Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-05-24, 10:27   #301
czw鏎ka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 105
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Czytam sobie ten temacik i mam jedno pytanie, mo瞠 troch " nie z tej ziemi", ale mo瞠 b璠ziecie zna造 odpowied na nie. Ja nie mam prostownicy i nie zamierzam kupowa, bo moje w這sy po wyschni璚iu (nie susz suszark) wygl康aj jak sfilcowane, wi璚 nawet nie chc my郵e co by by這 gdybym zacz窸a u篡wa prostownicy. Ale tak si zastanawiam czy takie produkty do prostowania jak np. Hot Liss Loreala czy Sunsilk Efekt 疾lazka albo jaki jeszcze inny mo瞠 wyg豉dzi i troch chocia wyprostowa w這sy bez u篡cia prostownicy i suszarki? Maseczki i od篡wki tego nie potrafi na moich w這sach. Je瞠li kto by zna odpowied by豉bym wdzi璚zna i oczywi軼ie prosi豉bym o nazw cud produktu, kt鏎y to potrafi. Pozdrowionka
czw鏎ka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-24, 10:33   #302
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590
Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆

Nie znam sk豉du,ale s造sza豉m pochlebne opinie o sprajach babyliss do prostowania. Jak bede mia豉 wiecej czasu to poszperam dok豉dnie
Z ca貫go serca odradzam - po pierwsze wcale dobrze nie wyg豉dza, po drugie w這sy po nim s sztywne i matowe, nie zapewnia dostatecznej ochrony

Cytat:
mi si osobi軼ie wydaje, 瞠 jesli cos ma chronic w這sy przed gor帷em, to musi to byc cos oblepiajacego w這sy, jak np.silikon czy jakies tam inne chemikalia, bo czar闚 nie ma, nie wiem czy sa w og鏊e jakies tego typu preparaty z czys naturalnym w sk豉dzie.
Zgadza si, dlatego moim ulubie鎍em jest czarne mleczko L'oreala z serii Tecni.Art. - zostawia namacalny film na w這sach, dla niekt鏎ych pewnie b璠zie zbyt ci篹kie, ale ono jest na tych w這sach i faktycznie ochrania. A wszelkim sprajom to ja ju podzi瘯uje.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-24, 10:55   #303
soni
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 316

co do plukania w這s闚 w wodzie mineralnej , to warto kupic wode gazowna . czytalam wypowiedz fachowca , ze dwutlenek wegla , czyli babelki zawarte w tej wodzie dodatkowo dodaja wlosom puszystosci .
soni jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-24, 11:00   #304
soni
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 316

Cytat:
Napisane przez Contax Poka wiadomo嗆
Elfie taki efekt uzyska豉 dzi瘯i silikonom. Po d逝窺zym i regularnym stosowaniu mo瞠sz uzyska efekt odwrotny do zamierzonego. Silikony wnikaj we w豉sy, trudno je zmy, i po pewnym czasie w這sy s matowe i przesuszone.
jesli jednak raz w tygodniu uzyje sie szamponu gleboko oczyszczajacego - to tez nie pomoze ?
soni jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-24, 11:21   #305
Aggie125
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 14 856
Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Kochane wiza瘸nki,to mo瞠 udzielicie mi pewnej rady. Chodzi w zasadzie o mojego m篹a. Ma w這sy grube, g瘰te i suche, niestety, ma straszny problem z nadwa磧iw sk鏎 g這wy. Za ka盥ym razem, kiedy stosowa jaki nowy szampon, przez 2-3 tygodnie by這 dobrze, potem zaczyna豉 go strasznie sw璠zie sk鏎a g這wy, w ko鎍u pojawia si 逝pie. Po ka盥ym takim eksperymencie rozpoczyna豉 si kuracja Nizoralem, wszystko wraca這 do normy, a potem znowu to samo.

Jaki czas temu odkry豉m szampon Vichy Decos dla nadwra磧iw闚 i to w zasadzie JEDYNY szampon, jakiego mo瞠 u篡wa. No ale Vichy jest drogi i m鎩 misio przeb彗uje, 瞠 mo瞠 co innego bym mu znalaz豉. A u篡wa chyba wszystkiego, 陰cznie z szamponami dla niemowl徠 i przeciw逝pie穎wy. Po Head and Shoulders dosta takiego 逝pie簑, 瞠 ha.

Mo瞠 Wy co poradzicie? Czy taka reakcja mo瞠 by spowodowana jakimi konketnymi sk豉dnikami, np. SLS? Dodam, 瞠 w這sy myje co 2-3 dni, wi璚 to nie kwestia braku higieny.
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-24, 19:03   #306
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Napisane przez czw鏎ka
Ale tak si zastanawiam czy takie produkty do prostowania jak np. Hot Liss Loreala czy Sunsilk Efekt 疾lazka albo jaki jeszcze inny mo瞠 wyg豉dzi i troch chocia wyprostowa w這sy bez u篡cia prostownicy i suszarki?
droga czw鏎ko, odpowiem ci ze swojego do鈍iadczenia. Ja mam w這sy proste,ale niesforne. Jak by造 kr鏒sze to czasem prostowa豉m,teraz mi sie nie chce. U篡wa豉m ro穎wego hot lissa l'oreala i w豉snie czasem (z lenistwa) u篡wa豉m go samego (bez prostowania)i pozostawia豉m w這sy do wyschni璚ia.I by造 ca趾iem 豉dnie wyg豉dzone. Ale tak by這 u mnie,wiadomo, ka盥y ma inne w這sy, msle jednak 瞠 warto spr鏏owa.

Aggie125 m鎩 m捫 ma rowniez problem z nadwrazliwa sk鏎 g這wy, 逝szcz帷 sie sk鏎 i 逝pie....przerobilismy wiekszo嗆 szampon闚 dost瘼nych na rynku i w ko鎍u znalaz豉m mu dobry:
lirene puri ichtilium http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm

jest to 瞠l do mycia cia豉 i w這s闚 dla os鏏 z 逝szczyc i okaza sie strza貫m w dziesi徠k. M您 nie skarzy sie juz na sw璠zenie ,pieczenie, 逝piezu tez dawwwnnno nie widzia豉m u niego.Wszystkie szampony typu nizoral by造 bardzo podra積iaj帷e i nawet jak na chwile pomaga造 z 逝pie瞠m, to robi造 pe軟o innych szk鏚 (pdra積ia造, sk鏎a piek豉 i sie 逝szczy豉...)

Ja w imieniu m篹a polecam

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-25, 09:05   #307
czw鏎ka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 105

Evitka dzi瘯uj za odpowied. Fajnie, 瞠 jest taki manerw mo磧iwy i napewno go spr鏏uje. My郵, 瞠 kupi elseve szampon i od篡wk nutri-g豉dki i Hot Liss i mam nadziej, 瞠 efekt b璠zie zadowalaj帷y.
czw鏎ka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-26, 19:19   #308
aniluap
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 66
GG do aniluap
Dot.: Sk豉d szampon闚 - kt鏎y lepszy?

tak p造n do higieny intymnej s造sza豉m ze sie sprawdza w takich sytuacjach ale jak dzia豉 to nie wiem ) ale ph w豉snie takie ma
Stary 2007-05-26, 22:16   #309
nika_88
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 589
Dot.: sk豉dniki powodujace za鄴販enie w這s闚 blond

Wie ktos moze jeszcze o jakis produktach, ktore powoduja 鄴趾ni璚ie blondu?
Stary 2007-05-27, 08:57   #310
meyham
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 76
Dot.: Sk豉d szampon闚 - kt鏎y lepszy?

hehe no bez przesady nie b璠 p造nem do higieny intymnej my豉 w這s闚

A co z szamponami dla dzieci?

Edytowane przez meyham
Czas edycji: 2007-05-27 o 09:01 Pow鏚: doda豉m zdanie
meyham jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-01, 23:50   #311
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wiadomo軼i: 3 769
Wpisy w blogu: 3

Ja z natury jestem blondynka... mam fiola na punkcie jasnych wlosow... mimo, ze lepiej mi w ciemnych wlosach - i mam zamiar sie przefarbowac... wlosy prztluszczajace sie u nasady, ale suche na koncach... za lopatki : ) Gdzies kiedys przeczytalam, ze najlepsza odzywka na wlosy jest zwykly krem badz balsam do cia豉 najlepiej regenerujacy Od czasu do czasu po umyciu glowy (NA NOC!) nakladam na glowe krem zawijam wlosy recznikiem i ide lulu Rano to oczywiscie zmywam Powiem szczerze, ze wlosy sa ladniejsze Co do szmaponow to lubie pantene Nie przepadam za timotejami bo za kazdym razem wloski odstaja w kazda strone :P BLE! Wciay posyukuje SPECZFIKU, ktorz nada moim wlosom gleboki blask
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-02, 10:00   #312
L_V
Zakorzenienie

Do dziewczyn farbowano-rozja郾ianych: Jak zamierzacie chroni w這sy w sezonie letnim?
Moje nie znosz s這鎍a, robi si sianowate i wysuszone. Zastanawiam si nad kupnem linii s這necznej L'oreal Solar.
Stary 2007-06-02, 11:05   #313
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
Napisane przez L_V Poka wiadomo嗆
Do dziewczyn farbowano-rozja郾ianych: Jak zamierzacie chroni w這sy w sezonie letnim?
Moje nie znosz s這鎍a, robi si sianowate i wysuszone. Zastanawiam si nad kupnem linii s這necznej L'oreal Solar.
Ja kupi豉m ca陰, tegoroczn seri - SOlar Sublime. Maska nie ma w sobie 瘸dnych rzucaj帷ych na kolana sk豉dnik闚, szampon zwyk造, wklejam sk豉d spray'u:
Aqua/water, alcohol denat., PEG/PPG -22/24 dimethicone, glycerin, polyquaternium-4, cetrimonium chloride, camphor benzalkonium methosulfate, polyquaternium-11, benzyl benzoate, benzyl salicylate, linalool, geraniol, benzyl alcohol, hexyl cinnamal, limonene, parfum

wyboldowany - ten ich mexoryl SO, chroni przed UVB

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-02, 13:28   #314
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
Ja kupi豉m ca陰, tegoroczn seri - SOlar Sublime. Maska nie ma w sobie 瘸dnych rzucaj帷ych na kolana sk豉dnik闚, szampon zwyk造, wklejam sk豉d spray'u:
Aqua/water, alcohol denat., PEG/PPG -22/24 dimethicone, glycerin, polyquaternium-4, cetrimonium chloride, camphor benzalkonium methosulfate, polyquaternium-11, benzyl benzoate, benzyl salicylate, linalool, geraniol, benzyl alcohol, hexyl cinnamal, limonene, parfum

wyboldowany - ten ich mexoryl SO, chroni przed UVB
Aha, tak to wygl康a. To chyba kupi sobie raczej jak捷 mask odbudwuj帷o- regeneracyj czy co. Alkohol w spraju - zdecydowanie nie dla mnie
Stary 2007-06-02, 20:14   #315
margaretka02
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 784
GG do margaretka02

Cytat:
droga czw鏎ko, odpowiem ci ze swojego do鈍iadczenia. Ja mam w這sy proste,ale niesforne. Jak by造 kr鏒sze to czasem prostowa豉m,teraz mi sie nie chce. U篡wa豉m ro穎wego hot lissa l'oreala i w豉snie czasem (z lenistwa) u篡wa豉m go samego (bez prostowania)i pozostawia豉m w這sy do wyschni璚ia.I by造 ca趾iem 豉dnie wyg豉dzone. Ale tak by這 u mnie,wiadomo, ka盥y ma inne w這sy, msle jednak 瞠 warto spr鏏owa.

Aggie125 m鎩 m捫 ma rowniez problem z nadwrazliwa sk鏎 g這wy, 逝szcz帷 sie sk鏎 i 逝pie....przerobilismy wiekszo嗆 szampon闚 dost瘼nych na rynku i w ko鎍u znalaz豉m mu dobry:
lirene puri ichtilium http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm

jest to 瞠l do mycia cia豉 i w這s闚 dla os鏏 z 逝szczyc i okaza sie strza貫m w dziesi徠k. M您 nie skarzy sie juz na sw璠zenie ,pieczenie, 逝piezu tez dawwwnnno nie widzia豉m u niego.Wszystkie szampony typu nizoral by造 bardzo podra積iaj帷e i nawet jak na chwile pomaga造 z 逝pie瞠m, to robi造 pe軟o innych szk鏚 (pdra積ia造, sk鏎a piek豉 i sie 逝szczy豉...)

Ja w imieniu m篹a polecam

Zach璚i豉 mnie Twoim opisem do kupienia tego szamponu. Przetestuj i zdam relacj, czy u mie te tak dobrze dzia豉
margaretka02 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-02, 22:53   #316
neonka28
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 015

szampony Forte Sweden Mrs. Potters nie maja w skladzie SLS

http://www.edrogeria.pl/x_C_I__P_16616298-16610001.html

Ja swoj kupilam w markecie.
Stary 2007-06-02, 23:27   #317
Monicoor
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 496

myje wlosy 3-4 razy w tygodniu, po kazdym mysiu stosuje odzywki, jedwab, maseczki , jem witamkinki i mimo codziennego prostowania wlosow nei widac ze sa zniszoczne, bo nei sa
Stary 2007-06-03, 09:54   #318
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Poka wiadomo嗆
Zach璚i豉 mnie Twoim opisem do kupienia tego szamponu. Przetestuj i zdam relacj, czy u mie te tak dobrze dzia豉
margaretko mam nadzieje 瞠 co pomo瞠.

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-05, 15:03   #319
Lena in black
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 44

Cytat:
Napisane przez Hexxana Poka wiadomo嗆
Przyznam sie,ze od jakiegos czasu farbuje wlosy na blond poniewaz po dekoloryzacji juz nie mam szans na odzyskanie swojego naturalnego koloru i...nie mam problemu z kolorem wlosow,nie zolkna mi a jedwab Farouka stosuje nalogowo

Zamiast plukanek polecam Regenal Welli chociaz osobiscie wole jego Rossmannowski odpowiednik,ktory w niczym nie ustepuje Welli

Hexxana napisz co wi璚ej o tym Rossmanowskim odpowiedniku.
Z g鏎y dzi瘯uj.
Lena in black jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-06, 10:41   #320
Hexxana
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 057
Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wy郵ij wiadomo嗆 przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Lena in black Poka wiadomo嗆
Hexxana napisz co wi璚ej o tym Rossmanowskim odpowiedniku.
Z g鏎y dzi瘯uj.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12202

moja recenzja jest na KWC link wyzej
Stary 2007-06-09, 16:00   #321
vLain
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 821
Oleje w piel璕nacji w這s闚

witam serdecznie

nie zauwa篡豉m podobnego w徠ku na biochemii, a uwa瘸m, 瞠 to bardzo ciekawy temat.
jakie oleje polecacie do piel璕nacji w這s闚? ja u篡wa豉m oleju rycynowego i kokosowego - mog je 鄉ia這 poleci do ka盥ego rodzaju w這s闚, nawet t逝stych, o ile dok豉dnie umyje si w這sy po aplikacji. chcia豉bym jednak spr鏏owa czego nowego, by por闚na dzia豉nie r騜nych 鈔odk闚.
podzielcie si swoimi opiniam na temat naturalnej piel璕nacji w這s闚 i konkretnych olej闚.

mam nadziej na Wasz odzew

pozdrawiam
vLain jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-10, 13:43   #322
vLain
Rozeznanie

Dot.: Oleje w piel璕nacji w這s闚

Podbijam, bo nie wierz, 瞠 瘸dna z Was nie eksperymentowa豉 z olejkami

Pozdrawiam.
Stary 2007-06-10, 20:59   #323
19katarina82
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 911

Dziewczyny na pewno jojoba, ze wzg na du瞠 powinowactwo ze sk鏎a i w這sami ale jeszcze nie pr鏏owa豉m bo nie wiem, czy mam go da na suche/morke/czyste/brudne w這sy mo瞠 Wy wiecie?
Oraz blogerka z zami這wania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-10, 22:13   #324
vLain
Rozeznanie

pewnie s r騜ne sposoby. ja u篡wam oleje w ten spos鏏: przed myciem w這s闚 nak豉dam sobie olej dok豉dnie na w這sy i sk鏎 g這wy, owijam r璚znikiem (czasem pod r璚znik idzie jeszcze folia, ale np. latem nie da豉bym tak rady... ) i chodz w tym przez jaki czas - zale積ie od potrzeb i wolnego czasu, ale nie mniej ni p馧 godziny. wtedy id normalnie umy g這w szamponem.
olej jojoba mam w domu, ale jeszcze nie pr鏏owa豉m na w這sy - chwilowo u篡wam do twarzy. je瞠li ktokolwiek pr鏏owa, to prosz zda relacj

dzi瘯i za odp.
Stary 2007-06-10, 23:36   #325
lafigue
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 114

ja pr鏏owa豉m jojoby, ale nie solo, tylko zmieszanej z olejem kokosowym i olejkami eterycznymi; wra瞠nia zbli穎ne do tego, co jest po samym oleju kokosowym /nie mam zniszczonych w這s闚, wi璚 oleje nak豉dam w celach profilaktycznych mo瞠 na zniszczonych w這sach bardziej wida zbawienne efekty/

lafigue jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-13, 19:06   #326
male
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 574
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Odkopa豉m w徠ek, poniewa moje w這sy b豉gaj o pomoc.

Widzia, s造sza kto co o nowo軼iach chroni帷ych w這sy przed s這鎍em??
Szukam czego dobrego, poniewa to dopiero pocz徠ek lata a moje w這sy ju robi si sianowate. Nie m闚ia ju o tym jak zja郾ia造, szczeg鏊nie ko鎍闚ki.

Jak kto ma pomys造, to prosz sie nimi podzieli.
Stary 2007-06-13, 19:11   #327
tripka
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 405

dobrze,瞠 w徠ek zosta od鈍ie穎ny te dowiem si ch皻nie,czy s jakie nowinki,je郵i chodzi o szampony to wiem,瞠 filtry UV zawieraj szampony Nivea do blondu,do br您,i Gliss Kury do blondu.Od篡wki tak samo.
Stary 2007-06-13, 19:24   #328
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Na w徠ku o piel璕nacji w這s闚 biochemiczek pisa豉m o tegorocznej serii L'oreala z Mexorylem SO chroni帷ym przed UVB (w sk豉d wchodzi szampon, maska, spray i pianka). Wczoraj znalaz豉m jeszcze to: http://www.z-one.pl/sun_system.php?s...=sunsystem&sm= , w pdfie dost瘼nym tutaj http://www.z-one.pl/katalog.php?m=katalog mo積a o niej poczyta. Z.one ma fajne sk豉dy, wi璚 pewnie i w to si zaopatrz, na razie wys豉豉m maila do jedynego znanego mi sprzedawcy w sieci tej firmy (tu mo積a zamawia ich kosmetyki, ale s這necznej - tej s這necznej - na razie nie wida: http://www.zone.i2i.pl/index.php?p=4&id=1)

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-14, 08:41   #329
L_V
Zakorzenienie

Ja testuj teraz lini s這neczn do w這s闚 z Avonu: spray, szampon i maseczk. Jestem pozytywnie zaskoczona, zw豉szcza sprajem i mask. Szampon jest, jak dla mnie, troch za ma這 nawil瘸j帷y.
Stary 2007-06-14, 09:00   #330
Estella
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 638

A spray co robi?Jak sie go stosuje? Ja mam szampon i mask, ale narazie czekaj na lepsze czasy

Ka盥e prze篡te 篡cie po cz窷ci sk豉da si z tego, czego nie zrobi這 si albo nie powiedzia這 w jedynym w豉軼iwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.