Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-04, 18:41   #1
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Zapach tęsknoty

Jest taki? Zapach, który chce się nosić, gdy ogarnia nas niezrozumiałe uczucie pustki... kiedy brakuje nam jakiejś rzeczy, jakiejś osoby, jakichś emocji... zapach oczekiwania na coś... okraszonego smutkiem i melancholią?
Macie jakieś pomysły? Ja nie mam zielonego pojęcia, co by pasowało
Stary 2007-01-04, 18:51   #2
ishtar4
Rozeznanie

Dot.: Zapach tęsknoty

Intrusion - oddałam próbkę, bo gdy je nosiłam ogarniał mnie straszny smutek, właśnie, jakaś tęsknota. Beyond Paradise, Narciso Rodriguez, Tender Touch - także.
Stary 2007-01-04, 19:27   #3
ropuszka
Zakorzenienie

Raczej nie mam zapachu, ktory chcialabym miec na sobie, gdy ogarnia mnie takie uczucie. Dziala to w druga strone, czyli odczuwam tesknote, zal i pustke, kiedy uzyje perfum, ktore jednoznacznie kojarza mi sie z konkretnym etapem w moim zyciu albo z jakas sytuacja istotna dla mnie. Mam tak z zapachami, ktorych uzywalam wiele lat temu, np. Baby doll, O oui - niby kobiece i radosne, ale we mnie wywoluja melancholie.
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 20:43   #4
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Nie wiem czy istnieje taka osoba, która by chciała dobrowolnie nosić taki zapach, ja szukam zapachów, które odganiają ode mnie to uczucie, pomagają mi wtedy słodkie, wiśniowe aromaty, moje ulubione „pocieszacie” to LL i Oblique RWD...
Z obiektywnych powodów uczucie tęsknoty wywołują we mnie Adidas Active Bodies- pierwsza miłość, tak samo Amarige, taka LL jest dla mnie zapachem miłości, szczęścia, ale jednocześnie tęsknoty- bo ja jako rasowy skorpion jak się zakocham to bardzo mocno i to tak jak śpiewała Natalia K.” Ja nawet kiedy jesteś tak blisko mnie tęsknię znów za tobą „..

dreamer4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 21:00   #5
twister_male
BAN stały

Dla mnie zapch tesknoty to Kenzo Ph, czas najwiekszej milosci, niestety bez wzajemnosci....
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 21:21   #6
rachela
Zakorzenienie

Zagorsk.

Zapach smutku, zimna, pustki. Zapach łez i strachu.

Zapach tęsknoty za ciepłem, radością i bezinteresownym uśmiechem.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 21:26   #7
rawita
Zakorzenienie

Potwierdzam, Zagorsk! Dla mnie jednak zapach nie łez i strachu, ale zadumy, melancholii, tęsknoty nostalgicznej, a nie rozpaczliwej.
rawita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 08:05   #8
homyk
Zakorzenienie

Chyba nie chciałabym pachnieć smutkiem
Mam tak, jak pisze Dreamer. Na smutek potrzebuję antidotum Sięgam wtedy po wanilię. Nie taką mocną, jednoznaczną i powalającą jak w Casmir, czy w Vanilla Fields, ale miękką, miłą, otulającą, kremową. Dobrze działa na mnie łagodne KenzoAmour, pazurzaste Fever i nieco demoniczny Hypnotic Poison.

Z kolei w głęboką zadumę potrafi mnie wprawić Alien Jedna jego kropla otwiera drzwi do innego, odrealnionego świata pełnego światła i przestrzeni. Miękną mi nogi, czuję, że staję się lekka jak puch, marzenia mnie unoszą, lecę na ich skrzydłach, zapominam o wszystkich przyziemnych sprawach.
Alien potrafi działać jak narkotyk, jest jak opium. Potrzebuję tego czasem.
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 08:50   #9
Małgosia791
spin doctor

Dla mnie takim zapachem jest Nature Millenaire YR. Kojarzy mi się z późną jesienią, mgłą, tęsknotą i melancholią.
Małgosia791 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 09:43   #10
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Zagorsk.

Zapach smutku, zimna, pustki. Zapach łez i strachu.

Zapach tęsknoty za ciepłem, radością i bezinteresownym uśmiechem.
przestancie z tym Zagorskiem prosze mi go nie obrazac!

dla mnie jest to zapach spokoju i wyciszenia a nie zadnej tesknoty !

a z tesknota kojarzy mi sie nieodlacznie i bardzo mocno No02 eau sento de iunx .. prawdziwy wyciskacz lez i wielki melancholijny dół..
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 09:49   #11
rachela
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
przestancie z tym Zagorskiem prosze mi go nie obrazac!

dla mnie jest to zapach spokoju i wyciszenia a nie zadnej tesknoty !
To za Agenta

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 13:45   #12
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Hmmm, pomyślałam sobie, że zapach, który pasuje do tęsknoty, nie musi jej potęgować... to byłby taki zapach-przyjaciel, który pogłaszcze po głów...znaczy nozdrzach i uszanuje nasz stan, jednocześnie starając się ukazać dobre strony życia Wiem, że perfumy to nie osoba (hihi), ale tak mi się kojarzy poszukiwana woń
Wczoraj zrobiłam przegląd toaletki i okazało się, że żaden mój zapach nie pasuje Może tylko Narciso edp, który dla mnie uosabia tęsknotę za kochankiem, za pocałunkami, jest niesamowicie cielesny i jednocześnie chłodny. Ale gdybym go założyła w takim stanie, jaki opisywałam, to chyba bym zwariowała Nie, nie, to musi być coś bardziej świetlistego i spokojniejszego. Może z nutą wanilii, a może jakieś kwiaty?
Nie znam Zagorska niestety
Stary 2007-01-05, 14:05   #13
Toccata
Zadomowienie

Dla mnie zapachem bezbrzeżnej tęsknoty za czymś utraconym, do czego już nie ma powrotu od początku był Passage d'Enfer.

Wwąchiwałam się w niego długo, aż nagle oświeciło mnie.

I owszem, wszystko się zgadza, jeno czar prysł bezpowrotnie...

Otóż pewna nuta Passage przypomina mi... Visolvit Dzieciństwo, ukradkowe zlizywanie z papierka (bo przecież mama fuczy, że to się w wodzie rozpuszcza), ale... gdzie romantyzm bram piekieł do cholery? gdzie Weltschmerz?
Toccata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 15:58   #14
lady-dark
Zadomowienie

U mnie występuje kilka rodzajów tęsknot.
Pierwsza: tęsknota za dzieciństwem, pełnym radosnej zabawy, prostoty, niewinności... Taką tęsknotę oddaje mi np Angel czy Wish. Czasem podobne odczucia wywołuje we mnie - kokosik czy malinka z YR...

Druga: tęsknota za romantyzmem - to chęc wspominania sobie miłych,czasem intymnych chwil i taki stan odczuwam - wdychając Paris YSL. Kocham ten zapach choć sama raczej rzadko używam...
Teraz tą tesknotę zastępuje tęsknota za ukochanym, gdy tylko wyjedza, nachodzą mnie takie właśnie uczucia. Z Nim już kojarzą mi się inne zapachy (czyli takie jakie przypominają mi nasze wspólne chwile). I ten zapach to Poison...

Trzecia - za pewną osobą która zmarła a taki stan w mej duszy przywołuję sobie - wdychając BC i niedlatego że ta osoba tego używała, nie dlatego że uzywałam tego spotykając się z nią... A dlaczego ? Sama nie wiem...

Odczuwam jeszcze kilka innych tęsknot ale niekoniecznie wyraziłabym je jakimiś zapachami, choć nie ukrywam że zapachy mają niesamowity wpływ na moją osobowość,żeycie, przemyślenia itp.
lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:25   #15
orioni
Raczkowanie

Nalezy sie bronic przed podadaniem w rozpaczliwy smutek...tez pocieszaczami zapachowymi.

Jednak czasem mozna sie poddac malej melancholii...marzeniom.
Marzenie ma w sobie i radosc z osiagniecia jakiegos celu w przyszlosci
i wlasnie smutek oczekiwania na to.
Dla mnie i Eden i Alien maja w sobie cos takiego...zapach tesknoty.
Zapachy niednoznaczne...jakby przestrzenne, chlodne,
ale tez milo odurzajace i niepokojaco piekne...
przestrzenne
orioni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 23:47   #16
alorah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Chyba nie chciałabym pachnieć smutkiem
Mam tak, jak pisze Dreamer. Na smutek potrzebuję antidotum Sięgam wtedy po wanilię. Nie taką mocną, jednoznaczną i powalającą jak w Casmir, czy w Vanilla Fields, ale miękką, miłą, otulającą, kremową. Dobrze działa na mnie łagodne KenzoAmour, pazurzaste Fever i nieco demoniczny Hypnotic Poison.

Z kolei w głęboką zadumę potrafi mnie wprawić Alien Jedna jego kropla otwiera drzwi do innego, odrealnionego świata pełnego światła i przestrzeni. Miękną mi nogi, czuję, że staję się lekka jak puch, marzenia mnie unoszą, lecę na ich skrzydłach, zapominam o wszystkich przyziemnych sprawach.
Alien potrafi działać jak narkotyk, jest jak opium. Potrzebuję tego czasem.
Zgadzam się w zupełności co do Aliena. Poprostu idealnie opisane

Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 23:56   #17
rawita
Zakorzenienie

Otóż pewna nuta Passage przypomina mi... Visolvit Dzieciństwo, ukradkowe zlizywanie z papierka (bo przecież mama fuczy, że to się w wodzie rozpuszcza), ale... gdzie romantyzm bram piekieł do cholery? gdzie Weltschmerz?[/quote]

O mamo, Visolvit???? Aż sobie z wrażenia zapodałam na nadgarstek . Jak na razie nie czuję tej nutki, ale zgadzam sie z tym, że jakoś te bramy piekieł się trochę rozpływają. Jak dla mnie Passage spokojnie mógłby się zamienić nazwami z Angelem. Passage jest dla mnie taki miękki, bezpieczny. No, jak nic, po prostu niebiański . Wącham go i widzę białe delikatne chmurki. A Angel wprost przeciwnie. Dla mnie niestety trupio metaliczny. Prawdziwa brama do piekieł.
(przepraszam za off top)
rawita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 01:21   #18
Toccata
Zadomowienie

[quote=rawita;3430161]
Cytat:

O mamo, Visolvit???? Aż sobie z wrażenia zapodałam na nadgarstek . Jak na razie nie czuję tej nutki, ale zgadzam sie z tym, że jakoś te bramy piekieł się trochę rozpływają. Jak dla mnie Passage spokojnie mógłby się zamienić nazwami z Angelem. Passage jest dla mnie taki miękki, bezpieczny. No, jak nic, po prostu niebiański . Wącham go i widzę białe delikatne chmurki. A Angel wprost przeciwnie. Dla mnie niestety trupio metaliczny. Prawdziwa brama do piekieł.
(przepraszam za off top)
Fajny offtop

Wielu osobom Bramy Piekieł kojarzą się raczej niebiańsko niż demonicznie, to pewnie przez tę lilię w składzie - dla mnie akurat nutą upioryzującą, więc klimatycznie mającą coś na rzeczy
Toccata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości