Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-06-18, 16:25   #1
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590
Question

Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY

Poniewaz jestem posiadaczk w這s闚 bllond, dodatkowo z jasnym baleyage, po lecie moje w這sy s delikatnie m闚i帷..ko速uniaste i przesuszone.
W tym roku nie chce do tego dopu軼i, wi璚 zakupi豉m ten produkt: http://www.farmona.pl/pl/radicalwlosy.html - na samym dole stony.

Kupi豉m dzi mg喚 do w這s闚 firmy Radical -Mgie趾a Blask Koloru. Ma wit A, E, F, H i filt UV - to wg producenta. Mg喚 wyprobuje jutro, podaje zainteresowanym sk豉d:

Wada: denat w sk陰dzie, ale sposrod wszystkich preparatow na lato do wlosow, nie by這 takiego, coby nie mial denata.

Aqua, Alc. denat., cyclomethicone, PPG-3benzyl ether myristate, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, panthenol, phenoxyethanol, methylparaben, butylaraben, propylparaben, parfum, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, citronellol, linalool, benzyl benzoate.

Prosz wszystkie Wiza瘸nki o wpisywanie swoich typ闚/ patent闚, sposob闚 na ochron w這s闚 latem.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-18, 17:17   #2
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Te mam blond w這sy i te zwykle w lecie s這鎍e robi mi z nich siano Ca貫 szcz窷cie, 瞠 w zamian pi瘯ne pasemka funduje
U mnie jedyn rad na wysuszaj帷e dzia豉nie s這鎍a jest stosowanie wszelkich od篡wek w sprayu do w這s闚, najlepiej takich z fitlrami. Czy te filrty co dzia豉j nie wiem, ale 逝dz si, 瞠 mo瞠... I jako tak lepiej si czuj stosuj帷 co, co ma w opisie ochron przed s這鎍em.
Do tej pory u篡wa豉m
- Joanna, Pantivit, Regeneruj帷o - nawil瘸j帷a od篡wka w p造nie (spray) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2294 tania jak barszcz i mog豉m ni obficie spryskiwa w這sy bez wielkego uszczerbku na portfelu, w這sy si nie wysusza造, i co wa積ie bardzo nie klei造 i nie pl徠a造
- Wella, Sun Care, Od篡wka w piance po k徙ieli s這necznej http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2230 (nie ma tam mojej recenzji musz to nadrobi) - nie zauwa篡豉m, 瞠by co specjalnego robi豉, ni to pianka ni od篡wka, wiem tylko, 瞠 zapach by 豉dny i nic poza tym; mia豉m jeszcze szampon-瞠l pod prysznic do kompletu i do w這s闚 niezbyt si nadawa, bo je jeszcze bardziej wysusza, wi璚 zu篡豉m go jako 瞠l
- Schwarzkopf, Gliss Kur, Sun Protection Spray (Ochronny spray do w這s闚 z filtrami UV) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10928 nie bardzo mi podesz豉 mimo mojej wielkiej sypatii do tej firmy, to taka jakby emulsja w sprayu, kt鏎a jednak troch skleja豉 w這sy, z trudem j wyko鎍zy豉m
- Schwarzkopf, Gliss Kur do w這s闚 farbowanych, Ekspresowa od篡wka regeneracyjna (dwufazowa, bez sp逝kiwania) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10475 ta jest o niebo lepsza, piel璕nuje i nie skleja, rozpyla si delikatn mgie趾, my郵, 瞠 mog豉by si sprawdzi latem
Teraz zamierzam sobie zam闚i od篡wk w sprayu z filtrem z Oriflame. Jaka nowa seri si pojawi豉, ale stwierdzi豉m, 瞠 najpierw zam闚i ten spray, a jak mi spasuje, to dokupi i szampon i od篡wk. B璠 j mie we wtorek, jak troch potestuj, to napisz czy warto.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-18, 18:26   #3
Contax
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 348

Cytat:
Napisane przez MagJa
- Schwarzkopf, Gliss Kur, Sun Protection Spray (Ochronny spray do w這s闚 z filtrami UV) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10928 nie bardzo mi podesz豉 mimo mojej wielkiej sypatii do tej firmy, to taka jakby emulsja w sprayu, kt鏎a jednak troch skleja豉 w這sy, z trudem j wyko鎍zy豉m
W zesz造m sezonie mia豉m r闚nie ten spray i niestety dla mnie to pora磬a. Po ka盥ym u篡ciu tego sprayu w這sy wygl康a造 jakby nie widzia造 szamponu przez kwarta.
Contax jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-18, 19:10   #4
mckabi
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 115
Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez MagJa
Teraz zamierzam sobie zam闚i od篡wk w sprayu z filtrem z Oriflame. Jaka nowa seri si pojawi豉, ale stwierdzi豉m, 瞠 najpierw zam闚i ten spray, a jak mi spasuje, to dokupi i szampon i od篡wk. B璠 j mie we wtorek, jak troch potestuj, to napisz czy warto.
Ja te w豉郾ie planuj zakup jakiego preparatu z fltrem na w這sy, a 瞠 jestem konsultantk, to te pewnie nab璠 ten spray Niestety ci庵le nie ma podanego sk豉du na stronie ori ciekawe co tam si w nim kryje
mckabi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-18, 20:28   #5
Ash
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 470

pewnie od jutra sklad bedzie, bo zdaje sie, ze te kosmetyki sa w katalogu, ktory zaczyna sie wlasnie jutro
Ash jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-18, 20:33   #6
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ash
pewnie od jutra sklad bedzie, bo zdaje sie, ze te kosmetyki sa w katalogu, ktory zaczyna sie wlasnie jutro
Te tak my郵a豉m, tylko dlaczego mieliby doda dopiero jutro, jak opis produktu i zdj璚ie ju jest od po cz徠ku poprzedniego katalogu
Stary 2006-06-18, 20:37   #7
Ash
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 470

Cytat:
Napisane przez mckabi
Te tak my郵a豉m, tylko dlaczego mieliby doda dopiero jutro, jak opis produktu i zdj璚ie ju jest od po cz徠ku poprzedniego katalogu
nie mam pojecia, ale to juz chyba nie pierwszy raz tak sie dzieje
Stary 2006-06-18, 20:41   #8
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja te w豉郾ie planuj zakup jakiego preparatu z fltrem na w這sy, a 瞠 jestem konsultantk, to te pewnie nab璠 ten spray Niestety ci庵le nie ma podanego sk豉du na stronie ori ciekawe co tam si w nim kryje
W豉郾ie te czekam na sk豉d. Mam nadziej, 瞠 jak si ju jutro b璠zie mo積a logowa, to si poka瞠. A nawet jak nie, to i tak bior w ciemno
Cytat:
Napisane przez Contax
W zesz造m sezonie mia豉m r闚nie ten spray i niestety dla mnie to pora磬a. Po ka盥ym u篡ciu tego sprayu w這sy wygl康a造 jakby nie widzia造 szamponu przez kwarta.
A ju my郵a豉m, 瞠 tylko ja go u篡wa豉m i tylko mnie nie podpasowa, bo na KWC recenzji innych nie ma.
Stary 2006-06-18, 20:45   #9
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MagJa
W豉郾ie te czekam na sk豉d. Mam nadziej, 瞠 jak si ju jutro b璠zie mo積a logowa, to si poka瞠. A nawet jak nie, to i tak bior w ciemno
Ja te bior w ciemno bo i tak mia豉m co w sprayu do w這s闚 kupi
Stary 2006-06-18, 21:11   #10
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja te bior w ciemno bo i tak mia豉m co w sprayu do w這s闚 kupi
No w豉郾ie ja te A jak mi nie spasuj, to mog odda - 篡 nie umiera
Stary 2006-06-18, 22:57   #11
Beekeeper
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 803
Wy郵ij wiadomo嗆 przez MSN do Beekeeper

Cytat:
Napisane przez L_V
zakupi豉m ten produkt: http://www.farmona.pl/pl/radicalwlosy.html - na samym dole stony.

Kupi豉m dzi mg喚 do w這s闚 firmy Radical -Mgie趾a Blask Koloru. Ma wit A, E, F, H i filt UV - to wg producenta.
a czy mo積a wiedzie w jakiej jest cenie?
Stary 2006-06-19, 02:00   #12
Sandija
Go嗆

Wiadomo軼i: n/a

Zg豉sza si kolejne blondynka mam w這ski do pasa, kr璚帷e si, wi璚 musze o nie dba
Du穎 jest tego ta豉tajstwa do ochrony w這s闚. Przetestowa豉m s這neczn Well, Pantene do ochrony latem, dawn seri Joanny i pozosta豉m wierna sprejowi ochronnemu z algami, te tej firmy, niestety, ju wycofanemu
Aktualnie psikam sie resztakami zapas闚 tego spreju i jutro przejd na sprej Schaumy - ma filtry, zobaczymy.
A, bym zapomnia豉 - absolutnym moim pupilkiem by, dost瘼ny chyba z 5 lat temu, szampon Schaumy, taki z馧ty, zawiera olej s這necznikowy. To by dopiero hicior! jak si sko鎍zy這 lato, czyli ochrona s這neczna w這skom ju niepotrzebna, to ma逍y wycofali to cudo i ju nigdy wi璚ej go nie widzia豉m
Du穎 by這 takich parakosmetyk闚 letnich, oj tak.
Aktualnie mam zamiar wczyta si w sk豉d Elseve, te nowo嗆, seria s這neczna z filtrami.
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 09:04   #13
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

a ja jeszcze w tym roku nie widzia豉m w 瘸dnej drogerii serii do piel璕nacji latem :-(, tylko ten sparay gliss kura

sandijka
gdzie wiedzia豉 tego l'oreala s這necznego?

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 09:34   #14
Hosenka*
Moderator KWC

Wiadomo軼i: 46 850

Cytat:
Napisane przez evitka21
a ja jeszcze w tym roku nie widzia豉m w 瘸dnej drogerii serii do piel璕nacji latem :-(, tylko ten sparay gliss kura

sandijka
w tamtym roku mia豉m szampon Nivea "po kapieli s這necznej" czy cos takiego... Niestety dla mnie pora磬a - w這sy zaraz po umyciu sa juz oklapniete, sm皻ne, jakby by造 t逝ste no i szybko sie przet逝szczaj...

Mia豉m te seri Sunsilk (taka pomara鎍zowa) ale tez neizbyt... Nie widzia豉m wog鏊e nawilzenia i ulgi dla w這s闚 - a wr璚z przeciwnie, by造 sianowate i suche jak wi鏎..

Zastanawiam sie nad sprayem Nivea, ale skoro szampon do bani...??

10.12 - Kosmetyczne nowo軼i listopada

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2006-06-19 o 09:55
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i u篡wane
24.11 - ostatni dzie darmowej dostawy do paczkomat闚 na Allegro - sprawd aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 850 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Hosenka* jest teraz online   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 09:42   #15
MagJa
Zakorzenienie

A ja dodam, 瞠 je郵i ten spray z Gliss Kura komu s逝篡 i lubi te inne produkty Gliss Kur, to warto si skusi na promocj w SuperPharm. Do dw鏂h dowolnych produkt闚 Gliss Kur (wszystkie s teraz w promocyjnych cenach) daj w豉郾ie ten spray gratis.
Stary 2006-06-19, 10:25   #16
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
a czy mo積a wiedzie w jakiej jest cenie?
Ja kupi豉m w sklepie ze zdrowa zywnoscia, za 10,80zl
Stary 2006-06-19, 11:14   #17
Sandija
Go嗆

Cytat:
Napisane przez evitka21

sandijka
Widzia豉m w Carrefourze i Tesco

A propos Gliss Kura: nie mia豉m na wakacje i nie planuje, tak samo jak Nivei - co do tego ostatniego to ja mam traum po serii regeneruj帷ej i w 篡ciu tego nie dotkn, nawet, jak to m闚i Vivien "kijem przez szmat"
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 12:07   #18
miss_holland
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 434

ja jestem z rasy blond kreconej, wlasnie dziisaj kupilam mgielke do wlosow z Avonu z filtrami UV, co wazne dla mnie : bez denata
miss_holland jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 12:45   #19
Sandija
Go嗆

Miss holland, a mo瞠sz da jaki link do tej mgie趾i Avonu? A filtry to ona posiada?
A w ogole to witaj, dawno Ci tu nie widzia豉m
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 12:49   #20
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Miss holland, a mo瞠sz da jaki link do tej mgie趾i Avonu? A filtry to ona posiada?
W豉郾ie - co to za jedna? Bo ja te kr璚ona i te mnie denat wysusza
Stary 2006-06-19, 13:02   #21
miss_holland
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 434

Cytat:
Napisane przez Sandija
No hej Czytam Was codziennie, ale jakos sie nie odzywam
Wiec ta mgielka nazywa sie Avon Exotic Beach, nie moge nic znalezc w necie na jej temat...Moge pzrepisac sklad
aqua,cyclopentasiloxane,p olyquaternum-37, dimethicone,phenoxethanol , parfum, propylene glycol, dicaprylate/dicaprate, imidazolidinyl urea, creatine, propylene glycol, peg-150/decyl alcohol/smdi, copolymer, ppg-1 trideceth-6, dimethiconol, benzophenone-4, aminomethyl, propanol, geraniol, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethylionone

kurcze, od razu przypomnialo mi sie pisanie wzorow strukturalnych podobnych zwiazkow... jak dobrze, ze juz za pare dni wakacje

W ogole Sandija ja Cie doslownie kocham za to, ze doradzilas mi ten krem antybakteryjny AA... jest po prostu g e n i a l n y, odstawilam calkowicie Differin i nie mam praktycznie zadnych nowych "niespodzianek", ok koniec offtopa
miss_holland jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-19, 15:20   #22
mckabi
Zadomowienie

Sk豉du sprayu Oriflame jak nie by這 tak nie ma
Stary 2006-06-19, 16:02   #23
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Sk豉du sprayu Oriflame jak nie by這 tak nie ma
Ja go b璠 mie jutro, to podam sk豉d.
Stary 2006-06-19, 19:45   #24
Beekeeper
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V
Ja kupi豉m w sklepie ze zdrowa zywnoscia, za 10,80zl
dzi瘯i za info.

I jak, i jak?? Uzy豉 dzi?

Cytat:
Napisane przez MagJa
- Schwarzkopf, Gliss Kur do w這s闚 farbowanych, Ekspresowa od篡wka regeneracyjna (dwufazowa, bez sp逝kiwania) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10475 ta jest o niebo lepsza, piel璕nuje i nie skleja, rozpyla si delikatn mgie趾, my郵, 瞠 mog豉by si sprawdzi latem
w豉snie go wyka鎍zam. Bardzo przyjemny. Wprawdzie szokuj帷ych efekt闚 regeneracyjnych nie zauwazy豉m, ale od篡wka 豉dnie chroni w這sy przed puszeniem po suszeniu (zw豉szcza suszark) i lekko nab造szcza. Chyba sobie znowu zakupi
Stary 2006-06-19, 23:19   #25
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
dzi瘯i za info.

I jak, i jak?? Uzy豉 dzi?

Uzy豉m. Jest ultralekki - wcale nie czuc ze cos sie ma na w這sach. to mnie nawet zaskoczylo, bo ja toleruje ci篹sze nablyszczacze na bazie wosku, a tu taka lekka mgie趾a - na pewno sprawdzi sie na w這sach cieniutkich, ma這 g瘰tych czy przet逝szczajacych si. co do wlasciwosci pielegnacyjnych, jeszcze za wczesnie aby cos stwierdzic.
Stary 2006-06-20, 01:49   #26
Sandija
Go嗆

Ja z kolei jestem po tym easy-sprayu Schaumy i jest nie幢e. Co prawda, po umyciu bezslsowym (prawie) szamponikiem brakuje mi tych wszystkich 鄉ieci na g這wie,nast瘼nym razem wypsikam si po czym z silikonem, bo mam za du瞠 siano i nie豉d artstyczny - ka盥y loczek 篡j swoim 篡ciem
Rozczesywanie po tej od篡wce tak na 4 - zobacz w kombinacji z innym, bardziej chemicznym szamponem, powinno by lepiej

Miss Holland
- super, 瞠 kremik pasuj, mo瞠sz mi wyznawa mi這嗆 codziennie, nie obra輳 si
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-20, 10:55   #27
Beekeeper
Zakorzenienie

dziewczyny w w徠ku o Ori wklei造 katalog. Oto link do s這necznej serii http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1150788271
Stary 2006-06-20, 12:00   #28
Erato
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 343

Ja nie blondynka - cho bywam pasiasta, a blond pochodzenia chemicznego jeszcze bardziej podatny jest na sianowato嗆. Mia豉m szampon Nivea "pos這neczny" i musz powiedzie, 瞠 nie幢e si spisywa, fakt, 瞠 troch obci捫a w這sy, ale moje cienkie i rozja郾ione k豉czki po dw鏂h upalnych tygodniach na Krecie prze篡造 w dobrej kondycji.
A dzi dosta豉m newsletter od mojego fryzjera i oto co w nim by這:
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg solar.jpg (80,1 KB, 146 za豉dowa)

Erato jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-20, 12:02   #29
Erato
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 343

Aha, chodzi o kosmetyki L'Oreal , bo na tym zdjeciu to chyba nie wida.

Erato jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-20, 12:43   #30
Sandija
Go嗆

O, w豉郾ie: L'Oreal, czyli i Matrix od razu! Kto ma jakies prze篡cia z nimi zwi您ane?
  Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.