Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków.Wätek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-04-04, 00:19   #181
cerisecerise
BAN stały

Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

"Kilka lat temu wróciłam do naturalnego koloru, ale że miałam czarne włosy (a naturalne to taki sztyn mysi) i odrost był widoczny, to stosowałam szamponetki w ciemnym brązie i tak długo je nakładałam, aż nie wróciłam do koloru. To dobry pomysł, jednak nie wiem jak szamponetki zachowają sie na rozjaśnianych włosach "

moze faktycznie szamponetki sa wyjsciem? ktoras testowala w ten sposob powrot do swoich wlosow?
cerisecerise jest offline  
Stary 2007-04-04, 07:37   #182
Asieq
Raczkowanie

GG do Asieq

Truskawkowawiosno dziekuję Ci za radę Chyba faktycznie spróbuję tych szamponetek, chociaż z tego, co pamiętam, to jedne odcienie w ogóle mi nie łapały, a inne trzymały się dłużej, niż zapewniał producent. Ale to było z 10 lat temu, może coś się zmieniło od tego czasu Znowu mnie będzie mój nieślubny opieprzał, że niszcze włosy "farbą"

Asieq jest offline  
Stary 2007-04-06, 11:22   #183
gosia :)
Raczkowanie

ja miałam czarną farbę, naturalnie ciemny blond. sama sobie zrobiłam dekoloryzację. włosy zrobiły się rude. zafarbowałam na brązowo, nadal prześwituje trochę rudy, ale wszystkim się podoba i, odziwo nie widać odrostów.
pozdrawiam i trzymam kciuki
gosia :) jest offline  
Stary 2007-04-06, 12:18   #184
truskawkowawiosna
Moderator

Dziewczyny, ja Was podziwiam, że hodujecie te swoje odrosty miesiącami. Mi cierpliwości brakło i zdekoloryzowałam swoje czarne włosy, było ciężko, ale teraz nikt nowopoznany nie chce mi uwierzyć, że mam farbowane włosy, albo, że cokolwiek z nimi robiłam, kolor mam teraz może jedynie o pół tonu ciemniejszy od naturalnego, ale bardzo mi się podoba, zafarbowałam natural&easy średnim blondem, na początku wyszedł taki fajny ciemny blond, ale trochę pojaśniał, używam co któreś mycie płukanki flor illum i włosy mają chłodny poblask(a nie jakiś wstrętny fiolet jaki miałam po płukance Delii)

po paru miesiącach, włosy wróciły do siebie, są gładziutkie, miękkie i błyszczą, a w sumie nie używałam drogich kosmetyków do włosów

wklejam fotę sprzed 3 tygodni(jakoś 2 tygodnie po farbowaniu N&E)

pozdrawiam i życzę jak najszybszego powrotu do natury
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (53,6 KB, 248 załadowań)
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2007-04-06, 18:26   #185
jogusia
Rozeznanie

Niestety to po rodzicach, choć stresy też pewnie się przyczyniły
Stary 2007-04-06, 20:39   #186
Uleńka_20
Przyczajenie

Ja mam już ten okres za sobą... mam naturalne blond włosy..takie mysie :P i przemalowałam się na ruuudo Kiedy chciałam wrócić do naturalnego koloru dowiedziałam się, że jedynym wyjściem jest pozwolenie włosom na odrośnięcie. Było ciężko nie ukrywam, ale dałam radę. Co jakiś czas używałam szamponetki w odcieniu ciemnego blondu, żeby zniwelować ten rudy odrost (i przyznam, że nawet działało :P). I udało się !! A jaką ma się satysfakcję !! Gdy wokół wszystkie kumpelki martwiły się o odrosty, a ja nie miałam takich problemów Niestety nie wytrzymałam zbyt długo po tym, jak mi odrosły naturalne, ale mam teraz blond balejaż i ten odrost nie jest taki widoczny. A więc Wizażanki 3mam za was kciuki !! Nie dajcie się i bądźcie cierpliwie !! Bo naprawdę warto
Uleńka_20 jest offline  
Stary 2007-04-06, 22:58   #187
_Lidia_
Raczkowanie

Tysiąc razy miałam już farbować włosy, robić pasemka etc. Ale nigdy się na to ostatecznie nie zdecydowałam. Dlaczego? Prosta sprawa - odrosty, zniszczone włosy, duże wydatki na prawidłowe odżywianie farbowanych piórek.. Mimo wszystko naturalny kolorek się zawsze podoba! I jest atrakcyjny, szczególnie przy długich włosach. Niektórym bardzo pasuje koloryzacja, ale mimo wszystko zachęcam do powrotu do natury jeśli ktoś tylko się waha!
_Lidia_ jest offline  
Stary 2007-04-07, 11:20   #188
AniaBrunetka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _Lidia_ Pokaż wiadomość
Tysiąc razy miałam już farbować włosy, robić pasemka etc. Ale nigdy się na to ostatecznie nie zdecydowałam. Dlaczego? Prosta sprawa - odrosty, zniszczone włosy, duże wydatki na prawidłowe odżywianie farbowanych piórek.. Mimo wszystko naturalny kolorek się zawsze podoba! I jest atrakcyjny, szczególnie przy długich włosach. Niektórym bardzo pasuje koloryzacja, ale mimo wszystko zachęcam do powrotu do natury jeśli ktoś tylko się waha!

no niestety mi naturalny kolor ie pasuje, wszyscy mowia ze ladniej mi w farbowanych :P
Stary 2007-04-07, 16:42   #189
Aliachna
Raczkowanie

A mi z kolei mówili wszyscy ze lepiej mi w moim naturalnym kolorze,a ja tylko farbowałam i farbowałam i żałuje bardzo..bo włosy sobie zniszczyłam i w ogóle więcej minusów niz plusów tego wszystkiego..ale teraz tak jak już tu pisałam gdzieś na początku wątku nie farbuję i odrosty coraz większe i większe i jestem z tego zadowolona i nie zamierzam już znowu ich-włosów niszczyć no chyba ze będę siwieć już to nic że mam włosy rudo-brązowo-ciemnobrązowe mam nadzieje że cierpliwość się opłaci

Aliachna jest offline  
Stary 2007-04-15, 10:20   #190
Pauleena
Rozeznanie

Sama nie wiem... Mój naturalny kolor to ciemny blond, pofarbowałam włosy na czarno, później chciałam wrócić do blondu, sama zrobiłam sobie dekoloryzacje, doszło do tego, że włosy malowałam codziennie bo nie mogłam osiągnąć dobrego koloru (po dekoloryzacji włosy miałam biało rude )
Teraz farbuje włosy na brąz... zanim doprowadziłam je do dobrej kondycji wydałam kupe kasy... zresztą nadal wydaje bo jeszcze mi się łamią. Włosy miałam do łopatek ale były tak zniszczone że ściełam je - teraz mam fryzurke jak Victoria Beckham. Od 2 miesiecy nie maluje włosów! Widać śliczne, jaśniutkie odrosty, które pod słońce mają ładny blask Chce wrócić do swoich naturalnych włosków, mam dosyć tracenia kasy na farby, które niszczą włosy,a później na fryzjera, który obcina tak długo zapuszczane włosy w kilka minut Dosyć ze sztucznością! Pewnie nie raz będę miała chwile zwątpienia... wtedy będę zwracała sie do Was o mobilizację
Trzymam za Was kciuki dziewczyny
Pauleena jest offline  
Stary 2007-04-15, 11:05   #191
Mayken
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Mayken GG do Mayken

ja wracam do mojego koloru. ciemny-blond to byl kiedys..teraz jakby jest ciemniejszy wiec nie wiem do czego po podpiac:P boje sie tylko ze nie wytrzymam bo lubie zmieniac kolorki.
Stary 2007-04-15, 11:52   #192
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

ja teraz zrobiłam sobie włoski szamponetka... bo już mnie draznią te odrosty ( wytrzymałam już 8 miesięcy ) ale i tak kolorek całkowicie zejdzie po 2 tygodniach i coraz częsciej myslę czy nie przefarbowac ise na naturalny..tylko nie chcę zniszczyć swoich kłaczków , a o obcięciu nie ma mowy bo kocham swoje długaśne włoski ...nawet teraz gdy sa dwukolorowe

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2007-04-15, 12:21   #193
dula32
Raczkowanie

GG do dula32

Hej kochane Wizażanki Mam pytanko, czy chodzenie z mokrymi włosami spać źle na nie działa?? Bo niestey mam włosy przetłuszczające się i musze je myć codziennie, a najczesciej robie to przed samym pojsciem spać, a chce miec zdrowe włoski i nie wiem czy musze zmieniac swoje przyzwyczajenia. Jak myślicie?
dula32 jest offline  
Stary 2007-04-15, 23:32   #194
AniaBrunetka
Rozeznanie

narazone sa na uszkodzenia mechaniczne (wiadomo spiac wlosy sie szarpia, sa przygniatane itp), a mokre wlosy sa bardziej podatne na uszkodzenia (bo luski wlosa nie sa zamkniete)
Stary 2007-04-16, 08:46   #195
Asieq
Raczkowanie

GG do Asieq

Ja w końcu poszłam do fryzjera po poradę. Efekt: jestem umówiona na środę na 4 godziny siedzenia, bo czeka mnie dekoloryzacja i farbowanie. Fryzjerka powiedziała mi, że możliwe, że będzie musiała nawet robić podwójna dekoloryzację, bo nie wiadomo ile tych barwników w moich włosach siedzi. Na koniec ufarbuje mi wszystkie na kolor taki, jak moje naturalne. Zapewniła, że dekoloryzacja nie niszczy włosów, bo jest to zdejmowanie sztucznego barwnika a nie rozjaśnianie.

Asieq jest offline  
Stary 2007-04-16, 08:56   #196
venus in furs
Rozeznanie

ja za chwilkę idę na dekoloryzacje i farbowanie. Trzymajcie za mnie kciuki

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline  
Stary 2007-04-16, 11:40   #197
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

opowiedzcie potem o efektach.... trzymam kciuki

iskierka zgasła...
Stary 2007-04-17, 08:16   #198
Pauleena
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Asieq Pokaż wiadomość
Zapewniła, że dekoloryzacja nie niszczy włosów, bo jest to zdejmowanie sztucznego barwnika a nie rozjaśnianie.
To jest totalna bzdura... dekoloryzacja niszczy włosy bo pigmenty są usuwane z jego środka, więc jakby nie było jego struktura zostanie naruszona. Sama miałam dekoloryzację, moja siostra też - jej włosy były podniszczone oczywiście nie w takim stopniu jak moje (robiłam sama dekoloryzacje a siorka u fryzjera)... miejmy nadzieje, że w niewielkim stopniu ale Twoje włoski na pewno to jakoś odczują.

Oczywiście oczekujemy efektów
Powiedz przy okazji ile zapłaciłaś i w jakim salonie robiłaś dekoloryzacje
Pauleena jest offline  
Stary 2007-04-17, 10:14   #199
biiibiii
Zakorzenienie

ja wracsm do naturalnych po raz chyba 3... mam nadzieje ze tym razem nie skusze sie zadna farbe !
mam juz jakies 3-4 cm odrostów, ale nie widac ich bardzo...
mialam wlosy farbowane jakism ciemnym blondem garniera, wyszedl taki ciemny braz jasny braz..fajny klorek. Teraz myje wlosy szamponem timoteii do brazowych wlosow i uzywam odzywki z tej samej linii. dzieki tym produktom odrosty nie rzucaja sie w oczy bo wyrwunuje sie koloerk zebym tylko wytrwala to powinno byc ok
biiibiii jest offline  
Stary 2007-04-17, 13:51   #200
Lidianna
Przyczajenie

Dzięki Ci Panie, że nie jestem sama!
Zawsze miałam bardzooo jasne blond włosy, wręcz białe... zrobiłam sobie ras na nie trwałą, pasowała idealnie... ale nie pomyslałam o odrostach :\
Sciełam wszystkie po pół roku na chłopaka i przysięgłam sobie że już nigdny z nimi nic nie zrobie... ale coś mi odbiło i pofarbowałam na czarno, podobno ładnie mi w czarnych, maluje się ciemniej itp. Ale znowu te odrosty... obecnie mam już czarne włosy za ramiona, chcę powrócić do naturalnego, ale jak czytam że się niszczą po dekoloryzacji, a pasemka to, a to tamto... więc, zapuszczam je, mam już jakieś 1,5 cm odrostów, wstyt mi z tym chodzić ale cóż. W czerwcu ścinam się ZNOWU na chłopaka hehe takie to my kobiety jesteśmy, żebym tylko nie chciała z nimi znowu czegoś robić.

Ps. podziwiam was za hodowanie odrostów tak długo, to jest masakra, tak jak dekoloryzacja czy pasemka
Lidianna jest offline  
Stary 2007-04-17, 16:19   #201
biiibiii
Zakorzenienie

Lidiaanna ja tez zasze sobie przysiegam ze niie naloze kolejnej farby...a zawsze konczy sie tak samo...mam nadzieje ze tym razem wytrwam!:P
biiibiii jest offline  
Stary 2007-04-17, 16:55   #202
Lidianna
Przyczajenie

Zycze powodzenia Tobie jak i sobie hehehe
Lidianna jest offline  
Stary 2007-04-17, 17:06   #203
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

ja juz miałam z 10 cm odrostów (tak orientacyjnie, bo na szczęście nie było ich widać) i nałozyłam sobei szamponetkę. troche długo się trzyma i mam schizy, że nie zejdzie jeśli tak będzie to się maxymalnie wkurzę!! zapuszczam włoski a na lato chce blondzik...
izuu jest offline  
Stary 2007-04-17, 18:20   #204
biiibiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lidianna Pokaż wiadomość
Zycze powodzenia Tobie jak i sobie hehehe
przyda sie

izuu powinna zejsc...chociaz ja kiedys miałam chyba palette i nie zeszła do konca ;/
Tez chce blond, ale swoj mam ciemny blond ale od slonca ie fajnie rozjasnia (tzn kiedys sie rozjanisnial zanim zaczelam farnowac..czyli jakies 8 lat temu)
biiibiii jest offline  
Stary 2007-04-17, 18:58   #205
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

ja wąłsnie tez chce swój blondzik<LOL> moja sis ma takie jasniutkie , a ja musiałam zaczać farbować( choć ładnie mi tak teraz w ciemnych) teraz z duużymi odrostami ale co tam dam rade;] najwyżej co jakiś czas bedę szamponetką na ciemniejszy robić, żeby odrosty nie były az tak widoczne, tylko na pewno nie palette bo ona własnie całkowicie nie schodzi ...teraz sobie zrobiłam szamponetką;]zobaczymy kiedy zejdzie;] ....ale już chcę lato, zeby się rozjasniły , bo jakos boję się dekoloryzacjii ... a ścięcie nie wchodzi w grę

iskierka zgasła...
Stary 2007-04-17, 20:20   #206
Lidianna
Przyczajenie

Mnie czasem wkurzało za czasów mojego naturalnego koloru włosów (na avatarze), że wszyscy pytali czy to mój naturalny kolor, jak mówiłam że tak to ktoś: jasne...nie możliwe, itp. Może to właśnie był podświadomy powód pofarbowania włosów i z pewnością na zły odcień :P

A jak działają te szamponetki, tak z ciekawości, podobno Joanna czasem robi różne niespodzianki?
Lidianna jest offline  
Stary 2007-04-17, 21:20   #207
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

większość szamponetek robi rozne niespodzianki, bo często wychodzą nie tak jak powinny , one poprostu "zostawiają barwnik " na włosach ktory z czasem schodzi ,ale to zalezy od włosiczkow , ja robiłam teraz granatową czerń i te co miała farbowane to wyszły spoko, ale naturalne wyszły taki średni brąż ...(to i tak dobrze mojej kolezance wyszły granatowe:O, tylko że ona miała włoski rozjasniane...)

iskierka zgasła...
Stary 2007-04-17, 22:14   #208
ada155
Przyczajenie

no ja juz jakies rok stram sie nie farbowac...odrosty sa straszne ...chociaz urosly mi na tyle ze moglam podcinac koncowki i rozjasnione pasemka wygladaja jak koncowki...na pocztaku tez nie moglam wytrzymac i farbowalam ale narazie sie trzymam i Wam zycze powodzenia
ada155 jest offline  
Stary 2007-04-17, 22:14   #209
biiibiii
Zakorzenienie

ja kiedys zrobilam palette...brazem jakis...wyszedl rudy ktory nie chcial zejsc;/
teraz na szzescie odrosty nie sa az tak widoczne wiec mam nadieje ze wytrwam
biiibiii jest offline  
Stary 2007-04-18, 07:45   #210
Lidianna
Przyczajenie

Jak ma się odrosty podobne do tych farbowanych to spoko, ale jak ja bym miała zapuszczać rok włosy i odrosty by były białe a te farbowane czarne, to normalnie meksyk hehe.
Lidianna jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
dekoloryzacja, farbowane włosy, farbowanie, naturalny kolor, pasemka, powrót

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości