Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-07-09, 21:16   #421
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 531
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka wiadomo嗆
Ja wczoraj z tym miodem cudowalam. Nie odczulam efektu pilingu na glowie-moj miod chyba za bardzo scukrzony nie byl, posiedzialam z tym miodem i odzywka ze 3 godziny na glowie. Po umyciu, splukaniu woda z octem i wysuszeniu ujrzalam swoje wlosy w nowym swietle. Cudownie jedwabiste, lekkie, ale nie naelektryzowane, blyszczace. Siwe gdzies zniknely-nie, nie zostaly ufarbowane, ale staly sie malo widoczne.
Polecam z calego serca ta metode.
Wi璚 miodek zapowiada si interesuj帷o Na LU czyta豉m te o p逝kance miodowej po myciu, mo瞠 kt鏎ego dnia r闚nie si skusze Ale narazie czeka mnie od篡weczka z miodkiem.
Szalu Mo瞠sz spr鏏owa mycia od篡wk, tylko musi by lekka, o jak najkr鏒szym sk豉dzie, bez silikon闚 (ewentualnie z amodimethicone), osobi軼ie polecam elseve, dobre s te podobno ziaji. Pami皻aj 瞠by si nie spieszy i porz康nie wymasowa sk鏎e g這wy, a potem zaj望 si pozosta造mi prysznicowymi/k徙ielowymi czynno軼iami albo nawet za這篡 czepek i po豉zi/posiedzie z od篡wk troche d逝瞠j. Mo瞠sz spr鏏owa tez miodku, ale takiego skrystalizowanego, do peelingu sk鏎y g這wy (na堯 na wmasowan ju porz康nie od篡wk). Potem (najwa積iejsze) sp逝sz to wszystko obficie ch這dn/letni wod (mi zaj窸o to ok. 2-3 minuty).
Metoda z sod wygl康a natomiast nast瘼uj帷o: mieszamy 1 cz窷 sody z 1-2 cz窷ciami szamponu (mo瞠 by wi璚ej, szampon najlepiej bez SLS) myjesz szybko, masuj帷 sk鏎 g這wy i sp逝kujesz wod, potem wmasuj w skalp i w這sy roztw鏎 octu/aspiryny znowu sp逝sz wod i na堯 od篡wk (nie pomijaj nic, bo efekt b璠zie gorszy). Mi造ch eksperyment闚
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-09, 21:41   #422
szalu :)
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 94
GG do szalu :)

sweet dzi瘯i Ci wielkie
super to wszystko opisa豉 kt鏎ego dnia na pewno poeksperymentuj :tak:

Wis豉wa Szymborska, "Mi這嗆 szcz窷liwa"

szalu :) jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-10, 08:03   #423
kasia5558
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 964

Cytat:
Napisane przez Izaluka Poka wiadomo嗆
Kasiu no z cukrem nie robi豉m jeszcze. Peeling g這wy my郵, 瞠 dobrze odblokuje pory na sk鏎ze g這wy... Sama w sumie nie wiem, ale chyba warto.

My豉m od篡wk. Powoli, delikatnie. W這sy nawet czyste by造, ale ja mam szybko przet逝szczaj帷e si, wi璚 dla mnie spos鏏 ok, ale nie na 2 dni odst瘼u mi璠zy myciem.

Dzi chc sod sobie zafundowa. Tylko to musi by zmieszane z szamponem bez SLS prawda?? Czy mo瞠 by z SLS? Jeszcze nie nawiedzi豉m Rossmana, a m鎩 zio這wy ma nawet to w sk豉dzie :/

Sweet nie zapominaj o tej od篡wce, bo to pono bardzo wa積e, by 逝ski w這s闚 troch si zasklepi造 od tej od篡wki.
A gdzie czytalas o tym pilingu?
A rosmana nie nie nawiedzaj, radze z calego serca, ten szampon hipp to jakas masakra - przynajmniej dla mnie, nie wiem skad te pochlebne opinie. Generalnie szampon na poczatku jest ok, slicznie pachnie, ale potem jest koszmar placz i zgrzytanie zebow;D
Ja uzywalam (i uzywam) szamponu fitomedu konkretnie tego:http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14959
(wlasciwie wszystkich z serii ale ten dla mnie jest najfajniejsz) i jestem b. zadowolona.
Teraz sobie zmienie na szampon Alepii ciekawe co to bedzie.. w ogole te naturalne mydelka rany julek
ja juz sie tak odzwyczailam od sls ze jak tylko umyje takim szamponem glowe to mam jeden koltun i siano zamiast wlosow.

Ja z odzywek moge osobiscie polcecic Lanzy Reconstructor. Jest o niebo lepszy niz produkty kerastase. W ogole wg mnie nie oplaca sie kupowac drogich szamponow z profesjonalnych linii - dla mnie najlepsze sa wlasnie te bez slsowe (choc przyznam ze wszystkich szamponow z wyzszej polki nie probowalam ).

Iza, jesli masz przetluszczajace sie wlosy kup w aptece MSM forte olimpu i gwarantuje Ci ze po miesiecznej kuracji bedziesz miala spokoj z myciem na dwa trzy dni.

Kiedys czytalam forum dot lysienia, glownie mezczyzni tam pisali, choc nie tylko, generalnie ludzie ze wszystkimi mozliwymi odmianami lysienia i wielu ekspertow twierdzilo ze podstawa dbania o wlosy to dobry masaz + zielona herbata + ochrona uv. Dobry masaz polega na tym ze przez ok 5-10 minut codziennie masujesz skore glowy opuszkami palcow, ale nie tak zeby wlosy ci sie przesuwaly pod palcami, tylko zeby hmm jak to opisac....tak zeby skora trzymala sie palcow jak to bedziesz dobrze robic to poczujesz ze cala skora na glowie sie rusza pod reka jak robilam to systematycznie to mi sie o wiele mniej wlosow mi wypadalo. No i jakby nie bylo to strasznie przyjemne
Do tego zielona herbata ale pita w ilosciach 5 szklanek dziennie. I nie zadna torebkowa tylko lisciasta - niestety mnie sie nigdy nie chcialo ale mysle ze nawet jedna dziennie cos da.
kasia5558 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-10, 09:50   #424
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Poka wiadomo嗆
Iza, jesli masz przetluszczajace sie wlosy kup w aptece MSM forte olimpu i gwarantuje Ci ze po miesiecznej kuracji bedziesz miala spokoj z myciem na dwa trzy dni.
Nie mo瞠sz jej nic takiego gwarantowa, bo nie masz poj璚ia jak jej organizm zareaguje na MSM - niekt鏎ych nie wzrusza

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-10, 11:46   #425
kasia5558
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 964

Jasne.
Wybacz, bylam za bardzo rozentuzjazmowana (?) piszac to. Msm pomogl naprawde wielu moim kolezankom wiec jesli nie gwarantuje to przynajmniej radze goraco sprobowac.
kasia5558 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-10, 12:51   #426
Izaluka
BAN sta造

Wiadomo軼i: 4 472

Dzi瘯i, czyta豉m o tym na suplemantacji. Zamierza豉m i tak kupi Miejmy nadzieje, 瞠 zadzia豉 te na mnie
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-10, 13:12   #427
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Poka wiadomo嗆
Wczoraj umy豉m w這sy mieszank sodow, ale zapomnia豉m o od篡wce na koniec Jednak przy moich w這sach nie by這 dramatu z rozczesywaniem, bo w og鏊e si nie pl帷z (czesz w這sy 1-2 razy dziennie, po myciu przeczesuj palcami ), ale przet逝軼i造 si bardzo szybko. Co do oczyszczania to po myciu zostaly mi na g這wie same w這sy Hmmm i w obliczu tych moich eksperyment闚 wysun窸am pewien wniosek, tzn. przypuszczam, 瞠 mocne przet逝szczanie si moich w這s闚 bierze si z wysuszania ich szamponami z mocnymi detergentami i nie u篡wania do ich piel璕nacji niczego innego Dlatego zmieniam szampon na dzieci璚y, od篡wka do mycia 1-2 razy w tygodniu, soda co dwa tygodnie, a po niej p逝kanka octowa i OD玆WKA Dam zna jak taka piel璕nacja sprawdza si na cienkich i przt逝szczaj帷ych sie w這sach.
EDIT: za kilka dni przetestuj mycie od篡wk ze skrystalizowanym miodem jako peeling do sk鏎y g這wy, wra瞠nia r闚nie opisz.
Pozdrawiam
sweet, zmieni豉 ju szampon? kurcz, to, co napisa豉, rzeczywi軼ie ma sens- nie wiem jak profesjonalnie, bo ja si nie znam, ale jak dla mnie brzmi zach璚aj帷o. czy ten program jako sprawdza si w Twoim przypadku? bo z ch璚i i ja bym go wypr鏏owa豉

umy豉m dzi rano w這sy sod, narazie efekt bardzo fajny w這sy oczyszczone, b造szcz帷e, mam tylko nadziej, 瞠 mi si szybciej nie przet逝szcz... c騜, zobaczymy, co b璠zie p騧niej. nied逝go umyj je od篡wk
(ah ta mania na punkcie w這s闚... )

Stary 2007-07-11, 15:19   #428
Rozmaryna
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 64

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆
na problemy ze 鈍i康em i 逝szczeniem skory glowy polecam (ci庵le) szampon ktory uratowa "g這w" i jej problemy mojemu m瞛owi (jego problemami by造: 鈍i康, sw璠znie, pieczenie, 逝szczenie, 逝pie).

pharmaceris puri ichtilum http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
Evitko, interesuje mnie ten 瞠l/szampon, tylko tam napisali, ze to dla os鏏 z 逝szczyc. A jak nie mam 逝szczycy, tylko g這wa mnie sw璠zi? Na dodatek mam ci庵le krosty na g這wie [mo瞠 kto ma na to patent? ju by豉m u kilku dermatolog闚, r騜nymi rzeczami smarowa豉m i nic].
Rozmaryna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-11, 15:37   #429
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
Nie mo瞠sz jej nic takiego gwarantowa, bo nie masz poj璚ia jak jej organizm zareaguje na MSM - niekt鏎ych nie wzrusza
No w豉郾ie, na mnie on w og鏊e nie dzia豉, a ze瘸r豉m 1,5 opakowania - najlepsze jest to, 瞠 mam jeszcze jedno ca貫 w zapasie i nie wiem, co z nim zrobi
Stary 2007-07-11, 15:39   #430
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka wiadomo嗆
No w豉郾ie, na mnie on w og鏊e nie dzia豉, a ze瘸r豉m 1,5 opakowania - najlepsze jest to, 瞠 mam jeszcze jedno ca貫 w zapasie i nie wiem, co z nim zrobi
Mi fajnie organizm oczyszcza ale na sk鏎, w這sy i stawy nie zauwa篡豉m wp造wu
Podrzu mi sw鎩 adres paskudo na priva

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-11, 16:11   #431
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Evitko, interesuje mnie ten 瞠l/szampon, tylko tam napisali, ze to dla os鏏 z 逝szczyc. A jak nie mam 逝szczycy, tylko g這wa mnie sw璠zi? Na dodatek mam ci庵le krosty na g這wie [mo瞠 kto ma na to patent? ju by豉m u kilku dermatolog闚, r騜nymi rzeczami smarowa豉m i nic].
m鎩 m捫 tez nie ma 逝szczycy- jego dolegliwosci opisa豉m w cytowanym przez ciebie poscie. jego m.in. te 貫b sw璠zial i pot tym szamponie przesta. Lekarze m闚ili 瞠 ma 逝piez i ΨS-ale co on tam ma to nie wiadadomo....a propos kompetencji dermatolog闚 . On te tu豉 sie po dermatologach i po ka盥ej wizycie szed do apteki wyda jakies 200z na r霩ne tam ma軼i 鈔a軼i szampony....
Jemu ten szampon pomaga-wiec polecam, ale jak si u ciebie sprawdzi, to juz trzeba przetestowa

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-11, 18:17   #432
Rozmaryna
Raczkowanie

Dzi瘯i, Evitka. Po dermatologach to ja razem z m篹em chodzi豉m, on te ma r騜ne problemy ze sk鏎, ale ju zw徠pi i nie chce wi璚ej chodzi, no bo w豉郾ie tylko nowe smarowid豉 i nic. Ja te ju wol biochemi poczyta.

Fajnie by by這, jakby mi kto m鏬 odpowiedzie na pytanie o 瞠l jako szampon, kt鏎e zamie軼i豉m tu w po軼ie 256 http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76670&page=9

No i mo瞠 kto ma pomys na moje bol帷e krosty na g這wie? Maseczka aspirynowa?
Stary 2007-07-11, 18:40   #433
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 531

Cytat:
Napisane przez szalu :) Poka wiadomo嗆
sweet, zmieni豉 ju szampon? kurcz, to, co napisa豉, rzeczywi軼ie ma sens- nie wiem jak profesjonalnie, bo ja si nie znam, ale jak dla mnie brzmi zach璚aj帷o. czy ten program jako sprawdza si w Twoim przypadku? bo z ch璚i i ja bym go wypr鏏owa豉

umy豉m dzi rano w這sy sod, narazie efekt bardzo fajny w這sy oczyszczone, b造szcz帷e, mam tylko nadziej, 瞠 mi si szybciej nie przet逝szcz... c騜, zobaczymy, co b璠zie p騧niej. nied逝go umyj je od篡wk
(ah ta mania na punkcie w這s闚... )
Szalu niestety narazie jeszcze nic nie moge napisac jak to dziala, bo dopiero zaczynam stosowac to wszystko. Jak uda mi sie ubierac na zamowienie w mazidlach to doszlaby jeszcze do tego od篡wka proteinowa ale to narazie w odleglejszych planach. Tak wiec o jakis konkretnych spostrzezeniach napisze dopiero za jakis czas. Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-11, 19:29   #434
Raczkowanie

w takim razie czekam z niecierpliwo軼i

Stary 2007-07-12, 15:15   #435
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Dzi瘯i, Evitka. Po dermatologach to ja razem z m篹em chodzi豉m, on te ma r騜ne problemy ze sk鏎, ale ju zw徠pi i nie chce wi璚ej chodzi, no bo w豉郾ie tylko nowe smarowid豉 i nic. Ja te ju wol biochemi poczyta.
jak bys o moim pisa豉- m鎩 te kategorycznie odm闚i wizyt u dermatologa . (No i na szcz窷cie na rzie nie ma powodu)

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-13, 09:58   #436
Rozmaryna
Raczkowanie

Evitko, kupi豉m ten puri ichtilum. Ale ma SLS, to da豉m m篹owi, bo on ma takie troch 逝szczycowe zmiany na twarzy, niestety, ktore mu sie ostatnio nasilaj. Mam nadziej, 瞠 b璠zie dobry.

A spr鏏owa豉m ten 瞠l do twarzy Lirene, o kt鏎y pyta豉m, jako szampon i nie bardzo. Tzn. w這sy jeszcze mam mokre, to nie wiem do ko鎍a, ale nie pieni si prawie wcale i 幢e si my這.
Stary 2007-07-18, 16:48   #437
ezieta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 110

Dziewczyny,
przenioslam sie na bezsls-owe szampony, Babydream i Hipp.Mylam tez wlosy odzywka z miodem.I bylo ok, ale ostatnio zaczela mnie glowa cos swedziec troche i odrobinke sie luszczyc.Wyjelam wiec tajna bron-Kerium LRP p/lupiezowe i p/swiadowe. I tragedia! skora sie luszczy, swedzi, koszmar wrocil na nowo.Co zrobic? Co uzyc?
ezieta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-18, 21:05   #438
nri
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 687

osobiscie uzywam szampon babydream (2 wersje - zwykla do nasady, z olejem rycynowym na wlosy) i odzywka (baza kremowa zakupiona u thanatosa z nawilzaczami (NMF, hydromanil), proteinami i D-pantenolem); stosuje zamiennie odzywke badz olej - gdyz razem obciazaja wlosy; nie susze ich suszarka i nie farbuje

ezieta - proponuje udac sie do dermatologa; twoj stan nie musi byc spowodowany niewlasciwa pielegnacja
Stary 2007-07-18, 21:18   #439
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nri Poka wiadomo嗆
osobiscie uzywam szampon babydream (2 wersje - zwykla do nasady, z olejem rycynowym na wlosy) i odzywka (baza kremowa zakupiona u thanatosa z nawilzaczami (NMF, hydromanil), proteinami i D-pantenolem); stosuje zamiennie odzywke badz olej - gdyz razem obciazaja wlosy; nie susze ich suszarka i nie farbuje

ezieta - proponuje udac sie do dermatologa; twoj stan nie musi byc spowodowany niewlasciwa pielegnacja

Kiedys bylam z tym u deramtologa.Zaaplikowala mi pani salicylol, ktorego wydrzec z glowy potem nie umialam.Domylam glowe...Ludwikiem.
Jakos ciezko mi doprowadzic ten leb do stanu rownowagi a Kerium jako panaceum doprowadzil glowe do tragedii.Powinnam rekawiczki zalozyc, coby sie nie drapac...
Stary 2007-07-18, 23:41   #440
nri
Zadomowienie

Cytat:
Kiedys bylam z tym u deramtologa.Zaaplikowala mi pani salicylol, ktorego wydrzec z glowy potem nie umialam.Domylam glowe...Ludwikiem.
Jakos ciezko mi doprowadzic ten leb do stanu rownowagi a Kerium jako panaceum doprowadzil glowe do tragedii.Powinnam rekawiczki zalozyc, coby sie nie drapac...
bez bicia przyznam sie, ze nie mam pojecia o czym mowisz o ile dobrze zrozumialam bylas - ale nie pomoglo; idz wiec do innego; leczenie sie na wlasna reke mazidlami moze byc ryzykowne
Stary 2007-07-19, 08:54   #441
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
bez bicia przyznam sie, ze nie mam pojecia o czym mowisz o ile dobrze zrozumialam bylas - ale nie pomoglo; idz wiec do innego; leczenie sie na wlasna reke mazidlami moze byc ryzykowne
No coz.Oliwke z glowy domylam plynem do mycia naczyn.
Wiesz, ja mam tak po wiekszosci szamponow. Zmieniam na lagodne, na moment jest spokoj a potem wszyzstko wraca na nowo, swiad glowy, zluszczanie naskorka. Juz sama nie wiem, czym mam ten leb umyc.
Stary 2007-07-19, 12:24   #442
Angi74
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 405

Cytat:
Dziewczyny,
przenioslam sie na bezsls-owe szampony, Babydream i Hipp.Mylam tez wlosy odzywka z miodem.I bylo ok, ale ostatnio zaczela mnie glowa cos swedziec troche i odrobinke sie luszczyc.Wyjelam wiec tajna bron-Kerium LRP p/lupiezowe i p/swiadowe. I tragedia! skora sie luszczy, swedzi, koszmar wrocil na nowo.Co zrobic? Co uzyc?
Mia豉m dokladnie tak samo po szamponie Hipp.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-19, 12:52   #443
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Angi74 Poka wiadomo嗆
Mia豉m dokladnie tak samo po szamponie Hipp.

I co z tym zrobilas?
Jak sie pozbylas?
Z sls-owych szamponow toleruje jedynie Head&Shoulders granatowy, ale i on czasem mnie podraznia.
Stary 2007-07-19, 17:35   #444
nri
Zadomowienie

zastanawiajace, ze ludwik, ktory ma silne detergenty nie zrobil ci krzywdy a szampon dla dzieci tak; moze to nie jest kwestia sls ale innego skladnika? mozesz sprobowac z hauschka badz ukrecic wlasny szampon, myc glowe zelem do ciala etc.

byc moze to nie kwestia szamponow tylko wirusow/bakterii/grzybow/problemow z ukladem immunologicznym itd
Stary 2007-07-19, 17:45   #445
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
I co z tym zrobilas?
Jak sie pozbylas?
Z sls-owych szamponow toleruje jedynie Head&Shoulders granatowy, ale i on czasem mnie podraznia.
Zastosowalam szmpon Klorane przeciw逝piezowy ( ten najmocniejszy) Po pierwszym uzyciu pom鏬.Teraz stosuje Babydream,dodaje do niego kropl olejku rycynowego. Tez si zastanawiam jaki skladni Hipp tak mnie uczuli,moze Sodium Chloride (chlorek sodu,ktory dosyc mocno wysusza) ?

Moze szampon wywola u Ciebie 這jotokowe zpalenie sk鏎y g這wy,bo z objaw闚 tak by mi to pasowa這 (acha ,ΨS,niekoniecznie wiaze si z przet逝szczaniem w這s闚).
Stary 2007-07-19, 19:35   #446
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Angi74 Poka wiadomo嗆
Zastosowalam szmpon Klorane przeciw逝piezowy ( ten najmocniejszy) Po pierwszym uzyciu pom鏬.Teraz stosuje Babydream,dodaje do niego kropl olejku rycynowego. Tez si zastanawiam jaki skladni Hipp tak mnie uczuli,moze Sodium Chloride (chlorek sodu,ktory dosyc mocno wysusza) ?

Moze szampon wywola u Ciebie 這jotokowe zpalenie sk鏎y g這wy,bo z objaw闚 tak by mi to pasowa這 (acha ,ΨS,niekoniecznie wiaze si z przet逝szczaniem w這s闚).

Na pewno to co mam na glowie, jakos medycznie sie nazywa. Poki co, umylam glinka ghassoul-niby polecana w takich sytuacjach. Na razie zdania nie mam, ale nie jest dobrze....
Stary 2007-07-20, 18:26   #447
rocki
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 266

Ezieta, takie diagnozy przez internet w sumie nie maja sensu, ale mi tez Twoje objawy przypominaj ΨS. Id do dermatologa, niech Ci przepisze np. szampon Stieprox. Tylko nie daj si wkopa w 瘸dne sterydy, a przynajmniej nie w jakie stosowane d逝gotrwale w du篡ch ilo軼iach... Mo瞠sz tez spr鏏owa stosowanego ostatnio przeze mnie sposobu - do szamponu doda豉m olejku cytrynowego, paczulowego i herbacianego, bo one w豉郾ie sa polecane przy ΨS. Mo瞠 Tobie te pomo瞠? Bo np. ja mia豉m Kerium, ale opr鏂z wydania na kilka butelek kupy kasy, nie zauwa篡豉m 瘸dnego efektu - nie by這 gorzej ani lepiej, by這 tak samo
rocki jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-20, 21:31   #448
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rocki Poka wiadomo嗆
Ezieta, takie diagnozy przez internet w sumie nie maja sensu, ale mi tez Twoje objawy przypominaj ΨS. Id do dermatologa, niech Ci przepisze np. szampon Stieprox. Tylko nie daj si wkopa w 瘸dne sterydy, a przynajmniej nie w jakie stosowane d逝gotrwale w du篡ch ilo軼iach... Mo瞠sz tez spr鏏owa stosowanego ostatnio przeze mnie sposobu - do szamponu doda豉m olejku cytrynowego, paczulowego i herbacianego, bo one w豉郾ie sa polecane przy ΨS. Mo瞠 Tobie te pomo瞠? Bo np. ja mia豉m Kerium, ale opr鏂z wydania na kilka butelek kupy kasy, nie zauwa篡豉m 瘸dnego efektu - nie by這 gorzej ani lepiej, by這 tak samo
Widzisz rocki-udanie sie do dermatologa nastrecza mi obecnie pewnych trudnosci.Na fundusz nie ma szans-terminy sa odlegle, a prywatnie...za daleko mi.Problem z dermatologami jest taki, ze nawala mi jakis lotionow, cudow za gruba kase, ktore nic nie pomoga.
Glinka zalagodzila swiad. ㄆszczaca sie skora na linii czolo-w這sy-wyleczyla sie. W pozostalej czesci glowy skora sie luszczy nadal.Chyba wychodze z kryzysu, a dzialanie glinki na wlosy zadziwilo mnie.Wlosy umyte, blyszczace, jakby napuszone(jakby ich bylo wiecej) tylko w dotyku lekko t瘼e-ale nie chcialam zadnej odzywki zapodawac, coby nie podraznila dodatkowo.
Wyprobuje ten sposob z olejkami, akurat mam na stanie wsystkie tsy.
Stary 2007-07-20, 21:38   #449
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
zastanawiajace, ze ludwik, ktory ma silne detergenty nie zrobil ci krzywdy a szampon dla dzieci tak; moze to nie jest kwestia sls ale innego skladnika? mozesz sprobowac z hauschka badz ukrecic wlasny szampon, myc glowe zelem do ciala etc.

byc moze to nie kwestia szamponow tylko wirusow/bakterii/grzybow/problemow z ukladem immunologicznym itd
Wtedy, gdy Ludwikiem wymywalam salicylol ze lba, mialam go tak podraznionego,ze bardziej juz nie mozna bylo.

Ja sama nie wiem dokladnie, co mi podraznia ta glowe-wszelkie szampony typu Elseve, Garnier, Clairol itp odpadaja, swiad i luszczenie sie murowane.
Jedynie H&Shoulders granatowy, ktory ma slsy,silikony i wszystko, co mozna upchac do szamponu-nie podraznia mnie, ale nie zawsze, czasem i on powoduje swiad.
Czytalam dyskusje dziewczyn na ten temat w necie-odpowiedzi na ta zagadke ani patentu nikt nie znalazl. Stad moje poszukiwanie czegos lagodnego, neutralnego no i nie kosztujacego 90 zl za 250ml.
Stary 2007-07-21, 00:08   #450
Angi74
Wtajemniczenie

Ezieta,chyba w tym w徠ku kto poleca ten szampon :http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
dla bardzo wrazliwej sk鏎y g這wy.Ja dzi mia豉m badanie sk鏎y g這wy i wysz這 dziwne zaczerwienienie w okolicach meszk闚 i t逝sta sk鏎a-za t逝sta na dzie po umyciu.Tez mi si troch 逝szczy przy skroniach..moze tez mam 透s?
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.