balsam brązujący-WĄTEK ZBIORCZY(balsam vs samoopalacz, jak nakładać, kremy bez dha) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy: Jaką lubisz opaleniznę???
Chodzę na solarium 113 14,56%
Uzywam balsamu brązującego 319 41,11%
Używam pudru brązującego 34 4,38%
Smaruje się samoopalaczem 70 9,02%
Preferuję naturalną opaleniznę!!! 240 30,93%
Głosujący: 776. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-06, 15:49   #271
lucja25
Raczkowanie

Dot.: Balsam brązujący - proszę o porady

No tak, porady dotyczą bardziej samoopalaczy i niektórych (większości) balsamów brązujących - nie wiedziałam jaki chce wybrać Nan. Nie wiem co z Sorayą (myślę, że podobnie jak z Daxem), ale w przypadku Daxa stosując kilka dni pod rząd mogą się zrobić ciemniejsze kolana od reszty, mimo, że ogólnie brązuje leciutko. Ale generalnie to bardzo delkatne brązowienie i nie ma mowy o smugach - idealne dla początkujących, bo można stosować tak jak zwykły balsam - z tą różnicą, że balsam nawilżający kładziemy grubo na suche kolanka, łokcie itp., czego z brązującym jednak bym nie polecała.
lucja25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 16:59   #272
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nan
Drogie Wizażanki, należę do grona blokeromaniaków, więc opalanie ani na słońcu ani w solarium nie wchodzi u mnie w grę . Przeczytałam ostatnio pilnie wszystkie dostępne informacje o blasamach brązujących (samooplaczy się boję) i mimo to mam kilka wątpliwości. Bardzo proszę użytkowniczki takich produktów (ja sama nigdy nie używałam) o kilka porad praktycznych i rozwianie moich wątpliwości .

Wątpliwość pierwsza: jaki balsam polecacie początkującym? Chodzi mi o taki, który nie robi smug.
Ja jako pierwszy balsam brązujący używałam Kolastyny (ten bez drobinek). Ładnie brązuje (bardzo delikatnie, a więc nie robi smug), nie wysusza skóry.

Cytat:
Napisane przez nan
Wątpliwość druga: mam bardzo jasną skórę, nie muśniętą słońcem, który balsam wybrać do takiej karnacji?

Jako początkującej osobie polecałabym jakiś balsam, który jest właśnie przeznaczony do jasnej karnacji, tzn. taka informacja widnieje na opakowaniu produktu. Wiem, że nowy balsam brązujący J&J ma 2 rodzaje: jeden do jasnej karnacji, drugi do ciemnej, choć ja nie próbowałam jeszcze żadnego z nich. Chodzi o to, że ten do jasnej karnacji ma mniej DHA niż ten do ciemnej, a więc ewentualne smugi nie będą tak bardzo widoczne.

Cytat:
Napisane przez nan
Wątpliwość trzecia: Technika nakładania. Rozumiem, że najlepiej zastosować na noc, po uprzednio wykonanym peelingu. I co potem: zwykły balsam, taki nawilżający i na to brązujący? Z tego co wyczytałam, nie trzeba stosować codziennie. Czy to oznacza, że gdybym używała codziennie byłabym coraz ciemniejsza?
Ja robię tak: naukę smarowania balsamami brązującymi zaczęłam zimą, żebyw razie czego nie pokazywać światu smug. Teraz już się tak wprawiłam, że z powodzeniem używam także samoopalaczy. Ja nie robię peelingu przed każdym nałożeniem balsamu brąz. Peeling robię tak często jak zwykle - 2 razy w tyg. Nie jest także regułą, że balsam brąz. musisz stosować na noc, no chyba, że okazałby się wyjątkowym śmierdziuszkiem. Jeśli balsam szybko się wchłonie, to możesz stosować go także na dzień. Ja pod balsam brązujący nie nakładałam nawilżającego. Ale to zależy także od balsamu: niektóre balsamy brąz. trochę wysuszają skórę. Ja kiedyś używałam Sopotu i na dzień i na noc i wysuszył mi skórę, ale tylko na szyi ( ), z kolei Kolastyna dobrze nawilża, więc stosowałam ją i na dzień i na noc. Musisz po prostu obserwować reakcję skóry: ja np. z Sopotem wypracowałam taką technikę, że nakładałam go na noc (czasem dwie warstwy), a na dzień jakiś balsam mocno nawilżający.
A co do tego, jak często używać balsamu, to właśnie zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć: im częściej będziesz się smarować, tym bardziej będziesz "opalona".

Cytat:
Napisane przez nan
Wątpliwość czwarta: czy mam się wysmarować tym balsamem od stóp do głów? Czy gdybym np. posmarowała tylko to co wystaje spod ciuchów, to to czego nie posmarowałam będzie się odcinało trupią bladością?
Lepiej posmarować się od stóp do głów, bo to czego nie posmarujesz, będzie odznaczać się bladością, może nie trupią ale jednak lekka różnica będzie.

Cytat:
Napisane przez nan
Wątpliwość czwarta: czy są jakieś przeciwwskazania do nakładania innego kosmetyku na balsam brązujący (mam na myśli krem z filtrem, którego używam codziennie rano).
Nie ma przeciwwskazań, tylko chyba dobrze byłoby odczekać, aż balsam brąz. się wchłonie, i wtedy nałożyć filtr.

Cytat:
Napisane przez nan
Dziewczyny, proszę o poradę dla kompletnego laika ! Inaczej skończy się jak z pudrem brązującym, przez który spóźniłam się pół godziny do pracy, bo musiałam zmyć cały makijaż i malować się od nowa. I proszę nie śmiejcie się ze mnie! Zawsze musi być ten pierwszy raz!
Służę pomocą.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:11   #273
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1
Dot.: balsam do ciala brązujący:)

Wisnia u mnie w sklepach kosmetycznych też kosztuje kilkanaście złotych.Dlatego wysłałam męża do Rossmanna

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:34   #274
zgagunia
Raczkowanie

Nan jesli bedziesz chciała wyprobowac Sopot to ja szczerze mówiac radze uwazac , jest to bardzo dobry balsam ale jesli masz jasna karnacje to moze wysc dosc ciemny , a jesli nałozysz nierownomiernie i zroba sie smugi to niczym ich nie zmyjesz , ja probowałam nawet sokiem z cytryny i nic..
Pozdrawiam
zgagunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:37   #275
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

karmelek daxa rzeczywiscie bardzo delikatnie i naturalnie brazuje z tym ze...dostalam od niego uczulenie ja to juz mam takie szczescie ze jak cos fajne jest to zaraz wysypki dostaje i sie ciagle drapie wiec jesli jestes wrazliwcem to moze wpierw wyprobuj w sklepie na raczce ja lubie J&J holiday skin, daje wspanialy naturalny efekt, ale faktycznie na poczatku moga sie zacieki zrobic... poza tym ostatnio tez dostalam od niego uczulenie jeszcze jest kolastynka brazujaca, ktora przepieknie pachnie kokoskiem i orzeszkiem, nigdy mnie nie uczulila i daje baaardzo delikatny kolorek moze to warto na poczatek wyprobowac?
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:41   #276
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

lalesiu-mnie też karmel uczulił

Miło wspominam też balsam brązujący Kolastyny delikatny w działaniu,subtelny efekt-może ten nan?

Stary 2005-07-06, 18:46   #277
natii4
Zakorzenienie

To gdzieś Gonia1 kiedyś napisała,że w zależności od miejsca,gdzie na liście składników znajduje się DHA,czyli dihydroksyaceton, uzależniona jest intensywność balsamu,czyli im dalej tym łagodniejszy efekt Pamiętam,że sprawdzałam Kolastynę i z tego co widziałam to na liście składników w ogóle nie ma DHA
Ja odradzam Ziaję,bo efekt jest bardzo mocny.Kolastyna jest taka w sam raz Tak mi się wydaje-cena w miarę niska,duża pojemność.Z tego co można przeczytać na KWC to wielu dziewczynom przeszkadza zapach Karmelu

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:53   #278
ank@
Rozeznanie

Ja szczerze poecam balsam brązujący Sopot , ale używany w nastepujący sposob:
Wyciskamy na dloń balsam Sopot, drugie tyle innego balsamu nawilżającego o lekkiej, lejącej konsystencji, (mleczko) mieszamy na rączce i smarujemy ciało.
Zero, podkreślam ZERO smug, nawt przy mało precyzyjnym rozsmarowywaniu. Do tego piękne nawilżenie i ładny, delikatny i NIE NACHALNY kolorek.

Sam balsam Sopt żeczywiście daje dość mocny kolorek i baaaaardzo słabo nawilża. W powyżej opisanej kombinacji sprawdza sie bardziej niż doskonale
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:02   #279
nan
Wtajemniczenie

Dzięki dziewczyny za wszystkie porady. Przyznam się, że kupiłam w końcu Sorayę.
Natii, czy mówisz o tym balsamie Kolastyny:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7663

Jeżeli tak, to na liście jest dihydroxyacetone o ile się nie mylę na 7 miejscu. W Sorayi jest na 8 więc mam nadzieję, że nie będę w plamy. Dziś będę eksperymentować i cała w nerwach jestem z tego powodu. Peeling na wszelki wypadek jednak zrobię, już parę dni minęło od ostatniego. Spróbuję na wieczór, mam nadzieję, że mój facet wytrzyma charakterystyczny zapach DHA i z łóżka mnie nie wyrzuci
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:09   #280
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
To gdzieś Gonia1

Cytat:
Napisane przez natii4
kiedyś napisała,że w zależności od miejsca,gdzie na liście składników znajduje się DHA,czyli dihydroksyaceton, uzależniona jest intensywność balsamu,czyli im dalej tym łagodniejszy efekt

Zgadza się.

Cytat:
Napisane przez natii4
Pamiętam,że sprawdzałam Kolastynę i z tego co widziałam to na liście składników w ogóle nie ma DHA

Ja właśnie sprawdziłam i jest DHA w składzie. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7663

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja odradzam Ziaję,bo efekt jest bardzo mocny.

Ja polecam Ziaję, ale osobom, które mają już jako taką wprawę w nakładaniu balsamów brąz.
Stary 2005-07-06, 19:09   #281
czekoladka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Julcik
czekoladka www.julka1234.fotka.pl ?

moje zdjecia sa w kilku miejscach w sieci
nie , Julitko, chodzi mi o Twoją stronkę, nie o tą na fotce.pl, tylko o tą..... , kurcze, nie pamiętam adresu, ale bylo to coś takiego: julita.gsi.pl (albo gpi, kurcze nie pamietam...). Na tej stronce są Twoje foty z imprez i jeszcze jakies.
czekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:11   #282
czekoladka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agabil1
J&J kosztuje w Rossmannie ok.8-9zł
Absolutnie opalenizna nie jest żółta !!! jest taka ...złocisto-brązowa
Ja nie znoszę żółtego i pomarańczowego odciania skóry po większości samoopalaczy.W przypadku J&J nie muszę się o to martwić

o wlasnie o to mi chodziło...
czekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:11   #283
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nan
Dzięki dziewczyny za wszystkie porady. Przyznam się, że kupiłam w końcu Sorayę.
Natii, czy mówisz o tym balsamie Kolastyny:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7663
Za małe literki na mój wzrok-teraz po raz 3 czytając to dostrzegłam

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:24   #284
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
Za małe literki na mój wzrok-teraz po raz 3 czytając to dostrzegłam

Stary 2005-07-06, 20:29   #285
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

Cytat:
Napisane przez agabil1
Wisnia u mnie w sklepach kosmetycznych też kosztuje kilkanaście złotych.Dlatego wysłałam męża do Rossmanna
Aga no to rossmanny w Gliwicach chyba sa do albo ja slepa...
Nic to sprawdze, bo jak tak mowisz to pewnie masz racje, ja cos ostatnio zakrecona jestem kompletnie
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 20:42   #286
gosiq
Raczkowanie

Wczoraj nabyłam J&J za 14,80 zł i potwierdzam opinie Wiśni, że u nas na Śląsku taka jest cena...
Stary 2005-07-06, 20:45   #287
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

Cytat:
Napisane przez gosiq
Wczoraj nabyłam J&J za 14,80 zł i potwierdzam opinie Wiśni, że u nas na Śląsku taka jest cena...
a nabylas wersje do jasnej czy do ciemnej karnacji?
bo jak do jasnej to ciekawa jestem baaaaaardzo wrazen itd
Daj znac jak juz bedziesz po pierwszych probach.
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 21:17   #288
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nan widzę że już musztarda po obiedzie bo balsam kupiony ale w razie gdyby Cię Soraya rozczarowała, koniecznie kup Karmel Daxa. Jest wspaniały, docenią go najbardziej bladolice. Żeby zobaczyć efekt, musisz użyć 5 razy piękny kolor, złocisty, nie ma możliwości zrobienia smug. Nic mi tak nie odpowiadało do tej pory.
Pod wpływem zachwytów na forum kupiłam Holiday Skin J&J - tę wersję do skóry jasnej - ale już się tak nie zachwycam. Nawet ja lekka wersja daje dość silny efekt, smugi przy niewprawnej ręce mogą się również pojawić
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 22:19   #289
xtalciax
Zakorzenienie

A ja kupiłam J&J holiday skin, ale do skóry ciemnej bo moja naturalna karnacja jest dość ciemna i muszę przyznać, że już po pierwszym użyciu widać efekty co mnie bardzo cieszy. ==>>CmOkI <<==
xtalciax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 22:27   #290
xtalciax
Zakorzenienie

Ja również polecam J&J (ja mam akurat do ciemnej karnacji) Efekty były widoczne juz po pierwszym użyciu, ale zauważyłam, że wersja do skóry ciemnej jest droższa. U mnie (centralna Polska) ten do jasnej kosztuje ok. 14 zl a ten do ciemniej ok. 16 więc nieżle wybuliłam, ale warto było. Pozdrawiam
xtalciax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 00:27   #291
nAtaL!a
Zakorzenienie

Smile Dot.: Balsam brązujący - proszę o porady

jesli jestes poczatkujaca to SOPOT (ziaja) szczerze odradzam....zostawia plamy i brzydkie smugi...chcoaz w "tych" sprawach mam juz troche doswiadczenia to perfekcyjne rozsmarowanie tego mazidelak brazujacego jest jak na razie tylko moim marzeniem...przynajmniej ja mam okropne plamy na nogach bastepnego dnia...a roznieca(jesli jesets blada) to moze byc zbyt wyrazna.

nAtaL!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 01:15   #292
Julcik
Raczkowanie

GG do Julcik

ja dzis tez kupilam ten J&J do ciemnej karnacji. Jutro wyprobuje bo peeling soebie zrobie to dluzej sie utrzyma "opalenizna" Polazlam do Rossmanna i kupilam go za 11,99 i wersja do jasnej karnacji byla w tej samej cenie.

Czekoladka, kuuuurcze!!! hehehhee zapomnialam o tej stronce na smierc ma juz "swoje latka". Aha, skad wiesz jak wygladam skoro poznalas mnie na zdjeciach?? Musze te stronke usunac, bo wstyd

Pozdrawiam cieplutko
Stary 2005-07-07, 22:45   #293
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Julcik
Gusia... wiemy, wiemy juz dawno (przynajmniej przeze mnie zostal wyprobowany)

Gonia, chodzi nam o L'oreal sublime bronze. To jest zel brazujacy do twarzy i ciala. bardzio szybko daje pozadane efekty, ale jest troszke drogi (ok. 40 zl) Na rynku mozna znalezc tansze kosmetyki, ktore tez sa bardzo dobre. Dlatego wlasnie sie zastanawiam nad kupnem. A ile kosztuje ten Holiday skin J&J?? ma jakas przystepna cene?

Aaaa...., to już wiem, o którego Loreala chodzi. W zasadzie nawet go mam, bo był kiedyś w promocji w "Naturze" za ok. 30 zł i kupiłam go, choć byłam święcie przekonana, że jest to samoopalacz. Ale póki co ten żel koloryzujący czeka w swojej kolejce na półce, bo na razie wykańczam moje inne balsamy brąz. i samoopalacze.
Stary 2005-07-08, 07:51   #294
Nutka
Nutka nie gryzie!

Kupilam (dzięki Aga znowu przez Ciebie wydałam forsę ) Jest fantastyczny

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _

WYSZUKIWARKA nie gryzie

mikroREKLAMA
Moje gotowanie
Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Ta reklama pokazywana jest pod 4 169 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Nutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 08:32   #295
Intuicja
Raczkowanie

Ja uzywam karmelu- u mnie efekt jest wyrazny juz po pierwszym uzyciu
Intuicja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 17:58   #296
coolturalna
Przyczajenie

GG do coolturalna
Smile Dot.: balsam do ciala brązujący:)

Jezeli chodzi Ci o efekt opalenizny to polecam Sopot z Ziaji dziala troche jak samoopalacz ale szybko sie zmywa natomiast lepiej sie po nim opala skóra. Jesli chodzi o podkreślenie opalenizny to polecam balsam Dove z drobinkami złota skóra ładnie połyskuje idealny do zwiewnej sukieneczki
Pozdrawiam
Stary 2005-07-08, 18:12   #297
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez xtalciax
Ja również polecam J&J (ja mam akurat do ciemnej karnacji) Efekty były widoczne juz po pierwszym użyciu, ale zauważyłam, że wersja do skóry ciemnej jest droższa. U mnie (centralna Polska) ten do jasnej kosztuje ok. 14 zl a ten do ciemniej ok. 16 więc nieżle wybuliłam, ale warto było. Pozdrawiam
centralna Polska i taka cena ??
ja jestem z centrum (Łódź) i zapłaciłam 8,99

Stary 2005-07-09, 20:05   #298
yahaska
Raczkowanie

GG do yahaska

jak dla mnie to sopot jest swietny dobrze sie rozsmarowuje , a efekt utrzymuje sie dosyc dlugo. a jego zapach tez mis ie podoba. uzwywam tez balsamu lekko brazujacego kolastyny ze zlotymi drobinkami( swietnie wyglada) zwlaszcza na opalonej skorze pozdrawiam
yahaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 20:14   #299
201606201122
Konto usunięte

ja też lubie sopot ale chyba kupię ten J&J bo tak kusicie
201606201122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 20:31   #300
seemore
Wtajemniczenie

Aguś a powiedz mi ten J&J to łatwo się rozprowadza? bo ja nie używam za duzo kosmetyków< nie mam doswiadczenia w rownomiernym rozprowadzaniu> i boję się że mi się smugi porobią, jęzu mam chyba jakąs smugofobie bo juz od dawna planuje kupić cos opalizującego... lepszy balsam czy samoopalacz? Czy trzeba robić peeling? A da się go jakoś łatwo zmyć jeżeli się nie uda? I gdzie w lodzi jest Rossman? Bo może jakbym tam była, to może gdzieś blisko bym się natkła Z góry Ci Aga dziękuje
seemore jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
balsam, balsam brązujacy, balsam brązujący, dobry, impreza, kosmetyki, opalanie, opalenizna, samoopalacz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości