Podkład dla cery trądzikowej i tłustej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-12-16, 09:57   #1
guest
Zakorzenienie

Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Witam!
Piszę ponieważ chciałabym się dowiedzieć jaki polecacie podkład do cery trądzikowej i tłustej? Właśnie taką mam. Chciałabym "zasłonić" wypryski które są małe i nieliczne ale są... Co polecacie?
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-16, 11:47   #2
guest
Zakorzenienie

Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Ja polecam CLINIQUE suprefit makeup. Używam go od dwóch lat, jest bezkonkurencyjny i lekki.
Stary 2002-12-16, 16:18   #3
Bogini
Raczkowanie

Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej - do Jagi

a w jakiej jest cenie?
Bogini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-17, 09:59   #4
guest
Zakorzenienie

Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej - do Jagi

Niestey kosztuje dosyć sporo, ok.105zł. To oczywiście kwestia możliwości i priorytetów, ja oszczędzam na innych kosmetykach kolorowych, przy kłopotach z cerą podkład to ważna rzecz...
Jaga
Stary 2002-12-17, 10:12   #5
pauli
Przyczajenie

GG do pauli

Do rewelacyjnego CLINIQUE superfit makeup, polecam korektor tej samej firmy, który nie dość, że rewelacyjnie kryje, ma również lekko wysuszające (ale nie przesuszające) właściwości. Korektor jest BARDZO WYDAJNY - używam go razem z siostrą a jego wcale nie ubywa (naprawdę malusieńka kropelka korektora wystarcza aby ukryć wypryski i przebarwienia na całej twarzy). Ten wydatek napewno bardziej się opłaca niż kupowanie co pewien czas tańszych korektorów.
Pozdrawiam serdecznie.
pauli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-17, 12:00   #6
guest
Zakorzenienie

Mam pytanko-ile kosztuje ten korektor CLINIQUE? Jest w płynie czy ma jakiś aplikator?
Stary 2002-12-17, 14:09   #7
pauli
Przyczajenie

GG do pauli

Dosłownie dzisiaj, kupiłam go (już tylko dla siebie [img]icons/icon7.gif[/img] ) w Galerii Mokotów za 68 zł - trochę drogo ale zaświadczam, że się opłaca. Korektor jest w małej tubce (15 ml) i używa się go wyciskając go jak pastę do zębów (z tym, że otworek jest stożkowy i wąziutki, więc nie ma mowy o marnotrawstwie). Konsystencja jest raczej gęsta ale to jest korektor więc używa się go raczej punktowo więc konsystencja nie przeszkadza [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam.
Stary 2002-12-17, 15:10   #8
guest
Zakorzenienie

Paulino! Bardzo dziękuję za wieści, chyba go kupię, bo z korektorami innych firm mam złe doświadczenia [img]icons/icon9.gif[/img] , jestem fanką C. Może polecisz mi jeszcze coś tej firmy?? Używam też konturówki do oczu, jest super, kosmetyk-orkiestra, szminka taka sobie.
Stary 2002-12-18, 10:32   #9
pauli
Przyczajenie

GG do pauli

A więc tak: innych kosmetyków "C" nie używam - zadowalam się tymi "tańszymi", takimi jak: cienie Margaret Astor albo Rimmel (z tych ostatnich nie jestem do końca zadowolona bo zbierają się w zgięciu powieki i nieładnie to wygląda), kredka do oczu IsaDora (bardzo duży wybór kolorów), szminki nie używam wcale.
Z kosmetyków "C" mogę Ci jednak poleciać puder w kamieniu. Używa go moja siostra, która ma tendencję do "świecenia się" skóry, już po godzinie od zrobienia makijażu. Puder bardzo ładnie matuje cerę i nie zatyka porów. Po większości pudrów moja siostra miała ogromne problemy z trądzikiem (robił się większy), natomiast po "C" problem ten zniknął.
Pozdrawiam.
Stary 2002-12-22, 20:24   #10
Gonia
Zakorzenienie

Witaj Ola, ja również mam cerę trądzikową. Świeci się nawet bez używania kremu . Uzywałam różnych podkładów do cery tłustej, oczywiście były one zazwyczaj tylko z nazwy matujące a takich muszę używać. Nie zarabiam kokosów więc i moje fundusze na kosmetyki są raczej ograniczone. Nie stać mnie na Diora czy Chanel, które tu się często poleca. Z właśnego doświadczenia mogę Ci polecić 2 podkłady (oczywiście nie wiem jak Twoja Cera na nie zareaguje, bo jednak cery tłuste są różne...). Napewno odradzam podkład, na który wydałam 60 zł. i nadaje się tylko do kosza albo typowych ,,Tapet" - podkład L'Oreala Ideal Balance - tworzy na twarzy ochydną maskę i wygląda się jak tapeciara !!!!!! Natomiast polecam niestety trudno dostępny podkład matujący LINA BOCARDI (OK. 35 ZŁ) i dostępny prawie w każdej drogerii podkład ANTI SHINE SUPERMAT firmy Margaret Astor (ok. 37 zł). Może nie jest doskonały, bo matuje na jakieś 4-5 godzin moją cerę, ale nie spływa, nie tworzy maski, nie zatyka porów a nawet jeżeli już cera się zaczyna świecić to wygląda naturalne. Naprawdę polcam!
Pozdrawiam gorąco,]
Gonia

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 16:16   #11
derosas
Przyczajenie

Dot.: Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

OOo tak, ja zdecydowanie też polecam Linę Bocardi, w dodatku jest bardzo przystępna cenowo

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Witaj Ola, ja również mam cerę trądzikową. Świeci się nawet bez używania kremu . Uzywałam różnych podkładów do cery tłustej, oczywiście były one zazwyczaj tylko z nazwy matujące a takich muszę używać. Nie zarabiam kokosów więc i moje fundusze na kosmetyki są raczej ograniczone. Nie stać mnie na Diora czy Chanel, które tu się często poleca. Z właśnego doświadczenia mogę Ci polecić 2 podkłady (oczywiście nie wiem jak Twoja Cera na nie zareaguje, bo jednak cery tłuste są różne...). Napewno odradzam podkład, na który wydałam 60 zł. i nadaje się tylko do kosza albo typowych ,,Tapet" - podkład L'Oreala Ideal Balance - tworzy na twarzy ochydną maskę i wygląda się jak tapeciara !!!!!! Natomiast polecam niestety trudno dostępny podkład matujący LINA BOCARDI (OK. 35 ZŁ) i dostępny prawie w każdej drogerii podkład ANTI SHINE SUPERMAT firmy Margaret Astor (ok. 37 zł). Może nie jest doskonały, bo matuje na jakieś 4-5 godzin moją cerę, ale nie spływa, nie tworzy maski, nie zatyka porów a nawet jeżeli już cera się zaczyna świecić to wygląda naturalne. Naprawdę polcam!
Pozdrawiam gorąco,]
Gonia
derosas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 17:24   #12
fyah
Przyczajenie

Dot.: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

też mam niestety ten sam problem. co robicie jak wasza twarz się "świeci"? wycieracie chusteczką nadmiar czy może poprawiacie makijaż?
fyah jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości