Boreade 12 - Krem silnie złuszczający - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-07, 08:46   #1
milcia23
Raczkowanie

Witam serdecznie

Tym razem zaczynam wątek tylko o jednym kosmetyku a mianowicie Boreade 12 Krem silnie złuszczający mam nadzieje że ktoś z was go stosował i podzieli się swoim doświadczeniem

Ja znalazłąm tylko oferte apteki innych informacji nie znalazłam słyszałam tylko że został wycofany z KWC poniewasz jest to lek ale chyba nie na recepte:

W aptece jego opis brzmi tak:

Producent: Labolatorium Expanscience

Polecany, gdy na twarzy są: - poszerzone i zatkane pory - wągry, mikrozaskórniaki - nierówna powierzchnia - położone w widocznym miejscu trwałe skazy, np. blizny - polecany do stosowania przed peelinegiem + przed czyszczeniem Poprawia wygląd zniszczonej skóry (nierówności, nadmiernie otwarte pory, mikrozaskórniki) Właściwości: - silne właściwości złuszczające - likwiduje nierówności skóry powstałe w przebiegu trądziku - poprawia wygląd zniszczonej skóry - zamyka rozszerzone pory

Piszcie

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-07 o 10:50 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 10:58   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Boreade 12 - Krem silnie złuszczający

Krem jest oparty na kwasach, stąd jego reklama jako silnego środka złuszczającego. Zawiera 12% wolnych alfahydroksykwasów (AHA) – 10% kwas glikolowy, 2% kwas mlekowy. 12% AHA to dużo. Krem bedzie miał podobne działanie do Glyco-A. Glyco A ma 12% kwasy glikolowego - w Boreade masz 2 rodzaje kwasów.

Kremu nie wolno stsować odobom z choćby zalążkami problemów naczynkowych - AHA mogą je naprawdę rozjuszyć. Poza tym, takie stężenie obowiązkowo pociąga za sobą stosowanie filtrów rzędu min. spf40 i to nie byle jakich [ o czym juz pewnie wiesz, skoro czytujesz BK ]. I jeszcze uwazam, iz jeśli Twoja skóra nie miała dotąd stycznosci z kwasami, to takie stezenie jak na początek jest duuuużo za silne.

Wada kremu jest jeszcze, wg mnie, brak kwasy BHA w skłądzie - ten jest bezpieczny dla cer naczynkowych i to wlaśnie BHA załatwiają zaskórniki.

Jeśłi zdecydujesz sie na ten krem, przeczytaj prosze wątek zbiorczy o Glyco-A [poniewaz to specyfik o bliżźniaczym działaniu] - musisz byc swiadoma jakie powikłania mogą wystąpić. No i nie wolno stosowacv tego kremu na dzień i broń Boże codziennie!

Link:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=glyco+A

Miłej lektury - to dłuugi wątek. I gdyby co, to pytaj

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-07 o 10:59 Powód: link
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 12:06   #3
milcia23
Raczkowanie

Smile Dot.: Boreade 12 - Krem silnie złuszczający

Droga L_V dziękuje za odpowiedź i zaraz zabieram się do czytania o glico-A , ale o ile mi wiadomo właśnie gliko-A jest podobnej mocy do SVR Lysanel Active ja włąśnie Lysanela używam 4 dzień a od 2 miesięcy używam ZiajaPRO 25% i jak narazie nie mam żednych efektów prócz tego że Lysanel matuje i nic pozatym lekke pieczenie przez chwile ale wogóle się nie łuszcze ani zaczerwieniona nie jestem i dlatego pytałam się o Boreade 12 bo szukam czegoś mocniejszego więc może ty mi coś doradzisz.
milcia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości