Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków.Wätek zbiorczy - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-06, 12:08   #1291
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Ja też oglądam regularnie . Ale zawsze dochodzę do wniosku, że pasują mi kolory zbliżone do naturalnego, więc nie widzę powodu by walczyć z sianem, odrostami i rudzeniem . Myślę, że na początku roku będę miała już moje naturalki, albo 90% natury
Ale na razie się trzymam Tłumaczę sobie że naturalne oznacza zdrowe i też mam ładny jasny kolor... Muszę wytrzymać!

A pomysleć że w liceum bałam się farb!

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-11-07, 11:08   #1292
x3independencex3
Raczkowanie

oj nie wytrzymałam.;/ wczoraj farbnęłam na swoj naturalny kolor ..przynajmniej nie bedzie widac odrostow :P
Stary 2008-11-07, 13:37   #1293
MARTYNKA146
Raczkowanie

czy poleciłybyście jakis dekoloryzator?
MARTYNKA146 jest offline  
Stary 2008-11-07, 13:47   #1294
janina1984
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

muszę się pochwalic, że jeszcze nie zafarbowałam włosów

!!!!
Stary 2008-11-07, 14:49   #1295
Dori1981
Raczkowanie

Jak wcześniej pisałam tydzień temu zafarbowałam włosy szamponetką Marion ciemny blond,ale myje włosy odżywka i ona całkowicie przy pierwszym myciu po farbowaniu zmyła mi kolor
Włosy wyglądają tak jak przed zafarbowaniem czyli odrost 5cm .Nie wygląda to pięknie ,w lutym wracam do pracy i z wiekszymi odrostami raczej się w niej nie pokażę ,myślę nad zrobieniem pasemek.Włosy naturalne taki średni\ciemny polski blond te farbowane są trochę jaśniejsze i takie nieco ciepłe rudawe ( sprany Casting ciemny blond)
Pasemka chcę zrobić włośnie w kolorze odrostów i parę ciemniejszych, ale to dopiero w grudniu lub całość potraktować balsamem koloryzującym z Venity
Dori1981 jest offline  
Stary 2008-11-07, 17:55   #1296
bravvurka
Zadomowienie

Czekam aż mi włosy trochę podrosną i znowu podetnę. Chociaz chętnie bym sobie pofarbowała włosy na podobny kolor do naturalnego.
Ale nie pofarbuję Musze miec silną wolę
Stary 2008-11-07, 20:19   #1297
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Ja w dalszym ciągu nie farbuje odrostów ,chociaż w dziennym świetle różnią się od farbowanych Nie wiem co będzie później jasne odrosty i prawie czarne włosy wole nie myśleć ,ale nie zamierzam zarbować

Nancy_Franciss jest offline  
Stary 2008-11-08, 22:50   #1298
yes
Zakorzenienie

ja w ogole chcialbym wrocic do naturalnego kolorku włosów, bo od tego baaardzo jasnego blondu STRASZNIE się zniszczyły i powypadały... mam ich tak mało, że czasem chce mi się płakać. Natulrany kolor to ciemny blond, jednak 99% znajomych uważa że ładniej mi w jasnych . i Co tu zrobic ;( ehh..
Stary 2008-11-09, 03:02   #1299
paulitka88
Przyczajenie

witam, ja też chciałabym się dołączyć do grupy wsparcia, faktycznie jest on potrzebna, bo jak dla mnie mało jest tak trudnych rzeczy jak wyhodowanie naturalnego kolorku:P moje włoski do łopatek męczę trwałą farbą od kiedy skończyłam 14 lat. Mój naturalny kolor to b. ciemny blond. Przeszłam już chyba przez większość kolorów poza blondem. Od roku farbowałam włoski na czarno, co tak mi je zniszczyło, że wychodząc spod prysznica miałam ich pełno na stopach hahaha od 19 grudnia nie farbuję, a mój odrost ma ok 10cm mam nadzieję, że czytanie waszych wypowiedzi pomoże mi w wytrwaniu trzymam za Was kciuki JEDNOCZMY SIĘ!!!!!!!!!!! hihihihhi:P
paulitka88 jest offline  
Stary 2008-11-09, 03:48   #1300
ewaxx16
Raczkowanie

To i ja się dołączę. 3 lata temu z kasztanowego brązu przefarbowałam się na blond (rozjaśniacze farba etc) a miałam b. długie włosy (ok. 80 cm )- obcięłam i już dwa lata później mogłam się cieszyć w ok. 60% moim naturalnym kolorem, zarzekałam się, że się nie przefarbuję, ale niestety moja głupota często góruje nad rozumem no i przefarbowałam się na czarny (kruczy!) - żałuję, bo znowu mam trochę dłuższe
Cóż - postanowiłam, że polecę rozjaśniaczem i pofarbuję na brąz (daj Boże bym trafiła w podobny kolor jak mój naturalny), bo obcinać znowu to nie chcę - szkoda mi
Chyba, że kupię dekoloryzator () to bym normalnie cieszyła się jak dziecko gdyby podziałało.
Póki co z Wami pozostanę tu pozostanę i poczytam resztę mądrych rad
ewaxx16 jest offline  
Stary 2008-11-09, 13:40   #1301
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paulitka88 Pokaż wiadomość
witam, ja też chciałabym się dołączyć do grupy wsparcia, faktycznie jest on potrzebna, bo jak dla mnie mało jest tak trudnych rzeczy jak wyhodowanie naturalnego kolorku:P moje włoski do łopatek męczę trwałą farbą od kiedy skończyłam 14 lat. Mój naturalny kolor to b. ciemny blond. Przeszłam już chyba przez większość kolorów poza blondem. Od roku farbowałam włoski na czarno, co tak mi je zniszczyło, że wychodząc spod prysznica miałam ich pełno na stopach hahaha od 19 grudnia nie farbuję, a mój odrost ma ok 10cm mam nadzieję, że czytanie waszych wypowiedzi pomoże mi w wytrwaniu trzymam za Was kciuki JEDNOCZMY SIĘ!!!!!!!!!!! hihihihhi:P
Bardzo rzuca się w oczy odrost? Kryjesz to jakoś czy nie przejmujesz się tym? Ja tak samo mam naturalne jasny brąz albo ciemny blond -sama już nie wiem bo ciągle farbuje . Ma teraz prawie czarne i martwie się co będzie potem .

Nancy_Franciss jest offline  
Stary 2008-11-09, 13:57   #1302
em24
Przyczajenie

hej być może ktoś opisywał podobną sytuację, ale nie sposób przeczytać wszystkich postów:P a więc...mój naturalny kolor włosów to w zależności od pory roku- średni lub ciemny brąz. Jakiś czas temu wymyśliłam sobie,że chcę mieć czarne. Niestety kiedy ostatnio w końcu pofarbowałam włosy, stwierdziłam,że wyglądam dziwnie i nie czuję sie w tym kolorze..teraz nie mam pojęcia co robić- odrostów jeszcze nie mam, do farbowania włosów mam uraz, a dekoloryzacją zabiję swoje włosy:P nie ma jakichś delikatniejszych sposobów na (chociaz) rozjaśnienie włosów??? pomocyy
em24 jest offline  
Stary 2008-11-09, 14:13   #1303
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Napisane przez em24 Pokaż wiadomość
hej być może ktoś opisywał podobną sytuację, ale nie sposób przeczytać wszystkich postów:P a więc...mój naturalny kolor włosów to w zależności od pory roku- średni lub ciemny brąz. Jakiś czas temu wymyśliłam sobie,że chcę mieć czarne. Niestety kiedy ostatnio w końcu pofarbowałam włosy, stwierdziłam,że wyglądam dziwnie i nie czuję sie w tym kolorze..teraz nie mam pojęcia co robić- odrostów jeszcze nie mam, do farbowania włosów mam uraz, a dekoloryzacją zabiję swoje włosy:P nie ma jakichś delikatniejszych sposobów na (chociaz) rozjaśnienie włosów??? pomocyy
moze balejaz? ja tak zchodzilam z czerni
jenny87 jest offline  
Stary 2008-11-09, 18:54   #1304
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

znowu patrzę na farby!
To już jakieś fatum...
Mama powiedziała że może powinnam farbować włosy szamponetkami takimi do 6 myć by jakoś sobie urozmaicić ten "okres czekania" ale myślę że nawet takie szamponetki mogą się nie zmyć w całości i znowu byłby ZONK!

Uparcie wmawiam sobie że własne lepsze!! Przy naturalnych nigdy nie będę mieć odrostów, będą na pewno dużo zdrowsze niż farbowane... Eh... muszę wytrzymać.

Za 3 dni miną 2 miesiące od ostatniego farbowania!
Chce w połowie grudnia przyciąć włoski ..może już będą na tyle długie naturalki by tylko one zostały???

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-11-09, 20:29   #1305
bravvurka
Zadomowienie

W listopadzie mija 4 miesiąc bez farbowania. Włosy będe podcinęła co jakieś 2-3 miesiące. Szybciej zejdę z tego czarnego. Moja koleżanka, która farbowała sobie castingem ma swój naturalny kolor. Z tym, że ona farbowała na jakiś brąz, ewentualnie pralina. A mnie została ta hebanowa czerń :/
Stary 2008-11-09, 21:00   #1306
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
W listopadzie mija 4 miesiąc bez farbowania. Włosy będe podcinęła co jakieś 2-3 miesiące. Szybciej zejdę z tego czarnego. Moja koleżanka, która farbowała sobie castingem ma swój naturalny kolor. Z tym, że ona farbowała na jakiś brąz, ewentualnie pralina. A mnie została ta hebanowa czerń :/
no ja niestety nie miaalm tyle cierpliwosci i nie chciallo mi sie czekac
jenny87 jest offline  
Stary 2008-11-09, 23:36   #1307
201705042038
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
znowu patrzę na farby!
To już jakieś fatum...
Mama powiedziała że może powinnam farbować włosy szamponetkami takimi do 6 myć by jakoś sobie urozmaicić ten "okres czekania" ale myślę że nawet takie szamponetki mogą się nie zmyć w całości i znowu byłby ZONK!
Tak, szamponetka może się nie zmyć. Ale jeśli bardzo widać różnicę można spróbować. Chociaż ja stosuję całkowite odstawienie, nawet szamponów podkreślających kolor nie używam. W tej chwili mam ładne parę cm odrostów i już nic a nic nie ciągnie mnie do farb. Nigdy po farbowaniu nie miałam prawdziwie wielotonowego koloru i mięciutkich włosów, a skoro jedno i drugie mam gratis od natury aż żal to zakrywać . U fryzjerki byłam około 2 tyg temu, jeszcze ze dwa-trzy i następne podcięcie.
201705042038 jest offline  
Stary 2008-11-10, 12:22   #1308
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Tak, szamponetka może się nie zmyć. Ale jeśli bardzo widać różnicę można spróbować. Chociaż ja stosuję całkowite odstawienie, nawet szamponów podkreślających kolor nie używam. W tej chwili mam ładne parę cm odrostów i już nic a nic nie ciągnie mnie do farb. Nigdy po farbowaniu nie miałam prawdziwie wielotonowego koloru i mięciutkich włosów, a skoro jedno i drugie mam gratis od natury aż żal to zakrywać . U fryzjerki byłam około 2 tyg temu, jeszcze ze dwa-trzy i następne podcięcie.
Chciałabym aby mnie tak nie ciągnieło!
Ale niesteeety.. ciężko mi wytrzymać! Włosy moje mają może z 8 cm ..odrost 2 cm może 2,2 cm Więc malutko..

Tym razem znowuż ciągnie mnie do jaśniejszego blondu od mojego.Masz racje że nie warto swoich ładnych i zdrowych włosów przykrywać farba.Ale farbowanie to też swego rodzaju uzależnienie. I trudno z tego wyjść!
Jakbym miałą brąz naturalne to bym pofarbowała na naturalny i byłoby ok.Ale ja naturalne mam blond i nie dobiorę tak ide3alnie farby-więc muszę przeczekać!

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-11-10, 12:31   #1309
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Chciałabym aby mnie tak nie ciągnieło!
Ale niesteeety.. ciężko mi wytrzymać! Włosy moje mają może z 8 cm ..odrost 2 cm może 2,2 cm Więc malutko..

Tym razem znowuż ciągnie mnie do jaśniejszego blondu od mojego.Masz racje że nie warto swoich ładnych i zdrowych włosów przykrywać farba.Ale farbowanie to też swego rodzaju uzależnienie. I trudno z tego wyjść!
Jakbym miałą brąz naturalne to bym pofarbowała na naturalny i byłoby ok.Ale ja naturalne mam blond i nie dobiorę tak ide3alnie farby-więc muszę przeczekać!
Ani mi się waż!
Ja mam już swoje tyle że któtkie. I ostatnio robi się z nich straszne siano, mimo, że nie farbuję i próbuję o nie dbać Pewnie przez szampony przeciwłupiezowe

Finlora jest offline  
Stary 2008-11-10, 12:35   #1310
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ani mi się waż!
Ja mam już swoje tyle że któtkie. I ostatnio robi się z nich straszne siano, mimo, że nie farbuję i próbuję o nie dbać Pewnie przez szampony przeciwłupiezowe
Postaram się Naprawdę się postaram...ale już mi taaak ciężko.. i tak mnie korci!!!!!!!!!

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-11-10, 12:41   #1311
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Postaram się Naprawdę się postaram...ale już mi taaak ciężko.. i tak mnie korci!!!!!!!!!
Domyślam się, mnie też strasznie cięzko było wytrzymać bez farbowania - tym bardziej, że kiedy postanowiłam wrócić do swoich naturalnych zaczełam pracować w drogerii i to codzienne patrzenie na farby do włosów doprowadzało mnie do szału I strasznie kusiło, żeby znów zafarbować, ale byłam twarda
Zresztą wiele osób mówiło mi, że nie uda mi się, że nie wytrzymam tyle czasu z odrostami więc się zawzięłam i wytrzymałam
Zresztą widziałaś na maniaczkach jakie teraz mam

Finlora jest offline  
Stary 2008-11-10, 20:34   #1312
Giga10
Rozeznanie

ja też jakoś się jeszcze trzymam . Ostatni raz farbowałam 27 sierpnia, a teraz baaardzo często pytam moim koleżanek czy widać mi mocno odrosty . Z tż ustaliłam, że jeśli bardzo będą rzucać się w oczy ma mi powiedzieć. Póki co milczy, więc chyba jest ok. No, jest jeszcze inna ewentualność - on jako facet po prostu NIC nie widzi
Giga10 jest offline  
Stary 2008-11-10, 20:53   #1313
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Domyślam się, mnie też strasznie cięzko było wytrzymać bez farbowania - tym bardziej, że kiedy postanowiłam wrócić do swoich naturalnych zaczełam pracować w drogerii i to codzienne patrzenie na farby do włosów doprowadzało mnie do szału I strasznie kusiło, żeby znów zafarbować, ale byłam twarda
Zresztą wiele osób mówiło mi, że nie uda mi się, że nie wytrzymam tyle czasu z odrostami więc się zawzięłam i wytrzymałam
Zresztą widziałaś na maniaczkach jakie teraz mam
mnie też farby "w oczy kolą" jak zachodze do drogerii..Szczególnie że teraz Loreal wypuscił jakaś nową serię farb ..w opakowaniach jak Casting ale są to farby już z typu trwałych.. i taki blondzik cud-miód widziałam

Mi też mówią że nie wytrzymam..dlatego chcę i będę miała swoje! odhoduje je! i będę się cieszyła własnymi -zdrowymi włosami

A ty masz śliczną fryzurkę..Bardzo kobiecą..

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-11-11, 11:57   #1314
bravvurka
Zadomowienie

ja mam chęc ściąć włosy na krótko na chłopaka ale boję się jak ja będę wyglądała.
Znajomi równiez mówia, że ładnie mi w tych ciemnych włosach. Nawet myślałam o hennie, ale mam stracha.
Stary 2008-11-11, 13:19   #1315
janina1984
Rozeznanie

wczoraj znajomy mi powiedział, że dobrze mi w czarnych, żebym się nie wygłupiała i nie wracała do blondu...
Stary 2008-11-11, 13:45   #1316
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
wczoraj znajomy mi powiedział, że dobrze mi w czarnych, żebym się nie wygłupiała i nie wracała do blondu...
mi tez tak koledzy moili ,ale stwoerdzilam ,ze zdrowie wlosow wazniejsze , ai tak kiedys bede wracac do natury przeciez majac 21 lat nie bede cale zycie farbowac wlosow bo bym lysa zostala
jenny87 jest offline  
Stary 2008-11-11, 17:21   #1317
doro78
Przyczajenie

GG do doro78

Nie widziałam innego sposobu na pozbycie się zrudziałych pasemek - tym bardziej , że drugi kolor był najzwyczajniej rudy....więc poszłam 2tyg.temu do fryzjerki i z bólem serca obcięłam włoski. Szczerze mówiąc , były strasznie zniszczone (sianowate) - nie do końca się ich pozbyłam , zostało jeszcze z 5cm (bałam się całkiem obciąć ) ale myślę , że jak pójdę znów przed świętami , to zetnę już całą pozostałość...Dziew czyny, nie dajcie się skusić- trzymajcie się , bo warto mieć swoje naturalne, zdrowe włoski jakby nie było , to jednak wszystkie farby niszczą włosy...Bałam się,że w końcu zostanę łysa - tak mi wypadały. Śledząc tutejsze wątki , zachęcona dobrymi opiniami na temat Seboradinu - kupiłam go i jestem bardzo zadowolona ( włosy przestały wypadać),choć zapach nie jest zbyt miły...Mam nadzieję ,że wytrzymam i nie będę więcej farbować...
doro78 jest offline  
Stary 2008-11-11, 17:56   #1318
malwinac
Zadomowienie

Dziewczyny z wielką dumą przyłączam się do Waszego licznego grona!
Boże jaka jestem z siebie zadowolona
Mój naturalny kolor to ciemny blond - jestem po farbowaniu castingiem na ciemny brąz (wyszły czarne) , potem coś mnie pokusiło na intensywny bursztynowy kasztan (czerwone odrosty reszta wlosow bez zmian). I tu niestety zaczal sie problem farba byla tak mocna (sam jej zapach przyprawial o zawrot glowy) ze wypadla mi polowa wlosow.
I od tamtej pory (byl to 1 listopada) postanowilam skonczyc z farbowaniem wlosow. Wracam do naturalnych Mam nadzieje ze z podcinaniem i biorac pod uwage ze kolor sie spiera uda mi sie do wakacji

malwinac jest offline  
Stary 2008-11-11, 18:44   #1319
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
mnie też farby "w oczy kolą" jak zachodze do drogerii..Szczególnie że teraz Loreal wypuscił jakaś nową serię farb ..w opakowaniach jak Casting ale są to farby już z typu trwałych.. i taki blondzik cud-miód widziałam

Mi też mówią że nie wytrzymam..dlatego chcę i będę miała swoje! odhoduje je! i będę się cieszyła własnymi -zdrowymi włosami

A ty masz śliczną fryzurkę..Bardzo kobiecą..
Wiem, widziałam te farby, też mnie zaciekawiły, ale mam szlaban na farbowanie i tego się trzymam - nie po to męczę się od marca, żebym teraz spaprała wszystko farbami

Dziękuję - nawet mi się moja fryzurka podoba, ale ostatnio mnie wkurza, jakbym chciała coś zmienić, ale nie ma za bardzo z czego ścinać

Mam nadzieję, ze wytrzymasz

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
Ja też wolałam siebie w ciemnych włosach i wiele osób mi mówiło, że w ciemnych mi ładniej ale stwierdziłam, że jesli chcę mieć włosy na głowie za kilka lat to musze przestac farbować
Wybór - krótkie a swoje włosy albo zero włosów - jest prosty

Finlora jest offline  
Stary 2008-11-11, 20:55   #1320
janina1984
Rozeznanie

Dzięki zmotywowałaś mnie do dalszej walki o włosy

Tagi
dekoloryzacja, farbowane włosy, farbowanie, naturalny kolor, pasemka, powrót

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości