Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-06-14, 09:06   #331
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Cytat:
Napisane przez Estella Poka wiadomo嗆
A spray co robi?Jak sie go stosuje? Ja mam szampon i mask, ale narazie czekaj na lepsze czasy
A spray stosujesz przed wyj軼iem na s這鎍e. Ma w sk豉dzie proteiny zbo穎we [naturalny filtr] i chyba jeszcze jakie filtry chemiczne. Psykam po w這sach, czekam a wyschn [kilka minut dos這wnie] i id.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-14, 14:57   #332
Estella
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 638

W poniedzia貫k sk豉dam zam闚ienie, mo瞠 skusze si na spray dzi瘯i za informacj

Ka盥e prze篡te 篡cie po cz窷ci sk豉da si z tego, czego nie zrobi這 si albo nie powiedzia這 w jedynym w豉軼iwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-15, 19:56   #333
Limonatka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 557

Cytat:
Napisane przez L_V Poka wiadomo嗆
Ja testuj teraz lini s這neczn do w這s闚 z Avonu: spray, szampon i maseczk. Jestem pozytywnie zaskoczona, zw豉szcza sprajem i mask. Szampon jest, jak dla mnie, troch za ma這 nawil瘸j帷y.
a pomaga on te troch rozczesywa w這sy?

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-15, 20:25   #334
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Poka wiadomo嗆
a pomaga on te troch rozczesywa w這sy?
Spray - nie. Maska-od篤ka - tak

Dla zainteresowanych - co nieco o sk豉dzie spraju: co najwa積iejsze - nie ma w nim alkoholu, jest pantenol, kreatyna, proteiny zbo穎we, Parsol MCX, algi, jakie wyciagi ro郵innne, troche silikon闚 - og鏊nie nieg逝pi.
Stary 2007-06-15, 21:50   #335
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210

Cytat:
Spray - nie. Maska-od篤ka - tak

Dla zainteresowanych - co nieco o sk豉dzie spraju: co najwa積iejsze - nie ma w nim alkoholu, jest pantenol, kreatyna, proteiny zbo穎we, Parsol MCX, algi, jakie wyciagi ro郵innne, troche silikon闚 - og鏊nie nieg逝pi.
A ten spray nie skleja w這s闚? Nie obci捫a?
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-16, 11:09   #336
vLain
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 821
Dot.: Oleje w piel璕nacji w這s闚

up
vLain jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-16, 15:25   #337
Justyneczkaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 239

Ja kupi豉m od篡wk byle jak w zast瘼stwie takiej kt鏎a sko鎍zy豉 mi si do szamponu, mam w這sy naturalne ona jest do w這s闚 farbowanych. Przepisz jej sk豉d mo瞠cie mi powiedzie czy ona nie zaszkodzi moim w這som? Bo ja si kompletnie na tym nie znam?

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Stearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Octyl Methoxtcinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PPG - 26 - Buteth-26, Octyl Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydrolyzed Milk Protein, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrilie, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinnoe, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Methylchloroisothiazolino ne
To wszystko brzmi troch przera瘸j帷o:P
Justyneczkaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-20, 19:20   #338
rozmarynek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 360

kurde... a ja si chyba skusz na gliss kur ekxpresow dwufazow do w這s闚 farbowanych... Mo瞠 cho troch zapobiegnie wyblakni璚iu Nie mam farbowanych w這s闚, ale chyba to w sumie ine przeszkadza, no nie?

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-20, 21:38   #339
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Ostatnio zaniedba豉m ten w徠ek, wi璚 wybaczcie je郵i si powtarzam, ale co my郵icie o stosowaniu silikon闚 na same ko鎍闚ki? Zrezygnowa豉m z nich zupe軟ie, ale mam olejek Kallos

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...tal-fluid.html

sk豉d: Cyclomethicone , dimethiconol , paraffinum liquidum , amodimethycone ,
limnanthes alba ,ethylhexil methoxycinnamate , parfum.

i zastanawiam si czy nie ochroni cho troch w這s闚 przed rozdwajaniem.
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-20, 21:43   #340
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Ja mam swoje serum silikonowe z L'oreala Sleek.Look - u fryzjera by豉m chyba w kwietniu, zawsze dos szybko rozdwaja造 mi si ko鎍闚ki bo lubi si nimi bawi, pociera, do tej pory zobaczy豉m 3 czy 4 rozdwojone ko鎍闚ki. Trzeba pami皻a, by nak豉da po ka盥ym myciu, dopiero wtedy b璠zie wida efekty

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-20, 22:07   #341
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306

Dzi瘯i, Agniesko, w takim razie spr鏏uj.

Ps. Dawno Ci nie widzia豉m, ale ja sporo w徠k闚 omijam ostatnio
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-20, 23:20   #342
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Poka wiadomo嗆
Ostatnio zaniedba豉m ten w徠ek, wi璚 wybaczcie je郵i si powtarzam, ale co my郵icie o stosowaniu silikon闚 na same ko鎍闚ki? Zrezygnowa豉m z nich zupe軟ie, ale mam olejek Kallos

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...tal-fluid.html

sk豉d: Cyclomethicone , dimethiconol , paraffinum liquidum , amodimethycone ,
limnanthes alba ,ethylhexil methoxycinnamate , parfum.

i zastanawiam si czy nie ochroni cho troch w這s闚 przed rozdwajaniem.
Ja tam te lubi silikonowe sera na ko鎍闚ki. Moje w這sy chyba generalnie lubi silikony.
Stary 2007-06-22, 21:42   #343
viv_ien
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 82

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Poka wiadomo嗆
kurde... a ja si chyba skusz na gliss kur ekxpresow dwufazow do w這s闚 farbowanych... Mo瞠 cho troch zapobiegnie wyblakni璚iu Nie mam farbowanych w這s闚, ale chyba to w sumie ine przeszkadza, no nie?
Te si w豉郾ie nad tym zastanawiam. Ja co prawda farbowa豉m w這sy, ale tylko szamponetk i ju praktycznie ca豉 mi zesz豉, wi璚 mam obawy przed zastosowaniem tego Gliss Kur do w這s闚 farbowanych By豉m dzi w jakim supermarkecie, pe軟o by這 od篡wek, sta豉m tam przy nich z godzin i przejrza豉m dos這wnie wszystkie i ani jednej z filtrami UV nie widzia豉m Tylko Gliss Kur do w這s闚 farbowanych. Czy ci ludzie my郵, 瞠 tylko w這sy farbowane nale篡 chroni? ;/
viv_ien jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-22, 22:37   #344
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MagJa Poka wiadomo嗆
A ten spray nie skleja w這s闚? Nie obci捫a?
Nie obci捫a nic a nic, ale troszk skleja i usztywnia - jak lekki lakier do w這s闚. Ja akurat wgniatam krem pla穎wy do w這s闚, wi璚 u mnie to nawet po膨dany efekt, nie przeszkadza mi.
Stary 2007-06-22, 23:21   #345
Leyfang
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

Witam wszystkich. Jestem now u篡tkowniczk, cho portal czytam ju od d逝窺zego czasu. Przy陰czam si do w徠ku. Jedno, co wiem na pewno: oleje do w這s闚 dzia豉j du穎 skuteczniej nak豉dane na ciep這, cho na pewno wi璚ej z tym zachodu. Do olej闚 nak豉danych na sk鏎 g這wy warto te doda kilka kropel olejku eterycznego, kt鏎y dobieramy zale積ie od typu sk鏎y g這wy i w這s闚. Z tego co pami皻am np. lawendowy lub rozmarynowy dla przet逝szczaj帷ych si a sanda這wy, geraniowy czy brzozowy dla suchych. Chocia jeszcze nie wypr鏏owa豉m tych przepis闚 na sobie, wi璚 chwilowo to tylko teoretyczne sposoby, ale s造sza豉m i czyta豉m opinie zadowolonych. Napisz jakie b璠 efekty po d逝窺zej kuracji.
Leyfang jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-23, 08:23   #346
wichura
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 112
GG do wichura

A ja jestem na NIE ze sprayem avonu - skleja i usztywnia niemi這siernie. W ci庵u dnia mam str彗i nie do rozczesania a ka盥a pr鏏a ko鎍zy si szarpaniem i 豉maniem. Po ca造ch wakacjach u篡wania tego dziadostwa mia豉bym w這sy w gorszym stanie ni bez jego u篡cia.
wichura jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-23, 09:07   #347
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wichura Poka wiadomo嗆
A ja jestem na NIE ze sprayem avonu - skleja i usztywnia niemi這siernie. W ci庵u dnia mam str彗i nie do rozczesania a ka盥a pr鏏a ko鎍zy si szarpaniem i 豉maniem. Po ca造ch wakacjach u篡wania tego dziadostwa mia豉bym w這sy w gorszym stanie ni bez jego u篡cia.
To zrozumia貫, 瞠 ka盥emu pasuje co innego. Dziwi mnie tylko, 瞠 piszesz 瞠 a tak niemi這siernie skleja - nie zauwa篡豉m tego u siebie. Wyczesuje si bez problemu -szczotk z naturalnego w這sia].
Stary 2007-06-23, 09:49   #348
naked21
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 029
GG do naked21

ja zakupi豉m spray z Orifflame ale nie widz zadnych efekt闚- ani nie nawil瘸 ani nie szkodzi by,c mo瞠 ma tylko chroni w這sy przed UV ale to sie sprawzi dopiero na urlopie, jak narazie moje w這sy nie s zbytnio wystawiane na promieniowanie
Stary 2007-06-23, 10:17   #349
schaetzchen
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 965

U篡wam Gliss Kur - od篡wka w spray'u do w這s闚 farbowanych (dwufazowa). Nie wiem jak ta od篡wka chroni, u篡wam jej zbyt kr鏒ko 瞠by to stwierdzi. Mam w這sy niefarbowane, br您owe z rudawym po造skiem (kt鏎y uwidacznia si w s這鎍u). Zwykle latem mi p這wiej. Zobaczymy jak b璠zie tym razem.

Od篡wka ma w sk豉dzie kwas mlekowy, olej z pestek moreli (tak s康z, 瞠 chodzi o olej, napisane jest tylko "prunus armeniaca"), pantenol, proteiny zbo穎we; nie ma denata! Sporo (chyba sporo?) silikon闚.
Ta 30 w nazwie to nie SPF tylko chodzi o to, 瞠 "ochrona koloru do 90%, nawet po 30 myciach". Co musieli napisa...
Z filtr闚: niewiele, wyboldowa豉m. No i mo瞠 jeszcze te proteiny zbo穎we o kt鏎ych pisa豉 L_V. Albo co co nawet nie wiem 瞠 jest filtrem (prosz o korekt)

SKxD: aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquaternium-16, peg/ppg-18/18 dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, panthenol, cetrimonium chloride, sodium benzoate, parfum, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hexyl cinnamal, linalool, buthylphenyl methyl propional, limonene, CI 15985, CI 16255

Bior si za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-23, 13:58   #350
viv_ien
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 82

schaetzchen, a powiedz mi czy ten Gliss Kur nie obci捫a w這s闚? Nie wygl康aj na t逝ste po jego u篡ciu czy co w tym stylu? Bo nied逝go wybieram si do sklepu i ju nie wiem czy go kupi czy lepiej poczeka na jak捷 dostaw...
viv_ien jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-23, 16:21   #351
LovelyGirl
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 202

A ja od niedawna uzywam olejku rycynowego zachwalanego przez wiele Wizazanek! P鏦i co jestem naprawde zadowolona! Za kr鏒ko go stosuje, zeby mowic o spektakularnych efektach, jednak mam wrazenie, ze po nim wlosy wygladaja zdrowiej, a przede wszystkim pieknie sie blyszcza!

Za poradami Wizazanek nak豉dam w proporciji 2 造磬i olejku 1 造磬a od篡wki do w這s闚 na mokre w這sy. Potem dok豉dnie myj!
Naprawde polecam!

P.S. Bardzo fajny pomys na w徠ek!
LovelyGirl jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-23, 17:34   #352
schaetzchen
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 965

Nie, nie obci捫a - ja mam w這sy bardzo cienkie i bardzo mi瘯kie - i z tendencj do oklapywania. Po sprayu nie sa przylizane, jedynie mo瞠 troch sztywniejsze (co akurat bardzo mi pasuje). Myj codziennie rano, wi璚 jednorazowo nie mam tej od篡wki na w這sach zbyt du穎.
Spryskuj sobie wilgotne w這sy, u豉twia rozczesywanie.

Bior si za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-23, 17:35   #353
Selekcjonerka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 956

Ja przed ka盥ym myciem na jakie 15 minut, nak豉dam olejek rycynowy, a na to naft kosmetyczn. Efekt? Zdrowe, l郾i帷e, niepusz帷e si w這sy.
Stary 2007-06-23, 19:07   #354
wichura
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 112
GG do wichura

Cytat:
To zrozumia貫, 瞠 ka盥emu pasuje co innego. Dziwi mnie tylko, 瞠 piszesz 瞠 a tak niemi這siernie skleja - nie zauwa篡豉m tego u siebie. Wyczesuje si bez problemu -szczotk z naturalnego w這sia].
Spraye avon robi bardzo r騜nej jako軼i. Jak dot康 intensywna kuracja odbudowywujaca i ten spray na lato maj charakter usztywniaj帷y jakby by造 piank w p造nie. Natomiast bez zarzutu uwa瘸m mleczko nawil瘸j帷e - u豉twia rozczesywanie i wyg豉dza.
Ze sprayem na s這鎍e pr鏏owa豉m kilkakrotnie, niestety nie da rady. W ci庵u dnia w這sy s zlepione a przy ka盥ej pr鏏ie nawet najostro積iejszego czesania grzebnieniem, staje on w po這wie d逝go軼i. Nie m闚i帷 ju o tym jak sztywne (niczym u lalki) s kud造. Mam delikatne i cie鎥ie w這sy jak u dziecka i takie para-pianki od razu wyczuwam.
wichura jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-24, 00:29   #355
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Taki u篡teczny w徠ek nie mo瞠 pa喚ta si gdzie w czule軼iach Biochemii, wi璚 go wyci庵am.
W moim przypadku obecnie jest tak:
*szampon nawil瘸j帷y Una - delikatne cude鎥o
*od篡wka Biolage nawil瘸j帷a - cude鎥o nr 2, 鈍ietnie nawil瘸, a do tego ma najlepsz konsystencj z mo磧iwych (tzn jak dla mnie, bo ja uwielbiam g瘰te od篡wki - nic mi nie sp造wa). Aga - mam u Ciebie wieczny d逝g wdzi璚zno軼i

Czaj si dla odmiany na s造nn ju Barw tataro-chmielow - 3 z mnie nie zabije... chocia tym magicznym sposobem zapasy szampon闚 przekrocz ilo嗆 1l no c騜 - trzeba mie jak捷 mani.

Stary 2007-06-24, 09:08   #356
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka wiadomo嗆
*od篡wka Biolage nawil瘸j帷a - cude鎥o nr 2, 鈍ietnie nawil瘸, a do tego ma najlepsz konsystencj z mo磧iwych (tzn jak dla mnie, bo ja uwielbiam g瘰te od篡wki - nic mi nie sp造wa). Aga - mam u Ciebie wieczny d逝g wdzi璚zno軼i

do kusicielskich us逝g co Ci odlej nied逝go

Stary 2007-06-24, 09:39   #357
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka wiadomo嗆
Taki u篡teczny w徠ek nie mo瞠 pa喚ta si gdzie w czule軼iach Biochemii, wi璚 go wyci庵am.
W moim przypadku obecnie jest tak:
*szampon nawil瘸j帷y Una - delikatne cude鎥o
.

Rayne, napisz prosz co wi璚ej o tej od篡wce - jaki link do sklepu internetowego???
Stary 2007-06-24, 09:49   #358
agnieska
Zakorzenienie

Pozwol sobie zamiast Rayne http://allegro.pl/item204812898_l_or...ge_1094ml.html
Sk豉d ma do嗆 kr鏒ki, ale wszystkie ekstrakty ro郵inne po perfumach niestety.

Stary 2007-06-24, 09:50   #359
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
Pozwol sobie zamiast Rayne http://allegro.pl/item204812898_l_or...ge_1094ml.html
Sk豉d ma do嗆 kr鏒ki, ale wszystkie ekstrakty ro郵inne po perfumach niestety.
Dzi瘯uj Agniesko.
Stary 2007-06-24, 10:09   #360
Ahtaga
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 270

Dziewczyny, zadam 'leniwe' pytanie

Co warto kupic na mazidlach do wlosow suchych farbowanych? Tylko zeby zbyt wiele skladnikow nie trzeba bylo mieszac. Jakies olejki? Jedwab?
Prosze o sprawdzone sposoby
Ahtaga jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.