Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-09-13, 12:39   #541
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 307
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-nasze patenty na pi瘯ne w這sy ZBIORCZY

Witaj Emememsie

Tak w豉軼iwie to nie ma jednego sk豉dnika, kt鏎y by wszystkim szkodzi jednakowo-jednym s逝膨 pewne rzeczy innym nie Podejrzewam, 瞠 ten sk豉dnik o kt鏎y Ci chodzi to Sodium Laureth Sulfate. S te r騜ne opinie na temat silikon闚-dzia豉j one na zasadzie, 瞠 "oblepiaj" w這s, przez co staje si g豉dki i jest dobrze chroniony, ale podobno na d逝窺z met silikony powoduj przem璚zenie w這s闚 i wygl康aj na przyklapni皻e. Oczywi軼ie to si r闚nie nie musi sprawdza u wszystkich

Osobi軼ie ostatnio zainteresowa豉m si bardzo kosmetykami naturalnymi i albo sama robi, albo kupuj kosmetyki firm, kt鏎e wymieni豉 Agnieska
Powiem Ci, 瞠 szampony naturalne rzeczywi軼ie s tragiczne- w sensie takim, 瞠 prawie w og鏊e si nie pieni, a w這sy rozczesa po nich to jest masakra Oczywi軼ie nie wiem jak jest po samym szamponie, bo nigdy nie by豉m na tyle odwa積a, 瞠by spr鏏owa rozczesa bez od篡wki

Mimo, 瞠 篡cie bez silikon闚 jest ci篹kie to jednak zauwa篡豉m popraw-w這sy s takie jakby inne, nie umiem tego opisa, ale chyba czuj si lepiej mniej obci捫one-s takie puszyste, mi瘯kie, po prostu lepsze
Kosmetyk闚 do w這s闚 z silikonami u篡wam teraz tylko jak wiem, 瞠 b璠 musia豉 u篡 suszarki

Sama nawet szuka豉m takiej listy, jak proponowa豉 zrobi, nawet na pocz徠ku tego w徠ku dziewczyny pisa造, 瞠by obok kosmetyk闚 bez SLSu zrobi list kosmetyk闚 bez silikon闚, ale nie wiem czy to w ko鎍u dosz這 do skutku
Pozdrawiam

Aha, jeszcze chcia豉m doda, 瞠 generalnie robi tak, 瞠 analizuj ca造 sk豉d kosmetyku i dowiedzia豉m si np., 瞠 Methylparaben cz瘰to stosowany w kosmetykach mo瞠 by szkodliwy, takich sk豉dnik闚 w sumie jest mn鏀two. Mi na szcz窷cie jeszcze krzywdy ta chemia ca豉 nie wyrz康zi豉, ale wol dmucha na zime i teraz stawiam na kosmetyki naturalne
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 12:58   #542
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 586

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka wiadomo嗆

Osobi軼ie ostatnio zainteresowa豉m si bardzo kosmetykami naturalnymi i albo sama robi, albo kupuj kosmetyki firm, kt鏎e wymieni豉 Agnieska
Powiem Ci, 瞠 szampony naturalne rzeczywi軼ie s tragiczne- w sensie takim, 瞠 prawie w og鏊e si nie pieni, a w這sy rozczesa po nich to jest masakra Oczywi軼ie nie wiem jak jest po samym szamponie, bo nigdy nie by豉m na tyle odwa積a, 瞠by spr鏏owa rozczesa bez od篡wki

Mimo, 瞠 篡cie bez silikon闚 jest ci篹kie
\

Ot霩 to. ja mia豉m 2 pr鏏y podejscia do "zdrowotnych szampon闚". Pierwszy to by chyba z Farmony - tragedia, ko速un na g這wie. Druga tragedia to Babydream - tez ko速un. ja niestety musze miec troche silikonu w szamponie i juz, inaczej predzej po豉mie grzebien na w這sach. Lubie tez ciezkie emolienty - te po ktorych wszyscy narzekaja na przyklapni皻e w這sy. Stad uwazam, ze niemozliwe jest stowrzenie listy "pozytywnych" sk豉dnikow.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 13:08   #543
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 307

No w豉郾ie to jest to, 瞠 ka盥emu pasuje co innego

Ja ju nawet przed myciem siedz z olejkami na g這wie p馧 dnia, ale niewiele pomagaj, bo i tak p騧niej kolejne p馧 dnia rozczesuj w這sy No ale p鏦i co niby zauwa瘸m popraw, wi璚 jestem twarda
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 13:11   #544
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka wiadomo嗆
No w豉郾ie to jest to, 瞠 ka盥emu pasuje co innego

Ja ju nawet przed myciem siedz z olejkami na g這wie p馧 dnia, ale niewiele pomagaj, bo i tak p騧niej kolejne p馧 dnia rozczesuj w這sy po szamponie No ale p鏦i co niby zauwa瘸m popraw, wi璚 jestem twarda
A widzisz, a ja da豉m sobie spokoj z olejami, bo na mnie wcale nie dzia豉造, nic a nic. W moim przypadku nic nie dziala tak jal paraffinum liquidum, gliceryna czy trojlicerydy w k豉dzie. Proteiny, jedwabie i takie tam tez mi nic nie daja.
Stary 2007-09-13, 13:17   #545
phdwao
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 22 829

a propos: L_V stosuje t od篡wke nivei i jest rewelacyjna, w這sy b造szcz si niesamowicie i s mi璚iutkie,jeszcze raz dzi瘯i za rad
phdwao jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 13:24   #546
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
Polski nie jest zanalizowany, a sk豉d ma - moim zdaniem - ca趾iem zacny; w豉郾ie lec do mnie dwa opakowania (btw: poczta zn闚 szwankuje? paczka wys豉na 3 dni temu i wci捫 avizo nie ma, mo瞠 nie wrzucili do skrzynki)
Sk豉d polskiego (do suchych i zniszczonych):
Sk豉d: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.

(ja bym nie wypr鏏owa豉? ja?)
Stary 2007-09-13, 13:32   #547
emememsss
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 146
Wpisy w blogu: 1

Dziekuje wam wszystkim za konkretne, rzeczowe wypowiedzi W takim razie, skoro "nafaszerowany chemia" szampon, ktorego uzywalam do tej pory bardzo mi sluzyl - bede go bezstresowo uzywac dalej
emememsss jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 13:37   #548
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez phdwao Poka wiadomo嗆
a propos: L_V stosuje t od篡wke nivei i jest rewelacyjna, w這sy b造szcz si niesamowicie i s mi璚iutkie,jeszcze raz dzi瘯i za rad
A widzisz, widzisz
Stary 2007-09-13, 15:06   #549
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka wiadomo嗆
Sk豉d polskiego (do suchych i zniszczonych):
Sk豉d: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.

(ja bym nie wypr鏏owa豉? ja?)
Ja b璠 mie dzi dwa opakowania - do s豉bych i do suchych wreszcie dosz豉 paczka - priorytet kt鏎y szed 1,5 tyg ju straci豉m nadziej, tym bardziej 瞠 ostatnio ukradli mi jedn przesy趾.

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 15:29   #550
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja b璠 mie dzi dwa opakowania - do s豉bych i do suchych wreszcie dosz豉 paczka - priorytet kt鏎y szed 1,5 tyg ju straci豉m nadziej, tym bardziej 瞠 ostatnio ukradli mi jedn przesy趾.
O, to jakby mog豉, wklep w wolnej chwili sk豉d tej do s豉bych, por闚namy sobie
Co do poczty - bez komentarza, nie ma na t instytucj odpowiedniego okre郵enia.
Stary 2007-09-13, 15:34   #551
agnieska
Zakorzenienie

Siur, jak tylko go dostan . Kaza豉m mamie posprawdza ta鄉y na pude趾u - na szcz窷cie apteka-centrum ma swoje charakterystyczne ta鄉y, czarne z napisem, grzebanie przy zawarto軼i nie pozostanie niezauwa穎ne.

Stary 2007-09-13, 19:58   #552
konstrukt
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 81

Cytat:
Napisane przez phdwao Poka wiadomo嗆

czy mog zapyta o kt鏎 od篡wk Nivei chodzi ?

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 20:19   #553
dolare
BAN sta造

Wiadomo軼i: 506
GG do dolare

moje dbanie polega na nieszkodzeniu u篡wam tylko wosku z joanny by chroni je przed utrat wilgoci, sporadycznie biosilka. Staram si ich nie my cz窷ciej ni co 2 dni, rozczesuj je raz na tydzie (by si nie sko速uni造-tak to bym tego w og鏊e nie robi豉, gdy lubi sw鎩 skr皻 a szczotka niszczy fale).
Od kiedy nie u篡wam prostownicy, suszarki, gum, 瞠li i lakieru ich stan znaaaaacznie si poprawi.
to moje kud造 (d逝go嗆 za 這patki)
op豉ca si?
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg w這sy.JPG (16,7 KB, 165 za豉dowa)
dolare jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 20:54   #554
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306

Chc takie kud造

A mo瞠cie mi doradzi czego powinnam szuka i unika w sk豉dzie szamponu, je郵i mam w這sy cienkie, przet逝szczaj帷e sie, d逝gie, myj je codziennie. Obecnie u篡wam Hippa i a tak nie narzekam na rozczesywanie, bo staram si je my delikatnie, no i zawsze jest od篡wka.. Ale musz sobie kupi jaki konkretniejszy szampon, bo Hipp nie radzi sobie z myciem je郵i u篡j pianki czy lakieru, wi璚 potrzebuj czego jeszcze na p馧ce, byle nie za drogiego
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 20:56   #555
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
O, to jakby mog豉, wklep w wolnej chwili sk豉d tej do s豉bych, por闚namy sobie
Sk豉d: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne[/B], Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.

Pogrubione - sk豉dnik dodany w wersji do s豉bych, szare - sk豉dniki kt鏎e znikn窸y lub kt鏎e zmieni造 miejsce w sk豉dzie, ostateczna wersja wygl康a wi璚 tak:

Sk豉d: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 42090

Stary 2007-09-13, 21:56   #556
agata244
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 277

dolare - co ja bym da豉 za takie w這sy
Niestety moje to dok豉dnie przeciwie雟two Twoich i nawet gdy przestane je systematycznie niszczy i katowa i tak nie b璠 wygl康a jak Twoje. Po pierwsze - 瞠by mie taki kolor musia豉bym je pofarbowa, a moje pi鏎a tego by nie znios造 i w ramach prostestu kompletnie by wypad造. Po drugie - Ty masz 郵iczne loki (albo fale ). Taka fryzura jest nieosi庵alna w moim przypadku. Wa趾i nic nie daj, z natury si tak nie kr璚, no a lok闚ka...
Tak wi璚 zazdroszcze

agata244 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-13, 22:00   #557
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Sk豉d: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne[/b], Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid.

Pogrubione - sk豉dnik dodany w wersji do s豉bych, szare - sk豉dniki kt鏎e znikn窸y lub kt鏎e zmieni造 miejsce w sk豉dzie, ostateczna wersja wygl康a wi璚 tak:

Sk豉d: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, CI 42090
Czyli generalnie aloes zamiast cynamonu... a jakie w sumie dzia豉nie ma ekstrakt z cynamonu na w這siska? bo ja wiem tylko, jak dzia豉 w owsiance i nale郾ikach z twarogiem.
Stary 2007-09-13, 22:51   #558
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli generalnie aloes zamiast cynamonu... a jakie w sumie dzia豉nie ma ekstrakt z cynamonu na w這siska? bo ja wiem tylko, jak dzia豉 w owsiance i nale郾ikach z twarogiem.

Nie wiem, obstawia豉bym pobudzenie kr捫enia w sk鏎ze g這wy, ale to raczej dla w這s闚 s豉bych, nie suchych?
L'biotica twierdzi 瞠:

Cytat:
Ekstrakt z cynamonu w naturalny spos鏏 chroni w這sy przed promieniowaniem UV oraz dzia豉niem wolnych rodnik闚.
Czyli lepiej bra ten dla s豉bych na przysz這嗆, chyba 瞠 w praktyce oka瞠 si lepszy

Stary 2007-09-14, 09:13   #559
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konstrukt Poka wiadomo嗆

czy mog zapyta o kt鏎 od篡wk Nivei chodzi ?
Taka do w這s闚 zniszczonych, z pomaraczow zatyczka
Stary 2007-09-14, 09:21   #560
konstrukt
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 81

P璠z do sklepu i wypr鏏owa

Do tej pory najlepiej moim w這som s逝篡 鄴速y Elseve, ale niestety w這sy si przywyczajaj i szukam czego "na zmian".

W og鏊e to nie wiem czy kt鏎a z was u篡wa ale ja np. uwielbiam Elseve za zapach i o ile szampon pachnie cudownie, to juz sama od篡wka jaka taka chemiczna jest

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-09-14, 17:32   #561
Sovilo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 232

Mi po tej serii wypada造 w這sy
Stary 2007-09-27, 18:44   #562
mollya
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 403
GG do mollya

czytalam tutaj ze niektore z was stosuja wode mieszana z kreatyna do spryskiwana wlosow. Jak dlugo taka mieszanke mozna stosowac czy robicie tylko porcje na raz
Stary 2007-09-27, 19:05   #563
Ivvonka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 977

Dla majacych problemy nie tylko z wlosami, ale i skora glowy polecam LRP Kerium dla lupiezu suchego (z pomaranczowym paskiem) - jest dla mnie naprawde niezastapiony (po "zastepstwie" mam skorupke na glowie).
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-17, 19:33   #564
Deborah100
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 844

Mam pytanie jakie polecacie maseczki do lekko przesuszonych ko鎍闚ek, oczywi軼ie chodzi mi o naturalne produkty. U篡wam ju amly na sk鏎 g這wy ale potrzebuj te co na ko鎍闚ki
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-18, 15:43   #565
pola_m
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 306

przeczyta豉m grzecznie ca造 w徠ek, i niestety ci庵le mam w徠pliwo軼i i trudno軼i z ustaleniem jakiego programu piel璕nacyjnego...

mam w這sy przet逝szczaj帷e si i niestety, myj je codziennie i troch mi ich szkoda, bo szampon (dessange) z sls i silikonami... ostatnio kupilam glink ghassoul, u篡wam jej raz na tydzie i wtedy mog nie my w這s闚 przez dwa dni, wi璚 sobie troch odpoczywaj. ale to dosy m璚z帷e sp逝kiwanie w這s闚 po b這cie...

poza tym nie susze ich suszark ani nie prostuje i raczej nie szkodz im

i tak sobie teraz my郵, coby kupi co naturalnego (zastanawia豉m si w chwili desperacji nad u篡ciem superprostego myde趾a z alep i np doda jakis wspomagacz) a potem sp逝ka wod z octem jab趾owym. no i ewentualnie na ko鎍闚ki olej kokosowy.

mam te owies hydrolizowany i kwas l-mlekowy- dodawac je tylko do szampon闚 naturalnych czy do slsowo-silikonowych te?
pola_m jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-18, 16:16   #566
lilith1234
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 942
GG do lilith1234

ja uzywam nafty raz w tygodniu i musze przyznac ze sa rezultaty
poza tym zadnej specjalnej pielegnacji nie stosuje, jeszcze odzywka po kazdym myciu bo bez tego nie rozczesze po farbie wlosow, ale poki co musze przyznac ze jestem szczesliwa posiadaczka wlsow wrecz niezniszczalnych i o dotego grubych i gestych

pani rusycystka
teraz te pani 穎na

czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-18, 16:19   #567
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Poka wiadomo嗆
ja uzywam nafty raz w tygodniu i musze przyznac ze sa rezultaty
poza tym zadnej specjalnej pielegnacji nie stosuje, jeszcze odzywka po kazdym myciu bo bez tego nie rozczesze po farbie wlosow, ale poki co musze przyznac ze jestem szczesliwa posiadaczka wlsow wrecz niezniszczalnych i o dotego grubych i gestych

I dobrze toleraujesz naft?

Mnie podczas takich aplikacji tak piek陰 sk鏎a na g這wie, 瞠 nie dawa豉m rady. uhuhu, niefajnie
Stary 2008-02-18, 16:20   #568
pola_m
Wtajemniczenie

tak znalaz豉m "baz myj帷" i si zastanawiam co do niej doda 瞠by fajnie my這 t逝ste w這sy?

aqua, aloe vera gel, glycerin, sodium cocoamphoacetate, lauryl glucoside, cocoglucoside, glyceryl oleate, sodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, inulin , sodium sheabutter amphoacetate , glyceryl caprylate, cinnamic acid
pH = 6,0 +/- 0,3
Stary 2008-02-18, 16:23   #569
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pola_m Poka wiadomo嗆
tak znalaz豉m "baz myj帷" i si zastanawiam co do niej doda 瞠by fajnie my這 t逝ste w這sy?

aqua, aloe vera gel, glycerin, sodium cocoamphoacetate, lauryl glucoside, cocoglucoside, glyceryl oleate, sodium cocoyl glutamate, sodium lauryl glucose carboxylate, inulin , sodium sheabutter amphoacetate , glyceryl caprylate, cinnamic acid
pH = 6,0 +/- 0,3
Co cytrusowego? (tylko uwaga, cytrusy rozja郾iaj kolo w這s闚). Mi皻owego? Sza逕iowego? Eukaliptusowego?
Stary 2008-02-18, 16:28   #570
pola_m
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V Poka wiadomo嗆
Co cytrusowego? (tylko uwaga, cytrusy rozja郾iaj kolo w這s闚). Mi皻owego? Sza逕iowego? Eukaliptusowego?
dzi瘯i za odpowied. ale my郵isz o olejkach eterycznych czy zwyk造ch olejach?

a gdyby tak kwas l-mlekowy albo owies?
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.