sińce pod oczami u dziecka - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-07, 19:12   #1
erina7
Raczkowanie

sińce pod oczami u dziecka

Niedawno byłam z moj 4-letnia córk u stomatologa , która zwróciła mi uwagę na sińce pod oczami ( oczywiście u małej). Pytała czy nie ma kłopotów z zatokami. Ma te sińce od kiedy pamietam , lekarz rodzinny twierdzi, że taka jej uroda (czyt. nie da skierowania, bo szkoda kasy). Czy któras z Was miała tak ze swoim dzieckiem? Do jakiego specjalisty sie z tym zwrócić ewentualnie?
erina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 20:33   #2
Mariqa
Wtajemniczenie

Dot.: sińce pod oczami u dziecka

Moje dziecko też ma tak- również pediatra twierdzi, ze taka uroda
Ale moja mała jest pod stałą kontrolą laryngologa, bardzo często choruje, zatem rzeczywistość nieco koryguje te przypuszczenia. Miała też hgb na granicy dolnej normy- dostaje od czasu do czasu folik i witamine b-complex.
Zwróć uwagę na to, czy dziecko nie śpi w niewietrzonym pomieszczeniu, poproś mimo wszystko o skierowania na badania, jeśli to bardzo Cię niepokoi.
Stary 2007-01-07, 20:40   #3
Kajtek
Raczkowanie

Moja mała też tak ma (5 lat) i też pediatra "zaufany" twierdzi, że taka jej uroda. odpukać rzeczywiście jest okazem zdrowia. ale właśnie dzisiaj usłyszałam jakąś ludową mądrość, że to objaw problemów z nerkami (?). Powątpiewam w to ale przy najbliższej wizycie u pediatry jeszcze raz się upewnię.
Kajtek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 07:51   #4
erina7
Raczkowanie

O matko z nerkami?? Trzeba to sprawdzic . Właściwie to jakie badania zrobić takiemu dziecku. Nasza pediatra ( kobieta ma juz chyba z 70 lat) jak twierdzi, że nic jej nie jest ,to mi nie powie jakie badania zrobić. ( powie, że mam sobie zrobić badania, pewnie na myśli bedzie miała psychiatryczne ). Ale szczerze powiem, że po wizycie u stomatologa troche mnie to niepokoi
Stary 2007-01-10, 11:16   #5
mmena
Raczkowanie

Alergolog opiekujacy sie moja corka gdy zauwazyl since pod oczami polecil nam wykonanie badan krwi i oznaczenie poziomu zelaza twierdzac, ze podejrzewa anemie. Mial racje, okazalo sie, ze to anemia. U nas to wynikalo z b. ubogiej diety. Mala mogla jesc tylko kilka produktow.
mmena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 08:15   #6
erina7
Raczkowanie

Myślę, że jak byłaby to anemia to miałaby tez inne objawy: bladość skóry, przyśpieszne bicie serca, męczyłaby się przy zabawie, a jest to wulkan energii. Ale pewnie badanie krwi trzeba zrobić
Stary 2007-01-17, 12:22   #7
Babette
Raczkowanie

Sińce pod oczami to objaw chorej wątroby, nie nerek. Ale to nie u takich maluchów. Tak sądzę. Mój syn ma "czasowe" sińce, jak ma katar. Przypuszczam, że to zatoki - muszę iść na badania do laryngologa. Zresztą potwierdziła to nasza pani doktor.
Lepiej jednak zbadać dziecko, bo wydaje mi się, że to z "urodą", to tak nie do końca...
Stary 2007-01-17, 13:18   #8
kika261
Przyczajenie

moja córka ma 7 lat i odniepamiętnych czasów siniaki pod oczami. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził taka uroda, następny dał środki odczulające na pół roku bo alergia, jeszcze jedna że lambrie, robaczki następna długa kuracja, aż w końcu znalazłam panią doktór która stwierdziła że dzieco ma przerośnięte migdały co powoduje zatkanie kanalików przynosowych a to zkoleji powoduje zasinienie. I żadne lekarstwa na to nie pomogą. Olbrzymi stres a to w sumie nie moja wina.
kika261 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 10:31   #9
erina7
Raczkowanie

i co te migdały do wyciecia sa?
Stary 2007-01-19, 08:47   #10
kika261
Przyczajenie

Nie, bo z tego powodu nie choruje a ja boje się powikłań. Tz. mam sąsiadkę która ma dziecko "roślinkę" przez źle przeprowadzony zabieg. I wole jej sińce niż upośledzone dziecko.
kika261 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 12:17   #11
erina7
Raczkowanie

moja córka miała wycięty trzeci migdał ( chrapanie wnocy, spanie z otwartymi ustami,mówienie przez nos...) wycięli i problemy sie skonczyły. Ale potem w tym samy szpitalu, ktoś źle dobrał dawke narkozy i dzieciak nie słyszy i nie widzi. Gdybym to usłyszała przed zabiegiem mojej córki to nigdy by nie wycięła tych migdałów ( choć czasami to podobno jest konieczne)
Stary 2007-02-25, 13:36   #12
agusia1
Raczkowanie

nie chce cie martwic, ale moja starsza corka odkąd pamiętam miala własnie since pod oczami, tez dlugo myslalam, ze taka jej uroda...az wyszly problemy z nerkami....niestety.....m ocz sie zatrzymywał w organiźmie, miala czeste infekcje, bakterie w moczu, tajemnicze gorączki (niby na ząbki ) az krok po kroku doszlismy z pediatra, ze to nerki. Po pobycie w szpitalu, rozszerzeniu cewki moczowej (bo miala zwężona) od tego czasu minęły 2 lata i nie ma sińców, no czasami jak sie nie wyśpi ale tu nie ma reguły.
agusia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 12:10   #13
pkawecka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez erina7 Pokaż wiadomość
Niedawno byłam z moj 4-letnia córk u stomatologa , która zwróciła mi uwagę na sińce pod oczami ( oczywiście u małej). Pytała czy nie ma kłopotów z zatokami. Ma te sińce od kiedy pamietam , lekarz rodzinny twierdzi, że taka jej uroda (czyt. nie da skierowania, bo szkoda kasy). Czy któras z Was miała tak ze swoim dzieckiem? Do jakiego specjalisty sie z tym zwrócić ewentualnie?
jeżeli mała jest alergikiem, albo ma tzw. skórę atopową to faktycznie taka jej uroda. to ponoć typowe u alergików.
jeżeli ma to od zawsze i nic jej się nie dzieje tzn. nie choruje, normalnie przybiera na wadze to raczej nie ma powodu do niepokoju.
każda z chorób, o których piszą dziewczyny ma jeszcze inne objawy nie same sińce. dlatego nie dziwię się, że lekarz nie dał skierowania jeżeli mała nie ma innych objawów chorobowych. ale jeżeli z twojego punktu widzenia coś zlekceważył to może spytaj innego lekarza? może młodszego?
jeżeli córka nie miała ostatnio robionych badań i koniecznie chcesz sprawdzić czy wszystko jest ok. to zrób jej morfologię krwi z rozmazem i badanie ogólne moczu. nawet bez skierowania - zapłacisz grosze. jeżeli jest chora to w badaniach to wyjdzie.
Stary 2014-02-05, 10:05   #14
kika2025
Przyczajenie

Moje dziecko też ma sińce pod oczami i byłam u lekarza, zrobiłam badania na anemię, robaki, i testy alergologiczne i nic. Chyba ma problem z zatokami, bo sińce stają się większe przy katarze. Nie wiem, jak sprawdzić czy to to, a lekarze nie dają chętnie skierowań.
kika2025 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 11:18   #15
eha
Przyczajenie

U mojego 3-latka sińce są przy katarze + dodatkowo przy niewyspaniu.
eha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 09:17   #16
ollencja
Zakorzenienie

u nas przy robakach na 9 próbek owsiki wyszły w dwóch

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości