nadmierne owłosienie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-12-04, 14:45   #1
jana
Raczkowanie

nadmierne owłosienie :(

od pewnego czasu mam na dekolcie pojedyncze ciemne włoski, kilka też na twarzy po jej bokach [img]icons/icon9.gif[/img] co z tym robić? czy to histuryzm? a moze wynik działania pigułek?

...mały chłopiec czeka na kwiecień
jana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 15:07   #2
zlosliwiec
Gość

Re: nadmierne owłosienie :(

Jest to raczej zaproszenie do endokrynologa, ktory powinien zbadac Ci poziom hormonow... [img]icons/icon7.gif[/img]
  Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-04, 22:19   #3
mexa
Raczkowanie

Moze to byc efekt zlego dobrania pigulek. Niestey lekarze czesto nie zlecaja badan przy ich braniu, tak wiec antykoncpecja hormonalna czesto przypomina rosyjska ruletke.

Na razie nie martw sie na zapas, byc moze jest to hirsutyzm idiopatyczny. W kazdym razie przydadza sie analizy hormonalne.

Przy okazji - mozesz cos powiedziec o swoim cyklu miesiaczkowym? Jest regularny, miesiaczki obfite, bolesne, jak sie zachowuja piersi w czasie cyklu, cera? Jesli to zbyt intymne, moze na priv...

Glowa do gory, da sie cos zrobic na pewno. [img]icons/icon7.gif[/img]
mexa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 13:47   #4
guest
Zakorzenienie

Dzięki za szybką odpowiedz i objaśnienie!
Czyli rozumiem, że wosk lub coś podobnego! Też niezbyt przyjemnie, ale lepiej niż kuracja hormonalna!
Pozdrawiam
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-05, 21:31   #5
jana
Raczkowanie

moje miesiaczki sa regularne, piersi owszem w połowie cyklu dosyć obrzmiałe, ale poza tym przez rok pigułki całkiem służyły, wiec zupełnie nie wiem z czym to związane [img]icons/icon9.gif[/img]

mexa napisał(a):
> Moze to byc efekt zlego dobrania pigulek. Niestey lekarze czesto nie zlecaja badan przy ich braniu, tak wiec antykoncpecja hormonalna czesto przypomina rosyjska ruletke.
>
> Na razie nie martw sie na zapas, byc moze jest to hirsutyzm idiopatyczny. W kazdym razie przydadza sie analizy hormonalne.
>
> Przy okazji - mozesz cos powiedziec o swoim cyklu miesiaczkowym? Jest regularny, miesiaczki obfite, bolesne, jak sie zachowuja piersi w czasie cyklu, cera? Jesli to zbyt intymne, moze na priv...
>
> Glowa do gory, da sie cos zrobic na pewno. [img]icons/icon7.gif[/img]

Stary 2002-12-05, 22:22   #6
mexa
Raczkowanie

Coz, w takim razie nie moge poradzic Ci wiecej, niz Dorce kilka postow wczesniej.

Zrob analizy hormonalne.

Pozdrawiam. [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-12-05, 22:51   #7
jana
Raczkowanie

a do jakiego lekarza sie udac?

Stary 2002-12-05, 23:11   #8
mexa
Raczkowanie

Doradzalabym dermatologa-endokrynolga. Do dermatologa nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Nie wiem, jak jest w tej chwili z odplatnoscia za analizy hormonalne. Jesli 100%, to bedzie Cie to kosztowac ok 40-45 pln za hormon (do oznaczenia pewnie beda ze 2-3).

Jesli zalezy Ci na czasie i mozesz wydac kase na sprawdzonego lekarza, to moge polecic paru w najwiekszych miastach wojewodzkich. Koneksje rodzinne. [img]icons/icon12.gif[/img]
Stary 2003-08-10, 15:12   #9
hogata
Przyczajenie

nadmierne owłosienie

Mam ten problem, niestety. Z tym na nogach, w okolicach bikini itp. radzę sobie przy użyciu tradycyjnych metod. Chcę się jednak poradzić fachowca i Was, drogie koleżanki, jakie są możliwe i bezpieczne sposoby pozbycia się włosów z okolic odbytu? Golenie jest potworne...!
hogata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-10, 23:59   #10
agatamazurek
Przyczajenie

Re: nadmierne owłosienie

Tez mam ten problem - moje wloski sa ciemne, grube, mocno siedza w skorze i sa doslownie wszedzie :/ Fakt- najgorsze sa te łonowe. Depilatory w kremi - nawet te najlepsze sa za slabe, a tzrymanie ich troche dluzej zle wplywa na moja skore. Mam tez elektryczny - tylko ze depilowanie takiej ilosci (owlosione mam cale nogi, wloski sa ciemnie i bardzo grube) wloskow to poprostu katorga jakas !! Teraz znowu zaczelam je golic - ale odrastaja duzo gdubsze i golenie ich w okolicy bikini staje sie BOLESNE.
Dolaczam sie do prosby hogaty. POMOZCIE !!

Agata
agatamazurek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 10:56   #11
joannea
Zadomowienie

Z tego, co udało mi się ustalić, nadmierne owosienie (hisurytyzm) jest często wynikiem rozwichrowania hormonalnego. W celu przeciwdziałania temuż ładowałam w siebie różnorakie hormony (z Dianą na czele) po których czulam się fatalnie.
W końcu mój lekarz pwoiedział, że do WŁOSÓW TZREBA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ bo powody ich szalenia moga być różne,a ja załatwię sobie wątrobę i spółkę zanim ustalimy, co je powoduje.
I wiecie co, nie namawiam nikogo na futrrko na nogach, ale wystopowanie. Ja już od jakiegoś czasu dałam spokój, i robię tyle, ile mogę, a reszta... cóż, mam być przede wszystkim zdrowa, a dopiero później piękna

ps ale jezeli znajdziecie jakąś metodę....
podobno laser jest super (koleżanka robiła) ale TAAAKi drogi.
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 11:08   #12
hogata
Przyczajenie

Też brałam hormony, właśnie Dianę, o której wspomniała joannea. Czułam się całkiem dobrze, poprawiła mi się cera. Może to wpływ bezstresowego seksu, który jest przecież lekiem na wszystko... Ale poważnie, wszystkie te włosy może odrobinę wolniej odrastały i były troszkę słabsze, ale nie nazwałabym tego rewelacyjnym i upragnionym skutkiem łykania pigułek. Mam obawy, że joannea ma rację, można najwyżej nie brać do głowy. Ale to tkie niełatwe...
hogata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 20:09   #13
insanity1990
BAN stały

Dot.: Re: nadmierne owłosienie :(

Hej dziewczyny... Może jestem zabardzo przewrażliwiona ale drażnią mnie te włosy... byłam u endrokrynologa i baba mnie wyśmiała... czy to jest histuryzm??
jak mogę usuwać te włosy? boję się używać kremów na policzkach (usuwam nim tylko włoski z nad górnej wargi)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bd00ebfb2.html

pomóżcie!

Dodam, że chciałabym zacząć brać tabletki anty ale boję się że to wszystko się pogorszy...

Edytowane przez insanity1990
Czas edycji: 2009-11-27 o 20:19
insanity1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 22:20   #14
Dualstar
Wtajemniczenie

Dot.: nadmierne owłosienie :(

Cytat:
Napisane przez jana Pokaż wiadomość
od pewnego czasu mam na dekolcie pojedyncze ciemne włoski, kilka też na twarzy po jej bokach [img]icons/icon9.gif[/img] co z tym robić? czy to histuryzm? a moze wynik działania pigułek?
raczej na hirsutyzm to mi nie wygląda, jednak zdarza się tak że po lekach mogą narastać włoski nawet takie których nie było, może również w czasie ciąży się to nasilić - ale raczej u osób z tarczycą.

oczywiście możesz je zgolić nie ma problemu nic ci się nie stanie, natomiast nie gol tego teraz i wybierz się do dermatologa najpierw, a jak stwierdzi że nie widzi żadnej przyczyny dermatologicznej to możesz się wybrać do endokrynologa dobrego !.

Innych lekarzy nie proponuję bo tylko oni mogą ustalić przyczynę.
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości