Kosmetyki domowej roboty - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-25, 06:00   #391
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Naturalne maseczki domowej roboty. Domowe maseczki

Łączę z istniejącym już wątkiem na ten temat. Proszę, przed założeniem nowego wątku skorzystać z wyszukiwarki i dopisywać się w istniejącym już wątku. Dbajmy o porządek na forum.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 19:18   #392
kinolec
Zadomowienie

Dot.: kosmetyki z kuchni

u[ [pdnosze bo swietny watek przyda sie pare pomysłow na jutrzejszy babski wieczor
Stary 2007-07-05, 14:12   #393
kinolec
Zadomowienie

hej mam do was pytanie co do maseczki z oleju rycynowego cytryny i zołtka (maseczka na włosy) nie iwecie moze czy ona przyciemnia włosy bo jestem bondynka i nie chciałabym zmienic koloru prosze was o pomoc i w miare mozliwosci szybka odpowiedz bo babski wieczor tuz tuz
pozdrawiam
Stary 2007-07-08, 20:57   #394
karateczka000
Zakorzenienie

zrobiłam wspominaną tu maseczkę cebulową i muszę powiedziec, że jest swiena-naprawdę widac różnicę, a najbardziej podobają mi się zaróżowione policzki i cera jest naprawdę taka promienna

karateczka000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 21:35   #395
kinolec
Zadomowienie

ja dzis zrobiłam wpsomniana tu płukanke do włosow z siemienia lnianego tylko ze pozniej ja tez spłukałam i moje włosy sa przesliczne!!pieknie lsnia i sa miekkie mam krecone wiec loki ładnie sie pozwijały

poza tym polecam tez maseczke z zołtka, olejku glicerynowego i cytryny naprawde działa!!a dopiero drugi raz robiłam!
Stary 2007-08-27, 00:02   #396
agata244
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Domowej Roboty

up
Znacie jeszcze jakieś domowe sposoby?

Znalazłam fajną stronkę z przepisami na miodowe domowe kosmetyki :
http://www.pasieka.rostkowski.info/k....html#historia

Edytowane przez agata244
Czas edycji: 2007-08-27 o 16:35
agata244 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 09:49   #397
agata244
Raczkowanie

Dot.: Naturalne maseczki domowej roboty. Domowe maseczki

up, up
Dziewczyny, macie jeszcze jakieś tajemne przepisy na maseczi którym zechciałybyście się podzielić?

Stary 2007-10-25, 17:17   #398
agata244
Raczkowanie

Dot.: domowe peelingi....

Jaki stary wątek No ale nic, skoro temat jest własnie taki jaki mnie interesuje - zna ktos jeszcze jakieś przepisy na domowe peelingi (inne niż z kawy, soli i cukru) ?

Stary 2007-10-29, 09:33   #399
Błękitny Frędzelek
Raczkowanie

Proponuję głównie sól i cukier, po kawie zapchał mi się odpływ od prysznica ... i była katastrofa
Błękitny Frędzelek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 10:49   #400
_magdzia_
BAN stały

A jak się wykonuje takie peelingi?
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 11:55   #401
jelonek27
Raczkowanie

GG do jelonek27

ja polecam sół lub kawe, cukier nie ma zadnych dobroczynnych wlasciowsci dla skory a sól jak najbardziej ja sol uzywam tez do twarzy taka kamienna...raz w tyg i zostawial na twarzy na minute 2 by zakwasic skorke..tylko na noc!

Ja robie tak! Sól mieszam z zelem do kąpieli ale już w raczce i odrazu masuje cale cialo biore ytyle soli ile trzeba by cale cialo wymasowac..potem prysznic i balsam. z Kawa robie podobnie lecz nie uzywam do tego żelu, uzywam go dopiero po wymasowaniu i spłukaniu ciala z kawy..

inni uzywaja do tego płatków owsianych takich polamanych...

ja np łączyłam też sół z kefirem lub jogurtem naturalnym
Stary 2007-12-24, 21:03   #402
Beau
Raczkowanie

Domowe maseczki do cery tłustej ze skłonnościami do zaskórnikó

Ostatnio mam straszne problemy z cerą (nie wiem, czy to przez stres?) i mam na twarzy pełno małych krostek, ciemnych zaskórników, rozszerzone pory... świeci mi się strefa T, szczególnie czoło nie wiem co robić. stosuję krem lysanel, ale niewiele daje. zasusza tylko trochę krostki. ale zaskórników nie mogę się pozbyć, a wyglądają tak nieestetycznie, jak skóra nastolatki, a jestem już grubo po 20-stce.

szukam jakiś przepisów na domowe maseczki, które pomogłyby mi uporać się z problemem. znalazłam już w wyszukiwarce przepis na maseczkę aspirynową i mam zamiar wypróbować. słyszałam też że dobra jest maseczka z glinki i drożdży,ale nigdzie nie mogę ich znaleźć?

Może zbierzmy wszystkie domowe maseczki do cery problemowej w tym jednym wątku
Beau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 21:26   #403
m.a.j.a.
Raczkowanie

Dot.: Domowe maseczki do cery tłustej ze skłonnościami do zaskórnikó

Proponuje wybrać się na oczyzczanie twarzy do kosmetyczki, ponieważ te maseczki nic Ci nie pomogą.

10.01 ---START---63.2

9 dzień ćwiczeń za mną

Tłuszczyku spływaj a sio
m.a.j.a. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 21:28   #404
Beau
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez m.a.j.a. Pokaż wiadomość
Proponuje wybrać się na oczyzczanie twarzy do kosmetyczki, ponieważ te maseczki nic Ci nie pomogą.

Tak sądzisz? Słyszałam, że już odchodzi się od oczyszczania twarzy u kosmetyczki czyli mechanicznego wyciskania pryszczy i zaskórników... (bo takie masz na myśli prawda?), bo później grozi mi jeszcze gorszy wysyp

wolalabym jednak spróbować delikatniej, a masz jakieś złe doświadczenia z maseczkami? jakich próbowałaś? jaką masz cerę?
Stary 2007-12-25, 11:18   #405
Wedelka
Raczkowanie

ja już sama nie wiem co robic :/ coraz więcej mam wągrów i rozszeżonych porów.... stosuje tonik i żel nivea young i zazwsze mi jakos pomagało a teraz to jest coraz gorzej ja już sama nie wiem co robic
POMOCY!
HELP!
Wedelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 13:01   #406
m.a.j.a.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beau Pokaż wiadomość
Tak sądzisz? Słyszałam, że już odchodzi się od oczyszczania twarzy u kosmetyczki czyli mechanicznego wyciskania pryszczy i zaskórników... (bo takie masz na myśli prawda?), bo później grozi mi jeszcze gorszy wysyp

wolalabym jednak spróbować delikatniej, a masz jakieś złe doświadczenia z maseczkami? jakich próbowałaś? jaką masz cerę?
Cerę mam mieszaną , mam 21 lat. Stosowałam różne mazidła i te z apteki i przepisane od lekarza, przeróżne żele toniki olejek pichtowy ,acne derm ,przemywałąm twarz cytryną itp..Efekt wysuszało mi to krostki, które po pewnym czasie znikały i zostawiały dziurki na twarzy.MiałAM Zpchaną bużke, cały czas widziałam na twarzy coś do wyciskania, jakieś czarne kropeczki.Oczyściłam sobie niedawno twarz i mam spokój i za dwa miesiące znowu.Wydaje mi się,że to jest o wiele lepsze niż katowanie cery tym wszystkim .Pozdrawiam

10.01 ---START---63.2

9 dzień ćwiczeń za mną

Tłuszczyku spływaj a sio
m.a.j.a. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 16:00   #407
krolewnaZdrewna
Przyczajenie

Maseczki to chyba nie katowanie cery?

Od siebie polecam Ci:

1. Maseczka z zielonej glinki - koszt ok. 5 zl w aptece
2. Maseczka z drozdzy - rozkruszamy troche drozdzy, dolewamy odrobinke mleka i mieszamy, az powstanie papka
3. Maseczka z aspiryny - kilka tabletek aspiryny (nie musujacej!) skrapiamy woda, a kiedy juz sie rozpusci dodajemy odrobine smietany, jogurtu lub nawet zwyklego kremu i nakladamy na twarz (ten krem jest po to zeby maseczka 'trzymala' sie na twarzy)
4. Maseczka z ubitego białka - zamyka pory
5. Świetna maseczka z rossmanna za ok 1-1,5zł firmy Rival de loop chyba z ogorkiem ale nie widze jej juz na polkach
krolewnaZdrewna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 20:24   #408
Beau
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez m.a.j.a. Pokaż wiadomość
Cerę mam mieszaną , mam 21 lat. Stosowałam różne mazidła i te z apteki i przepisane od lekarza, przeróżne żele toniki olejek pichtowy ,acne derm ,przemywałąm twarz cytryną itp..Efekt wysuszało mi to krostki, które po pewnym czasie znikały i zostawiały dziurki na twarzy.MiałAM Zpchaną bużke, cały czas widziałam na twarzy coś do wyciskania, jakieś czarne kropeczki.Oczyściłam sobie niedawno twarz i mam spokój i za dwa miesiące znowu.Wydaje mi się,że to jest o wiele lepsze niż katowanie cery tym wszystkim .Pozdrawiam

Dzięki za info
Ja kiedyś byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy, było to bardzo dawno, w sumie wspomnienia mam i dobre i złe. Minusem jest to, że po zabiegu ma się całą czerwoną twarz i przez 2 dni nie można się w ogóle pokazywać ludziom. Trzeba stosować jakieś preparaty na gojenie itp. Plus to rzeczywiście spokój z wypryskami na dłuższy czas. Ale mechaniczne wyciskanie zanieczyszczeń powoduje powstawanie nowych

Może spróbuję znów, jak będę bardzo zdesperowana...

Tymczasem...

Macie jakieś ciekawe przepisy na domowe maseczki?

Testuje na razie maseczkę z aspiryny no i nie widzę powalających efektów jak na razie (ale nie ma się czego spodziewać po 1 użyciu...), jedynie co zauważyłam, to że cera jest dużo jaśniejsza po użyciu maseczki.

Aha, stosuję też tonik pichtowy, na początku działał rewelacyjnie i w 3 dni wyleczył mi wszystkie "nieczystości" na twarzy, teraz chyba przestał działać...
Stary 2007-12-26, 20:38   #409
Wedelka
Raczkowanie

zobaczymy co z tego wyjdzie albo po prostu odłożyc słodycze jak byłam tydz w szpitalu to nie jadłam słodyczy i naprawde mi się polepszyła cera
Wedelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:00   #410
Beau
Raczkowanie

No właśnie w tym problem, że ja W OGóLE nie jem słodyczy (po prostu nie przepadam). Jedynie "od święta"...
Stary 2007-12-26, 23:05   #411
bibiana666
Raczkowanie

Cytat:
Ostatnio mam straszne problemy z cerą (nie wiem, czy to przez stres?) i mam na twarzy pełno małych krostek, ciemnych zaskórników, rozszerzone pory... świeci mi się strefa T, szczególnie czoło nie wiem co robić. stosuję krem lysanel, ale niewiele daje. zasusza tylko trochę krostki. ale zaskórników nie mogę się pozbyć, a wyglądają tak nieestetycznie, jak skóra nastolatki, a jestem już grubo po 20-stce.

szukam jakiś przepisów na domowe maseczki, które pomogłyby mi uporać się z problemem. znalazłam już w wyszukiwarce przepis na maseczkę aspirynową i mam zamiar wypróbować. słyszałam też że dobra jest maseczka z glinki i drożdży,ale nigdzie nie mogę ich znaleźć?

Może zbierzmy wszystkie domowe maseczki do cery problemowej w tym jednym wątku
Jeśli dużo uzbierało Ci się "tego" na twarzy,to maseczki zbyt wiele nie zdziałają.Proponuję udać się do kosmetyczki.Ja chodzę regularnie i stan skóry znacznie się poprawia,tzn częstotliwość pojawiania się niespodzianek stabilizuje - zmniejsza się.To Ci bardziej pomoże.

Ach,a co do maseczek....
To, glinka zielona pomaga-tzn zasusza troche,jak stwierdziła kosmetyczka,ale na dłuższą metę nie jest skuteczna.Stosuje ją od ponad roku.. i hm, efekty symboliczne.Taka maseczka do kupienia jest w aptekach,cena ok 5 zł.

Drożdze- ponoć działają, a zamiast cackania sie z robieniem maseczek z wykorzystaniem tego składniku,to chyba lepiej zainwestować w gotowe drożdzowe produkty.
Stary 2007-12-26, 23:45   #412
panna malowana
Raczkowanie

a ja zamiast kosmetyczki polecam dermatologa

a co do maseczek taka z płatków owsianych jest fajna zalewasz płatki wodą i nakładasz na twarz

Edytowane przez panna malowana
Czas edycji: 2007-12-27 o 00:25
panna malowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 00:02   #413
bibiana666
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez panna malowana Pokaż wiadomość
a ja zamiast kosmetyczki polecam dermatologa

a co do maseczek taka z płatków owsianych jest fajna zalewasz płatki i nakładasz na twarz

A poza maściami,maseczkami i oczyszczaniem-czyli atakowaniem skóry od zewnątrz, należy dbać także od wewnętrznej strony.Polecam tabletki caplitivit czy jakoś tak... lub skrzyp....
Stary 2007-12-27, 23:34   #414
Beau
Raczkowanie

biorę ostatnio capivit sun, by moja cera nie była taka szara. i rzeczywiście działa ale krostki są... takie małe, malutkie... ale jest ich milion!
Stary 2007-12-28, 12:32   #415
zapaałka
Zakorzenienie

Dermatolog owszem fajna sprawa o ile trafisz na dobrego specjaliste.. tak samo z kosmetyczka. Mozesz trafic to jakiejs niedouczonej pani, która zamiast pomoc zniszczy ci skore jeszcze bardziej.

Co do maseczek to niektore kosztuja grosze wiec czemu nie sprobowac?
Stary 2007-12-28, 17:46   #416
Wyfantazjowana
Raczkowanie

Dot.: naturalne maseczki

Cytat:
Napisane przez iza_ Pokaż wiadomość
w jakich proporcjach drożdże i mleko ??
weź 1/4 drożdży i jedną łyżkę letniego mleka. Ja przynajmniej tak robie. pozdrawiam
Wyfantazjowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 21:11   #417
Beau
Raczkowanie

odkrylam fajna maseczke kolastyny sciagajaca.

u dermatologa bylam ale trudno trafic na dobrego specjaliste, zapisala mi drogie leki ktore nic nie pomogly i tylko wyrzucilam pieniadze w bloto.
Stary 2008-01-02, 00:00   #418
Szept-Aniola
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

Mialam ten problem! podkreslam MIAŁAM juz nie mam poszlam do dermatologa..zapisala mi tabletki doustne i polecila pojsc na oczyszczanie do kosmetyczki. Fakt cierpialam u niej (ale coz sie nie robi by byc piekna) chodzilam potem 3 dni taka lekko zmasakrowana na twarzy..ale OPLACILO SIE!!!! Dermatolog kazala mi zapamietac jedno...ze nie wolno leczyc tylko z zewnatrz ( mascie itp.) ale tez trzeba dzialac od srodka i miala 100% racji. a to bylo jakies 5 lat temu w zeszylm roku poszlam znow na oczyszczanie (tak z wlasnego pomyslu) to kosmetyczka mi powiedziala ze nie mam po co przychodzic i narazie nie potrzebuje oczyszczania ) wiec polecam!!
Stary 2008-01-02, 00:23   #419
tiare
BAN stały

Wpisy w blogu: 2

Ja stosuję zielona glinkę, ale nie Argiletz, tylko Argital, codziennie na parę minut pod prysznicem i pozbyłam się świństewek
używam też myjków bez SLS i to po nich zauważyłam poprawę po raz pierwszy
tiare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:56   #420
sugarfree87
Zadomowienie

GG do sugarfree87

Cytat:
Dzięki za info
Ja kiedyś byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy, było to bardzo dawno, w sumie wspomnienia mam i dobre i złe. Minusem jest to, że po zabiegu ma się całą czerwoną twarz i przez 2 dni nie można się w ogóle pokazywać ludziom. Trzeba stosować jakieś preparaty na gojenie itp. Plus to rzeczywiście spokój z wypryskami na dłuższy czas. Ale mechaniczne wyciskanie zanieczyszczeń powoduje powstawanie nowych

Może spróbuję znów, jak będę bardzo zdesperowana...

Tymczasem...

Macie jakieś ciekawe przepisy na domowe maseczki?

Testuje na razie maseczkę z aspiryny no i nie widzę powalających efektów jak na razie (ale nie ma się czego spodziewać po 1 użyciu...), jedynie co zauważyłam, to że cera jest dużo jaśniejsza po użyciu maseczki.

Aha, stosuję też tonik pichtowy, na początku działał rewelacyjnie i w 3 dni wyleczył mi wszystkie "nieczystości" na twarzy, teraz chyba przestał działać...
Gdzie można kupić tonik pichtowy?
Apteka?
Czy może w zwykłej drogerii równiez jest dostępny?
Pytam bo pierwszy raz słysze o takim czymś
Odpowiedz

Tagi
babcine, cera, kosmetyki domowe, metody, peeling, piękna

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości