Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Perfumy, wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 22:21   #1
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 125
GG do tymena

Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów


Mam nadzieję, że moderatorki nie pogonią mnie z tym wątkiem bo myślę, że temat interesujący.

Właśnie wyczytałam na GW, że w Gdańsku ma ruszyć latem z inicjatywy Muzeum Archeologicznego wystawa poświęcona zapachom Gdańskiej ulicy w okresie średniowiecza. Do projektu zatrudniono fachowców z Pollena Aroma, by pomogli odtworzyć klimat zakładów szewskich, garbiarni, chlewu, apteki, zakładów bursztynniczych itp.
Zostanie odtworzona Uliczka Hanzeatycka będąca rekonstrukcją gdańskiego zaułka handlowego z lat 1320-1450, gdzie będą rozpylane te wszystkie wonie.

Cytuję fragment artykułu i podaję poniżej link dla zainteresowanych

"Aby odtworzyć stare klimaty, trzeba było sięgnąć głęboko do almanachów twórców klasycznych perfum. Gdańskie smrody i pachnidła zawierają w sobie ekstrakt kardamonu (roślina z Indii), olejek różany, zapach uzyskiwany z kanadyjskiego bobra czy cybet (wydzielina gruczołów przyodbytniczych drapieżnej cywety żyjącej w Egipcie). Ciepły, koci i zmysłowy cybet był w XVIII wieku ulubionym zapachem uwodzicieli.
Nie obyło się bez kadzidła, imbiru i wanilii łączonych z pochodzącym z dalekiej Azji olejkiem wetiwerowym, a także drogocennej ambry, popularnej lawendy i oleju goździkowego"

http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,3813992.html
tymena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:30   #2
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Klimat jak w "Pachnidle". Takie moje pierwsze skojarzenie

Tymeno, gonić broń Boże nie będę, to bardzo ciekawa informacja.
Naprawdę, bardzo ciekawa
Jak przeczytałam o "cybecie, kadzidłach, imbirze i ambrze ()", to aż mi serce mocniej zabiło.

Tego lata - kierunek Gdańsk!


EDIT:
Tymeno, ponieważ artykuły w portalach nie trwają wiecznie, postanowiłam skopiować tutaj całą treść. Dla potomnych, bo wierzę, że Wizaż niejedno jeszcze przetrzyma


Zapaszek średniowiecza
Bartosz Gondek, Gdańsk
2006-12-26, ostatnia aktualizacja 2006-12-26 18:29

Fetor od szewca i garbarza, gryzący zapach dymu i smoły, nuty ziół i mięty, ostre wonie chlewu i niemytych ciał. Również takie ulotne realia średniowiecznego życia pieczołowicie odtwarza Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Zobacz powiekszenie
Fot. Paweł Kozioł / AG
Ale miał nos! Rekonstrukcja twarzy na podstawie XII-wiecznej czaszki czeladnika znalezionej na cmentarzu w Gdańsku
Pomysł narodził się, kiedy ponad dekadę temu zwiedzałem rekonstrukcję osady wikingów w angielskim Yorku - opowiada dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Henryk Paner. - Uderzyło mnie, że nic tak nie działa na wyobraźnię, jak dokładne pokazanie życia przed wiekami. A gdyby tak - pomyślałem wtedy - odtworzyć także to, co najbardziej ulotne, a więc zapachy?

Szybko okazało się, że wcale nie jest to proste. Można wprawdzie zbliżyć się do zapachowych realiów sprzed pół tysiąca lat, gromadząc w jednym miejscu liczne naturalne materiały, np. niewyprawioną skórę, a także ówczesne potrawy, kleje, rozkładające się mięso i warzywa, pomyje i "zawartość" chlewika. Taka metoda nie uwzględnia jednak licznych woni - np. tych, które wydzielały się podczas obróbki materiałów w nieistniejących już warsztatach zapomnianymi dzisiaj metodami. Co gorsza, niesie ze sobą zagrożenie epidemiologiczne, a to dyskwalifikuje ją do stosowania we współczesnych skansenach archeologicznych.

Wirtuozi nosa

Nie było innego wyjścia, jak zlecić robotę fachowcom. Archeolodzy z Gdańska poprosili o pomoc specjalistów firmy Pollena Aroma. Nad projektem pracował jeden z najbardziej doświadczonych kompozytorów zapachów mgr inżynier Piotr Kempski, którego wonne dzieła mimowolnie poznajemy, otwierając opakowania proszków do prania, mydeł czy płynów do spryskiwaczy samochodowych.

- Przy tym, co robiłem do tej pory, odtworzenie zapomnianych woni było prawdziwym wyzwaniem - wspomina Kempski. - Zasady chemii gospodarczej są proste. Zapach ma być przyjemny i nie wywoływać alergii. Tutaj zaś mieliśmy do czynienia ze złożonymi, wielowątkowymi nutami, które wcale nie musiały być miłe. Zagłębiłem się w teorię. Poznawałem codzienność średniowiecznych osad, technikę pracy ówczesnych rzemieślników i ich produkty. Zwiedzałem gdańskie wykopaliska i oglądałem relikty oryginalnych materiałów. Potem zacząłem dobierać odpowiednie składniki zapachowe, mieszać. Wybierać te, które dominują, i eliminować te, które się znoszą. Pozostało umieścić wszystko w odpowiednim otoczeniu.

Ponieważ wrażenia zapachowe kobiet i mężczyzn znacznie się różnią, Kempski pracował w tandemie z gruzińską kompozytorką perfum Dianą Kvatchantiradze. Po roku spreparowali kilkanaście destylatów. Każdy przenosi w daleką podróż w czasie. Jest wśród nich trudny do zniesienia fetor warsztatu szewca i garbarza. Także woń żywicy i smoły złamana zapachem dymu, sygnalizująca obecność w okolicy pracowni bednarza. Intensywne, tajemnicze nuty ziół, mięty i olejku drzewa herbacianego prowadzą zaś do apteki. Nie zabrakło ostrych, zwierzęcych zapachów, typowych dla chlewika.

Na wyobraźnię działa też złożony i ciężki aromat gdańskiego kantoru kupieckiego. Odurzające, kadzidlane nuty mieszają się tam ze słodyczą i zmysłowością Orientu.

Perfumiarze stworzyli także zapach świeżego siana, warsztatu nożownika, wikliniarza, tkacza, krawca i bursztynnika. Wtajemniczeni poczują gdzieś w ich tle smród niedomytych ludzi i piwa.

Spacer po średniowiecznej uliczce

Aby odtworzyć stare klimaty, trzeba było sięgnąć głęboko do almanachów twórców klasycznych perfum. Gdańskie smrody i pachnidła zawierają w sobie ekstrakt kardamonu (roślina z Indii), olejek różany, zapach uzyskiwany z kanadyjskiego bobra czy cybet (wydzielina gruczołów przyodbytniczych drapieżnej cywety żyjącej w Egipcie). Ciepły, koci i zmysłowy cybet był w XVIII wieku ulubionym zapachem uwodzicieli.

Nie obyło się bez kadzidła, imbiru i wanilii łączonych z pochodzącym z dalekiej Azji olejkiem wetiwerowym, a także drogocennej ambry, popularnej lawendy i oleju goździkowego.

Premiera dzieła perfumiarzy nastąpi w lipcu. Przy ulicy Chmielnej w Gdańsku otworzy podwoje należący do Muzeum Archeologicznego spichlerz Błękitny Lew. W jego wnętrzu powstaje właśnie Uliczka Hanzeatycka będąca rekonstrukcją gdańskiego zaułka handlowego z lat 1320-1450. Stanie przy niej 11 kramów i oberża, zaludni je osiem historycznych postaci zrekonstruowanych na podstawie szkieletów dawnych gdańszczan.

Muzeum zadbało o historyczną wierność w najdrobniejszych szczegółach. Drewniane i murowane stragany wykonano na podstawie średniowiecznej ikonografii z północnej Europy. Meble, towary, ubiory, półprodukty i narzędzia to wierne kopie znalezisk archeologicznych z terenu Gdańska. Wśród nich rozpylona zostanie również zawartość fiolek dostarczonych przez Pollenę Aromę. Całości dopełnią zaś hałasy ówczesnego miasta, specjalnie nagrane przez zespół naukowców i rekonstruktorów.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:34   #3
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość

zapach uzyskiwany z kanadyjskiego bobra czy cybet (wydzielina gruczołów przyodbytniczych drapieżnej cywety żyjącej w Egipcie). Ciepły, koci i zmysłowy cybet był w XVIII wieku ulubionym zapachem uwodzicieli.
To dopiero musi być ciekawy zapach . Stosuje się jeszcze coś takiego dziś? Jeśli tak to ciekawa jestem w jakich perfumach.

Swoją drogą ciekawy pomysł - kiedyś czytałam gdzieś na temat stanowiska wikingów w Yorku, na płn. Anglii - też ciekawa rekonstrukcja osady. Dźwięk, zapachy (łącznie z odtworzeniem smordu latryn i chlewów - to musi być dopiero ciekawe! )oddają tam rzeczywisty klimat z tamtych czasów.
lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:40   #4
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Chyba Roma Laury Biagotti zawiera cybet
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:54   #5
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 499
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Boski pomysł! Dawno nie byłam w Gdańsku . Czytam właśnie Narrenturm Sapkowskiego. Po raz kolejny. Tym razem szczególną uwagę zwracałam własnie na opisy zapachów różnych miejsc. Bardzo mi się to zgrało klimatem z wieścią o zapachowym muzeum
rawita jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 07:55   #6
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 478
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

O, nawet nie wiedziałam,że planuje się w moim mieście taka impreza zapachowa...Bardzo mnie to cieszy. Dzięki za wieści Tymeno
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 08:06   #7
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Ciekawie, ciekawie
Lato to jedyna pora roku kiedy gdańska starówka ożywa
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 08:19   #8
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Wpisy w blogu: 11
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

I lipiec to okres wakacyjny - moze by tak zlot?

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 08:51   #9
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
I lipiec to okres wakacyjny - moze by tak zlot?
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 08:56   #10
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 125
GG do tymena
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
I lipiec to okres wakacyjny - moze by tak zlot?

Nat

Też o tym nieśmiało myślałam
tymena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 08:59   #11
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 478
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Zlot... i bym poznała wizażanki... byłoby miło!
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:16   #12
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Kto wie może coś z tego wyjdzie Zapowiada się podróż marzeń; przeniesienie w czasie w mroki średniowiecza
lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:22   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 845
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Brzmi zachęcająco. To co nalot na Gdańsk w lipcu?
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:30   #14
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Jestem za!
Może się wreszcie spotkamy, Ami - mieszkamy w tym samym mieście, a wieki Cię nie widziałam...
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:41   #15
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 752
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Bardzo ciekawe przedsięwzięcie .

Chętnie wybiorę się latem do Gdańska, a jeszcze chętniej spotkam z Wami . Świetny pomysł!

demonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 21:12   #16
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 014
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

I mnie bliżej do Gdańska
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 16:44   #17
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Klimat jak w "Pachnidle". Takie moje pierwsze skojarzenie
rachelo, moje też

Ja mam do Gdańska 45 km więc właśnie postanowiłam się wybrac Zapowiada sie strasznie ciekawie!
__________________
***

Edytowane przez daigee
Czas edycji: 2007-01-12 o 19:20 Powód: poprawka :)
daigee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 17:53   #18
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Klimat jak w "Pachnidle". Takie moje pierwsze skojarzenie
Cytat:
Napisane przez daigee Pokaż wiadomość
Pomadko, moje też
Hmm, ciekawe.
Tak łatwo nas pomylić?
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 19:17   #19
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Hmm, ciekawe.
Tak łatwo nas pomylić?
Ojej ... przepraszam najmocniej obie panie
__________________
***
daigee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 19:21   #20
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Bywa
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:42   #21
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Premiera dzieła perfumiarzy nastąpi w lipcu.

A zatem niedługo


Dziewczyny, pamiętacie o tym wydarzeniu?
Ja nie mogę się już doczekać i dla przypomnienia - otrzepuję wątek z kurzu.

__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:45   #22
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 478
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Faktycznie. Musze sie dowiedzieć czegoś więcej. A może będzie jakaś możliwość specjalnego oprowadzenia po prezentacji np. dla portalu Wizaż?
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:57   #23
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 125
GG do tymena
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Trzymam ręke na pulsie Rachelo Jak tylko będę coś bliżej wiedzieć dam znać. Póki co na stronie Muzeum Archeologicznego nie ma zadnej wzmianki
Wiem tylko tyle, że uliczka powstanie na ulicy Chmielnej 53 w spichlerzu Błękitny Lew.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spichlerz.jpg (53,0 KB, 9 załadowań)
tymena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:00   #24
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 13 056
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Dziękuję, Tymeno

Kota, ja myślę, że mogłybyśmy się zebrać...
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:05   #25
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 125
GG do tymena
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Kota, ja myślę, że mogłybyśmy się zebrać...
Bozeszz, a ja taka nieśmiała
tymena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:08   #26
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 478
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Dziękuję, Tymeno

Kota, ja myślę, że mogłybyśmy się zebrać...
Wiesz, Rachelo, mogę się dowiedzieć, mam tam jakiś znajomych znajomych, będzie tam prezentowała się Pollena Aroma zdaje się, a nuż może będzie jej zależało na trafienie do takiej grupy docelowej jak Wizaż Perfumy?
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 22:49   #27
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

No to zapowiada się fajna impreska. Ciekawa jestem bardzo jak im to wyjdzie Oj ciekawam .. może i mnie się uda wyrwac do Gdańska .. chociaz wątpię
Favkes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 22:57   #28
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Wiesz, Rachelo, mogę się dowiedzieć, mam tam jakiś znajomych znajomych, będzie tam prezentowała się Pollena Aroma zdaje się, a nuż może będzie jej zależało na trafienie do takiej grupy docelowej jak Wizaż Perfumy?
Kota koniecznie zrób wywiad i napisz nam co i jak. Mam nadzieję, że impreza dojdzie do skutku.

Raz się strasznie na takiej reklamie zawiodłam. Trzy lata temu również GW pisała szumnie o imprezach komiksowych. Mój synek strasznie się napalił, a tu d.. blada. Nie znalazły się środki na ich organizację. Miały być kursy, spotkania... Szkoda gadać. Złość mnie ogarnia, gdy to sobie przypomnę

Mam nadzieję, że pachnąca wystawa zostanie jednak zorganizowana
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 07:57   #29
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 478
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Kota koniecznie zrób wywiad i napisz nam co i jak. Mam nadzieję, że impreza dojdzie do skutku.

Raz się strasznie na takiej reklamie zawiodłam. Trzy lata temu również GW pisała szumnie o imprezach komiksowych. Mój synek strasznie się napalił, a tu d.. blada. Nie znalazły się środki na ich organizację. Miały być kursy, spotkania... Szkoda gadać. Złość mnie ogarnia, gdy to sobie przypomnę

Mam nadzieję, że pachnąca wystawa zostanie jednak zorganizowana
OK, dowiem sie w Muzeum Archeologicznym.
Homyku, synek lubi komiksy? Miło
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 08:21   #30
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Jak pachniały Gdańskie uliczki w średniowieczu - wystawa zapachów

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
OK, dowiem sie w Muzeum Archeologicznym.

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Homyku, synek lubi komiksy? Miło
Teraz już mu trochę przeszło, ale w tamtym okresie sam nawet conieco tworzył i takie warsztaty na pewno byłyby pożyteczne, tym bardziej, że Łobuz naprawdę nieźle rysuje

Dziś bardziej ciągnie go do komputera, tworzy nawet jakieś proste gry z bohaterami, którzy mają do wypełnienia ważne misje, posiadają różne tajemne moce i zdobywają przedziwne umiejętności
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.