Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2010-12-27, 10:57   #601
Yasinisi
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 247
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-nasze patenty na pi瘯ne w這sy ZBIORCZY

Dzi瘯uj.. Id poczyta..
P鏦i co kupi豉m szampon z shikakai i aml oraz myde趾o sesa na stronie helfy.. Zobaczymy jakie b璠 efekty..

NIE PRZESYxM TΣMACZE KSI*EK!!!
Yasinisi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-12-28, 00:59   #602
tequilla78
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 56

U篡wam od d逝窺zego czasu tylko w豉郾ie eko-szampon闚 - r騜nych firm. Wprawdzie bez certyfikatu, ale o 鈍ietnym sk豉dzie s np. John Masters Organics - u mnie sprawdzi造 si bardzo dobrze, tylko ta cena... , z certyfikowanych teraz u篡wam Madara i te jest super, poza tym Sante i wspomniana wy瞠j Lavera. S造sza豉m te dobre opnie o Bentley Organic, wi璚 pewnie b璠 nast瘼ne w mojej kolejce Co do pocz徠k闚 to fakt, 瞠 trzeba by przygotowanym, 瞠 w這sy mog r騜nie zareagowa. Ja mia豉m wra瞠nie jakby by造 troch jakby nie do ko鎍a umyte u nasady, ale to jest efekt przej軼iowy. Potem tak jak wspomnia豉m wcze郾iej, efekty zdumia造 nawet mnie sam i nie ma mowy, 瞠bym wr鏂i豉 do chemicznych odpowiednik闚.
tequilla78 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-12-28, 08:46   #603
Yasinisi
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 247

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Poka wiadomo嗆
U篡wam od d逝窺zego czasu tylko w豉郾ie eko-szampon闚 - r騜nych firm. Wprawdzie bez certyfikatu, ale o 鈍ietnym sk豉dzie s np. John Masters Organics - u mnie sprawdzi造 si bardzo dobrze, tylko ta cena... , z certyfikowanych teraz u篡wam Madara i te jest super, poza tym Sante i wspomniana wy瞠j Lavera. S造sza豉m te dobre opnie o Bentley Organic, wi璚 pewnie b璠 nast瘼ne w mojej kolejce Co do pocz徠k闚 to fakt, 瞠 trzeba by przygotowanym, 瞠 w這sy mog r騜nie zareagowa. Ja mia豉m wra瞠nie jakby by造 troch jakby nie do ko鎍a umyte u nasady, ale to jest efekt przej軼iowy. Potem tak jak wspomnia豉m wcze郾iej, efekty zdumia造 nawet mnie sam i nie ma mowy, 瞠bym wr鏂i豉 do chemicznych odpowiednik闚.
Dzi瘯uj za konkretne firmy i opis tego czego mog si spodziewa..

NIE PRZESYxM TΣMACZE KSI*EK!!!
Yasinisi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-12-28, 10:58   #604
Falabella
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 240

Ja u篡wam szamponu Catzy, niestety ma LSL, ale to jedyny pr鏂z Seboradinu, kt鏎y leczy moj g這w, korzystam z nich na zmian. Pr鏏owa豉m przerzuci si na dzieci璚e Babydreamy, ale tragedia, przyklap貫, obci捫one w這sy...

Z od篡wek to Hegron do sp逝kiwania i Hegron bez sp逝kiwania.
I olej kokosowy raz na jaki czas i na ko鎍闚ki.
I jedwab CHI.
W這sy myj co drugi dzie, wycieram bawe軟ianym materia貫m, nie susz, nic nie robi. Czasem u篡wam 瞠lu Hegron 瞠by troch wzmocni skr皻.

To wszystko.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-12-28, 13:21   #605
好ie磬a
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 564

Hej dziewczyny,fajny watek mo瞠 i ja co skrobn
a wiec ja w這sy myje szamponem farmona (niestety sls ma na drugim miejscu ale to jak wi瘯szo嗆 szampon闚 )
placenta
odzywka garnier z avocado
przed myciem nak豉dam na mokre w這sy olejek rycynowy,ostatnio nawet da豉m oliwke babydream nawet nie幢e ale miejscami troche jakby t逝stawe jednak...ale chora jestem w domu siedze wi璚 spoko an drugi raz wezme mniej.Olejek kokosowy pr鏏owa豉m ale jakos bez rewelacji.
Chcia豉bym jak捷 maske kupic slysza豉m o tej Mypie z mas貫m shea z Natury wi璚 jak bede to napewno sie rozejrze za nia
nie u篡wam suszarki,prostownicy,lok wki,pianek,lakier闚 chyba ze b.rzadko
no i ogolnie co co jemy bardzo wp造wa na kondycje w這s闚,staram sie je嗆 zdrowo w miare suplement闚 konkretnie na w這sy nie stosuje ale za to witaminy i tran (zamierzam kupic )
stosowa豉 kt鏎as z was szampon biovax?bez sles,sls i silikon闚?brzmi bardzo fajnie ch皻nie bym go kupi豉,ciekawe czy u mnie w miescie jest.Mia豉 go juz kt鏎as z was?
好ie磬a jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-05, 22:25   #606
inc0rrect
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 297
Wpisy w blogu: 1

szampon babydream
od篡wki: kallos late, gloria (? nie chce mi sie sprawdzac ale jakos tak), wax l'biotnica
dodatki do od篡wek: olej rycynowy, keratyna hydrolizowana, jedwab hydrolizowany,

na wlosy w formie masek oleje najch皻niej kokosowy, panthenol, "naturalny czynnik nawil瘸j帷y"

i wszystko, minimalizm jest dla mnie najlepszy, a najlepszy sposob no nie narazanie wlosow na niszczenie si, nie farbuj, nie prostuj, nie stosuj rzadnych kosmetyk闚 modeluj帷ych, okazjonalnie nab造szczacz ale moje wlosy ju s w na tyle dobrej kondycji 瞠 moge sobie pozwolic (po nablyszczaczu- szampon zio這wy)

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podzi瘯owania dla dw鏂h z Was oferuj bezp豉tne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-05, 23:11   #607
magica
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 195
Wpisy w blogu: 2
GG do magica

Zaciekawi造軼ie mnie z tymi eko szamponami. Ja na razie stosuj Joann z jedwabiem i sprawdza si, ale zale篡 kiedy. Czasem jest super, ale bywaj nieliczne dni(nie wiem od czego to zale篡), kiedy w這sy ju tak 陰dnie nie wygl康aj.
Kiedy my豉m Fitomedem, fajny sk豉d i bardzo 豉dnie dzia豉 na w這ski, musz do niego chyba wr鏂i.

Poza tym stosuj aml, ale niestety od kilkunastu dni zaniecha陰m jej, co wida r闚nie po stanie moich w這s闚. Poza tymjak mi si przypomnie to keratyna hydrolizowana i jedwab hydrol. z mazide we w豉snorobionej miezance z hydrolatem- pomaga, kiedy w這sy s szorstkie, w mig je wyg豉dza i od篡wia. Rozrabiam z hydroltem, bo niestety keratyna 鄉ierdzi w璠lin:/ - przynajmniej ja tak to odczuwam.

I nie wiem co robi nie tak, ale olej kokosowy na mnie w og鏊e nie dzia豉:/

JESTE PI艼NIEJSZA NI CI SI WYDAJE-klik

to s這wo(nie "te s這wo")
bynajmniej=wcale, w og鏊e
magica jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-03-11, 11:14   #608
aggie82
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 705

Dziewczyny, ostatnio kupi豉m szampon Timotei z henn i po dw鏂h myciach nada moim w這skom 郵iczny kasztanowy kolor. Niestety co z tym szamponem jest nie tak, mo瞠 za du穎 w nim olejk闚, bo nast瘼nego dnia ju mam straszne str彗i z w這s闚.
I tak si zastanawiam, bo ten pomys z henn bardzo mi si podoba, co my郵icie, aby zmiesza zwyk造 szampon z rozrobion henn i my sobie g這w takim specyfikiem? Nic w necie na ten temat nie znalaz豉m.
aggie82 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-11-02, 15:47   #609
siwa anka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 828
Smile Dot.: Sprawdzone sposoby na pi瘯ne w這sy

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Poka wiadomo嗆
A macie jakie do鈍iadczenia z p逝kaniem w這s闚 piwem??
By豉m dzi u polecanej przez kole瘸nki fryzjerki i ona w豉郾ie doradzi豉 mi poza zmian szamponu na profesjonalny, w豉郾ie jak najcz瘰tsze p逝kanki z piwa..

Ps. Dzi posz這 spore zam闚ienie na Mazid豉ch i BU, w tym r騜ne produkty tak瞠 do w這s闚 jak olej monoi, shikakai, owies i jedwab hydrolizowany.. B璠 si bawi w r騜ne w豉snej produkcji maski, zobaczymy jakie b璠 efekty..

..............

Na piwo kr璚 w這sy na papiloty. Mam w這sy grube, d逝gie, z tendencja do przet逝szczania si i 逝pie簑. Plukanki z piwa robi豉m mo瞠 przez 2 tygodnie w ramach testu przeciw逝pie穎wego, i naprawd dzia豉. Innych dobroczynno軼i nie zauwa篡豉m. A zapachu nie czu jak w這sy wysechn ;-)

- Jakie to ma znaczenie, je郵i pomo瞠sz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, kt鏎ego uratuj.
siwa anka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-02, 09:54   #610
likeff
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 85
Czy szampon Babydream zmywa silikony?

Hej dziewczyny, mam pytanie, jak w tytule. Czy jestem w stanie zmy dostatecznie dobrze silikony szamponem Babydream? Nie zawiera sls, ale za to CB, wiec jakie tam powinien zmywa... mam w這sy o du瞠j porowato軼i, podatne na r騜ne zniszczenia wi璚 niestety piel璕nacja bezsilikonowa mi nie s逝篡, ale tak samo nie s逝篡 mi u篡wanie szampon闚 z SLS Tak wi璚, czy wystarczy Babydream czy mo瞠 co kilka my u篡wa jednak jakiego szamponu typu Barwa, zawieraj帷ego w sk豉dzie slsy?

Z g鏎y dzi瘯uj za odpowied.
likeff jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-02, 12:35   #611
lucciola
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 562
Dot.: Czy szampon Babydream zmywa silikony?

To zale篡 jaki silikon zmywasz, s takie, kt鏎e mo積a zmy delikatniejszymi detergentami i takie przy kt鏎ych bez sls si nie obejdzie. Ja w ka盥ym razie u篡wam szamponu z sls je郵i chc zmy silikony tylko oczywi軼ie takiego, kt鏎y w sk豉dzie sam nie ma silikon闚, polyquaterium i innych oblepiaj帷ych cud闚.
Stary 2012-07-02, 13:24   #612
hey
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 097

Sk康 w豉軼iwie wzi窸o sie przekonanie, ze na niekt鏎e silikony trzeba SLSu? Na prawd nie rozumiem tego Przecie to s oleje dodawane do masek czy od篡wek w ilo軼i do kilku %, dlaczego wiec odpowiednio u篡ty dowolny detergent nie mia豚y ich usun望?

Kadzid豉 (z paczulami, sk鏎ami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-02, 13:52   #613
Lorri
Moderator

Wiadomo軼i: 3 040
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY

Szampon Babydream w og鏊e kiepsko radzi sobie z oczyszczaniem w這s闚 (przynajmniej moich - cienkich i delikatnych, szybko przet逝szczaj帷ych si), nawet bez dodatkowych obci捫e typu olej czy silikony. Pod tym wzgl璠em 'Granat i aloes' Alterry 鈍ietnie si spisuje.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-02 o 13:53
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zam闚ienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-02, 15:43   #614
likeff
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 85

Cytat:
Napisane przez Lorri Poka wiadomo嗆
Szampon Babydream w og鏊e kiepsko radzi sobie z oczyszczaniem w這s闚 (przynajmniej moich - cienkich i delikatnych, szybko przet逝szczaj帷ych si), nawet bez dodatkowych obci捫e typu olej czy silikony. Pod tym wzgl璠em 'Granat i aloes' Alterry 鈍ietnie si spisuje.

Oooo, dzi瘯i, wiedzia豉m o od篡wce z tej serii ale o szamponie jakim cudem nie, a sk豉d ma podobny do BD, wzbogacony ekstraktami, spr鏏uj go jak wykorzystam BD

lucciola co do u篡wanych przeze mnie silikon闚, w od篡wkach u篡wam jedynie tych, kt鏎e s zmywalne wod albo l瞠jszymi detergentami, ale u篡wam na ko鎍闚ki serum l'biotica a+e, kt鏎e ju ma w sk豉dzie wi璚ej "skomplikowanych" silikon闚 i st康 m鎩 dylemat...

hey, to ciekawe, co m闚isz, masz mo瞠 jakie dok豉dniejsze info na ten temat? Bo wsz璠zie, gdzie czytam jest jasno postawiona sprawa, 瞠 niekt鏎e silikony zmywalne s wod, niekt鏎e l瞠jszymi detergentami a niekt鏎e tylko sls, nawet gdzie na wiza簑 jest taka tabelka z ich rodzajami i sposobem zmywania. ch皻nie dowiem si wi璚ej, bo je郵i jest tak jak m闚isz, to nie mia豉bym problemu.

Poza tym mam jeszcze jeden problem, ostatnio zauwa篡豉m, 瞠 nasada wypadaj帷ych w這s闚 ma jakby na ok 0,5 - 1 cm tak przezroczyst otoczk, co to mo瞠 by? nie mam ani troch przet逝szczaj帷ych si w這s闚, wi璚 czy to mog by pozosta這軼i po kosmetykach r騜nego rodzaju? Czy peeling sk鏎y g這wy pomo瞠? A mo瞠 to normalne?
likeff jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-02, 19:07   #615
majreg
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 743

Cytat:
Napisane przez likeff Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny, mam pytanie, jak w tytule. Czy jestem w stanie zmy dostatecznie dobrze silikony szamponem Babydream? Nie zawiera sls, ale za to CB, wiec jakie tam powinien zmywa... mam w這sy o du瞠j porowato軼i, podatne na r騜ne zniszczenia wi璚 niestety piel璕nacja bezsilikonowa mi nie s逝篡, ale tak samo nie s逝篡 mi u篡wanie szampon闚 z SLS Tak wi璚, czy wystarczy Babydream czy mo瞠 co kilka my u篡wa jednak jakiego szamponu typu Barwa, zawieraj帷ego w sk豉dzie slsy?

Z g鏎y dzi瘯uj za odpowied.
Wg mnie BD bardzo dobrze zmywa wszystko. Po nim jako jedynym z wszystkich chyba szampon闚 jakie u篡wa豉m nie mam sw璠zawki i 逝pie簑. Gdy tylko u篡j czegokolwiek innego, szamponu, od篡wki, maski natychmiast sw璠zi mnie g這wa, a po 1 lub 2 umyciach BD wszelkie dolegliwo軼i mijaj. Niestety w zwi您ku z tym, 瞠 nie posiada on w sk豉dzie 瘸dnych oblepiaczy , kt鏎e daj po郵izg w這sy po nim s nieco suche i ci篹ko si rozczesuj, ale co do domycia to nie mam w徠pliwo軼i.
Stary 2012-08-28, 23:40   #616
blackdress92
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 249

zwyk貫 olejowanie olejkiem z Alterry Migda造 i Papaja, za szampon robi mi uniwersalny 瞠l z BD- po slsie strasznie mnie g這wa sw璠zi ;( czasem myj w這sy myd貫m oliwkowo-laurowym.

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.