Czy warto zamykać naczynka prądem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-11-22, 16:01   #1
dusia
Raczkowanie

Czy warto zamykać naczynka prądem?

Jeżeli któraś z Was "miała" ten zabieg i ma chwilkę na napisanie paru słów na temat jego efektów, to byłabym bardzo wdzięczna. Mam bardzo wrażliwą skórę i dlatego trochę się boję. Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
dusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-25, 16:25   #2
guest
Zakorzenienie

Re: Czy warto zamykać naczynka prądem?

Witam!
To sprawa bardzo indywidualna i z tego co wiem zależy w dużym stopniu od tego jak wzmocnione są naczynka przed przeprowadzeniem kuracji prądem. Ja osobiście odradzam. Skusiłam się i nie ukrywam, że to trochę boli. Oczywiście można to wytrzymać, ale łezki mi poleciały parę razy. Jest także trochę uciążliwa pielęgnacja skóry po zabiegu. Przez 2 lub 3 dni nie powinno się wogóle moczyć buzi do momentu pojawienia się strupków. Potem następuje około 2 tygodniowy okres gojenia i trzeba bardzo, bardzo się starać żeby nie zerwać tych strupków (uwierz jest to bardzo trudne - w każdym razie dla mnie). Natomiast efekty - mierne. Ja nie byłam zadowolona, szczerze mówiąc nie zauważyłam żadnej zmiany a trochę bolało. Chyba nie warto się katować jeżeli niewiele to daje! Oczywiście nie mam pojęcia jak będzie w Twoim przypadku, opisałam swoje wrażenia i rozczarowanie.

Pozdrawiam
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-26, 23:55   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Jeżeli poddałaś się tylko jednemu czy dwóm zabiegom to nie dziwię się ,że efekty były mierne, czym więcej naczynek i bardziej rozszerzone tym trudniejsza kuracja. Nie wiem jakim miałaś aparatem robione zabiegi (czy igła była wkłuwana czy tylko dotykana do naskórka), ja stosuję tę drugą , mniej inwazyjną metodę , jestem zadowolona z efektów, ale nie ukrywam ,że zabiegi są nieprzyjemne i ,że zwylke jest to dłuższa kuracja (po jednym zabiegu znikają tylko pojedyńcze pajączki), poza tym trzeba stosować się do zaleceń, dla szybszego gojenia ja polecam maść nagietkową , a gdy strupki odpadną maść arnikową (zabiegi zwykle są powtarzane co 7-10 dni), u niektórych osób rzeczywiście gojenie trwa dwa tygodnie ,ale u większości ok. 7 dni. Jest to tańszy sposób na naczynka niż laser (u mnie 10 sekundowy impuls kosztuje 1zł w tym czasie zamykam naczynko o długości ok 5-8mm ) , średnio cena za zabieg od 6- 50 zł

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-27, 11:55   #4
guest
Zakorzenienie

Witam, witam!
No cóż, faktycznie miałam tylko jeden zabieg. Kosmetyczka nie zaproponowała mi kolejnych, a ja sama o tym nie pomyślałam. Może dlatego że było to dość bolesne a nie widziałam żadnych efektów (teraz wiem że nie mogłam ich zobaczyć). Igłę wkuwano mi w skórę i jest to mocno nieprzyjemne. Natomiast strupki utrzymywały mi się bardzo długo i kilka z nich niestety zerwałam przez nieuwagę. Po tym co napisałaś może się jednak skuszę tylko, że na kilka zabiegów, jeżeli jak piszesz dają one oczekiwane efekty. I tu bedę miała pytanie może ktoś zna dobry gabinet gdzie zamykają naczynka metodą bez wkuwania igły (ale nie laser) w Warszawie bo zdążyłam się zoorientować, że Ty Beatko przyjmujesz w Szczecinie. Trochę zbyt daleko jak dla mnie. Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.
Stary 2002-11-27, 23:26   #5
guest
Zakorzenienie

Witam i dziękuje za odpowiedzi. Byłam na tym zabiegu, był to ten "przyjemniejszy" (czyli igła tylko dotykała naskórka)
ale na te naczynka najbardziej widoczne, kosmetyczka powiedziła, że leżą za głęboko i ona ich nie zamknie.
I nie wie czy w innym gabinecie sobie z nimi poradzą.

Niestety obawiam się że ta pani nic mi nie zamknęła a jedno naczynko jest teraz chyba dłuższe ,ale może mi się wydaje.
Byłam w 2 innych : w pierwszym dowiedziałam się że mam iść do dermatologa może on coś poradzi, a w drugim gabinecie, że nie warto, lepiej żeby je zostawić w spokoju. Te moje naczynka to nie są czerwone pajączki tylko takie sino-niebieskie, może są za "stare" i nie do ruszenia, już sama nie wiem. Mam jeszcze jeden adres gabinetu w którym ten zabieg wykonuje dermatolog i może jeszcze tam sprobuję. Ale tam muszę się liczyć z większymi kosztami a podejrzewam że gwarancji tego że się ich pozbędę nikt mi nia da. Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Stary 2002-11-28, 09:17   #6
guest
Zakorzenienie

Na moje nieszczęście udalam się na ten zabieg do kosmetyczki (mia,łam tylko jedno pęknięte naczynko). To co zrobiła mi ta kobieta kwalifikuje się do sądu - bardzo bolało, została blizna, obok pękło drugie naczynko. Po ratunek udalam sie do dermatologa, który był zaszokowany tm co zobaczył. Na szczęście pomógł mi, po bliźnie prawie nie ma śladu, drugie naczynko zamkniete, nic nowego się nie utworzyło. Od tego czasu straciłam zaufanie do kosmetyczek (moze niesłusznie) co do takich zabiegow. Polecam tylko i wyłącznie wizytę u dobrego dermatologa, który wykonuje takie zabiegi.Moja kolezanka w tym celu odwiedza onkologa.
Stary 2002-11-28, 09:44   #7
guest
Zakorzenienie

Mam za sobą podobne doświadczenia jak Asinka.....
Doradzam zdecydowanie wizyte u dermatologa (dobrego!!!!)
U mnie zamykanie prądem nie dało zadnych pozytywnych efektów, wręcz przeciwnie - bolało, było nieprzyjemne, i nie pomogło ....

Dla mnie najlepszą metodą jest laser - też boli, ale krótko - efekt jest bardzo spektakularny . To sprawa indywidulana, co komu lepiej pomoże.
Probelem może być wysoka cena. Ale nie trzeba powtarzać wielokrotnie.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości