jak to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-12-02, 01:00   #1
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

jak to jest?

No właśnie. Jak to jest?
Jestem alergikiem ;(. Wiele rzeczy mnie uczula. Między innymi kosmetyki.
Mam bardzo suchą skórę i kremów do twarzy musiałam używać już jako natolatka. I tu pojawił się problem. Okazało się, że prawie wszystkie kremy mnie uczulały. W końcu znalazłam sobie Oil of Olaz, który dosyć szybko został wycofany z polskiego rynku [img]icons/icon9.gif[/img]. Przez chyba 2 lata jeździłam po niego do niemiec. Było to dość uciążliwe, więc postanowiłam znaleźć coś innego dostępnego u nas. I zaczęły się eksperymenty. Ból, swędzenie, rany, strupy i rozpacz.
Uczulają mnie kosmetyki hypoalergiczne np. AA, Vichy, uczulają kosmetyki o prostym składzie, np. Ziaja nad czym bardzo ubolewam, bo są tanie, a sklep mam pod nosem. Uczulają mnie również kremy Erisu i Dax cosmetics i wiele innych.
No i zaskoczenie: nie uczula mnie chyba żaden krem Avonu. Jak to jest możliwe? Przestudiowałam skład z ulotek i nic na to nie wskazuje.
Szczerze mówiąc wolałabym uzywać typowo polskich kosmetyków, albo tych z trochę wyższej półki - chociażby Vichy. A zostaje mi tylko Avon. Na razie mi służy, ale co będzie za kilka lat? Boję się następnych eksperymentów.
Doszło juz do tego, że prawie nie chodzę po sklepach kosmetycznych. "Buszuję" tylko po wizażu z nadzieją na nagłe odkrycie czegoś dla mnie. Kosmetyki zamawiam z katalogu, po przetestowaniu tony próbek.
Czy juz zawsze tak będzie? Pani Beatko! Help!!!
Dziewczyny! Może miałyście podobne doświadczenia?
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 11:13   #2
Skakanka
Raczkowanie

Re: jak to jest?

Ja nie, bo mnie akurat kilka kremow Avonu uczulilo (a nie zdarzaja mi sie takie rzeczy), ale moja mama ma podobnie. Nie moze uzywac zadnych kosmetykow bez uczulenia, nawet AA, nawet kremu Nivea Soft i najdelikatniejszych kosmetykow, jakie czasami przywoze jej na probe z Francji.
A Avon jej nie uczula i juz
Uzywa tych kremow dosc dlugo i skore ma w dobrym stanie, wiec nie martw sie przyszloscia Mama uwielbia krem na noc taki w granatowym sloiczku, nazywa sie chyba Hydrofirming Night Cream. I on jej naprawde utrzymuje buzie w swietnym stanie, mimo, ze uzywa go juz jakies dwa lata albo nawet dluzej (nie zmieniajac na zaden inny)
Skakanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 11:42   #3
Helena
Zadomowienie

A próbowałaś kosmetyków firmy SVR? Używa ich mój facet, a cierpi na przewlekłe atopowe zapalenie skóry, więc jego skóra jest naprawdę wrażliwa. Jest z tych kosmetyków bardzo zadowolony. Wejdź na stronę:
www.svr.pl.
[img]icons/icon40.gif[/img]
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 16:47   #4
guest
Zakorzenienie

Produkty firmy Oil of olay dostepne sa jeszcze w UK i USA(tutaj zostala zmieniona nazwa na Olay).

Wspolczuje bardzo, ciezko znalezc jednoznaczna przyczyne, byc moze chodzi o wzajemny stosunek skladnikow, o taki a nie inny rodzaj konserwantow, czy tez zrodlo polproduktow, stosowanych przez firme Avon. Czy pasuja ci produkty Avon produkowane takze w Polsce czy tez tylko te orginalne?
Jedynym wyjsciem jest tylko eksperymentowanie co niestety zle odbija sie na kondycji skory, oferta firmy Avon jest bardzo bogata i trzymanie sie tylko jednej firmy wcale nie jest zle dla skory,jesli masz juz dosc nieudanych testow radzilabym pozostac przy sprawdzonej ofercie Avonu.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 20:10   #5
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Dzięki dziewczyny! Myślałam, że jestem jedynym takim "dziwolągiem" [img]icons/icon12.gif[/img].
Kosmetyków svr jeszcze nie używałam. Od ok. 4 lat używam tylko kremów Avonu. Ostatnio jak zajżałam do lodówki, to stwierdziłam, że mam w niej więcej kremów niż jedzenia [img]icons/icon10.gif[/img] Stoją w niej 4 Age Blocki - kremik, który świetnie mi służy, ale już go wycofali z oferty, więc zrobiłam zapas - i 5 Multi Boostów (też na zapas, gdyby chcieli wycofać) i 2 Hydrofirmingi na noc.
Prawie mogę sklep otwierać [img]icons/icon12.gif[/img] hihi
Ostatnio spotkałam się z kosmetykami LAURENT CRISTANEL, które są produkowane w technologiach: NTC, NGP i GNP (Pani Basiu, czy wie Pani coś na ten temat?) i bardzo mnie zainteresowały. Bardzo chciałabym je wypróbować, ale mam strasznego cykora. Jeśliby mi podpasowały, to byłabym więcej niż szczęśliwa a jeśli nie, to wiem, że czeka mnie przynajmniej miesiąc ukrywania się w mysich dziurach.
Dziewczyny dodajcie mi odwagi. Albo powiedzcie, co byście zrobiły w takiej sytuacji.
Mnie te kosmetyki na prawdę kuszą, bo widziałam co robią z twarzami (i nie tylko) znajomych [img]icons/magia.gif[/img] . Ale z drugiej strony pamiętam, co niektóre kremy robiły z moją twarzą [img]icons/icon22.gif[/img]
10 PŻ
Stary 2002-12-02, 22:35   #6
guest
Zakorzenienie

NGP to na pewno technologia zwiazana z recyclingiem, pozostale nie mam pewnosci, ale mam wrazenie, ze nie sa to technologie zwiazane bezposrednio z formulami preparatow.
Stary 2002-12-02, 22:55   #7
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

NTC jest to Koncepcja Transportu substancji odżywczych (Nutrient-Transpot-Concept. GMP są to najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa (m.in. najsurowsze kontrole jakości i czystości). NGP (Nutrient Group Products) to skuteczniejsze działanie dzięki grupom składników/substancji czynnych.
10 PŻ
Stary 2002-12-02, 22:57   #8
guest
Zakorzenienie

Skroty te maja rozne znaczenie w roznej dziedzinie, nie bylam pewna jakie znaczenie miala na mysli akurat ta firma.
Dzieki za informacje!
Stary 2002-12-02, 23:03   #9
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Mam w ręku na razie katalog produktów w języku niemieckim i za bardzo nie świecę [img]icons/icon12.gif[/img] ale gdzieś za tydzień będę miała po polsku, to wtedy może rzucę wiecej informacji.
Wiem, że w tych technologiach produkowana jest m.in żywność dla kosmonautów, dla ludzi bez żołądków itp.
Teraz zostało to wykorzystane w kosmetyce.
No i własnie bardzo się zastanawiam nad tymi kosmetykami.
10 PŻ
Stary 2002-12-02, 23:06   #10
guest
Zakorzenienie

Sama firma nie jest mi znana, probowalam cos o niej szukac, ale bez rezultatow, z twej wypowiedzi wynika, ze jest to firma niemiecka?
W takim razie daj znac jesli dowiesz sie cos wiecej o nich, i zycze aby ta nowa firma byla twoim trafem w 10!!
Stary 2002-12-02, 23:29   #11
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

w sumie kosmetyki to jest dzieło 4 firm, współpracujących razem (stad nazwa) Yves Saint Laurent, Christian Dior, Chanel oraz PM International. Dystrybucją zajmuje się ta ostatnia. Swoją siedzibę ma w Niemczech we Frankhental. Inne produkty tej firmy stosuję już od dawna i jestem bardzo zadowolona, ale bo kosmetyków podchodzę trochę jak pies do jeża [img]icons/icon12.gif[/img] z ww powodów [img]icons/icon9.gif[/img] . Cały czas zbieram się na odwagę. Wiem, że technologia jest nowa w kosmetyce, ale myślałam, że może Pani coś wie na ten temat, że są może jakieś najnowsze doniesiania na ten temat.
10 PŻ
Stary 2002-12-02, 23:37   #12
guest
Zakorzenienie

Tego typu firmy lubia rozglaszac, ze ich kosmetyki zostaly oparte na niesamowitych technologiach, nie podwazam ich slow, ale podchodze do tego typu obietnic i reklam z ostroznoscia, gdyz przekonalam sie, ze czesto okazuje sie to tylko reklama. Tak bylo w przypadku kremu marki La Mer nalezacej do koncernu Estee Lauder, ktory to mial byc opracowany na technologiach i odkryciach NASA. W rzeczywistosci krem ten nie jest takim niesamowitym produktem, wartym az tak wielkich pieniedzy na jakie zostal wyceniony.
Stary 2002-12-02, 23:47   #13
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

jak na razie wszystkie produkty firmy PM się sprawdzają [img]icons/icon10.gif[/img] i wszystkie są oparte na tych właśnie technologiach. Natomiast ta seria kosmetyczna jest w sprzedaży dopiero od kilku tygodni ale już widziałam efekty działania [img]icons/icon24.gif[/img] . To, że te firmy współpracują ze sobą jest raczej trzymane w tajemnicy, ale jeśli chodzi o takie rzaczy, to CIA się przy mnie chowa [img]icons/icon12.gif[/img]. Lubię wiedzieć co stosuję.
10 PŻ
Stary 2002-12-02, 23:54   #14
guest
Zakorzenienie

To w takim razie nie masz tak zle, wychodzi na to, ze nie jestes zdana tylko na Avon.
Stary 2002-12-03, 00:00   #15
guest
Zakorzenienie

Laurent Cristanel -link

Dla zainteresowanych wspomniana przez Ewe seria Laurent Cristanel podaje linka:
http://www.wellness-vital-center.de/
Stary 2002-12-03, 00:19   #16
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Do tej pory stosowałam suplementy żywnościowe z tej firmy i jestem zachwycona [img]icons/icon20.gif[/img] a jeśli chodzi np. o kremik, to tylko raz posmarowałam się kawałek na ręce i kawałek na szyi (w końcu zima, moge chodzić w golfie) i nic mi nie wyskoczyło, za to uczucie nesamowite [img]icons/magia.gif[/img] . Myślę jednak, że raz to za mało. Koleżanka pojechała do Niemiec może mi kupić, ale do jutra muszę jej wysłać SMSa i stąd to moje marudzenie, bo nie moge się zdecydować. No a cena też nie taka jak w Avonie, choć też nie powalająca.
10 PŻ
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości