Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-07-21, 16:38   #451
ezieta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 110
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Poka wiadomo嗆
Ezieta,chyba w tym w徠ku kto poleca ten szampon :http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
dla bardzo wrazliwej sk鏎y g這wy.Ja dzi mia豉m badanie sk鏎y g這wy i wysz這 dziwne zaczerwienienie w okolicach meszk闚 i t逝sta sk鏎a-za t逝sta na dzie po umyciu.Tez mi si troch 逝szczy przy skroniach..moze tez mam 透s?
Tak, usilowalam dzis go kupic, ale nie bylo

A gdzie sie badalas?Co Ci powiedzieli po? Bo chyba jakies wnioski badajacy wysnul?
A sw璠zi cie?

Zeby ktos wymyslil cos, po czym:
1.glowa nie bedzie swedziec
2.wlosy beda jedwabiste, miesiste
3.i beda blyszczace
4.i nie beda sie przetluszczac
5.ukryje siwe wlosy
ezieta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-21, 21:13   #452
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

to ja zachwalam ten szampon z erisa-widz 瞠 jeste z okolic wrocka-i szampon ten kupuj m瞛owi w aptece pod zielonym bluszczem na ul.o豉wskiej (k.rynku) za ok.22z. Jest te dost瘼ny w sieci superpharm (ok.25z).

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-21, 21:33   #453
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆
to ja zachwalam ten szampon z erisa-widz 瞠 jeste z okolic wrocka-i szampon ten kupuj m瞛owi w aptece pod zielonym bluszczem na ul.o豉wskiej (k.rynku) za ok.22z. Jest te dost瘼ny w sieci superpharm (ok.25z).

Dzieki, jutro wysle PM do Superfarmu. Zwariowac mozna z tym lbem..
Stary 2007-07-21, 21:45   #454
evitka21
Zakorzenienie

uprzedzam ze on ma SLS, ale mimo to dla mojego m篹a to naj豉godniejszy szampon jaki mia i najlepiej 豉godz帷y sw璠zenie i szereg innych dolegliwo軼i kt鏎e opisywa豉m wy瞠j

a ja te wiecznie szukam szamponu idealnego i u mnie swietnie sie sprawdza ostatnio... z馧ty bambi z kaczuszk. Mam w這sy szybko przet逝szczaj帷e i ci瞛ko im dogodzi. A tu jestem ca趾iem zadowolona. Ale dla mnie to szampon musi by taki bardziej oczyszczaj帷y, bez silikon闚, a reszta to kwestia od篡wki (ju z silikonami)-tu ci庵le zmieniam i eksperymentuj

Stary 2007-07-22, 09:54   #455
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
uprzedzam ze on ma SLS, ale mimo to dla mojego m篹a to naj豉godniejszy szampon jaki mia i najlepiej 豉godz帷y sw璠zenie i szereg innych dolegliwo軼i kt鏎e opisywa豉m wy瞠j

a ja te wiecznie szukam szamponu idealnego i u mnie swietnie sie sprawdza ostatnio... z馧ty bambi z kaczuszk. Mam w這sy szybko przet逝szczaj帷e i ci瞛ko im dogodzi. A tu jestem ca趾iem zadowolona. Ale dla mnie to szampon musi by taki bardziej oczyszczaj帷y, bez silikon闚, a reszta to kwestia od篡wki (ju z silikonami)-tu ci庵le zmieniam i eksperymentuj

Z tym slsem to dziwna sprawa. Generalnie uzywalam H&S grantowego, ktory ma sls zaraz po wodzie.Nie bylo zle po szamponie Fekkai z Lavenda, tyle ze cena zaporowa 90zl i sls na drugiej pozycji.
Przekopalam sie przez rozne fora internetowe, przeczytalam setki opinii.I nie ma madrego na ten swiad i zluszczanie.Czy to sam sls czy moze w polaczeniu z innym skladnikiem? Mowia tez o czynniku stresowym..Ja mialam bardzo ciezkie stresy, ale 2 miesiace temu,posiwialam przez to.By byc blizej natury, przerzucilam sie na bez-slsy. Leb zaczal mnie swedziec i tu i owdzie swedziec.Prawdziwe spustoszenie uczynil Kerium p/lupiezowy.Dramat po prostu. Na razie w dalszym ciagu glinka Ghassoul w uzyciu..
Stary 2007-07-22, 11:00   #456
evitka21
Zakorzenienie

ja sie skutecznie wyleczy豉m z pomys逝 u篡wania bez SLSowc闚.
Mi SLS wydaje sie absolutnie nie szkodzi, a po "豉godnych" szamponach 貫b mnie sw璠zi, mam sianowaty ko速un podczas mycia, matowawe i niedomyte w這sy. Mo瞠 gdybym mia豉 kr鏒kie w這sy...ale tak to nie-szampon dla mnie ma by nie ja dla szamponu i idei 豉godno軼i. No i ciesze sie 瞠 mi slsy pasuj, bo inaczej to nie wiem jak bym sobie radzi豉...

Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2007-08-06 o 08:20
Stary 2007-07-22, 11:25   #457
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
ja sie skutecznie wyleczy豉m z pomys逝 u篡wania bez SLSowc闚.
Mi SLS wydaje sie absolutnie nie szkodzi, a po "豉godnych" szamponach 貫b nie sw璠zi, mam sianowaty ko速un podczas mycia, matowawe i niedomyte w這sy. Mo瞠 gdybym mia豉 kr鏒kie w這sy...ale tak to nie-szampon dla mnie ma by nie ja dla szamponu i idei 豉godno軼i. No i ciesze sie 瞠 mi slsy pasuj, bo inaczej to nie wiem jak bym sobie radzi豉...
W sumie-masz racje. Tyle, ze ja mam do wyboru-Head&Shoulders lub Fekkai. Stad moje poszukiwania. Moze pokornie wroce do H&S gdy zawiedzie mnie wszystko...
Stary 2007-07-23, 19:19   #458
cynada
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 209

Mo瞠 komu przyda si taka informacja - chcia豉m poleci szampon , kt鏎y mnie osobi軼ie ratuje sk鏎 g這wy od 逝pie簑,sw璠zenia itd. By豉m ju mocno pod豉mana, bo piek帷y 鈍i康 powodowa這 wszystko- nawet jednorazowa zmiana wody do mycia. Szampon poleci豉 mi moja fryzjerka- sama zapyta豉m dlaczego po umyciu u niej akurat g這wa mnie nie sw璠zi, a powinna teoretycznie. Dosta豉m pr鏏ki , a potem sama zam闚i豉 ju swoje opakowanie ( ok 65 PLN/ 900 ml). Polecam wi璚 szampon firmy INTERCOSMO- EKS surgivamarine- ja posiadam Purity- oczyszczaj帷y. Wklej sk豉d, kt鏎y przepisa豉m , niestety zupe軟ie bez zrozumienia, wi璚 liter闚ki s na pewno ( bardzo drobny druk na opakowaniu ):
Sk豉d:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE ,COCAMIDOPROPYL BETANE, COCAMIDE DEA, POLYQUATERNIUM-39,PROCTONE OLAMINE,FUCUS VESICULOSUS,HYDROLYZED ACTIN,PELVITIA CANALICULATA, MARIS AQUA,PANTHENOL,MENTHA AQUATIC EXTRACT,PARFUM,COUMARIN,G ERANIOL,BUTYLPHENYL METHYLPROPINAL, LIMONENE, LINALOOL, HYDROXYSOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE ,STYRENE COPOLYMER ,CITRIC ACID ,SODIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA , DIAZOLODINYL UREA SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN

S oczywi軼ie mniejsze opakowania, za relatywnie mniejsz cen. Sam szampon jest bardzo wydajny.
Stary 2007-07-24, 14:02   #459
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cynada Poka wiadomo嗆
Polecam wi璚 szampon firmy INTERCOSMO- EKS surgivamarine- ja posiadam Purity- oczyszczaj帷y.

A gdzie mozna go kupic, procz zakladow fryzjerskich?
Stary 2007-07-24, 17:29   #460
KENZO
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 856

A ty kupilas ten szampon u swojej fryzjerki? ja swego czasu kupowa豉m kosmetyki Intercosmo z serii z馧tej i sa naprawde rewelacyjne - uratowa造 mi w這ski po dekoloryzacji, uzywa豉m calej serii, ale od jakiegos czasu nie moge jej nigdzie dostac, wczesniej kupowalam w salonie Gabriela ale teraz tam nie chodze i nie mam z nimi kontaktu, a w necie kiedys szukalam i nie mog豉m znalesc
KENZO jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-24, 18:55   #461
cynada
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 209

Ja kupuj ten szampon u mojej fryzjerki. Ona u篡wa w salonie tylko kosmetyk闚 Intercosmo do piel璕nacji i stylizacji w這s闚 i musz powiedzie, 瞠 s tam super cude鎥a, 郵icznie pachn i 鈍ietnie dzia豉j. Jest tam np fajny preparat o 郵icznym zapachu- kt鏎y stylizuje i zapobiega poch豉nianiu przez w這sy np zapachu dymu papierosowego .Nigdy nie mam po wizycie u niej 瘸dnych niespodzianek w postaci 逝pie簑 , bo w buteleczce firmowej by przelany szampon "familijny" - co si niestety cz瘰to zdarza .
Niestety nie wiem czy kosmetyki Intercosmo s dost瘼ne w sprzeda篡 detalicznej - u mojej fryzjerki na pewno s .
Je郵i kto jest zainteresowany ze 郵御ka zawsze mog przes豉 namiar na priva, bo nie bardzo wiem czy mog w tym miejscu
Stary 2007-07-25, 09:32   #462
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka wiadomo嗆
A gdzie mozna go kupic, procz zakladow fryzjerskich?
ezieto, seri intercosmo widzia豉m kiedy w drogerii w samym rynku, k.mody polskiej (oni tam maja r霩ne trudnodost瘼ne rzeczy do w這sow i kilka fryzjerskich)

Stary 2007-07-25, 14:49   #463
ezieta
Raczkowanie

Cytat:
ezieto, seri intercosmo widzia豉m kiedy w drogerii w samym rynku, k.mody polskiej (oni tam maja r霩ne trudnodost瘼ne rzeczy do w這sow i kilka fryzjerskich)
Dzieki Evitko-bylam tam wczoraj zupelnie przypadkowo-dojrzlam ten szampon, ale mieli tylko butle chyba litrowa.Nie kupilam, bo w razie, gdyby mi nie posluzyl....
Zakupilam za to Pharmaceris-polecany przez Ciebie.Umylam wczoraj wlosy....niestety, bez efektu, jesli chodzi o zluszczanie, swiadu nie mam, wiec chyba pomogl.Sprobuje raz jeszcze, zapewne jutro. Swoja droga ta drogeria w Rynku, to taki relikt socjalizmu. Panie za lada...az strach zapytac o cos...Pokrecilam sie miedzy polkami z szmpono-odzywkami-nikt nie zapytal, czego szukam, wiec moglam na spokojnie poczytac, oblukac wszystko i wyjsc z niczym
Stary 2007-07-27, 14:51   #464
vLain
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 821
Dot.: Oleje w piel璕nacji w這s闚

poszerz w徠ek o kolejny warto軼iowy olej - migda這wy

trafi豉m na niego przypadkowo - gdzie w internecie czyta豉m, 瞠 hinduski bardzo go zachwalaj i jest u nich bardzo popularny. postanowi豉m go wypr鏏owa, no i zdecydowanie si nie zawiod豉m.

w這sy s po nim bardzo b造szcz帷e, mi瘯kie i dobrze nawil穎ne. dodatkowo 豉two si rozprowadza, nie wymaga podgrzewania, pachnie neutralnie, z delikatn nut s這dkich migda堯w.

moim numerem jeden chyba ju zawsze pozostanie rycyna, g堯wnie dlatego, 瞠 przyspiesza wzrost w這s闚, ale olej migda這wy bez 瘸dnej przesady zas逝guje na drugie miejsce. kokos te jest dobry, ale olej migda這wy daje moim zdaniem jeszcze lepsze efekty.

je郵i kto jeszcze nie pr鏏owa, to polecam po niego si璕n望 (zwr鵵cie tylko uwag, by by t這czony na zimno)

pozdrawiam
vLain jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-30, 16:50   #465
ksylwia
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 535

Przed sekundk kupi豉m olejek rycynowy Zastanawia豉m si jak go u篡 (wcze郾iej mia豉m olejek rycynowy z pokrzyw), ale za Wasz namow dodam do mojego oleju jaki specyfik. Kobieta w aptec poleci豉 zmiesznie go z 鄴速kiem - czy kt鏎a z Was ju cos takiego stosowa豉?
ksylwia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-30, 17:04   #466
vLain
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 821

Ja stosowa豉m olejek rycynowy z 鄴速kiem. W這sy s wtedy jeszcze bardziej l郾i帷e, mi瘯kie i puszyste ni po samym olejku. Na pewno 豉twiej si te aplikuje tak mieszank, bo jest du穎 rzadsza. Tylko ci篹ko potem z tym chodzi na g這wie, bo ma tendencj do wyp造wania spod r璚znika ;)

Og鏊nie polecam - na pewno warto spr鏏owa.
vLain jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 09:51   #467
ksylwia
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 535

Dzi瘯uj za szybk odpowied - jutro myj w這ski i zaczynam kuracj. Mam nadziej, 瞠 nie przedobrz i nie zaczn wypada
ksylwia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 15:26   #468
iceflower
Przyjaci馧ka KWC

Wiadomo軼i: 16 454
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Podnosz w徠ek, bo jestem w potrzebie. Za dwa tygodnie o tej porze prawdopodobnie b璠 ju w Chorwacji, a nie mam wci捫 瘸dnego kosmetyku do w這s闚, kt鏎ym mog豉bym potraktowa je w czasie pla穎wania.
By豉m juz zdecydowana na zakup maski i spray z serii Solar Sublime L'oreal, ale jako zacz窸am si waha, bo jednak nawet na All, to spory wydatek, a przed wyjazdem zawsze portfel nie jest tak wypchany, jak powinien by, 瞠by kupi wszystko, co naprawd chce si i potrzebuje kupi.

Dlatego chcia豉m poprosi, 瞠by jaka posiadaczka tej serii skrobn窸a co nieco o tym, jak si to to spisuje w kontakcie z morsk wod i mocnym s這鎍em.

Warto wyda na to kupe kasy, czy lepiej np. kupi mask Elseve do farbowanych i spray Gliss Kur?

Zastanawia豉m si te nad zakupem od篡wki bez sp逝kiwania do w這s闚 blond Nivea. Zdaje si, ze ma filtry, nie ma jej w KWC i nic w zasadzie o niej nie wiem.
przestaniemy si ba
篡cie stanie si muzyk
i stanie si to co ma si sta
iceflower jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 16:13   #469
Estella
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 638

Ja zakupi豉m w tym roku szampon i masko-balsam w tubie Avonu; rok temu mia豉m dwufazowy spray Gliss Kura. Do嗆 szybko mi sie sko鎍zy - ale psika豉m kilka razy dziennie nim w這sy swoje, mamy, siostry i kolezanki. W這sy nie sp這wia造(ale mam naturalne, nie farbowane), nie by造 obci捫one, nie klei造 sie.
Iceflower ja z Avonu moge zda relacj w przysz陰 鈔od

Ka盥e prze篡te 篡cie po cz窷ci sk豉da si z tego, czego nie zrobi這 si albo nie powiedzia這 w jedynym w豉軼iwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 16:22   #470
iceflower
Przyjaci馧ka KWC

Avon mnie niestety 鈔ednio urz康za, bo po pierwsze mam uraz psychiczny do tej firmy, a po drugie nie mam u kogo zam闚i, bo wszystkie znajome, kt鏎e trudni造 si dealowaniem Avonem wycofa造 si z tego procederu.
przestaniemy si ba
篡cie stanie si muzyk
Stary 2007-07-31, 17:08   #471
Estella
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 638

W porz康ku mam nadziej, 瞠 na moich w這sach sie sprawdzi.

Ka盥e prze篡te 篡cie po cz窷ci sk豉da si z tego, czego nie zrobi這 si albo nie powiedzia這 w jedynym w豉軼iwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 17:22   #472
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Iceflower, je郵i ju chcesz to we tylko spray ochronny- w masce nic ciekawego nie ma, wi璚 spokojnie mo瞠sz wzi望 swoj ulubion mask czy od篡wk nawil瘸j帷.

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 18:11   #473
iceflower
Przyjaci馧ka KWC

A spray naprawd warto?

Tak w豉郾ie najbardziej mi dr瘸豉 r瘯a nad mask, bo ba豉m si, 瞠 to b璠zie po prostu zwyk豉 maseczka w drogim pude趾u.
przestaniemy si ba
篡cie stanie si muzyk
Stary 2007-07-31, 18:30   #474
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Na pocz徠ku sezonu wpa豉m w sza ochrony jedynej cz窷ci mojego cia豉 kt鏎a nie ma wad - m闚i o w這sach w軼ieka豉m si, 瞠 L'oreal zn闚 wypu軼i bubel, bo ten ich g這郾y filtr chroni tylko przed UVB. Na Fem Asinek przywr鏂i mi logiczne myslenie - w這som potrzebna jest tylko ochrona przed UVB, w這sy i tak odrosn. Czy jest wart? Nie wiem, da豉m go na razie siostrze kt鏎a w weekend polecia豉 do Grecji. My郵, 瞠 najwa積iejsza jest cz瘰ta reaplikacja, wr璚z dobre nat逝szczenie w這s闚 瞠by chroni i przed s這n wod i przed wysuszaniem p騧niej przez s這鎍e. Wydrukuj/przepisz sobie filtry chroni帷e przed UVB i przegl康nij p騧niej w sklepie sk豉dy. We takie, kt鏎ego nie b璠zie 瘸l Ci zu篡, b璠ziesz obficie aplikowa. P騧niej dwukrotne mycie, dobrze nawil瘸j帷a od篡wka i powinno wystarczy
Pami皻aj te o czapce i splataj w這sy do嗆 軼i郵e, 瞠by jak najmniejsza powierzchnia by豉 wystawiona na s這鎍e.

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-07-31, 18:44   #475
iceflower
Przyjaci馧ka KWC

Dzi瘯i za rady. Chyba w takim razie jutro wybior sie do Rossmanna i tam zobacz, co w trawie piszczy, mo瞠 kupi ten spray, je瞠li nic sensownego nie znajd w sklepie. Maski mi si w ka盥ym razie ju odechcia這.
przestaniemy si ba
篡cie stanie si muzyk
Stary 2007-08-01, 08:34   #476
rozmarynek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 360

kupilam t gliss kur dwufazow do farbwowanych. Nie jestem z niej zadowolona. PO spryskaniu w這sy przet逝szczaj si w trybie ekspresowym, i rozprostowuj mi sie moje loki. Czy od s這鎍a bedzie chronila, to sie okaze p騧niej.

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-08-01, 10:21   #477
naked21
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 029
GG do naked21

ja kupi豉m sobie w celach ochronnych spray Oriflame... ale nie zauwa篡豉m 瘸dnego dzia豉nia w這ski robi sie coraz bardziej suche
Stary 2007-08-05, 22:03   #478
Sovilo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 232

安ietny w徠ek Ja kiedy chc oczy軼i w這sy stosuj najzwyklejszy Bambi, i nie nak豉dam ju od篡wki. Jednak w這sy po umyciu czu, 瞠 s oczyszczone, ale bardziej wysuszone.(mam w這sy g瘰te, lekko faluj帷e na ko鎍ach, troch przesuszone). Kiedy, w zamierzch貫j przesz這軼i u篡wa豉m jakiego niepieni帷ego si szamponu- w這sy by造 jednym s這wem beee. Na mnie chyba te sls nie robi wra瞠nia. Zastanawiam si wr璚z nad kupnem szamponu i od篡wki wyg豉dzaj帷ych z Matrixa, a one chyba zawieraj silikony...(mimo, ze s profesjonalne? Zawsze my郵a豉m, 瞠 profesjonalne znaczy super dla w這s闚) Czy tu mo積a wrzuci sk豉d szamponu/od篡wki czy lepiej do typowego o sk豉dach?
Stary 2007-08-06, 08:23   #479
evitka21
Zakorzenienie

ja te od jakiego czasu u篡wam bambi i moje w這sy sa zadowolone. Nie jest mocno wydelikacony (sls ma), 豉dnie myje, potem od篡wka (dalej szukam idea逝) i jako jest.

Sovilo ja mam od篡ke matrix sleek look do wydania (odlewka ok.150ml) jak bys by豉 zainteresowana

Stary 2007-08-06, 10:14   #480
Sovilo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 232

Na wymiane czy kupno? Bambi ma sls, a od篡wka silikon- dobrze to zmyje?

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.