to sprzedawczyn a tak to cholera wie czego uzywac bo albo nie pisza nic albo pisza od 25 roku zycia szlak by to trafił
gotyckalaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 15:10   #250
Little miau miau
Rozeznanie

Jakich kremów z filtrami najlepiej używac? Czy SPF 15 daje coś czy właściwie jest "ściemą"? Chciałabym chronic swoją skórę nie tylko przed słońcem ale także przed promieniowaniem przenikającym przez szyby i emitowanym przez wiele urządzen ( UVA??? nie wiem zupełnie się na tym nie znam).

I czy znajdę odpowiedni filtr w kremie dla skóry mieszanej frim ERIS lub ZIAJA? Zależy mi żeby o siebie zadbac ale nie mam szansy wydac fortuny na krem na dzień.

Doradźcie coś dziewczyny!
Little miau miau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 23:28   #251
zoffen
Raczkowanie

A ja się chciałam zapytać, czy któras z Was może stosowała krem Perfecta Odmładzanie Czysty Retinol?
Bo dzisiaj kupiłam go skuszona tym retinolem Co prawda napisane jest, ze krem 40+, a ja mam dopiero 20, ale skórę mam bardzo suchą i już mam zmarszczki pod oczami i wolę zapobiegać niż leczyć później I się zastanawiam teraz, czy aby na pewno to dobry krem, ilość retionolu w nim pewnie nie jest za wielka..

WIELKIE ODCHUDZENIE!
75,6-71-70-69-68-67-66-65-64-63 -62-61-60

zoffen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:55   #252
Rzeczywiscie15
BAN stały

Jeśli masz już zmarszczki (to nie ważne czy masz 20, czy 50 lat - lepiej się nimi zając od razu - póki skóra jest jeszcze młoda i silna na tyle by się szybko zregenerować)
Ogólnie jestem za tym, żeby nie kierować się w 100% poleceniami osób...które nie są dermatologiem A on poleci Ci z pewnością to co najlepsze dla Twojej skóry.
Ja osobiście korzystam z innych zabiegów (cellulit i takie tam) ale te centrum dermatologiczne też oferuje mnóstwo metod na pozbycie się zmarszczek.
Możesz zapytać się ich ekspertów online - na stronie mają zakładkę 'pytanie do eksperta' odpowiedź dostajesz na maila. Centrum zwie się der-med.
Pozdrawiam! I życzę wytrwałej walki z niedoskonałościami
Rzeczywiscie15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:52   #253
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234

chciałam jakiś krem apteczny na zmarsczki mimiczne i nie bardzo się orientuje co poza vichy myokine i la roche posay activ c jeszcze jest(mam 27 lat)
Emi1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 19:07   #254
aga17-a1
Raczkowanie

ja polecam maseczkę algową rewelacja wygładza skóre i rozjaśnia sprawdzone , no i dla każdego przedziału wiekowego
aga17-a1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 23:41   #255
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

Cześć dziewczyny mam lat 17, cerę raczej mieszaną, bardziej suchą... chciałabym zapobiegać zmarszczkom w tym momencie mam male kurze łapki i pod oczami... leciutkie takze od nosa do ust, ktore pojawily sie bardzo nie dawno. czytam i czytam ten wątek, ale te juz mi się pomieszało wszystko... chciałabym znaleźć jakiś taki sposób na 'konserwację' ;P dodam że nie palę, piję rzadko, na solarium byłam 5 razy w życiu i nie zamierzam chodzić, jedynie co robię okropnie źle to opalam się dużo w lato, do tej pory nie stosowałam filtrów.... od teraz biorę się do roboty z tymi filtrami, tylko pomóżcie

jaki polecacie krem na dzień z filtrem dla mnie? taki który mogłabym stosować pod podkład i by się nie zważył? używałam AA oceanic nawilżający w parze z podkładem AA, był dobry... Nie wiem tylko czy on ma jakiśkolwiek filtr?
poza tym na noc czy powinnam używać kremu jakiegoś/ ew. jakiego?
i pod oczy coś też muszę zacząć stosować, bo mam w tym miejscu bardzo suchą i cienką skórę myślałam nad kremem ze świetlikiem pod oczy z Ziaji... Czy ten krem też może być stosowany pod podkład? czy ma jakiś filrt? czy pod oczy też powinien być filrt tak w ogóle?
ogólnie ile kosmetyków na takim etapie powinnam uzywać? krem na dzień to wiadomo, pod oczka... jeszcze jakies?
przeciwzmarszczkowo to zawilżać i ochraniać przed promieniowaniem, tak?;P
zasypuję Was pytaniami, jestem zielona:P

Edytowane przez LiCzBa_Pi
Czas edycji: 2009-01-12 o 23:46
LiCzBa_Pi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:45   #256
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LiCzBa_Pi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam lat 17, cerę raczej mieszaną, bardziej suchą... chciałabym zapobiegać zmarszczkom w tym momencie mam male kurze łapki i pod oczami... leciutkie takze od nosa do ust, ktore pojawily sie bardzo nie dawno. czytam i czytam ten wątek, ale te juz mi się pomieszało wszystko... chciałabym znaleźć jakiś taki sposób na 'konserwację' ;P dodam że nie palę, piję rzadko, na solarium byłam 5 razy w życiu i nie zamierzam chodzić, jedynie co robię okropnie źle to opalam się dużo w lato, do tej pory nie stosowałam filtrów.... od teraz biorę się do roboty z tymi filtrami, tylko pomóżcie

jaki polecacie krem na dzień z filtrem dla mnie? taki który mogłabym stosować pod podkład i by się nie zważył? używałam AA oceanic nawilżający w parze z podkładem AA, był dobry... Nie wiem tylko czy on ma jakiśkolwiek filtr?
poza tym na noc czy powinnam używać kremu jakiegoś/ ew. jakiego?
i pod oczy coś też muszę zacząć stosować, bo mam w tym miejscu bardzo suchą i cienką skórę myślałam nad kremem ze świetlikiem pod oczy z Ziaji... Czy ten krem też może być stosowany pod podkład? czy ma jakiś filrt? czy pod oczy też powinien być filrt tak w ogóle?
ogólnie ile kosmetyków na takim etapie powinnam uzywać? krem na dzień to wiadomo, pod oczka... jeszcze jakies?
przeciwzmarszczkowo to zawilżać i ochraniać przed promieniowaniem, tak?;P
zasypuję Was pytaniami, jestem zielona:P
ok to zacznę tak - ja mam 19 lat i nie wierzę, że masz kurze łapki;] w te od nosa do ust to mogę uwierzyć, ale podejrzewam, że jest to związane z mimiką Twojej buzi.

alkohol, solarium oczywiście ok, nie powinno się, zwłaszcza mając 16 lat :P

mając naście lat, najlepiej zapobiegać zmarszczok poprzez mocne nawilżenie skóry. Piszesz, że Twoja skóra jest w kierunku suchej, więc proponuję kremy o bogatej konsystencji (riche) zwłaszcza teraz, zimą! Mój faworyt to La Roche-Posay Hydraphase. Są wersje zarówno z filtrem lub i bez. W ogóle polecam kremy apteczne. Łatwo znajdziesz wszystkie na KWC.
Pod oczy, możesz wierzyć lub nie;] http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-powieki.html rewelka, rano i wieczorem używam, 3.5 PLN w Rossmanie. natomiast czy na noc krem konieczny? jeśli czujesz, że masz suchą skórą, to oczywiście tak. ale tylko nawilżające.

większość kremów jest z założenia pod podkład. natomiast czy mają filtry czy nie to jest napisane na opakowaniu. podkład oczywiście też nawilżający, żadnych matów.

pzdr
Stary 2009-01-17, 23:13   #257
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
ok to zacznę tak - ja mam 19 lat i nie wierzę, że masz kurze łapki;] w te od nosa do ust to mogę uwierzyć, ale podejrzewam, że jest to związane z mimiką Twojej buzi.

alkohol, solarium oczywiście ok, nie powinno się, zwłaszcza mając 16 lat :P

mając naście lat, najlepiej zapobiegać zmarszczok poprzez mocne nawilżenie skóry. Piszesz, że Twoja skóra jest w kierunku suchej, więc proponuję kremy o bogatej konsystencji (riche) zwłaszcza teraz, zimą! Mój faworyt to La Roche-Posay Hydraphase. Są wersje zarówno z filtrem lub i bez. W ogóle polecam kremy apteczne. Łatwo znajdziesz wszystkie na KWC.
Pod oczy, możesz wierzyć lub nie;] http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...a-powieki.html rewelka, rano i wieczorem używam, 3.5 PLN w Rossmanie. natomiast czy na noc krem konieczny? jeśli czujesz, że masz suchą skórą, to oczywiście tak. ale tylko nawilżające.

większość kremów jest z założenia pod podkład. natomiast czy mają filtry czy nie to jest napisane na opakowaniu. podkład oczywiście też nawilżający, żadnych matów.

pzdr
dziekuje za odpowiedz odmlodzilas mnie o dwa lata, ale to nie szkodzi (za miesiac mam osiemnastke;p ) zaczelam uzywac kremu nawilzajacego Iwostin dla cery wrazliwej i suchej... jest dobry pod makijaz, jednak nie piszą nic o filtrze! jesli chodzi o ten pod oczy to na pewno wybroboje, moja mama pracuje w aptece i mowi ze moze byc dobry dziekue a tego filtra to w jakich mniej wiecej kremach moge szukac? pozdrawiam!!
Stary 2009-01-18, 13:38   #258
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
dziekuje za odpowiedz odmlodzilas mnie o dwa lata, ale to nie szkodzi (za miesiac mam osiemnastke;p ) zaczelam uzywac kremu nawilzajacego Iwostin dla cery wrazliwej i suchej... jest dobry pod makijaz, jednak nie piszą nic o filtrze! jesli chodzi o ten pod oczy to na pewno wybroboje, moja mama pracuje w aptece i mowi ze moze byc dobry dziekue a tego filtra to w jakich mniej wiecej kremach moge szukac? pozdrawiam!!
nie rozumiem pytania. jakto w jakich? w kremie jest filtr albo go nie ma;] najlepiej, zeby byl w kremie do twarzy na dzien o byl w granicach 10-20 SPF. mozesz zaczac bawic sie w nakladanie wysokich filtrow, np SPF 50, ale z pytaniami do takich kosmetykow to na biochemie pzdr!
Stary 2009-01-20, 18:57   #259
fkk
Przyczajenie

witajcie,jestem nowa i totalnie zielona jesli chodzio te dziedzine.
zmarszczki mam dosc spore kolo oczu (pajaczki).do tej pory kupowalam kremy absolutnie nie patrzac na ich sklad.mam 27 lat,cera mieszana z mala iloscia peknietych naczynek.mysle , ze nadszedl najwyzszy czas by sie z siebie wziac.poradzcie czy wymyslilam te kremy dobrze:
na dzien i pod oczy avene ystheal,na noc diroseal?prosze o pomoc (i co z filtrami?mieszkam w hiszpanii...)dziekuje z gory.
fkk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 11:06   #260
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
nie rozumiem pytania. jakto w jakich? w kremie jest filtr albo go nie ma;] najlepiej, zeby byl w kremie do twarzy na dzien o byl w granicach 10-20 SPF. mozesz zaczac bawic sie w nakladanie wysokich filtrow, np SPF 50, ale z pytaniami do takich kosmetykow to na biochemie pzdr!
chodzilo mi o jakuis konkretny, czy cos mozecie polecic
Stary 2009-01-27, 20:00   #261
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
chodzilo mi o jakuis konkretny, czy cos mozecie polecic
no tak, na to pytanie też odpowiedź padła;] hydraphase :P dosyć drogi, ale bardzo wydajny. te aqualia thermal vichy też ponoć niezłe. generalnie apteczne kremy!
Stary 2009-02-22, 09:02   #262
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

no wlasnie za drogi, moja mama powiedziala ze jestem mloda i nie potrzebuje kremow w takiej cenie znacie cos tanszego ale tez w miare dobrego? nawilzajacy w filtrem gdzies 10-20..?
Stary 2009-02-23, 08:49   #263
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
no wlasnie za drogi, moja mama powiedziala ze jestem mloda i nie potrzebuje kremow w takiej cenie znacie cos tanszego ale tez w miare dobrego? nawilzajacy w filtrem gdzies 10-20..?
obawiam się, że kremy na dzień ze stabilnymi filtrami w granicach 10-20 spf można znależć głównie w aptece i ceny są one nieco drogie (gł. ze względu na ich jakość i tą utrzymana stabilność filtrów w kremie nawilżającym)
ja mogę wymienić jeszcze krem Avene Hydrance Optimale UV (UVA - 15, UVB - 15), kosztuje ok 50 zł.
Stary 2009-02-23, 17:31   #264
YenneferD
Zakorzenienie

GG do YenneferD

To jest jeszcze całkiem fajny filtr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18778 cena przyjazna zwłaszcza w promocji Sun Ozon z Rossmanna też miał stabilne filtry - pisze miał, bo podobno wprowadzili nową, ulepszona wersję, oczywiscie niestabilną
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:20   #265
mariettta
Raczkowanie

Witam zastanawiam się jakich kremów powinnam używać .. coś na noc, na dzień i może pod oczy w miarę przystępnej cenie.

Mam 19 lat , cerę raczej tłusta miejscowo ( policzki) pojawiaja mi sie popękane naczynka, plus piegi . Nie mam problemów z trądzikiem i wypryskami nie licząc jakiś sporadycznych , pojedyńczych niespodzianek liczę na rady

w ciszy
mariettta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 23:28   #266
marsza5
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1
Pierwsze zmarszczki:(

Mam pytanie dotyczace pierwszych zmarszcze tzw.kurze lapki,zmarszczki mimiczne,jaki krem jest najlepszy
polki sklepowe az sie uginaja pod iloscia kremow i na kazdym mozna wyczytac ze jest swietny,nie wszystkie jednak pomagajaw likwidacji pierwszych nie doskonalosci,prosze o fachowa porade do cery mieszanej po 30
marsza5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 08:00   #267
Pattiw2
Raczkowanie

Dot.: Pierwsze zmarszczki:(

Może spróbuj poszperać w KWC? Tam na podstawie ocen bardzołatwo dobrać kosmetyk dla siebie.
Pattiw2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:30   #268
Natasza86
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez marsza5 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczace pierwszych zmarszcze tzw.kurze lapki,zmarszczki mimiczne,jaki krem jest najlepszy
polki sklepowe az sie uginaja pod iloscia kremow i na kazdym mozna wyczytac ze jest swietny,nie wszystkie jednak pomagajaw likwidacji pierwszych nie doskonalosci,prosze o fachowa porade do cery mieszanej po 30
Dobre pytanie!!! Także chciałabym poznac odp na nie! Zdania są podzielone
Po przeczytaniu dzisiejszego aktykułu na ten temat...nogi same zaprowadziły mnie do drogeri...zainwestowałam w nivea visage Q10...ma niezłą opinie ( rzecz jasna jak zawsze podzielona) =)
Także czas pokaże!!
Natasza86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:24   #269
marsza5
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

hmm nivea visage Q10,sama go uzywam ale szczeze mowiac nie widze wiekszej roznicy jak po innych kremach,roznia sie chyba tylko firmami
marsza5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 18:42   #270
malinova_28
Przyczajenie

ja mam 33 lata i tez pierwsze zmarszczki, ale nie wierze w kremy wcale wiec ostatnio bylam na kursie facefitness i to mnie przekonuje jako skuteczna walka ze zmarszczkami
malinova_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości