Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-23, 14:00   #691
karla_92
Zakorzenienie

Dot.: cienkowłose!- laczmy sie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A stąd mi przyszło, że na większości szamponów widze taki rysuneczek: otwarte pudełeczko z 12 (np Gliss Kur), zapytałam kiedyś babkę w sklepie co to oznacza i powiedziała, że szampon ma 12 miesiecy trwałosci po otwarciu, nawet jesli jest napisane, że mozna go zuzyc np do 2010 roku. Pewnie, są szmpony, na których tego nie ma, tylko jest normalna data ważności (np Garnier Fructis). Nie miałam szamponu Biosilk w ręku, więc nie potrafię powiedzieć czy w tym przypadku też tak jest, ale mam jedwab i tam było napisane "data ważności 30 miesięcy, po otwarciu 12 miesiecy". Dlatego podejrzewam, że z szamponem może byc tak samo.
A to 12miesiecy liczy sie od momentu otwarcia w domu czy sklepie? Bo przecież taka butelke latwo da sie otworzyc chociażby jak sie chce powachac
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 14:16   #692
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
A to 12miesiecy liczy sie od momentu otwarcia w domu czy sklepie? Bo przecież taka butelke latwo da sie otworzyc chociażby jak sie chce powachac
To samo sobie pomyślałam, że w sklepie to on mógł być już otwarty kilka miesięcy wcześniej

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 11:40   #693
effcia82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
to zrob na grubsze walki a nie cienkie ja mialam i bylo bardzo ladnie pozniej mnie podkusilo na cienkie i musialam czekac az cale wlosy odrosna bo wygladalam gorzej niz baran... cienkie walki sa dla starych babc
walki byly grube ale i tak skrecaly sie glownie konce i przy skroniach
wiele lat temu mialam na cienkich to sie nawet rozprostowac nie dalo
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 12:27   #694
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Cytat:
No no, dowiedziałam się nowej rzeczy bo zawsze myślałam, że data ważności to data ważności. Ale dziewczyny mają rację, jeśli butelka szamponu była otwarta, bo ktoś chciał powąchać? Ja rozumiem krem w słoiczku - nabierając go palcami dostarczasz mu różnych bakterii, które powodują szybsze psucie się kremu niż gdyby siedział sobie na półce nierozpakowany. Ale szampon? Przecież nie wkładasz palców do środka...

Dziwne to jakieś...

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 14:04   #695
effcia82
Zakorzenienie

dlatego ja w miare mozliwosci preferuje kosmetyki owiniete w folie lub z innymi zabezpieczeniami - ma sie pewnosc ze nikt nie otwieral ani tym bardziej nie dotykal a do tego oczywiscie testery w sklepie..
niestety jezeli chodzi o szampony czy odzywki do wlosow nie spotkalam sie z takimi
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:57   #696
Wiolka525
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam straszliwa prosbe- moje mega cienkie wlosy mi obrzydly. Musze je zaczac jakos ukladac i bardziej "stroszyc". I tu pytanie- jak zrobic taka fryzure? Blagam o poradnik pisany jak do debila
Pozdrawiam serdecznie
(oddala sie w poklonach)
Świetna fryzurka ale wymaga codziennego modelowania. Dla mnie to bez różnicy bo i tak codziennie walcze z moim cienkimi włosami. Wydaje mi sie, ze włosy są troche uniesione za pomocą okrągłej szczotki + jakis środek do stylizacji typu pianka czy spray. Na koniec włosy miejscami ugniecione palcami. Można utrwalić lakierem. Miałam kiedyś bardzo popdobne cięcie i tak własnie modelowałam. Włoski są mocno wycieniowane, nie pochłania to dużo czasu.
Wiolka525 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 16:52   #697
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
No no, dowiedziałam się nowej rzeczy bo zawsze myślałam, że data ważności to data ważności. Ale dziewczyny mają rację, jeśli butelka szamponu była otwarta, bo ktoś chciał powąchać? Ja rozumiem krem w słoiczku - nabierając go palcami dostarczasz mu różnych bakterii, które powodują szybsze psucie się kremu niż gdyby siedział sobie na półce nierozpakowany. Ale szampon? Przecież nie wkładasz palców do środka...

Dziwne to jakieś...
Dla mnie dziewczyny to tez jest dziwne, szczególnie, ze czasami kupowałam sobie nowy szampon zanim jeszcze zuzyłam stary, bo np była super promocja, a data waznosci byla długa. I on stał sobie w domu miesiąc czy dwa, zanim zaczełam go używac. I tez się zastanawiałam jak to jest, bo sama często otwieram szampon czy odzywkę w sklepie, żeby powąchac, sprawdzić konsystencję itd. Pytałam nawet o to na wątku o terminie trwałości kosmetyków, jest tu taki nawet Ale takie oznaczenia są nie tylko na kosmetykach do włosów, na moim kremie do rąk jest np 18M. Nie mam pojęcia jak to jest, tak mi powiedziała babka w sklepie, chyba wiec jednak wolę się trzymac tych oznaczeń... Może należałoby brac opakowania z tyłu? Bo wiadomo, ze jak cos stoi z przodu to ktos mógł to wczesniej otworzyć. Poza tym opakowanie, które jest otwierane po raz pierwszy, mam na mysli np szampon, stawia przy otwieraniu lekki opór, tez to zauwazyłyście?
A poza tym, jak juz pisalam, na jedwabiu z Biosilku, jest napisane cos takiego: data waznosci 30 miesiecy (czyli jak jest zamkniete), po otwarciu opakowania 12 miesiecy. Wiec jak to w koncu jest??

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 17:03   #698
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mnie dziewczyny to tez jest dziwne, szczególnie, ze czasami kupowałam sobie nowy szampon zanim jeszcze zuzyłam stary, bo np była super promocja, a data waznosci byla długa. I on stał sobie w domu miesiąc czy dwa, zanim zaczełam go używac. I tez się zastanawiałam jak to jest, bo sama często otwieram szampon czy odzywkę w sklepie, żeby powąchac, sprawdzić konsystencję itd. Pytałam nawet o to na wątku o terminie trwałości kosmetyków, jest tu taki nawet Ale takie oznaczenia są nie tylko na kosmetykach do włosów, na moim kremie do rąk jest np 18M. Nie mam pojęcia jak to jest, tak mi powiedziała babka w sklepie, chyba wiec jednak wolę się trzymac tych oznaczeń... Może należałoby brac opakowania z tyłu? Bo wiadomo, ze jak cos stoi z przodu to ktos mógł to wczesniej otworzyć. Poza tym opakowanie, które jest otwierane po raz pierwszy, mam na mysli np szampon, stawia przy otwieraniu lekki opór, tez to zauwazyłyście?
A poza tym, jak juz pisalam, na jedwabiu z Biosilku, jest napisane cos takiego: data waznosci 30 miesiecy (czyli jak jest zamkniete), po otwarciu opakowania 12 miesiecy. Wiec jak to w koncu jest??
Ja zawsze biore kosmetyki od tylu, nawet niektore artykuly spożywcze tez No i na ogół zawsze zużywam kosmetyki w ciagu roku wiec nie mam z tym problemu. Nie wiem na czym polega to 12M itp. przeciez to jest glupie zwlaszcza w szamponach, odżywkach i innych kosmetykach w tubach A na tym wątku co odpisali?
Stary 2008-01-29, 17:08   #699
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zawsze biore kosmetyki od tylu, nawet niektore artykuly spożywcze tez No i na ogół zawsze zużywam kosmetyki w ciagu roku wiec nie mam z tym problemu. Nie wiem na czym polega to 12M itp. przeciez to jest glupie zwlaszcza w szamponach, odżywkach i innych kosmetykach w tubach A na tym wątku co odpisali?
Wiesz, nic konkretnego. Wkleje Ci odpowiedz: "raczej sie zauwaza,czy kosmetyk byl juz otwierany czy nie,to sie poprostu widzi (...) ale jak sie otwiera za 1razem to musisz uzyc troche silyprzeciez to sie czuje,ale teraz to juz sa kosmetyki co maja foliowa otoczke na gorze,tamie wlasnie zabezpieczenie,i chyba warto poszukac czegos takiego zeby byc pewnym,ze to nie stoi tu 3miesiace otwarte"

Stary 2008-01-29, 17:10   #700
Kachaaa
Zakorzenienie

te mam cienkie wlosy... po babuni

olejuję paznokcie od 06.02.2014

Kachaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 17:12   #701
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
te mam cienkie wlosy... po babuni
A ja po mamie... Jak patrze na jej wlosy jakie ma teraz to tak sobie mysle, ze ja nie chce miec takich jak ona ma w jej wieku...

Stary 2008-01-29, 17:27   #702
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz, nic konkretnego. Wkleje Ci odpowiedz: "raczej sie zauwaza,czy kosmetyk byl juz otwierany czy nie,to sie poprostu widzi (...) ale jak sie otwiera za 1razem to musisz uzyc troche silyprzeciez to sie czuje,ale teraz to juz sa kosmetyki co maja foliowa otoczke na gorze,tamie wlasnie zabezpieczenie,i chyba warto poszukac czegos takiego zeby byc pewnym,ze to nie stoi tu 3miesiace otwarte"
No dobra ale gdzie sa takie szampony z jakimis zabezpieczeniami:confused : I co jesli zamawia sie z internetu? Przeciez nie ocenimy czy opakowanie trudno otworzyc czy nie. Wysla nam jakie beda chcieli a my wtedy nie mamy juz nic do gadania. Zapewne jak wysylaja to je jakos zaklejaja ale to nie jest zapakowane fabrycznie chyba
Stary 2008-01-29, 18:51   #703
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
ja tez tak robie, ale odruchowo, np.chipsy zeby nie byly zgniecione, a szampon zeby nie byl dotykany przez jakies brudne rece czyli dobrze robie
Cytat:
A ja po mamie... Jak patrze na jej wlosy jakie ma teraz to tak sobie mysle, ze ja nie chce miec takich jak ona ma w jej wieku...
ja tez mam wlosy po mamie - cienkie i lamliwe, tylko ze mama ma ich duza ilosc - znaczy tak z 3 razy tyle co ja... dlaczego tak jest? skoro mam jej jakosc to powinnam miec tez jej ilosc nie? zwlaszcza ze tata ma bardzo duzo czarnych, gestych wlosow... moge je jakos doprowadzic do ilosci tej co ma mama?
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 18:54   #704
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
No dobra ale gdzie sa takie szampony z jakimis zabezpieczeniami:confused : I co jesli zamawia sie z internetu? Przeciez nie ocenimy czy opakowanie trudno otworzyc czy nie. Wysla nam jakie beda chcieli a my wtedy nie mamy juz nic do gadania. Zapewne jak wysylaja to je jakos zaklejaja ale to nie jest zapakowane fabrycznie chyba
Dokładnie, całkowicie się z Tobą zgadzam! Zreszta, z tego co pamietam, kiedys nie bylo czegos takiego, na opakowaniu byla data trwalosci, dzien, miesiac i rok i bylo dobrze, nie bylo zadnych watpliwosci. Babka w sklepie, odnosnie tych oznaczen 12M, powiedziala, ze to jest jakis przepis unijny czy cos w tym stylu. Nie mam pojecia czy tak jest naprawde czy tylko sciemniala, bo jakas upierdliwa klientka - czyli ja - koniecznie chciala sie dowiedziec co to oznacza Chociaz znajac te wszystkie niesamowicie "madre" przepisy unijne bylabym sklonna w to uwierzyc

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2008-02-04 o 09:52
Stary 2008-01-29, 23:10   #705
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
ja tez tak robie, ale odruchowo, np.chipsy zeby nie byly zgniecione, a szampon zeby nie byl dotykany przez jakies brudne rece czyli dobrze robie

ja tez mam wlosy po mamie - cienkie i lamliwe, tylko ze mama ma ich duza ilosc - znaczy tak z 3 razy tyle co ja... dlaczego tak jest? skoro mam jej jakosc to powinnam miec tez jej ilosc nie? zwlaszcza ze tata ma bardzo duzo czarnych, gestych wlosow... moge je jakos doprowadzic do ilosci tej co ma mama?
Może jakas operacja wszczepienia wlosow? Albo wax zagraniczny tylko na skore? Juz po 2-3 miesiacach widac nowe wloski
Stary 2008-01-30, 01:09   #706
Cherry82
Raczkowanie

Dołączam do grona cienkowłosych, moje kłaczki sa cienkie bardzo się przetłuszczają a końcówki są dość zniszczone. Bardzo chce miec długie włosy i właściwie mam, zapuściłam je na taką długość jaką chciałam, ale znowu chyba muszę podciąć ;( bo to nie wygladają zbyt dobrze. Najgorzej jest kiedy wieje wiatr moje włosy sie plącza lataja w koło głowy i wygladam okropnie. Wlosów za nic w swiecie nie zetnę na krótko, więc to odpada. Od dwóch tygodni stosuję odzywke wax ale musze przyznać chyba jako jedna z nielicznych że po niej moje włosy bardzo sie przesuszyłu i straciły resztki blasku jaki miały. Ręce opadają, mam taki plan aby je zapuscić jeszcze troszkę do tej pory chodzic w związanych włosach co by ludzi nie straszyć a potem podciąć te kilka ładnych centymetrów, żeby to jakoś wyglądało. Przestałam już wierzyć w rózne specyfika bo wybróbowałam chyba wszystkiego i nic nie pomaga.
Cherry82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 09:34   #707
*sloneczko*
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Cherry82 Pokaż wiadomość
Dołączam do grona cienkowłosych, moje kłaczki sa cienkie bardzo się przetłuszczają a końcówki są dość zniszczone. Bardzo chce miec długie włosy i właściwie mam, zapuściłam je na taką długość jaką chciałam, ale znowu chyba muszę podciąć ;( bo to nie wygladają zbyt dobrze. Najgorzej jest kiedy wieje wiatr moje włosy sie plącza lataja w koło głowy i wygladam okropnie. Wlosów za nic w swiecie nie zetnę na krótko, więc to odpada. Od dwóch tygodni stosuję odzywke wax ale musze przyznać chyba jako jedna z nielicznych że po niej moje włosy bardzo sie przesuszyłu i straciły resztki blasku jaki miały. Ręce opadają, mam taki plan aby je zapuscić jeszcze troszkę do tej pory chodzic w związanych włosach co by ludzi nie straszyć a potem podciąć te kilka ładnych centymetrów, żeby to jakoś wyglądało. Przestałam już wierzyć w rózne specyfika bo wybróbowałam chyba wszystkiego i nic nie pomaga.
witamy
Stary 2008-01-30, 13:11   #708
Cherry82
Raczkowanie

*sloneczko* bardzo dziękuje ja również wszystkich witam bardzo serdecznie
Cherry82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:18   #709
Rosa90
Raczkowanie

Heh to i ja się podłączę także jestem posiadaczką cienkich włosków, co gorsza farbowanych :/ ale zamierzam z tym skończyć. Ogólnie chyba... nawet nie wypadają mi już tak bardzo- nie wiem czemu może po biosilku i jedwabiu - heh na końcówki jedwab jest ssssuper polecam i witam wszystkich

1. Dieta
2. Codzienne ćwiczonka
3. Przyjemność - taniec

Rosa90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 17:09   #710
agrafiena
Raczkowanie

witajcie
też mam cienkie, gęste i ciężkie. przyklepane.

zajrzyjcie, proszę, o tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...19#post6434219

pytam o nową fryzurę - może inne cienkowłose mi pomogą, chociaż pomysł z bobem krótkim z tyłu, z grzywką nad brwiami chyba przejdzie, ale nie wiem czy wycieniowany czy nie.... tam w poście wszystko objaśniam... pozdrawiam!
agrafiena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 18:49   #711
martaaaaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam straszliwa prosbe- moje mega cienkie wlosy mi obrzydly. Musze je zaczac jakos ukladac i bardziej "stroszyc". I tu pytanie- jak zrobic taka fryzure? Blagam o poradnik pisany jak do debila
Pozdrawiam serdecznie
(oddala sie w poklonach)

hmmm...jakoś fryzura nie za bardzo mi się widzi ... kiedyś fryzjerka w napadzie szału wycieniowała mi bardzooooo włosu (cos ala ta fryzurka) ... i wcale nie wyglądało to dobrze ... u gory niby łatwiej je unieśc u nasady ...ale cieńki długi ogon to była katastrofa.

miałam sporo fryzurek na głowie (niestety z kolorami też szalałam...efekt mam teraz suche i przerzedzone włosy ...dobrze że w pore się opanowałam). Teraz mam tzw. boba ( tył troche wyzej ścięty ale tez nie za wysoko) ... i włosy wyglądają na gęstsze. Wydaje mi się że proste cięcie pogrubia włosy...a nie mocne cieniowanie.
martaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:40   #712
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Może jakas operacja wszczepienia wlosow? Albo wax zagraniczny tylko na skore? Juz po 2-3 miesiacach widac nowe wloski
wszczepienia mowisz zagraniczny mialam i nic, teraz chce polski sprobowac bo podobno jest lepszy. ja mam nowe wloski ale i tak nie jest ich tyle co u mamy no nic, bede walczyc "o swoje"
Stary 2008-02-01, 18:13   #713
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
wszczepienia mowisz zagraniczny mialam i nic, teraz chce polski sprobowac bo podobno jest lepszy. ja mam nowe wloski ale i tak nie jest ich tyle co u mamy no nic, bede walczyc "o swoje"
Spróbuj koniecznie- wg mnie dużo lepszy. A próbowałaś tonik Neril? Mnie kiedyś uratował w sytuacji mega wypadania. Nie dosć, że przestały lecieć to wyrosła masa nowych. I wydaje mi się, że szybciej zaczęły rosnąć.
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 08:54   #714
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Spróbuj koniecznie- wg mnie dużo lepszy. A próbowałaś tonik Neril? Mnie kiedyś uratował w sytuacji mega wypadania. Nie dosć, że przestały lecieć to wyrosła masa nowych. I wydaje mi się, że szybciej zaczęły rosnąć.
tego akurat nie porobowalam, ale na wypadanie pomogl mi sok z brzozy i pokrzywy + cynk w tabletkach, rosna mi nowe wloski, tylko sa jeszcze cieniutkie i delikatne, proboje je wzmacniac i dalej bede tylko niech rosna...
Stary 2008-02-04, 09:58   #715
Finlora
Zakorzenienie

Taka myśl jeszcze a propo tej daty ważności - trochę nie na temat na tym wątku, ale jak już zaczęłam to jeszcze coś dodam To jest tak jak z tuszem do rzęs - na opakowaniu jest pudełeczko z oznaczeniem 6M i tak naprawdę wszędzie piszą, że tusz powinnyśmy używac góra 6 miesięcy, prawda? Chociaż na buteleczce będzie data ważności np jeszcze 2 lata, nie zaczniemy używać go z powrotem po np roku, bo gdzieś się zapodział i po roku go odnalazłysmy, no nie? Przynajmniej tak mi się wydaje. Zresztą po pół roku z tuszem do rzęs zaczynają się dziac różne dziwne rzeczy, więc nawet jak jeszcze go tam w buteleczce zostało to przestajemy go uzywać i kupujemy nowy.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2008-02-04 o 13:29
Stary 2008-02-04, 13:22   #716
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
tego akurat nie porobowalam, ale na wypadanie pomogl mi sok z brzozy i pokrzywy + cynk w tabletkach, rosna mi nowe wloski, tylko sa jeszcze cieniutkie i delikatne, proboje je wzmacniac i dalej bede tylko niech rosna...
A jakiej firmy masz ten sok z brzozy? Jak kupilam z phytopharmu ale boje sie używac ze wzgledu na ten alkohol ktorego jest 50-60%

Cytat:
Taka myśl jeszcze a propo tej daty ważności - trochę nie na temat na tym wątku, ale jak już zaczęłam to jeszcze coś dodam To jest tak jak z tuszem do rzęs - na opakowaniu jest pudełeczko z oznaczeniem 6M i tak naprawdę wszędzie piszą, że tusz powinnyśmy używac góra 6 miesięcy, prawda? Chociaż na buteleczce będzie data ważności np jeszcze 2 lata, zaczniemy używać go z powrotem po np roku, bo gdzieś się zapodział i po roku go odnalazłysmy, no nie? Przynajmniej tak mi się wydaje. Zresztą po pół roku z tuszem do rzęs zaczynają się dziac różne dziwne rzeczy, więc nawet jak jeszcze go tam w buteleczce zostało to przestajemy go uzywać i kupujemy nowy.
Ja mam na tuszu 12M Nie mam pojecia o co z tym chodzi Niby w tym przypadku takie oznaczenie ma sens bo jest on fabrycznie zakrecony wiec sa mniejsze szanse na to ze go ktos otworzy chociaz w drogeriach też czasem sie otwiera ale kosmetyki w butelkach,tubkach:confuse d: przeciez to bardzo latwo otworzyc.
Stary 2008-02-04, 13:31   #717
virka
Zakorzenienie

Cytat:
A jakiej firmy masz ten sok z brzozy? Jak kupilam z phytopharmu ale boje sie używac ze wzgledu na ten alkohol ktorego jest 50-60%
Tak kosmita używała dokładnie tego
Ale jeśli nie chcesz używać wcierek z alkoholem, to możesz wcierać napar z brzozy i pokrzywy (lub innych ziółek), ja tak robię

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:34   #718
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam na tuszu 12M Nie mam pojecia o co z tym chodzi Niby w tym przypadku takie oznaczenie ma sens bo jest on fabrycznie zakrecony wiec sa mniejsze szanse na to ze go ktos otworzy chociaz w drogeriach też czasem sie otwiera ale kosmetyki w butelkach,tubkach:confuse d: przeciez to bardzo latwo otworzyc.
Nie spotkałam się jeszcze z oznaczeniem 12M na tuszu, ale to przecież możliwe. Wszystko zależy od producenta, może ten co Ty masz jest o przedłużonej trwałości czy coś takiego, nie mam pojęcia.
A poza tym jak już napisałam wcześniej, nie wiem jak to w końcu jest. Babka w sklepie powiedziała, że to przepis unijny, te oznaczenia. A jak już napisałam - znając wszystkie niesamowicie "mądre" i potrzebne przepisy unijne mogłabym w to uwierzyć.
Na pewno w supermarkecie nie można być pewnym czy dany kosmetyk nie był już wcześniej otwierany, ja bym załozyła, że raczej był. Więc może w jakimś normalnym sklepie ryzyko byłoby mniejsze? Ale w supermarketach jest z kolei taniej.

Stary 2008-02-04, 13:46   #719
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
uzywam wlasnie tego
Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Ale jeśli nie chcesz używać wcierek z alkoholem, to możesz wcierać napar z brzozy i pokrzywy (lub innych ziółek), ja tak robię
Stary 2008-02-04, 13:52   #720
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Czyli musze kupic pokrzywe i brzoze i może jeszcze na skrzyp sie skusze

Cytat:
Nie spotkałam się jeszcze z oznaczeniem 12M na tuszu, ale to przecież możliwe. Wszystko zależy od producenta, może ten co Ty masz jest o przedłużonej trwałości czy coś takiego, nie mam pojęcia.
A poza tym jak już napisałam wcześniej, nie wiem jak to w końcu jest. Babka w sklepie powiedziała, że to przepis unijny, te oznaczenia. A jak już napisałam - znając wszystkie niesamowicie "mądre" i potrzebne przepisy unijne mogłabym w to uwierzyć.
Na pewno w supermarkecie nie można być pewnym czy dany kosmetyk nie był już wcześniej otwierany, ja bym załozyła, że raczej był. Więc może w jakimś normalnym sklepie ryzyko byłoby mniejsze? Ale w supermarketach jest z kolei taniej.
Wydaje mi sie ze wlasnie lepiej kupic w supermarkecie/dużej drogeri bo tam towary szybko schodza wiec np. otwarty szampon raczej za dlugo nie stoi. Co innego w jakims malym sklepiku
Odpowiedz

Tagi
cienkie, gęste, objętośc, objętość, przyklapłe, tłuste, włosy, włosy blond, włosy długie, włosy do poskromienia

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości