Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-06-24, 10:10   #361
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
do kusicielskich us逝g co Ci odlej nied逝go
A co? Jak zn闚 b璠zie tak dobre, to z torbami p鎩d
Diablica...

Cytat:
Pozwol sobie zamiast Rayne http://allegro.pl/item204812898_l_or...ge_1094ml.html
Sk豉d ma do嗆 kr鏒ki, ale wszystkie ekstrakty ro郵inne po perfumach niestety.
Jak mog豉? I jak ja w tych warunkach mam sobie spokojnie nabija posty, h?

Cytat:
Napisane przez L_V Poka wiadomo嗆
Dzi瘯uj Agniesko.
L_V, na pocz徠ek polecam mniejsz pojemno嗆, ale sam od篡wk nie powinna si rozczarowa, o ile oczywi軼ie jest ona odpowiednia do Twojego typu w這s闚. Dla moich jest idealna, przede wszystkim 鈍ietnie nawil瘸 i ujarzmia w這sy. Mia豉m te szampon z tej samej serii, niez造 by, ale koszmarnie szczypa w oczy; zreszt wysmarowa豉m mu chyba laurk kiedy na KWC
Stary 2007-06-24, 10:22   #362
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka wiadomo嗆

L_V, na pocz徠ek polecam mniejsz pojemno嗆, ale sam od篡wk nie powinna si rozczarowa, o ile oczywi軼ie jest ona odpowiednia do Twojego typu w這s闚. Dla moich jest idealna, przede wszystkim 鈍ietnie nawil瘸 i ujarzmia w這sy. Mia豉m te szampon z tej samej serii, niez造 by, ale koszmarnie szczypa w oczy; zreszt wysmarowa豉m mu chyba laurk kiedy na KWC
Rayne, ja mam w這sy dosy sztywne i suche. W zasadzie 瘸dna odzywka nie jest dla mnie za ci篹ka. Lubi akie g瘰te i tre軼iwe, nawet o konsystencji mas豉
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-24, 10:37   #363
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
A co? Jak zn闚 b璠zie tak dobre, to z torbami p鎩d
Diablica...

Jak mog豉? I jak ja w tych warunkach mam sobie spokojnie nabija posty, h?
Przeeepraszam
Na pewno szampon Osmo, musia豉m zam闚i w innym miejscu, bo w tamtej hurtowni nie dali rady 軼i庵n望, wzi窸am litr. Od篡wk - je郵i spe軟i warunek g瘰to軼i, bo obj皻o軼i (dost瘼na jest litrowa, ja wzi窸am 280ml) spe軟ia
W豉郾ie ogl康am w徠ki o "polskim waxie" - Wax Moc Natury, ciekawy sk豉d, dla mnie ciekawszy ni w klasycznym waxie

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-24, 10:51   #364
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306

Ja kupi豉m tego Waxa. Niby mia豉m sobie go odpu軼i, ale s造sza豉m tyle pozytywnych opinii (m.in. od studentki kosmetologii), 瞠 si skusi豉m. U篡wam jaki miesi帷 i albo to autosugestia albo co si we w這sach ruszy這. Jakby by造 mocniejsze i kolor 篡wszy, mo瞠 to te barwniki.. Oceni za trzy miesi帷e po stanie ko鎍闚ek
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-24, 11:04   #365
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Cytat:
Rayne, ja mam w這sy dosy sztywne i suche. W zasadzie 瘸dna odzywka nie jest dla mnie za ci篹ka. Lubi akie g瘰te i tre軼iwe, nawet o konsystencji mas豉
Aaa, no to konsystencj tej od篡wki si r闚nie nie rozczarujesz Ja uwielbiam g瘰te; raz, 瞠 w這sy te mam suche i niezbyt podatne na obci捫anie, dwa, 瞠 wydajno嗆 takich "mase貫k" jest du穎 lepsza w moim przypadku ni tradycyjnych kisielowatych od篡wek. A przy mojej d逝go軼i w這s闚 trzeba my郵e ekonomicznie

Cytat:
Przeeepraszam
Na pewno szampon Osmo, musia豉m zam闚i w innym miejscu, bo w tamtej hurtowni nie dali rady 軼i庵n望, wzi窸am litr. Od篡wk - je郵i spe軟i warunek g瘰to軼i, bo obj皻o軼i (dost瘼na jest litrowa, ja wzi窸am 280ml) spe軟ia
W豉郾ie ogl康am w徠ki o "polskim waxie" - Wax Moc Natury, ciekawy sk豉d, dla mnie ciekawszy ni w klasycznym waxie
Przez Ciebie b璠 musia豉 za這篡 sobie now p馧k w 豉zience
Dzi瘯i A kt鏎e zam闚i豉 dok豉dnie, masz jakie linki?

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Poka wiadomo嗆
Ja kupi豉m tego Waxa. Niby mia豉m sobie go odpu軼i, ale s造sza豉m tyle pozytywnych opinii (m.in. od studentki kosmetologii), 瞠 si skusi豉m. U篡wam jaki miesi帷 i albo to autosugestia albo co si we w這sach ruszy這. Jakby by造 mocniejsze i kolor 篡wszy, mo瞠 to te barwniki.. Oceni za trzy miesi帷e po stanie ko鎍闚ek
Albo i dwie p馧ki... ratunku!
Stary 2007-06-24, 11:08   #366
agnieska
Zakorzenienie

http://www.kosmetykisklep.pl/sklep/p...dc408f8ca9aac8

i w innym sklepie to http://www.kosmetykisklep.pl/sklep/p...dc408f8ca9aac8

W這sy to niebezpieczny na堯g

Stary 2007-06-24, 16:48   #367
blondi1234
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 237

Mam pytanie odnosnie szamponu oczyszczajacego.. Ktoras z was na poczatku wspomniala ze dobra funkcje spelnia maseczka aspirynowa. No wlasnie tylko jak ja stosowac? Dodac 'rozpuszczona' aspiryne do szamonu czy cos innego?

14.06 Moje w這ski - 45 cm - wci捫 za ma這
blondi1234 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-24, 17:39   #368
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Aaa, no to konsystencj tej od篡wki si r闚nie nie rozczarujesz Ja uwielbiam g瘰te; raz, 瞠 w這sy te mam suche i niezbyt podatne na obci捫anie, dwa, 瞠 wydajno嗆 takich "mase貫k" jest du穎 lepsza w moim przypadku ni tradycyjnych kisielowatych od篡wek. A przy mojej d逝go軼i w這s闚 trzeba my郵e ekonomicznie
Dzi瘯owa, dzi瘯owa. Pewnie sobie kupi
Stary 2007-06-25, 00:24   #369
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Cytat:
Nie obci捫a nic a nic, ale troszk skleja i usztywnia - jak lekki lakier do w這s闚. Ja akurat wgniatam krem pla穎wy do w這s闚, wi璚 u mnie to nawet po膨dany efekt, nie przeszkadza mi.
Brzmi zach璚aj帷o. Te lubi lekkie usztywnienie.

Cytat:
Napisane przez wichura Poka wiadomo嗆
A ja jestem na NIE ze sprayem avonu - skleja i usztywnia niemi這siernie. W ci庵u dnia mam str彗i nie do rozczesania a ka盥a pr鏏a ko鎍zy si szarpaniem i 豉maniem. Po ca造ch wakacjach u篡wania tego dziadostwa mia豉bym w這sy w gorszym stanie ni bez jego u篡cia.
Kurcze, a to mi si nie podoba

Cytat:
To zrozumia貫, 瞠 ka盥emu pasuje co innego. Dziwi mnie tylko, 瞠 piszesz 瞠 a tak niemi這siernie skleja - nie zauwa篡豉m tego u siebie. Wyczesuje si bez problemu -szczotk z naturalnego w這sia].
Cytat:
Napisane przez naked21 Poka wiadomo嗆
ja zakupi豉m spray z Orifflame ale nie widz zadnych efekt闚- ani nie nawil瘸 ani nie szkodzi by,c mo瞠 ma tylko chroni w這sy przed UV ale to sie sprawzi dopiero na urlopie, jak narazie moje w這sy nie s zbytnio wystawiane na promieniowanie
Mia豉m go rok temu i wg mnie jednak troch wysusza, a przynajmniej po paru u篡ciach moje w這sy zrobi造 si bardziej szorstkie i zrezygnowa豉m z tego sprayu. Moje w這sy z denatem stanowczo si nie lubi

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Poka wiadomo嗆
U篡wam Gliss Kur - od篡wka w spray'u do w這s闚 farbowanych (dwufazowa). Nie wiem jak ta od篡wka chroni, u篡wam jej zbyt kr鏒ko 瞠by to stwierdzi. Mam w這sy niefarbowane, br您owe z rudawym po造skiem (kt鏎y uwidacznia si w s這鎍u). Zwykle latem mi p這wiej. Zobaczymy jak b璠zie tym razem.

Od篡wka ma w sk豉dzie kwas mlekowy, olej z pestek moreli (tak s康z, 瞠 chodzi o olej, napisane jest tylko "prunus armeniaca"), pantenol, proteiny zbo穎we; nie ma denata! Sporo (chyba sporo?) silikon闚.
Ta 30 w nazwie to nie SPF tylko chodzi o to, 瞠 "ochrona koloru do 90%, nawet po 30 myciach". Co musieli napisa...
Z filtr闚: niewiele, wyboldowa豉m. No i mo瞠 jeszcze te proteiny zbo穎we o kt鏎ych pisa豉 L_V. Albo co co nawet nie wiem 瞠 jest filtrem (prosz o korekt)

SKxD: aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquaternium-16, peg/ppg-18/18 dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, panthenol, cetrimonium chloride, sodium benzoate, parfum, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hexyl cinnamal, linalool, buthylphenyl methyl propional, limonene, CI 15985, CI 16255
Te si do tej od篡wki przymierzam. Mia豉m j w poprzedniej wersji i by豉m zadowolona, wi璚 my郵, 瞠 i teraz b璠, bo chyba w sk豉dzie to jej za bardzo nie namieszali, o ile w og鏊e.

Cytat:
Napisane przez wichura Poka wiadomo嗆
Spraye avon robi bardzo r騜nej jako軼i. Jak dot康 intensywna kuracja odbudowywujaca i ten spray na lato maj charakter usztywniaj帷y jakby by造 piank w p造nie. Natomiast bez zarzutu uwa瘸m mleczko nawil瘸j帷e - u豉twia rozczesywanie i wyg豉dza.
Ze sprayem na s這鎍e pr鏏owa豉m kilkakrotnie, niestety nie da rady. W ci庵u dnia w這sy s zlepione a przy ka盥ej pr鏏ie nawet najostro積iejszego czesania grzebnieniem, staje on w po這wie d逝go軼i. Nie m闚i帷 ju o tym jak sztywne (niczym u lalki) s kud造. Mam delikatne i cie鎥ie w這sy jak u dziecka i takie para-pianki od razu wyczuwam.
Coraz bardziej mi si nie podoba to, co piszesz. Mia豉m ochot zaryzykowa i kupi ten spray, ale skoro jest diametralnie inny od mleczka w sprayu to ju sama nie wiem. A nie lubi si zmusza do u篡wania kiepskich kosmetyk闚, zw豉szcza tych do w這s闚.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-26, 22:09   #370
e-vik
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 50
Question Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Dziewczyny, wyjasnijcie mi o co chodzi z tym oslawionym Regenium? -wszedzie na wizazu znajduje informacje o braku silikonow w jego skladzie; zachecona tym kupilam go wczoraj, patrze na sklad a tu: amodimethicone i lauryl peg/ppg-18/18 methicone -przeciez to sa silikony, prawda?
Zreszta, w skladach na KWC tez pojawia sie ow amodimethicone (ten drugi chyba zostal swiezo dodany...)

Wiec: pomylilam sie (tzn. to jednak nie sa silikony), przeoczylyscie to czy moze po prostu to sa jakies lepsze silikony, ktorych sie nie boicie?
e-vik jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-26, 22:29   #371
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez e-vik Poka wiadomo嗆
Dziewczyny, wyjasnijcie mi o co chodzi z tym oslawionym Regenium? -wszedzie na wizazu znajduje informacje o braku silikonow w jego skladzie; zachecona tym kupilam go wczoraj, patrze na sklad a tu: amodimethicone i lauryl peg/ppg-18/18 methicone -przeciez to sa silikony, prawda?
Zreszta, w skladach na KWC tez pojawia sie ow amodimethicone (ten drugi chyba zostal swiezo dodany...)

Wiec: pomylilam sie (tzn. to jednak nie sa silikony), przeoczylyscie to czy moze po prostu to sa jakies lepsze silikony, ktorych sie nie boicie?
S lepsze i gorsze silikony, ale chcia豉m zwr鏂i uwag na co innego - nie wierz we wszystko co przeczytasz na wiza簑 pierwszy z brzegu przyk豉d, to "fachowa" analiza sk豉du, gdzie wszystko co mia這 alkohol w nazwie by這 traktowane jak alkohol denat

Stary 2007-06-28, 00:26   #372
rav12345
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 609

Przeszlam przez calutki watek - jest bardzo pomocny! (z pewnoscia wyprobuje Hipp'a)

Problem w tym, ze mam calkiem inne wlosy od tych, ktore opisujecie - mocno krecone, zwykle suche. Od trzech lat staram sie doprowadzic je do normalnego stanu - i z pewnoscia sa w lepszym niz wtedy, ale nie w idealnym. Czego im brakuje - nie mam pojecia. One po prostu w niektorych strefach nie rosna wiecej niz n cm. Przypuszczam, ze musza wypadac tam czesciej, niz w innych strefach.
Pewnie sie zastanawiacie o co mi chodzi . Wyglada to tak: wlosy 3-4 cm na lini od skroni po czolo. Dalej, jakies 5cm wglab maja juz od 5-15cm. Te na lini karku maja ze 35cm. Dodam, ze przez te trzy lata regularnie podcinam tylko te najdluzsze wlosy, by je "wyrownac" do rosnacej reszty (tyle ze ta reszta nie rosnie), wiec to nie to, ze sa wycieniowane przez fryzjera - choc dokladnie tak wygladaja. Nie mam rozdwojonych koncowek, wlosy sa miekkie i blyszczace... rozczesuje je palcami kiedy sa mokre.

Probowalam juz maski WAX, i po roku nie bylo wiekszych efektow. Druga sprawa, to ujarzmienie tych lokow, by nie byly szopowate. Dziala tylko Pantene dla wlosow kreconych + jakas pianka / wosk. Patrze na sklad, i chyba nie jest najgorszy. Mysle ze silikony sa dla mnie wskazane:

Water, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Cocamide MEA, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lysine HCl, Methyl Tyrosinate HCl, Histidine, Fragrance, Polyquaternium-10, Sodium Citrate, Hydrogenated Polydecene, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, PEG-7M, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Citric Acid, Ammonium Xylenesulfonate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy ktoras z was miala podobny problem ?
rav12345 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-28, 15:17   #373
rozmarynek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 360

Cytat:
Napisane przez MagJa Poka wiadomo嗆

Te si do tej od篡wki przymierzam. Mia豉m j w poprzedniej wersji i by豉m zadowolona, wi璚 my郵, 瞠 i teraz b璠, bo chyba w sk豉dzie to jej za bardzo nie namieszali, o ile w og鏊e.
a czy chroni豉 je od s這鎍a? tzn. cz zapobieg豉 p這wieniu?

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-28, 16:12   #374
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Poka wiadomo嗆
a czy chroni豉 je od s這鎍a? tzn. cz zapobieg豉 p這wieniu?
Nie wiem czy zapobiega豉 p這wieniu, bo wtedy jeszcze w這s闚 nie farbowa豉m, ale na pewno zapobiega豉 wysuszeniu, a moje w這sy bardzo si wysusza lubi od s這鎍a.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-28, 16:51   #375
schaetzchen
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 965

Rav,
czy Twoje w這sy to s takie "spr篹ynki"? Mia豉m kole瘸nk z w豉郾ie takimi w這sami - i nie by豉 w stanie zapu軼i ich dalej niz do ramion. Po prostu nie ros造, kruszy造 si, cholera wie co - ale nie da這 rady...

A ja ostatnio zauwa篡豉m co podobnego - no, mo瞠 nie w tak spektakularnej wersji jak opisujesz - ale zauwa篡豉m na ca貫j g這wie takie kr鏒kie "nowe" w這ski - nie jest to cieniowanie, cieniowane mam ni瞠j (mam w這sy lekko za ucho, z przodu d逝瞠j, z ty逝 kr鏂ej, dumna jestem, bo ponad rok odrasta造 mi od zupe軟ie kr鏒kich). Podejrzewam, 瞠 nagle zacz窸o mi rosn望 wi璚ej w這s闚 - zapytam przy najbli窺zej okazji fryzjerki, ale teraz trzymam si tej optymistycznej wersji Jaki czas temu zmieni豉m piel璕nacj - za rad Marianny myj w這sy babydreamem z polepszaczami (prym wiedzie kwas mlekowy i pantenol), 鈔ednio raz na tydzie jednak "normalny" detergentowy szampon (potrzeba psychiczna) i chyba jest lepiej.

Natomiast musze si podzieli sposobem, kt鏎y podczyta豉m na LU: w wilgotne w這sy wciera si olej jojoba lub kokosowy - oleju ma by minimum, tyle zeby si lekko r璚e 郵izga造. Wciera si w ko鎍闚ki. Stosuj to z olejem kokosowym (co za zapach!) - i jest super - w這sy w najmniejszym stopniu nie s obci捫one, natomiast nie wygl康aj sianowato (ja mam przet逝szczaj帷e si i jednocze郾ie przesuszone w這sy). Wizualnie efekt jest takich "郵iskich" w這s闚 - nie do osi庵ni璚ia u mnie bez pracoch這nnego modelowania/wa趾闚. Polecam.

Bior si za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-06-28, 17:59   #376
madziarra
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 013
GG do madziarra

Dzi do mnie dosz豉 seria Solar Sublime L'oreal (szampon + maska + spray + pianka). Relacja wkr鏒ce.
P.s. Tak瞠 polecam od篡wko-mask ze s這necznej serii Avonu
madziarra jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-03, 22:23   #377
ezieta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 110

Przekopuje sie przez Biochemie od kilku dni.Mam pare ulubionych ukreconych z mazidel miksturek, ale mam problem z wlosami.
Mam wlosy przetluszczajace sie, cienkie, 3/4 z balajazem-chce wrocic do swojego koloru ciemnego blondu i problem z szamponem-moge uzywac tylko Head&Shoulders w dodatku granatowego.Po innych mam mega 鈍i康 i z逝szczanie ca貫j sk鏎y g這wy. Pr鏏owalam Kerastase-do wrazliwej glowy-poczatkowo bylo ok a potem delikatny 鈍i康 i nawr鏒 逝szczenia. Nawet nie幢e by這 po Fekkai-lawendowym, tylko buteleczka jakies 80 z kosztuje.
Ostatnio kupi豉m( po obczytaniu wizazu) szampony Babydream i Hippi, umylam najpierw babydreamem-wlosy byly sianowate, ciezkie do rozczesania a dzis Hippi( czuje lekki 鈍i康). Co tu zrobi? Czym my? Mog cos sobie ukr璚ic sama-szampon, odzywke, ale kt鏎e? Moze jakis gotowy szmpon czyms wzbogacic?
Bardzo prosze o rady i nieodsylanie mnie do przekopywania sie przez forum raz jeszcze.W這sy nie musza sie blyszcze, by ci篹kie, puszyste jakies ekstra.Byle glowa nie swedziala i siana na glowie nie bylo.
Z gory dziekuje.
ezieta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-03, 22:40   #378
agnieska
Zakorzenienie

Skoro pasowa Ci Fekkai - nie chcesz poszuka czego ze zbli穎nym sk豉dem?

Stary 2007-07-03, 22:47   #379
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Skoro pasowa Ci Fekkai - nie chcesz poszuka czego ze zbli穎nym sk豉dem?
Nie bardzo sobie jeszcze radze z odczytywaniem skladow kosmetykow.Nie wiem, jak sie zabrac za to, zajmie mi to pewnie miesiac lub wiecej. Moge eksperymentowac ze wszystkim, byle byl efekt-ale jak sie do tego zabrac? Czekam na przesylke z ecospa z olejem jojoba. Sprobuje dodac do babydream-kupilam i szmapon i plyn do kapieli, co by 10x do Rossmana nie latac.
Stary 2007-07-04, 12:09   #380
moriam
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 950

ja ostatnio regeneruje swoje suche wlosy olejkiem kokosowym, ogrzewam w kapieli wodnej, nakladam na wilgotne wloski, na to folia i recznik, po 30 min.myje jak zwykle. Po 3 takich zabiegach wlosy sa bardziej lsniace i mniej "napuszone". Bede troche eksperymentowac i dodawac do olejku keratyne, macerat z marchwi, zoltko-oczywiscie za kazdym razem co innego.
moriam jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-04, 14:02   #381
mundziolek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 219
GG do mundziolek
Unhappy Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

To ja si ptzylacze jesli moge a wiec wlosy mam do lopatek.......bardzo grube....nieco sztywne.....sa zniszczone zabiegami z ubieglo roku typu nadbierne rozjasnianie, poczym przyciemnianie do tego czeste karbowanie....teraz moge pochwalic sie sianem wypadajacym garsciami o nie okreslonym kolorze......nie moge farbowac wlosow ze wzgledu na ich stan a poprzednie farby zaczely sie zmywac takze miejscami mam braz mokka i inne odcienie brazu od jasnego do nawet czarnego...a miejscami mam przeswity platynowego blondu calosc wpada w rudy odcien-jedym slowem masacrrra najgorsze jest to wypadanie...doslownie leca mi garsciami przy myciu, przy czesaniu i nawet gdy przejade palcami po wlosach to mam w reku cala garsc suszarki nie uzywam i nigdy nie uzywalam......prostownicy i innych takich rowniez nie a zaluje ze ni emoge bo po wyprostowaniu m0je wloski jakos w miare sie prezentuja.....a tak to lekko sie kreca.... myje je co 2 dni... przed umyciem nakladam na jakas godzine maseczke na wlosy z olejku rycynowego, nafty kosmtycznej i oliwy z oliwek...obecnie uzywam szamponu gliss kur plynny jedwab, mam do tego balsam z tej samej seri i odzywke w sprayu... oprocz tego raz na jakis czas uzywam waxu... srednio raz w tygodniu nakladam na wlosy bloto z glinki.... oprocz tego 2 razy w tygodniu wcieram w skore glowy odzywke radical. w tym tygodniu skonczylam 3 miesiaczna kuracje silic do tego zazywam skrzyp polny. a i zapomnailam dodac ze wlosy pukam wywarem z ziol (mieta, melisa, skrzyp, szalwia). W planach mam zamiar zakupic vitapil + jedwab biosilk. A moja polka to ugina sie od szamponow.......i odzywek zreszta tez.....meta prob i beldow szukam odpowiedniego szamponu...kupuje i po 2 uzyciach odstawiam
posiadam cala (nie zaczeta) serie elseve rozowy(szampon,ozdywka,ma ska), odzywka elseve wygladzajaca, odzywka elseve do wlosow farbowanych, szampon pentene z odzywka nadajacy wlosa blask, szampon panten nadajacy wlosa objetosc, szamon garnier nadajacy blask, szampon shauma zmiekczajacy wode, szampon timotey nadajacy objetosc do tego odzywka z tej serri, palmolive wygladzajacy, jonson ''latwe roczesywanie'' , seboradnin z rzatkwia (lotion z tej serii juz zuzylam....),naprawcza odzywka w sprayu owoc granatu i jojoba z avonu, fluid kompetna regeneracja z gliss kur.... hmmmmmm Nie ktorzy uwazaja ze mam obsesje na punkcie wlosow..... psycholog mi troche pomaga ''uspokoic sie'' w tym aspekcie ale....hmm sama nie wiem......gdy mialam depresje zaczely mi bardzo wypadac wlosy i tak mam do dzis...wtedy popadlam w dziwny stan i zaczelam myslec tylko o swoich wlosach....od rana do wiecozra czytam w necie na temat wlosow i w ogole.......uwzam ze mam masacryczne wlosy.....nie iwem sama co sie ze mna dzieje

Edytowane przez mundziolek
Czas edycji: 2007-07-04 o 14:09 Pow鏚: b豉d
mundziolek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-04, 14:20   #382
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka wiadomo嗆
Nie bardzo sobie jeszcze radze z odczytywaniem skladow kosmetykow.Nie wiem, jak sie zabrac za to, zajmie mi to pewnie miesiac lub wiecej. Moge eksperymentowac ze wszystkim, byle byl efekt-ale jak sie do tego zabrac? Czekam na przesylke z ecospa z olejem jojoba. Sprobuje dodac do babydream-kupilam i szmapon i plyn do kapieli, co by 10x do Rossmana nie latac.
Miesi帷 to i tak niewiele je郵i przy takich problemach znajdziesz sw鎩 szampon proponuj, 瞠by wklepa豉 tutaj sk豉d Fekkai, p騧niej mo瞠 jaka dobra dusza wypisze Ci substancje myj帷e z tego szamponu (mo瞠sz te sama poszuka) i tego si trzymaj, czasem ten jeden detergent wi璚ej powoduje sw璠zenie

Cytat:
Napisane przez mundziolek Poka wiadomo嗆
To ja si ptzylacze jesli moge a wiec wlosy mam do lopatek.......bardzo grube....nieco sztywne.....sa zniszczone zabiegami z ubieglo roku typu nadbierne rozjasnianie, poczym przyciemnianie do tego czeste karbowanie....teraz moge pochwalic sie sianem wypadajacym garsciami o nie okreslonym kolorze......nie moge farbowac wlosow ze wzgledu na ich stan a poprzednie farby zaczely sie zmywac takze miejscami mam braz mokka i inne odcienie brazu od jasnego do nawet czarnego...a miejscami mam przeswity platynowego blondu calosc wpada w rudy odcien-jedym slowem masacrrra najgorsze jest to wypadanie...doslownie leca mi garsciami przy myciu, przy czesaniu i nawet gdy przejade palcami po wlosach to mam w reku cala garsc suszarki nie uzywam i nigdy nie uzywalam......prostownicy i innych takich rowniez nie a zaluje ze ni emoge bo po wyprostowaniu m0je wloski jakos w miare sie prezentuja.....a tak to lekko sie kreca.... myje je co 2 dni... przed umyciem nakladam na jakas godzine maseczke na wlosy z olejku rycynowego, nafty kosmtycznej i oliwy z oliwek...obecnie uzywam szamponu gliss kur plynny jedwab, mam do tego balsam z tej samej seri i odzywke w sprayu... oprocz tego raz na jakis czas uzywam waxu... srednio raz w tygodniu nakladam na wlosy bloto z glinki.... oprocz tego 2 razy w tygodniu wcieram w skore glowy odzywke radical. w tym tygodniu skonczylam 3 miesiaczna kuracje silic do tego zazywam skrzyp polny. a i zapomnailam dodac ze wlosy pukam wywarem z ziol (mieta, melisa, skrzyp, szalwia). W planach mam zamiar zakupic vitapil + jedwab biosilk. A moja polka to ugina sie od szamponow.......i odzywek zreszta tez.....meta prob i beldow szukam odpowiedniego szamponu...kupuje i po 2 uzyciach odstawiam
posiadam cala (nie zaczeta) serie elseve rozowy(szampon,ozdywka,ma ska), odzywka elseve wygladzajaca, odzywka elseve do wlosow farbowanych, szampon pentene z odzywka nadajacy wlosa blask, szampon panten nadajacy wlosa objetosc, szamon garnier nadajacy blask, szampon shauma zmiekczajacy wode, szampon timotey nadajacy objetosc do tego odzywka z tej serri, palmolive wygladzajacy, jonson ''latwe roczesywanie'' , seboradnin z rzatkwia (lotion z tej serii juz zuzylam....),naprawcza odzywka w sprayu owoc granatu i jojoba z avonu, fluid kompetna regeneracja z gliss kur.... hmmmmmm Nie ktorzy uwazaja ze mam obsesje na punkcie wlosow..... psycholog mi troche pomaga ''uspokoic sie'' w tym aspekcie ale....hmm sama nie wiem......gdy mialam depresje zaczely mi bardzo wypadac wlosy i tak mam do dzis...wtedy popadlam w dziwny stan i zaczelam myslec tylko o swoich wlosach....od rana do wiecozra czytam w necie na temat wlosow i w ogole.......uwzam ze mam masacryczne wlosy.....nie iwem sama co sie ze mna dzieje
Ja 軼i窸abym w這sy maksymalnie do takiej d逝go軼i jak tolerujesz, zamiast kupowa tyle supermarketowych od篡wek i szampon闚 - zainwestowa豉bym w sprawdzone ampu趾i na wypadanie (wrzu na kwc has這 "aminexil", na Allegro mo積a znale潭 bardzo korzystne oferty, wiem 瞠 to jest drogie, ale dzia豉 lepiej ni marketowy szampon i od篡wka co tydzie, za 25z i k豉dzenie tego na w這sy nie do odratowania), p騧niej je郵i sytuacja si uspokoi - wsmarowywa豉bym w sk鏎 g這wy ampu趾i lub toniki - Joanna Rzepa; Inter Fragrances ma zestaw 14 ampu貫k, od nich te jest Naphera czy inne polecane przez wiza瘸nki produkty, zaopatrzy豉bym si tylko przy ich u篡waniu w dobr od篡wk w spray'u u豉twiaj帷 rozczesywanie (z Gliss Kura maj niez貫).

Stary 2007-07-04, 14:35   #383
L_V
Zakorzenienie

Cytat:

Ja 軼i窸abym w這sy maksymalnie do takiej d逝go軼i jak tolerujesz, zamiast kupowa tyle supermarketowych od篡wek i szampon闚 - zainwestowa豉bym w sprawdzone ampu趾i na wypadanie (wrzu na kwc has這 "aminexil", na Allegro mo積a znale潭 bardzo korzystne oferty, wiem 瞠 to jest drogie, ale dzia豉 lepiej ni marketowy szampon i od篡wka co tydzie, za 25z i k豉dzenie tego na w這sy nie do odratowania), p騧niej je郵i sytuacja si uspokoi - wsmarowywa豉bym w sk鏎 g這wy ampu趾i lub toniki - Joanna Rzepa; Inter Fragrances ma zestaw 14 ampu貫k, od nich te jest Naphera czy inne polecane przez wiza瘸nki produkty, zaopatrzy豉bym si tylko przy ich u篡waniu w dobr od篡wk w spray'u u豉twiaj帷 rozczesywanie (z Gliss Kura maj niez貫).

Te uwa瘸m tak jak Agnieska 圭i窸abym w這sy ile si da i zacz窸abym "nowe 篡cie" z nowa fryzur. Co do piel璕nacji - te jestem za profesjonalnymi ampu趾ami. A w og鏊e to posz豉bym do dermatologa. Mojej wsp馧lokatorce bardzo wypada造 w這sy po odstawieniu hormon闚 i dosta豉 od lekarza recept na specjalny p造n przeciwko wypadaniu - efekty super.
Stary 2007-07-04, 15:05   #384
mundziolek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 219
GG do mundziolek
Lightbulb Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Cytat:

poczytam w necie na temat tych produktow jakie tu wymienilas i jak nazbieram kase to sie w takowe zaopatrze....co do sciecia wlosow to scielam juz ok 7cm wiecej moje sumienie mi nie pozwala, gdyz zapuszczalam 3 lata, po tym jak za namowa kolezanki z wlosow pieknych , zdrowych, zadbanych scielam do...ucha -najwiekszy blad zycia, oddalabym wszystko zeby cofnac czas

Cytat:
Te uwa瘸m tak jak Agnieska 圭i窸abym w這sy ile si da i zacz窸abym "nowe 篡cie" z nowa fryzur. Co do piel璕nacji - te jestem za profesjonalnymi ampu趾ami. A w og鏊e to posz豉bym do dermatologa. Mojej wsp馧lokatorce bardzo wypada造 w這sy po odstawieniu hormon闚 i dosta豉 od lekarza recept na specjalny p造n przeciwko wypadaniu - efekty super.
tak wiem...juz dawno powinnam isc do deramtologa....jak wroce od siostry (11 wrzesnia) z wielkiej brytani to sie obowiazkowo zapisze....mma nadzieje ze nie bede lysa do tego czasu...

ps.gadalam teraz z mama na ten temat...przed wyjazdem do siostry (za tydzien) bede w sczecinie i pojde wtedy prywatnie do deramtologa...
mundziolek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-04, 15:10   #385
blaque
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 807

http://www.allegro.pl/item212526479_...er_zestaw.html

Co my郵icie? Kupi czy nie?

A Hipp to ten?
http://superdziecko.pl/images/szampon.bmp

No to zaczynam dba o swoje w這sy. Kupi jutro szampon Hipp, Wax'a. I czytanie w徠k闚..

A powiedzcie mi czy tym Hippem zwyczajnie myjecie w這sy czy dodajecie jeszcze jakie specyfiki? Olejek rycynowy?
Stary 2007-07-04, 17:12   #386
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Miesi帷 to i tak niewiele je郵i przy takich problemach znajdziesz sw鎩 szampon proponuj, 瞠by wklepa豉 tutaj sk豉d Fekkai, p騧niej mo瞠 jaka dobra dusza wypisze Ci substancje myj帷e z tego szamponu (mo瞠sz te sama poszuka) i tego si trzymaj, czasem ten jeden detergent wi璚ej powoduje sw璠zenie.
Frederic Fekkai Sensitive Scalp Shampoo

Ingredients
Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Hydrogenated Jojoba, Polyglyceryl-3 Laurate, Decyl Glucoside, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Panthenol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, Butylene Glycol, Lavandula Angustifolia Extract, Honey Extract, Fragrance, PEG-60 Almond Glycerides, Glycol Distearate, Polyquaternium-7, Anthemis Nobilis Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Arctium Majus Root Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Extract, Panthenyl Ethyl Ether, Hydrolyzed Oat Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Prunus Amygdalus Dulcis Protein, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Phospholipids, Salicylic Acid, Lactic Acid, Citric Acid, PEG-150 Distearate, Benzophenone-4, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Red 33, Red 4, Blue 1.

Sporo tego. Moze ktos mi poradzi, jak znalezc cos podobnego, wymixowac samemu?
Dzis po dzieciecym szamponie nawet swiadu nie mam.Tylko wlosy bardzo bylejakie.
Jakby nie myte.
Stary 2007-07-05, 17:10   #387
blondi1234
Raczkowanie

blaque w aptece caly zestaw wychodzi za 37,67 z, co prawda bez tych dodatkowych 50 ml szamponu ale zaoszczedzasz ponad 10 zl

Stary 2007-07-05, 17:21   #388
mex
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 482

Cytat:
Napisane przez blaque Poka wiadomo嗆
A powiedzcie mi czy tym Hippem zwyczajnie myjecie w這sy czy dodajecie jeszcze jakie specyfiki? Olejek rycynowy?
Dodaj odrobin maceratu z marchwi.

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka wiadomo嗆
Frederic Fekkai Sensitive Scalp Shampoo

Ingredients
Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Hydrogenated Jojoba, Polyglyceryl-3 Laurate, Decyl Glucoside, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Panthenol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, Butylene Glycol, Lavandula Angustifolia Extract, Honey Extract, Fragrance, PEG-60 Almond Glycerides, Glycol Distearate, Polyquaternium-7, Anthemis Nobilis Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Arctium Majus Root Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Extract, Panthenyl Ethyl Ether, Hydrolyzed Oat Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Prunus Amygdalus Dulcis Protein, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Phospholipids, Salicylic Acid, Lactic Acid, Citric Acid, PEG-150 Distearate, Benzophenone-4, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Red 33, Red 4, Blue 1.

Sporo tego. Moze ktos mi poradzi, jak znalezc cos podobnego, wymixowac samemu?
Dzis po dzieciecym szamponie nawet swiadu nie mam.Tylko wlosy bardzo bylejakie.
Jakby nie myte.
SLS na drugim miejscu w sk豉dzie
Jaki czas temu "dorobi豉m" si suchego 逝pie簑 po jednym umyciu Faroukiem, gdzie ten detergent r闚nie by w du瞠j ilo軼i.
mex jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-05, 18:43   #389
rav12345
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 609

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Poka wiadomo嗆
Rav,
czy Twoje w這sy to s takie "spr篹ynki"? Mia豉m kole瘸nk z w豉郾ie takimi w這sami - i nie by豉 w stanie zapu軼i ich dalej niz do ramion. Po prostu nie ros造, kruszy造 si, cholera wie co - ale nie da這 rady...
Dokladnie - typowe sprezyny. Ostatnio przegladalam zdjecia z dziecinstwa, i przyjzalam sie moim wlosom z tego okresu. Okazuje sie ze wtedy tez tak rosly - chyba wiec nie jestem w stanie nic na to poradzic, bo to musi byc juz tak zakodowane i koniec. Optymalna wersja to wlosy do ramion i tyle...
rav12345 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-05, 19:50   #390
blondi1234
Raczkowanie

Ponawiam pytanie. W jaki sposob dodawac aspiryne do szamponu aby powstal szampon oczyszczajacy?

Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.