Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków.Wätek zbiorczy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-02-27, 13:16   #631
praline
Zakorzenienie

Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Szlag mnie trafil i poszlam sobie kupic farbe. Juz nawet kolezanki zwracaja uwage na moje siwe wlosy. A nie sa to osoby niekulturalne i nie maja na celu zrobienia mi przykrosci czy poszukiwania igly w stogu siana Wlasnie robie probke na jednym pasemku. Bardzo chcialam wrocic do swojego naturalnego koloru, ale za pozno doszlam do tego, co jest najpiekniejsze. Nie zdazylam. Mam mnostwo siwkow i musze myslec o farbowaniu z jak najmniejszymi stratami. Niech to bedzie przestroga dla wszystkich farbujacych.

a ile masz lat, jeśli można wiedzieć oczywiście?
praline jest offline  
Stary 2008-02-27, 13:46   #632
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez praline Pokaż wiadomość
a ile masz lat, jeśli można wiedzieć oczywiście?
21
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:17   #633
karma.coma
Raczkowanie

przepraszam, jeśli powtórze pytanie ale szukałam i w wyszukiwarce i przejrzałam początek tego wątku, a nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, może wy mi pomożecie mój naturalny to jak więkoszości- średni blond, obecnie mam balejaż blond z brązem i chce pofarbować całość na średni/ciemny blond, jak weźmie na brązie, bo na blondzie to prosta sprawa, ale tego brązu sie obawiam, nic się nie zmieni, czy jakiś zielonkawy wyjdzie? :P i czy ktoraś farbowała włosy takim własnie kolorem i mogłaby sie podzielić ze mną informacją jak taki kolor wychodzi, jaka farba najlepsza w tych odcieniach itp. będą bardzo wdzięczna za pomoc, gdyż juz nie moge patrzec na ten blond, który zżółkł i brąz, który zrudział, z góry dziękuje za pomoc
karma.coma jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:21   #634
praline
Zakorzenienie

Cytat:
21
i masz już siwe włosy? nie wiedziałam, że w tak młodym wieku to może się zdarzyć.
praline jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:49   #635
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez praline Pokaż wiadomość
i masz już siwe włosy? nie wiedziałam, że w tak młodym wieku to może się zdarzyć.
Ooo, kochana! Znajdz watek dla siwowlosych Uswiadczysz tam nawet wpisow 16-latek skarzacych sie na siwuchy. Wiele sposrod moich kolezanek przyznaje sie do tego samego problemu. Coz, takie geny.
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:50   #636
praline
Zakorzenienie

Cytat:
Ooo, kochana! Znajdz watek dla siwowlosych Uswiadczysz tam nawet wpisow 16-latek skarzacych sie na siwuchy. Wiele sposrod moich kolezanek przyznaje sie do tego samego problemu. Coz, takie geny.
może dodatkowo stres na to wpływa? w sumie masz rację- miałam kolegę w podstawówce, który miał taką jakby plamkę z siwych włosów.
praline jest offline  
Stary 2008-02-27, 14:58   #637
karma.coma
Raczkowanie

tak mnie korci, żeby zastosować ten eksperyment, który opisałam wyżej, tylko powiedzcie czy nie wyjdzie zielony :P będę bardzo wdzięczna
karma.coma jest offline  
Stary 2008-02-27, 17:03   #638
sandre
Raczkowanie

to ja się przyłączę Od jakiś 7 lat robię balejaż z jasnego blondu i brązu.Rok temu w styczniu postanowiłam wrócić do mojego naturalnego koloru włosów jakim jest średni popielaty blond. No i u fryzjera zostałam wyfarbowana mieszanką jakiś dwóch farb najbardziej zbliżonych do koloru moich odrostów. Wyszedł piękny popielaty jaśniutki brąz. Byłam bardzo zadowolona. Niestety z czasem zaczął się zmywać i na blondzie pod spodem zrobił się rudy . Dałam sobie spokój i zaczęłam znów robić balejaż. W listopadzie zdecydowałam, że muszę zrobić włoskom przerwę, bo są bardzo osłabione. Końcówki miałam bardzo rzadkie i wysuszone. Mam naturalnie kręcone włosy do łopatek i zaczęło robić się siano. Miałam już spory odrost. Okazało się, że włosy mi ściemniały do średniego brązu . Po rozmowie z fryzjerką zdecydowałam się zrobić kilka blond pasemek na przedziałku, żeby odrost nie rzucał się tak strasznie w oczy. Po za tym włosy zostawiłam w spokoju. Zawsze noszę rozpuszczone więc nie przejmuje się, że pod spodem mam 10 cm długości swoje włosy . Wraz ze wzrostem włosów, będę robić coraz rzadsze pasemka przy przedziałku a dół przycinać. Już teraz widzę znaczną poprawę. Włosów tak na 10 cm długości od głowy jest dużo więcej, są lśniące i naprawdę zdrowe. Mam obawy jak będę wyglądać w swoim naturalnym kolorze włosów, bo każdy mi mówi, że bardzo ładnie mi w blondzie i ja też tak uważam. Przyznam szczerze, że miałam już takie dni gdzie chciałam pobiec do fryzjera i zrobić ten balejaż ale póki co daję radę mam nadzieję, że wytrzymam i uda mi się wrócić do naturalnego koloru

sandre jest offline  
Stary 2008-02-27, 18:24   #639
klaryska
Raczkowanie

ja nie farbuje od 3 lat! mam brazowe wlosy, przez wiele lat farbowalam na czarne. potem postanowilam wrocic do naturalnych na pare lat zanim zaczne na stale farbowac moje siwe wlosy.

najpierw poszlam do bardzo dobrego fryzjera. ufarbowala mi wlosy kilkoma odcieniami brazu (od sredniego do prawie czarnego), ktore stopniowo sie zmywaly. potem nosilam albo spiete wlosy albo obcinalam najkrocej jak moglam (czyli do ramion, krotszych nie moge miec ) mozna tez robic kilka ciemniejszych zmywalnych pasemek na wierzchu. troche to trwalo, ale warto bylo. wlosy staly sie kilka razy grubsze i nie wypadaja tak bardzo.
klaryska jest offline  
Stary 2008-02-29, 02:02   #640
nimrodel
Rozeznanie

kurcze, musze te fotki zalaczyc. nie farbuje tak jak pisalam wczesniej - ponad 4 miesiace i odrostow zero! woooo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2802 001.jpg (35,4 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2802 002.jpg (32,6 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2802 020.jpg (40,2 KB, 113 załadowań)
nimrodel jest offline  
Stary 2008-02-29, 09:53   #641
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
kurcze, musze te fotki zalaczyc. nie farbuje tak jak pisalam wczesniej - ponad 4 miesiace i odrostow zero! woooo
ale mówiąc, że nie masz odrostów to znaczy, że włosy ci wogóle nie odrosły,c zy że rosną, ale w identycznym kolorze jak te pofarbowane?
Stary 2008-02-29, 10:30   #642
nimrodel
Rozeznanie

urosły, pierwsza fotka z listopada, nastepne 2 z lutego

moje naturalne zlewaja sie z farbowanymi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Polnischer Abend 008.jpg (11,8 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2902 003.jpg (16,9 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2902 004.jpg (29,9 KB, 58 załadowań)
nimrodel jest offline  
Stary 2008-03-01, 16:00   #643
Kate M
Przyczajenie

Ja też wracam do naturalnego koloru włosów ( ciemny brąz). Obecnie jestem jasna blondynką, ale kolor trzyma mi się góra tydzień, włosy już nie są takie jak dawniej a poza tym ja mam temperament typowej brunetki i lepiej się z takim włosami czuje.Tak, że pozdrawiam
Stary 2008-03-02, 13:09   #644
nusia2605
Rozeznanie

Question Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Właśnie siwe Teraz mam swoje naturalne ale widzę już siwki kilka co prawda ale jak tak dalej pójdzie to co trzeba będzie coś zadziałać,nie?
nusia2605 jest offline  
Stary 2008-03-22, 20:51   #645
pris
Raczkowanie

Proszę o radę kogoś doświadczonego.
Rozjasniam i mam platynę od około 3 lat. W tym czasie zapuściłam włosy z bardzo krótkich do średnio-długich, także na włosy od cebulek po końcówki "nie zaznały" bycia nie-rozjaśnianymi. Wcześniej katowałam włosy różnymi zmianami kolorów (w sumie wyjdzie 10 lat odkąd widziałam swój naturalny kolor - jasny brąz, taki toffi).
No i się zbuntowałam. Chcę wrócić do naturalnego koloru, obecnie mam ok. 2cm odrostu, co wygląda strasznie, ale na myśl o rozjaśnianiu robi mi się niedobrze. Kocham kolor który mam na głowie, tzn blond, ale rozjaśnianie co 3tyg (niestety) może znużyć. I to cholernie. Plus fakt, że inwestuję krocie w profesjonalną pielęgnację, efekty są, ale i tak nie spektakularne. Poza jednym, że odkąd stosuję Wax włosy mi rosną jak szalone
Włosy mam cieniutkie i rzadkie, ale ogólnie wyglądają zdrowo. Dodam, że naturalne włosy miałam bardzo grube.
Nie chcę ich ścinać, chcę zapuścić jeszcze bardziej, ale teraz pytanie - CO Z MOJĄ ROZJAŚNIONĄ, RZADZIUCHNĄ FRYZURĄ?
Planuję iść do fryzjera, bo samodzielne przyciemnianie o 3-4 tony dałoby efekt zielonych alg (tak, popełniłam kiedyś taki błąd...). Ale co u tego fryzjera - toner? Co potem?
pris jest offline  
Stary 2008-03-23, 21:06   #646
kam3
Raczkowanie

Według mnie powinnaś iść do fryzjera, nałożyć jakąś dobrą farbę w kolorze ciemniejszym niż Twoje naturalne włosy, bo wiadomo że i tak się spłucze, więc z czasem kolory powinny się wyrównać. Ja nie farbuje od 7 miesięcy i trochę na dzień dzisiejszy żałuję że nie nałożyłam od razu jednolitego koloru ciemnego, bo mam ciemne odrosty na jasnych włosach a teraz to szkoda tych 7 miesięcy. proponuję iść Ci jak najszybciej a potem czekać na odrosty. Moja znajoma poszła 7 miesięcy temu nałożyła bardzo ciemny brąz, teraz jej się spłukał i bardzo ładnie wyrównał z naturalnymi włosami, wogóle nie widać jej odrostów. Ja niestety muszę wymślać różne upięcia, żeby nie rzucały się w oczu i stosuje płukankę srebrną, która super "przybrudza" kolor jasny.
kam3 jest offline  
Stary 2008-03-25, 17:02   #647
CZekolada19
Rozeznanie

Ja pierwszy raz pofarbowalam wlosy w maju.. z takiego sredniego blondu na jasny blond- pasemka, potem w sierpniu i listopadzie.. teraz chce wrocic do mojego naturalnego kolorku tylko to bedzie dlugooo trwac, poza tym zapuszczam wlosy, mam juz tak do 1/4plecow.. tylko te odrosty.. w ogole glupia bylam, mialam jasne blond wloski do pasa (!) i scielam w 2gimnazjum do ramion <ściana> (((( i teraz zaluje strasznie ;(( na pewno nie wroce do naturalnego kolorku sprzed 6lat, ale chce swoj naturalny!!!! nie mozna jakos wyplukac farby lub cos?? dziewczyny, dajcie jakies rady, wiem ze najlepiej jest poczekac, ale bede na to czekala moze z jakies 2latka, to dlugo (
CZekolada19 jest offline  
Stary 2008-03-25, 18:35   #648
blue_mysecka
Zakorzenienie

a ja sie trzymam dalej bez farb hmm juz nawet nie wiem ktory miesiąc leci bo strcilam rachubę teraz licze ile jeszcze do tego dnia, gdy cale wlosy bedą moje naturalne a to juz niedlugo tak mysle ze 2 miechy sie podetnie i moze juz bedzie ladnie ;D

pris zgadzam sie z kam3 :ahm: najlepiej do dobrego fryzjea isc
Stary 2008-03-25, 21:11   #649
mOna01
Zakorzenienie

Ehh... Co mnie podkusiło żeby pierwszy raz zafarbować włosy to nie wiem ale teraz chcę wrócić do "natury"... Bo naturalnie mam jasny brąz (fryzjerka twierdzi że ciemny blond). Najpierw zrobiłam balejaż jasnych blondów, później średni blond, na to cieeeemnnny brąz (wyszedł czarny) a ostatnio fryzjerka "ściągnęła" mi ten brąz i mam teraz mleczną czekoladę (3miesięcznym balsamem z KADUSa). Odrost już ok 1cm a ja tęsknię za swoimi włoskami długość mam teraz do ramion... Zastanawiam się jak ja to zrobię, bo parę lat będę musiała się pomęczyć z tym chyba? Nie wiem, czy po prostu czekać z tym okropnym odrostem (tego sobie nie wyobrażam ;s) czy co ja mam robić ze swoją głową... ???

mOna01 jest offline  
Stary 2008-03-26, 17:23   #650
Nika0503
Zakorzenienie

witam, ja niestety też farbuję włosy - od 3 lat. Najpierw rozjaśniałam do jasnego, platynowego blondu, a potem znudziło się i był ciemny blond, jasny brąz... Naturalny mam średni blond - coś typu karmelowy i bardzo żałuję, że farbowałam włosy, bo właśnie chciałabym mieć taki kolor jak naturalne, z pasemkami rozjaśnionymi przez słońce, ahhh... jak mi tego brakuje tylko nie wiem jak mam powrócić do naturalnego? znajoma poradziła mi zaczęcie od balejażu, albo pasemek, ale ja już nie wiem... pewnie pójdę do fryzjera, ale tu też wolę zapytać pozdrawiam
Nika0503 jest offline  
Stary 2008-03-26, 17:46   #651
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
witam, ja niestety też farbuję włosy - od 3 lat. Najpierw rozjaśniałam do jasnego, platynowego blondu, a potem znudziło się i był ciemny blond, jasny brąz... Naturalny mam średni blond - coś typu karmelowy i bardzo żałuję, że farbowałam włosy, bo właśnie chciałabym mieć taki kolor jak naturalne, z pasemkami rozjaśnionymi przez słońce, ahhh... jak mi tego brakuje tylko nie wiem jak mam powrócić do naturalnego? znajoma poradziła mi zaczęcie od balejażu, albo pasemek, ale ja już nie wiem... pewnie pójdę do fryzjera, ale tu też wolę zapytać pozdrawiam
zgadzam się ze znajomą. Ja tak właśnie zrobiłam - zrobiłam sobie ciemniejszy balejaż na zrudziałym brązie wyraźnie odcinającym się od mojego naturalnego szarego brązu i na dzień dzisiejszy (6-7cm odrostów) nie widać żadnego przejścia.

Laity jest offline  
Stary 2008-03-26, 20:03   #652
N47aLQS
Raczkowanie

Ja również w listopadzie wróciłam do swojego naturalnego koloru-ciemnego blondu. Odrosty mam już ponad 6 cm . Odrosty są widoczne . A tak mnie korci pomalować na jakiś brązik, czekoladka czy coś , ale muszę być twarda i wytrzymać bo szkoda już farbować włosy. Ćwiczę silna wolę

You'll Never Find Nobody Better Than Me !
Of Course !

N47aLQS jest offline  
Stary 2008-03-26, 20:13   #653
chance509
Raczkowanie

ja tez się trzymam,choć baardzo ciężko mi to idzie. chwilowo [mam nadzieje] mam jakieś załamanie.pomalowałam wczoraj szamponetką.. ale to za kilka dni zejdzie i znowu sie zacznie.chciałabym mieć już swój naturalny kolor,lecz na to poczekam jeszcze z 2 lata. wczoraj podcielam włosy.są teraz króciutkie- za ramiona,

chance509 jest offline  
Stary 2008-03-27, 17:19   #654
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Kochane... Rozpoczęłam (nie) inwazyjną drogę Ku Naturalkom

W listopadzie miałam swoje własne w 100 procentach-odrośnięte..ale coś mnie podkusiło i szamponetką (Loreal Casting -Mroźny beż) pofarbowałam aby"wzmocnić" mój kolorek i .....wyszedł brąz... To potem pofarbowałam już normalną farbą bo Casting nie zszedł I w ostateczności miałam jeszcze do wczoraj ciemny brąz

Dziś ,za radą wizażystek, zrobiłam sobie pasemka blond(rozjaśniacz) i..... jest już dużooo jaśniej niż było
Wygląda to ładnie, jakbym na blond włoskach zrobiła brązowe pasemka-a nie podwrotnie

ha ha... tak sie cieszę że wyszło ładnie, następna wizyta u fryzjera i na pasemka (odnowienie blondów i .... zagęszczenie ich) w sierpniu! Ah... Już się rozmarzyłam jak będzie pięknie

i jak? Przyjmiecie mnie do swojego grona.. Oczekujących?

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-04-01, 18:55   #655
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Aby was podtrzymac na duchu-100% naturalny kolor wkleja Ilona.
Rok trwalo wrocenie do tego koloru.

I po jaka choinke ja farbowalam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy grzywka 1.jpg (15,3 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (14,9 KB, 68 załadowań)

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:59   #656
kam3
Raczkowanie

Dzisiaj mierzyłam odrościk i dokładnie 10cm, czyli przez 7 miesięcy tyle urosły, wychodzi 1,4cm na miesiąc. Grzywkę mam już swoją naturalną i jak stoję przed lustrem to z przodu włosy wyglądają jakby były w całości naturalne ale gorzej jak spojrzę do lusterka, masakra, czekanie na 1,5 roku żeby urosły taką długość jak mam teraz. Ale generalnie podcinam coaz częściej i może przez to szybciej mi się uda. Wiem jedno - wytrwam i farbowanie mnie już nie skusi, po prostu polubiłam te różnice kolorystyczne a raczej się przyzwyczaiłam. A i bardzo skupiam się na pielęgnacji i regeneracji, od miesiąca zażywam skrzypo vitę i nakłaam waxy, nafty i jedwabie. Różnica jest widoczna - włosy zdecydowanie ładniejsze.
kam3 jest offline  
Stary 2008-04-05, 11:19   #657
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Aby was podtrzymac na duchu-100% naturalny kolor wkleja Ilona.
Rok trwalo wrocenie do tego koloru.

I po jaka choinke ja farbowalam
masz bardzo ładny kolorek !

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-04-05, 12:15   #658
noell88
Rozeznanie

kam3 podziwiam i gratuluje wytrwalosci.jakie masz swoje naturalne a jakie farbowane?

ja mam jakies ok 3 cm odrostu i juz dostaje szalu jak spojrze w lustro.ja chce swoje naturalne!;(

ja wlasnie mam dylemat czy reszty wlosow nie pofarbowac na zblizony kolor do naturalnych...ale jest powazny problem. nadchodzi lato a na desce mi wlosy zawsze mocno jasnieja od slonca(bardzo to lubie sa takie sloneczne wtedy a w zimie mam taki typowy polski)
noell88 jest offline  
Stary 2008-04-06, 21:48   #659
kam3
Raczkowanie

Swój kolor włosów mam jasny brąz, natomiast farbowane na samym dole są całkiem jasne a wyżej jasny balejaż. Pisałam już kilka razy ale mogę jeszcze raz napisać, że używam srebrnej płukanki, która fajnie przybrudza i lekko przyciemnia moje włosy.

Nie wiem co Ci poradzić, powiem tak, że jeśli wiesz że wytrzymasz z odrostami i nie będą Ci bardzo przeszkadzać to nie farbuj, ale jeśli ma Cię to dręczyć przez kolejne 2 lata to idz do fryzjera i poproś o podobny kolor do Twoich naturalnych, ale żeby nie nakładała na odrosty. Może wtedy faktycznie będzie łatwiej.
Życzę wytrwałości !!!!
kam3 jest offline  
Stary 2008-04-07, 19:37   #660
littleola1
Zadomowienie

również się przyłączam. chcę powrócić do naturalnego kolorku.

ostatnio farbowałam 3 miesiące temu,
odrosty - ok 2,5 cm.

Tagi
dekoloryzacja, farbowane włosy, farbowanie, naturalny kolor, pasemka, powrót

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości