Prośba o pomoc!!!!!! mam czas tylko do września :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-03, 19:27   #1
ChBeata
Przyczajenie

Red face

Prośba o pomoc!!!!!! problemy z cerą i zmarszczkami

Witajcie!!

Jestem tu kompletnie nowa i jeszcze bardziej zielona! Przeglądałam całe forum w odpowiedzi na moje pytanie, co zrobić ze swoją buzią by wyglądała normalnie, jakich używać kremów by spełniały swoje zadanie i zgubiłam się w gąszczu naukowych określeń. Używam na co dzień kremów (Dax Cosmetics, Iwostin, Soraya, Eris raczej zwykłych do kupienia w drogeriach) ale niestety nie spełniają stawianych im wymagań bo moja cera wygląda coraz gorzej. Jest odwodniona, bardzo szybko się przetłuszcza na czole, brodzie, nosie, co chwile pojawiają się nowe krosty (czy jak to zwą) Przerażona jestem również faktem iż w wieku 25 lat pojawiły mi się zmarszczki pod oczami .
Moja cera prezentuje się następująco (zdjęcia są dość duże aby lepiej można było obejrzeć jej marny stan
http://img380.imageshack.us/img380/8869/21030517en8.jpg
http://img510.imageshack.us/img510/7808/cera003alm2.jpg
http://img510.imageshack.us/img510/8756/cera007aph3.jpg
http://img101.imageshack.us/img101/9172/cera008aqh6.jpg
http://img380.imageshack.us/img380/9016/cera009apo3.jpg
http://img116.imageshack.us/img116/7299/cera006cs8.jpg

Jak widać mam masę blizn i przebarwień (chyba tak się to nazywa) po trądziku. Skóra ma bardzo nierówny koloryt, na policzkach jest różowa, na skórze od nosa do ust prawie żółta , nie wiadomo jaka, ogólnie jest szara i brzydka. Pod oczami zmarszczki.
I tu moja ogromna prośba : pliz: i pytanie które kieruję szczególnie do opiekunki forum oraz wszystkich innych kosmetyczek czy dermatologów z forum,
ponieważ we wrześniu wychodzę za mąż i pewnie jak każda dziewczyna chciałabym w tym dniu wyglądać pięknie, powiedzcie proszę co mogę zrobić jakie zabiegi (proszę o nazwy i krótkie opisy, ewentualnie ceny; słyszałam o mikrodermabrazji - czy będzie dobrym wyjściem, a może wystarczy jakiś prostszy sposób), jakie kosmetyki stosować (filtry ?? co to takiego??, witamina C?? coś tam jeszcze szczególnie pod oczy choć i tak nie wiem co to takiego) aby moja skóra wyglądała pięknie, aby nie była taka szara i różnobarwna i by nie była taka odwodniona! Ale błagam piszcie prostym językiem bo jestem kompletnym laikiem w tych tematach. Jeśli polecicie jakiś kosmetyk to proszę o pełną nazwę firmy, oraz gdzie można je kupić (czy drogerie czy tylko apteki).
Byłabym również wdzięczna za adresy dobrych kosmetyczek lub dermatologów z Częstochowy lub okolic, kogoś, kto pomógłby mi się uporać z problemami.

Edytowane przez ChBeata
Czas edycji: 2007-01-03 o 20:19
ChBeata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 21:05   #2
agata_wwl
Raczkowanie

Dot.: Prośba o pomoc!!!!!! mam czas tylko do września :P

Mam bardzo podobne problemy do Twoich. Z chęcią dowiem się co można zrobić, by wyglądać lepiej. Marzy mi się taka gładziutka skóra jak np. na brzuchu czy dłoni (wiem, że to może śmieszne, ale bardzo chciałabym właśnie taką mieć). Niestety jak na razie to niemożliwe

Też myslałam o mikrodermabrazji tylko, że w tej chwili nie mam pieniążków a poza tym boję się, że to kolejne naciąganie i nie da żadnych efektów.

Tak więc czekam razem z Tobą na jakieś porady
agata_wwl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 12:20   #3
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

jak zobaczyłam zdjęcia to myślałam że to mi ktoś zrobił z ukrycia mam bardzo podobną cerę jak ty, tylko krostki mam na brodzie - ewentualnie czasami na policzku, ale to od podpierania się ręką. Również mam rozszerzone pory dokładnie w tych miejscach co ty a co najlepsze również biorę ślub we wrześniu hehehe
no dobrze ale przechodząc do rzeczy to - ja nie chodze do kosmetyczki, byłam u dermatologa ale zaczeła mi przepisywać jakieś drogie specyfiki co wogle nie pomagały a w sumie jedynie co pogarszały więc zaprzestałam chodzić.
Teraz używam z apteki mydła w żelu firmy Farmina ok 10 zł ale w planach mam zamiar kupić szare mydło. Stosuję tonik Nivea odświeżający a potem krem Nivea Soft. Na noc nakładam tormentiol. Robie peelingi i na zmianę nakładam maseczkę nawilżającą, oczyszczającą lub ściągającą pory.
Na codzień po nałożeniu makijażu ogólnie twarz wygląda ok

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 14:47   #4
olasia
Zadomowienie

jeśli cie to pocieszy to ja również mam podobna cerę od ciebie, do tego jeszcze trądzik - raz schodzi a potem znowu nawrot wiec cały czas walczę na przemian z krostami i bliznami... ale co do mikrodermabrazji to uważam ze naprawdę warto! widziałam już efekty na skórze mojej znajomej. mi moja pani dermatolog do której chodzę na depilacje poleciła mi te zabiegi ( to znaczy sama się zapytałam, nic mi nie wciskała ), powiedziała ze nadaje się idealnie wiec twoja buzka pewnie tez! uważam, ze lepiej jest wydać troszkę więcej za jednym razem niż wklepywać w siebie jakieś badziewia które i tak nic nie dają!... ja jak zakończę tę depilacje to na pewno się zdecyduję!
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:36   #5
ChBeata
Przyczajenie

Ja wiem że mój problem jest trudny ale BŁAGAM : pliz::p liz: POMÓŻCIE!!!!!
Stary 2007-01-08, 19:39   #6
docha27
Raczkowanie

GG do docha27

Miałam podobny problem i poradziłam sobie z nim na blizny i przebarwienia stosowałam acne-derm do kupienia w aptece cena około 20zł, dodatkowo ma on przeciwtradzikowe działanie wiec jak cos mi wyskoczyło to ładnie sie po nim goiło. Stosowałam go przez 6 m-cy ale było warto bo stan skory sie poprawił. Oprócz tego polecam wizyte u dobrej kosmetyczki wyczysci skóre doradzi jakich kremow uzywac. Ja uzywam nivea visage na dzien na noc tonik i zel do mycia twarzy do cery normalnej i mieszanej. Sprawdził sie a musze powiedziec ze długo szukałam kremu dla siebie, probowalam nawet tych z gornych półek i nic. Oprocz tego robiłam i do tej pory robie peelingi co drugi dzien na przemian z maseczkami. I to wszystko sprawiło ze w dniu mojego ślubu moja cera była swieża i ładnie wygladala. Duzo mi dały wizyty u kosmetyczki przed slubem cere czyscilam trzy razy w ciagu 9 m-cy. Zycze wytrwałosci i cierpliwosci bo w moim przypadu duzo jej potrzebowalam a musze powiedziec ze moja cera byla w gorszym stanie niz twoja. Pozdrawiam
docha27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 16:18   #7
ChBeata
Przyczajenie

P. Beato, Emilko pomóżcie błagam!! : pliz:
Ja wiem ze jestem kosmetycznym matołem, ale chociaż nakierujcie, czego szukać, jak pielęgnować!! i przede wszystkim jak poradzić sobie ze zmarszczkami pod oczami!!!
Stary 2007-01-21, 18:22   #8
nefretam
Raczkowanie

GG do nefretam

Nie jestem specjalistką, wieć nie ufaj w 100% temu co powiem.
Po pierwsze filtry! jeśli się malujesz to avene (nie zawierają parsolu więc możesz nakładać dowolny podkład,puder) np. mleczko avene http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7319
Na noc myślę że możesz używać Acne derm lub Effaklar K http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=145048 http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159335
( wątki o tych produktach)
Po godzinie możesz nałożyć coś nawilżającego (odsyłam do wątku o nawilżaczach http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

Nie jestem pewna co na zmarszczki może Ystheal Avene http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2188

A i koniecznie do mycia coś łagodnego lista żeli bez sls http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj smiało, ale przeczytaj prosze chociaż część z linków które ci podałam
nefretam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 23:41   #9
meah
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

poradzę Ci coś, bo mam podobny problem, ale moja skóra powoli się poprawia przede wszystkim radzę zdrową dietę, na wypryski nie pomoże, ale na koloryt skóry owszem (sprawdziłam ) chociaż wiem, że zimą nie łatwo o zdrową dietę marchewka, pomidorki itp itd no i przydałoby się trochę słoneczka, na razie na naturalne się nie załapiesz, ale jakbyś poszła ze 4 razy na solarkę to też skóra nabrałaby barwy (ale bez przesady!!! nie polecam więcej!!) tyko radzę w minimum 3 dniowych odstępach i nie dłużej niż 10 minut!
na wypryski i przetłuszczanie się skóry radzę:
żel antybakteryjny do mycia twarzy. ja np uzywam Garnier czysta skóra, ale jeśli masz delikatną i np wrażliwa na mydło cerę, to nie polecam, lepiej wybrać coś delikatniejszego. w innym wypadku owszem no i coś nawilżajacego jakiś miły kremik. ja wybrałam nivea visage do cery tłustej - nawilża i matuje

mi te sposoby w zupełności starczają, ale zastrzegam sobie prawo do omylności... kazdy przypadek jest inny BUŹKA
meah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 23:44   #10
meah
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

a bo bym zapomniała
Pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry - zapobiega kolejnym zmarszczkom a na już istniejące jeszcze nie mam sposobu
meah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:40   #11
Hanka20
Zakorzenienie

ja polecam Ci kuracje kwasami owocowymi AHA, bądz np kwasem salicylowym BHA. kwasy te normalizują procesy złuszczania naskórka, tym samym przeciwdziałając czopowaniu i zanieczyszczaniu się porów skóry. skóra jest rozjaśniona, odzyskuje zdrowy koloryt, jest gładka, zmniejsza się skłonność do tworzenia się zaskórników i ropnych krostek. do września jeszcze mnóstwo czasu, wiec na pewno jesli teraz zdecydujesz się na taką kurację(a to najlepszy czas, bo zime mamy, a kwasy własnie w tym czasie sie wykonuje), a potem powtórzysz ją po przerwie(jeśli bedzie potrzeba) to pomoże Ci w uzyskaniu ładniejszej buźki
trzeba jednak pamietac o ochronie filtrami o wysokim faktorze, zresztą jeśli pójdziesz do kosmetyczki ona na pewno o wszystkim Cie poinformuje

powodzenia!

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:48   #12
Hanka20
Zakorzenienie

aha, zapomnialam dopisać, ze na skóre wokół oczu też możesz zastosować kwasy, z tym że w dużo mniejszych stężeniach, działają one wtedy nawilżająco, uelastyczniająco, spłycają drobne zmarszczki. kwasem odpowiednim tutaj bedzie kwas mlekowy, który nadaje się także dla wrażliwej skóry.
a poza tym własćiwa pielęgnacja, jeśli już zauważyłas pierwsze zmarszczki wokół oczu, to oznacza to, ze skóra jest niewłasciwie nawilżona, odwodniona, dlatego też staraj się używać kremów pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym(skła dniki w nich zawarte mają działanie głęboko nawilżającei i wygładzające naskórek) z zawartością wysokich filtrów. niestety skóra wokół oczu jest miejscem, w którym najwczesniej zauważamy zmarszczki mimiczne(jest to zwiazane z minimalną liczbą gruczołów łojowych), tego nie unikniemy, ale odpowiednią pielęgnacją mozemy spowolnić proces starzenia sie skóry w tym szczególnie wrażliwym na przesuszenia miejscu

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 15:23   #13
ASIA81
Raczkowanie

GG do ASIA81

podbijam bo mam to samo(

ASIA81 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości