Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-06-20, 14:19   #31
madziarra
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 013
GG do madziarra
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Mam malego bzika na punkcie ochrony w這s闚, szczeg鏊nie latem. W這sy mam jasne blond, naturalne, nie farbowane, z tendencj do falowania.
U篡wa豉m z L'oreala z serii Solar szamponu oraz mask - by豉m b. zadowolona, od篡wia造, nawil瘸造, w這sy nie wygl康a造 jak szczota Mia豉m tez ochronny olejek Solar , podoba mi si, w這sy nie by wysuszone ani spalone.
Te uwielbia豉m t seri Sanara z Welli na s這鎍e - mia豉m szampon i mask, szkoda, 瞠 wycofali
madziarra jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-20, 22:10   #32
_Karolka_
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 924

a uzywal ktos kerastase tej czerwonej linii ?
i czy ten olejek to jest spray czy co ?
_Karolka_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-21, 13:27   #33
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210

Mam ju od篡wk na lato w sprayu z Oriflame, dzi j wypr鏏owa豉m i na razie mog powiedzie tyle, 瞠 豉dnie, bardzo delikatnie pachnie, a jej obecno軼i na w這sach raczej si nie odczuwa. Nie zauwa篡豉m ani obci捫ania ani sklejania, ale 鄉iem przypuszcza, 瞠 ciut wyg豉dza. Niestety ma alcohol denat. w sk豉dzie i troch si jej obawiam, ale b璠 u篡wa codziennie i si szybko oka瞠 czy wysusza czy nie.
Podaj dok豉dny sk豉d i zapytowywuj czy te filtry s co warte?
Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Parfum, Sodium Citrate, Beznophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Alcohol Denat., Citronellol, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexeneCarboxaldehyde , Hydroxycitronellal, Limonene, Tocopherol, Vitis Vinifera.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-21, 13:31   #34
Beekeeper
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 803
Wy郵ij wiadomo嗆 przez MSN do Beekeeper

Cytat:
Napisane przez MagJa
Mam ju od篡wk na lato w sprayu z Oriflame, dzi j wypr鏏owa豉m i na razie mog powiedzie tyle, 瞠 豉dnie, bardzo delikatnie pachnie, a jej obecno軼i na w這sach raczej si nie odczuwa. Nie zauwa篡豉m ani obci捫ania ani sklejania, ale 鄉iem przypuszcza, 瞠 ciut wyg豉dza. Niestety ma alcohol denat. w sk豉dzie i troch si jej obawiam, ale b璠 u篡wa codziennie i si szybko oka瞠 czy wysusza czy nie.
Podaj dok豉dny sk豉d i zapytowywuj czy te filtry s co warte?
Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Parfum, Sodium Citrate, Beznophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Alcohol Denat., Citronellol, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexeneCarboxaldehyde , Hydroxycitronellal, Limonene, Tocopherol, Vitis Vinifera.
to taka od篡wka z alkoholem na w這sach rozja郾ianych+s這鎍e da豉by pewnie niez貫 efekty:STOP ODROSTOM
Stary 2006-06-21, 13:34   #35
evee
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 998
GG do evee

Cytat:
Napisane przez _Karolka_
a uzywal ktos kerastase tej czerwonej linii ?
i czy ten olejek to jest spray czy co ?
z tej serii uzywalam i uzywam maseczki oraz kremu
wedlug mnie dobrze chroni wlosy, slona woda morska nie powduje az takiego spustoszenia, nie wysuszaja sie i nie plowieja.
Niestety na temat olejku nic Ci nie powiem , bo z reguly unikam olejkow,ze wzgledu na sklonnosc do przetluszczania sie wlosow.
evee jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-21, 13:35   #36
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
to taka od篡wka z alkoholem na w這sach rozja郾ianych+s這鎍e da豉by pewnie niez貫 efekty
W豉郾ie ja si boj spostoszenia na g這wie po tym alcoholu, ale pocieszam si my郵, 瞠 nie jest zaraz po wodzie, na pocz徠ku sk豉du, jak to zwykle bywa, a dalej, nawet po sk豉dnikach zapachowych. Wi璚 mo瞠 go tam niedu穎... Oby...
Stary 2006-06-21, 13:41   #37
Beekeeper
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MagJa
W豉郾ie ja si boj spostoszenia na g這wie po tym alcoholu, ale pocieszam si my郵, 瞠 nie jest zaraz po wodzie, na pocz徠ku sk豉du, jak to zwykle bywa, a dalej, nawet po sk豉dnikach zapachowych. Wi璚 mo瞠 go tam niedu穎... Oby...
ano w豉郾ie, masz racj A na drugim miejscu nie jest czasem olejek rycynowy?!
Stary 2006-06-22, 14:30   #38
_Karolka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez evee
z tej serii uzywalam i uzywam maseczki oraz kremu
wedlug mnie dobrze chroni wlosy, slona woda morska nie powduje az takiego spustoszenia, nie wysuszaja sie i nie plowieja.
Niestety na temat olejku nic Ci nie powiem , bo z reguly unikam olejkow,ze wzgledu na sklonnosc do przetluszczania sie wlosow.
dzieki za info no wlasnie ja mam podobny problem i stad pytam o ten olejek. ale chyba lepiej nie ryzykowac. jakby ktos go uzywal to niech da znac wiec bedzie trzeba sie usmiechnac do pana z allegro i zamowic. swoja drog kerastase kupowane w litrowych opakowaniach jest w przeliczeniu na normlana pojemnosc bajecznie tanie (maly ot ; polecam linii r騜owa do farboweanych i prosze przygotowac sie na codzienne pytania 'o bylas u fryzjera ! nie ? " )
Stary 2006-06-22, 17:18   #39
iziaczek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 252

I co z tym sprayem z Avonu?? ma moze jakies filtry?
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-23, 18:18   #40
Paula07
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 053
Post Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Chodzi豉m wsz璠zie w poszukiwaniu od篡wki w sprayu z ochrona przeciws這neczn i jak sie okaza這 u mnie w mie軼i brak jeszcze serii z L'oreala solar, jak wiadomo Joanna wycofa豉 swoje produkty z filtrami, wi璚 nie pozosta這 mi nic jak kupi z Gliss Kur w sprayu - Ekspresowa odzywka regeneracyjna, w這sy farbowane. Zawiera on filtr Bezophenone, czyli chroni przed UVB i UVA - kr鏒kie fale. Lepsze to ni nic .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-23, 20:47   #41
Paula07
Wtajemniczenie

Czy kto , kto ma na stanie w domu serie Solar L'oreala m鏬豚y spisa sk豉d w celu zorientowania si jakie s filtry w tych preparatach?
Stary 2006-06-23, 21:31   #42
Beekeeper
Zakorzenienie

ja mam w徠pliwo軼i... Czy te spray'e naprawde chroni w這sy?!
Stary 2006-06-23, 22:14   #43
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Wiadomo軼i: 14 563

ja widzialam seri solar w JLD dzisiaj

biegam
noseknosek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-25, 22:42   #44
_Karolka_
Rozeznanie

a widzialyscie moze nowe kosmetyki z serii slonecznej u Welli (SP) ? No i w koncu maja tam to czego szukalam, spray wie ktos moze cos blizej o tych specyfikach ?
Stary 2006-06-26, 01:32   #45
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
ja mam w徠pliwo軼i... Czy te spray'e naprawde chroni w這sy?!
W豉郾ie...
Stary 2006-06-26, 16:04   #46
_Karolka_
Rozeznanie

nie rozumiem, na pewno w jakims stopniu musza dzialac, ale tutaj chodzi o problemy z ich aplikacj dlatego ta ochrona jest napewno mniejsza od tych w kremach itp.

nie rozumeim tych 'filtromaniaczek' ktore na pot璕e uzywaja roznych filtrow do twarzy a wlosy zostawiaja samopas.... jakis dysonans ochrony cia豉 tutaj dostrzegam
Stary 2006-06-26, 16:14   #47
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Wiadomo軼i: 14 563

a ja mam inne pytanie.. na czym polega ochrona w這s闚.. tzn . co ten filtr daje? w這sy si nie odbarwiaj? nie niszcz?? eee?
noseknosek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-26, 18:02   #48
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez noseknosek
a ja mam inne pytanie.. na czym polega ochrona w這s闚.. tzn . co ten filtr daje? w這sy si nie odbarwiaj? nie niszcz?? eee?
Daje to samo co w przypadku sk鏎y , czyli ochrony przed promieniowaniem. Jak wiadomo w這sy chronione filtrem nie odbarwiaj si latem, nie robi si sianowate, nie niszcz si i przede wszytskim kolor utrzymuje si d逝瞠j na w這sach.
Stary 2006-06-26, 21:19   #49
_Karolka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Daje to samo co w przypadku sk鏎y , czyli ochrony przed promieniowaniem. Jak wiadomo w這sy chronione filtrem nie odbarwiaj si latem, nie robi si sianowate, nie niszcz si i przede wszytskim kolor utrzymuje si d逝瞠j na w這sach.
o nic dodac nic uj望 ja nie rozumiem jak mozna nie dbac tak samo o twarz/cia這/cer jak i o w這sy. w efekcie bardzo duzo ludzi ma wlosy bardzo zniszczone, sianowate i tlumaczy to 'genetyk'. a najgorsze jest to ze ludzie co maja bardzo srednie wlosy to jeszcsze je farbuj :| i m璠z ze kerastase nie daje im blasku... blehh (sorki za ot ale musialam sie wyzyc :P ) moze ktos sie ze mna zgadza ?
takie samo pytanie mozna by zadac w przypadku cia豉.
Stary 2006-06-28, 11:19   #50
kasia5558
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 964

ja farbuje i mam blask bez kerastase

Mnie zastanawia w filtrach do wlosow jedno - skoro na twarz trzeba nalozyc 1,8-2,5 ml zeby filtr dzialal tak jak powinien, to czy w przypadku wlosow takze istnienie taka analogia (ze trzeba iles tam tego preparatu nalozyc)?? Bo jesli tak, to nie wiem czy skuteczna ochrona wlosow jest w ogole mozliwa
Dla mnie spray wydaje sie w tym wzgledzie najbardziej wiarygodny. Na pewno bardziej niz szampony i odzywki do splukiwania
kasia5558 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-28, 14:16   #51
Ash
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 470

Cytat:
Napisane przez kasia5558

Mnie zastanawia w filtrach do wlosow jedno - skoro na twarz trzeba nalozyc 1,8-2,5 ml zeby filtr dzialal tak jak powinien, to czy w przypadku wlosow takze istnienie taka analogia (ze trzeba iles tam tego preparatu nalozyc)?? Bo jesli tak, to nie wiem czy skuteczna ochrona wlosow jest w ogole mozliwa
Dla mnie spray wydaje sie w tym wzgledzie najbardziej wiarygodny. Na pewno bardziej niz szampony i odzywki do splukiwania
Takie same pytania mnie wczoraj nasz造
Stary 2006-06-28, 14:36   #52
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
Mam ju od篡wk na lato w sprayu z Oriflame, dzi j wypr鏏owa豉m i na razie mog powiedzie tyle, 瞠 豉dnie, bardzo delikatnie pachnie, a jej obecno軼i na w這sach raczej si nie odczuwa.
Ja u篡wam od dwoch dni i musze powiedziec, ze calkiem ladnie nablyszcza

Edytowane przez Ash
Czas edycji: 2006-06-28 o 14:58
Ash jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-28, 18:40   #53
beliczek
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 311

Cytat:
Napisane przez _Karolka_
dzieki za info no wlasnie ja mam podobny problem i stad pytam o ten olejek. ale chyba lepiej nie ryzykowac. jakby ktos go uzywal to niech da znac wiec bedzie trzeba sie usmiechnac do pana z allegro i zamowic. swoja drog kerastase kupowane w litrowych opakowaniach jest w przeliczeniu na normlana pojemnosc bajecznie tanie (maly ot ; polecam linii r騜owa do farboweanych i prosze przygotowac sie na codzienne pytania 'o bylas u fryzjera ! nie ? " )
Z r騜owej linii Kerastase mam krem wyg豉dzaj帷y do w這s闚 Chroma Protect.
Oto jego sk豉d:
aqua, cyclopentasiloxane,propyl ene glycol, dimethiconol, polyquaternuim-37, phenoxyethanol, propylene glycol dicaprate, peg-150, methylparaben, ethylhexyl,methoxycinnama te,ppg-1trideceth-6,amodimethicone, limonene, buthylphenylmethylpropion al, linalool, hexyl cinnamal, citronellol, hydroxyisohexyl,3-cyclohexene carboxaldehyde, geraniol, trdeceth-6, alpha-isomethyl ionene, cetrimonium chloride, cinnamyl alcohol, parfum.

Co s康zicie o jego sk豉dzie? Producent twierdzi, 瞠 ma filtry UV i chroni przed s這ncem i p這wieniem koloru. Wstyd mi ale kompletnie nie wiem jakie zwi您ki chemiczne z wy瞠j wymienionych to filtry
beliczek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-29, 09:53   #54
Beekeeper
Zakorzenienie

Dziewczyny, a odzywki bez sp逝kiwania z filtrami, jakie polecacie? Bo wole to, niz w徠pliwie dzia豉jace spraye... Zw豉szcza na pla篡.
Stary 2006-06-29, 15:28   #55
_Karolka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez beliczek
Z r騜owej linii Kerastase mam krem wyg豉dzaj帷y do w這s闚 Chroma Protect.
Oto jego sk豉d:
aqua, cyclopentasiloxane,propyl ene glycol, dimethiconol, polyquaternuim-37, phenoxyethanol, propylene glycol dicaprate, peg-150, methylparaben, ethylhexyl,methoxycinnama te,ppg-1trideceth-6,amodimethicone, limonene, buthylphenylmethylpropion al, linalool, hexyl cinnamal, citronellol, hydroxyisohexyl,3-cyclohexene carboxaldehyde, geraniol, trdeceth-6, alpha-isomethyl ionene, cetrimonium chloride, cinnamyl alcohol, parfum.

Co s康zicie o jego sk豉dzie? Producent twierdzi, 瞠 ma filtry UV i chroni przed s這ncem i p這wieniem koloru. Wstyd mi ale kompletnie nie wiem jakie zwi您ki chemiczne z wy瞠j wymienionych to filtry
no tak, ale r騜owa to do farbowanych wiec te filtry (je瞠li s) to pewnie jakies minimalne, kurcze na moim szamponie chroma nie ma nic o filtrach, ale ale wcale sie tego nie spodziewalam. mi chodzilo o ten 鄴速y olejek kerastase

kasia5... - chyba mnie nie zrozumialas...
Stary 2006-06-29, 16:18   #56
podziomka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 338
GG do podziomka

Kupilam sobie olejek (olej ) Matrixa Biolage ,straszny tluscioch.Mysle ,ze na plaze bedzie sie swietnie nadawal.Chociaz nie wyglada to fajnie jak sobie nim wlosy popryskam.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-29, 18:38   #57
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash
Ja u篡wam od dwoch dni i musze powiedziec, ze calkiem ladnie nablyszcza
A ja si powoli zastanawiam czy jednak aby nie wysusza
Stary 2006-06-29, 19:43   #58
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
A ja si powoli zastanawiam czy jednak aby nie wysusza
U mnie poki co nic takiego sie nie dzieje. Moza za krotko uzywam
Stary 2006-06-30, 21:16   #59
Sandija
Go嗆

Wiadomo軼i: n/a

Jeju, zupe軟ie zapomnia豉m o moim patencie w這sowym, bo to nie jest jakis specjalny kosmetyk: jak jestem na plazy, to po ka盥ej k徙ieli wcieram w ko鎍闚ki od篡wk bez sp逝kiwania naszej Joany cytryna i mi鏚. Potem si k徙ie (nie robi si jaka piana, spokojnie ) i znowu wcieram - to m鎩 spos鏏 na niezniszczone ko鎍闚ki.
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-07, 16:03   #60
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Up!

Ja zaopatrzy豉m si w m.in (to inne to spray z gliss kura chroni帷y przed s這鎍em) w olejek L'oreala Solar - ten co to mia mie sk豉d w aukcji i owszem, mia: "zawiera filtry i witamin E"

L'oreal Professionnel Solar Satynowy olejek ok.40z/50ml

Sk豉d: Isododecane, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Dimethiconol, C12-15 Akyl Benzoate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamte, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcokol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Parfum

Pierwsze uwagi:
-do嗆 mocny psik, nie jest to otulaj帷a w這sy mgie趾a tylko miejscowe wyrzucenie du瞠j ilo軼i produktu
-zapach owocowy, musia豉m chwil sobie przypomina ("pachnie jak jakie tabletki, kt鏎e ostatnio 造ka豉m... Biotyna? eee nie...") - identycznie jak L-karnityna Olimpu

Efekty oceni za trzy tygodnie

a do Chorwacji zabior mask Intense Repair L'oreala i b璠 stosowa jako od篡wk. Mam nadziej, 瞠 k豉ki przetrwaj

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.